Angola (et tragische eind van een boze dictator Nu overal Ie koop Mobutu krijgt wellicht begrafenis in Congo Aanhang van Plavsic: 'Banja Luka van ons' Unionisten niet naar overleg Noord-Ierland [Charles Spencer, de bittere broer Doden bij treinramp in Frankrijk ME NT AA', LAND KORT eigd geweigerd odslag ermeulen 'chten rijdig met wet' BUITENLAND A5 [0butu kon vooral dankzij de steun van het Westen dertig jaar over Zaïre heersen Kinkel geërgerd I door discussie I over uitstel euro IakÜ 'oesPraak hi Westminster ey was meer een afrekening pan een begrafenisrede. De door I gehate media en vooral zijn BUITENLAND KORT 'Terrorisme Algerije heeft geen toekomst' Noorse helikopter stort in zee Congo steunt onderzoek massamoorden Paula Jones ruziet met advocaten VN prijzen armoedebestrijding Indonesië Hume wil geen Iers president worden Succes in onderzoek Zwitserse postroof Palestijnse politie arresteert 35 radicalen Rusland wil gestolen auto's weren lingen er ook bedacht ders en werkgevers Uit aken blijkt dat de helft te kind geboren wordt erhand ontslag, meer hebben in betaal- nen vier jaar weer een t hoofdzakelijk doordat er te houden voor kind et idee, leiden bij elkaar ek net zo over. Als een g is of die al kinderen werkgevers geen of nau- bedrijf te behouden, ijk. Ook al is er kinderop- de ouder nog voldoende e kinderen ziek zijn, komt ouders van de ouders. t zijn prachtige uitvindin- nde moeder - en inciden- de betaalde functie altijd nt zodra de kinderen gro genomen moet kunnen kent nu regelingen voor Daarmee wordt de over- aktijk uit, niet voldoende ropese landen bestaat de paar jaar te onderbreken, nt na enige jaren moet hij ssende arbeid helpen, ter- twoordelijk voelt voor de Zeker in kleinere bedrijven elkert nu eens kunnen la- vrouwen gelijkelijk in het lie ervaringen geleerd wor- n een maand is in Den woners bedreigd toen de am bekijken. Directeur oghuizen bevestigt het n het Lariksplein. Hobo nog accepteert, an zijn stichting aan het eggejaagd door buurtbe- n opgehangen. Of bij het wordt door de gemeente ar is ruim 6000 mensen zij hun werkloosheid aan es keer zo veel als in de- cijfers van het Landelijk name is het gevolg van de gelen. Die wet stelt aan- e werkloosheid en weige- rdam heeft gisteren de 49- deeld tot tien jaar wegens laar en politie-informant rak eerder datzelfde von- 96 in een Amsterdams café ermoedt dat het om een li- n wettig bewijs. ingen Cabaretprijs 1997 is 'jgt de onderscheiding van abaretkunst voor zijn pro- ertolkte hij daarin 'op een ~e wijze zijn eigenzinnige sten bij de RIAGG's te be- zondheid) bestuderen of de e zorg doelmatiger kunnen oe gisteren een commissie ei moet de commissie con- GG's kunnen mensen met elde wachttijd voor een af men met 30 procent; van 63 nblik. aan weigeryuppen is niet in "ter Sorgdrager van Justitie Rechtspraak (NVvR). Wei bijvoorbeeld vanwege hun an een paar honderd wei- worden. De NVvR had kri- om de celstraf van een wei- etten in dienstverlening. De e de rechterlijke macht pas- e gratiewet. Sorgdrager stelt straffen in individuele g'eval- n dat ze dat zal blijven doen. er. Bovendien kun je er intern tegen in beroep gaan, wat de niet aanvaardbaar vindt, en beschuldigden kunnen alleen en bestraft als het tot een rech- ke uitspraak komt. Dat lijkt on- schijnlijk omdat het de vraag 's Angola de slachtoffers nog te èrhalen zijn. Mocht dat wel luk; dan nog lijkt de kans klein dat zij pfte doen. msie erkent dat de aantekening elke personeelsmaatregel - W ichter kan worden aangevochten' ministerie vertrouwt echter op de liteit van het Angola-rapport De IP wil het gedrag van de milk3'* zeker niet goedpraten'. De <®t- e situatie is volgens de bona ral het gevolg van het falende toe- it in Angola en het besluit van de itaire top (oud-bevelhebber Cou- om de zaak in de doofpot te stop- jSTEM I i I I I DINSDAG 