Schelde gaat hoog eindigen' Competitie start dit weekeinde 4 We gaan er het beste van maken' 'Goed opgevangen bij De Schelde' KSïïsar Stormvogel mikt opnieuw op titel Ganze met slechts een mannenteam in de competitie Scheldestroom wil weer een stapje voorwaarts maken icters pakt msterdam Jeugd Schelde moet meedraaien aan top Maarten de Pooter is optimistisch over mogelijkheden mannenteam SPATTEN SSïJsSSb'f' SPORT ZEELAND B3 EUWS KORT I (iraeuzen - In het weekend van 20 I gember beginnen de waterpoloërs I -ét een paar vooruitgeschoven wed- I éjijden aan hun nieuwe competitie. Ljs bijzonder weinig veranderd in L(t Zeeuwse. Alleen het Goese Gan- f dat moeilijke tijden doormaakt, |,)»het tweede mannenteam wegens 'c aan 'personeel' wegvallen. Weinig veranderingen dit seizoen in het Zeeuwse waterpolo Routinier Johnny van de Berghe van De Bruinvis uit Sas van Gent: IER SSSSBgjS? Weimar thuis bij Terneuzense ploeg Sjaak Leijnse bouwt loopbaan op lager niveau af bij Vlissingers TEMBER 1997 B2 idESTEM i I I I I DINSDAG 16 SEPTEMBER 1997 verder latsten zich in het 'eigen' e van de strijd om de dis- ïeens thuis, van HZ&PC :k met lege handen terug er twee van de drie ploe- ■vrouwen het duel tegen litslag dan ook niet meer het een regelmatige 6-3- uwen uit Hoogerheide het ;huisploeg wel erg slordig et periodestanden van 1-1 -2 en was de wedstijd ge- rijf van de zes treffers de an der Hooft nam de zesde I ,,0Itte waterpolomedewerker WATERPOLO i van Stormvogel vormen ook 1 seizoen het enige team dat lan- Zij komen uit in de derde i de KNZB. In het district zor- e mannen van Schelde (eerste klas- Ganze en de reserves van Stormvogel iaden tweede klasse) voor de Zeeuwse inbreng. Wat de vrouwen betreft spelen Schelde en Stormvogel komend seizoen een derby in de tweede klasse van het district. De Ganze-vrouwen spelen ook komend seizoen in de eerste klasse van de kring competitie. Promotie was er onverwacht voor de Bruinvis-mannen, die het voor het eerst sinds lange tijd weer eens in de eerste klasse van de kring mogen probe ren. De mannen van het Breskense Schelde- stroom moeten na de startproblemen van vorig seizoen een rol van betekenis kun nen spelen in de derde klasse van de kringcompetitie waar ze hun Zeeuwse derby hebben tegen Stormvogel 3. Het Terneuzense Schelde brengt weer een jeugdteam in competitie in het dis trict. Schelde heeft voorts een aspiran tenteam en Stormvogel begint voor het eerst sinds lange tijd weer met pupillen aan de competitie. INDELING KLASSEN MANNEN Derde klasse KNZB: Spartaan (Rotterdam), Hieronymus (Roosendaal), WZK (Wassen aar), NVO/Barracuda (Nieuwerkerk aan de IJssel), Devel (Zwijndrecht), Duck (Spijke- nisse), ZDHC (Den Haag), Poseidon (Ridder kerk), Kempvis (Spijkenisse), RWV (Rotter dam), DSZ (Den Haag), Stormvogel (Vlissin- gen). Eerste klasse district: Thalassa (Geldrop), Spio (Venray), Neptunus'58 (Schijndel), WZL (Roermond), De Vennen (Dongen), Mo- sa/Regio (Venlo), ZVDO'74 (Veen), De Rog (Weert), Zeps (Stein), De Treffers (Rosma len), WP Tilburg (Tilburg), Schelde (Terneu- zen). Tweede klasse district: Arethusa (Oss), Gor- go (Heeswijk/Dinther), Die Heygrave (Vlij men), De Krabben (Bergen op Zoom), DIO (Etten-Leur), Breda, Warande (Oosterhout), SGW/BDEZV (Drunen), Hieronymus (Roos endaal), Ganze (Goes) en Stormvogel 2. Eerste klasse kring: Platella (Bladel), Aegir (Eindhoven), PSV (Eindhoven), VZV/Njord (Veldhoven), SGW/BDEZV, Neptunus'58, WP Tilburg, Bruinvis (Sas van Gent). Derde klasse kring: Zegenwerp (St.