LE DE STEM Lange lijst blessures topspelers Piccoli wint tiende etappe Vuelta Feyenoord met fitte Bosvelt naar Turijn Ajax heeft genoeg alternatieven voor Baba9 m Tv-journalist De Vos in Breda mishandeld Door overvol programma UITSLAGEN standen rmeert. t. ,N HUIS BIJ I Rotterdam - Feyenoord ver- Ut vanochtend met een I achttien man tellende selectie l'inaf Rotterdam Airport naar Ifjrijn waar morgen de eerste liedstrijd in de Champions I {ague wacht, tegen Juventus. l-iuis blijven Henk Vos (ge- •st), de jeugdige Volkan Kah- u, Kees van Wonderen (knie- I iandblessure) en Bernard I ijhuiteman, die zondag tegen I ;sï - kort nadat hij was ingeval- Trainer Arie Haan is negatieve imago 'rammersploeg' beu g 20 en zondag ■ptemher SPORTIEVE ESMODE EN MAATJE TEER i 42 t/m 60) I Manchester United wil voor de keer sinds 1968 kampioen la Europa worden. Vlak voor de ontmoeting in de Cham- League, woensdag tegen zijn de vooruitzichten |itgroots. De selectie van coach is door blessureproble- |ihi uiteen gevallen. toor Vitesse telt 'een resultaat ken Braga Abraham Olano voor onderzoek naar ziekenhuis sportnieuws KORT Reserves NAC winnen van PSV 2 Thuisduels NEC alleen nog bij daglicht Valencia ontslaat trainer Valdano X 58 MM t w «S£ staat itig jaar, met zorgvuldig -taanbiedingen 'olgende aankoop henk. ■jB welkom. N G 1 E N M 0 D E di - do 9 - 1 B u. 21 u - za 9 - 1 7 an de maand open min MARC O l'OI.O COTTON FIELD DIESEL COLI.UMN EDDY S JAC.KET 1 women IACKPOT MARC O POLO ARMANI JEANS MORE MORE TURNOVER DIESEL) ANS THOMAS RAS ICS KAPAIUA PUIU IC JJ Het nieuwste model uit de HP NetServer Serie: Uw partner in automatisering Lange Bunder 5 - 4854 MB BAVEL Sport I jool Jacques Hendriks st. telefoon 0114-31.00.00 .00.00 dagelijks geopend van tot 18.00 u. i 14.00 u. tot 18.00 u. len - eveneens met een verrekking aan de knieband uitviel. De ver wachting is dat Schuiteman zo'n twee weken is uitgeschakeld. Wel van de partij is middenvelder Paul Bosvelt. De Tukker trainde gistermorgen met een stevig inge pakte kuit weliswaar apart van de groep, maar rekent erop morgen speelklaar te zijn. „Het gaat elke dag beter. Zoals ik me nu voel, zit het wel goed," aldus de van een spierscheuring herstellende Feye- noorder. In ieder geval zo'n 500 supporters begeleiden de Rotterdamse club naar Italië. Hoeveel fans nog op eigen gelegenheid richting Stadio delle Alpi rijden, is onbekend. Feyenoord-trainer Arie Haan deed gisteren een opmerkelijk be roep op de buitenwacht. Hij is de 'subjectiviteit' tegenover zijn club spuugzat. „We worden nog steeds als een rammersploeg gezien, die vooringenomenheid ben ik beu. Ik veroordeel niemand maar consta teer gewoon een feit. Beschouw het maar als een hartenkreet, niet als een huil verhaal." Haan hekelde als voorbeeld het optreden van scheidsrechter Uilenberg tijdens de wedstrijd te gen PSV. „Alle twijfelgevallen vielen in ons nadeel uit. En als bij voorbeeld Henk Fraser maar in de buurt van een tegenstander komt, krijgt hij al geel. Hij raakte Brug- gink niet eens aan, maar Uilen berg stond zelfs op het punt om de rode kaart te trekken. Daar kon Henk hem gelukkig van weerhou den." Het moet Haan toch ook niet ont gaan zijn dat zijn spelers dit sei zoen al weer diverse malen tegen zo'n rode prent opliepen. „Wij proberen goed te voetballen, maar als jij tien keer