Pleidooi voor komst nieuw waterschap Steeds meer vraagtekens bij haalbaarheid project Duurzaam Veilig uzendijke staat te popelen Kunstuitleen toont nieuwe collectie CDA Oostburg steunt actie tegen grote varkenshouderijen Poolse pantserdivisie heeft vrienden in Axel Vluchtelingenwerk in Goes eist 82 mille SPORT IN HET KORT Gemeenten niet blij met plan vliegveld op Goeree-Overflakkee C3 .8 weg ontrole gen len DESTEM ZEELAND C4 Voor ontucht 18 maanden cel Bestuur dreigt gemeente met opstappen WEEKENDDIENSTEN Autocross BeVoBo Volleybaltoernooi Kerkdiensten Sluis in Sint Anna en Retranchement ER 1997 oorrang aan een tobestuurder uit lgië). Een aanrij- ateriële schade lg. De betrokke- ngedeerd. Onbekenden heb- g de zwarte To- omfiets van een sje uit Zaamslag de Churchillaan De waarde van wordt geschat op nsdagavond en - en drie dagvaar- reikt. Rond 22.00 43-jarige autobe- Oostburg met 1,2 er de Rondweg in ur reed een 39-ja- bestuurder uit de met ruim 1,3 er de Hulsterweg plaats. Zijn rijbe- ingenomen. Ten- 5.00 uur reed een utobestuurder uit ruim 0,9 promille nge Nieuwstraat in emoortere, 2. C. Ver egels. ek - Concordia, 'ppen, 51 schutters, te hoge vogel: L. de ~na; tweede hoge vo- s, Spes Nostra; eerste Lakké, Jacoba van eede zij vogel: S. van rije Schutters; derde Klippel, Doel naar de zij vogel: P. Vette, grootste aantal (8): D. acoba van Beieren, rste hoge vogel: R. toria; tweede hoge vo- Jonge, Spes Nostra; erde zijvogel: M. Wis- ia; tweede zij vogel: L. ranus 2; vierde zijvo- donk, Jacoba van Bei- ste aantal (5): M. Ver- cordia. Blokschieting: ip 1: D. Boonman, Wil- winnaar wip 2: Ch. ctoria. - Afdeling Zuid-Beve- ederlandse Bond van ers, bij Willem Teil, voor koningen en kei- de wip, twintig perso- r: R. Wisse, Concordia, schap kleppen: 1. J. Edelg Hancjfropg 7 M. Wisse, Concordia latschorre, Zorgvlied. schap.kleirie- vbgels: 1. Victoria1, 2. H. Eist, 3. R. Klippel, Doel r. Wip 1 met 64 schut- ste hoge vogel: Ch. weede hoge vogel: J. e, eerste zij vogel: M. Concordia; tweede zij- covers. Wip 2: hoge vo- nse, Willem Teil; eerste Bek, Victoria; tweede Boelens, Willem Teil; jvogel: M. Oosthoek, antal (6): M. Wisse. t - Hengelsportvereni- wacht, laatste wedstrijd pioensehap, Konijne- -11 jaar: 1. P. de Schep- gram, 2. R. Baert 990, 3. s 870. 12-15 jaar: 1. N. bost 1380, 2. N. Lansu de Caluwé 720 gram. iteiten die Tercom BV t. Diensten zoals tele- n faxservice (bereik- ds-service), admini- debiteurenbeheer en implantatie van n Multivers boekhoud en, advisering bij aan- an hard- en software, sanering, domici- (Tercom alleen als •es) en ontwikkelen en den van commerciële i. I I 1 I I VRIJDAG 12 SEPTEMBER 1997 Lezers reageren °P De Stem Brieven voor deze rubriek volledig ondertekenen. Ben brief mag niet langer jnjn dan 200 woorden. De redactie behoudt zich het recht voor een brief in te Korten en te bewerken. Geen brieven op rijm. Publicatie betekent niet automatisch dat de redactie het met uw standpunt een sis. Van onze verslaggeefster Oostburg - Binnen de algemene ver gadering van waterschap Het Vrije van Sluis worden steeds meer vraag tekens gezet bij de haalbaarheid van jjgt yerkeersveiligheidsproject Duur- zaam Veilig. Steeds meer instanties hebben kritiek op met name de aanleg van verkeersrem- mende maatregelen in West-Zeeuws- Vlaanderen