Herstel vertrouwen in Duurzaam Veilig' Bert van Gils blijft een strijdbare wielergek Mi Sluiskilse kunstenares op Biënnale Malta PLAATSELIJK nieuws UITSLAGEN DUIVEN sport i; NU OF NOOIT! NEEM HET ENIGE Ttijdschrift VAN NEDERLAND TOT 1 FEBRUARI 1998 VOOR MAAR 1 TIENTJE PLUS GRATIS: VIDEOBAND MET T0PCABARET DËSTEM ZEELAND C4 Katuurbeschermingsvereniging 't Duumpje in brief aan bestuurlijk overleg: 4 i get vertrouwen van 't Duumpje I jn Duurzaam Veilig is al lange I tijd geschonden. Volgens de na- I (Mi-beschermers worden belof- I les niet nagekomen, stellen de I Leden Vogelvreugd '79 in de prijzen I van onze correspondent IJzendijke - Zes leden van vogel vereniging Vogelvreugd '79 uit IJzendijke zijn in de prijzen ge vallen bij een vogeltentoonstel- ling die werd gehouden in Beve- ren-Leie. Jeugdlid Rianne de 'ijzer behaalde een titel (92 punten) en een ereprijs (91 pun- ten) met een Gloster consort. El- ly Maenhaut behaalde driemaal ereprijs met kanaries geel I intensief. Vluchtelingenwerk Goes houdt informatie-avond Tentoonstelling van kleindieren in sporthal Sluis 'Het is mijn eer te na om Delta Toer definitief te laten verdwijnen' Bel nu: 035 6711911 Breskens Aardenburg Schoondijke Mil DONDERDAG 11 SEPTEMBER 1997 vanonze verslaggeefster Oostburg - Natuurbescher- jiingsvereniging 't Duumpje I \ïest-Zeeuws-Vlaanderen I fist van het bestuurlijk over leg Duurzaam Veilig Verkeer dat alles in het werk wordt I gesteld om het vertrouwen in I iet verkeersveiligheidspro- I :ect te herstellen. inspraakrondes niks voor en zijn de voorgestelde maatregelen ab surd. „Wij krijgen de indruk dat slechts grote infrastructuele werken zullen worden uitge voerd en dat hierna het geld op is. Zo blijft er geen geld over voor 'gedragsbeïnvloeding' en dat is voor het project juist zo belangrijk", aldus de werkgroep Duurzaam Veilig van 't Duum pje in een brief aan het bestuur lijk overleg. De vereniging stelt voor om alle grote werken achterwege te la ten en alleen de kleine maar dringende problemen aan te pakken. Op die manier kunnen de resterende financiële midde len voor gedragsbeïnvloeding worden benut. „Dan hoeft niet de gehele streek op de schop worden genomen, blijft het leef baar en wordt het een stuk veili ger dan met de huidige Duur zaam Veilig-maatregelen." 't Duumpje is samen met nog ze ven maatschappelijke organisa ties in West-Zeeuws-Vlaanderen fel tegenstander van het plan G7, het gebied tussen Oostburg, IJzendijke pn Schoondijke. De polderwegen in dit gebied ko men helemaal vol te liggen met verkeersdrempels wat volgens de organisaties absoluut niet no dig is en het gebied onleefbaar maakt. Inmiddels wordt het plan G7 herzien en wacht 't Duumpje nieuwe voorstellen af. De vereniging eist van het be stuurlijk overleg dat informatie over alle volgende plannen snel ler de bevolking bereikt. „De plannen voor G7 werden aan de werkgroep uitgereikt met als ar gument dat als de stukken eer der werden rondgedeeld, deze een eigen leven zouden leiden. Voorbereiding door de belang hebbenden was dus niet moge lijk. Over rondwegen en MER- procedures is nog niet veel te melden. Toch moet het ons van het hart dat gezien de reeds af gelegde procedure wij in een correcte democratische afhande ling amper vertrouwen hebben." De