ig van 'EEN Moeizame overwinning Ajax ISDIKE Limburgers vliegen elkaar in de haren PSY-trainer Advocaat wil Koch niet kwijt Jalabert komt man met hamer tegen Avontuur Van Dijk in VS nog niet ten einde Dapper Groningen maakt het Amsterdammers in Arena knap lastig UITSLAGEN standen DE STEM SPORT B2 ir een kijkje te iCoensdike', oningen van Van der Luer uitgescholden WÊÊÊÊÊÊÊË sportnieuws KORT Bulgaarse volleyballer betrapt op doping Beid behoudt wereldtitel Rechter gunt Ruitenberg titel Nederlands militaryteam tweede op EK Voorzichtig herstel Muntz TVM niet in Parijs-Brussel Heister plaatst zich voor Masters t 229.900,-v.o.n. -tot/1.834,- p-i*1- 704,- p.m. i pnlijke rubriek van Vlaamse Koerier i op deze pagina's: bf fax 0114-372.771 gember 1997 om 19.30 uur 5e Warande te Sint Jansteen. I de bank, over de resultaten bank. i de jaarrekening 1996 In ter inzage. I I ZATERDAG 13 SEPTEMBER 1997 Van onze versiaggever Eindhoven - PSV-coach Dick Advocaat gaat ervan uit dat keeper Georg Koch bij PSV blijft „Maar hij moet dat zelf natuurlijk ook graag willen," aldus Advocaat, in een reactie op de impasse die rond de doelman is ontstaan. Ook voorzitter Harry van Raaij denkt dat de problemen op te lossen zijn. Van Raaij bevestigde gisteren dat de oorzaak van de problemen ge legen is in het overhaaste vertrek van Koch van Düsseldorf naar Nederland. De Duitse keeper heeft een huis betrokken op Stipdonk in Lierop, vlakbij de A67 Eindhoven-Duits- land. Zijn gezin kan daar echter moeilijk aarden. Dat heeft zijn weerslag gehad op het functione ren van Koch bij PSV, waardoor Advocaat zich genoodzaakt zag om Koch te vervangen door Wa terreus. Een van de mogelijke oplossingen is dat het gezin Koch teruggaat naar Düsseldorf. Pendelen vanuit Duitsland naar Eindhoven hoeft geen probleem te zijn. Koch laten vertrekken bij PSV is voor Van Raaij geen goede oplos sing. „We hebben met hem de afspraak dat wij alle medewerking zullen verlenen bij het vinden van een andere club indien hij na het eer ste seizoen bij ons geen basis plaats heeft kunnen veroveren. Maar dit geldt natuurlijk niet als hij al na een paar weken bij ons weg wil. Zo kun je niet aan een nieuw seizoen beginnen." Van Raaij ontkende gisteren na drukkelijk berichten als zou Koch weg willen omdat hij in ons land als Duitser gediscrimineerd wordt. „Geen sprake van," aldus de voorzitter. Ook mensen die in de omgeving van Koch wonen, reageerden verbaasd op die be richten. De doelman staat ter plaatse goed aangeschreven en van discriminatie is geen enkele sprake. Ook in de spelersgroep leven ten aanzien van Koch geen problemen. De doelman staat bij de spelers te boek als een goede collega. Groningen (anp) - Ajax heeft ook de vijfde competitie wedstrijd in winst omgezet. Het gaat echter steeds moei zamer. In de Arena hielden tien Groningers de schade gis teravond beperkt tot 4-1. FC Groningen maakte het Ajax vrijdag in de eerste helft knap lastig. Gewoon door lekker fel te spelen, in de stijl van trainer Rijsbergen. Al overdreven man dekkers Schoenmakers (op Lit- manen) en Veenhof (Arveladze) af en toe door ook op de achil lespezen te mikken. Scheidsrech ter Bossen greep niet in en trok zich niets aan van het voortdu rende gemekker van Ajax-aan- voerder Blind. Bossen had beter eerder in kunnen