Feyenoord met billen bloot Feyenoord-NAC definitief op 5 oktober Juventus meer bezig met zichzelf dan met Feyenoord 'Het team van Kiev is jong en getalenteerd' Anjo van Loon wint Grote Scheldeprijs Rotterdammers moeten volgens Arie Haan volwassenheid tonen Geen verrassingen in opstelling PSV SPORT ZEELAND IEUWS KORT ie )loeg ntract an KNWU icassin naar Kosice •s in Engeland Ontslag 'Vier van Norg' gehandhaafd TANDEN Juventus- Feyenoord I Van onze verslaggever ë»fat£ïL""'l,nVk- Alexei Michailitsjenko, een onverwachte grootheid bij een onbekende ploeg Pitte,* 06 6erSte twee SPORTNIEUWS KORT Succes voor Carla Rammelaere Internationale indoorcross in Goes Laatste wedstrijd pupillencompetitie Halve marathon Oranjepolder ABAB-businessloop AY'56 in Goes De Woeste kop in Axel actief Receptie De Zwaluw Zuiddorpe wieier SPATTEN De Waal eerste Zeeuws-Vlaming DE STEM I I I I I WOENSDAG 17 SEPTEMBER 1997 B2 I I I I I TEMBER 1997 B1 itrijd: i) i tember 1-1 0-1 4-3 1-0 1-0 1-1 3-0 0-1 0-0 2-0 0-1 2-1 0-2 2-1 2-2 2-1 itree in het tenniscireuit ijst worden ingeschaald, de WTA Tour na Roland .e maakt bij haar terug- ng in de WTA Tour. Die landen en maximaal twee op de plaats op de we- bij hun vertrek innamen. aken van de Nederlandse Cup tegen Frankrijk op 4 Den Bosch. Vis is door het dubbelspel met Ma- Tsjechië in de halve eind- hond uit Brenda Schultz, Bollegraf. In Praag nam ;t dubbel, met Bollegraf, De speelsters van coach Vlary Pierce staat 8e, San- en Alexandra Fusai 49e. vijftien: Schultz (15e). legraf en Vis hebben geen ril 2001 hoofdsponsor van (TVN). SNS heeft het con- .ebroken en met drie jaar kte de verlenging van de :en ontvangst van de man- es kampioen werd. Vssen benoemd tot lid van ijké Nederlandse Wielren oogste onderscheiding van en die ze van 1985 tot '96 ïeeft gehad. .mpioen in Seoul, vier jaar Ook behaalde ze goud en ig en won ze twintig etap- ven. In totaal boekte ze in nderd overwinningen. Dit ibaan wegens rugklachten. e UCI (internationale wiel- Moncassin berispt wegens Op 11 juni dit jaar gaf de ig een kopstoot. De Duitser irtief gedrag werd Moncas- ve publiciteit en de minne ben getroffen, hield de UCI dat Aldag zijn klacht bij de ktober met vier deelnemers dstrijd halve marathon in kampioen Marco Gielen de kunnen met Irma Hee- net een minimale lan wen ionen van Hest) en de NK mara ober waren er niet meer a d negentig sporters betrapt ld noemde de Britse Spa' in anabolica. Liefst tach ig «onze verslaggever preda - Feyenoord-NAC is vastgesteld op 5 oktober. Het duel zou oorspronkelijk ko- zondag worden ge- De thuiswedstrijd te- Roda JC wordt verscho- Voor de derby Willem II- JaC is ook nog geen oplos- B-man Will van Rhee heeft I jat'te stellen met nieuwe data (00r wedstrijden die om diverse •tdenen niet op de oorspronkelij ke datum kunnen worden ge- eld. Feyenoord-NAC stond I voorkomend weekeinde gepland, „aar de politie was het niet eens „et die dag. Zondag 5 oktober is tel alternatief. Twee dagen later I vouNAC thuis spelen tegen Roda jC, pat kan nu niet. Woensdag 8 :AW- Sparta/Fey 8-6 halve finale met hcaw 3-0 en PsfSchv^rWaie Playoffs olland Series). SCHAKEN______- onte sde Stand: Carlo. Oefentweekamp-t partij: Van Wely - irtij: van weiy - - 1: S'A-2'A voor Van Wely TENNIS io. Vrouwen, 900 000 ste ronde: Basuki (Jap) iski (Dui) 7-5 7-6, K TanaSu- oshida (Jap) 6-4 6-1, g 6.4 a (Tha) - Maleeva (Bul) u Qod Sugiyama (Jap) s) 6-3 6-3. VOETBAL divisie, restant (14 LEEUWARDEN^ [OVEN 2-2 U-0^.'Re.vg- !