ten onrechte be straft wordt, dan geef je de elfde keer toch ook een tik terug, ik kan me die frustratie best voorstel len," rechtvaardigde Haan de heetgebakerdheid van zijn spe lers. i (rtr) - Het overvolle programma van de interna- Itionale topclubs begint steeds nadrukkelijker de spelers I teveel te worden. Aan de vooravond van de openingswed strijden in de Champions League hebben de coaches om- Ivangrijke lijsten van geblesseerde spelers gepresenteerd. I PSV vormt een positieve uitzondering. Manchester Uni- lttdenBorussia Dortmund zijn bijzonder hard getroffen. lling van onze l wintercollectie ad heel veel verassingen >m niet te missen nestraat 10, Sluis 0117-462586, ië: 00.31-1117-62586 |lot de spelers die onvoldoende fit |ijn, behoort Jordi Cruijff. Ook Johnson, May en Gisteren aan de treurige lijst Isog een belangrijk man toe. Gig- la international van Wales, heeft J van zijn hamstring om actie te komen. Verder is SJfajaer geschorst, son voelt zich derhalve be- geen gelukkig man. Door lit nieuwe opzet, zes in plaats van van vier clubs, is het nijwel noodzakelijk eerste in de Mie te worden om door te beke- Ferguson: „Vorig seizoen ulden we de kwartfinale, on- i drie nederlagen in zes du- Gezien de bezetting van het «mooi dit jaar is zoiets niet Icnderloo (anp) - Voor Vi se telt vandaag alleen het "iltaat. In de eerste ronde tiet toernooi om de UE- [A-beker treedt de Arnhemse aan tegen het Portugese >a. „Natuurlijk proberen ,!ereen boeiende wedstrijd 'temaken, maar daar zijn F twee teams voor nodig," "trainer Henk ten Cate één voor zijn debuut op Eu- Ws niveau. '«tht doelpunten in de laatste ,e competitiewedstrijden de ploeg van Ten Cate Overtrouwen. De oe- meester verwacht vandaag weinig ruimte te krijgen 'de stug verdedigende Portu- „Ze spelen voortdurend t ®gen man achter de bal. We aanvallen, maar niet ten galles. Een overwinning «belangrijkste." seectie van Vitesse bereidt sinds zondag voor in Hoen- waar eerder dit seizoen ui ®arcel°na bivakkeer- j t uitzondering van de df'g geblesseerde Zeman tj.. ,™sen is iedereen fit. Ten Lu 1 Trustfuil tegen FC uit voorzorg eerder Uit fe1aaid- Hij heeft wat jjj, ik lies. Vandaag sjlaat P6 clubs meer mogelijk. We moeten beter presteren." De Engelse kampioen sneuvelde vorig jaar tegen Borussia Dort mund. De Duitsers stoomden door tot de finale en versloegen Juventus, 3-1. De doelpuntenma kers van destijds ontbreken woensdag, wanneer Dortmund de jacht op titelprolongatie begint in Turkije tegen Galatasaray. Riedle is vertrokken naar Liver pool, Rieken is geschorst. De absentielijst van Dortmund komt qua lengte ook redelijk overeen met die van Manchester United. Geblesseerd zijn verder de internationals Sammer, Möl- ler en Reuter. De nieuwe coach Scala, in het verleden ook Euro pees uiterst succesvol met Parma, kan evenmin beschikken over Paulo Sousa. De spelverdeler uit Portugal blijft evenals Rieken ge schorst langs de kant. In de groep waarin ook PSV en Dinamo Kiev spelen, staat de ontmoeting tussen de nummers twee van Spanje en Engeland op het programma, Barcelona tegen Newcastle. Bij de Zuid-Europea nen kan coach Van Gaal niet be schikken over zijn belangrijkste opbouwer, Guardiola. Of hij het volgende duel, op 1 oktober met PSV, haalt is onzeker. Guardiola is al weggevallen uit de nationale selectie van