- Michielsgestel), ESWZV/Nayade (Eindho ven), De Treffers, De Krabben, De Vennen, WP Tilburg, OZC'57 (Oisterwijk), ZVDO'74, Scheldestroom (Breskens), Stormvogel 3. VROUWEN Tweede klasse district: Zeester/Meerval (Uden), RZL (Haelen), WP Tilburg, Argo (St.-Oedenrode), ESWZV/Nayade, VZV/Njord, De Warande, Eszet (Swalmen), ZVDO'74, WP Tilburg, Schelde, Stormvogel. Eerste klasse kring: Aegir, Daphnia (Hoe ven), De Vennen, Zuidwesthoek (Hoogerhei de), Breda, DBD (Best), Ganze. JEUGD District: Arethusa, HZ&PC (Horst), Hellas (Sittard), WZL, Argo, Mosa/Regio, VZV/Njord, De Warande, PSV, WP Tilburg, Hieronymus, Schelde. Aspiranten kring: Die Heygrave, De Vennen, WP Tilburg, DIO, De Warande, OZC'57, Neptunus'58, Hieronymus, Dokkelaers (Hil- varenbeek), Schelde. Pupillen kring: De Warande A, De Warande B, VZV/Njord, Hieronymus, WP Tilburg, Stormvogel. aats iorenploeg van de Terneu- werkte een knappe lande- phen aan de Rijn legde het n vierde plaats beslag met jua puntentotaal als vijfde jtte. Op de 4 x 60 meter liep slechts veertienhonderdste Docters kwam met de speer lorden een tijd noteren van jp die horden een tijd van ervolgens 1,15 meter. Patri- op het onderdeel versprin- Manon Wakker was goed »el (6,32 meter) en liep op de boven haar persoonlijk re- ter in 3.38,62 en kwam op de ging naar Typhoon uit Gor- de stek is als tweede en eerste vete- Belgisch Super Prestige-cir- 1 kilometer lopen, 74 kilome- ijd nodig van 3 uur, 8 minu- r de seniore Christel Eesbeek e naar Joel Claisse in 2.38.25. jernooi ifdeling van de hockeyvereni- donderdag 18 september het eranenteams. Dit gebeuren van het 25-jarig bestaan van van Olympia. irk Oude Vaart te Terneuzen >eginnen. Deelnemende teams i), Goes, Breda, Keep Fit (Oss), ernooi is omstreeks 16.00 uur Door Fred Rabout Itmeuzen - De mannen ji-an Schelde azen weer op leen plekje in de subtop in ite eerste klasse van het Istrict. Routinier Maarten |iePooter, 31 jaar, begint er ,ian zijn dertiende seizoen, t hij al vanaf zijn ne- e met het balletje in |et water speelde. „Er zijn doordat er in het polo te genwoordig flink gefuseerd |wordt enkele nieuwe ploe- bijgekomen. Afwach- wat die gaan doen. |Sormaal gesproken moeten echter weer in de bo venste helft van de rang- mee kunnen draaien. WATERPOLO bretitel m de organiserende biljartver- ïhoek veroverde de titel in de Walcheren en De Bevelanden. lohan Schouwenaar met 30-26 Van Strien zich van de titel k. Zowel van Strien als Schou- meen gemiddelde waardoor de gd is deel te nemen aan de ge- lekomst 's-Heerenhöek) 10 match- jen hoogste serie van 7 caramboles ldinge) 6-1,03-10, 3. Ed de Kort 4. Ronald Timmerman (De Toe- j gen ('t Raedthuys Middelburg) l- s renhoek) 0-0,38-5. s we ons wisselvallig gedrag naar eens kunnen bijstellen, t vorig seizoen wonnen we (wee keer van de bovenste en ver- |oren twee keer