grijpen. Nu werden de glijpartijen steeds on- gecontroleerder, gemener. In de 40e minuut ging de Groningse rechtsachter Leonardo ook in de ogen van de arbiter te ver. Hoeks tra moest huizenhoog springen om de Braziliaanse tackle te ont wijken. Leonardo kreeg gelijk rood. Het betekende meteen het einde van de tweestrijd. Ajax streed vervolgens alleen nog maar tegen de hoge verwachtin gen van de eigen aanhang, die om heel veel doelpunten gilde. En toen dat niet lukte, heel veel overtredingen en strafschoppen zag. Ajax-trainer Olsen wijzigde de ploeg, die dinsdag met 3-0 van KKC won, vrijdag op twee plaat sen. Melchiot maakte plaats voor Tobiasen, Arveladze stond in de spits in plaats van Sibon. De langste Ajacied was, na zijn zwakke optreden drie dagen eer der, niet eens in de selectie opge nomen. Laudrup, die woensdag met zijn land tegen Kroatië speelde, kreeg in de eerste helft rust. Het brutale Groningen had vrijdag de eerste kansjes. De kop loper wankelde. Maar de enige Ajacied die echt in vorm is schoot de grootste zorgen weg. Litma- nen maakte in de 20e minuut van zijn 160e wedstrijd voor Ajax zijn 93e doelpunt. Het Groningse verzet leek heel even gebroken. Ajax kreeg alle rust en ruimte. Dat is vragen om moeilijkheden. In de 29e minuut stuurde Ronald de Boer Tobiasen naar de achterlijn. De Deen liet Babangida zijn vijfde seizoens treffer maken: 2-0. Groningen kwam een minuut later op 2-1 via een vrije schop van Atteveld, die onderweg door de Ajax-muur van richting werd veranderd. Na de rust - tegen tien dappere Groningers - regende het kansen voor de koploper, die wel domi neerde maar niet imponeerde. Litmanen miste de eerste twee, Arveladze toonde zich bij de der de niet koelbloedig. De Georgiër verhuisde vervolgens gelijk naar de rechter kant. Olsen, die eerder Laudrup had ingezet, stuurde de tweevoudig doelpuntenmaker te gen RKC McCarthy het veld in. De Zuid-Afrikaan scoorde op nieuw, nadat Atteveld met een ei gen doelpunt de stand al op 3-1 had gebracht. AJAX - FC GRONINGEN 4-1 (2-1). 20. Litmanen 1-0, 29. Babangida 2-0, 31. Atteveld 2-1, 78. Atteveld 3-1 (ei gen doelpunt), 89. McCarthy 4-1. Scheidsrechter: Bossen. Toeschou wers: 46.000. Rode kaart: 40. Leo nardo (Groningen). Gele kaart: Mag- no (Groningen). AJAX: Van der Sar; Tobiasen, Blind, Oliseh en Frank de Boer; Ronald de Boer, Litmanen (80. Gorré) en Wit- schge; Babangida (60. McCarthy), Arveladze en Hoekstra (46. Lau drup). GRONINGEN: Lodewijks; Leonar do, Koeman, Veenhof en Elshot; At teveld, Schoenmakers, Huizingh en Peeper; Bombarda (70. Rosén) en Magno. Stand aan kop: 1. Ajax 5-15 (24-2), 2. Feyenoord 4-10 (8-1), Heerenveen 4- 10 (7-2). Ajacied Ronald de Boer in duel met Marcel Peeper van Groningen. pleiding Terneuzen-Oostburg ursussen weer in september EMENE ONDERNEMERS- IAOV (middenstandsdiploma) i inschrijvingen: Spui 0115-563125 Eede 0117-491431 Terneuzen 0115-613912 Maastricht (anp) - De kans dat MW na de derby tegen Roda JC (1- 2) een sanctie van de KNVB ontloopt, is gering. Tijdens de wedstrijd deden zich onverkwik kelijke taferelen voor. Het ergst waren de beledigende spreekko- ren tegen Eric van der Luer, Maastrichtenaar in Kerkraadse dienst. l'an voor de aftrap tot na zijn wisseling in de 84e minuut werd de oud-international massaal