L ndbureau ductie techniek Internet loopt over van complottheorieën over Diana lltl JU ISDN én een zwart bakelieten wandtoestel I jaojoc{> ^jj| H (ft [Dagblad De Stem] INTERNET E5 1 ]J E-mail: Leon@stem.nl „Welkom in China" zo wordt de Internet-ge- bruiker begroet op de 'homepage' van de Chi nese premier. Want ook de isolationistisch in gestelde Chinese lei ders zijn gezwicht voor de ontstuitbare opmars van het wereldomspan nende computernet werk. INTERFACE Theater en Concert Online Windows 3.1 uit de handel Navigator - Explorer Het Rijk der Fabelen ■1 X 54 Je L i m b u r 9 8 r kunt OPVALLEND Verteren in de ru- iek "Reizen en Re- atie". Elke zater- ig in deze krant! aer informatie: istbus 430 5201AK n Bosch. Tel: 073- 25225. Fax: 073- 57283. Reizen en Recreatie Fhet najaar centraal. fcnbod extra opvallend Ite brengen... Met 25% lerteert op zaterdag Ji de zaterdag na de Itie en reserveringen Fax: (073) 615 72 83. veer. Binnen deze fabriek, :ober 1992 operationeel is, i 115 medewerkers, im Uitzendbureau zoekt in in Smiths Food Group ge- productiemedewerkers jrricht licht inpakwerk, maakt rijdt heftruck. Hiervoor wilt gendienst werken en bent u re tijd of op oproepbasis r. Hebt u interesse? Neem ontact op met onze vestiging! ker, (0162) 51 78 87 Onderhoud iche installaties in de ,che installaties in de een zelfstandig service- atten: 3 en inbedrijfstelling van ngstechnische installatie regel- en besturingstecn- ketels, koelmachines, an bovengenoemde insta' leid tot het volgen van cur- niek en koeltechniek. an Van Halderen Ooster- 5TALLATIEBUREAU Oosterhout b.v. Oosterhout - 0162-454925 n ZATERDAG 6 SEPTEMBER 1997 Location: http://www.stem.nl Reacties: CHIPS BITES Door Nanne Dorren Wat gebeurde er werkelijk met Diana en haar minnaar Dodi Fay ed? Zijn ze echt per ongeluk uit de bocht gevlogen? Waren de papa razzi niet gewoonweg agenten van de Britse geheime dienst? Waarom werd Diana's dood pas na vier uur bekendgemaakt? En waarom is ze niet naar een van de twee ziekenhuizen gebracht die veel dichter bij de plaats des on- heils lagen dan hetgeen waar ze uiteindelijk terecht is gekomen? Al een dag na de dood van Lady Di ventileerden wantrouwende zielen hun complottheorieën op de Conspiracy Theory Discussion Board op Internet. Inmiddels loopt het web over van allerlei wilde en veelal volslagen ididote veronderstellingen. Het wordt niet met zoveel woorden gezegd, maar de teneur is duidelijk: Diana en Dodi zijn niet verongelukt, ze zijn opzettelijk de dood inge jaagd. Te veel mensen zijn gebaat bij de dood van de prinses en haar minnaar, doet The First Diana Conspiracy Site er nog een schep je bovenop. Het Britse koninklijk huis is ver lost van een lastpak. De Britse re gering hoeft geen enorme bedra gen meer te spenderen aan de be veiliging van Diana en is boven dien bevrijd van haar kritiek op landmijnen, die een belangrijke bron van inkomsten vormen voor Groot-Brittannië. Het Britse establishment is door het vermeende wangedrag van de paparazzi eindelijk gerechtigd om draconische maatregelen te treffen ter bescherming van de privacy. Kortom, de landgenoten van Agatha Christie zien genoeg motieven voor een moord. Maar zij zijn niet de enigen. De Libische leider Gadaffi, altijd be reid om aartsvijand Groot-Brit tannië in een kwaad daglicht te stellen, beschuldigt de Britten van niets minder dan „religieus en etnisch racisme": „Het (Groot- Brittannië) heeft een misdaad be gaan door een Arabische burger te executeren die met een Engelse prinses wilde trouwen. Het heeft het ongeluk samen met de Franse inlichtingendiensten voorbereid. Een Egyptische functionaris uitte eveneens