van de onderste :n. Met een dergelijke staat Ivan dienst kun je geen kampioen porden en als we twee keer ach- (relkaar gewonnen hebben den ser. we al dat we kampioen zijn. t onze fout denk ik," aldus de aanvaller en tevens voorzitter van de Terneuzense polocommissie. De Schelde-mannen worden ko mend seizoen toch geconfron teerd met een probleem. Doelman Ronald Bril heeft zijn cap defini tief ingeleverd. De Pooter: „Dat betekent dat we zonder doelman zitten. Tijdens onze thuiswed strijden kan dat opgelost worden door de doelman van onze jeugd, Serge van Bochove, in te zetten. Zij spelen altijd het duel voor ons, maar bij uitwedstrijden wordt dat moeilijker. Hoe we het op gaan lossen zien we wel. Er is niemand bij ons die graag onder de lat ligt, maar ook voor de komst van Bril hebben we met dit verschijnsel te maken gehad. Toen heeft onder anderen Eddy Lambert een paar keer het doel verdedigd." Met uitzondering van Bril bleef de ploeg vrijwel compleet. Dit met de routiniers Eddy Lambert, Maarten de Pooter, Willy de Bla- ey, José de Pooter en uiteraard de motor van de Schelde-mannen, Cees van Houwelingen. De Poot er: „Eddy, Willy en ik beginnen aan ieder seizoen met de gedach te dat het ons laatste is, maar als het dan in augustus weer 'troe- penschouw' is dan koppelen we er maar weer een jaartje aan vast. We hebben al jaren een ploegje waarin de sfeer meer dan uitste kend is. Altijd gezellig en dat we dan regelmatig ook nog wat pun ten pakken is leuk meegenomen. Promoveren zou wel eens leuk zijn, daarvoor sport je uiteraard, maar we gaan niet onder dat ge geven gebukt. We trainen twee keer in de week en daar kijken al le jongens gewoon naar uit. Net zoals iemand uitkijkt naar zijn kaartavondje. Vanuit de jeugd kloppen er toch een paar jongens aan de poort van het eerste. Naast Serge van Bochove, die noodgedwongen vroeger dan ver wacht aan de bak zal komen, moeten ook Chris van Royen en Chris IJsebaert in staat zijn inge past te worden als dat nodig mocht zijn. Dat is onze kracht bij Schelde denk ik. Aandacht beste den aan de jeugd. Zorgen dat de aanvoerlijnen open blijven." Selectie mannen Schelde: Cees van Houwelingen, Bas Wesdorp, Eddy Lambert, Willy de Blaey, Jeroen Rijnhout, José de Pooter, Maarten de Pooter, Mare Remery, Bram van de Heuvel en Danny Soetens. Maarten de Pooter, secretaris en aanvaller van het Terneu zense Schelde, is er van over tuigd dat zijn team weer hoog zal eindigen. fotowimkooyman I j -• v: H i li i .i-.ii/ het Belgische Melsele een crite- ar bolde als tiende over de streep Ülein-Sinaai een wedstrijd en n- rdt trouwens deze maand om de OHAN VAN SCHAIK uit Oost- ,n de wielervereniging Zeeuws- FRED GEIJS kwam als twintig- >nt reed een wedstrijd in St.