#17 'J 'W Winkelcentrum Sas niet haalbaar' 4JFlier is nog snoep te koop voor vijf cent e <s Klachten over leerlingenvervoer POLITIE RAPPORT 'Minister slordig met bezwaren tegen jacht Kop van Schouwen' ZEEUWSCH-VLAANDEREN Stichting Pleegzorg houdt info-avond voor gezinnen Relatiemanagement op hoog niveau 1S9S5 49.95 PESTBM ZEELAND C3 Vrees voor veel obstakels bij realiseren complex op voormalig CSM-terrein Cees Spierenburg stopt als woordvoerder SP Veel animo bij Kitcars in Breskens De Miertjes in Sluiskil biedt al meer dan dertig jaar speelplezier DE VERENIGING THEMA: FESTIVAL VAN T11 SEPTEMBER - 4 OKTOBER 1997 Dronken rijders Aanrijdingen Winkeldiefstal Abdij rondleidingen I Arrangement 1 Arrangement 2 o Sponsorpakket 1 JOGGINGPANT ,xl In div. kleuren. M-XXL 393S e noppen. Maten 30-46. kn- VOORDEEL STREETS OF FIRE [Topmodel joggingschoen. Maten 39Ü-46Ü. 35,- VOORDEEL TERRAIN FIGHTER Stoere allround sportschoen. Maten 30-45. SPORTPAK In 2. kleur combinaties. t28-176 I I I I DINSDAG 9 SEPTEMBER 1997 y,n onze verslaggever ^neuzen - Het plan voor een ff00t winkelcentrum op het voormalige CSM-terrein in Sas van Gent lijkt een onhaal- kaart. Dat is de inschat- w van de Terneuzense wet- houder K. van der Hoofd, voorzitter van de commissie Hidden- en Kleinbedrijf. ui_ de vertegenwoordiger van let" Midden- en Kleinbedrijf «KB) in Zeeland, W. van der ie, denkt dat er veel obstakels m die de realisatie van het cen- m met een oppervlakte van 18.000 tot 29.000 vierkante meter in de weg staan. Dat is gisterochtend naar voren gekomen in de vergadering van de commissie Midden- en Klein bedrijf in Terneuzen. Van der Linde had het plan voor winkel centrum de Zeeuwse Poort in Sas op het bordje van die commissie gelegd. Volgens hem heeft een winkelcentrum van deze omvang gevolgen voor de middenstand in de hele regio. Omdat er in Ter- neuzen momenteel nog enige leegstande winkelpanden zijn, doet die gemeente er goed aan de ontwikkelingen in Sas op de voet te volgen, aldus de vertegenwoor diger van MKB Zeeland. Van der Linde wees er op dat het ontwerp-streekplan Zeeland de bouw van het winkelcentrum op het voormalige fabrieksterrein in Sas niet toelaat. Verder had hij begrepen dat er voor zo'n groot winkelcomplex zelfs toestem ming van het Rijk nodig is. En omdat Zeeland niet tot de aange wezen regio's voor dergelijke winkelcentra behoort, zal het mi nisterie van Economische Zaken uiterst kritisch tegenover het plan staan, betoogde hij. Ten slotte voorzag Van der Linde pro blemen met de milieuvergunnin gen die voor de industrieën in Sas en omgeving zijn afgegeven. Het zijn allemaal argumenten om de komst van het winkelcentrum tegen te kunnen houden, maar zover is het nog niet. De gemeen te Sas heeft alleen nog maar een voorbereidingsbesluit voor het CSM-terrein genomen. Wethouder Van der Hoofd voeg de aan de reeks haken en ogen de afspraken toe die gemaakt zijn in het kader van de uitvoering van het Plan van Aanpak voor de Ka naalzone Zeeuws-Vlaanderen. De voornaamste doelstelling van dat plan was om wonen en wer ken zo goed mogelijk van elkaar gescheiden te houden. Aan de hand van die visie is een struc tuurschets voor het gebied ge maakt. Daarin past het winkel centrum in Sas evenmin, zo hield de wethouder de leden van de commissie voor. „Het zal mij be nieuwen hoe daar dan mee om wordt gegaan." D66-gemeenteraadslid T. Tamis pleitte er niettemin voor de ont wikkeling in de buurgemeente 'met argusogen te volgen'. „Want als de belangen van de gemeente Terneuzen erdoor geschaad wor den, kijk ik daar hoogst ernstig tegen aan." Ook de andere raads leden in de commissie, mevrouw G. van den Berg-Van Dijk (GPV/RPF) en A. de Bruijne (CDA), vonden dat er sprake was van een mogelijke bedreiging voor Terneuzen. „Wij staan niet direct te applaudiseren bij dit plan en zetten