uitgescholden voor 'hoerenzoon'. scheidsrechter Wegereef liet 'wee keer omroepen dat dit moest ophouden maar dit had een ave- 'echts effect. Maastricht (anp) - De eerste Limburgse derby van de voet baljaargang '97-'98 was een aanfluiting. MW en Roda JC vochten een veldslag uit. Veel onhebbelijkheden, onbehoor lijkheden en frustratie, weinig voetbal. Uitslag 1-2. Scheidsrechter Wegereef floot de longen leeg bij tientallen overtre dingen en voelde kramp in de ar men van het kaartentrekken. Twee rode voor Luypers en Joor- dens (2xgeel) van MW en nog eens tien gele. Bovendien verwij derde Wegereef Roda's assistent trainer Achterberg, toen die zich druk maakte over onrechtvaar digheden. In de Geusselt stoorde hij zich vrijdagavond aan beledi gende spreekkoren. De arbiter van dienst had zelden zo'n bewo gen gevecht, want van een wed strijd was geen sprake. Roda JC reist maandag naar Is raël voor de eerste Europese be kerwedstrijd tegen Hapoel Beers- heva. Voordien kan de bekerwin naar het best een bezoek aan de klaagmuur in Jeruzalem brengen. Het spel is dit seizoen lamenta bel. De vormcrisis kwam dinsdag pijnlijk aan het licht met een ne derlaag tegen het zwak geachte FC Volendam. De overwinning op MW wees niet op een verbete ring. De Braziliaanse aanvaller Ed- mundo heeft donderdag in de competitiewedstrijd van zijn club Vasco da Gama tegen Uniao Sao Joao alle zes de doelpunten van zijn club gemaakt. En als hij in de tweede helft een strafschop beter had ingeschoten, hadden het er zeven kunnen zijn. De spits, die al geruime tijd in opspraak is wegens disciplinaire problemen, scoorde al direct in de eerste minuut. In de tweede helft voegde hij daar binnen twintig minuten vijf stuks aan toe. Uniao Sao Joao wist niet te gen te scoren. Dat Edmundo sportieve revanche nam, was wel nodig. Dit kalen derjaar ontving hij al vijf rode kaarten. Verder werd hij onlangs verban nen uit het nationale elftal, nadat hij in juni in de finale van de Co- pa America een Boliviaanse op ponent een elleboogstoot had ge geven. Jan van Halst blijft tot het jaar 2002 voetballen bij FC Twente. De verdedigende middenvelder (28) speelt al sinds 1990 in En schede. Zijn contract liep oor spronkelijk aan het einde van dit seizoen af. Jack de Gier keert mogelijk te rug naar zijn oude club FC Den Bosch. De 29-jarige spits van Willem II onderhandelt met de eerste-divisieclub over een con tract. Daarna moeten de Bra bantse clubs het nog eens worden over de afkoopsom. Het contract van de robuuste aanvaller loopt in Tüburg medio 1998 af. De Gier heeft dit seizoen bij Willem II geen basisplaats meer. De nieuwe trainer Co Adriaanse geeft de voorkeur aan Clyde Wijnhard (ex-RKC). De Gier speelde eerder van 1988 tot 1991 bij FC Den Bosch. Arsenal reist volgende week zonder Dennis Bergkamp naar Griekenland voor de eerste wed strijd in de eerste ronde van de UEFA-beker tegen PAOK Salo- niki. De Nederlander durft, zoals bekend, niet te vliegen. De Engel se club onderzocht de mogelijk heid met de auto naar Grieken land te gaan, maar zag daar van af. Trainer Arsène Wenger hakte de knoop uiteindelijk door. „Het zou dom zijn Dennis twee of drie dagen te laten reizen, heen en te rug. En dat later blijkt dat hij niet in vorm is. Het is te ver- moeidend en te gevaarlijk voor