en ook de ingezetenen van het waterschap hebben blijkbaar moeite met Duurzaam Veilig. Hoofdingeland E. Wijffels stelde gisteren, tijdens de algemene vergadering, dat het zinnig is om het hele project opnieuw te inventariseren voordat er nog meer infra structurele werken worden uitgevoerd. „De bevolking heeft vooral moeite met drempels, bobbels en versmallingen, maar bijna iedereen is zeer te spreken over de aanleg van fietspaden en roton des. Ik stel dan ook voor om eerst deze po sitieve aspecten uit te voeren en daarna kan alsnog bekeken worden of deze drempels wel moeten worden aangelegd. Als er totaal geen draagvlak voor is en straks alles wat is aangelegd, weer moet worden afgebroken is dat doodzonde. Bo vendien kost het allemaal erg veel geld en dat kun je beter besteden aan zaken waar wel draagvlak voor is." Dijkgraaf C. Almekinders kon niet ont kennen dat er veel weerstand is tegen Duurzaam Veilig. „Maar het waterschap heeft als wegbeheerder van de buitenge bieden tot nu toe zelf weinig kritiek ont vangen. Aangezien er toch veel vragen zijn over het project zullen wij als dage lijks bestuur een extra vergadering uit schrijven in het kader van Duurzaam Vei lig." Deze vergadering vindt plaats op dinsdag 30 september. Van onze verslaggeefster Oostburg - Het dagelijks bestuur van waterschap Het Vrije van Sluis moet alles op aÜes zetten om de hoofdzetel van het toe komstige groot waterschap Zeeuws-Vlaanderen naar IJzendij- ke te halen. Dit dringende verzoek deden en kele hoofdingelanden gisteren tij dens de algemene vergadering van het schap. „Het Vrije van Sluis moet niet langer een afwachtende houding aannemen. Als er alleen maar wordt afgewacht en verder weinig strijd wordt geleverd, kan Hzen- dijke de vestiging van het hoofd kantoor van het nieuwe water schap wel vergeten. Dan is het een utopie," aldus J. de Rechter. Vol gens hem heeft een waterschap maatschappelijke taken en is het zorgen van werkgelegenheid er één van. „In West-Zeeuws-Vlaan deren zijn al zoveel voorzieningen weggevallen en daardoor wordt het zo langzamerhand onleefbaar in deze streek. Steeds meer bedrij ven en mensen trekken weg en om ervoor te zorgen dat het hier niet nog erger wordt, is het de taak van Het Vrije van Sluis om actief voor IJzendijke te pleiten. De gemeente Oostburg komt het nieuwe water schap tegemoet met een premie van een miljoen gulden mocht worden besloten het nieuwe kan toor in het westen neer te zetten. Het wordt tijd dat wij ook allerlei acties gaan ondernemen en andere krachten moeten aansporen om de boel op de rails te zetten." De Rechter pleitte ervoor dat het dagelijks bestuur van het water schap op korte termijn een beroep moet doen op de provincie Zee land. „Alleen al als compensatie regeling voor het wegvallen van andere diensten en werkgelegen heid moet het nieuwe kantoor in IJzendijke komen te staan en daar moeten we de provincie dan ook attent op maken." De Rechter kreeg bijval uit de algemene ver gadering. Dijkgraaf C. Almekinders rea geerde dat er binnen een maand een voorstel op tafel ligt over de locatiekeuze voor het nieuwe kan toor. „Wij proberen op dit mo ment voor iedereen een oplossing te vinden. Behoud van werkgele genheid en lage kosten zijn de be langrijkste drijfveren voor de fu siewerkgroep om de beste locatie te kiezen en daar horen wij nog steeds bij." ?.e stichting; 24 vrijwilligers en «beroepskracht, begeleidt sinds .