bondscoach Clemen te. Spanje speelt op 24 september te gen Slowakije. Bij winst is de kans op kwalificatie voor de we reldtitelstrijd groot. Opvallend is dat Clemente wel drie spelers van Barcelona selecteerde die onder Van Gaal weinig aan spelen toe komen. Dat zijn Amor, Ferrer en Pizzi. Abelardo, Barca's centrale verdediger, kwam wegens vorm gebrek niet in aanmerking. -nemen voor de vjjfde 1 aan de Europa Cup. '(etst, '8 van de Cf "tending door t fcWjd begint laat (21.15 sevnlct van de recht_ r sponsor ltSSFmmddiik(' 0Pstellingen: lBK>m' c?terveld; Sturing, Van feenWh£ e" F°rtes; BlrJoreSfi; Z(®uno, Sergio, IS en Form?0' ^uno'Moser, in. °nnoso; Toni en Ka- Pamplona (afp) - De Spaanse wielrenner Abraham Olano heeft gisteren in een zieken huis in Pamplona enige on derzoeken ondergaan naar zijn fysieke gesteldheid. De 27-jarige ex-wereldkam pioen ging hiertoe over om dat hij vrijdag tijdens de ze vende rit van de Ronde van Spanje de strijd had moeten staken. „Ik wil weten wat er met mijn lichaam aan de hand is," verklaarde Olano. „Op de eerste dag van de Vuelta voelde ik me nog pri ma. Daarna verzwakte ik steeds meer. Ik had een leeg gevoel en geen macht. Het besluit om op te geven in de Vuelta was moeilijk, maar ik geloof dat het wel een goede keuze was." Vooralsnog gaat Olano ervan uit dat hij op 12 oktober kan meedoen aan de wereldtitel strijd in San Sebastian. „Maar eerst moet ik weten wat er mis is met me. Ik weet in deze situatie niet of ik wel of niet kan trainen. Eerst wil ik duidelijkheid." FOTO ANP Ajax-trainer Morten Olsen informeert bij Babangida hoe het staat met zijn liesblessure. Maribor (anp) - Club-topsco rer Babangida mist het eerste Europese optreden van Ajax, vandaag in en tegen Maribor. De Nigeriaan ondervindt in Slovenië te veel hinder van de liesblessure, die hij vrijdag tegen FC Groningen opliep. Omringd door clubarts Piet Bon, de fysiotherapeuten Pim van Dord en Ed de Vink, en perschef David Endt trimde Babangida gisteren rond het veld. Bij elke versnelling raakte de doorgaans razend-rappe Nigeriaan achter op. „Bij het sprinten krijg ik last. Dit ziet er niet best uit," mokte hij. „Hij wil zo graag, barst natuur lijk van het zelfvertrouwen," wist trainer Morten Olsen. „Mis schien kunnen we hem maar be ter wat afremmen. We mogen het risico niet lopen dat de blessure verergert en we hem straks twee, drie weken moeten missen." De Deense oefenmeester heeft, in de brede selectie, de alterna tieven voor het oprapen. Tijdens de ontspannen ochtendtraining, op een prachtig veld in de bui tenwijken van Maribor, draaide Arveladze de oefeningen als rechtsbuiten. Sibon en Mc Carthy vormden beurtelings een koppel met Litmanen. Van hen maakte de 19-jarige Zuid-Afri kaan, die vorige week in twee in valbeurten drie keer scoorde, opnieuw veruit de beste indruk. Olsen: „Maar we kunnen Lau- drup ook naar rechts halen." Mogelijkheden genoeg. Ajax trainde in de avonduren kort in het Ljudski-stadion, waar vandaag om 17.30 uur wordt afgetrapt. Het stadion biedt plaats aan 15.000 toe schouwers, maar door de UEFA- bepalingen mogen er vandaag slechts 8000 in. Daarvan zullen er naar verwachting slechts tweehonderd uit Amsterdam ko men. Branik Maribor werd afgelopen seizoen voor de zevende keer Sloveens kampioen. In de twee de voorronde voor de Champions League werd