hem." Bergkamp gaf al aan dat hij in de tweede wedstrijd, thuis tegen PAOK, de eventuele „schade" persoonlijk zal goedmaken. Ver der zei hij dat hij in het geval van een gerenommeerde tegenstander wel was afgereisd met de auto. Sampdoria is het gedraai van Christian Karembeu meer dan zat. De Fransman is al een jaar verwikkeld in een steekspel tus sen Barcelona, Real Madrid en Sampdoria. Beide Spaanse clubs beweren een akkoord met hem te hebben, maar voorlopig speelt hij nog steeds in Italië. Tot ongenoe gen van Mantovani, de voorzitter van Sampdoria. Hij dreigt Ka rembeu voor de rest van het sei zoen buiten de selectie te plaat sen. Voorlopig is hij voor onbe paalde tijd uit het team gezet. Ofange (rtr/anp) - Jeroen van Dijk heeft in de kwartfinales van e Upen Amerikaanse kampioenschappen badminton in Oran- 8 ae nummer acht van de wereld, Hermawan Susanto (Indone- e/i uitgeschakeld. De Rotterdammer, zelf de mondiale num- mer 44, won vrij eenvoudig in twee sets: 15-9 15-5. V, r,onde eerder schakelde de t, lander al verrassend de eense wereldkampioen Peter snmssen uit. Vrijdag staat Van J ui de halve eindstrijd tegen- vereenlandgenoot van Rasmus- i "eter Gade-Christensen. De kwartf 6 iDeen had het in ziin 2rtfmalepartij behoorlijk Bud met de Indonesiër Alan WliSUma: 17"18 15"2 17-14. t:_- P 's na een voedselvergif- ktinn e^e'e weken gelederrin ft K M t'Weer v°Uedig hersteld. 4K 5en fySiek sterker geworden. bleek man Ki°el?e lk me moe en een Si J0ed niet orde. Van gekref h lk een §oed dieet Dijk 8 n', Van Susanto won Van lk nooit eerder. Wel verloor hij vijf maal. „Nu ging het echt lek ker. In de eerste set bleven we tot 9-9 gelijk opgaan, toen ging ik wat meer drop shots spelen en wat minder hard slaan. Daar wist hij geen raad mee." Tegen Christensen, zijn opponent in de halve finales, speelde de Nederlander slechts één keer eer der, in Taiwan. Destijds verloor Van Dijk met 15-4 15-9. „Maar ik ken hem goed van de trainingen. In Denemarken oefenen we vaak tegen elkaar. Dat gaat dan gelijk op. Ik denk dat de kansen in de halve finale ook gelijk zijn." Voor Van Dijk wordt het in ieder geval zijn eerste klassering bij de beste vier in een vijf-sterrentoer- nooi. Sierra Nevada (anp) - Een dag nadat Laurent Jalabert op overtuigende wijze het com mando had overgenomen in de Vuelta, diende hij het bevel over de troepen al uit handen te geven. Laurent Dufaux kroonde zich na de zevende etappe tot aanvoerder in de Ronde van Spanje. Medefavo riet Abraham Olano stapte af. De dagprijs ging naar Yvon Le- danois. De vrij onbekende Frans man had na een rit over 219,2 ki lometer van Guadix naar de Sier ra Nevada op de top (buiten cate gorie, 2501 m.) een voorsprong van 41 seconden op een groepje met Dufaux, Alex Zülle en Fer nando Escartin. Jalabert arri veerde uitgeput op ruim acht mi nuten minuten van de winnaar. Na de triomftocht van donderdag volgde gisteren de hellegang voor de Fransman. „Jalabert moet onvoldoende ge geten hebben," meende zijn ploegleider Manoio Saiz. „Op zijn minst had hij een ander pro bleem. Anders weet ik die gigan tische inzinking niet te verkla ren." 