„3 de vluchtelingen die in Goes bet asielzoekerscentrum wor- eb gepIaatstHet centrum is eind ng jaar uit Goes verdwenen, zaU u6 ®tichtülg vindt het nood- «•seiijk de nog aanwezige vluch- Bbgen in Goes te begeleiden. aarom hebben we een begro- ingediend van 82 mille, maar van de geme®nte niet wc h i 5° en daar kunnen «bet met voor doen. Het bestuur opi-i t er,®ee °P ais er niet meer Willems" keroePskracht wordt kT t'mt van de medaille r behcht door de Goese wet- In de Terneuzense Kunstuitleen wordt een mini-expositie gehouden van de nieuwe collectie te lenen kunst. FOTO WIM KOOYMAN Oostburg - In West-Zeeuws-Vlaanderen moet ruimte zijn en blijven voor de traditionele kleinschalige veehouderij, terwijl vestiging van nieuwe grootschalige intensieve veehouderijen met kracht moet worden tegengegaan. Dit stelt het CDA Oostburg, in een reactie op de brief, die het comité varkensinvasie West-Zeeuws- Vlaanderen vorige week heeft ge stuurd naar landbouwminister J. van Aartsen. In deze brief stelt het comité, samen met diverse andere organisaties en politici, dat de grote varkensbedrijven in Zee land ontmanteld dienen te wor den. Het CDA is het in grote lijnen eens met de kritiek van het co mité. „Het bestaansrecht van die bedrijven moet ter discussie wor den gesteld, zeker daar waar de bedrijfsvoering niet in overeen stemming is met de wet. Er is on voldoende maatschappelijk draagvlak voor het op termijn in standhouden van dit soort bedrij ven," aldus CDA-secretaris Rein Leentfaar in een brief richting het comité. «Vestiging van nieuwe (zeer) grootschalige intensieve veehou derijen in West-Zeeuws-Vlaande- ren moet met kracht worden te gengegaan en de overlast van die bedrijven dient zoveel mogelijk te worden beperkt. Daarnaast die ben de diverse overheden het her- Van onze verslaggever Terneuzen - „Er was zoveel animo voor, dat de helft al weg was, voordat de exposi tie was begonnen," vertelt Ernest Joachim van de Kunstuitleen in Terneuzen. Daar was niet op gerekend, dus is de expositie met nieuw aangekocht werk te elfder ure aan gevuld met onder andere grafiek uit de vesti ging in Middelburg. De kleine tentoonstelling, met vijftien nieuwe werken, is te zien tot 24 september. Daarna worden ze uitgeleend. Er is werk te zien uit de Hubertusreeks van Ellen Palseraaf (pastel), van Wil Klaassen en van de landelijk bekende graficus Michel van Overbeeke. Van de laatste is een kleurets, getiteld 'Down from the sky' aangekocht. Het eveneens nieuw aangekochte werk van Johnny Beerens was een van de wer ken die snel weg waren. Niet alleen de aanwinsten zijn nieuw. De hele collectie in Terneuzen is onlangs gewisseld met die uit Middelburg. Zo'n honderddertig wer ken zijn nu voorradig, nog afgezien van wat zich al onder de abonnees van de kunstuitleen bevindt. In de gewisselde collectie bevinden zich tekeningen van Jan Ha es uit Vlissingen en van Hans Wap. Het aantal figuratieve werken is gegroeid. „Daar is altijd wel vraag naar ge weest, maar vroeger hadden we dat minder. Nu is er duidelijk meer figuratief werk in de col lectie," aldus Joachim. De Kunstuitleen in Ter neuzen, in de openbare bibliotheek, is twee-en- een-half