de 39 jaar oude club uitgeschakeld door Besik- tas, de competitiestart was slecht: zeven punten uit zeven duels. Vorige week nam trainer Bojan Prosnikor afscheid van zijn laatste twee internationals, nadat er in de zomer ook al twee waren verkocht. Zaterdag, na de 0-1-nederlaag tegen Primorje, reageerde de aanhang woedend op de laatste uitverkoop. Ajax, dat de afgelopen drie sei zoenen in de Champions League uitkwam, speelde voor het laatst voor de UEFA beker in het sei zoen '92-'93. Toen werd de titel verdediger ('91-'92 winst in fina le tegen Torino) in de kwartfina les uitgeschakeld door Auxerre. Vermoedelijke opstellingen: BRANIK MARIBOR: Sraga; Ni- kolic, Buiajic, Kek, Sarkezi en Fridl; Sterbal, Milinovic en Fricels; Lju- bobratic en Drobne. AJAX: Van der Sar; Tobiasen, Blind, Oliseh en Frank de Boer; Ro nald de Boer, Litmanen en Witsch- ge; Arveladze, McCarthy en Lau- drup. Almendralejo (anp) - De Italiaan Mariano Piccoli heeft gisteren de tiende etappe van de Ronde van Spanje gewonnen. De renner uit de Brescialat-ploeg, die zaterdag nog door Bart Voskamp was ver slagen, was in de sprint voor twee sneller dan de Spanjaard Juan Carlos Vicario met wie hij na 44 van de 224,5 kilometer tussen Cordoba en Almendralejo was ontsnapt. De vluchters verwierven een maxi male voorsprong van dertien minu ten. Daarvan had het duo aan de fi nish nog net 25 seconden over op het peloton, waarvan de Slowaak Jan Svorada de rapste was. De Zwitser Alex Zülle behield de gele leiders trui. In de eindsprint speelden de Ne derlanders geen rol van betekenis. Bart Voskamp was als dertiende de beste, Max van Heeswijk werd twin tigste. Piccoli en Vicario mochten hun gang gaan van het peloton. Het duo was volkomen ongevaarlijk voor het klas sement. De Italiaan was de hoogst geplaatste op meer dan 37 minuten, de Spanjaard had ruim 50 minuten achterstand. Toch liep het avontuur van het paar nog bijna mis toen de renners van de Mapei-GB ploeg voor sprinter Svorada zich met het tempo op kop van het veld gingen bemoeien. Op 34 km van de eindstreep bedroeg de voorsprong nog vier minuten. Ma pei kreeg echter te laat steun van an dere ploegen, zoals Scrigno, Once en Rabobank, om de marge volledig in te lopen. Piccoli en Vicario mochten onderling om de ritzege vechten op de licht oplopende aankomstweg. In tegenstelling tot zaterdag in de acht ste etappe, toen de Italiaan zijn meerdere moest erkennen in Vos kamp, wist hij nu wel de hoofdprijs te grijpen. De gemiddelde snelheid van de etappe was opvallend hoog: 45,450 km per uur. Ronde van Spanje. Tiende etappe Cordo ba - Almendralejo: 1. Piccoli (Ita) 224,5 km in 4.56.22, 2. Vicario (Spa), 3. Svora da (Tsj) 0.25, 4. Conté (Ita), 5. Camin (Ita), 6. Bettin (Ita), 7. Pontier (Fra), 8. Chiappucci (Ita), 9. Di Basco (Ita), 10. Schiavina (Ita), 13. Voskamp, 20. Van Heeswijk, 49. Moerenhout, 103. Jonker, 12. Vierhouten, 116. Knaven, 143. Nelis- sen, 146. Van Bon. Algemeen klassement: 1. Zülle (Zwi) 43.38.57, 2. Dufaux (Zwi) 0.32, 3. Escar- tin (Spa) 32.14, 4. Möller (Den) 2.40, 5. Ledanois (Fra) 3.15, 6. Clavero (Spa) 3.50, 7. Serrano (Spa), 8. Zaina (Ita) 3.56, 9. De las Cuevas (Fra) 4.27, 10. Galdeano (Spa) 5.33, 49. Jonker 19.54, 89. Van Bon 44.39, 95. Van Heeswijk 46.26, 98. Vier houten 46.58, 122. Moerenhout 59.05, 130. Voskamp 1.02.12, 132. Knaven 