'JaJa' stortte op vijf kilome ter van de finish in. Op het mo ment dat Ledanois, die in zijn achtste jaar als prof pas zijn der de en voornaamste zege boekte, de aanval opende op de ontsnap te José Maria Jimenez. De Span jaard was op veertig kilometer voor de aankomst op avontuur gegaan. Hij wilde het geschonden imago van de Banesto-ploeg enigszins oplappen nadat kop man Abraham Olano tijdens de eerste beklimming na 73 km was afgestapt. „Ik heb er geen enkele verklaring voor," stamelde Ola- Jalabert (midden) zit op het vinkentouw bij Dufaux, met in laatste positie Zülle. FOTO REUTER no. „Ik laat eerst mijn bloed on derzoeken. Aan de hand van het resultaat beslis of ik aan de WK deelneem." Banesto had dit jaar Olano aangetrokken als opvolger van Indurain. Het tweetal lijkt niet alleen uiterlijk op elkaar, ook in sportief opzicht, het vorige en dit seizoen vergeleken, zijn er frappante overeenkomsten. Ronde van Spanje Zevende etappe, Guadix - Sierra Ne vada: 1. Ledanois (Fra) 219,2 km in 6.15.06 (35,063 km/u), 2. Dufaux (Zwi) 0.41, 3. Zülle (Zwi), 4. Jimenez (Spa), 5. Escartin (Spa), 6. Möller (Den) 0.47, 7. Luttenberger (Oos) 0.51, 8. Zaina (Ita), 9. De las Cuevas (Fra) 1.00, 10. Bordenave (Fra) 1.03, Nederlanders: 58. Jonker 13.09, 106. Van Bon 28.36, 109. Knaven, 114. Van Heeswijk, 127. Vierhouten, 129. Voskamp, 131. Nelissen, 148. Moe renhout 37.11, 154. en laatste Rai- mondi (Ita) 40.22. 25 renners gaven op. Algemeen klassement: 1. Dufaux 34.04.30, 2. Escartin 0.13, 3. Zülle 0.14, 4. Ledanois 1.21, 5. Möller 2.16, 6. Zaina 2.24, 7. Luttenberger, 8. De las Cuevas, 9. Serrano 2.36, 10. Cla- vero (Spa), 48. Jonker 16.16, 94. Van Bon 41.44, 95. Van Heeswijk 41.46, 96. Vierhouten 41.46, 131. Moeren hout 55.33, 133. Voskamp 58.33, 137. Knaven 59.09, 140. Nelissen 1.02.27, 154. en laatste Conté (Ita) 1.30.56. Ronde van de Toekomst Achtste etappe, Tarascon-sur-Ariege - Piau-Engaly: 1. Roux (Fra) 206 km in 6.42.01, 2. Lebreton (Fra) 1.00, 3. Livingston (VSt) 1:23, 4. Luis Rodri guez (Spa) 4.27, 5. Ravaleu (Fra) 4.51, 6. Etxebarria (Ven) 5.51, 7. Ae- bersold (Zwi) 5.53, 8. Morin (Fra), 9. Diaz Justo (Spa) 7.54, 10. Hinault (Fra) 8.02. Algemeen klassement: 1. Roux 31.20.09, 2. Livingston 0.07, 3. Le breton 3.14, 4. Rodriguez 5.03, 5. Morin 5.28, 6. Aebersold 7.44, 7. Ra valeu 8.58, 8. Etxebarria 9.27, 9. Diaz Justo 10.59, 10. Fernandez (Spa) 11.34. Eindhoven - Een Bulgaarse volleyballer is op het EK na de wed strijd tegen Nederland donderdag in Eindhoven betrapt op do ping. De Europese volleybal unie (CEV) maakte gisteren niet be kend om welke speler het ging. De wedstrijd, die door Nederland met 3-0 (15-3 15-9 15-0) werd gewonnen, is omgezet in 3-0, met de setstanden 15-0, 15-0, 15-0. Voor Oranje heeft dat geen consequenties, ook Bulgarije bleef vijfde in de eindstand van de groep. Nederland speelt zaterdag de halve finale tegen Italië. Widnes - Robin Reid heeft donderdag zijn wereldtitel bij het su per middengewicht van de WBC-boksbond behouden. De Brit versloeg in Widnes zijn uitdager Hacine Cherife op punten. Het was de derde keer dat Reid zijn titel met succes verdedigde. In to taal boekte hij zijn 25e zege in 26 gevechten, één partij eindigde onbeslist. Zaandam - René Ruitenberg heeft recht op de nationale titel bij het skeeleren. Dat is de uitspraak van mr. F. Visser van het kan tongerecht Zaandam, in de zaak die de Elburger tegen de Skeeler- bond Nederland (SBN) heeft aangespannen. Ruitenberg