jaar geleden van start gegaan. Het abonneebestand is in die tijd gegroeid van 125 naar 250. De Terneuzense vestiging is open op woensdag en donderdag van 13.00 tot 17.00 uur, op vrijdag van 13.00 tot 20.30 uur en op zaterdag van 09.00 tot 12.00 uur. structureringsbeleid van Van Aartsen (inkrimping van de var kensstapel met 25 procent) krachtdadig ter hand te nemen." Leentfaar benadrukt dat het CDA niet alle zinsnedes uit de brief van het actiecomité overneemt. „Wij hebben soms het idee dat deze varkensboeren van crimineel ge drag worden beschuldigd en daar moet je mee oppassen. De rechter moet maar bepalen of deze men sen crimineel bezig zijn of niet. Maar over het algemeen zijn we het helemaal eens met deze actie." Middelburg - De 50-jarige Vlissin- ger H. R. is gisteren door de recht bank in Middelburg veroordeeld tot achttien maanden cel waarvan zes voorwaardelijk. Tegen hem was 21 maanden waarvan zeven voorwaardelijk geëist. R. die ge durende enkele weken van dit jaar een 'relatie' had met een elfjarig meisje, werd schuldig bevonden aan het plegen van ontucht. Van onze verslaggever voltallig bestuur van de Stichting Vluchtelingen- mt«i dre^ °P te stappen. De aanleiding is een conflict J' "e gemeente over subsidie en over de manier waarop telingen polderstadje moeten worden begeleid. n„ .1- houder Van de Merwe (welzijn): „Toen het centrum er nog was kregen we stimuleringsgeld van Den Haag en dat geld sluisden wij door naar de stichting. Maar het centrum is weg en wij krijgen nu van Den Haag 25 contracten van 1500 gulden, dertig mille dus, voor de eerste maatschappelijke op vang van vluchtelingen. Nou, dat willen we dus de stichting laten doen, maar ze (gaan niet akoord, ze willen verder begeleiden dan die eerste opvang. Terwijl de nieuwe wet op de inburgering meer het accent op educatie legt, wil de stichting begeleiden in alles en dat kan niet meer in de moderne vluchtelingenzorg." Van onze verslaggever Axel - In Axel is een nieuwe vereniging opgestaan om de herinnering aan de Poolse strijders die omkwamen bij de bevrijding van Axel le vend te houden: de Vereni ging Vrienden van de Eerste Poolse Pantserdivisie afde ling Axel. De afdeling vult het vacuüm op, dat ontstond toen de vereniging Axel-Polen ophield te bestaan. Daarmee leek een eind te komen aan een jarenlange traditie. Vo rig jaar werden de plechtigheden nog tijdelijk georganiseerd door de Oranjevereniging maar vanaf dit jaar ontfermen de verenigde vrienden zich over de herden king. Het initiatief wordt volgens me de-oprichters Adrie en Susan de Jonge breed gedragen. Er zijn inmiddels meer dan zeventig mensen lid van de vereniging. Het tweetal zette zich in voor de continuering van de herdenking, omdat de oorlog nog steeds leeft onder veel Poolse oud-strijders en de jaarlijkse ontvangst in Axel voor velen een waardevolle manier is om de gevallenen te herdenken. „Het bestuur van de Eerste Poolse Pantserdivisie wil de graag dat de geschiedenis voortleeft en de herdenking in Axel doorgaat, ook al kunnen ze zelf niet meer komen," zegt Su san. „Daar werken we graag aan mee." Kameraad Naast Susan en Adrie hebben zich Jan van de Manacker, Jan- nie en Machiel de Visser, Miel Cammaert en Herman Zegers zich bij de organisatie aangeslo ten. De herdenkingsplechtigheden krijgen