onze vraagtekens bij de omvang er van", aldus de CDA-er. V. Lambert, voorzitter van de on dernemersvereniging City Ter neuzen, maande de gemeente alert te zijn op wat er gaande is. Collega-ondernemer Murre, voorzitter van de winkeliersvere niging Zuidpolder, ging al een stap verder. „We moeten op alle mogelijke manieren proberen dit tegen te houden." Van onze verslaggeefster Oostburg - Cees Spieren burg uit Nieuwvliet is niet langer de woordvoerder van de Socialistische Par tij Oostburg. Spierenburg wil zich vanaf nu alleen nog bezighouden met hu manitaire activiteiten en zegt de politiek vaarwel. De Nieuwvlietenaar was ja renlang de spreekbuis voor de socialisten. Hij zette zich in voor de minder bedeelden in West-Zeeuws-Vlaande- ren. Spierenburg is in deze regio vooral bekend gewor den door zijn strijd voor het behoud van het Antoniuszie- kenhuis in Oostburg. De laatste 'SP-actie' van Spie renburg was zijn oproep aan de gemeente Oostburg om in de nabije toekomst een park je te vernoemen naar de overleden prinses Diana. Hij wil een stichting oprich ten die zich helemaal richt op humanitair werk. De SP Oostburg heeft nog geen op volger gevonden voor Spie renburg. Van onze correspondent Breskens - De eerste meeting in Nederland van de JBA- ownersclub op camping 't Haventje bij Breskens was zondag een succes. Veel be langstellenden kwamen een kijkje nemen naar deze zoge naamde Kitcar, een zelf- bouwauto. In totaal 15 JBA's stonden te pronken. De zestien auto's, - waarvan er vijftien uit Engeland waren overgekomen en die van organi sator Guust Poppe uit Breskens - zien er op het eerste oog het zelfde uit, ook al verschillen ze van kleur. Bij nadere bestudering valt op Jat ze allemaal anders zijn. An dere wielen, dashboard, stoelbe- kleding, afwerking met bumpers en lampen. Motorisch verschil len vooral de Engelse van de Ne derlandse JBA's. Zo viel in Bres- tas nog een zescilinder te be wonderen. >Den V8 kan ook nog, maar die staat hier nu niet," vertelt Guust Boppe. Over deze meeting is hij zeer tevreden. „Er is veel be langstelling over de motoren die gebruikt worden en mensen wil len weten hoe lang we er aan werken. Degenen die komen, nebben wel kijk op auto's." Pop- Pe vertelt nog dat de Engelsen ook zeer enthousiast zijn. Speeltuin De Miertjes in Sluiskil. Door Michel Reijns Sluiskil - Kinderen willen spe len. Altijd en overal. Al meer dan dertig jaar biedt de speel tuinvereniging De Miertjes daarom kinderen de mogelijk heid om onder toezicht te spe len in de speeltuin in Sluiskil. En ze komen er graag. „Dit jaar hebben we zo'n veertig abonne menten verkocht. Dat is een stuk meer dan vorig jaar," zegt 34-jari- ge Marian Janssens uit Sluiskil, voorzitter van de speeltuinvereni ging. Voor twintig gulden kunnen kinderen een seizoen lang gebruik maken van de ruim twintig speel toestellen. Een dagkaartje kost een gulden in de zomervakantie, vijf tig cent daarbuiten. Op 30 april, Koninginnedag, opent speeltuin De Miertjes traditioneel haar deuren. Vijf dames houden vanaf dat moment beurtelings op schooldagen de speeltuin open van 15.30 tot 16.30 uur. Tijdens de zo mermaanden is de speeltuin geo pend van 13.30 tot 17.00 uur. En dat is soms wat veel voor de vijf. „Als er iemand ziek of op va kantie is dan zitten we al snel krap met de bezetting. Dan is het schip peren," zegt Marian. „En dan kla gen mensen soms nog dat de speel tuin niet open is. Maar zelf doen ze er niets voor," vult Monique ten Hoeven aan. De 35-jarige Sluiskil- se is sinds twee jaar bij de vereni ging- Marian is dat al zo'n jaar of tien. Van vrijwilliger tot penningmees ter tot voorzitter. En hoe dat zo ge komen is, weet ze eigenlijk zelf niet meer. „Ik denk dat ik hier een keer koffie kwam drinken bij een vriendin en toen hebben ze mij ge vraagd." Zoals Marian later aan Monique