DE STEM RKC houdt de schade beperkt ik ligt pnras jerti Vogts houdt grote schoonmaak Transfer Ronaldo eindelijk afgerond Richard Krajicek op eservelijst GS-Cup Verrassende etappezege voor Anguita Lame fanJJer Matig Ajax staat na vier wedstrijden op vijf doelpunten gemiddeld ERE divisie EERSTE UITSLAGEN standen Drie golfers gedood door blikseminslag ibanïe herdenkt loeder Teresa sportnieuws KORT Feyenoorder Tati terug naar huis China kandidaat voor 2008 Rossi stapt over naar de 250cc Van Moorsel niet naar WK Theunisse wil mee naar Zwitserland 10 september A8 l^hJener II Kerkstraat 1° Oosterhout - Tel. 0162-453873 Sport X i WOENSDAG 10 SEPTEMBER 1997 B1 lie Bank laat de drukper- pring van president Jules gens financiële deskundi- voornaamste redenen van de coalitiepartijen in de [irtij (NDP) van Dési Bou- tot aan de lippen te staan I de Surinaamse gulden, ooit r waard dan bijna twee kei- Ie Nederlandse guldens, in Tije val raakte, jaar geleden werd op de •te markt voor iedere Hol- Ise gulden grif vierhonderd Inaamse guldens betaald, nu jdat nog op ongeveer de helft, fis Telting kort na het aantre- van Wijdenbosch werd ge. t en vervangen door zijn voor- ber, de NDP'er Henk Goed- flk, dreigt er weer van alles I te gaan in de Surinaamse fi- Jciële wereld. |rmee lijkt de geschiedenis te herhalen onder dezelfde Isen die in de jaren tachtig de ps in de hand werkten. Goed- Jalk was in de nadagen van de Itaire dictatuur verantwoorde- J voor de grootschalige mone- |e financiering, die tot hyper- atie leidde. lijn nu zijn er aanwijzingen dat Ide drukpers weer volop laat rken om de regering-Wijden- |ch in ieder geval de ambtena- lsalarissen te kunnen laten uit laten. i lijkt er vooralsnog op dat de ^rs zich, ondanks de onzekere vikkelingen, redelijk stabiel |ft. Dat is volgens Mastafa Na- echter maar schijn. Hij werd tge tijd geleden bij het ministe- I van Financiën op een zijspoor let nadat hij iets te openlijk zijn lun had uitgesproken voor de przitter van de Surinaamse Re- kamer, Hans Prade, die de fer had aangeveegd met het fi- nciële beleid van de regering- Jjdenbosch. Prade moest ook t veld moeten ruimen. Ihar zegt dat onder leiding van pedschalk in de laatste maanden groot deel van de door zijn organger Telting opgebouwde - en goudvoorraad is jeggesmolten als sneeuw voorde |n. „De koers wordt daarmee nstmatig onder controle gehou- »n. Maar als over een paar banden blijkt dat er geen devie- In meer zijn en het goud in het uitenland is verkocht, dan is er |en houden meer aan. De Suri- aamse gulden is dan nog minder aard dan een zandkorrel en de lonomie zal in de afgrond stor- Jn." jij de Vereniging Surinaams Be- ijfsleven (VSB) ziet men die- blfde bui hangen maar men bopt dat het tij op tijd zal keren. Er moet snel duidelijkheid ko pen over het voortbestaan van de egering en over het toekomstig Inanciële beleid," zegt een poordvoerder desgevraagd. -moet eerlijk zeggen dat als ik ndernemer zou zijn in het bui- fenland en met plannen om in dit pnd iets op te