9 SEPTEMBER 1997 Jeroen Corduwener abat - De tra§iek van de „dagavond overleden Mo- jtu Sese Seko is dat zijn ne- jlogie al vier maanden gele- (j Werd geschreven. Op 17 van dit jaar ontvluchtte door prostaatkanker ge- elde 66-jarige Zaïrese pre- deiit het land waar hij meer dertig jaar had geheerst, („njl de troepen van zijn rivaal „opvolger Laurent-Desiré Ka- k letterlijk voor de poorten van Uoofdstad Kinshasa stonden, jjttok Mobutu per vliegtuig »ar het West-Afrikaanse land Cibon Officieel heette het dat Mobutu (echts tijdelijk zijn vaderland triiet. En misschien was die •us voor hem ook wel de vader de gedachte. Maar Mobutu •6on in werkelijkheid aan zijn atstereis. Een treurige diaspora ai Gabon naar Togo, van Togo aar Marokko, waar hij uiteinde- jk zondagavond in een militair topitaal overleed, tot het laatst trgeefs wachtend op een land athem asiel wilde verlenen, (obutu's opkomst en afgang past idezelfde rij als die van de voor malige Haïtiaanse dictator Duval rpapa Doe') en diens Filippijnse [venknie Marcos. De overeen- fomst tussen de drie machtheb bers gaat verder dan dat ze zich [ersoonlijk verrijkten ten koste ran hun eigen land en volk, wat jen alle drie uiteindelijk de kop kostte. Mobutu, Duval en Marcos konden zich slechts handhaven bij de gratie van de steun van de Verenigde Staten. Toen Amerika haar koers verlegde, was het ge daan met hun macht, ook al duurde dat bij de een langer dan bij de ander. Mobutu was kolonel en stafchef van het Congolese leger, toen België op 30 juni 1960 aan het toenmalige Congo de zelfstandig heid verleende. In de jaren die daarop volgden, verviel de voor malige Belgische kolonie in een anarchie waar verschillende par tijen en groeperingen om de macht streden. Er waren de seperatisten die ver geefse pogingen deden de rijke provincie Katanga in het zuid oosten af te splitsen van de rest van Congo. Er bestond rivaliteit tussen de partij van de legendari sche premier Lubumba en die van de president Kasavubu. De verdeeldheid werd aangewak kerd door het hoogtepunt van de Koude Oorlog in de zestiger ja ren. De Sovjet-Unie en Verenigde Staten streden achter de scher men om de gunst van de meest machtige partijen, die daar op hun beurt weer dankbaar ge bruik van maakten. Het uiteen vallen van een van de grootste postkoloniale Afrikaanse staten werd met de dag waarschijnlijk. Dat Joseph Desiré Mobutu onder die omstandigheden op 24 no vember 1965 de macht greep, werd dan ook niet als een bedrei gende coup ervaren. „Als er moet worden gekozen tussen de chaos Mobutu Sese Seko. of Mobutu, dan wordt het dat laatste," sprak de president zelf en daar viel toendertijd weinig tegenin te brengen. Zonder twij fel steunde Mobutu op Amerika, gezien zijn bij herhaling uitge sproken banvloeken naar Rus land en het Oostblok (als legerlei der had hij eerder al de ambassa des van die landen gesloten). Mobutu ontpopte zich al snel als een dictator. Twee jaar na zijn aantreden, ontbond hij het parle ment. Dat bleek slechts de op maat voor volgende stappen. In 1970 werd zijn partij Mouvement pour la Revolution tot het centra le staatsorgaan verheven, met Mobutu als voorzitter en alleen heerser. Vanuit die positie be sloot hij in 1973 tot het 'afrikani- seren' van het land. Congo werd Zaïre, Joseph-Desiré heette Mo butu Sese Seko: 'Hij die overwin ning na overwinning behaalt'. Deze 'afrikanisatie' hield ook de nationalisatie van belangrijke ondernemingen in, waardoor Mo butu niet alleen de alleenheerser in Zaïre werd, maar ook de eige naar-directeur daarvan. Zijn sys teem van heersen was gebaseerd op twee peilers. De eerste en verreweg de belang rijkste was de economische. Het rijk met delfstoffen gezegende land leverde miljardeninkomsten op... voor Mobutu persoonlijk. De tweede peiler hield daarmee nauw verband. Mobutu creërde een systeem