zijn wantrouwen tegen over de Britten: „Het is het lot van de islam. De mensen in het westen houden niet van ons." Maar ook de Internetbezoekers vragen zich af of er niet een rela tie bestaat tussen de dood van het prille paar en de godsdienst van Dodi: „Zou Buckingham Palace het werkelijk goed hebben gevon den dat de moeder van de toe komstige koning (William) met een moslim zou trouwen?" Australische aboriginals zoeken de verklaring voor Diana's dood in een heel andere hoek. Zij moet boeten voor fouten uit het Britse koloniale verleden: de dood van Diana is Groot-Brittanniës straf voor het onthoofden van de 19de- eeuwse aboriginalstrijder Yagan. De wildste suggestie, gedaan op het Internet, betrekt zelfs Diana's voormalige minnaar majoor Ja mes Hewitt bij wat een ongeval moest lijken. Want is het niet erg verdacht zoveel als Diana's jong ste zoon, Harry, lijkt op de man met wie Diana bekend heeft over spel gepleegd te hebben? „Heeft Diana wellicht een diep geheim mee in haar graf geno men?", zo wordt met dikke rode letters opgeworpen, een ge heim dat de Windsors vernietigd zou hebben als het uitgekomen zou zijn?" Het wordt tijd dat Miss Marple uit haar graf herrijst om, aan de hand van enkele vergelijkbare ge vallen uit haar dorp, de moord op Diana en Dodi op te lossen. Tientallen links naar sites waarin volop gespeculeerd wordt over de dood van Diana vindt u op de In ternetpagina van De Stem Online Internet voor China bedreiging Door Elaine Kurtenbach (AP) Aanvankelijk werd het Internet als een bedreiging gezien. Iedereen met een aansluiting heeft immers vrijelijk toegang tot informatie in aangesloten computers in het bui tenland - informatie die onder an dere kritiek op het Chinese bewind kan behelzen. Ofschoon ze het me dium aan de ene kant proberen te beteugelen, hebben ze niettemin besloten van de nood een deugd te maken en met eigen propaganda het net op te gaan. Op het'Internet-adres vinden In- ternet-gebruikers informatie over 14 kwesties, waaronder de verhou ding met Taiwan en het standpunt van China inzake Tibet. In een van de hoofdstukjes wordt uitgehaald naar Japanse nationalisten die het bloedige Japanse oorlogsverleden proberen schoon te praten. Elders wordt de Amerikaanse kritiek op de Chinese mensenrechtensituatie gehekeld. Net als met de andere media in het land, proberen de Chinese autori teiten te bepalen welke Internet- informatie de bevolking wel of niet onder ogen mag krijgen. Ze hebben vele buitenlandse infor matiebanken afgesloten en ver bieden gebruikers buiten de offi ciële Internet-leveranciers om het net op te gaan. Ook waarschuwen ze dat de staatsveiligheidswet en de wet tegen pornografie ook voor het Internet gelden. Een riksha-rijder passeert een van de eerste internet-café's in Beijing. foto reuter Telecom Beijing, een onderdeel van het ministerie van posterijen en telecommunicatie, beheert de computers die toegang geven tot het netwerk. Maar de controleurs die de op Internet aangeboden in formatie beoordelen op staats- en zedenondermijnende elementen kunnen de snelle aanwas van 'websites' niet aan. Verder is het mogelijk met zoge noemde 'proxy-servers', bijvoor beeld computers op universitei ten, met een omweg op het net werk terecht te komen. Ook kun nen mensen die in het buitenland zijn geweest gebruik maken van hun abonnement op een buiten landse Internet-leverancier om contact te leggen met iedere web site die ze willen. Een groep dissidenten is de Chi nese 'cybercops' te slim af en slaagt erin een elektronisch weekblad te verspreiden dat ge heel is gewijd aan de bestrijding en ontduiking van de censuur. 