zetten, ik voorlopig pijn geld in mijn zak zou houden, loals de situatie nu is loop je aar- lig het risico dat het fout gaat." „BertWillemsen ortmund - Berti Vogts heeft oord gehouden. „Voor de jgende wedstrijd krijgt de loe« een ander gezicht," jndigde de Duitse bonds- „ach zaterdag aan na de be- chamende vertoning tegen prtugal, die de Duitsers met ieel veel geluk een 1-1-gelijk- iel opleverde. Inderdaad ijzigde Vogts het halve team -oor de wedstrijd van van- vond tegen Armenië. lierspelers verdwenen om diver- redenen uit beeld. Kohier en j® zijn geschorst, Reuter en IÏSler haakten met blessures af. - plaatsen in de selectie wer- ingenomen door Thon, Linke (beiden Schalke 04), Rieken (Bor- ussia Dortmund) en Kmetsch (Hamburger SV). Markus Babbel keerde na de wedstrijd tegen Por tugal spoorslags terug naar Mün- chen om zijn hoogzwangere vrouw bij te staan. Mevrouw Babbel schonk gisteren het leven aan een zoon en de verdediger van Bayern neemt vanavond bij de nationale ploeg plaats op de reservebank. Opmerkelijk is de terugkeer van de 31-jarige Olaf Thon, die ruim vier jaar geleden zijn laatste in terland speelde. Tijdens de wed strijd tegen Portugal kwam Vogts al snel tot de ontdekking dat hij de verkeerde keuze had gemaakt door Thomas Helmer van Bayern München als laatste man op te stellen. „Het liefst had ik Thon al na een kwartier ingezet, maar zo snel kon hij niet komen," zei Vogts lachend. Tegen Armenië speelt de slechts 1,70 meter grote libero van Schalke 04 zijn 41e interland. „Hij is de leider van de verdedi ging en de anderen moeten naar hem luisteren," liet Vogts weten. Helmer wordt verbannen naar de positie van mandekker en ging daar mokkend mee akkoord. Jürgen Klinsmann is nog niet ge sneuveld, hoewel de kritiek op hem steeds luider klinkt. De aan valler van Sampdoria kan de weg naar het doel niet meer vinden. De scherpschutter van weleer - 41 treffers in 99 interlands - maakte zijn laatste doelpunt voor de nationale ploeg elf maanden geleden. Dat gebeurde in de uit wedstrijd tegen Armenië, die de Duitsers met 5-1 wonnen. Daar na speelde Klinsmann in 8 wed strijden 784 minuten zonder te scoren. Zo'n langdurige vuurpau- ze overkwam nog nooit eerder een aanvaller in de nationale ploeg. Klinsmann speelt vanavond in Dortmund zijn honderdste inter land en komt daarmee op de vier de plaats van de gecombineerde West- en Oost-Duitse ranglijst. Matthaus (122 interlands), Beckenbauer (103) en Streich (102 voor de DDR) staan nog bo ven hem. Dat jubileum betekent een mooie gelegenheid om tegen de zwakke Armenen eindelijk weer eens het doel te vinden. „Natuurlijk heb ik een doelpunt hard nodig," beseft Klinsmann. Berti Vogts. Na de ontmoeting met Armenië speelt Duitsland op 11 oktober nog een thuiswedstrijd tegen Al banië. De ploeg heeft uit die twee duels vier punten nodig om zich als winnaar van poule 9 te plaat- FOTO ANP sen voor het wereldkampioen schap in Frankrijk. Opstelling Duitsland: Köpke, Thon, Wörns, Heinrich, Nowotny, Helmer, Tarnat, Hassler, Wosz, Kirsten