1.03.18, 139. Nelissen 1.07.15, 152e en laatste Di Renzo (Ita) 1.39.31. i i i i i DINSDAG 16 SEPTEMBER 1997 B1 Van onze verslaggever Breda - De televisie-sportverslaggever Sierd de Vos is vrij dagavond na een etentje in Breda ernstig mishandeld. De man mist drie tanden. Er waren 21 hechtingen nodig om verschillende wonden te dichten. De Vos ging vrijdagavond uit eten met een vrouw die hij als sportverslaggever bij NAC in Breda heeft leren kennen. Te gen 1.00 uur zette hij de vrouw in Breda-West voor haar wo ning af. Daar werd De Vos uit zijn auto getrokken en op zijn hoofd geslagen. De verslagge ver verloor hierdoor het be wustzijn en viel op straat neer. „Ik heb geen idee waar die man ineens vandaan kwam. Ik ver moed dat het een kennis van die vrouw was. Ik weet ook niet of hij haar daar stond op te wachten of dat hij ons heeft ge volgd," aldus De Vos. Terwijl de dader zijn slachtof fer mishandelde, voegde hij hem toe dat hij hem zou ver moorden en dat hij zijn carrière kapot zou maken. Nadat hij weer bij zijn positieven kwam, is hij op eigen kracht naar zie kenhuis de Baronie gereden. Zijn auto zat als gevolg daar van flink onder het bloed. De Vos heeft de mishandeling bij de politie gemeld. Hij gaat er vanuit dat hij met zijn stukge slagen tanden, de hechtingen en de aanzienlijke reeks bloed uitstortingen de eerste weken niet op de buis kan verschijnen. Een woordvoerder van de Bre dase politie zei gistermiddag dat de vrouw vandaag als ge tuige van de mishandeling wordt gehoord. Volgens Sierd de Vos is hij na de mishande ling in het ziekenhuis nog tele fonisch bedreigd. Opmerkelijk was dat de dader in het bezit geweest van het zaktelefoon nummer van de verslaggever. Voor de politie een verdachte kan aanhouden, moet De Vos nog naar Breda komen om offi cieel aangifte te doen. Breda - De reserves van NAC deden het gisteravond prima tegen de tweede keus van PSV. In eigen huis won NAC met 3-2. NAC kwam in de eerste helft eerst op achterstand door een eigen doelpunt van Edwin Gorter. Daarna trokken de Bredanaars het initiatief naar zicht toe. Dominique tekende voor een snelle gelijkmaker na een dieptepass van Gorter. Twan Scheepers en opnieuw Edwin Gorter lieten NAC daarna uitlopen naar 3-1. Scheepers scoorde met een afstandsschot op aangeven van Diroux. Gorter doelpuntte uit een penalty na het onderuitlopen van Mustafa Aksit. In de tweede helft drukte PSC NAC op eigen helft zonder tot noemenswaardige kan sen te komen. Pas in de 83e minuut was het Luc Nilis, die met een schot van afstand doelman Marian Kelemen versloeg, 3-2. RBC 2 - WILLEM D 2 2-1 (2-0) - RBC kwam in de eerste helft op 2- 0 dankzij twee treffers van Jeroen Rigbers. Na acht minuten scoor de Rigbers na een steekpassje van René Houtzager. In de twintigste minuut mocht Rigbers aanleggen vanaf elf meter na natrappen van Willem Il'er Calderwood, 2-0. Even na rust sloten de reserves van Willem II aan met een goal van Mike Promes. RBC kreeg het daar na moeilijk en liep zeven gele kaarten op in de Tilburgse pressie. Calderwood kon na een tweede gele kaart vroegtijdig vertrekken. Ondanks de constante druk liet RBC fraaie kansen op een grotere voorsprong liggen. Nijmegen - Burgemeester D'Hondt van Nijmegen staat voorlopig niet meer toe dat de thuiswedstrijden van NEC in het Goffert-sta- dion 's avonds