Voskamp paart slimheid aan kracht De wereldkampioen en het kleine vloekje Verrassende winnaars in Winschoten SPORT B3 pscorers :gramma Babangida licht geblesseerd Gelderlander wint etappe in Ronde van Spanje Verzorger zwaargewond '^ie neemt onze taak nu over' I Foreldorado laat gat vallen NIEUWS KORT .atwijk b«--AWDO^ t begin tegen de Noren ku Ullrich tekent bij tot 2000 m te Johan Museeuw pakt ook in Parijs-Brussel naast de zege Sörensen vreest voor WB en WK SPORTNIEUWS KORT Roskopf wint Masters tafeltennis Races voor 16-jarigen op Zandvoort Graf geeft hoop op Masters op Grobbelaar naar Oxford United Aldair krijgt Italiaans paspoort RKC-er Hutten aan einde loopbaan Hockeysters onder 21 wereldkampioen Edwin de Nijs wint EK kanomarathon Fittipaldi: 'God wil dat ik stop' Ruiterploeg wint finale Nations Cup Jeroen van Dijk haalt finale niet Ah wil Holyfield en Tyson verzoenen I I i I I MAANDAG 15 SEPTEMBER 1997 R 1997 Luinge. Toeschou- kaart: Prommayon Roest (Fortuna Sit- paey (56. Van Fes- on, Hyypia, Galések "en (76. Aerts), Arts eesay, Wijnhard (78 a. RD: Van Zwam; Lee, Hermans; Lanckohr^ urke en Kool; Ham- si en Jeffrey. E 1-2 (1-2). 1. Bociek 1-1, 20. Petrov 1-2. Van der Ende. Toe- 0. Gele kaart: Van e). biech, Maes, Pothui even; Crüden (46. en en Koning; Eller- o), Bociek en Van Eij- evitsj). Boschker; Hulshoff, Halst en Karnebeek; Avest, Ten Caat (69. Kinnon (75. Ajoepov); sman) en Petrov. VEEN 1-1 (0-0). 79. Bové 1-1. Scheids- Meerkerk. Toeschou- le kaart: Van der Leeg- Van Aerde, Bogers, en Hill; Nielsen, Van Bozovic) en Van Die- ahl, Van Arum (88. Ce tos. Vonk; Tevreden (85. e, Hansma en Mitrita; ci, Ebiede en De Visser; -usatu). Van Nistelrooy (Ajax), D. de Nooijer hlas (Vitesse) 5, Ajax), Petrov (FC Twen- itesse), Magno (FC Gro- (Ajax), El Khattabi (Hee ielsen (RKC), Stewart an (FC Twente), Cocu eyenoord), Vrede (Roda Fortuna Sittard - De 9: PSV - Sparta, Willem m. FC Twente - MVV, RKC NEC - Ajax, Feyenoord oningen - Vitesse, Roda Maribor (anp) - Slechts één blessure telt de grote Ajax-selectie in aanloop naar de eerste Europese ontmoeting, morgen in en tegen Maribor. Topscorer Babangida heeft wat last van zijn bes, maar jeisde zondag wel mee naar Slovenië. En dus moest de zachtaardige trainer Morten Olsen zondag een keihar- je keuze maken. De Deen liet vijf voetballers uit de selectie in Amster dam achter. Dat zijn: Reuser, Juan, Santos, Veldman en Ledezma. pit zijn de minst leuke klusjes van een coach," bekende Olsen. „Kijk, jls we straks verder in het seizoen zijn, hebben we echt niet elke keer 25 fitte spelers. Nu wel. Het is nu absoluut niet leuk jongens die keihard werken, thuis te laten." Olsen maakte het zich zelf niet al te moeilijk. Hij bracht zijn groep te rug naar twintig, waardoor hij dinsdag in Maribor twee spelers naar de tribune zal moeten verwijzen. Dat zien we dan wel weer, moet hij heb ben gedacht. De Ajax-vlucht was zondag nog niet half-vol. Het publiek is na drie succesvolle jaren in de Champions League wat verwend, de belangstelling van de media naar PSV en Feyenoord verlegd. Olsen reis de zaterdag al naar Maribor. Zaterdagavond zag hij de heersende Slo veense kampioen aan het werk. Branik Maribor verloor met 1-0 van Pri- morje en zakte dieper in de degradatiezone. Op de tribune braken relletjes uit. Supporters uitten hun woede over de verkoop van de laatste twee internationals, vorige week. Doelman Si- uevnovic vertrok naar Turkije, Gaiser werd aangetrokken door Hapoel Tel Aviv. Na het vorige seizoen raakte de club ook al twee internationals kwijt. „Maribor leed zaterdag een ongelukkige