-Jan- ld van 31 renners elfde. ;rs aan het vertrek voor een tICK VAN PASSEL uit Sluiskil |Eerste klassg wed- Van onze waterpolomedewerker van Gent - De mannen I van het Sasse Bruinvis gaan het dit jaar proberen in de eerste klasse van de kring- I competitie. De vierde plaats aan het eind van het afgelo pen seizoen gaf in eerste in- I stantie geen recht op promo tie, maar doordat er hier en Haar wat gefuseerd werd, mochten de Sassenaren als- in de promotieschuit plaatsnemen. ior Wendy Docters van de atle- bij de tweedejaars D-]umo len (het officieuze Nederland I ;egorie) in Amsterdam, waar ze de lat op de 1, J ter horden werd ze vierd Johnny van de die aan zijn dertiende Mzoen begint, kan het zich niet winneren dat men daar aan het «aal zo hoog speelde. „In woegere jaren moet er hoger ge speeld zijn, maar dat is voor Mn tijd geweest," aldus de po- o-secretaris, die zijn partijtje fteblaast in de aanval. „We sn vorig seizoen een stapje Het is, zij het dan wat onverwacht, uitgeko- 8 me niet wat het wordt, 1 het zijn voor ons vrijwel naai onbekende tegenstan- prs. Afgaande op datgene wat i,e_m.de toernooien hebben la- z'en, dan zou het moeten Johnny van de Berghe begint aan zijn dertiende seizoen in het waterpo- loteam van het Sasse Bruinvis. fotowim kooyman kwam bil lukken. Onlangs nog in een toer nooi in Rheden, waar we waren ingedeeld met ploegen van het zelfde niveau uit andere krin gen, werden we tweede. Dat geeft vertrouwen. De doelstel ling bij ons is gewoon 'we gaan er het beste van maken'." Er is echt niemand bij ons die zich vastpint op een plaats. De resultaten zijn meegenomen, maar bij Bruinvis staat gezellig heid hoog in het vaandel. Dat moge blijken uit het feit dat jon gens al jaren geleden verhuisd zijn en nog steeds bij ons spelen. Arno Al woont al jaren in Ze venbergen en toch speelt hij nog bij ons. Hetzelfde geldt voor Charles Rammeloo en Jeremy Vercruysse. Ramme loo woont al jaren in Rotterdam en Ver cruysse in het Bel gische Stabroek. Als het even meezit komt laatstgenoemde zelfs in Sas van Gent trai nen. Ik denk dat dit wel iets over de sfeer zegt en daar zijn we toch wel een beetje trots op." Er gebeurde in de 'transferperiode' weinig in Sas van Gent. Niemand ging weg en er kwamen ook geen nieuwe ge zichten bij. Dat bete kent een ervaren ploeg, ondanks dat er met Gert-Jan Ra- mondt, Tim Roeb en Maarten Hemelaar toch een aantal tieners in de ploeg zit. Selectie mannen Bruinvis: Jean- Pierre de Vriend, Jeremy Vercruys se, Arno Al, Charles Rammeloo, Henk Ramondt, Johnny van Water schoot, Johnny van de Berghe, Mat- thy Allonsius, Martin Kieboom, Roeb, Martin Gert-Jan Ramondt, Tim Maarten Hemelaar en Dirk de Braai. Bij het verspringen tot 3,84 meter. a-Wou-l Ex-RKHAV-atleteLindaWoJ terse, nu uitkomend me| do, won het speerwerpe een nieuw persoonlijk ei record van 33,38 me sterdam had Blauw Wit ae gie in handen. en verspringen neg Tosca Hellebrekers «j derde%ehrsp^gene negende^1 (Schelf» Van onze waterpolomedewerker Breskens - Drie speelsters van Scheldestroom blijven ook ko mend seizoen deel uitmaken van de vrouwenequipe van Schel de. Mirjam Weimar is er een van. De andere twee zijn Evelyn Verplanke en Martine den Dekker. Ze werden vorig seizoen ge lijk in het 'diepe' gegooid. Mirjam Weimar, een twintigjari ge heao-studente, heeft geen spijt van de overgang. Ze leerde de beginselen van het spelletje bij Scheldestroom tus sen de jongens. „Toen we een wedstrijdje tegen de jeugd van Schelde speelden, zagen ze blijkbaar wat in me. Ze vroegen of ik geen interesse had bij hen te komen spelen. Datzelf de gold trouwens ook voor Eve