Geld ouderen doorgesluisd naar bordeel VOLLE TASSENDAG Engelse woonkeukens, een klasse apart WAAHAHA HA Verpleger 'na rustpauze' weer aan het werk Wedstrijdje ploegen Beerput van 'geestelijke incest' Kroonprins in voetspoor Kanalenkoning Winkels verwachten run op Diana-single 'Vier kroongetuigen in Hakkelaarzaak' HEMA ZONDAGMIDDAG 14 SEPTEMBER DE STEM BINNENLAND A3 Totaal verlies: 1,6 miljoen gulden Zes jaar en tbs geëist voor doden Kloppenburg Traditionele landhuiskeuken in country style I 9en' zelfs die in de Weinste >nm,tEe lccente" en dstails sPringen Terugkeer Brinkman onderzocht Abbey' 1 Kip 10% KORTING OP ALLE PRODUCTEN BIJ MINIMALE AANKOOP VAN FL. SO»' ER 1997 A2 ftnië en Ierland: nbestendig weer buien en in Schot- storm. In Enge- roog en geregeld I op meer plaatsen j en minder wind. 1st tussen 13 en 17 juxemburg: Vooral ]ikele buien, mis- onweer. Zondag [eregeld zon. Mid- Jtuur rond 16 gra- Ijdens buien lager. Midden-Frankrijk: nk wat wolkenvel- 1 in het oosten nog ten- of onweers vlag meest droog en liddagtemperatuur 116 en 22 graden rijk: Zaterdag flink ling en vooral in het fele stevige regen- of len. Zondag bijna |g en meer zon. Aan- le Mistral. Maxima I waarden tussen 20 pn. Zaterdag bewolking he in het zuiden kans regen, soms met on- fdagtemperatuur 25 vat hoger. kterdag in het zuid- Log en geregeld zon, hkenvelden en soms gen en onweer. Zon- i het zuidoosten min- |weer, in het noord- leer droog. Middag- Eur uiteenlopend van I aan de Golf van Bis- ngeveer 30 in het bin ge Eilanden: Eerst jlden en misschien een kag zon. Middagtem- |omstreeks 27 graden. en Ibiza: Zaterdag [erioden, zondag meer en kans op buiige op onweer. Middag uur zaterdag nog 30 londag 26. poral in de noordelijke Is op enkele stevige re- I onweersbuien. In het Se meeste zon. Middag- ltuur rond 28 graden, land en Kreta: Tame- nig. Aan de westkust [iekenland wat meer wolkenvelden. Mid- beratuur 25 tot 30 gra- |id: Zaterdag flink wat ng en enkele regen- of Ibuien. Zondag in het I en zuiden wat meer zon 1 meeste plaatsen droog, [van temperatuur, met flag maxima tussen 14 raden. [land: Zaterdag enkele regen- of onweers- I Zondag droger en wat ion. Middagtemperatuur tot rond 21 graden op [rijk: Zaterdag in het jsten misschien nog wat aarna bewolkt en enkele of onweersbuien. Zater- j tamelijk warm, zondag Ra dalend tot ongeveer 21 Van onze verslaggeefster Steenbergen - Een rustpauze. pat is alles waaraan de in vrijheid gestelde verpleeg kundige van verzorgingshuis De Lindenburgh in Steenber gen nu behoefte heeft. Aan dat verzoek voldoen wij graag," meldt directeur patiën tenzorg P- Brouwer. „De afgelo pen dagen zijn behoorlijk belas tend geweest voor hem en zijn gezin. We zorgen voor goede op vang en begeleiding. Pas als hij zelf zover is, gaat hij weer voor ons aan het werk." Brouwer is opgelucht dat de rechter-commissaris de ver- I I I I I ZATERDAG 13 SEPTEMBER 1997 •s)|U!| iu||d nd 'ia|ed do paA 'ia>|>t!