nederlaag," vond Olsen. Maar na wat ik heb gezien, is het duidelijk dat wij favoriet zijn. Dat zei jt al vlak na de loting en er is geen reden er nu anders over te denken. etwintig voor Maribor: Van der Sar, Grim, Tobiasen, Blind, Oliseh, Frank de 3er Rudy, Melchiot, Sier, Ronald de Boer, Litmanen, Witschge, Gorré, Dani, Arveladze, Sibon, Hoekstra, Laudrup en McCarthy. Winschoten (anp) - Het jaarlijkse festijn voor ultralopende fanaten in Winschoten had zaterdag en kele verrassingen in petto. De World Challenge en het Neder lands kampioenschap over 100 km kregen winnaars die tevoren door niemand waren getipt. Ser- gej Yanenko uit de Oekraïne mocht zich officieus wereldkam pioen bij de mannen noemen, de ex-Italiaan Luigi Simbula, al ja ren pizzabakker in Harderwijk, kreeg het rood-wit-blauwe lint. De eerste vrouw, de Duitse Maria Bak, behoorde wel tot de favorie ten. De stijve, gure bries, die de gehe le dag over het platte Groningse land blies en velen amechtig deed afhaken, stond supertijden in de weg. Zodoende bleven de beste wereldprestaties van de niet meer actieve Belg Jean Paul Praet (6.16.41) en de Amerikaan se Ann Trason (7.00.47) onaange tast. Yanenko finishte in 6.25.26, Bak had 7.06.54 nodig, wel een Europese topprestatie. De pres tatie van zowel Yanenko als Sim bula, beiden toevallig 39 jaar oud, kwam uit de lucht vallen. De Oekraïner was met elf land genoten midweeks in drie gam mele auto's, tevens 'hotels' voor onderweg, uit Tsjernovzic rich ting Groningen getuft. Voor twee nachten werd het gezelschap liefdevol opgenomen door een plaatselijk gastgezin. 'Wonder ful', sprak Evgeni Frolov, de 62- jarige coach en grote inspirator van de groep, warm. Adres onbekend. Dat gold de laatste drie jaar voor Luigi Sim bula, begin jaren negentig vier keer deelnemer in Winschoten. „In 1994 viel ik uit. Daar baalde ik zo van dat ik ermee stopte," aldus de eigenaar/chef-kok van het restaurant La Salute in Har derwijk. Simbula, al in 1980 naar Nederland gekomen, trouwde, verhuisde, kreeg van het vele pastavoedsel uit eigen keuken een buikje en raakte in de verge telheid. In februari besloot de uit Sardinië afkomstige Simbula de draad weer op te pakken. „Ik moest kilo's kwijt en had er ge woon weer zin in. Elke ochtend een paar uur trainen met een vaartje van vijf minuten per kilo meter. Het ging steeds beter; mijn buikje was zo weg." Lang zamerhand kwam het snode plan bij hem op het weer eens in Win schoten te proberen. Ook een kuitblessure eind juli bracht hem niet van zijn stuk. „Ik liep de laatste zes weken 1200 kilome ter. Dat moest genoeg zijn." Simbula sloot zijn restaurant voor een dag en voelde zich zo zeker van zijn zaak, dat hij 7.10 als eindtijd profeteerde, zestien minuten onder zijn persoonlijk record. Het werd 7.09.52. „Wat scheelt het? Nu ben ik nog Ne derlands kampioen ook. Dat had ik echt nooit gedacht." Hij werd de opvolger van Dirk Wester duin, die net als de sterk gestarte mede-Groninger Edward de Rui ter (beiden gingen de druk van een plaats in de landenploeg uit de weg) vroeg opgaf. Nummer twee werd de pas 27-jarige Krijn Kroezen uit Hoofddorp, die nog wel de nieuwe veteranenkam- pioen en dorpsgenoot Wim Eps- kamp voor moest laten gaan. Nog een Hoofddorper, Hans Pleijster, werd derde bij de senioren. Winschoten. World Challenge 100 km (ofticieus WK). Mannen: 1. Yanenko (Oek) 6.25.26, 2. Kokorev (Rus) 6.31.23, 3. Magiër (Pol) 6.33.17, 4. Korepanov (Rus) 6.38.26, 5. Crawford (ZAf) 6.39.34, 6. Vanderlinden (Bel) 6.43.06, 7, Mour- zine (Rus) 6.44.00, 8. Johnson (VSt) 6.44.39, 9. Moore (GBr) 6.49.28, 10. Kramer (Zwi) 6.49.53, 31. Simbula 7.09.52 (le NK), 38. Epskamp 7.18.17 (le NK veteranen), 44. Kroe zen 7.26.33 (2e NK), 68. Pleijster 7.53.01 (3e NK). Landen: 1. Rusland, 2. Groot-Brit- tannlë, 3. Polen, 10. Nederland. Vrouwen: 1. Bak (Dui) 7.06.54 (27e), 2. Liakhova (Rus) 7.30.38 (50e), 3. Olive (Fra) 7.40.10 (55e). Landen: 1. Duitsland, 2. Frankrijk, 3. Zuid-Afrika. an 1-0. Scheidsrechter: s. Toeschouwers: 3591. Gall (Veendam), Gyan, o (Excelsior). SPORT - ADO DEN HAAG j de stand 1-0. 