vroeg of zij interesse had om enkele middagen in de week de boel open te houden. Nu is er altijd wel een van de twee. „Thuiszitten is toch ook niets. Hier kunnen de kinderen lekker spelen en bovendien is het op ons eigen terrasje hartstikke gezellig met al die moeders," vertelt Monique. Een klein betegeld plateau vormt het terras met daarachter het snoepwinkeltje. Daar waar nog snoep te koop is voor vijf cent. Het kleine gebouwtje is ook de uit kijkpost van de dames, want De Miertjes is een speeltuin mét toe zicht. De dertig tot veertig kinde ren die op een mooie zomerse dag de speeltuin bezoeken, zijn in ver trouwde handen. „Wij hebben vo rig jaar een EHBO-cursus ge volgd," vertelt Marian. Tot nu toe valt het aantal ongelukjes geluk kig mee. Hier en daar wat schaaf wonden of eens een vingertje er gens tussen. En af en toe eens verbaal optreden. „Soms is dat wel eens nodig," zegt Monique. „Sommigen weigeren te luisteren, hoor." De twee kennen de kinderen inmiddels, en anders om. Ook de kinderen van de vrij willigers lopen er uiteraard rond. Op de wip, in de draaimolen of on der de partytent. „Die kregen we laatst van een man. En de kinde ren vinden hem prachtig, bij goed en bij slecht weer," zegt Marian. De onderhoudswerkzaamheden doen ze zelf. Schuren, verven, grasmaaien en reparaties zijn de klusjes voor de eerste maanden van het jaar. Eind april moet alles klaar zijn. „En als je dan die eerste dag kijkt. Meteen is het hartstikke druk," vertelt Monique. Meestal wordt de openstelling van de speeltuin erg feestelijk gemaakt door een luchtkasteel op het ter rein te plaatsen of, zoals, dit jaar, een clown voor plezierige uurtjes te laten zorgen. Maar bij alle activiteiten moet er op de portemonnee gelet worden. Met een gemeentelijke subsidie van nog geen zeshonderd gulden per jaar is er geen geld voor grote uitgaven. „Voor nieuwe speeltoe stellen moeten wij een hele tijd sparen," zegt Marian. Van onze verslaggeefster Oostburg - West-Zeeuws- vlaamse ouders hebben Hachten over Taxicom, de nieuwe leerlingenvervoer- ner. Eén leerling wordt bij voorbeeld opgehaald door meerdere chauffeurs, twee leerlingen zijn gezamenlijk m een auto vervoerd waar maar één veiligheidsriem aanwezig was, een auto zou ouder zijn dan zes jaar en het tijdstip van thuis komst zou nogal eens ver schillen. bit concludeert de Oostburgse rt'üA-fractie in een brief rich- B en W °0Stburgse college van Bij de PvdA-raadsleden zijn de «gelopen week verschillende „.J binnengekomen van ers wier kinderen gebruik a en van het leerlingenver voer. „Er waren zowel positieve als negatieve geluiden te horen. De positieve geluiden komen van de mensen die dit school jaar dezelfde vervoerder heb ben gehouden, mogelijk ge maakt door de verdere uitbe steding van de hoofdaannemer (Taxicom) met dezelfde chauf feurs," aldus de PvdA-fractie. De partij verzoekt B en W na te gaan hoe Taxicom functioneert en wil tevens weten hoe het col lege de huidige klachten denkt aan te pakken. Ten slotte wil de PvdA worden ingelicht over de werkwijze van Taxicom. „Het kan toch niet de bedoeling zijn dat per taxi slechts één leerling wordt vervoerd terwijl meerde re personen haalbaar zijn zon der daarbij de tijdsduur van het vervoer ernstig te vertragen." Bij Taxicom zelf zijn er de afge lopen dagen weinig klachten binnengekomen. „We hebben enkele telefoontjes gekregen van ouders die vinden dat hun kind eerder moet wor den opgehaald en we hebben één klacht ontvangen van een ouder die stelt dat wij niet effi ciënt zouden werken. Voor de meesten is het sowieso even wennen dat ze nu te ma ken hebben met een ander taxi bedrijf. We proberen alles zo goed mogelijk op elkaar af te stemmen en ik dacht dat dat aardig lukte. Als mensen klach ten hebben, moeten ze dat ons laten weten zodat we er iets aan kunnen doen," aldus