-2. Scheidsrechter. AMBUUK [NDHOVEN ans 2 art. panje: Mallorca-Gijon 6-2- oktober is geen alternatief, vindt de politie. Een nieuwe datum word gezocht. Willem II - NAC heeft ook nog geen dag. Oorspronkelijk was het 26 oktober. De KNVB stelde voor NAC eerst thuis te laten spelen, maar dat blijkt niet te kunnen: eind oktober is het kermis in Bre da. Van Rhee heeft nu voorgesteld enkele dagen later te spelen, ■e arbitragecommissie van de KNVB heeft Telstar gelijk gege- geven dat eind juli vier spelers op staande voet had ontslagen we gens wangedrag onder werktijd. Het bestuur van de eerste divisie club verwijderde de voetballers Dave Kuysten, Orpheo Nok, Ray Inge en Benito Cooman toen uit de selectie. Dat gebeurde omdat ze op een vrije avond tijdens een trainings kamp in Norg om de beurt seksu ele handelingen hadden verricht met een 15-jarig meisje. Het kwartet ging met hulp van de spelersvakbond WCS in beroep tegen het ontslag. Het viertal be riep zich bij monde van advocaat mr. Van Poorten erop dat de sek suele escapades buiten werktijd hadden plaatsgevonden na een avondje stappen in een disco theek. De club oordeelde echter dat het trainingskamp pas op zondag voorbij was, ook al had den de spelers op vrijdag na tien uur vrij gekregen. Volgens de vier heeft een van hen gemeenschap met de tiener ge had. Alles was gebeurd met toe stemming van het meisje. Dat bleek ook uit uitlatingen van me despelers die het meisje in de dis co hadden ontmoet. Telstar weerlegde die versies. Te gen fysiotherapeut Haringa heeft ze verklaard dat ze misbruikt was. De volgende morgen heeft ze op aandringen van Haringa haar verhaal trainer Van den Ham ver teld. Later heeft ze bij een notaris verklaard dat ze tot seks gedwon gen is. Ze heeft geen aangifte ge daan bij de politie uit angst voor de publiciteit. Marcel Brands blijft bij RKC Waalwijk. De oud-voetballer on dertekende gisteravond een con tract voor onbepaalde tijd als commercieel manager. Een aan bod om in dienst te treden van de spelersvakbond WCS sloeg de Bosschenaar af. Brands mag nu dit seizoen de cur sus tot directeur betaald voetbal gaan volgen. Burnley heeft Willem II via een tussenpersoon kenbaar gemaakt interesse te hebben in spits Jack de Gier. Dat bevestigde de mana ger voetbalzaken van de Tilburg- se club, Martin van Geel, gisteren. De Gier gaat niet in op een aan bieding van FC Den Bosch. De club uit de eerste divisie vindt de vraagprijs van 700.000 gulden te hoog en De Gier heeft laten weten hoger te willen voetballen. Burn ley, dat uitkomt in de Engelse tweede divisie, zoekt een target man. Michael Mols heeft een aanbie ding van FC Utrecht voorlopig naast zich neergelegd. De 27-jari- ge aanvaller wil zich beraden over 'zijn toekomst. Het contract van Mols bij FC Utrecht loopt aan het einde van dit seizoen af. De tuchtcommissie van de KN VB heeft de volgende spelers voor een wedstrijd geschorst: Krom- heer (FC Zwolle), Boessen (Hel mond Sport). [nor Jacques Hendriks lirijn - „Ze moeten maar eens