en Klinsmann. VEB-directeur Peter Paul Vries FOTO COR VIVEEN Vries, de positie van de kleine be legger steeds slechter geworden. „Vroeger kon je inschrijven voor een vaste prijs. Nu heb je te ma ken met een bandbreedte die oo al niet zeker is. En de prosper u verschijnt pas op de dag dat intekening begint." Binnenkort zal de VEB met e plan komen om beursintroduc t beter te regelen. Een van de aa bevelingen zal zijn dat er e vorm komt van systematise" toewijzing: de banken zouaei zich daarbij moeten verplante' eenzelfde systeem van toewi] te hanteren waarbij op de een andere manier rekening gehouden met portefeuille- vang van de inschrijvers. Zürich (rtr/anp) - Een speciale arbitragecommissie van de FIFA heeft in Zürich de transfer van Ronaldo afgerond. Het college van drie man bepaalde dat zijn nieuwe club Inter Milaan nog eens 3,6 miljoen gulden aan Barcelona moet be talen. Dat laatste bedrag brengt de totale afkoopsom voor de Bra ziliaanse vedette op 56 miljoen gulden. Eerder al betaalde In- ter ruim 52 miljoen gulden om Konaldo bij Barcelona uit te kopen, De Braziliaanse spits, :meen gezien als de beste speler van de wereld, is daar mee aanmerkelijk 'goedkoper' zijn landgenoot Denilson. Hij ging vorige maand voor een recordsom van 69 miljoen gul den van Sao Paulo (Bra) naar Real Betis (Spa) over. Het door de FIFA vastgestelde bedrag voor Ronaldo is een grote tegenvaller voor Barcelo na. De Spaanse topclub had bij Inter een (tweede) rekening in gediend van bijna dertig mil joen gulden. De Italiaanse club wilde naar verluidt maar 1,3 miljoen betalen. De FIFA-commissie wees even eens vonnis in een soortgelijke zaak. tussen Athletic Bilbao en Bayern München. De Duitse topclub moet nog eens 2,4 mil joen gulden betalen voor de Franse international Bixente Lizarazu. Bayern trok eerder al twaalf miljoen gulden voor hem uit. lünchen (anp) - Richard Krajicek staat op de reservelijst voor iet Grand Slam Cuptoernooi (23-29 september) in München. ndien er iemand afvalt, is hij de eerste die in aanmerking komt oor deelname. Die kans is vrij groot, omdat de geblesseerde utichop de deelnemerslijst staat. oris Becker, winnaar van vorig iar, heeft een wildcard gekre- en. Op grond van zijn prestaties jdhij dit jaar geen recht op een bats. Maar de organisatoren olden hem met passeren voor ft toernooi. Het evenement in lünchen is opgezet door Axel leyer-Wölden, jarenlang de ma- aSer van Becker. Onlangs over al hij aan kanker. I Michael Stich heeft zich afge leid voor het Davis Cupduel met xico. De Duitser heeft te veel van een schouderblessure. had zijn afscheidswedstrijd voor de Davis Cup moeten wor den. Stich had in het voorjaar zijn afscheid van het internatio nale tennis aangekondigd in ver band met een chronische schou derblessure. Steffi Graf speelt 25 november een demonstratiepartij tegen de Amerikaanse Chanda Rubin. Dat gebeurt in Baltimore. De voor malige nummer 1 van de wereld staat sinds juni dit jaar op non- actief na een operatie aan