S. van Hoeve, adjunct-directeur van Taxicom. Van Hoeve begrijpt niet waar om de PvdA-fractie haar onge noegen over de werkwijze van Taxicom niet bij de hoofdaan nemer zelf kenbaar maakt. „Wij weten niks van deze kri tiek, dus het is moeilijk om daarop te reageren. Laat ze maar bij ons aankloppen als ze vinden dat wij ons werk niet goed doen." (ADVERTENTIE) THE ACADEMY OF ANCIENT MUSIC met Rachel Brown, fluit Werken van Rebel, Telemann, Leclair, Couperin en Rameau Opening van het Festival van Zeeuwsch-Vlaanderen door Han Reiziger. Donderdag 11 september, R.K. Kerk Axel. Aanvang 20.00 uur. Toegang 35.-/ 25.-. CJP/Pas 65 5,-,- korting Kaartverkoop: Zuidlandtheater, 0115 695555 of 45 min. vóór aanvang bij de kerk. Sponsors: Rabobank, Axelse bedrijven Rachel Brown Aardenburg - Een 26-jarige autobestuurder uit Westdorpe kreeg zondagnacht een dag vaarding omdat hij met een al coholpromillage van 0,9 had. De man werd staande gehou den in de Sassenstraat. Hulst - Diezelfde nacht werd ook een dagvaarding uitgereikt aan een 49-jarige automobilist uit Axel. Hij werd op de Absdaalseweg in Hulst betrapt terwijl hij reed met één promil le. Terneuzen - Bij een aanrijding op de Hoofdweg in Terneuzen zijn twee auto's volledig ver nield. Een 31-jarige bestuur ster uit Axel reed zondagmid dag vanaf de Mr. F. J. Haar- manweg de Hoofdweg in Ter neuzen op en verleende daarbij geen voorrang aan een 40-jari- ge Terneuzense autobestuur der. Kloosterzande - Een 45-jarige automobiliste uit Ossenisse is zondagmiddag van achteren aangereden door een 22-jarige automobiliste uit Kloosterzan de toen ze op de Hulsterweg in Kloosterzande stilstond. Beidn voertuigen zijn aanzienlijk be-( schadigd. Sluis - In een winkel aan de Kapellestraat in Sluis is een 41-jarige vrouw uit Oostburg, zondagmiddag betrapt op dief stal van een flesje shampoo ter, waarde van 14,95. De vrouw kreeg een bekeuring van 200. gulden. Van onze verslaggeefster Terneuzen - De Stichting Pleegzorg Zeeland houdt vanavond vanaf acht uur in verenigingsgebouw Pro Rege in Terneuzen een informatiebijeenkomst. De stichting is op zoek naar ongeveer veertig nieuwe gezinnen die kin deren in huis willen nemen, die komen uit een problematische gezinssi tuatie. Het gaat om kinderen in de leeftijd van 0 tot 18 jaar uit de hele provincie. De duur van het verblijf varieert van een paar dagen óf maanden tot een paar jaar. Op de informatie-avond vertellen twee pleegouders over hun ervaringen en ook komen twee voorlichters van de Stichting Pleegzorg Zeeland aan het woord. Zij vertellen onder meer over een nieuw voorbereidingsprogramma dat 30 september in Terneu zen begint. Dit '7 Stap-voorbereidings- en selectieprogramma' is be doeld voor mensen die overwegen een pleegkind te nemen. Tijdens zé ven avonden komen alle aspecten van de pleegzorg aan bod. Een team van ervaren pleegouders en werkers in de pleegzorg verzorgt de bijeen komsten. De informatiebijeenkomst begint vanavond om acht uur én duurt ongeveer tot tien uur. Voor meer informatie kunt u bellen met de Stichting Pleegzorg Zeeland in Middelburg: 0118-652828. Den Haag/Schouwen - Minister Aartsen van Landbouw is in 1994 slordig omgesprongen met de belangen van de Stichting Duinbehoud, Kritisch Faunabeheer, de Dierenbescherming en de Vogelbescherming. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Onlangs liet de gemeente Terneu zen nieuwe speeltuigen zetten in enkele woonwijken van Sluiskil. „Dat snap ik dan niet. Ze kunnen toch beter hier nieuwe speeltoe stellen plaatsen. De kinderen uit die wijken komen toch meestal hier spelen," vertelt Marian. Eigenlijk komen ze uit heel Sluis kil en soms zelfs van daarbuiten. Verjaardag- of bedrijfsfeestjes zijn namelijk ook mogelijk. „Zodra de speeltuin open is, is het hier druk. Ook bij minder weer," zegt Moni que, die vroeger als kind ook in De Miertjes gespeeld heeft. Speeltuinen moeten in de toe komst voldoen aan allerlei nieuwe veiligheidsmaatregelen. Ook de speeltuin in Sluiskil heeft daar mee te maken. Extra kosten brengt dat voorlopig nog niet met zich mee. „Nee, gelukkig niet," zegt Marian. De kinderen blijven spelen. Steeds meer en steeds vaker. Zelfs een re genbuitje houdt ze niet tegen. „Nee joh," zegt Monique. „En an ders zijn ze er meteen weer als het droog is." Tot deze conclusie komt de Afde ling bestuursrechtspraak van de Raad van State in de rechtszaak die deze vier organisaties hebben aangespannen tegen de verleende jachtvergunning voor het natuur monument Kop van Schouwen. De vergunning geldt tot oktober 2000 en werd verleend aan de Wildbeheereenheid Schouwen- Duiveland. De minister oordeelde in oktober 1994 dat de bezwaren tegen verleende vergunning niks om het lijf hadden. Om die reden besloot hij om de protesterende organisaties niet voor een hoorzit ting uit te nodigen. De Algemene Wet Bestuursrecht staat dit toe, maar alleen als het er dik bovenop ligt dat de bezwaren ongegrond zijn. De Raad van Sta te is echter tot de conclusie geko men dat hier een hoorzitting niet had mogen ontbreken. Tussen de protesterende groeperingen en de minister bestaan immers funda mentele meningsverschillen over het nut van de jacht op fazanten, hazen, konijnen en reeen. Aartsen had de opvatting, dat jagen niet nodig is voor het voorkomen van landbouwschade, moeten weer leggen. Ook had de minister moe ten uitleggen waarom de verleen de jachtvergunning niet in strijd is met de Vogelrichtlijn en de Habi tat-richtlijn, aldus het rechtscol lege. De Afdeling bestuursrecht spraak heeft de beslissing van de minister op het bezwaarschift ver nietigd. Binnen twee maanden moet er een nieuwe beslissing zijn. De jachtvergunning op zich is door het rechtscollege in stand ge laten. De bezwaar makers tegen de jacht op de Kop van Schouwen pleitten tijdens de rechtszaak op 10 juli voor een proefperiode waarin niet mag worden gejaagd. Volgens de tegenstanders zal in die periode blijken dat er nauwe lijks landbouwschade zal zijn. Deze stelling wekte hoongelach bij de aanwezige jagers van de Wildbeheereenheid. Middelburg - Wegens succes wor den de rondleidingen door de Ab dij nog een maand voortgezet. De afgelopen twee maanden hebben dagelijks gemiddeld enkele tien tallen personen aan de rondleidin gen deelgenomen. De mini-excur sies worden gehouden op dins-, woens- en donderdag. Belangstel lenden kunnen zich dan om 15.00 uur aan de balie van het Zeeuws Museum melden. (ADVERTENTIE) Bal/onfestival ABAB Balonnenfestival Philippine 20 en 21 september 1997 Schrijf nu in of bel 0115-611100 Arrangement 1. 50.- 1 toegangsbewijs VIP-tent 1 mosselhapjesbuffet Arrangement 2. 350.- 1 ballonticket 1 toegangsbewijs VIP-tent 1 mosselhapjesbuffet Andere sponsor pakketten zijn ook mogelijk Sponsorpakket voor bedrijven 1.500.- 3 ballontickets 3 toegangsbewijzen VIP-tent 3 mosselhapjesbuffetten 6 vermeldingen per dag door de speaker 1 reclamebord, vlag of spandoek op het terrein 1 vlag aan de ballonmand Bij een sponsorpakket voor twee dagen krijgt u 20% korting op de tweede dag. Wanneer de ballonnen als gevolg van de weersomstandigheden niet kunnen opstijgen, wordt slechts 50.- in rekening gebracht voor de toegang tot de VIP-tent en het hapjesbuffet. Uw reserve ring van de ballonnen blijft geldig tot het volgende ballonfestival. ("ondergetekende wil graag gebruik maken van de volgende ar- I rangementen en/of sponsorpakketten: Zaterdag 20 september/zondag 21 september (doorhalen wat niet van toepassing is): I Naam: Adres: I Postcode/woonplaats: Datum: Handtekening: P.s. graag zenden naar: I Stichting Ballonfestival Philippine, Antwoordnummer 700, 4530 I VC Terneuzen 1

de Stem | 1997 | | pagina 17