van verdeel- en heerspolitiek, van een allesom vattende corruptie en daarmee samenhangend nepotisme. Hij bond tegenstanders aan zich, om ze vervolgens weer van zich af te werpen en deed met medestan ders hetzelfde. Zijn rijkdom was hem daarbij terwille (hij gold als een van de rijkste mannen van de wereld in een van de armste sta ten). Dat ging goed, zolang het economisch voor de wind ging. Maar halverwege de zeventiger jaren kelderden de koperprijzen (één van de belangrijkste delf stoffen) en stortte het land in. Dat gold niet Mobutu, die met name in het buitenland zijn geld en goederen had ondergebracht en geïnvesteerd. Maar wel het volk, dat leed en moest zien te overleven. Dat Mobutu zich nog als dictator tot in de negentiger jaren heeft kunnen handhaven, is vooral te danken aan de westerse steun, met name die van de Verenigde Staten. Zij hadden hem nodig als 'stabiele' factor in de strijd in An gola (waar communisten aan de macht dreigden te komen) en in het hart van Afrika (zijn steun voor de vluchtelingenproblema tiek van Ruanda in 1994). Maar ook omdat Mobutu het Westen bespeelde zoals hij dat met zijn eigen bevolking deed. Hij paaide de Russen en Chinezen voor de ogen van de Amerikanen. Mobutu wist zich ruim dertig jaar te handhaven door gebruik making van omkoping, paaien, aaien, onderdrukking en repres sie. Hij verwoestte een immens land en zoog het leeg. Maar hij kon dat alleen doen met de steun van zijn inner circle in binnen- maar vooral buitenland (lees: Amerika). Het zijn dezelfden die na de coup van 17 mei 1997 hun kaarten nu op Kabila hebben ge zet. Sterker nog, zij hielpen hem in zijn revolte Mobutu van zijn troon stoten. Van onze redactie buitenland Rabat - De voormalige Zaïrese dictator Mobutu wordt mogelijk toch begraven in het land dat hij tweeënder tig jaar lang regeerde. Een minister van het nieuwe bewind in wat tegenwoordig Congo heet houdt deze moge lijkheid nadrukkelijk open. De weduwe van Mobutu zei giste ren nog geen idee te hebben waar Mobutu zijn laatste rust plaats zal vinden. Voorlopig wordt Mobutu echter in Ma rokko begraven. Mobutu was katholiek. De dood van haar vroegere lei der heeft de Congolese bevol king gisteren niet de straat op gebracht. De korte mededeling van de Congolese staatsradio dat Mo butu is overleden, wordt een voudig voor kennisgeving aan genomen. „In de Afrikaanse traditie zeg je niets slechts over de doden," luidt het radiocommunique. Ook België treurt niet om zijn dood. Zelfs de Congolezen in de Brusselse Mantonge-wijk zien geen reden om te rouwen. Mobutu was voor velen im mers een reden uit te wijken naar het land van de vroegere kolonisator. De Belgische premier Dehaene stelt dat Mobutu deel uit maakt van het verleden. „Zijn dood is de dood van een mens en dat moet je eerbiedi gen," aldus Dehaene. Volgens de premier was Mobutu lang een factor van stabiliteit in Centraal-Afrika. Dat was de voornaamste reden waarom Mobutu door het Westen in het zadel werd ge houden. Maar Dehaene erkent ook dat ruim dertig jaar 'mo- butisme' het land heeft geruï neerd. De dochter van de eerste pre sident van het onafhankelijke Congo, Joseph Kasa-Vubu, zei gisteren bij de presentatie van een boek over haar vader dat met de dood van Mobutu het 'mobutisme' niet is verdwe nen. Teveel Congolezen heb ben volgens Kasa-Vubu ge leerd de staat leeg te roven en het volk te bestelen. De 'klep- tocratie' is ingeburgerd, stelde ze. De bij Zwitserse banken on dergebrachte tegoeden van Mobutu zijn sinds 17 mei op last van de Zwitserse regering geblokkeerd. Tot dusver is ruim 7,8 miljoen gulden van het Zwitserse vermogen terug gevonden. Eerder werd gespeculeerd dat Mobutu mogelijk acht miljard gulden op geheime Zwitserse bankrekeningen had staan. Van onze correspondent 1 Bonn - Klaus Kinkel, de Duitse minister van Buiten landse