net als vorig jaar een ex tra accent. Vorig jaar werd bij het Poolse Kruis aan de Hulster- seweg een plaquette onthuld ter nagedachtenis van graaf d'Ursel Hubert, tolk voor de Eerste Poolse Pantserdivisie. Dit ge beurde in het bijzijn van een neef van de graaf. Bij afwezig heid van de neef, die meer be lang hecht aan de open tuinda gen op zijn landgoed, neemt Al- bert van den Bossche, kameraad van de gesneuvelde graaf de honneurs waar. Van den Bos sche, die net als de graaf adellijk bloed in zijn aderen had stromen Het wapen van Albert van den Bosschedie zegt een afstammeling van bodewijk XVII te zijn, over leefde in 1944 de strijd. repro wim kooyman en zegt een afstammeling van Lodewijk XVII te zijn, overleef de in 1944 de strijd langs de Hul- sterse weg. Susan: „Toen we bij hem waren, vertelde hij dat hij de graaf dood aantrof en dat zijn leren jack he lemaal doorzeefd was met ko gels. Hij heeft hem het jack uit getrokken omdat hij iets wilde hebben dat aan zijn vriend her innerde." Reünie De herdenking van de gesneu velde Polen begint op zaterdag 20 september met een eucharis tieviering in de rooms-katho- Iieke kerk in Axel. Daarna volgt een samenkomst in het Grego- riuscentrum. Om 11.00 uur ver trekt het gezelschap naar de al gemene begraafplaats aan de Burchtlaan waar Poolse solda ten begraven liggen. Om 12.00 uur worden bij het Poolse monu ment aan de Zeestraat bloemen gelegd. De slotplechtigheid be gint rond 12.30 uur bij het Pool se Kruis aan de Hulsterseweg. Na afloop, rond 13.30 uur, is er in het Churchillhotel in Terneu- HUISARTSEN Aardenburg, Oostburg en Zuid- zande - Van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8 u. dokter Bruyckere, tel 0117-455555. Axel en Zaamslag - Van vrijd. 17 u. tot maand. 8 u. dokter Klop, tel 0115-561777. Spreekuur spoedge vallen zonder afspraak: zat. 10.00- 10.30 en 17.00-17.30 u. zon. 11.30-12.00 u. Biervliet, Hoofdplaat en IJzendij ke - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter Slingerland, tel 0115- 481345. Breskens en Groede - Van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8 u. dokter Bo- narius, tel 0117-371825. Spreek uur zat. en zond. om 11-11.30 u. en 17-17.30 u. Cadzand, Sluis, Retranchement en Zuidzande - Dokter J.P. de Meijer, tel 0117-461366. Driewegen e.o. - Tot maand. 8 u. dokter De Graaf, tel 655275. Goes De Pijlers - De praktijk van dokter Buijs/Posthumus, Schut, Slager/Van de Werff wordt van vrijd. 18 u. tot zond. 19 u. waarge nomen door dokter Schut, tel 0113-252114. Spreekuur spoedge vallen zat. en zond. 10-10.30 en 17-17.30 u. Goes - De praktijk van dokter Keizer, Kooiman, Oortman, Schruer, Van der Stoep en Thijs- sen wordt van vrijd. 17 u. tot zat. 19 u. waargenomen door dokter Oortman, tel 0113-231805. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. 10-10.30 en 17-17.30 u. Hansweert, Yerseke en Kruinin- gen - Van vrijd. 18.00 u. tot zond. 22.00 u. dokter Breuker, tel. 381344. Spreekuur dringende ge vallen: 11-11.15 en 17-17.15 uur. Boodschappen zo mogelijk voor 10.00 uur. Krabbendijke, Waarde en Ril- land-Bath - Van vrijd. 18.00 u. tot zond. 22.00 u. dokter Plaisier, telt 381566. Spreekuur dringende ge vallen 11.00-11.15 uur en 17.00- 17.15 uur. Boodschappen zo mo gelijk voor 10.00 uur. Hontenisse en Kloosterzande - Van vrijd. 