>| pleegkundige gisteren heeft vrij gelaten 'wegens onvoldoende zwaarwegend bewijsmateriaal'. De Halsternaar zat sinds dinsdag vast op verdenking van insuline- moord op de 79-jarige M. Antes en een poging daartoe op de 87- jarige C. Verkamman. Brouwer: „We zijn erg blij met zijn vrijlating, in de eerste plaats voor hemzelf. En ik wil nog eens benadrukken dat ABG-directie en personeel nooit een speciale verdenking tegen hem gehad hebben. Ook in de afgelopen moeilijke dagen niet. Dat geldt overigens voor alle medewerkers van De Lindenburgh." Het is volgens Brouwer zeker de bedoeling dat de verpleegkundi ge na de ingelaste rustpauze weer aan het werk gaat. „Hij blijft gewoon bij ons in dienst. Het is nog niet zeker of hij dan weer in De Lindenburgh ver schijnt. Ik kan me voorstellen dat hij toch kiest voor een ander ABG-verpleeghuis. Want ook al heeft hij het volle vertrouwen van directie en collega's, de be woners van De Lindenburgh en hun familieleden blijven wellicht wel een wantrouwen tegen hem koesteren. Zo'n arrestatie geeft een flinke knauw in de vertrou wensband. Die is niet één-twee drie hersteld". Om te voorkomen dat hij straks in een sfeer van wantrouwen moet werken, is volgens de direc teur wellicht verstandiger hem over te plaatsen naar Bergen op Zoom of Ossendrecht. „Maar dat ligt helemaal aan hem. Als hij het aandurft, mag hij wat ons betreft in De Lindenburgh blijven." De voorzorgsmaatregelen die sinds de insuline-dood van me vrouw Antes in De Lindenburgh zijn getroffen blijven vooralsnog van kracht. „We zijn wel opge lucht door de vrijlating van deze verpleegkundige, maar onder tussen heeft mevrouw Antes wel een dodelijke hoeveelheid insuli ne ingespoten gekregen. Zolang we haar dood niet kunnen ver klaren, blijven we alert. In de da gelijkse praktijk blijven de ver pleegkundigen dus met z'n tweeën spuiten insuline ophalen en toedienen. Ook blijft de insu line centraal opgeslagen." In het Ruwaard van Puttenzie- kenhuis in Spijkenisse is een sui kerpatiënt mogelijk door een me dische fout overleden. Dat heeft directeur J. de Groot van het zie kenhuis gisteren bevestigd. De patiënt belandde met een diabe- tisch coma op de eerste hulp bij een arts-assistent die hem ver moedelijk een te grote dosis insu line toediende. De assistent is op non-actief gesteld. Het incident is gemeld bij de Inspectie voor de Gezondheidszorg en bij het Openbaar Ministerie in Rotter dam. Rotterdam (anp) - Een beheerder van het gereformeerde be jaardencentrum Rehoboth in Rotterdam heeft jarenlang de spaarrekeningen van bewoners 'geroofd'. Een deel van het geld ('enkele tonnen') sluisde hij door naar zijn zoon, wiens bedrijf, een bordeel, in financiële problemen zat. Zeker twintig bejaar denzijn samen vermoedelijk 1,6 miljoen gulden kwijtgeraakt. Dat heeft directeur M. van Hoe ven van de stichting De Keur steen gisteren bevestigd. De be heerder is de inmiddels 75-jarige M. van L. uit Urk, die niet meer als zodanig werkzaam is. Hij was destijds ook ouderling van de Gereformeerde Gemeente in Rotterdam-Alexanderpolder. Als beheerder van het bejaar dentehuis wist hij notariële vol machten van bewoners los te peuteren. Daardoor had hij het recht om onbeperkt geld van hun giro- en bankrekeningen af te schrijven. Ook elders in het land, onder meer op de Veluwe, is de man actief geweest. De Keursteen, die financiële on regelmatigheden in orthodox protestants Nederland bestrijdt, Amsterdam (anp) - Procureur- generaal Koers-Van der Linden heeft gisteren voor het gerechts hof in Amsterdam zes jaar cel en tbs geëist tegen de 22-jarige R.L. voor het doodschoppen van Joes Kloppenburg vorig jaar. L. was eerder door de rechtbank veroordeeld tot acht jaar