'Suidao', 'Tunnel' in het Chinees, vindt zijn weg naar Chinese lezers via computers in het buitenland. Tunnel beleefde zijn debuut op 4 juni, de dag dat het Volksleger in 1989 op het Plein van de Hemelse Vrede in Beijing bloedig optrad tegen demonstranten voor demo cratie. De eerste afleveringen stonden dan ook in het teken van het neergeslagen protest. „Verzet je tegen censuur op inter net. Zorg dat je geïnformeerd bent", zo kregen lezers in een re cent nummer een hart onder de riem gestoken. Ambtenaren willen onder vier ogen wel toegeven dat het inter- net-gebruik onmogelijk volledig te beheersen valt. Toch streven de autoriteiten naar een uitbreiding van het gebruik, in plaats van een beperking. Het internet wordt gezien als middel om China ver der op weg te helpen in de vaart der volkeren. „Momenteel worden er in China relatief erg weinig computers ge bruikt. Het internet-gebruik ligt zelfs lager", zei Yang Xueshan, het hoofd van het Bureau voor Kapitaalsinvesteringen van het Staatsinformatiecentrum, on langs in een artikel in een mana- gementtijdschrift. Yang pleitte in het stuk voor een beleid waarin Chinezen worden aangemoedigd tot het gebruik van het internet en het aanleggen van nieuwe net werken. Want een moderne infor matietechnologie is van vitaal belang voor de inhaalrace met het Westen, zo was de strekking van Yangs betoog. De censuur op het net blijft voor lopig bestaan, maar volgens velen is dat onverenigbaar met het streven naar een groter internet gebruik. „Je kunt geen geavan ceerde technologie met achterlijk bureaucratisch toezicht vereni gen", zegt Steven Calcote, een in Beijing gevestigde internet-advi- seur. Volgens Calcote is het nu de trend in China dat het internet gebruik wordt vergemakkelijkt. Het aantal mensen dat aangeslo ten is op het internet was in ja nuari dit jaar gestegen tot zeker 100.000, zegt het ministerie voor elektronische industrie. Het aan tal internet-gebruikers moet on geveer drie a vier keer zo groot zijn, omdat de meeste computers in China door meerdere mensen worden gedeeid. Nog steeds zijn dat relatief weinig mensen op een bevolking van 1,3 miljard. Maar de aangeslotenen op het net be horen tot de economische en poli tieke elite van het land en hun in vloed kan niet worden verwaar loosd. Afgelopen zomer is het net ook door de communistische partij ontdekt als propagandamiddel. Op de thuispagina van de partij krant Volksdagblad, staat een webversie van de 'Werken van Deng Xiaoping', met hoogtepun ten uit geschriften en toespraken van de overleden Chinese leider. In totaal zijn er zo'n 80 staatsbla den die zeggen dat ze een inter netpagina hebben. Vaak gaat het daarbij echter om niet meer dan een geschiedenis van het blad en een karig aftreksel van het door de staat gecensureerde nieuws. Verder is de regering van plan een pagina te openen die bedoeld is om Chinezen in het buitenland terug naar China te lokken zodra ze in den vreemde zijn afgestu deerd. De pagina biedt informa tie over werk, verder onderwijs en onderzoek in China. Diverse China-links op de internetpagin van De Stem Online Ik sluit niet uit dat ik een dezer dagen op mijn dode gemak gewoon het wiel opnieuw uit ga vinden. En als ik het voor de eerste keer aan het rollen heb sla ik mezelf waarschijnlijk eens op de schouder en ga ik eens kijken of er mis schien nog andere voor de hand lig gende voorwerpen, zoals daar bijvoor beeld zijn mes, lepel en vork, ik noem maar wat, te verzinnen zijn. Vindt u dat stom? Misschien heeft u wel gelijk, maar ik kan er nou eenmaal niets aan doen. Het zal wel een latent geval van sado-masochisme zijn waar door ik me geroepen voel om