lyn en Martine. De Schelde-ploeg was na de succesvolle jaren in de bondscompetitie uit elkaar ge vallen en mocht na een jaar in de kring het weer in het district pro beren. Men had nieuw bloed no dig. Wij met ons drieën van Scheldestroom en enkele meisjes van Bruinvis hebben ons toen aangemeld. Het is dus eigenlijk een beetje een Zeeuws-Vlaams gebeuren. We zijn uitstekend op gevangen met name door Kees Rijnhout en Ria van der Hooft. Het is een enorm leuke groep. Ria van der Hooft, Pascalle Bakker en Rowena Witkamp zijn meiden van wie je veel kunt leren. Zij trekken de kar. Ze hebben dan ook al het een en ander meege maakt. Met deze groep moeten we ons ook komend seizoen in de tweede klasse van het district kunnen handhaven. Een veilige middenmootplaats is mijn in schatting. We hebben zeker geen titelaspiraties," aldus de Bressi- aanse die waterpolo een zware sport vindt. Bleven de Scheldestroom-speel- sters bij Schelde, dat was niet het geval met een deel van de Bruin vis-inbreng. Heike Schauwvlieg- he, Silvia van Belleghem en Eline Velgersdijk zijn gestopt. Dat be tekent dus een kleinere selectie. Vrouwenselectie Schelde: Karin de Letter, Marouschka Wijffels, Jolan- da Jansen, Patricia Groeneveld, Ria van der Hooft, Sandra Zegers, Pas calle Bakker, Evelyn Verplanke, Mirjam Weimar, Martine den Dek ker, Ilona Damen en Rowena Wit kamp. lortfl op en ar de :re bij 80 in len re- ol- its. 8,84 en 4,27 meter. Manon Wakker jjijkrec" kogelstoten een per metcr met 6.88 meter en de Davidse 60 meter u 3.37,03. Patricia zesde in haar sen - ter. Sof?IS™ horden in 13,81- he waterpolomedewerker i s,ngen - De mannen van ralvogel gaan ook komend voor de titel inde der- ssse van de bondscompe- ebruikelijk de laatste t °°k afgelopen sei- P bleven ze tot de aller- 'e speeldag in race om !aropioenschap. Men ein- e uiteindelijk op twee pu- an Walrus. Deze ploeg wijwei in tact. Alleen n Ho k 1]nse' iarenlang een 12 basispionnen, verkoos L ^§er niveau zijn sam van Ginneken W met Patrick Vader vrhtSeiZOendet^n- l L et eerste en tweede ut het S11; Gerco Koks fis tor, i m °nder zijn Pe' Vader naast dê mannen ook de trainingen bij de vrouwen zal verzorgen. Een goed bezet seizoen dus voor 'polodier' Vader, die ook nog zijn rol zal vervullen als speler van het eerste. Vader: „We gaan er weer lekker tegenaan. Patrick van Ginneken heeft er naast het verzorgen van de trainingen ook nog een seizoen als keeper van ons eerste aangekoppeld. Boven dien gaat hij zich bezighouden met onze jeugd. Ons eerste team heeft dus weinig wijzigingen on dergaan. We hebben onderling ook afgesproken om als het even kan in deze samenstelling nog drie jaar door te gaan. Dit om de jongens van ons tweede, die in de nabije toekomst voor aanvulling moeten zorgen, te laten rijpen. We zitten wat dat betreft goed op schema. Het tweede is vorig seizoen ge heel volgens onze doelstelling ge promoveerd naar het district. Dat betekent dat de kloof met het eer ste kleiner is geworden. Het der de eindigde in de derde klasse van de kringcompetitie op slechts een paar puntjes van de promo tieplaatsen. Kortom, het loopt bij Stormvogel wat de mannen be treft tot op dit moment