gevan genisstraf. De officier van justitie had toen ook zes jaar cel en TBS met dwangverpleging geëist. De procureur-generaal achtte be- i wezen dat L. Joes op 17 augustus I vorig jaar in de Voetboogstraat opzettelijk van het leven heeft beroofd door hem te schoppen en te slaan. L. en zijn vrienden be landden aan het eind van een lan ge nacht doorzakken in de Voet boogstraat, waar ze diverse men sen schopten en sloegen.Toen L. een zwerver tegen de grond sloeg, kwamen diverse mensen tussen beide die vervolgens zelf het zie kenhuis in werden geslagen. On der hen Joes Kloppenburg. Joes wilde een snackbar in vluch- I ten, maar de deur was gesloten, j Hij kreeg de volle laag, raakte in coma en overleed later. ueAÖna (ADVERTENTIE) ;P zoek naar een typisch Engelse keuken? •igenwijs en onverwoestbaar als de pelsen zelf? Van onder tot boven hand- I j®maato on -geschilderd? Met traditionele I en onzichtbare nieuwigheidjes? De vfelcolm Innes Davis Collection heeft de reis a, et vaste!and gemaakt en is neerge- -'eken ,n de nieuwe showroom van linello Wens in Kaatsheuvel. Jeze collectie onderscheidt zich van alle J ere keukens door onveivalste degelijkheid 4 i bestaan uit de deugdelijke 'oudeiwetse' ^staartjes Allemaal handwerk, te keuken is vervaardigd uit massief hout. «Ier m Vn Van mahonie tot Pine' hiodel krijgt de houtsoort die bij haar dte keukens van de Malcolm Innes Davis fcti^d^Belse traditie uit. «öonfc °°9' 'Dental comice' °P de 2fn' 'SPindels' rabuaste en kranen met porseleinen hendels, cream in ri t met scones en clotted Keukens, Bevrijdingsweg 6, Kaatsheuvel, 0416-277917. Fax 0416-283076. Vrijdag koopavond. heeft de zaak sinds maart van dit jaar in onderzoek. Ook zou Van L. 'enige tonnen' van een gehan dicapte jongen uit een gerefor meerd tehuis in Zuid-Holland via een notariële volmacht heb ben verduisterd. Van L. kwam zijn potentiële slachtoffers kennelijk op het spoor via overlijdensadverten ties. Hij ging bij de weduwe op bezoek, bad God 'het hart te nei gen' om geld aan de kerk te ge ven en kwam enkele dagen later ongevraagd met een notaris op bezoek. De slachtoffers teken den de volmacht in goed ver trouwen. Verschillende bankrekeningen van gedupeerden bevestigen de beschuldigingen. De ene keer maakte Van L. voor dankdag een gift van 5000 gulden over aan een gereformeerde gemeente. Dan weer sluisde hij bijvoor beeld 11.000 gulden door naar zijn zoon, L.G. van L. Diens bor deel, dat overigens in 1994 fail liet is gegaan, zat begin jaren ne gentig in financiële moeilijkhe den. Op verzoek 'leende" zijn va der geld van de bejaarden. Daar mee konden schulden tijdelijk worden weggewerkt. Een deel van het buitgemaakte geld is via investeringen ook el ders in de onderwereld terecht gekomen, zo heeft De Keursteen vernomen. Het zou gaan om een bordeel, een inmiddels opgehe ven discotheek, snackbars met gokkasten en mensen in de drugswereld. Eén aanklacht tegen Van L. is in behandeling bij de Amsterdamse advocaat mr. H. Scholten, die als advocaat van De Keursteen op treedt. Ook justitie heeft de zaak in onderzoek. Scholten vindt dat daarbij de rol van de Rotterdamse notaris mr. W. Looyaard moet worden be trokken. Looyaard behandelde een groot aantal volmachten voor Van L. „Ik zeg niet dat hij strafbaar is, maar het ging bij de verdachte Van L. niet om een in