grote, volwassen kerels wor- den en de druk van een wed strijd als deze aankunnen," zei 1 -trainer Arie Haan in Turijn, een dag i voor de Champions Lea gue-kraker van de Rotterdam- 5 tegen het grote Juventus, zal inderdaad met de bloot moeten. En daarbij I zal niet alleen op het resultaat ge- iet worden, maar ook de manier waarop de huidige nummer twee tan Nederland zich presenteert i de regerende wereldbeker- houder. Een Juventus dat bepaald hoge pet van Feyenoord op Het stadion is bij lange na I niet uitverkocht. En op het offi ciële wedstrijdprogramma staat bij juiste foto van de president van niet de naam Jorien I tan den Herik, maar ene Nils Statte.... En dat is de voorzitter B.K. Een duidelijk bewijs van onderschatting of in desinteresse in de te- I genstander. Hoe dan ook, de vraag is: blijft het relatief onervaren Feyenoord tac- I tisch overeind tegen de geslepen 'Oude Dame', en vooral, slagen de tegen een volgens Haan in Neder land 'subjectieve' reputatie vech- inde spelers er dit keer wel in het Door Jacques Hendriks 'Latijn-Rotterdamse tempera ment' in toom te houden? Arie Haan was in met name de laatste twee wedstrijden, uit bij Heerenveen (0-0) en thuis tegen PSV (1-1), verder zeer ontevreden over de manier waarop Feyenoord uitverdedigde. Dat was ook be labberd, wat veel balverhes en dus geen controle over de wedstrijd betekende. Tegen nationale con currenten had dat geen dramati sche gevolgen maar een Italiaanse, 24-voudige landskampioen straft zoiets natuurlijk meedogenloos af, al is ook 'Juve' momenteel nog niet in topvorm. Andere troost is: in Nederland ja gen aanvallers de verdedigers van de andere partij graag op, waar door met name de onrustigste Feyenoorders - Boateng, Graff, doelman Dudek - regelmatig in paniek raken, Juventus doet dat meestal niet. „Ze geven je juist eerst wat ruimte, maar zetten je dan aan een kant van het veld vast," heeft Haan geleerd, mede dankzij zijn 'spionnen' Beukers en Bout. man al na een uur gewisseld. Alleen achterin draait het voor alsnog goed bij 'Juve'. Weliswaar keerde libero Ferrara onlangs ge blesseerd terug van het duel van Italië met Georgië, maar zijn rent ree zondag verliep naar wens. In het hart van de defensie weet Fer rara zich gesteund door Montero, de onverzettelijke Uruguayaan. Portugees international Dimas en het jonge talent Birindelli staan op de flanken. In de laatste vier duels kreeg Juventus slechts één doelpunt tegen. „Laat ik me daar in deze moeilijke tijden maar aan vasthouden," zei Lippi. I Mjn - Juventus is nog lang niet de topclub die het de laatste jaren I «as, De finalist van de laatste edities van de Champions League staat 1 aa twee speeldagen zevende in de competitie. Op meer mag de 'Oude gezien het spel van dit moment ook geen aanspraak maken. |«"e maken vorderingen," zei I coach Lippi zondag na de 0-0 te- pa AS Roma. Dat duidt op opti- p®ie, aan de vooravond van de I ontmoeting met Feyenoord in Tu- Doelman Peruzzi zag het an- 'K „We creëren geen kansen, is voor het eerst sinds jaren I ®t we zonder vertrouwen aan een I ,,JIOpese wedstrijd beginnen. pwentus was de afgelopen drie lint de bepalende club van het patinent. In 1994 kwam Lippi IjW ïïapattoni. Sindsdien won pt elftal uit Turijn meer prijzen