haar linkerknie. Ze revalideert in Oos tenrijk. Amsterdam (anp) - Tegen Vitesse (achtste), Fortuna (eerste) en Utrecht (negen de) scoorde Ajax steeds ra zendsnel. RKC hield het dinsdag in de Arena een half uur dicht. De schade bleef voor de Waalwijkers beperkt tot 3-0. Ajax haalde gisteren de slechtste uitslag, in de slechtste wedstrijd. De drie doelpunten waren alle van Afrikaanse makelij. Baban- gida opende de score, het was al weer zijn vierde. Vorig seizoen had hij daar 25 duels voor nodig. McCarthy, die als invaller in het veld kwam voor de teleurstellen de Sibon, scoorde er twee. Olsen had gisteren niet de be schikking over drie basiskrach ten. Laudrup, Tobiasen en Arve- ladze vertoeven door interland verplichtingen elders. Dat hoort - met de uitgebreide selectie - niet echt een probleem te zijn. Dat is het echter wel als ook nog een aantal spelers met de gedachten elders is. Mistroostig Frank de Boer bijvoorbeeld. Hij wil elders spelen. En dat laat hij zien. De tot linksachter 'gedegra deerde' verdediger wandelde wat mistroostig achter Rommedahl aan. Hij speelde bijna nog slech ter dan spits Sibon, die het wel probeerde maar niets zag lukken. Olsen haalde hem al in de 36e mi nuut naar de kant. De Zuid-Afri kaan McCarthy werd een tweede invalbeurt gegund. Amsterdamse bluf Ajax kreeg in het eerste kwartier drie goede mogelijkheden, via Ronald de Boer (2) en Litmanen. RKC kwam - in tegenstelling tot Vitesse, Fortuna en Utrecht - on geschonden uit de beginfase en kreeg er wat extra zelfvertrou wen van. Bij een paar venijnige Waalwijkse uitbraken wankelde de labiele Ajax-defensie. Want ondanks alle hoge uitslagen tot nu toe werd al eerder duidelijk dat verdedigen niet het sterkste punt van Ajax is. Patrick van Diemen (liggend) en Darije Kalezic van RKC laten glippen. Boeve, die acht jaar voor Ajax uitkwam, bestreed de voormalige wereldkampioen met haast Am sterdamse bluf. De plaagstootjes van RKC deden pijn. Heel lang pijn. Want ook na de openings treffer van Babangida bleef de Waalwijkse ploeg fel en verve- Tokio - Drie golfspelers zijn op sen baan in Tokio getrof fen door de bliksem. Ze wa- r® °P s|ag dood. De slacht- o ers zijn twee leerkrachten een caddie. Hun lichamen werden gevonden bij de ze- 'ende hole. Twee andere on- tawijzers raakten op de golfbaan door het onweer ge wond. 5 ,1 (r'r) De Albanese voet- ompetitie begint een dag la- P„„was geprogrammeerd. In BstrrJ^011^0^6 planning zou njd om de voetbaltitel zater- 8 ajn begonnen. Door de be uren in Vavk. ^oeder Teresa, ge- as uüo E ??lë'is de start een 'erlpM Moeder Teresa idi von§e week vrijdag in op een leeftijd van 87 jaar Jerez de la Frontera (anp) - Eleuterio Anguita heeft gisteren de vierde etappe van de Ronde van Spanje gewonnen. De Spanjaard profiteerde na 192,5 kilometer van Huelva naar Jerez de la Frontera in de slotkilometer van een valpartij. Met een fietslengte bleef hij de Italiaan Clau- dio Camin en de Slowaak Jan Svorada voor. Aart Vierhouten eindigde als beste Nederlan der