cident." Volgens Van Hoeven waren be halve de notaris ook alle betrok ken predikanten en directeuren van instellingen op de hoogte van de gang van zaken. In Numansdorp worden dezer dagen de Nationale Ploegwedstrijden gehouden. Er doen 96 boeren aan mee in de categorieën rondgaan de- en twee- en drieschaarwentelploegen. foto anp Door Chris Bakker (anp) Rijswijk - 'Geestelijke in cest'. Zo noemt directeur M. van Hoeven van stichting De Keursteen de jongste fraude zaak binnen de Gereformeer de Gemeenten in Nederland. Maar de 'geldroof' door een ex-beheerder van een gere formeerd bejaardenhuis, waarvan zeker twintig be jaarden het slachtoffer zijn geworden, staat niet op zich zelf. Een beerput lijkt zich langzaam te openen. Moeiteloos somt Van Hoeven een aantal actuele onderzoeken op, zonder de verdachten bij naam te noemen. Een directeur verduistert miljoenen uit een stichting die fondsen werft. Een penningmeester van een andere stichting 'leent' zes ton uit de kas. Ook is er bijvoorbeeld de 'wonderbaarlijke leaseconstruc tie' voor luxe auto's en de 'ge organiseerde afpersing en psy chische dwang'. De betrokken verdachten zijn lid van van de Gereformeerde Gemeenten in Nederland, die ongeveer 350.000 zielen telt. De Keursteen is begin februari opgericht om financiële onregel matigheden in de gereformeerde gezindte (in de volksmond 'zwarte kousen kerken') tegen te gaan. De fraudezaken doen zich vooral voor op de zogeheten Bi- blebelt, een gebied dat zich grof weg uitstrekt over Zeeland, Zuid-Holland, de Veluwe en Drenthe. Harde kemen zijn Rot terdam, Barneveld, Enter en Urk. In die plaatsen vinden de meeste vormen van 'geestelijke incest' plaats, weet Van Hoeven uit er varing. „De godsdienst wordt gebruikt als voertuig voor crimi neel gedrag. In een merkwaar dige mengeling van godsdienst waanzin en criminaliteit wordt het heil in geldwaarde omgezet. Veel wat verkeerd is, wordt met de mantel der liefde toegedekt. Je wordt er kots van." Bevindelijk gereformeerd Het gevaar bestaat dat buiten staanders door de fraudezaken een vertekend beeld krijgen van de gelovigen die zich tot de 'be vindelijk gereformeerden' reke nen. „Dat ze hen gaan zien als mensen met één perverse, uiterst geraffineerde levenshouding", zei Van Hoeven begin dit jaar op een besloten bijeenkomst tegen het hoofdbestuur van de SGP. De politici reageerden woedend op de beschuldigingen van De Keursteen aan het adres van de SGP-achterban. De aanklachten waren niet mis. Een agrariër liet zijn kinderen en aangetrouwden borg staan voor de schulden in de bv. Een fabriek had vruchtensappen, met schimmels in de appelsap, doorverkocht aan 'medebroe ders'. Ook onderzocht de stich ting het geval waarin iemand 's avonds 'op kousevoeten bij het raam' een gesprek afluisterde om het bod van zijn concurrent te horen. En een voorzitter van een stichting opende dertig jaar lang de post met giften erin. Hij beschouwde dat geld als zijn ei gendom. Van Hoeven, die recent ook on derzoek deed naar piramidespe len, benadrukt dat het bij De Keursteen niet gaat om de ver oordeling van orthodox-protes tants Nederland, maar om de 'zuivering' ervan. Hij maakt zich daarbij vooral kwaad op de omstanders die van de fraudu leuze praktijken afweten. „Pre dikanten en gemeenteleden we ten ervan. Maar zij gedogen het. Die mentaliteit