taiooit. Twee nationale titels, de «er, twee keer de Italiaanse Su- 1® Cup, de Champions League, e internationale Super Cup, de ereldbeker. Vorig seizoen ont- de kroon op het werk. In de van de Champions League s Borussia Dortmund verras- te sterk. De problemen van Sgen in de aanval. De afwe- öd van Del Piero wordt als cuus ingevoerd. De interna- kreeg een tiental dagen ge it-,r.eris de training een bal Le°°g- Hij meldde zich af voor nationale elf, maar vergat, zo- reglementen voorschrijven, ju? ?e doen bij de bondsarts. iiffn t,6111 °P een schorsing ko mst an' voorzorg gaf het hemU„Ur jdaarom LiPPi opdracht ondag n°g maar aan de kant iat n frj. nd twijfelt eraan m„lero woensdag wel tegen ®oord speelt. Dat is van be- w,M, aatste twee seizoenen ets F» I6el belanSriike aan" t (V na ket winnen van amp10ns League tgn koste m 1996, waren dat Ra- en Vialli. Nu gingen Jug- stond slechts de komst van ri ®°Ver' Deze sPits |°f Serie A^: Haan beseft ook dat Juventus, met virtuozen als Zidane, Deschamps, Del Piero en Inzaghi in de ploeg, niet te vaak in balbezit moet ko men, reden waarom hijzelf voor balvaste spelers zal kiezen. Het lijkt derhalve zeker dat hij de technisch vaardige Korneev als vervanger van Vos in de basis zet. Vraagteken is verder alleen de be zetting van de rechterkant. Kiest Haan voor de opbouwend betere Bosvelt, net op tijd hersteld van een spierscheuring, of toch weer voor de defensiever ingestelde Boateng? De 22-jarige Ghanees van geboor te, vanaf zijn tiende woonachtig in Nederland, voelde zelf gisteren de bui al een beetje hangen. „Als ik ernaast sta, dan accepteer ik dat. Tenslotte is Paul wat ouder en dus een stuk meer ervaren dan ik," al dus George Boateng. „Ik moet me nog bewijzen en leren om me op een ding te concentreren: goed presteren. Alle andere spanningen die ik nu nog voel voor en tijdens een wedstrijd moet ik leren verge ten." Boateng, verdedigend rede lijk betrouwbaar, maar tactisch vaak nog te zwak voor dit niveau, geeft toe dat hij te onrustig is in zijn spel, te onbesuisd vaak ook. „Ach ja, maar daar komen de mensen toch ook voor, een beetje sensatie," lachte hij. „Wij voetbal len altijd op de rand, we kunnen niet anders. Maar dat-is een teken dat we op scherp staan. Als we bijvoorbeeld tegen Juventus te laks spelen, dan worden we gega randeerd zoek gespeeld." Natuurlijk hoopt hij vanavond te mogen spelen, hij heeft er zelfs al een paar keer van gedroomd. „Ik zag alleen maar overal vlaggetjes in de kleuren van Juventus, zwart-wit. Dat het een hel was, is nog zacht uitgedrukt. Maar die droom vergeet ik als ik speel. Het niveauverschil tussen Juventus en Feyenoord, financieel maar ook qua selecties, is zo groot als dat tussen Feyenoord en FC Jazz. Wij hebben dus helemaal niets te ver liezen." En daar was Arie Haan nou net niet blij mee. „Dat moet je niet te vaak roepen, dan ben je verkeerd bezig," gaf de trainer tenslotte nog maar een lesje in volwassen gedrag. „We hebben juist alles te verliezen. We moeten er gewoon staan vanavond en overeind blijven." Vermoedelijke opstellingen: Juventus: Peruzzi; Birindelli, Ferrara, Montero, Dimas; Conté, Deschamps, Zidane, Di Livio; Del Piero en Inzag hi. Feyenoord: Dudek; Van Gobbel, Fra- ser, Picun, Graff; Boateng/Bosvelt, Sanchez, Van