16. Hofste- eidsrechter: Luyten. Toe- 1600. Rode kaart: 16. DO Den Haag), Van der Den Haag). Gele kaart: O Den Haag), Boessen, ond Sport). AHEAD EAGLES 0-1 (0-0). er 0-1. Scheidsrechter: eschouwers: 1500. Gele erne, Kortland (RBC), Ver- head Eagles). OSCH - EMMEN 1-1 (1-1). 1-0, 35. Van Oostrum 1-1. achter: Sterk. Toeschou- 4. Gele kaart: Van Raalte, eia (Emmen). - CAMBUUR 3-2 (1-1). 11. aan 0-1,33. De Wijs 1-1,55. 2-1, 57. Driessen 3-1 (straf- 8. Berghuis 3-2. Scheids- Schaap. Toeschouwers: e kaart: Stock (TOP Oss), El- Vries, Berghuis, Van der n Utrecht, Oosterhof, Gou- ambuur). Wedstrijd begon en later. Scheidsrechter wil- e lijnen opnieuw getrokken TOPSCORERS erak (AZ), Van der Laan ur Leeuwarden) 7, (FC Zwolle) 6, Ier Weert (AZ), Van Oostrum l) 5, de Brink (Haarlem), Henar Zuurman (Veendam) 4, Jong (ADO Den Haag), Hui- De Wijs (TOP Oss) 3. PROGRAMMA 19/9: Telstar - Emmen, FC - TOP Oss, VW - RBC. ag 20/9: Cambuur - Veendam, is - Helmond Sport, Haarlem- or, GA Eagles - Dordrecht au. 21/9: ADO Den Haag - ru rsch, Eindhoven - AZ. 7170958. lotto: 10 - 16 - 35 - 36 - 37 vegetal: 28. getal: 0 77: 5894559 6:414160. Cordoba (anp) - Maanden hoor je niets van hem. Dan verricht Bart Voskamp in de anonimiteit zijn noeste arbeid voor de ploeg, in het bijzonder voor Jeroen Blijlevens. Soms zijn er echter van die dagen dat de Gelderlander glorieert, dagen dat hij slimheid aan kracht paart. Zaterdag in de Ronde van Spanje was weer zo'n dag. In de achtste etappe van Granada naar Cordo ba, over 175,8 kilometer, die de I 29-jarige TVM-renner won. Zondag blies Voskamp uit in de negende etappe, een tijdrit over 35 kilometer, gewonnen door de mjaard Melchor Mauri. De Zwitser Alex Zülle onttroonde daarin zijn landgenoot Laurent Dufaux als gele-truidrager. Voskamp maakte zaterdag deel t van een kopgroep van tien, j onder wie ook landgenoot Leon van Bon van de Rabo-ploeg. Het tiental was uit het vertrek op avontuur gegaan. Voskamp ver sloeg in de laatste honderden me ters de Italiaan Mariano Piccoli op kracht en slimheid. Van Bon finishte als derde op zeven secon den. Het was de tweede ritzege van Voskamp in de Vuelta, drie jaar geleden triomfeerde hij tijdens een bergetappe op de Alto de Na- ranco. Het was ook een mooie ge noegdoening voor de gestolen ze ge in de Tour de France dit jaar in Dijon. Toen de jury hem en de Duitser Heppner in de 19e etappe wegens zogenaamd onregelmatig sprinten deklasseerde. Voskamp voelde zich bestolen en zwoer wraak. Zaterdag de 13e september was die dag. „Ik heb de hele dag ge loofd dat de vroege ontsnapping zou slagen. De uitbraken van Van Bon in de laatste 25 kilometer waren in mijn voordeel. Ik had me wel voorgenomen hem niet in de weg te rijden. Als ik niet kan winnen, dan mag hij winnen. Als het maar een Nederlander is." Het was Voskamp bij het naderen Cordoba (afp) - Joaquin Gonzalez Vega, verzorger bij de wieler- ploeg van Mapei, is zaterdag in zorgwekkende toestand in het zie kenhuis van Cordoba opgenomen. Tijdens de achtste etappe van j de Ronde van Spanje raakte hij zwaargewond, nadat de auto 1 waarin hij zat van de weg