moet verande ren." De fraudezaken beperken zich overigens niet tot Nederland. Ook in Noord-Amerika en Ca nada is De Keursteen inmiddels betrokken bij onderzoeken naar fraudezaken binnen de gerefor meerde gezindte. Gezinnen bin nen die kring zijn vaak talrijk. Omdat de familiebanden zeer sterk zijn, is het vaak moeilijk een vinger achter een stinkende zaak te krijgen, zegt Van Hoe ven. met de hand, geschilderd. Olijfgroen, petro- leumblauw of ossenbloedrood, alle gewenste kleuren en verftechnieken zijn mogelijk. René van der Velden, eigenaar van Tinello keukens en importeur van de Malcolm Innes Davis Collection, is razend enthousiast over de exclusieve lijn. 'Deze keukens zijn super van kwaliteit. Ik denk niet dat er ook maar één ander merk is dat deze Engelsman evenaart'. Het spreekt voor zich dat deze traditionele woonkeukens wel enige ruimte nodig hebben. Van der Velden: 'de modellen zijn geïnspi reerd op de Engelse landhuiskeukens uit de 18e en 19e eeuw. Daar past dan ook perfect een Aga-cooker of Heartland gasfornuis in. DoorTwan van Lierop KROONPRINS Willem-Alexander ziet voor zichzelf een toekomst weggelegd in het 'watermanagement', oftewel het beheer van water. Zijn keuze past uitstekend in de Nederlandse traditie. Willem I maakte ook naam als 'kanalenkoning'. „Een uitstekende keus", vindt ir. P. Huis man. „Willem-Alexander heeft aange knoopt bij de oudste traditie in ons land: het water. Hij is de best denkbare ambas sadeur om Nederland in het buitenland te verkopen." Zo vreemd als interviewer Paul Witteman donderdag opkeek, toen kroonprins Wil lem-Alexander een toekomst in het 'water management' bleek te ambiëren, zo weinig verbaasd was menigeen op de Technische Universiteit in Delft. „Ik begrijp Willem- Alexander best", zegt Huisman, hoofddo cent land- en waterbeheer in dit weten schappelijke mekka voor de weg- en water bouw. „De geschiedenis van Nederland is begon nen met ingrijpen in de waterhuishou ding", doceert Huisman. „We zijn greppels gaan graven, hebben polders bemaald en meren drooggelegd, en zijn geëindigd met het Deltaplan. Waterbeheer is bij uitstek een exportartikel all over the world." Een dag na het interview ontbrandde in Delft een levendige discussie over de vraag Willem-Alexander zoekt een baan in 'het waterbeheer' fotoanp wélk waterbeheer de voorkeur van de kroonprins heeft. „Wat voor watermanage ment bedoelt u?", vraagt wetenschapsvoor- lichter L. Kruyff, voordat ze binnen de TU op zoek gaat naar een deskundige. „Gaat het om drinkwater, irrigatie, waterbron nen, dijken, afvalwater, watertransport, kustwater, waterrecreatie? U ziet: het is een breed terrein. Hoogleraar drinkwater prof. ir. J. van Dijk denkt dat de kroonprins zich niet in de eer ste plaats in zijn vakgebied wil gaan be kwamen. „Ik kreeg de indruk dat hij voor al doelde op dijkenbouw en de grote water bouwkundige werken", zegt hij. Zijn colle ga Huisman ziet Willem-Alexander liever als all-round watermanager dan als specia list. „Van de sloot achter je huis tot de gro te waterwerken, het is allemaal waterbe heer. De kleine én de grote dingen zijn van belang." Volgens Huisman telt Nederland vele dui zenden watermanagers, mensen die zich op een of andere wijze met waterbeheer bezig houden. „Dan denk ik in de eerste plaats aan de waterschappen, provinciale water