Gastel, Van Bronck- horst; Korneev en Cruz. Tijdens de laatste training voor het duel met Juventus dolt trainer Arie Haan met verdediger Cle mens Zwijnenberg. foto anp Van onze verslaggever Eindhoven - Het is te ver wachten dat PSV vanavond tegen Dynamo Kiev in nage noeg dezelfde bezetting aan treedt als afgelopen zondag tegen Feyenoord. Dat betekent dat Chris van der Weerden centraal op het midden veld speelt, om de meest vooruit geschoven Oekraïnse middenvel der het leven zuur te maken en om Wim Jonk in defensief opzicht te ontlasten. Trainer Dick Advocaat verwacht dat Dynamo Kiev als vanouds op de counter zal spelen. „Het is een ploeg die daarmee van iedereen kan winnen," weet de coach die de kampioen van de Oekraïne twee keer aan het werk zag. Volgens Advocaat begint de van een blessure herstelde Luc Nilis niet in de basis. De Belg zit wel op de bank. „Het is duidelijk dat het wedstrijdritme van NiÜs weg is. Hij heeft eigenlijk vanaf maart niet meer optimaal ge traind. Het duurt nog één tot an derhalve week voordat Luc echt erir Ag Seï°en toPsc°rer van rfta*enStvanAtalanta. P'tdew moeüiik. v°oral om- r'breekt ??vanhetmiddenveld NenL .Valt Zidane' vorig «r terp'man. 4°t nu toe Hetitieduels werd de Door Jaap Bakker Eindhoven - Het gezelschap van Dynamo Kiev verkeerde nog geen vijf minuten in Eindhoven of twee vooroorde len waren al bevestigd. Pers conferentie? Nee, geen pers conferentie, zo schudde coach Valeri Lobanovski het hoofd. Aan ontmoetingen met de me dia uit het land van de tegen stander hebben trainers en spelers van Oost-Europese ploegen meestal een broertje dood. Liever verklappen ze niets. Een ander vooroordeel, op basis van horen zeggen: trainer Valeri Lobanovski, boegbeeld van het oude Sovjet-voetbal, kampioe nenmaker uit Kiev, is geen pra ter. Het liefst analyseert hij te genstanders. In zwijgzaamheid. Lobanovski stapte gistermiddag uit het vliegtuig, pakte zijn koffer en stapte in de bus. Een inter view? Geen interview. Precies zo als verwacht was. De missie op Eindhoven Airport dreigde op niets uit te lopen. „Maar misschien kunnen we van avond een paar minuten praten," sprak ineens de assistent-coach, in moeizaam maar toch behoor lijk Engels. Hij had met die paar verslaggevers te doen. Op wie leek hij ook alweer? Uitrusten Praten in de avonduren, na de avondtraining, pfff, dan zou het verhaal weer snel gemaakt moe ten worden. Daarom nog maar eens geprobeerd, 's middags in Mierlo, waar de spelers lagen uit te rusten en Lobanovski waar schijnlijk videobanden van PSV zat te bekijken. In het hotel in Mierlo was Lo banovski inderdaad nergens te bekennen, maar stond aan de ba lie wel weer die blonde coach. Vanwege zijn kennis van de En gelse taal was hij, in de jacht op informatie over Dynamo Kiev, inmiddels een interessant alter natief geworden. Bovendien leek hij wel erg veel op Alexei Michailitsjenko, de be genadigde voetballer die nog te gen Oranje speelde in de EK-fi- nale van 1988, maar die de afge lopen jaren langzaam maar zeker van het toneel verdween bij Glas gow Rangers. Maar of het Mi chailitsjenko ook was? Toch maar eens geprobeerd. In terview? „Vanavond, een paar minuten." Vanavond is een pro bleem, vanavond moet het ver haal