geheel volgens de uitgestippelde route. Wij gaan weer meedoen voor de titel. Zijn in dezelfde klasse inge deeld en kennen op een paar na - de degradant uit de hogere klasse en de promovendus vanuit het district - onze tegenstanders. Dat betekent dat Hieronymus weer onze grootste concurrent zal gaan worden. Of de competitieleiding daar rekening mee gehouden heeft weet ik niet, maar het is wel een feit dat de wedstrijden tegen de Roosendalers op het eind van de heen- en terugronde zijn ge programmeerd. Dat zouden wel eens duels van beslissende aard kunnen zijn." Vrouwen De vrouwen, die vorig seizoen kansloos degradeerden uit de eerste klasse van het district, mo gen nu een trapje lager, in de tweede klasse, proberen de gele deren te hergroeperen. Vader: „Dat moet lukken. We hebben een stel enthousiaste meiden, die vorig seizoen helaas de routine misten om eerste klasse te spelen. Het was geen leuk seizoen met al leen maar nederlagen en bepaald geen kleintjes. De groep is nu versterkt. We ver wachten toch wat van Colin Whi te, een Zuidafrikaanse die in Vlissingen stage loopt en in haar land op een redelijk niveau heeft gespeeld. Verder heeft ex-doelvrouwe Ma- rie-Noëlle Sole te kennen gege ven weer onder de lat te gaan lig gen terwijl ook Nicole van Kem pen weer regelmatig van de partij zal kunnen zijn. Ze was afgelopen seizoen wegens haar werk immers maar inciden teel inzetbaar en als ze er bij is scheelt dat toch een flinke slok op een borrel. Met deze groep moet Van onze waterpolomedewerker Terneuzen - De districtsjeugd van Schelde bereikte vorig seizoen de play-offs. Dat zit er ook dit seizoen in. „We gaan voor de derde plaats. Njord en PSV zijn te sterk. Dat is ge woon de realiteit," geeft Kees Rijnhout te kennen. Rijnhout begint bij de jeugd aan zijn derde seizoen, nadat hij jarenlang met de 'meiden' van Schelde optrok. De jeugd moet straks de rol van een aan tal oudgedienden bij de senio ren gaan overnemen. Ze dienen zich trouwens al aan, want een Chris van Royen en Chris IJse baert zullen komend seizoen zeker aan het grotere werk mo gen ruiken. Dat geldt trouwens ook voor doelman Serge van Bochove. Rijnhout: „Ik denk dat we op dit moment met het polo in Terneuzen goed bezig zijn. Naast de districtsjeugd hebben we toch ook weer een leuk aspirantenploegje. We moeten nu eenmaal in Zeeuws- Vlaanderen tijdig voor de aan voer zorgen, want als ze de middelbare school verlaten zijn we ze kwijt. Ik zou zo een team op kunnen stellen dat in de bondscompetitie zou mee draaien als we alle jongens hier in Terneuzen hadden kunnen houden. Het is echter de reali teit, dus moeten we kweekvij vers aanleggen en dat is ons tot nu toe aardig gelukt." Selectie districtsjeugd: Serge van Bochove, Chris van Royen, Sander Cappendijk, Jeroen Huyssen, Joost van de Rest, Sander Post, Chris IJsebaert, Remco Wakker, Lodewijk van de Zanden, Lorenzo Wijffels en Leon de Blaey. Selectie adspiranten: Brenda Post, Joyce van Oeffelen, Sharon Mir- rer, Suzan Tanghe, Inge Tanghe, Dwight Burm, Remco Kimt, Je roen Bleyenbergh, Bart van de Rest en Sven Schieman. Van onze waterpolomedewerker Goes - Het waterpolo in Goes beleeft duidelijk de magere