is het niet eens met de uitslag van het NK op 14 juni. De aankomstjury riep Arjan Smit als winnaar uit, omdat hij vol gens het college op reglementaire wijze (met de skeelers aan de grond) over de streep was gegaan. De SBN beriep zich hierbij op het internationale reglement van de internationale bond (FIRS). Ruitenberg schopte tijdens de felle eindsprint met Smit zijn been vooruit. Hij kwam volgens hem op basis van de Nederlandse re glementen als eerste over de finish. Burghley - De Nederlandse militaryruiters hebben op het EK na de dressuur de tweede plaats ingenomen. De winnaar van het eer ste onderdeel was Groot-Brittannië, dat volgens verwachting heerste in Burghley. Zaterdag is de cross-country, waarna zondag het afsluitende springen volgt. Aan het EK doen ook, buiten mededinging, de ploegen van de Ver enigde Staten, Nieuw-Zeeland, Canada en Australië mee. De Amerikanen en de Nieuw-Zeelanders staan in de tussenstand wel iswaar boven Nederland, maar dat telt in de eindstand niet mee. De tweede plaats achter de ongenaakbare Britten is het hoogst haalbare. Burghley. Open EK military. Stand na dressuur: 1. O'Connor (VSt) Custom Made 40 punten, 2. Thompson (Ier) Welton Romance 40,2, 3. Pantsu (Fin) Cyna 42, 4. Overes- ch (Dui) Watermill Stream 42,6, 5. Bartle (GBr) Word Perfect II 43,4,13. Huizing/Olympic Edison 48, 24. Smeulders/ Olympic Dingo 51.4, 29. Van Leeuwen/Kibah Medallion 52,8, 36. Stibbe/Century Fox 53,8. Landenwedstrijd, stand na dressuur: 1. Groot-Brittannië 135,8 punten, 2. Verenigde Staten 141,2, 3. Nieuw-Zeeland 141,6, 4. Nederland 152,2. Parijs - Golfer Rolf Muntz komt voor het eerst sinds eind juli weer eens in actie in de derde en vierde ronde van een Europees top toernooi. In de Trophée Lancöme bezet de Brabander na twee ron den met 142 slagen de gedeelde 51e plaats. Muntz speelde de tweede rondgang over de achttien holes van St. Nom la Bréteche in 70 slagen. Daarmee was hij één onder par. Het is na de teleurstellende resultaten van de laatste weken ook nood zakelijk voor Muntz om weer eens punten voor de jaarranking te behalen. Hij is inmiddels naar de 134e plaats afgezakt. Parijs. Trophée Lancöme, Europese Tour. Stand na 2e ronde: 1. Johnstone (Zim) 132 slagen (-10), 2. Norman (Aus), O'Malley (Aus) 133, 51. Muntz (Ned) 142. Brussel. Perrier Challenge, Open Challenge Tour. Stand na 2e ronde: 1. Owen (Eng) 135 slagen (-9), 2. Kula (Fra), Carriles (Spa), Tinning (Den) 136, 40. Bensdorp (Ned) 145, 59. Derksen (Ned) 147. Rijswijk - De wielerploeg van TVM neemt vandaag niet deel aan Parijs-Brussel. Ploegleider Cees Priem ziet geen kans een repre sentatieve ploeg op de been te brengen voor de semi-klassiekers, omdat al twee formaties in de Ronde van Spanje en de Ronde van de Toekomst actief zijn. Sprinter Jeroen Blijlevens, die zich vorige week een dag voor de start afmeldde voor de Vuelta a Espana, zou zaterdag zijn come back hebben gemaakt. „Zelfs als ik een ploeg had kunnen forme ren, had Jeroen niet kunnen rijden. Begin van de week leek hij aan de beterende hand, maar inmiddels is de koorts teruggekeerd," vertelde Priem vrijdag. Bensheim - Danny Heister heeft zich gisteren geplaatst voor het hoofdtoernooi van de Europese Masters Cup in het Duitse Bens heim. De tafeltennisser moest daarvoor