om acht uur af zijn. Toege geven, het was een list. „Okee dan, tien minuten. Maar ik spreek nauwelijks Engels." Maar dat viel best mee. En verrek als het Michailitsjenko niet was. Toch maar voorzichtig begonnen. Heeft u zelf gevoetbald? „Mijn hele leven." In het buitenland? „Ook nog eventjes, klopt." Mis schien ook in Schotland? „Klopt, vijf jaar bij Glasgow Rangers." Dan bent u... „Alexei Michailitsj enko. En voor de volledigheid, ik heb daarvoor ook nog een seizoen bij Sampdoria gespeeld." Deze zomer is hij begonnen aan zijn tweede voetballeven, als as sistent van Lobanovski. „De laat ste jaren bij de Rangers heb ik veel knieblessures gehad. Het was tijd om te stoppen, om terug naar huis, terug naar Kiev, te gaan. Bij Dynamo wil ik gaan ontdekken of ik het leuk vind trainer te zijn." Open en bloot Kon hij misschien iets over de kracht van Kiev vertellen, ge woon open en bloot. Maar na tuurlijk kon hij dat. „Net als in de jaren zeventig en tachtig ho pen we bij Kiev een gouden lich ting op te bouwen. Toen wonnen we onder Lobanovski tweemaal de Europa Cup n (1975 en 1986) en veroverden we vele titels. In de competitie van Oekraïne worden we sinds 1993 elk jaar kampioen, we hebben de eerste acht duels van dit seizoen alweer gewonnen. Dynamo wil nu ook internatio naal weer gaan meetellen. Dat is ook de reden waarom Lobanovs ki begin dit jaar, na zes jaar af wezigheid (hij trainde clubs in Azië), is teruggekeerd." „Het is moeilijk te bepalen of dit team net zo sterk wordt als in de jaren tachtig, maar de huidige ploeg heeft zeker de potentie. De spelers zijn jong en bijzonder ge talenteerd. Het oude systeem van Lobanovski, voetbal met veel be weging en snelheid, komt er lang zaam weer in. In de jaren tachtig hadden we grote namen. Belanov, Zavarov, Demianenko, Rats, noem maar op. Nu telt het team geen echte uitblinkers, maar het collectief is inmiddels weer sterk." „Ons probleem is nog dat het voetbal in Oekraïne na alle poli tieke ontwikkelingen moeilijke jaren heeft gekend. Kiev is sterk gebleven, maar heeft behoefte aan meer concurrentie. Gelukkig komen langzaam maar zeker alle clubs overeind en gaat ook het nationale elftal presteren. Oek raïne staat nu op de drempel van het wereldkampioenschap. Dat tekent de toegenomen kracht van ons voetbal, al bestaat het natio nale team nog steeds voorname lijk uit spelers van Dynamo Kiev." Laatste vraag, want Michalitsj- enko stopt zijn filtersigaretten en aansteker alweer in de jaszak. Zijn de aanvallers Rebrov en Sjevtsjenko de beste spelers? „Ze zijn goed." Bedankt voor de in formatie. „Okay guys." Vooroor deel weggenomen. Breskens - Tijdens het judotoernooi van Kumiuchi in het Bel gische Berlare hebben Carla Rammelaere en Michiel van Graef- schepe van de judovereniging Breskens-Eede een knappe pres tatie geleverd. Rammelaere behaalde de eerste plaats. Zij kwam uit in de klas se tot 45 kilogram en won de toernooifinale van Ingride Tshumi uit Frankrijk op overtuigende wijze. Michiel Graefschepe slaag de er in de categorie tot 55 kilogram eveneens in tot de finale door te dringen. Hij verloor in die eindstrijd echter van Donald van de Bure en behaalde daarmee een knappe tweede plaats. In dit sterk bezet te internationale toernooi waren