op de zesde plaats. Lars Michaelsen raakte de gele leiderstrui kwijt aan de Italiaan Fabrizio Guidi. De Deen uit de TVM-ploeg was in de laatste bocht, evenals zondag, betrokken bij een valpartij. Daardoor kon hij niet meesprinten om bonifi catieseconden. Onderweg had Guidi al enkele seconden winst geboekt bij de tussensprints. Het laatste deel van de vierde etappe, bij een temperatuur van bijna veertig graden, stond in het teken van Claus Möller. De Deen was op dertig kilometer van de eindstreep ont snapt uit een groep van vijf, die na 42 kilome ter was ontstaan. Hij verwierf een maximale voorsprong van anderhalve minuut, maar ne gen kilometer van het eindpunt greep het ja gende peloton, met de Festina's - in Spanje Lotus - de vluchter. Opnieuw leek de rode loper te worden uitge legd voor Marcel Wust, de sterkste sprinter de afgelopen dagen. Een tuimeling op zevenhon derd meter van de finish schopte echter het strijdplan in de war. Eleuterio Anguita, ploegmakker van de man van de dag Möller, ontweek de schroothoop. Met een uiterste krachtinspanning bleef hij ternauwernood uit de handen van de achtervolgers. Vandaag krijgen de renners de eerste bergen voor de wielen. De rit van Jerez naar Malaga is slechts een voorproef, want vanaf donder dag staan in de Sierra Nevada cols van de eer ste categorie op het programma. De Fransman Anthony Morin heeft de vijfde etappe van de Ronde van de Toekomst ge wonnen, een rit over 143,5 kilometer van Agen naar Montauban. Zijn landgenoot Er- wan Menthéour bleef leider. Morin (23) was de snelste van een groepje van zeven dat aan de finish 26 tellen voorsprong had op het peloton. Bij de achtervolgers bleek Steven de Jongh de rapste. De renner van de TVM-ploeg van Cees Priem, die zaterdag de tweede etappe op zijn naam bracht, vergaar de daarmee weer belangrijke punten voor de groene trui.Bij TVM rijdt in de Toekomstron de de Fransman Olivier Asmaker (24) op proef. De jonge renner komt uit de buurt - Cahors - van Laurent Roux. Asmaker is de derde stagiaire naast de Nederlanders Pieter Vries en Miguel van Kessel die bij Priem een kans krijgen een profcontract te verdienen. Ronde van Spanje Vierde etappe, Huelva-Jerez de la Frontera: 1. Anguita (Spa) 192,5 km in 4.17.38 (44,831 km/u), 2. Camin (Ita), 3. Svorada (Slw), 4. Zanotti (Ita), 5. Rossato (Ita), 6. Vierhouten (Ned), 7. Gorini (Ita), 8. Jalabert (Fra), 9. Orlando Rodrigues (Por), 10. Colonna (Ita), Nederlanders: 46. VanHeeswijk, 66. Jonker, 81. Moerenhout, 121. Voskamp, 123. Hoff man, 151. Van Bon 0.42, 157. Koerts, 177. Knaven 7.59,184. Nelissen. Algemeen klassement: 1. Guidi (Ita) 18.29.12, 2. Michaelsen (Den), 3. Anguita 0.05, 4. Chiappucci (Ita) 0.08, 5. Jalabert 0.11, 6. Canzonieri (Ita), 7. Bettin (Ita) 0.13, 8. Cerezo (Spa) 0.14, 9. Möiler (Den), 10. Botero (Col), 62. Jonker 0.18, 73. Vier houten 1.34, 74. Van Heeswijk, 104. Moerenhout 2.11, 111. Van Bon 2.15, 130. Hoffman 5.46, 132. Koerts 6.54, 162. Voskamp 14.13, 165. Knaven 15.28,172. Nelissen 17.40. Ronde