vijf partijen winnen. Dat deed hij. Met moeite, want hij had steeds de volle drie sets nodig. Hij won achtereenvolgens van de Pool Blaszczyk, de Fransman Eloi, de Zweed Lindh, de Rus Mazoenov en de Roemeen Florea. Bensheim. Kwalificatietoernooi European Masters Cup. Groepswedstrijden: Heister (Ned) - Blaszczyk (Pol) 15-21 21-17 21-17, Heister - Eloi (Fra) 18-21 21-14 21-14, Heister - Lindh (Zwe) 12-21 21-18 21-11. Kwartfinale: Heister - Mazoenov (Rus) 21-18 27-29 21-14. Halve finale: Heister - Florea (Roe) 17-21 21-17 21-19. PAARDENSPORT Calgary. Finale Nations Cup springen. S-springen: 1. Wauters (Bel) Bon Ami 0 strafpunten - 30,74 secon den, 2. Philippaerts (Bel) What a Game 0-31,17, 3. Ledingham (Ier) Millstreet Ruby 0-31,70, 4. Hen- drix (Ned) Ten Cate Finesse 0- 33,0, 5. Lamaze (Can) Rio Grande 0-33,46, 6. Simon (Oos) Gondoso 0-33,48, 8. Lansink Calzaro Z 3- 38,40. S-springen om CANA-cup: 1. Coy- le (Ier) Cruising 0-36,49, 2. Beer- baum (Dui) Rush On 0-37,37, 3. Hansen (VSt) Amerika 0-37,53, 4. Garson (VSt) Rhythmical 0-38,22, 5. Lauber (Zwi) Pernod 0-38,67, 6. Ledermann (Fra) Rochet 0-40,13. SCHAKEN Monte Carlo. Tweekamp, 3e partij: Piket - Van Wely 1/2 - 1/2, stand: 1-2. SOFTBAL Haarlem. Europa Cup I. Forli (Ita) - Sparks (Ned) 3-1, Stockholm (Zwe) - Odense Giants (Den) 5-4, Cavigal Odine Nice (Fra) - Chemie Praha (Tsi) 1-3 (9 innings), Terrasvogels (Ned) - Sparks (Ned) 5-2, Forli (Ita) - Car- roussel (Rus) 11-1, Terras vogels in finale tegen Forli (Ita). TENNIS Bournemouth. Mannen, 700.000 gulden Kwartfinales: Mantilla (Spa/2) - Van Garsse (Bel) 6-3 7-6, Rusedski (GBr/3) - Arnold (Arg) 7-6 6-3, Ondruska (ZAf) - Diaz (Spa) 7-5 6- 3, Moya (Spa/1) - Scala (Ita) 6-3 6- 4. Halve finales: Moya - Rusedski, Mantilla - Ondruska. Tasjkent. Mannen, 800.000 gulden. Tweede ronde: Stoljarov (Rus) - Ogrodov (Oez) 3-6 6-3 6-3. Kwart finales: Rosset (Zwi) - Arazi (Mar) 6-2 6-4, Kafelnikov (Rus) - Stol jarov (Rus) 6-4 6-4, Clavet (Spa) - Javier Sanchez (Spa) 6-4 6-2, Tim Henman (GBr) - Spadea (VSt) 6-3 6-4. Halve finales: Kafelnikov - Rosset, Henman - Clavet. VOETBAL WK -KWALIFICATIE ZUID-AMERIKAANSE ZONE Santiago. CHILI - ARGENTINIË 1-2 (1-1). 25. GaUardo 0-1, 34. Sa- las 1-1, 85. Lopez 1-2. Lima. PERU - URUGUAY 2-1 (0- 1). 44. Recoba 0-1, 59. Palacios 1- 1, 61. Carty 2-1. Asuncion. PARAGUAY - BOLI VIA 2-1 (2-0). 27. Benitez 1-0, 36. Gamarra 2-0, 57. Suarez 2-1. Barranquilla. COLOMBIA - VE NEZUELA 1-0 (0-0). 67. Cabrera 1-0. Stand: 1. Argentinië 14-28, 2. Co lombia 15-27, 3. Paraguay 14-26, 4. Peru 14-22, 5. Chili 14-19, 6. Ecuador 14-18, 7. Bolivia 14-17 (18-17), 8. Uruguay 14-17 (13-18), 9. Venzuela 15-3. Eerste vier naar WK, volgend jaar in Frankrijk. Argentinië, Colom bia en Paraguay reeds gekwalifi ceerd. AZIATISCHE ZONE Groep B: VERENIGDE ARABISCHE EMIRATEN - KAZACHSTAN 4-0 (1-0), ZUID- KOREA - OEZBEKISTAN 2-1. Stand: 1. Zuid-Korea 2-6, 2. Vere nigde Arabische Emiraten 1-3, 3. Japan 1-3, 4. Oezbekistan 2-0, 5. Kazachstan 2-0. Eerste divisie: Heracles - Eindho ven 1-0. Duitsland: Bielefeld - Rostock 0-1, HSV - Köln 2-1. Frankrijk: Bordeaux - Le Havre 2- 1, Metz - Cannes 2-0, Monaco - Marseille 2-0, Nantes - Montpell. 1-1, Lyon - Strasbourg 3-1, Paris SG - Bastia 2-0, Toulouse - Auxer- re 2-1.

de Stem | 1997 | | pagina 15