constant dingen uit te vogelen die allang uitge vogeld of voorgebakken zijn. het heeft me twee weken gekost om mijn gastenboek zo te laten reageren als ik wilde dat het reageerde en om net er een beetje uit te laten zien zoals ik wilde dat het smoel eruit zag. Hele maal tevreden ben ik nog niet, maar de cosmetische ingrepen die nu nog ver richt moeten worden verontrusten me nu niet zo erg meer. Ik begrijp nu redelijk wel hoe en waar om dat duivelse Perl-script zich ge draagt zoals het zich gedraagt en ik ken nu de juiste modes op mijn virtuele '"■server uit mijn blote hoofd: ch- mod 755 voor alles wat er in de cgi-bin geparkeerd is en chmod 777 voor het ogboek zelf, anders kan er niets in weggeschreven worden. En vooral niet vergeten alles in asoïte uploaden i.p.v. jnair en helemaal niet vergeten om uaama nóg een keer die modes op nieuw in te stellen, anders blijft de boel gierend in de soep lopen. Goed, het voorgaande wilde ik maar een keer gezegd hebben om minstens de indrukte wekken dat ik er een beet je verstand van gekregen heb en verder kunt u het naar believen onthouden of vergeten. Feit is dat ik er dankzij het beheersen van een paar ondanks die geheimtaal simpele kunstgrepen in ge slaagd ben om een gastenboek aan de praat te krijgen met een eigen smoel. „Ik snap niet wat je allemaal moeilijk aan het doen bent," schreef een van degenen die het gemetsel aan mijn do mein op de voet volgt, „ik hoef bij mijn provider alleen maar op een knop te drukken en dan wordt er automatisch een gastenboek voor me aange maakt." Ja, amme hoela, dat weet ik ook nog wel, en zo'n serie Quick Tools staat er ook voor me klaar bij TABnet, waar mijn virtuele server gehuisvest is. Een paar relevante gegevens intikken zoals E-mail-adres en domeinnaam, op een submit-button ciicken ét voilé, your guestbook is up and running, is het al net zo geautomatiseerde antwoord. Die aanpak bevalt me niet. Om te be ginnen niet omdat ik liever moeilijk doe als het niet makkelijk hoeft, en ten tweede omdat ik een hekel aan unifor miteit heb. Het resultaat is dat alle gas tenboeken van eenzelfde provider op één en dezelfde druppel water lijken, met soms alleen een variatie in achter- grondkleur en soms wat lijntjes. Ik geef toe dat ik bij het aanmaken van het CGI-script en het logboek met be hulp van de GuestbookStar van Web- Genie ook maar uit enkele mogelijkhe den kon kiezen, maar daarna heb je dus wel een eigen script waarmee je naar hartelust kunt experimenteren, zowel met de manier waarop je alles af laat handelen richting eigenlijke log boek als met de vormgeving. Nu het gastenboek naar behoren loopt, ga ik de komende week voor zichtig verder stoeien met het aanma ken van een paar formulieren met be hulp van dat andere stuk software van WebGenie, CGI-Star. De eerste twee kerframe, met bloed, zweet en tranen in en elkaar gepeuterd, weer te her schrijven? Elders op deze pagina in de rubriek Chips and Bytes wordt aangekondigd dat we begin volgende maand met een uitgebreide vergelijking tussen Netsca pe 4.0 en Explorer 4.0 gaan komen. Ik begin intussen steeds vaker de neiging te krijgen om die hele Explorer voor eens en voor altijd van at mijn systemen te kieperen. knoppen in het linkerframe (meestge- stelde vraag de afgelopen week: 'leuk die kleurtjes, maar wat is de bedoe ling?') werken nu ook, waarmee die vraag beantwoord begint te worden. Nieuw probleem en daarmee een vraag voor de HTML-wizards: waarom werkt dat onmouseover wél zoals de bedoe ling is onder Netscape, maar niet onder Explorer? Onder Netscape zie je keurig de kleurtjes verspringen als de muis in de buurt komt, maar onder