overheden die zich bezighou den met Duurzaam Veilig gaan volgens de vereniging klakke loos uit van de uitvoering van de rondwegen vanaf 2001. „De ge hele, kostbare, MER-procedure is blijkbaar voorgekookt. Voer voor de Rekenkamer 't Duumpje hoopt dat het be stuurlijk overleg conclusies trekt uit alle kritiek en dat er al les aan wordt gedaan om het draagvlak onder de bevolking te verbeteren. „Ondanks alles hebben we nog een sprankje hoop dat in overleg met Den Haag het gestelde ver trouwen in het project wordt hersteld. Ons rest niets anders dan - neutraal - af te wachten wat van overheidswege over ons wordt uitgestort." Willy Maenhaut pakte een titel met een kanarie zwart met geel intensief en een ereprijs met een kanarie recessief wit. Hans Tor bijn won een titel en tweemaal een ereprijs met een kanarie re cessief wit en titel met een blauwfazantje. Jacob Torbijn sleepte driemaal een ereprijs in de wacht, tweemaal met een Gloster consort en eenmaal met een Gloster corona. Tini Torbijn was eveneens erg succesvol. Zij behaalde een ere prijs met kanarie geel intensief met 90 punten. Vanonze verslaggever Goes - De Stichting Vluchtelin genwerk Goes houdt maandag 15 september om 19.30 uur een voorlichtingsavond. Het is de be doeling het werk van de stichting meer duidelijk te maken. Er zal ook een zogeheten witboek worden uitgedeeld. De voorlich tingsavond wordt gehouden aan de Bergweg 12. I Van onze verslaggeefster I Sluis - De Konijnen-, pluimvee- I en sierduivenfokkersvereniging I Oostburg en Omstreken houdt I vanmorgen tot en met zondag 14 I september haar jaarlijkse ten- I toonstelling in sporthal De Vlie- 1 'e aan de Vleeshouwerijstraat 10 I in Sluis. I Iedereen kan op deze dagen een I groot assortiment aan konijnen- I tassen, cavia's, hoenders en sier- I duiven bezichtigen. I Jde zaal is morgen voor het pu- l'aliek geopend van 19.00 tot 112.90 uur en om 20.00 uur vindt I de officiële opening met prijsuit reiking plaats. I De expositie is zaterdag 13 sep tember geopend van 10.00 tot 122.00 uur en op zondag 14 sep tember van 10.00 tot 16.30 uur. I De toegang is gratis. Door Eddy de Schrijver Vlissingen - Bert van Gils blijft een optimist. Ondanks dat de Delta Toer dit seizoen werd geschrapt van de wie- lerkalender, blijft Van Gils rekenen op een vervolg van deze meerdaagse voor elite amateurs zonder contract. Tijdens het eerste weekend van september in 1998 wil Van Gils een vervolg geven aan de Delta Toer. „Het is mijn eer te na om het er zo bij te laten. Dat dus nooit. We komen terug op een manier die beter zal zijn. Ik ben er van overtuigd dat ik de echte wie- Ierliefhebbers aan mijn kant krijg, om deze wedstrijd vol gend jaar weer te laten verrij den," aldus een strijdbare Van Gils. Het zou de zesde Delta Toer worden met start op het eiland Tholen en aankomst van de driedaagse in Zeeuws-Vlaan- deren. In mei ontving Van Gils een brief van de KNWU waarin al eisen werden gesteld om de meerdaagse te mogen organise ren. „Ik weet nu al aan welke eisen ik moet voldoen om een volgende Delta Toer te mogen organiseren. Welnu, ik ben nu al bezig met de voorbereidin gen. Ik reken erop dat mijn vas te sponsors weer mee zullen doen, want die heb ik nodig. Kijk, ik hoor mensen zeggen dat we dan maar naar een