Zaken, ergert zich aan de telkens weer oplaaiende discussie over een uitstel van de euro. „Vergeet alle geharrewar: de euro komt er, volgens de vastgelegde criteria en op de afgesproken tijd," aldus Kin kel gisteren in Bonn tijdens een lunch met buitenlandse correspondenten. Kinkel zei zich te ergeren aan lichtvaardig uitgesproken meningen en argumenten. „De hele discussie over een I mogelijk latere invoering van Europese munteenheid is onnodig en wordt op een ver keerd tijdstip gevoerd." Hij vindt de discussie niet alleen schadelijk voor Duitsland, maar ook voor het aanzien van Europa. Speculaties over de euro schaden bij voorbaat de betrouwbaarheid van de Europese Unie als internatio nale handelspartner. „Bo vendien hebben we in Europa de euro hard nodig; en zeker bet zozeer op export gerichte Duitsland." In een ontmoe ting met zijn Britse collega, vandaag in Hamburg, wil Kinkel uitgebreid praten over een toekomstige, recht vaardiger verdeling van de kosten voor de Europese ge meenschap. De Engelsen staan afwijzend tegenover een nieuwe verdeelsleutel. Zij voelen niets voor een eventueel hogere bijdrage aan 'Europa'. Duitsland daarentegen vindt dat het in de toekomst best wat minder bij kan dragen. VERVOLG VAN VOORPAGINA De opkomst was klein, aangezien Britse Sfor-troepen de toegangs wegen naar de stad met een cor don van tanks hadden versperd. Sfor, dat in de Servische machts strijd de zijde heeft gekozen van Plavsic, liet geen enkele demon strant door. Hierdoor waren er slechts vijfhonderd Serviërs op de been in het centrum van Banja Luka om vóór Karadzic en tégen Plavsic te betogen. Nog voor Krajisnic met zijn ge plande toespraak kon beginnen, verstoorden Plavsic-aanhangers de demonstratie. Krajisnic, die op het beton van een bloemen perkje stond, werd uitgescholden en luid boe-geroep verhinderde de speech. „Terug het bos in," scandeerde de meute, doelend op Krajisnic, die woont in het berg dorpje Pale nabij Sarajevo. Krajisnic en zijn paar honderd volgelingen werden kort daarop in het nauw gedreven door de Plavsic-aanhang, die steeds gro ter werd. Nadat er opnieuw stok ken door de lucht vlogen en riva liserende groepjes met elkaar op de vuist gingen, kon Krajisnic niet anders doen dan met de staart tussen de benen vluchten. Plavsic-aanhangers vernielden een paar auto's met Pale-kente- kens. In de buurt van een hotel waar Krajisnic zich met vele body guards had verschanst, klonk het uit vele kelen: „Nooit meer terug komen, nooit meer terugkomen." Het hotel werd vervolgens beko geld met stenen en staven. Jon gens met honkbalknuppels waren, op zoek naar Karadzic-aanhan- gers, terwijl de bodyguards van Krajisnic, met Uzi's bewapend, gespannen door het hotel liepen. Toen het al donker was geworden en Krajisnic in geen velden of wegen meer te zien was, vierde de Plavsic-aanhang de vlucht van hem als een overwinning. „Banja Luka is van ons," klonk het door de straten. Belfast (afp) - De grootste unionistische partij UUP in Noord- Ierland neemt vandaag niet deel aan de onderhandelingen over de toekomst van Noord-Ierland. De partij wil niet vooruitlopen op een vergadering zaterdag waarin de kopstukken beslissen over deelname aan de belangrijke gesprekken in Stormont volgende week maandag. De UUP noemt de gesprekken vandaag, waarbij Sinn Fein aanwezig is, bij voorbaat al een 'schertsvertoning'. De politieke arm van het verboden Ierse Republikeinse leger IRA zal naar verwachting in een plechtige verklaring het geweld afzweren. De aanwezigheid van Sinn Fein bij de Stormont-onderhandelingen is historisch en werd mogelijk nadat de IRA op 19 juli een vernieuwde wapenstilstand afkondigde. Door Bob van Huët Londen - Na de 'prinses Jvan het volk' is er nu een I graaf van het volk'. Char- I. Spencer, de drie jaar ljongere broer van de veron- Tgelukte Diana, blijkt een [nieuwe