jaren. De mannen moesten afgelopen seizoen volgens de regels degra deren, maar kregen omdat een paar teams zich terugtrokken, alsnog de gelegenheid om het tweedeklasserschap van het dis trict te behouden. Gebrek aan 'personeel', dat was afgelopen seizoen het grote pro bleem bij de Goesenaren. Om die reden heeft men nu het tweede mannenteam uit competitie moe ten halen. Polosecretaris en actief speler Sander van Rooyen ziet het dan ook wat 'personeel' be treft niet al te somber in. Hij zegt: „Wel kwalitatief, want op dit vlak zijn we er zeker niet op vooruit gegaan. Zeker niet als je weet dat Bram van de Leden, toch jarenlang de motor van Ganze, definitief heeft afgehaakt. Het afgelopen jaar was hij thuis nog wel een keer inzetbaar, iets wat gelijk merkbaar was, maar nu is het definitief geëindigd. Hij heeft zelfs zijn lidmaatschap bij Ganze opgezegd, dus twijfelen aan zijn besluit is niet mogelijk. Verder verloren we Erik Philipse, die voor het zaalvoetballen koos en Jeroen Moerdijk, die naar Gel derland verhuisde. Twee jongens die vorig seizoen zeker niet de minsten waren in ons eerste. En de litanie is nog niet ten einde, want het zit er ook nog in dat Ar- co Wagenvoort ons gaat verlaten. Hij is afgestudeerd, en waar werk is daar gaat Arco heen. Er kwam niemand bij en ook vanuit de jeugd is er dit jaar geen doorstro ming. We moeten het echter ook weer niet al te pessimistisch zien. Veel jongens uit het tweede team hebben vorig seizoen regelmatig hun opwachting gemaakt in het eerste. Die weten dus wat van het daar heersende niveau af, want vergeet niet dat het verschil vorig seizoen tussen ons eerste en twee de toch drie klassen bedroeg. We gaan echter steeds met een lekker clubje op pad en dat was vorig seizoen zelden of nooit het geval. Toen moest er steeds 'geschar reld' worden om met een vol waardig team, zeker naar de uit wedstrijden, te kunnen afreizen." Men zit ook nog steeds zonder trainer. Eerste teamspeler Peter Kuipers zal voorlopig die leemte opvullen. De Goese vrouwen handhaafden zich keurig in de eerste klasse van de kringcompe titie. Met dezelfde selectie begin nen ze aan het nieuwe seizoen. Een jaar ouder, een jaar rijper. Carola Kiel zal de trainingen bij de vrouwen voor haar rekening nemen. SELECTIES GANZE Mannen: Marcel Peterse, Norbert Remijnsen, Piet Schop, Peter Kui pers, Chayenne van Berkel, Sander van Rooyen, Jan-Joris Jooss, Maar ten Buys, Aijan Westhuis, Christian Stam, Arco Wagenvoort, Corné Franse, Neil Rak, Bram Priester, Frank Lucasse, René Kiel en Rob Jansen. Vrouwen: Ria Flore, Tamara Flore, Maaike Geerlings, Mariska Geer- lings, Monique Geernaart, Joyce Pie- ters, Sigrid Morren, Katinka Brou wer, An ja Boogaard, Carola Kiel en Inge Lefevre. Van onze waterpolomedewerker Breskens - Scheldestroom keerde vorig jaar, nadat het acht jaar stil had gelegen, terug in competitie met een mannenploeg. Ge dragen door de oudgedienden Rudy van de Vijver, Louis Won- dergem en Frans Verplanke. Aangevuld met jeugd. Men pakte in de derde klasse van de kringcompetitie vijf punten door twee keer te winnen en een keer gelijk te spelen. een plaatsje in de middenmoot haalbaar zijn." SELECTIES