17 u. tot maand. 8 u. dokter Van Kalmthout, tel 0114- 686800. Heinkenszand, 's Heer Arendsker- ke, Nieuwdorp en Wolphaartsdijk - De praktijk van de artsen Har-^ ten, van Driel, Aarnoutse en v.d. Vlugt wordt van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8 u. waargenomen door dokter VAn Driel, tel 0113- 561202. (boodschappen tussen 9 en 10 u.) Hulst, Clinge, Koewacht en St.- Jansteen - Van vrijd. 17 u. tot maand. 8 u. dokter Den Ouden en Dokter Schulte, Grote Bagijnestr. 16, Hulst, tel. 0114-313131. Sas van Gent en Westdorpe - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter Gadellaa, Europaln 49, Sas van Gent, tel. 0115-452525. Visites aanvragen 9-10 u. Spreekuur uit sluitend voor spoedgevallen: zat. om 10.00 uur op Bolwerk Oranje 2. Sluiskil, Philippine en Hoek - Dokter Neeteson, tel 0115-491769. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. om 12 uur. Terneuzen - Van zat. 8 uur tot zond. 8 uur dokter Maenhout, tel 0115-613256. Van zond. 8 uur tot maand. 8 uur dokter Ephraim, tel 0115-694000. Spreekuur spoedge vallen zat. en zond. 11.30 en 17 Graauw - Huib Moerman pakte in Graauw de wisselbo kaal van het Zeeuws-Vlaamse autocrosscircuit. De Philippi- nenaar, die dit seizoen steeds naast de hoofdprijs greep, hield in de superfinale Basti- an Rademakers en Sjaak Ver- helst achter zich. Hij nam de imposante wisselbokaal over van Eddy Ivens die hem een paar weken geleden in Schoondijke had veroverd. Eerder op de middag had Bas- tian Rademakers de finale tot 2000 cc beheerst en gewon nen. Plaatselijke man Patrick de Cauwer eindigde als twee de. Sjaak Verhelst haalde het in de finale boven de 2000 cc voor Huib Moerman. Door dit resultaat plaatsten ze zich voor de superfinale, waarin zowel de lichtere als zwaarde re klasse met elkaar de strijd aanbindt. UITSLAGEN Finale tot 2000 cc: 1. Bastian Rademakers (Sluiskil), 2. Pa trick de Cauwer (Graauw), 3. Eddy Ivens (Sluiskil). Finale boven de 2000 cc: 1. Sjaak Verhelst (Hoek), 2. Huib Moerman (Philippine), 3. Eddy Ivens (Sluiskil). Superfinale: 1. Huib Moerman, 2. Bastian Rademakers, 3. Sjaak Verhelst. Terneuzen - A&A 1, een van de zwakkere broeders in de eerste klasse A van de Terneu zense bedrijfsvolleybalcom- petitie, kwam uit tegen Broomchemie, een team met kampioensaspiraties. A&A 1 haalde vorige week al een punt weg bij V&V, maar dit keer overtrof het zichzelf. Het team van de fanatieke captain Ronald de Waal verloor welis waar met 0-3, maar de setcij- fers van 13-15, 11-15, 2-7 to nen aan dat Broomchemie maar met de hakken over de sloot kwam. In deze vorm speelt A&A 1 zich dit seizoen naar de middenmoot. UITSLAGEN Eerste klasse A: V&V-CIS 0-3 (5-15, 7-15, 3-15). Eerste klasse B: Pannen- schuur-Neelemans 3-0 (15-11, 15-3, 15-8), De Pooter-Aster 1 2-1 (13-15, 16-14, 13-1). Tweede klasse A: Echo/Audio- Tevore 3-0 (15-11 15-5, 15-9),» Meesen-NHI 0-3 (12-15, 11-15, 0-10), Dow 2-Deltan 1 1-2 (14- 16, 13-15, 13-7). Tweede klasse B: A&A 2-Del tan 2 2-1 (13-15, 15-3, 15-l);i; Rabo-Auberge des Moules 1 1- 2 (4-15, 6-15, 12-6), PSOVZ 2- Gemeente 1 3-1 (15-7, 8-15,15- 4, 12-1). Derde klasse A: Dow 3-VC Schelde 3-0 (reglementair), Dees 2-Zeeland Seaports 3-0 (15-12, 15-8, 15-4), JTA-Foaks 4 3-0 (15-1, 15-7, 15-4). Derde klasse B: Foaks 3-URS 1-2 (11-15, 14-16, 15-13), Ge- mernte 