van de Toekomst Vijfde etappe, Agen-Montauban: 1. Morin (Fra) 143,5 km in 3.12.26 (44,743 km/u), 2. Ravaleu (Fra), 3. Langella (Fra), 4. Templier (Fra), 5. Pi- chon (Fra), 6. D'Hollander (Bel), 7. Feipeler (Fra), 8. De Jongh (Ned) 0.27, 9. Hondo (Dui), 10. Nazon (Fra). Algemeen klassement: 1. Menthéour (Fra) 16.51.34, 2. Guilbert (Fra) 1.54, 3. Millar (Eng) 4.02, 4. De Jongh (Ned) 4.09, 5. Bos (Fra) 4.22, 6. Diaz Justo (Spa) 4.29, 7. Morin 4.33, 8. Luis Rodri guez (Spa) 4.48, 9. Vogels (Aus) 4.52, 10. Langella 5.02. Izegem. Profkoers: 1. Dierckxsens (Bel) 162 km in 3.12.00, 2. Vandaele (Bel), 3. Backstedt (Zwe), 4. Van der Wolf (Ned), 5. Planckaert (Bel) 0.15, 6. Ta len (Ned), 24. Cornelisse (Ned) 1,50. Stand tJCI-ranglijst per 9 september: 1. Jalabert (Fra) 2036 punten, 2. Ullrich (Dui) 1610, 3. Zülle (Zwi) 1512, 4. Bartoli (Ita) 1464, 5. Museeuw (Bel) 1318, 6. Tonkov (Rus) 1296, 7. Virenque (Fra) 1269, 8. Tafi (Ita) 1173, 9. Olano (Spa) 1146, 10. Zabel (Dui) 1139. Ronald de Boer tussen hen door FOTO ANP lend in de weg lopen. Er waren kansjes voor Nielsen en Romme dahl, de beide huurlingen van PSV. Aan de andere kant stichtte vooral Litmanen, die dankzij zijn goede invalbeurt tegen Utrecht de voorkeur boven Dani had ge kregen, gevaar. Hij legde vlak voor de rust en vlak erna de bal doelrijp klaar voor Babangida en McCarthy. De 19-jarige Zuid- Afrikaan maakte zijn misser van de 55e minuut zes minuten later goed. Op aangeven van de Mel- chiot maakte hij 2-0 en tien mi nuten later ook 3-0. Zo zakte Sibon weer een plaatsje in de Ajax-hierarchie. De voor malige spits van Roda had de concurrentiestrijd met Arveladze al verloren. De razendsnelle 'Benni' sjeesde hem gisteren ook voorbij. „Over een paar maanden heeft niemand het meer over Kluivert," had de Afrikaan bij zijn entree al gesproken. Met de doelcijfers 20-1 na vier duels, vijf goals gemiddeld dus, heeft nog niemand het over Kluivert.... AJAX - RKC 3-0 (1-0). 30. Babangi da 1-0, 61. McCarthy 2-0, 71. Mc- Carthy 3-0. Scheidsrechter: Luijten. Toeschouwers: 42.000. Gele kaart: Ronald de Boer (Ajax), Van Wanrooij (RKC). AJAX: Van der Sar; Melchiot, Blind (75. Rudy), Oliseh en Frank de Boer; Ronald ae Boer, Litmanen (65. Dani) en Witschge; Babangida, Sibon (36. McCarthy) en Hoekstra. RKC: Van Dijk; Kalezic (80. Lam- mers), Van Wanrooij, Bogers en Hill; Nielsen, Van Diemen en Van Aerde; Rommedahl (70. Van der Leegte), Van Arum en Dos Santos. UITSLAGEN Ajax - RKC 3-0; Groningen - NEC 4-0; Roda JC - Volendam 0-2 STAND Ajax 4 4 0 0 12 20- 1 Feyenoord 3 3 0 0 9 8- 1 Heerenveen 3 3 0 0 9 7- 2 PSV 3 2 1 0 7 11- 4 Twente 3 2 1 0 7 6- 2 Groningen 4 2 1 1 7 9- 5 Roda JC 4 2 0 2 6 6- 6 NEC 4 2 0 2 6 3- 6 Volendam 4 1 2 1 5 3- 4 Graafschap 3 1 1 1 4 4- 4 Vitesse 3 1 1 1 4 4- 7 NAC 4 1 1 2 4 5- 7 RKC 4 1 1 2 4 5- 9 Utrecht 3 1 0 2 3 7- 9 Sparta 3 0 1 2 1 3- 6 Willem II 3 0 0 3 0 2- 8 Fortuna 3 0 0 3 0 1- 12 MVV 4 0 0 4 0 2- 13 KARAKTERISTIEK FC GRONINGEN - NEC 4-0 (0-0). 