worden afgewerkt. D'Hondt meent dat de veiligheid van toeschouwers en politiefunctionarissen in de bosrijke omge ving van het stadion alleen overdag nog te garanderen is. De strengere veiligheidsbeleid rond thuiswedstrijden van NEC zijn een rechtstreeks gevolg van de ongeregeldheden na afloop van het duel tegen FC Twente, afgelopen zaterdag. Het duel NEC-Ajax, dat komende zondag om 18.00 zou beginnen, vervroegd naar 14.30 uur. De tuchtcommissie van de KNVB heeft de volgende spelers een wed strijd geschorst: Van der Kwaak (Dordrecht'90), Luypers, Joordens (MW). Valencia - Het bestuur van Valencia heeft Jorge Valdano ontsla gen. Hij is de eerste trainer die in dit nog prille seizoen in Spanje wordt weggestuurd. Hulptrainer José Manuel Rielo is voorlopig benoemd als opvolger. Valdano kwam het afgelopen weekeinde ook al in het nieuws. De Argentijn bracht in het met 2-1 verloren competitieduel bij Racing Santander een vijfde speler van buiten de EU in, terwijl vier als maximum is vastgesteld. In het seizoen 1993/1994 overkwam Valdano als trainer van Real Madrid hetzelfde. Voor Valencia dreigt een straf. Het resultaat van de wedstrijd kan in 0-3 worden omgezet en de club hangt een boe te boven het hoofd van 6600 tot maximaal 22.000 gulden. Valencia staat in de Primera Division op de een na laatste plaats met nul punten uit drie wedstrijden. Alex Zülle hijst zich in de gele trui. GOLF Sutton. Charity Classic, eind stand: 1. Roberts (VSt) 266, 2. Glasson (VSt) 267, 3. Jacobsen (VSt) 268, 4. Smith (VSt) 269, 5. Henninger (VSt) 270. prijs: 4 winnaars, bruto elk f 25.000,00; derde prijs: 30 win naars, f 1000,00; vierde prijs: 188 winnaars, f 250,00; vijfde prijs: 1946 winnaars, f 25,00; zesde prijs: 4353 winnaars, f 10,00; zevende prijs: 36.764 winnaars, f 5,00. HANDBAL Sittard. Supercup mannen: Sittar- dia - E O 27-25 (15-13). Topscorers Sittardia: Schuurs 9, Bolevin 6, Nusser 4. Topscorers E O: Portengen 7, Van Zessen 6, Van Noesel 3, Kurkmaz 3. PAARDENSPORT Calgary. GP Calgary 1. Burr-Howard (VSt) Blieft 0 strafpunten-49,96, 2. Billington (GBr) It's Otto 4-50,04, 3. Nieberg (Dui) For Pleasure 12-49,18 allen na barrage, 4. Charles (Ier) Taime 4-79,57, 5. Markus Beerbaum (Dui) Lady weingard 4-80,12, 6. Coyle (Ier) cruising 4-81,61. SCHAKEN Monte Carlo. Oefentweekamp. Vijfde partij: Piket - Van Wely 1- 0. Stand: 3-2 voor Van Wely. SPORTPRIJSVRAGEN Lotto 37. Eerste prijs: geen winnaar; tweede Cijferspel. Vaste prijzen. Zes cijfers goed: geen winnaar; vijf cijfers goed: 2 winnaars; vier cijfers goed: 28 winnaars; drie cij fers goed: 283 winnaars; twee cij fers goed: 2590 winnaars. VOETBAL WK kwalificatie. Aziatische zone, groep A, Riad: Saudi-Arabië - Koeweit 2-1 (1-1). Stand: 1. Iran 1-3 4-2, 2. Saudi- Arabië 1-3 2-1, 3. Koeweit 1-0 1-2, 4. China 1-0 2-4, 5. Qatar 0-0. Concacaf, San Salvador: El Salva dor - Canada 4-1 (1-1). Kingston: Jamaica - Costa Rica 1-0 (0-0). Stand: 1. Mexico 5-11 13-2, 2. Ja maica 7-10 4-9, 3. Ver. Staten 6-9 9-6, 4. El Salvador 7-9 7-5, 5. Cos ta Rica 8-8 7-8, 6. Canada 7-5 2- 12. ZWEMMEN Mexico City. WB schoonspringen Mannen 10 m.: 1. Sautin (Rus) 509,37, 2. Platas (Mex) 480,03, 3. Xu Hao (Chn) 476,40. Vrouwen, 3 m. synchroon: 1. Zhang Jing/Shi Lei (Chn) 304,05, 2. Lindner/Koch (Dui) 279,48, 3. Cruz/Saez (Spa) 268,20.

de Stem | 1997 | | pagina 9