tweedaagse moeten, maar die is er al. De Delta Toer rijdt door heel Zeeland. Dat is een uni cum," aldus Van Gils. De geboorte van de Delta Toer verliep moeizaam. Tijdens een bijeenkomst van de KNWU in IJzendijke werd het plan van Bert van Gils en Walter van Ac ker al voordat er een meter werd gefietst neergesabeld door de toenmalige voorzitter Pièrre Eysackers. „En dat ben ik nog steeds niet vergeten. Daarom doet het me ook pijn om dit jaar niet pre sent te zijn, maar we komen te rug," zegt Van Gils, die sinds die tijd met Pièrre Eysackers geen echte maatjes meer is. Pijn Van Gils is een wielergek in hart en nieren. „Het doet daar om ook pijn dat er steeds meer wedstrijden in het district ver dwijnen of dreigen te verdwij- Bert van Gils blijft optimistisch ten aanzien van de Delta Toer. nen. De beide wielerclubs zijn prima bezig aan de basis. Mid delkamp krijgt er volgend jaar vijf nieuwelingen bij en ook in Zeeuws-Vlaanderen is er aan was. Daarom is het noodzaak om voor deze categorieën wed strijden te organiseren. Als ik zie dat in Westdorpe, Zuiddor- pe en ook in Zierikzee zoveel geld op tafel wordt gelegd om renners aan het vertrek te krij gen, dan denk ik dat er ook een andere oplossing is. Laat een beter prijzenschema verrijden, zodat de amateurs toch wel komen en de rest aan geld dat overblijft steek je in het houden van een wedstrijd voor junioren of nieuwelingen. Dan ben je echt met de wieler sport begaan. Vijftig gulden per amateur uittrekken is mooi voor een renner, maar op lange re termijn haalt het niets uit." Daarnaast wil Bert van Gils verandering brengen in de ver goeding voor juryleden van de KNWU bij klassiekers. „Samen met Adri de Winter hebben we eens een voorstel gelanceerd bij consul Henk Remijnsen om het jurygeld vooraf over te maken aan de KNWU. Die zou dan dat geld weer moeten overmaken aan de juryleden. Want nu komt het voor dat een klassieker als de Omloop van de Braakman veel meer geld kwijt is aan juryleden dan bij voorbeeld een klassieker in Midden-Nederland. Dat komt doordat er dan juryleden van uit alle delen van Nederland naar Zeeuws-Vlaanderen wor den gedirigeerd en die moeten weer extra kilometergeld in casseren. Als je afspreekt dat de jurypot altijd een bepaald bedrag is, dan ben je van dat probleem verlost. Bij de Delta Toer krijg ik soms declaraties van kilometers waar je niet goed van wordt. Dat is soms buiten proporties." Van Gils is bijvoorbeeld per ju rylid - met overnachting erbij - voor de Delta Toer 750,- kwijt. „En ik kreeg tot nu toe meer juryleden toegewezen dan een topcompetitiewedstrijd. Blijkbaar is deze wedstrijd dus toch van een hoog niveau. Een jurylid mag best geld beuren, maar er zijn natuurlijk gren zen," aldus Van Gils, die van zijn hart geen moordkuil maakt. Inschrijving Dat deed hij vorig jaar ook niet toen de jury Rik Reinerink uit de Delta Toer wilde halen, om dat die als gastrenner bij Vre- destein reed. „Officiëel was dat inderdaad niet toegestaan, maar dan had men er bij de in schrijving de renner op moeten FOTO JAAP WOLTERBEEK attenderen. Nu werd dat pas na de eerste rit opgemerkt. Gelukkig werd het besluit teruggedraaid. Reine rink won overigens de Delta Toer,stelt Van Gils. Als de inschrijfgelden volgend jaar mogelijk worden afge