Explorer gebeurt er niets. Waarom niet? Het zo veelste Java-script dat onder de een wel werkt, maar onder de ander niets doet, Ben ik nu verplicht, als commitment naar mijn bereidheid mijn site Best Vie wed in Any Browser te maken, dat lin- Het is me te vaak hetzelfde liedje: alles wat ik aan nieuwe trucs en grappen uit probeer werkt keurig onder Netscape, of het nou 3.0 of 4.0 Communicator is. Dan denk ik aan het eind van een dag waarop mijn ogen klein en bijna vier kant zijn geworden, door voorgaande ervaringen bij voorbaat argwanend ge worden, 'hmmmm, nu eens even kijken wat-ie in Explorer doet'. Waarna mijn avond maar al te vaak bedorven is door het resultaat. Ik sluit daarom niet uit dat ik mijn pri- vé-escapades in de toekomst voor slechts één browser geschikt ga maken en u hoeft niet driemaal te raden wel ke: daar komt een mooie Netscape-but ton op te staan. Dat is, zou het hier om dorpspolitiek gaan in plaats van om een website, mijn persoonlijke stand punt. Ik zeg er maar gelijk bij dat dat niet het standpunt van mijn partij is, en dat De Stem Online zo neutraal mogelijk zal blijven, zo leesbaar mogelijk voor wel ke browser dan ook. Bidden we intus sen maar met zijn allen door dat die browser-boeren zich nou eindelijk eens gaan conformeren aan dezelfde HTML- standaard, zodat die zinloze en volsla gen overbodige problemen verleden tijd zijn. Mijn sportiviteitsgevoel verplicht mij in tussen enkele vriendelijke woorden over de PTT te laten horen. Vorige week beschreef ik hoe ik enkele weken tevergeefs had zitten wachten op een aangevraagde ISDN-aansluiting, waar na mij te verstaan werd gegeven dat dat min of meer mijn eigen schuld was omdat ik als gewenste ingangsdatum z.s.m. had ingevuld in plaats van 30/08/97 of zoiets. Ik mag u nu melden dat ik daarna aan genaam verrast werd door de slagvaar dige reactie van de PTT, kennelijk naar aanleiding van die alinea. Maandag morgen werd ik gebeld dat hetgeen ik beschreven had gewoonte noch bedoe ling of manier van doen was, en dat men druk bezig was een en ander uitte zoeken. Dinsdagmorgen werd een afspraak voor de montage gemaakt, en omdat ik nu ook niet flauw wilde doen omdat ikzelf de benodigde hardware nog niet in mijn bezit had, want die moest im mers van NLnet komen, ben ik sinds woensdagmiddag de trotse bezitter van een I5DN-2 aansluiting. Hoe dat allemaal werkt hoop ik u vol gende week mede te kunnen delen. Vanwege het eind van het zomersche ma (synoniem voor komkommertijd) ligt de deadline van de internetpagina weer op donderdagmiddag, en het be nodigde kastje, de Zyxel TA128, zou pas vrijdagmorgen bezorgd worden. Maakte me niet uit, want na het be zoek van de twee technici van de PTT die het spul aangesloten en getest hebben, ben ik nu al een gelukkig mens. Of ik misschien nóg zo'n ding wilde hebben?, vroeg een van die twee meneren, met een blik op mijn' inmiddels tot redelijke proporties ge groeide verzameling oude zwarte ba kelieten telefoontoestellen, waar ik ooit nog eens een vitrine voor moet bouwen. Bleek dat ze er toevallig net eentje 'bij een oud vrouwtje' van de muur getrok ken hadden en vervangen door een nieuwerwets geval. 'En anders gaat-ie toch maar de container in...'