staat en rijkswaterstaat", zegt Huisman. „Maar vergeet u vooral ook de grote aanne mers niet, zoals Boskalis, HBG, Volker- Stevin, en Hollandia-Kloos." Huisman wijst op de belangstelling van de kroonprins voor geschiedenis. „Hij noemde koning Willem I als zijn grote voorbeeld. Weet u dat Willem I naam heeft gemaakt als 'de kanalenkoning'? Hij liet onder meer de Zuid-Willemsvaart aanleggen. Een toe komst in het watermanagement, Neder- landser kan het bijna niet." Rotterdam (anp) - Muziekwinkels moeten vandaag vermoe delijk vele klanten teleurstellen die de single van Elton Jo hn willen kopen ter nagedachtenis aan prinses Diana. Dat heeft een woordvoerder van de keten Free Record Shop gisteren gezegd. De single Candle in the wind, het lied dat Elton John bij de herdenkingsplechtigheid in Westminster Abbey zong, ligt vandaag voor het eerst in Ne derland in de winkels. Platen maatschappij Mercury is blij dat dat gelukt is want in eerste instantie dachten zij dat het nummer pas maandag in de winkels zou kunnen liggen. Free Record Shop vreest toch dat vandaag vele malen nee moet worden verkocht. „Wij hebben 50.000 exempla ren besteld maar krijgen er slechts 30.000. Daarom moeten we waarschijnlijk ook enkele klanten met een reservering teleurstellen. Helaas kon de fabriek die de single perst, niet zoveel exemplaren leveren dat wij morgen voldoende singles in huis hebben." Bij Mercury zijn in totaal tus sen de 150.000 en 200.000 be stellingen binnengekom^p. Een groot deel van de op brengst van de verkoop ga&t naar het Diana-herdenkings- fonds. Eerder lieten de Neder landse platenzaken weten dat zij de marge die zij verdieh|p aan de verkoop eveneens zul len afdragen aan dat fonds. Bij muziekuitgeverij De Haske Publications in het Friese Nijehaske stromen intussen de aanvragen voor de bladmuziek van het nummer binnen. Orr kesten, fanfares en brassbands bellen de fabrikant, die de ex clusieve rechten op het num mer heeft, massaal op. Ze wil len het nummer zo snel moge lijk opnemen in hun repertoi re. Van onze verslaggever Amsterdam - De advocaten van Johan V. ('de Hakkelaar')' en zijn rechterhand Koos R. vermoeden dat het Openbaar Ministe rie in totaal vier 'kroongetuigen' heeft ingezet om V. en R, té kunnen vervolgen. gen tegen 'de Hakkelaar' ,a£ tè leggen, uit angst voor de gevoL gen. Later lukte het het OM,wel om deals te sluiten met Karman en Abbas. Den Haag (anp) - SER-voor- zitter Klaas de Vries gaat een mogelijke terugkeer van J. Brinkman als korpschef van de regio Rotterdam-Rijnmond onderzoeken. Hij heeft daartoe gisteren op dracht gekregen van minister Dijkstal van Binnenlandse Za ken. De onderzoeker gaat gezamenlij ke gesprekken voeren met Brink man en korpsbeheerder burge meester Peper, en met Brinkman en het regionaal college van bur gemeesters. „Hij moet rekening houden met de bijzondere functie van Brinkman en het belang dat uit een oogpunt van openbare or de en veiligheid moet worden ge hecht aan een goede communica tie tussen korpsbeheerder, het re gionaal college en de korpschef Rotterdam-Rijnmond", aldus de onderzoeksopdracht. De opdracht vloeit voort uit een gesprek afgelopen donderdag tussen Brinkman en zijn advo caat mr. C. van Leeuwen en mi nister Dijkstal. Brinkman ging toen akkoord met het voorstel van Dijkstal een externe onder zoeker aan