schaft, heeft dat voor de Delta Toer weinig of geen invloed. „Voor dit jaar hadden we slechts 1500 gulden begroot aan inkomsten van renners. We houden al rekening met die af schaffing. Trouwens, in België moet je geld geven om renners aan de start te krijgen en dus is die afschaffing begrijpelijk, maar voor sommige organisa ties van eendagswedstrijden kan dat er hard inhakken. Nu krijgen ze bijvoorbeeld 180 gulden per ploeg, maar als je dat geld moet missen valt er een enorm gat. Dat wordt een zware dobber voor sommigen." (ADVERTENTIE) Van onze verslaggever Sluiskil - Beeldend kunstena res Jeanne Munsterman uit Sluiskil is van 13 tot 16 sep tember vertegenwoordigd op de Biënnale van Malta. Zij is de enige Nederlandse deel neemster, evenals op de grote internationale tentoonstelling En l'honneur de l'Europe die in oktober op Malta wordt ge houden. Tijdens dit kunstevenement, waaraan tachtig landen deelne men, zijn foto's van haar werk en twee schilderijen te zien. Mun sterman neemt buiten mededin ging deel, op uitnodiging van Da me Frangoise Tempra, voorzitster en stichtster van de Biënnale. Haar deelname heeft echter al op voorhand gezorgd voor een uitno diging als officiële deelneemster voor de Biënnale die over twee jaar plaatsvind. Waar dat zal zijn is nog niet bekend, maar volgens Munstermans manager J. Knop wordt het waarschijnlijk New York. De van oorsprong Amster damse kunstenares geniet sinds begin jaren negentig grote be kendheid in het noorden van het land. Haar atelier in Groningen werd een pleisterplaats voor kunstliefhebbers. Enkele jaren ge leden vestigde zij zich in Zeeuws- Vlaanderen. Sindsdien was haar werk in de regio te zien op ten toonstellingen in onder andere het Recent werk van de Sluiskilse kunstenares. Axels museum, bij Galerie Pim de Rudder in Assenede en tijdens de Kunstmarkt in Terneuzen. Sinds kort wordt zij in België ver tegenwoordigd door een kunstga lerie in Profondeville, in de Ar dennen. Daar opent op 20 septem ber een tentoonstelling met recent werk van Munsterman. Dankzij deze tentoonstelling kwam zij on der de aandacht van kunsthistori ca en journaliste Dame Tempra, hetgeen haar de uitnodiging voor de Biënnale van Malta opleverde. En daar bleef het niet bij. Ze kreeg ook een plaats in het museum voor moderne kunst 'Mgarr' op Malta. Munstermans werk kenmerkt zich door een aparte techniek, waarbij 'blokjes' verf tegen elkaar worden FOTO JOOST KNOP gedrukt. De kleurrijke voorstel lingen worden vaak voorzien van Chinese tekens. Ze beperkt zich echter niet tot schilderen, maar maakt ook metaalplastieken. Voorbeelden daarvan zijn mo menteel te zien in Art Gallery L. A. aan de Lippenslaan in Knokke. Deze tentoonstelling duurt tot het eind van het jaar. FRACTIEVERGADERING - Dorpsbelangen en Toerisme (D&T) houdt vanavond om 20.00 uur in restaurant Rode Leeuw te Zuidzande een open bare fractievergadering. Ter behandeling staat de raads- agenda van 18 sepember van de gemeente Oostburg. FIETSTOCHT - De reeds twee maal uitgestelde sponsorfiets tocht van de r.-k.