volksheld. Jsuioonfamilie, he Windsors, kre- ■S™ te horen wat hij van hen ^dacht. ret mislukken van het huwelijk e ?vna was te wiiten aan af" I anaelijkheid en gebrekkige be- jgeleiding in hofkringen, liet hij al eerder weten. Maar dat Diana vervoigens haar koninklijke titel lv»K i nometl voelde hijook als |?f aan respect voor de Spen- Ef' een oude, 'echt Engelse', ■r-u 3 familie. Iznn ™rde kind en enige I on van de achtste graaf Spen- van JaS net a*s Diana doelwit lAifi, 6 PaParazzi. De heer van Irtfio ^ouwde in september ■Lonir, j fotomodel Victoria I Min, i„ Ze werd a* snef in een holnr ?p8enomen wegens alco holproblemen en bulimia. Dat Iij een treinongeluk gisterochtend in Zuid-West-Frankrijk zijn zeker dertien mensen om het leven gekomen. Van de dertig gewonden zijn er tien ernstig aan toe. Een passagierstrein botste op een spoorwegovergang tegen een tankwagen, die explodeerde. De trein was onderweg van Bordeaux naar Bergerac. Meerdere inzittenden verkeerden in shocktoestand. De brand werd met tien brandweerwa gens bestreden en gewonden werden met twee helikopters afgevoerd. foto reuter (ADVERTENTIE) zorgde voor confrontaties met schandaalkranten. Rel Begin 1991 was er een rel nadat een ex-vriendin van de graaf hun buitenechtelijk avonturen (zes maanden na zijn huwelijk) te gel de had gemaakt in het zondagse roddelblad News of the World. Graaf Spencer besloot tot een 'spoiler' en biechtte alles liever zelf op aan de Daily Mail, met de bedoeling de onthullingen van News of the World te ontkrach ten. Net als zijn zuster wist Charles Spencer de weg naar de media wanneer hij die nodig had. Een serie 'exclusieve' foto's rond de geboorte van zijn vierde kind verkocht hij voor ruim zeven ton. De schandaalpers verweet hem hypocrisie. In die periode werkte de graaf, die geschiedenis studeerde in Ox ford, bovendien als free-lance- reporter voor het Amerikaanse televisiestation ABC. Hij deed daarvoor verslag van het huwe lijk van prins Andrew en Sarah en maakte een reportage over zijn eigen domein Althorp. Door onder vrienden eens valse verhalen op te hangen spoorde hij ooit klikspanen in eigen kring op. Als er al wat over zijn familie te vertellen was deed hij dat liever zelf. Ventileren Vorig jaar 'ontvluchtte' Charles Spencer Engeland en vestigde zich in Kaapstad. Maar niet lang daarna gaf hij een opzienbarend interview aan het Amerikaanse blad Harpers Queen om zijn er- genissen over zijn nieuwe land te ventileren. Curieus bleef de vriendschap van de graaf met de adellijke Darius Guppy, die mo menteel een gevangenisstraf uit zit wegens grootschalige diaman tenfraude. Geen van de Spencers woont op het landgoed Althorp. Charles en zijn zussen verblijven er slechts enige weken per jaar. Het kasteel was de afgelopen jaren al te be zichtigen nadat Charles de spul len van de door hem eveneens ge hate stiefmoeder Raine letterlijk in de vuilnisbak had gegooid. Vóór het ongeluk van Diana trok Althorp jaarlijks tienduizend be zoekers. Hoe Charles Spencer de opvoeding van de prinsen wil volgen vanuit Zuid-Afrika is niet duidelijk. Hij overweegt een blij vend monument voor zijn zus op te richten, buiten het grafelijke landgoed. Den Haag - De terroristische groepen in Algerije zijn in een doodstrijd verwikkeld. Uit wanhoop zijn de gewapende islamiti sche fundamentalisten overgegaan tot de massale slachtingen van de afgelopen weken. Leger en politie hebben de situatie 'totaal onder controle'. Dit is de boodschap van de Algerijnse minister van Buitenlandse Zaken, Ahmed Attafdie gisteren voor gesprekken met de minis ters Van Mierlo (Buitenlandse Zaken) en Pronk (Ontwikkelings samenwerking) in Den Haag was. Attaf wijst iedere buitenlandse bemoeienis met het Algerijnse conflict af. Het geweld heeft ruim zestigduizend mensenlevens gekost, sinds begin 1992 de tweede ronde van