was geraakt. De 28-jarige Spanjaard was een van de drie passagiers van de ma teriaalwagen. Volgens de artsen heeft hij twee nekwervels gebro- j ken. De twee andere inzittenden liepen lichte verwondingen op. Van onze verslaggever Brussel - Pal voor de deur van 'Uitvaart-verzorging Duchene' in de Brusselse Avenue Theo Verbeeck bracht Peter Verbeek zaterdagmid dag de ploegleiderswagen van Foreldorado-Golff voor de laatste maal tot stilstand. „Dit was ons laatste optreden," sprak de Eindhovenaar naafloop van Parijs-Brussel op gelaten toon. »a twee jaar kwam in de Belgische hoofdstad een sportief einde aan twee jaar Foreldorado-Golff. „Sommige renners zullen individueel nog wel wat kermiskoersen rijden, maar de uitnodigingen voor de P'oeg zijn op." Foreldorado-Golff heeft twee seizoenen geprobeerd ew bestaan als 'tweede-divisie-ploeg' (zoals Verbeek zijn ploeg graag aanduidt) op te bouwen. Als derde profploeg van Nederland meenden Verbeek en co. dat het team het gat tussen top en amateurs vulde. „En We neemt die taak van ons over?", vroeg hij zich in Brussel bezorgd Verbeek zei het met droge ogen. „Dit afscheid roept bij mij geen spe- c e gevoelens op. Toch is dit een ramp voor de Nederlandse wieler sport. Niet voor mij (ik vind wel weer iets nieuws) of de renners (de "asten vinden elders onderdak), maar voor de sport op zich. Er valt groot aantal arbeidsplaatsen weg. En dat allemaal omdat de sport «nnelijk niet in staat is via sponsors een miljoen te genereren voor o dergelijke ploeg. Wij hebben aangetoond dat we dat geld publici- 'rtot de laatste cent waard zijn. Waarom stoppen sponsors hun geld e in een voetbalclub als Telstar, dat veel minder tv-zendtijd krijgt? ewielersport moet zich dat eens gaan afvragen." 19 november in de tweede op eigen terrein uit teg PSV 2 en Telstar een ande- n tweede elftal niet op met de verenigingen zt* Waarschijnlijk word eede ronde <19 noyembet)- - MVV, Dordrecht "u - Emmen, Volendam„0. klstar, Heerenveen 'Jf?0C >huis vraagtekens ite duel met Lillestromin^ EFA Cup heeft Hans i M y.{_ aagtekens in zijn sel aller John Bosman kun. sure. Tegen NECTj^Oude mdere rol te vertolken. :t appel door een vervelen van Cordoba niet ontgaan dat de Italiaan Guidi in de slag zat met een paar van zijn landgenoten. De TVM-renner liet zich echter niet in de luren leggen. Op onge veer één kilometer van de eind streep ging hij achter de gevluch te Piccoli aan. „Ik ben met opzet op vijftig meter van hem blijven hangen; ik zag dat hij aan het zwoegen was. Op ongeveer drie honderd meter wist ik, dat ik over hem heen moest. Aan alles was te zien dat hij opgebrand was," vertelde Voskamp. „Ik was niet de sterkste zaterdag, wel de meest complete. Ik heb uitge kiend gekoerst." Voor het begin van de Vuelta zag het er somber uit voor TVM door de onverwachte afmelding van sprinter Blijlevens. Nu, na een week, kan de ploeg niet meer dan een voorlopige gunstige balans opmaken. Eerder won Lars Mi- chaelsen in Estoril. Vervolgens droeg de Deen vier dagen het geel. Cees Priem, de grote baas, kan thuis in het Zeeuwse Wemeldinge zijn lol toch al niet op. Want ook in de Ronde van de Toekomst lie ten zijn renners zich van hun bes te kant zien. Zaterdag kwam de leiderstrui van Laurent Roux, die hij vrijdag veroverde, niet meer in gevaar. In de Tour de l'Avenir boekte TVM met Roux en Steven de Jongh ook twee ritzeges. Jam mer voor De Jongh was dat hij zaterdag door een val in de slot- kilometers de groene trui ver speelde. Ronde van Spanje. Achtste etappe, Granada - Cordoba: 1. Voskamp (Ned) 175,8 km in 3.55.00 (44,885 km/u), 2. Piccoli (Ita) 0.02, 3. Van Bon (Ned) 0.07, 4. Ra- daelli (Ita), 5. Canzonieri (Ita)6. Guidi (Ita), 7. Bramati (Ita), 8. Step hens (Aus), 9. Lopez Uriarte (Spa) 0.13, 10. Lietti (Ita) 0.20, 62. Vier houten 0.37, 85. Moerenhout, 96. Knaven, 121. Van Heeswijk, 134. Ne- lissen, 134. Jonker. Negende etappe, individuele tijdrit Cordoba: 1. Mauri (Spa) 35 km 41.11 (50,992 km/u), 2. Gontschar (Oek) 0.21, 3. Jalabert (Fra) 0.22, 4. Zülle (Zwi) 0.38, 5. Zarrabeitia (Spa) 0.49, 6. Dominguez (Spa) 0.58, 7. Faresin (Ita) 1.14, 8. Möller (Den) 1.16, 9. Bo- minger (Zwi) z.t., 10. Teyssier (Fra) 1.17, 12. Dufaux (Zwi) 1.24, 68. Van Bon 4.21, 71. Moerenhout 4.24, 76. Jonker 4.31, 89. Knaven 5.01, 109. Van Heeswijk 5.23, 113. Nelissen 5.40, 123. Voskamp 6.00, 126. Vier houten 6.05. Algemeen klassement: 1. Zülle 38.42.10, 2. Dufaux 0.32, 3. Escartin (Spa) 2.i4, 4. Möller 2.40, 5. Leda- nois (Fra) 3.16, 6. Clavero (Spa) 3.50, 2,16, 7. Serrano (Spa) z.t., 8. Zaina (Ita) 3,56, 9. De las Cuevas (Fra) 4.27, 10. Galdeano (Spa) 5.33, 11. Ham burger (Den) 5.57, 12. Luttenberger ■(Oos) 6.03, 13. Mauri z.t., 14. Heras (Spa) 6.41,15. Jalabert 7.01, 49. Jon ker 19.54, 90. Van Bon 44.38, 96. Van Heeswijk 46.26, 99. Vierhouten 46.58, 124. Moerenhout 59.05, 130. Voskamp 1.02.12, 132. Knaven 1.03.18,139. Nelissen 1.07.16. Bart Voskamp, die zaterdag een van zijn gloriedagen beleefde met winst in een Vuelta-etappe. FOTO ANP Ronde van de Toekomst. Negende en laatste etappe, Saint- Lary-Soulan - Auch: 1. Hunt (Eng) 99 km in 2.07.02, 2. De Cruz (Fra), 3. Hatton (Fra), 4 Bassons (Fra), 5. Hi- nault (Fra), 6. Delbove (Fra), 7. Karlsruhe (dpa) - Jan Ullrich zal zijn contract bij de wie lerploeg van Telekom met twee jaar verlengen tot 2000. De eerste Duitse Tour de France-winnaar maakte dat zondag in Karlsruhe zelf openbaar. Partijen werken het nieuwe contract de komende dagen uit. Ullrich zal het tekenen na terugkeer van vakantie. In zijn verbeterde contract zijn afspraken over het kop manschap opgenomen. „Bjarne Riis en ik zijn gelijk," aldus Ullrich, „wie het beste rijdt, is de kopman. Zo ook in de Tour de France van 1998." Pronk (Ned), 8. Pelusi (VSt), 9. Mul ler (Dui), 10. Wrolich (Oos). Eindklassement: 1. Roux (Fra) 33.27.11, 2. Livingston (VSt) 0.57, 3. Lebreton (Fra) 3.14, 4. Luis Rodrigu ez (Spa) 5.03, 5. Morin (Fra), 6. Ae- bersold, 7. Ravaleu (Fra) 8.58, 8. Etxebarria (Ven) 9.27, 9. Diaz Justo (Spa) 10.59, 10. Fernandez (Spa) 11.34. Karlsruhe. Koppeltijdrit: 1. Mus- eeuw/Camenzind (Bel/Zwi) 84 km 1.37.10, 2. Seigneur/Peron (Fra/Ita) 1.50, 3. Ullrich/Aldag (Dui) 2.08, 4. Bölts/Henn (Dui) 2.11, 5. Hep- pner/Totschnig Dui/Oos3.23. Fourmies. Grote Prijs: 1. Tafi (Ita) 208 km 4.51.14, 2. Bortolami (Ita) 0.09, 3. Bartoli (Ita), 4. Peeters (Bel), 5. Barbero (Ita), 6. Meier (Zwi), 7. Gi- anetti (Zwi) 0.12, 8, Boscardin (Ita) 0.13, 9. Donati (Ita); 0.17, 10. Vogels (Aus) 0.28. IBrussel - Ook een semi-klas- als Parijs-Brussel was I ohan Museeuw afgelopen za- le%met gegund. De31-jari- 'l *ereJdk3mpioen had sinds ge tijd weer de conditie en L? een aansprekende I strijd te winnen, maar in «nerveuze finale trof hij net Pets te veel kapers. *odRr!J'^rrassinS Mes- look ploeggenoot en leliWa Van Bartoli' uiteül- haa) De Lr oveïTnning aan de lis hét tallaan' d^e als amateur het vaderlandse talent gold, «^ik derhaf°iüeme Profiaren e lossen n el,ofte van weleer in tetp». n v4 de ama" Jt ik .fm,akkeüjk koersen won, «rten va mssel voor de n® van het Constant Van- denstock-stadion maakte Bertoli- ni handig gebruik van de onder linge na-ijver van op succes belus te renners als