STORMVOGEL MANNEN Eerste team: Patrick van Ginneken, Daniël Gavranovic, Gerco Koks, Loek van 't Westende, Kees Leijnse, Jan-Kees Mol, André van Zijp, Robin Juranec, Patrick Vader, Frank Leijn se en Jeroen van de Broeke. Tweede team: Bernd-Jan Bekkers, Sven-Eric Sandifort, André Snoep, Geb Navest, Ceel Navest, Henk Rie- mens, Jan Brink, Ad van 't Westende, Pim Bekkers, Arno van Ederen en Rob Geervliet. Derde team: Paul Mechielsen, Flip van de Draai, Joey de Beer, Chris van de Draai, Ivo Simon, William van Wetten, Jos van Splunder, Gabriël Gavranovic, Sjaak Leijnse, Damon- stein Brusse, Joan Brasz en Albert Bauer. Vrouwen: Marie-Noëlle Sole, Linda Versluys, Lisette Lievense, Linda Lievense, Angelique Lok, Tessa Si mon, Annemarie Dommisse, Aniek de Kok, Karin Pasman, Sandra Smolders, Natasja Swennen, Colin White, Nicole van Kempen en Irma Heyboer. Aspiranten: Niels van der Heyden, Robin van't Westende, Rubin Parle- vliet, Rachel Burghardt, Bob van Leuven, Joyce Piek, Jeroen Piek, Lennart Swennen, Leon de Poorter, Wesley de Groot en Karin van de Draai. „Het is me dan ook alles meege vallen," geeft Sjaak Oosterling, polosecretaris bij de Bressiaan- ders en oud-polospeler, te ken nen. „We konden voor de start van het seizoen amper twaalf man opgeven en ik stond er dan ook erg sceptisch tegenover, want wat gebeurt er met name met de jonge gasten. Ze moeten toch re latief verre reizen maken naar uitwedstrijden op hun vrije za terdag. Ik besefte dat we gecon fronteerd zouden worden met ve le verliespartijen. Ook niet be paald motiverend, maar hoe ver der de competitie vorderde, hoe enthousiaster ze werden. We kre gen er zelfs op het eind van het seizoen nog een oudgediende bij, want ook Guust van de Velde kwam zich aanmelden. We ken den geen enkele uitvaller en ook nu nog niet. Dat betekent dat we met een jaar ervaring en met het nodige optimisme aan de nieuwe competitie kunnen beginnen. Rudy van de Vijver is de spil waar het eigenlijk hoofdzakelijk om draait. Hij komt alleen nog maar in actie als er personele problemen zijn. Voor de rest coacht en traint hij samen met Louis Wondergem de jonge gas ten. Frans Verplanke is onze stand inn. Alleen bij hoge nood is hij beschikbaar. Louis Wonder gem ligt op doel en dat kan hij nog wel een paar jaartjes volhou den. Er zit in de ploeg echt wel kwaliteit om hogerop te gerakep. Het moet mogelijk zijn om dit seizoen al de aansluiting met dè middenmoot te krijgen en boven dien geeft het toch weer de nodi ge uitstraling bij de club waar het polo destijds een zachte dood stierf." Feit is dat men er in Breskens veel voor over heeft, want water polo is geen goedkope sport. Oos terling: „Dat klopt. Vrijwel alle uitwedstrijden zijn in Brabant. Rudy en Louis zijn echter onze vaste chauffeurs en de jongens geven hun bijdrage. Op die ma nier kunnen we ons financieel be druipen." Selectie mannenploeg Schelde stroom: Rudy van de Vijver, Louis Wondergem, Frans Verplanke, Guust van de Velde, Thijs Salomé, Jean- Jacques van de Vijver, Stefan Antho- nisse, Michiel Wondergem, Patrick van de Voorde, Martin Buijsse, Arjan Buijsse, Machiel Weimar en Martin de Milliano.

de Stem | 1997 | | pagina 11