2-Auberge des Moules 2 0-3 (6-15, 10-15, 3-9). STANDEN Eerste klasse A: Dees 1 1-3, Broomchemie 1-3, Foaks 1 1-3, CIS 2-3, V&V 1-2, A&A 1 2-1, Dow 1 1-0. Eerste klasse B: Pannenschuur 2-5, Foaks 2 1-3, De Pooter 2- 3, Neelemans 2-2, Vervaet 1-1, Aster 1 1-1, PSOVZ 1 1-0. Tweede klasse A: NHI 2-5, Echo/Audio 2-4, Deltan 1 2-4, Meesen 2-2, Dow 2 1-1, De Hoop 1-1, Tevore 2-1. Tweede klasse B: A&A 2 2-4, PSOVZ 2 1-3, Gemeente 1 2-3» Auberge Des Moules 2-3, V&SH 1-2, Deltan 2 2-2, Rabo 2-2. v Derde klasse A: JTA 2-6, Dees 2 1-3, Dow 3 2-3, Cijsouw 1-2, Zeeland Seaports 2-1, VC Schelde 1-0, Foaks 4 1-0. Derde klasse B: Auberge Des Moules 2-6, Foaks 3 2-3, Aster 2 1-2, URS 1-2, Gemeente 2 1- 0, B&S 1-0. Kieldrecht - Zaterdag 20 sep tember en zondag 21 septem ber wordt een internationaal volleybaltoernooi gehouden in de gemeentelijke sporthal De Kriekeputte te Kieldrecht, telkens vanaf 09.30 uur. Dit toernooi werd georgani seerd door Asterix Kieldrecht. Er nemen vijf Europese top- ploegen deel. AMVJ uit Am stelveen, Kanti Schaffhausen uit Zwitserland, SES Calais uit Frankrijk, VT Herentals uit België en Asterix Kield recht. Goeree-Overflakkee - De gemeenten op het eiland Goeree- Overflakkee zijn in navolging van de provincie Zeeland alles behalve gelukkig met plannen van de provincie Zuid-Holland voor een recreatief vliegveld op Goeree-Overflakkee. zen een reünie voor oud-strij ders. Er is medewerking van muziek vereniging Eendracht Maakt Macht uit Koewacht en de vere niging van Wapenbroeders die een erewacht zullen verzorgen. Daarnaast zetten zich in: het Gregoriuskoor, de vereniging van plattelandsvrouwen, leger voertuigliefhebber Kees de Jon ge en enkele collega's en zend amateur Carlo Vervaet. De laat ste geeft in een tent aan de zee dijk bij het Churchillhotel een zenddemonstratie. De gemeenten Goedereede en Dirksland hebben zich al direct tegen de plannen gekeerd, ter wijl Middelharnis en Stad aan 't Haringvliet ze eerst goed willen bestuderen. Het vliegveld, dat de recreatieve luchtvaart van Rotterdam-Air port zou moeten overnemen, moet 28 hectare meten en een verharde start- en landingsbaan van een kilometer lengte krijgen. Het vliegveld zou moeten komen op een terrein tussen Middelhar nis, Stad aan 't Haringvliet en Oude Tonge. Ing. T. Siemerink van de Dienst Stedebouw en Volkshuisvesting van de gemeente Rotterdam zei deze week op een informatie avond in Middelharnis dat de plannen uitgaan van 60.000 vliegbewegingen per jaar. De vloot van sport-, reclame- en lesvliegtuigen die op het nieuwe vliegveld een plek krijgen, ligt tussen de 100 en 125 vliegtuigen. Het vliegveld zou in 2003 geo pend moeten worden. Siemerink zei dat Goeree- Overflakkee in een straal van honderd kilometer rond Rotter dam de geschiktste plek is voor een vliegveld. Van onze verslaggeefster Sluis - Omdat het kerkgebouw aan de Hoogstraat in Sluis is ver kocht, worden alle diensten van de Nederlands Hervormde ge meenten Sluis, Sint Anna ter Muiden en Retranchement nu ge houden in de NH-kerken van Sint Anna ter Muiden en Ret ranchement. Dat betekent dat er niet alleen in Retranchement, maar voortaan ook in Sint Anna ter Muiden elke zondag een dienst wordt gehou den. De ene zondag om 9.30 uur, de andere zondag om 11.00 uur.

de Stem | 1997 | | pagina 17