Museeuw, Tsjmil, Merckx, Planckaert, Sciandri, Gontsjenkov, Bartoli en Ferrigato. Na een spervuur van demarrages was die van de 26-jarige MG-ren- ner op minder dan 500 meter van al blij dat ik eindelijk weer de be nen van het voorjaar had," zei de Vlaming. „Tot de Vierdaagse van Duinkerke heb ik op niveau gere den, daarna niet meer. Tot van daag." Museeuw gaf zaterdag toe dat het rijden van de Tour een grote fout was. „Ik vond dat de wereldkampioen in die wedstrijd conditioneel zo snel weer op ni veau ben." De vorm is volgens Museeuw nog altijd stijgende. Zaterdag was hij evenwel nog niet voldoende om Parijs-Brussel (waarin vanwege de Ronde van Spanje en de Ronde van de Toekomst veel toppers ont braken) te winnen. De Belg kon de meet de goede. Saillant detail: BRT-commentator Marc van Lombeek was niet de enige die dacht dat Bartoli de beslissende jump had geplaatst. Zozeer lijken de twee in de koers op elkaar. Te gen Bartoli ben je kansloos op zo'n moment, weet ook de concurren tie. Johan Museeuw reageerde als zo vaak schouderophalend. „Ik ben zijn trui moest tonen." Toen ook de wereldbekerwedstrijden in San Sebastian en Rochester op een fiasco uitdraaiden, besloot de Ma pei-kopman een tijdje rust te ne men. „Ik had problemen met mijn prostaat en zoiets blijft langer in je lijf zitten dan je hoopt. Na Ro chester heb ik een week op het strand gezeten en goed gerust. Ik sta er daarom van te kijken dat ik rekenen op de onvoorwaardelijke steun van Tafi (een wederdienst na Tafi's zege van vorig jaar), maar op zijn beurt strooide ook de wereldkampioen kwistig met wis selgeld. Zo liet hij een gaatje val len op het moment dat Axel Mer ckx (geen ploeggenoot) ten aanval ging. De Brusselaar kwam ver, maar dat deerde Museeuw niet. „Axel heeft nog iets tegoed na het WK van vorig jaar." Die steun leverde toen de regen boogtrui op. Een tricot waarin Museeuw nog geen enkele grote wedstrijd heeft kunnen winnen. „Ik rijd een goed seizoen, maar het komt er niet uit en de tijd begint te dringen," stelde de Belg vast. Hij wil nog niet spreken over de 'Vloek' die de laatste jaren op de regenboogtrui rust. „Het is niet zo erg als het met veel andere we reldkampioenen ging. Ik heb ne gen koersen gewonnen. Alleen geen grote. Ik heb mijn tegensla gen gehad, maar niet in die maté dat je van 'De Vloek' kunt spre ken." Parijs-Brussel: 1. Bertolini (Ita) 255,7 km in 6.18.00, 2. Tsjmil (Mol) 0.02, 3. Tafi (Ita), 4. Bartoli (Ita), 5. Ferrigato (Ita), 6. Boscardin (Ita), 7. Gontsjen kov (Oek) 0.16, 8. Planckaert (Bel), 9. Museeuw (Bel), 10. Celestino (Ita), Nederlanders: 16. Meijs 3.38, 20. Ta len, 25. Van der Wolf 5.20, 37. Dekker, 47. Bouwmans, 60. en laatste Scinto (Ita). Van onze verslaggever Brussel - Twee weken na zijn val in de Profronde van Ne derland is Rabo-kopman Rolf Sörensen nog altijd onthand. Een van de kootjes van zijn linkerwijsvinger is verbrij zeld en de Deen kan nog altijd geen koersstuur vasthouden. Sörensen vreest dat hij de laatste twee wereldbeker wedstrijden (Parijs-Tours en Ronde van Lombardije) en het wereldkampioenschap (San Sebastian) moet laten lopen. „Deze week overleg gen we met Rolf over de rest van het seizoen. Maar ik vrees dat Parijs-Tours (over drie weken) en het WK (over vier weken) te vroeg komen," zei assistent-ploegleider Adri van Houwelingen zaterdag in Brussel met een bezorgd ge zicht. Bensheim - De Duitse tafeltennisprofessional Jörg Rosskopf heeft in Bensheim het zevende Masters gewonnen. Bensheim. Europese Masters. Groep A: Grubba (Dui) - Heister (Ned) 3-2 (18-21 21-15 20-22 21-15 21- 13), Waldner (Zwe) - Heister 