de parlementsverkiezingen werd afgelast. Die zou vrij wel zeker door het fundamentalistische FIS zijn gewonnen. Oslo - De Noorse autoriteiten vrezen dat bij een helikopteronge luk gisteren voor de kust alle twaalf inzittenden om het leven zijn gekomen. Reddingswerkers troffen in de Noorse Zee na een zoek tocht van enkele uren twee lijken aan. In de buurt dreven lege rubberboten en delen van de helikopter. Geneve - Het VN-onderzoek naar massamoorden onder Rwande se Hutu-vluchtelingen in de Democratische Republiek Congo kan doorgaan. President Kabila heeft secretaris-generaal Kofi Annan van de volkerenorganisatie laten weten dat de onderzoekscom missie haar werk kan voortzetten en dat zijn regering haar zal be schermen. Van oktober 1996 tot mei dit jaar vocht Kabila tegen zijn zondag overleden voorganger Mobutu. Hij veroverde Zaïre en kreeg daarbij steun van Tutsi-strijders uit Rwanda. Zij zouden uit wraak Rwandese Hutu's hebben vermoord die na de volkeren moord in hun land naar Zaïre waren gevlucht. Washington - Er is onenigheid tussen Paula Jones en haar advo caten over het proces dat de voormalige ambtenaar tegen de Amerikaanse president Bill Clinton heeft aangespannen wegen seksuele intimidatie. Jones' advocaten hebben de rechter verzocht zich van de zaak te mogen terugtrekken wegens „verschil van opinie", schrijft de USA Today maandag. Hun aanvraag is waarschijnlijk het gevolg van Jones' weigering tot een regeling te komen. Het tweetal zou Jones hebben willen overtuigen een schadeloosstelling van 1,4 miljoen gulden en een vage spijtbetuiging te accepteren. Jakarta - Indonesië is gisteren onderscheiden door het Ontwikke lingsprogramma van de Verenigde Naties vanwege het terugdrin gen van de armoede. Bij het in ontvangst nemen van de onder scheiding zei president Suharto dat zijn land tientallen jaren hard heeft gewerkt om het volk uit 'de afgrond van de armoede' te redden. „In 1970 waren er 70 miljoen armen in Indonesië, of 60 procent van de totale bevolking. In 1996 was dat aantal gedaald naar ongeveer 20 miljoen, of 11 procent van de bevolking." Belfast - De Noord-Ierse vredesonderhandelaar John Hume stelt zich niet kandidaat voor de presidentsverkiezingen in Ierland. Hij geeft er de voorkeur aan door te gaan met het bevorderen van een duurzame vrede in de verscheurde Britse provincie Noord- Ierland. De grote Ierse partijen zagen in Hume een ideale ge meenschappelijke kandidaat voor het presidentschap. Milaan/Zürich - In de zaak van de 'postroof van de eeuw' in Zwitserland heeft de politie in Zürich en Milan dertien verdach ten aangehouden, onder wie de vermoedelijke leider van de ben de. Ongeveer een derde van de buit van zeventig miljoen gulden is in Zürich in het huis van een verdachte teruggevonden. Bij de overval op 1 september gingen vijf daders er met een buit van on geveer zeventig miljoen gulden vandoor. Een van de arrestanten is een Italiaan die werkte bij de Zwitserse post. Jeruzalem - De politie van de Palestijnse Autoriteit heeft het af gelopen weekeinde vijfendertig radicale Palestijnen aangehou den. Het grootste deel van de arrestanten behoort tot de militaire vleugel van de fundamentalistische Hamas, die de verantwoorde lijkheid heeft opgeëist voor de drie zelfmoordaanslagen vorige week in Jeruzalem. Deze aanslagen kostten aan acht mensen het leven, onder wie de drie daders. Moskou - De Russische regering wil met Nederland samenwerken bij het opsporen van gestolen auto's. De Russische minister Tsakh reageerde gisteren zeer geïnteresseerd op een aanbod van zijn Ne derlandse collega, minister Jorritsma. Die wil dat de Russen bij het importeren van auto's de databank van de Rijksdienst voor het Wegverkeer raadplegen. De auto's die daar als gestolen staan geregistreerd, zijn op die manier eenvoudig op te sporen.

de Stem | 1997 | | pagina 5