judoka's van de partij uit Ne derland, België en Frankrijk. Terneuzen - De Stichting Motorsport Zeeland heeft bekend ge maakt ook komend jaar een internationale indoor-motorcross te houden in de Zeelandhallen te Goes. Dit evenement vindt plaats op vrijdag 23 en zaterdag 24 januari 1998. Vlissingen - In Vlissingen, met Dynamica als organisator, wordt zaterdag 20 september de zevende en laatste wedstrijd van de Zeeuwse pupillencompetitie atletiek afgewerkt. Naast de ge bruikelijke driekamp staan er deze keer estafettes gepland als bijnummers. Deze laatste tellen niet mee voor de competitie. De aanvang van de wedstrijden, die doorgang vinden op de kunst stofaccommodatie 'Baskensburg' is 10.30 uur. Arnemuiden - De atletiekvereniging Dynamica houdt zaterdag 20 september de derde editie van de Halve Marathon van Oran jepolder. De start van deze wedstrijd, waaraan tevens kan wor den deelgenomen door prestatielopers, is om 14.00 uur bij wa tersportcamping 'De Witte Raaf' aan de Muidenweg in Arne muiden. Het parcours bestaat uit drie rondjes van ruim zeven kilometer en gaat over het fietspad langs het Veersemeer, de Zilveren- schorweg, Van Cittersweg en Oranjepolderseweg. De wedstrijd staat open voor zowel mannen- als vrouwen-senioren en vetera nen. Er kan tot 13.30 uur worden na-ingeschreven in het restau rant van 'De Witte Raaf'. Goes - Na het succes van vorig jaar houdt de Goese atletiekver eniging AV'56 ook dit jaar de ABAB-businessloop in de binnen stad van Goes. Dit op vrijdag 19 september. Vorig jaar gingen er 45 ploegen van minimaal drie en maximaal vier lopers of loop sters van start. Het parcours bestaat uit vier rondjes van 1700 meter door het hart van Goes met start en finish op de Grote Markt. De start is om 19.00 uur. Het secretariaat is gevestigd in het Goese stad huis, waar men vanaf 17.30 uur terecht kan. Axel - In de wedstrijden die golfclub 'De Woeste Kop' in eigen huis op Smitsschorre in Axel hield, werd behoorlijk strijd gele verd. In de zogenaamde echtparen wedstrijd werd het duo Bep en Auk Hermanides winnaar met 42 punten voor Gerda en Jan de Moor met 40 punten. Het tweetal Huub en Christian Nijsten werd met 38 punten derde. In de finale 'Mixed foursome' toonde het koppel Govert van der Peyl/Christian Nijsten zich de beste voor het duo Bram van Dijk/Anje Fernhout. De 'Openings-herinneringstrofee' ging naar het kwartet Marnix Bochardt, Karo Muris, Luc van Hulse en Johnny Verbunt. Tweede werd hier het viertal Renald Claeyssens, Jos Hoek, Bert Joossen en Wim Lindeman met 68 slagen en dat was er één meer dan de winnaars nodig hadden. In de wedstrijd over negen holes voor clubhandicappers zegevierde Winnie de Moor met 20 pun ten voor Maria van de Walle met 17 punten. De 'Golf journaalbe ker' ging naar Diederick de Jonge Ellemeet met 34 punten. Mar nix Bochardt werd hier tweede (32) en Jos Hoek derde met 31 punten. Zuiddorpe - De supportersclub De Zwaluw uit Zuiddorpe, on der voorzitterschap van Harry de Mul, bestaat dit jaar 50 jaar. De Zwaluw tekent jaarlijks voor de organisatie van attractieve wielerwedstrijden in Zuiddorpe. Ter gelegenheid van dit jubi leum wordt zaterdag 4 oktober een receptie gehouden in restau rant Onder de Linden in Zuiddorpe. De receptie duurt