-basisschool Op Dreef uit Aardenburg wordt zondag 14 september ge houden. De opbrengst is be stemd voor de aanschaf van een speeltoestel op het school plein. De tocht is ongeveer twintig kilometer lang en ie dereen kan er aan deelnemen. Na afloop vindt de prijsuitrei king plaats. Er wordt tussen 13.00 en 13.30 uur gestart op het schoolplein aan de Henne- quinstraat en het inschrijfgeld bedraagt 2,50 voor deelnemers ouder dan 12 jaar. DANSAVOND - In zaal Wijf fels te Schoondijke wordt za terdag 13 september een dans avond gehouden door de afde ling West-Zeeuws-Vlaanderen. Organist Dirk van de Voorde zorgt voor de muziek. Tussen door is er een bingo en verlo ting. De avond begint om 20.00 uur. Spijkerbroek hangen Zandberg - Kermis. 1. Jan Blom- maert jr. 1 minuut en 54 seconden, 2. Martijn Ferket 1 minuut, 52 se conden en bij de vrouwen won Ma- riska Kerckhaert met bijna een mi nuut. Schietingen Zandberg - Zondag, 28 schutters. Hoge en zijvogel A. d'Hondt, groot ste aantal (9): K. de Smit. Maandag met 30 schutters. Zijvogel J. d'Hae- ns, grootste aantal (10): J. Blommae- rt. 's-Heerenhoek - Zaal De Koren beurs, voor senioren, veertien schut ters. Eerste hoge vogel: P. Vette, Concordia; tweede hoge en tweede zijvogel: A. Dekker, Doel naar Ho ger; eerste zijvogel: C. Eversdijk, St.-Sebastiaan; derde zijvogel: C. de Jonge, vierde zijvogel: C. van de Dries, beiden Soranus; grootste aantal (6): J. Wouterse, Victoria; vliegende vogel: M. Oosthoek, Con cordia De volgende schieting is 16 september. Gaaibollen Zandberg - Veertig personen: 1. J. Blommaert, 2: J. Haest, 3. R. Koole. Kaartingen Zandberg - 41 Personen. Bieden: 1. A. van Eerdenburg, 2. P. de Nijs. Jo keren: 1. mevrouw Goosen, 2. me vrouw Weemaes-de Caluwé. Sas van Gent - Bridgeclub Sas van Gent, wedstrijd voor competitie. A/B-lijn: 1. Goethals-Willems, 2. Tak-Verhagen, 3. Mijnsbergh-Van Rijnberk. Koewacht - De Lange Akkers, 26 personen. Bieden: 1. F. Wijzevelde, 2. A. de Koster, 3. G. Schalkens. Jo keren: 1. M. Buys-van Damme. Hulst - Bridgeclub Hulst, Den Dul- laert, eerste competitiewedstrijd. A- lijn: 1. Van Dierendonck-Simpelaer, 2. Baggen-Mast, 3. Aronson-Hillege. B-lijn: 1. echtpaar Deltour, 2. Bag- gen-Van de Wielen, 3. Van Gaever- Van Dorsselaer. C-lijn: 1. Maas-Van Leeuwen, 2. Van de Linde-Terburg, 3. Soonius-Boddaert. D-lijn: 1. Biesbroeck-Van de Wielen, 2. echt paar Lammers, 3. Wendels-Eggink. E-lijn: 1. Buter-Vermeirsen, 2. Kint- Huijskens, 3. Schilder-De Deckere. Tweede competitiewedstrijd. A-lijn: 1. Van Belle-Kint, 2. Baggen-Mast, 3. Van Dierendonck-Simpelaer. B- lijn: ge^n uitslag bekend. C-lijn: 1. Snuverinck-Beuzenberg, 2. De Cock-Schilleman, 3. Neven-Burm. D-liin: 1. Wendels-Eggink, 2. De Kock-Schillemans, 3/4 Biesbroeck- Van de Wielen en echtpaar Holla. E- lijn: 1. Bral-Bral, 2. Buter-Ver- meirsen, 3/4 Franken-Lo" ie en De Ridder-Vergersdijk. Clinge - Zaal De Landbouv 2 8 per sonen. Bieden: 1. C. Weem. „s, 2. P. Ras, 3. R. Tieleman. Jokeren: 1. me vrouw De Maat, 2. mevrouw De Loos, 3. Th. Bogaard. Clinge - Zaal De Landbouw, 32 per sonen. Bieden: 1. G. de Wit, 2. R. Verbruggen, 3. R. van Eerdenburg. Jokeren: 1. mevrouw Acke, 2. R. de Vos, 3. mevrouw Himbrechts. Axel - De Halle, SWO. Bieden: 1. P. Scheele, 2. T. de Groote, 3. J. Cor- beel. Hengstdijk - Camping De Vogel, 48 personen. Bieden: 1. G. Ambrosini, 2. J. Hermes, 3. T. van de Berge. Jo keren: 1. A. de Kort, 2. A. de Waal, 3. A. de Poorter. Hengstdijk - Camping De Vogel, 43 personen. Bieden: 