3-0 (21-17 21-13 21-17). Groep B: Rosskopf (Dui) - Von Scheele (Zwe) 3-1, Primorac (Kro) - Von Scheele 3-1, Rosskopf - Primorac 3-1. Groep C: Persson (Zwe) - Blaszczyk (Pol) 3-1, Saive (Bel) - Blaszczyk 3- 1. Groep D: Fetzner (Dui) - Chila (Fra) 3-2, Samsonov (WRu) - Fretzner 3- 1, Samsonov - Chila 3-1. Kwartfinales: Waldner - Fetzner 3-2 (21-17 17-21 21-15 6-21 21-15), Rosskopf - Saive 3-1 (22-20 21-18 18-21 21-14), Primorac - Persson 3-2 (21-19 21-19 15-21 20-22 21-15), Samsonov - Grubba 3-0 (21-17 21-12 21-16). Halve finales: Rosskopf - Waldner 3-2 (21-16 21-15 15-21 19-21 21-H), Primorac - Samsonov 3-0 (21-10 21-17 21-18). Finale: Rosskopf - Primorac 3-0 (21-16 21-15 21-15). Zandvoort - Met ingang van volgend seizoen vinden op het cir cuit van Zandvoort zes autoraces voor coureurs vanaf zestien jaar plaats. Volgens initiatiefnemer Rob Karst, autocoureur en bestuurslid NAV (Nederlandse Autorensport Vereniging), is het voor het eerst in de historie dat die leeftijdscategorie officieel aan races mag deelnemen. Bijna 25 jaar geleden kreeg Jan Lammers als 16-jarige al eens dispensatie in Zandvoort races te rijden. Ook voor een groot aan tal 17-jarigen werd een uitzondering gemaakt. Kandidaten moeten wel aan bepaalde voorwaarden voldoen. Ze dienen minimaal tien kartraces te hebben gereden. Daarbij moe ten ze een aantal keren in de top-tien zijn geëindigd. De race-li centie wordt alleen voor Nederland verstrekt, nadat een Formu le-racecursus is gevolgd. Hamburg - Steffi Graf heeft de hoop op het Masters-toernooi in New York opgegeven. De Duitse tennisster had voor de strijd om de officieuze wereldtitel een wild card gekregen. De titelverde digster bedankte voor de eer. De Australian Open ziet zij als eer ste serieuze doel terug te keren na haar knie-operatie. Oxford - Bruce Grobbelaar (39) hervat zijn voetballoopbaan bij Oxford United in de Engelse tweede divisie. Grobbelaar was ja renlang een van de opvallendste voetballers in het Verenigde Ko ninkrijk. Zijn beste periode kende hij als keeper van Liverpool. In augustus van dit jaar sprak een jury Grobbelaar vrij in een omkoopschandaal. Rome - De Braziliaanse verdediger Aldair heeft een Italiaans paspoort ontvangen. De autoriteiten keurden zijn aanvraag goed, omdat de grootvader van zijn vrouw Italiaan was. Aldair speelt sinds 1990 voor AS Roma. Voor het begin van het seizoen trok Roma nog drie Brazilianen aan: verdediger Cafu, middenvelder Vagner en aanvaller Paulo Sergio. Volgens regels van de UEFA mag de ploeg slechts drie spelers van buiten Europa opstellen. Door het Italiaanse paspoort voor Aldair kan AS Roma voortaan met vier Brazilianen aantreden. Waalwijk - Leon Hutten staat aan het einde van zijn voetbalcar rière. Bij de 35-jarige verdediger van RKC is slijtage geconsta teerd in de rechtervoet, waarin ook zwevend kraakbeen zit. Art sen adviseren de speler operatief ingrijpen. Hutten weigert die suggestie in overweging te nemen. De revalidatie zou minstens zeven maanden in beslag nemen. De Tilburger heeft de stille hoop in zijn laatste seizoen nog een paar wedstrijden in actie te kunnen komen. RKC heeft de speler een baan bij de jeugd aange boden. Seoel - De nationale vrouwenhockeyploeg onder 21 jaar heeft de wereldtitel bij de juniores veroverd. Seongnam (ZKo). WK juniores (onder 21 jaar). Finale: NEDERLAND - AUSTRALIË 2-0 (0-0). 