van 15.30 tot 18.00 uur. speelklaar is." Vraagtekens zijn er nog over de bezetting van de rechterflank. Afgelopen zondag tegen Feyenoord speelde PSV met Zeljko Petrovic en Tomek Iwan, waardoor Vampeta buiten de boot viel. Waarschijnlijk kiest Advocaat in de thuiswedstrijd van vanavond voor een meer aan vallende strijdwijze, waarin weer plaats is voor Vampeta met daar voor Petrovic. De wedstrijd, die om 20.45 uur begint, wordt geleid door de Noorse scheidsrechter Rune Pedersen. Bij de WAOD was er een tweede plaats voor WIM DE WAAL uit Axel in het Belgische Erpe. Van onze wielermedewerker Nieuw-Namen - Anjo van Loon uit Oosterhout wilde bij de in schrijvingstafel geen rugnummer. „Ik ben de kampioen," legde hij uit. Van Loon droeg met recht geen rugnummer, want hij was de bes te van allemaal. Van Loon won de boeiende en snelle wedstrijd met Michel Kooijman als tweede en Patrick Bolssens als derde. Jo hn Akkermans werd nog vierde en daarmee werd een jacht op de vijf koiplopers in de laatste me ters bekroond. Het feestcomité van Nieuw-Na- men koos voor het eerst voor een avondwedstrijd en dat bleek een schot in de roos. Met 35 vertrek kers was het een uitstekende op komst en de kwaliteit van het veld was zeer goed. Deze keer geen renners van de Belgische Vrije Bond, maar nu bleek dat ook zonder die bond een wed strijd door de week renners trekt. In de beginfase kozen Bolssens, Kooijman, Van Loon, Frijters en Beijer het hazepad. De eerste drie ronden werd er over het bochtige parcours geraasd met gemiddeld 43 kilometer per uur. In het peloton zaten mannen als Babijn, De Waal, Van Vlimme- ren, Vereecken, De Rijcke, Fort- rei en Rob Bijvank. Hij was weer even terug. „Ik weet nu waar ik weer sta," liet hij zich na afloop ontvallen. Eric Vereecken had een slechte dag en gaf op. Hij heeft last van het plaatsen van ijzeren plaatjes in zijn gebit. Zaterdag en zondag kon hij de malaise nog wegste ken, maar nu neemt hij rust tot zaterdag als in eigen woonplaats de Ronde van Nieuw-Hulst op het programma staat. De vijf koplopers reden 30 seconden weg van een achtervolgende groep met Jaap Weststrate, Van Vlim- meren, Akkermans, Oelebrandt, De Rijcke, De Waal en Fortrei. Deze achtervolgers leken versla gen, maar in de laatste meters kwamen ze alsnog terug vooraan postvatten. Van Loon wachtte er niet op en ging solerend over de streep. Kooijman spurtte zich naar de tweede stek. Pierre Frij ters was de eerste veteraan. Cyclosportieven en A-trimmers 1. A. van Loon (Oosterhout) 60 kilometer in 1.12.13, 2. M. Kooijman (Breda), 3. P. Bolssens (België), 4. J. Akker mans (Nieuw-Vossemeer), 5. R. van Vlimmeren (St. Willebrord), 6. L, Beijer (Den Bommel), 7. W. de Waal (Axel), 8. J. Fortrei (Breskens), 9. J. Weststrate (Yerseke), 10. F. Oele brandt (België), 11. P. de Rijcke (Sas van Gent), 12. R. Rabout (Koe wacht), 13. J. Robers (Breda), 14. P. van Est (Fijnaart), 15. K. de Wijze (Kapelle). Veteranen/B/C-trimmers: 1. P. Frijters (St. Willebrord), 2. F. Roelekens (België), 3. A. Boekhorst (Eindhoven), 4. K. Harms (Axel), 5. P. Matthijs (België), 6. F. Martens (Koewacht), 7. M. Wagenaar (Bors- sele), 8. H. Gijsel (Hulst), 9. G. Ver meulen (België), 10. C. van Loon (Oosterhout).

de Stem | 1997 | | pagina 25