52. Schoenmakers 1-0, 60. Magno 2-0, 67. Magno 3-0 (strafschop), 89. Hui- zingh 4-0. Scheidsrechter: Sterk. Toe schouwers: 12.001. Gele kaart: Ko ning, Schultz (NEC). FC GRONINGEN: Lodewijks; Leonar do, Veenhof, Koeman en Elshot; Hu- go (46. Rodrigues), Schoenmakers, Huizingh en Peeper (85. Rosén); Mag no en Bombarda. NEC: Roorda; Verhoeven, Pothuizen, Maes en Sobiec; Cruden (51. Schultz), Koning en Janssen; Eller- man (62. Poutilo), Bociek en Van Eij- keren. RODA JC - VOLENDAM 0-2 (0-2). 9. Schulp 0-1, 42. Schulp 0-2. Scheids rechter: Koopman. Toeschouwers: 5200. Rode kaart: 29. Tumani (Volen- dam/2xgeeJ). Gele kaart: Plugboer, Valk, Matthaei (Volendam). Bijzon derheid: Vrede (Roda JC) mist een strafschop in de eerste minuut. RODA JC: Damjanac; Senden, Vrede, Schops (67. Martens) en Van Haaren; Tomassic (37. Van der Luer), Ooijer, Lawal en Doomernik; Peeters en Van Houdt. VOLENDAM: Hilbers; Persijn, Binken, Nijholt en Plugboer; Matthaei, Valk, Molenaar en Schulp (67. De Bruijn) Steur (85. Leeflang) en Tumani. KARAKTERISTIEK HELMOND SPORT - TOP OSS 1-1 (1- 0). 39. Hofstede 1-0, 52. Driessen 1-1 (strafschop). Scheidsrechter: Van Huiten. Toeschouwers: 1500. Gele kaart: Boessen, Van Esch, Streppel (Helmond Sport), Arends (TOP). Rotterdam - Feyenoorder Eduardo Bustos Montoya, ook wel Tati genoemd, is teruggekeerd naar zijn geboorteland Argentinië. De bijna 21-jarige spits is tot januari 1998 verhuurd aan zijn oude club Rosario Central. Roda JC heeft de Pool Mariusz Kukielka gecontracteerd voor de komende drie seizoenen. De 20-jarige Kukielka is afkomstig van Gorniczy Klub Sportowy Belchatow (GKS). Wim Suurbier mag van de KNVB volgend seizoen deelnemen aan de opleiding tot coach betaald voetbal. Voorwaarde is wel dat de oud-international dit seizoen het diploma oefenmeester I be haalt. De Generale Bank beraadt zich op de toekomst als shirtspon sor van Anderlecht, nu de Brusselse voetbalclub door een om koopschandaal in opspraak is gebracht. De leiding van de bank zegt echter eerst mogelijke stappen van de UEFA af te wachten. Lausanne - China gaat opnieuw proberen de organisatie van de Olympische Spelen binnen te halen. Peking of Shanghai wil zich kandidaat stellen voor het mega-evenement in 2008. Na de natio nale atletiekkampioenschappen in oktober verwacht het IOC een officiële aanmelding uit China. Venetië - Motorcoureur Valentino Rossi rijdt in het nieuwe race seizoen in de 250cc-klasse. De 18-jarige Italiaan tekent zondag bij Aprilia een contract voor twee seizoenen. Rossi rijdt nu in de 125cc-klasse en is met nog drie races voor de boeg al zeker van de wereldtitel. Woerden - Leontien van Moorsel neemt niet deel aan de WK wiel rennen volgende maand. Hoewel de wielrenster gisteren in Woer den een 'verhelderend' gesprek had met bondscoach Piet Hoekstra en KNWU-directeur Peter Nieuwenhuis, legde ze de mogelijkheid alsnog in San Sebastian in actie te komen bij het tijdrijden naast zich neer. De Brabantse oordeelde dat de voorbereidingstijd te kort is. Schaijk - Gert-Jan Theunisse hoopt op tijd