42. Abbas 1-0 (strafs- corner), 45. Abbas 2-0 (strafcorner). Om derde plaats: Argentinië - Duitsland 3-1. Eindstand: 1. Nederland, 2. Australië, 3. Argentinië, 4. Duitsland, 5. Zuid-Korea. Pavia - Edwin de Nijs heeft op de EK marathonkanovaren in Pa- via in Italië zijn titel in de KI geprolongeerd. Pavia (Ita). EK marathon. Mannen, 36 km: 1. De Nijs (Ned) 36 km in 3.12.19, 2. Brabants (Eng) 0.37, 3. Te Linde (Ned) 2.48. Vrouwen, 30 km: 1. Hemmings (GBr) in 2.44.47, 2. Szonda (Hong) 0.02, 3. Bulk (Ned) 1.17. Brasilia - Voormalig formule-1-coureur Emerson Fittipaldi be schouwt zijn ongeluk met zijn vliegtuig als boodschap van God. „Hij wil dat ik stop met gevaarlijke sporten," zei de Braziliaan zaterdag in een interview met televisiestation Red Globo. Fittipaldi crashte vorige week met zijn vliegtuig. Hij brak daar bij een ruggenwervel en het linkerbeen. In het Jackson Memorial Hospital in Miami onderging hij een operatie aan de rug. De art sen denken dat hij volledig kan herstellen. „Vorig jaar kreeg ik al een boodschap van God," liet Fittipaldi weten. De autocoureur raakte toen gewond bij een ongeval in een IndyCar-race. „Nu is het een bevel. Ik moet met alles stoppen." Calgary - De Nederlandse ruiters hebben zaterdag in Calgary de finale van de Nations Cup gewonnen. Met twaalf strafpunten eindigde de equipe voor de Verenigde Staten (12,25) en Duitsland (16,00). Calgary. Finale Nations Cup. Landen wedstrijd: 1. Nederland (Hendrix met Finesse 0/0 strafpunten, Romp met Samantha 4/8, Lansink met Calvaro 0/4, Tops met Operette 0/-) 12 strafpunten, 2. Verenigde Staten 12.25, 3. Duitsland 16, 4. Zwit serland 21,50, 5. Ierland en Italië 28. Eindklassement na 18 wedstrijden: 1. Verenigde Staten 39,5 punten, 2. Nederland 34, 3. Duitsland 32, 4. Groot-Brittannië 31,5, 5. Italië 20. Orange - Badmintonner Jeroen van Dijk is er niet ingeslaagd de finale van de open Amerikaanse kampioenschappen te bereiken. Na een opmerkelijke zegereeks verloor de Rotterdammer in de halve finales in Orange van de Deen Peter Gade-Christensen, 9- 15 8-15. Orange. Open Amerikaanse kampioenschappen. Mannen: halve finales: Gade Christensen (Den) - Van Dijk (Ned) 15-9 15-8, Hoyer-Larsen (Den/2) - Luo Yigang (Chn) 16-17 15-11 15-2; fina le: Hoyer-Larsen - Gade-Christensen 15-6 7-15 15-6. Dubbel: halve finales: Moon/Tae Kwan (ZKo) - Archer/Hunt (GBr) 15-8 15-7, Wei/Liu Wong (Chn) - Wibowo/Gunawan (Ino) 11-15 15-11 15-10; finale: Moon/Tae Kwan - Zhang Wei/Liu Wong 15-3 6-15 15-12. Vrouwen: halve finales: Martin (Den/1) - Jingma (Chn) 11-3 11-3, Dai Yun (Chn/2) - Andrievskaja (Zwe/4) 11-7 12-9; finale: Martin - Dai Yun 11-4 6-11 12-10. Dubbel: halve finales: Yongshu/Yiyuan (Chn/1) - Vange/Jorgensen (Den/3) 15-8 15-4, Iwata/Matsuda (Jap/2) - Davies/Beck (GBr/4) 15-4 5- 12; finale: Yongshu/Yiyuan - Iwata/Matsuda 15-6 15-2. Gemengd: halve finales: Moon/Min (ZKo) - Hunt/Kellogg (GBr/1) 15-9 15-5, Suprianto/Riseu (Ino/3) - Archer/Davies (GBr) 15-10 17-14; fina le: Moon/Min (ZKo) - Suprianto/Riseu (Indo) 15-1 15-3. Los Angeles - Muhammad Ali wil proberen Evander Holyfield en Mike Tyson te verzoenen. De bokslegende heeft beide zwaarge wichten uitgenodigd volgende week de eerste Ali-Cup voor ama teurs als eregast bij te wonen. Aan het einde van de wedstrijden moet een verzoeningsgesprek plaatsvinden, In het wereldtitelgevecht tussen beide Amerikanen eind juni beet Tyson zijn tegenstander tot twee keer toe in het oor. De bokser, die voorlopig is geschorst, heeft nooit persoonlijk zijn excuses aangeboden voor deze daad. Via een schriftelijke verklaring heeft Holyfield laten weten zich te verheugen op een ontmoeting met Tyson. „Dit geeft ons de kans de sport weer eens in een posi tief daglicht te brengen. Ik mag Mike graag en kan me voorstel len wat hij moet doormaken."

de Stem | 1997 | | pagina 15