1. L. Jonkman, 2. F. Hendrikx, 3. J. Boogaard. Joke ren: 1. C. Lernout, 2. A. de Kort, 3. M. Goedemont. Biervliet - Zaal Lippens, 45 perso nen. Bieden: 1. F. Verhelst, 2. J. Ver- cruysse, 3. Th. Verschorre. Jokeren: 1. L. de Ruiter, 2. mevrouw Hame link-Berk, 3. R. van Tiggelen. Graauw - Gemeenschapshuis, KBO, achttien personen. Jokeren: 1. J. Kamoen, 2. H. Seering, 3. mevrouw Van Dorselaar. Graauw - Gemeenschapshuis, KBO, veertien personen. Bieden: 1. Th. Vet, 2. mevrouw Van Dorselaar, 3. mevrouw Dingemans. Koersbal Nieuw-Namen - KBO, De Kauter: 1. R. Boon/J. van Mol, 2. B. de Vrie- ze/L. Kegels, 3. G. Pauwels/S. Ro giers. Kloosterzande - Clubgebouw Ro zenhof, 26 personen: 1. C. van Mee- len/H. de Gucht, 2. T. de Waal/A. Weesepoel, 3. A. Cornelissens/M. van der Hooft. Lamswaarde - KBO, zaal De Luifel: 1. E. van Waterschoot/E. van Dries- sche, 2. L. Sala/L. Platjouw-van Poele, 3. A. van Driessche/F. Jans sen. Terhole - KBO, dorpshuis: 1. C. Fre- ijzer-van Hoeij/A. Lauwers, 2. A. van Delft-Witteman/M. Freijzer- Sponselee, 3. A. Hemelaar-van Hïmste/E. Volleman-Caluwé. Koewacht - KBO, De Vlaschaard, 32 personen: 1. A. de Bock/J. de Ca luwé, 2. J. Verbraken/M. van Hove, 3. H. van Waes/A. Coone. Hulst - KBO, zaal De Lieve. Mat 1: 1. M. Baeijens/J. de Poorter, 2. M. de Vos/C. Baijens. Mat 2: 1. E. Burm, 2. T. Heiiman/G. de witte. Mat 3:1. M. Baeyens/G. de Witte, 2. C. Ba- ijens/T. Heirman. Zuiddorpe - 't Kaaike, negentien personen: 1. R. Kempe/A. de Mey, 2. M. Verbist/W. de Bock, 3. J. Ver- braecken. Nieuw-Namen - KBO, De Kauter: 1. L. Boon/M. Weijn, 2. B. de Vrieze/I. van der Heijden, 3. T. van Dam- me/G. Pauwels. Hengelen Axel - GOA, derde jeugdwedstrijd, Kleine Kreek, 36 personen, goede vangsten. T/m 11 jaar: 1. Sven Hae- ck 1.150 gram, 2. Mark Dieleman 840, 3. Jeffrey Lensens 660, 4. Ken neth den Engelsman 600, 5. Brian Voet 400. 12 t/m 14 jaar: 1. Stefanie Meerschaert 850, 2. Wesley Neve 780, 3. Arnoud de Smet 730, 4. Ste ven Vanderstraeten 460, 5. Johan Oppeneer 350 gram. Eindstand t/m 11 jaar: 1. Sven Haeck, 2. Mark Die leman, 3. Jeffrey Lenssens. 12 t/m 14 jaar: 1. Niels van Bambost, 2. Stefanie Meerschaert, 3. Wesley Ne ve. Terneuzen - ONI, Uitwatering, veertig personen, waarvan 27 vis vingen. 1. R. LJsebaert 122 punten, 2. L. Hamelink 122, 3. W. Gelder land 101, 4. D. Bos 100, 5. A. Moes 68 punten. Peronne De Voorwaarts Zaamslagveer, 88 duiven, 1392,87 mpm: 1,3 en 8. H. de Feyter, 2 en 7. C. Hamelink, 4. J. Heethuis, 5 en 10. M. Scheele en zoon, 6. M. Hamelink, 9. A. Schie man. De Hoop Biervliet, 130 duiven, 1402,44 mpm: 1 en 10. combinatie F. Dellaert en zoon, 2,3,7 en 8. L. Bentz, 4. combinatie C. de Regt en zoon, 5. H. de Dobbelaere, 6. C. de Graaf, 9. M. Deveneijns. De Postduif Heikant, 101 jonge dui ven, 1426,96 mpm: 1,2,4,6,7 en 8. Adr. Thijs en zoon, 3. gebroeders Van Houte, 5. Ch. de Brouwer, 9. Ch. de Beule, 10. Ant. Thijs. Eendracht Maakt Macht Terneuzen, 73 duiven, 1415,03 mpm: 1,2,3,5,6,7,8,9 en 10. gebroeders Scheele, 4. P. Zegers. De Reisduif Philippine, 129 duiven, 1406,14 mpm: 1 en 7. C. de Mul, 2,5,6 en 10. T. de Bruijn, 3. P. Riemens, 4. P. Pladdet, 8 en 9. O. Haers. De Volharding Westdorpe, 38 dui ven, 1350,44 mpm: 1 en 5. Gijstel- Istas, 2 en 3. A. Rombout, 4. P. Bae- cke. Nieuw