hersteld te zijn om olympisch kampioen Bart Brentjens te begeleiden tijdens het WK voor mountainbikers over twee weken in Zwitserland. De trai ner/manager van Brentjens keerde maandagavond terug uit het Franse Annecy, waar hij enkele dagen in het ziekenhuis verbleef. Theunisse raakte gewond toen hij tijdens een training in botsing kwam met een auto. SOFTBAL Haarlem. Europacup I, eerste dag. Groep A: Carroussel (Rus) - Cavi- gal Nice (Fra) 4-2, Terrasvogels (Ned) - Chemie Praha (Tsj) 7-0. Groep B: Sparks (Ned) - Odense Giants (Den) 5-0, Forli (Ita) - Stockholm (Zwe) 4-2. Oosterhout. Europacup II, tweede dag. Groep A: Pirates (Ned) - Ballerup Vandals (Den) 16-1 (4 1/2 innings), Ballerup Vandals - Crazy Chick- Iets (Zwi) 7-0. Stand: 1. Pirates 1-2, 2. Ballerup 2-2, 3. Chickiets 1-0. Groep B: Twins (Ned) - Cologne Cardinals (Dui) 16-0 (5 innings). Stand: 1. Twins 2-4, 2. Cechie 1-0, 3. Cologne 1-0. Groep C: Rimini (Ita) - Broken Arms Team (Fra) 10-0 (6 innings), Rimini - Viladecans (Spa) 8-0. Stand: 1. Rimini 2-4, 2. Viladecans 1-0, 3. Broken Arms 1-0. SPORTPRIJSVRAGEN Toto 36: eerste prijs: geen winnaar; tweede prijs: 12 winnaars die ieder f. 492,30 ontvangen; derde prijs: 201 winnaars die ieder f. 73,40 ontvangen. TENNIS Bournemouth. Mannen, 700.000 gulden. Eerste ronde: Van Scheppingen (Ned) - Sekulov (Aus) 7-6 6-2, Moya (Spa/1) - Motovassel (Isr) 6- 4 6-0, Ondruska (ZAf) - Dewulf (Bel/6) 7-6 3-6 6-2, Sapsford (GBr) - Petchey (GBr) 6-4 6-2, Santoro (Fra/7) - Stanojtsjev (Bul) 7-5 7-5, Van Garsse (Bel) - Squillari (Arg) 6-2 7-6, Wilkinson (GBr) - Hunt (NZe) 6-2 6-2, Mantilla (Spa/2) - Roux (Fra) 6-3 6-3, Scala (Ita) - Ruud (Noo/8) 6-1 3-6 6-2, Van Herck (Bel) - Steven (NZe) 6-3 6-2, Fromberg (Aus) - Ketola (Fin) 7-5 6-2, Arnold (Arg) - Goellner (Dui) 7-6 6-2, Diaz (Spa) - Pioline (Fra/4) 7-5 6-3. Marbella. Mannen, 650.000 gulden. Eerste ronde: Albert Costa (Spa/1) - Vicente (Spa) 6-1 6-1, Berasate- gui (Spa/2) - Carlos Costa (Spa) 6- 0 6-3, Karbacher (Dui) - Fernan dez (Spa) 3-6 6-0 6-3, Craca (Dui) - Schalier (Oos) 3-6 6-2 6-1, Burillo (Spa) - David Sanchez (Spa) 6-4 6- 4, Portas (Spa/3) - Viloca (Spa) 3-6 7-5 6-2, Roig (Spa) - Carretero (Spa) 6-1 6-0, Nydahl (Zwe) - Pes- cariu (Roe) 6-3 6-4. Tasjkent. Mannen, 800.000 gulden. Eerste ronde: Ogorodov (Rus) - Heuberger (Zwi) 6-4 7-5, Koubek (Oos) - Sabau (Roe) 4-6 6-1 6-2, Arazi (Mar) - Delgado (Par) 4-6 6- 4 6-3, Pavel (Roe) - Weidenfeld (Isr) 6-7 6-2 6-3, Javier Sanchez (Spa/4) - Krosak (Slw) 6-2 6-0, Ran (Isr) - Pozzi (Ita) 6-3 6-3, Vol- kov (Rus) - Carlsen (Den) 6-4 1-6 6-3, Henman (GBr/2) - Champion (Fra) 6-4 6-7 7-6, Kafelnikov (Rus/1) - Tomatsjevitsj (Oez) 6-4 6-2, Clavet (Spa/6) - Canas (Arg) 6-3 6-3. ZEILEN Troon (Sch). EK Soling. Stand na derde race: 1. Schu- mann/Bahr/Barkowski (Dui) 0 punten, 2. Presti/Pascal/Jean Ma rie (Fra) 14,4, 3. Beadsworth/Par- kin/Mason (Eng) 22,7, 4. Willem Potma/Brouwer/Gerhard Potma (Ned) 41,7, 15. Den Outer/Deter- man/Offermans (Ned) 69,0.

de Stem | 1997 | | pagina 9