te wijzen om een uit weg te vinden in het conflict rond de ontslagen korpschef. De Vries was eerder Kamerlid en VNG-directeur. Mr. J. Valente, destijds als offi cier van justitie de crimefighter die de Octopus-hasjbende pro beerde op te rollen, zou in 1993 met een vierde lid van de bende afspraken gemaakt hebben. Of ficieel heeft het Openbaar Mi nisterie (OM) alleen erkend met twee criminelen uit de groep rondom V. en R. deals te hebben gesloten: belastende getuigenis sen om V. en R. als leiders van de hasj-smokkelbende achter de tralies te kunnen krijgen, in ruil voor strafvermindering. Dat be treft de 'kroongetuigen' Ad Kar man en Fouad Abbas, zelf ver gaand betrokken bij de wereld wijde, grootschalige hasjsmok- kel. Nauwe relaties Bij de eerste fase van het proces tegen Johan V. en Koos R. meen den de advocaten een derde kroongetuige op het SP°Pr te zijn. Dat ging om een crimineel die nauwe relaties had met Jo han V., de ex-sportschoolhouder J.P. Hij was betrokken bij het wegsluizen van de miljoenen winsten uit de hasj-smokkel naar Canada en had Johan V. aan tijdelijk onderdak geholpen. Hij was gearresteerd en drie da gen verhoord, maar werd na zijn getuigenis na tussenkomst van de officier van justitie plotseling vrijgelaten. Hij werd daarna niet vervolgd voor zijn aandeel in de bende. Ondanks een zwaar of fensief van de verdediging en het horen van tal van getuigen bleef de deal met P. vaag. Het OM ont kent afspraken met het bendelid. In het deze week begonnen nieu we proces tegen Johan V. en Koos R. in hoger beroep voor het Amsterdamse gerechtshof denken hun advocaten een vier de 'kroongetuige' op het spoor te zijn gekomen. „De contouren van een nieuwe deal worden zichtbaar", zeiden mr. A. Mosz- kowicz en mr. G. Spong na de zitting van gisteren. Het gaat om M. van der V., betrokken bij de hasj-transporten met het smok- kelschip Lukas van de Octopus bende. Van der V. verkeerde in de omgeving van C.H., een ande re drugsbaron. H. werd vooral bekend van een (mislukte) po ging om zich met behulp van semtex-springstof uit de Bijl merbajes te bevrijden. Hij zit een gevangenisstraf uit voor zijn leidende rol in drugssmokkel met het schip Coral Sea Et. Hij weigerde belastende verklarin- Betrokkenheid Ook Van der V. ging vrijuit, hoe wel hij te boek stond als ver dachte van betrokkenheid bi^ dé drugssmokkel. Een verhoor voor het hof van een rechercheur^ vaij de Fiod in Haarlem leverde gis teren op dat officier van jusjjtii Valente na een onderhoud onder vier ogen de verklaring varrVan der V. verscheurde. De rechercheur houdt vol dat Hij niet weet wat zich destijds in de verhoorkamer heeft afgespeld en welke afspraken gemaakt zijn tussen het bendelid en de pfj^- cier. De advocaten vinden het dubieus dat dé Fiod-rechéf- cheur, als teamleider, daar nooit navragg.ijaar deed. Zij suggere ren dat het OM bewust overeen komsten met criminelen verle gen heeft. Dinsdag 16 september gaat^ggt 'Hakkelaar-proces' verder. Dan worden de officieren van justijTe Teeven en Witteveen verhoord als getuigen. (ADVERTENTIES) De video over het leven van Prinses Diana en de plechtigheid in Westminster Een deel van de opbrengst is bestemd voor het 'Prinses Diana fonds' ALLÉÉN TE KOOP BIJ: IDÖ HEMA BERGEN OP ZOOM/BREDA-CENTRUM/ HULST/OOSTERHOUT/ROOSENDAAL r-

de Stem | 1997 | | pagina 3