Leven Koewacht, 78 jonge duiven, 1443,43 mpm: 1 en 4. A. de Booy, 2. Jo Rombout, 3 en 6. G. Schalkens, 5. A. de Koster, 7,8,9 en 10. R. de La Ruelle. De Sluiskilse Reisduif, 85 oude en jonge duiven, 1383,47 mpm: 1,2 en 7. A. Bouchaut en zoon, 3 en 10. J. van de Graaf, 4. J. du Puy, 5 en 8. J. Harms, 6. W. de Clippelaar, 9. K. Nachtegaal. Strijd in Vrede Groede, 125 duiven, 1306,55 mpm: 1 en 10. A. Beun, 2,4 en 7. G. Dusarduijn jr, 3. mevrouw Buijze, 5 en 8. mevrouw Scheele, 6. D. Verherbrugge, 9. H. Simpelaar. Met Moed Vooruit Vogelwaarde, 117 oude en jonge duiven, 1411,36 mpm: 1,5 en 9. A. Wauters, 2 en 4. C. de Koek, 3. R.J. de Koek, 6. W. De- volder, 7. Th. Dobbelaar, 8. H. Jonk hei jm, 10. D. Dobbelaar. De Verwachting Axel, 198 duiven, 1406,96 mpm: 1 en 10. J. Verschu ren, 2,3 en 4. P. de Poorter, 5,6,8 en 9. C. de Poorter, 7. R. van Damme. De Snelle Duif Clinge, 83 jonge dui ven, 1417,72 mpm: 1,2,3,4,5,6,7,8 en 9. J. van Spaandonck, 10. R. Pilaet. De Herleving Kloosterzande, 64 duiven, 1435,95 mpm: 1,2,4 en 5. J. Voet, 3. Verschuren-Andriessen, 6 en 9. R. Mahu, 7 en 10. Th. Voet, 8. M. Bisschop. De Snel vliegers Oostburg, 264 dui ven, 1339,93 mpm: 1 en 8. J. de Smet, 2,3 en 4. R. van Hee, 5,7 en 9. W. Daansen, 6. W. Prenen, 10. J. Boerman. De Vrede Sas van Gent, 243 duiven, 1420,54 mpm: 1,3 en 5. F. de Mul, 2,7,9 en 10. E. en L. Breepoel, 4. M. van Dam, 6. G. Begijn, 8. W. Winne. Chateauroux De Verwachting Axel, 198 duiven, 927,89 mpm: 1,3 en 9. combinatie De Mui-Kop, 2. R. Herman, 4. D. Evers, 5. P. de Bakker, 6 en 10. K. Verbunt, 7. J. Verschuren, 8. A. Arens. De Voorwaarts Zaamslagveer, 105 duiven, 912,45 mpm: 1. G. Hame link, 2,3,4,5,7 den 9. H. de Feyter, 6. J. de Visser, 8. M. Scheele en zoon, 10. E. Strooband. Nieuw Leven Koewacht, 59 jonge duiven, 962,50 mpm: 1 en 10. L. ae Bruijn, 2. gebroeders Van Houte, 3,5,6,8 en 9. L. de Feyter, 4. G. Schalkens, 7. Th. de Block. Strijd in Vrede Groede, 47 duiven, 849,22 mpm: 1. mevrouw Scheele, 2,4 en 5. A. Beun, 3. G. Dusarduijn jr. Met Moed Vooruit Vogelwaarde, 44 jonge duiven, 873,02 mpm: 1. H. Jonkheijm, 2. D. Dobbelaar, 3. W. Dobbelaar, 4. A. Wauters, 5. A. van Poorten. De Herleving Kloosterzande, 131 jonge duiven, 919,26 mpm: 1 en 6. R. Mahu, 2. G. Vioen, 3. R. de Nijs, 4. W. Volleman, 5 en 9. R. Voet, 7. H. van Dijk, 8 en 10. W. Kooreman. De Snel vliegers Oostburg, 139 dui ven, 901,87 mpm: 1,2 en 4. R. van Hee, 3 en 5. M. Buijsse, 6. T. de Jon ge, 7. J. de Smet, 8,9 en 10. W. Daan sen De Vrede Sas van Gent, 180 duiven, 943,87 mpm: 1,4,6 en 8. E. en L. Breepoel, 2. A. Rombout, 3. Th. Scherbeijn, 5. J. van de Veeke, 7. A. de Caluwé, 9. W. Winne, 10. M. van Wijnsberge. De Eendracht Terneuzen, 62 jonge duiven, 822,33 mpm: 1,2,5 en 6. J.G. van den Berg, 3. J Verplanke, 4. J. Geelhoedt, 7,8 en 9. D. de Smet, 10. combinatie Moes-Taalman. Concourscombinatie Terneuzen, 124 jonge duiven, 900,36 mpm: 1. G. Neels en zoon, 2. gebroeder Scheele, 3,4,7 en 8. J. van den Berg, 5. J. Ver planke, 6. J. Geelhoedt, 9. D. de Smet, 10. P. Zegers. De Hoop Biervliet, 71 duiven, 739,08 mpm: 1,5,6,9 en 10. combinatie Jos du Puy en zoon, 2 en 8. combinatie A. en M. Von hout, 3. A. de Dobbe laere, 4. A. Neve, 7. combinatie C. de Regt en zoon.

de Stem | 1997 | | pagina 21