. Bij deze, meneer Blom van PTT, die mij met de hand op het hart verzekerd heeft dat PTT altijd zijn best doet om het alle klanten zo snel en zo goed mogelijk naar de zin te maken. Bij deze; het maakt me nu helemaal niets meer uit dat ik een maand lang heb moeten wachten op mijn ISDN. Als ik iedere keer dat ik ergens lang op moet wach ten een zwart bakelieten wandtoestel cadeau krijg, dan hoort u deze jongen nooit meer klagen- Goed nieuws voor Internettende cultuurvrienden. Sinds 1 september bestaat de mogelijkheid om vanachter de com puter kaartjes voor theatervoorstellingen en concerten in Nederland te bestellen. Theater en Concert Online, een or ganisatie die al meer dan een jaar gegevens over allerlei voorstellingen op Nederlandse podia via Internet beschik baar stelt, heeft daarover afspraken gemaakt met zo'n vijf tig theaters. Wie de website van Theater en Concert Online bezoekt merkt eigenlijk niets van de nieuwe service. Opzet en indeling van de site zijn onveranderd, uitleg over het online bestehen van kaartjes ontbreekt, net als een overzicht van voorstellingen waarvoor meteen kaarten be steld kunnen worden. Bij de voorstellingen waarvoor onli ne kaarten beschikbaar zijn, is een 'koop-knop' toege voegd, dat is ahes. Wie daarop clickt krijgt een bestelformulier voorgescho teld. Bestelde kaartjes worden naar het opgegeven adres gestuurd en kunnen alleen per creditcard worden afgere kend, wat nu misschien ook nog een minpunt is. Zoeken in de uitgebreide database met gegevens over voorstellingen op tweeduizend Nederlandse podia gaat overigens wel heel handig. Een dagoverzicht van alle voorstellingen in een be paalde regio is zo gemaakt en de informatie is behoorlijk compleet. Een link naar www.theater.nl staat op de internetpagina van De Stem Online. Microsoft stopt op 31 oktober met de losse verkoop van Windows 3.1. De softwarereus blijft daarna nog een jaar ondersteuning geven aan gebruikers van het verouderde besturingsprogramma. Voor klanten die gebruik maken van het MS Open Licence en het MS Select Program blijft Windows 3.1 gewoon beschikbaar. Volgens Microsoft is de vraag naar het softwarepakket het afgelopen jaar met meer dan tachtig procent afgenomen. Ook worden er steeds meer 32-bits toepassingen ontwik keld. Deze programma's werken wel onder Windows (95 en Windows NT, maar niet onder het 16-bits Windows 3.1. Voorlopig blijft Windows for Workgroups 3.11 nog be schikbaar als 16-bits besturingssysteem, terwijl naar ver wachting volgend jaar de 32-bits systemen Windows '98 en Windows NT 5.0 op de markt worden gebracht. Versie 3.1 van het Windows-pakket zorgde bij verschijning in 1992, en dat is toch écht pas vijf jaar geleden, voor de echte doorbraak van het Windows-besturingssysteem. Het programma was feitelijk niet veel meer dan een grafische schil rond het oudere MS-DOS (Disk Operating System). Dat was door de wirwar aan commando's voor velen moei lijk te bedienen. Vorige week al kort vermeld hier: Netscape Communicator kent veel mogelijkheden die de doorsnee internetgebruiker niet of nauwelijks nodig heeft. Al de extra functies zorgden - afhankelijk van de gekozen versie - voor een extra groot en log installatiebestand van zo'n 9 tot 15 megabyte, waar van het downloaden erg veel tijd in beslag kan nemen. Netscape stelt daarom het browsergedeelte beschikbaar onder de noemer Navigator 4.0. Het verkleinde pakket voor Windows 3.x of Windows 95 en NT is toch nog altijd 8 me gabyte groot. Netscape Navigator 4.0 is beschikbaar via de site van Nets cape. De nieuwste HTML-codes en trucs worden net als bij grote broer Communicator volledig ondersteund. Deze jongste Netscape-telg mist echter wel alle nieuwsgroep- en E-mail functies die al vanaf Navigator 2.0 standaard in de browser verweven waren. Navigator 4.0 is een prima pakket voor iedereen die bereid is een apart E-mail programma te installeren of die alleen het World Wide Web af wil stropen. Anderen kunnen beter kiezen voor de basis Communicator-versie, die tenslotte slechts 1 megabyte meer downloadwerk kost dan Naviga tor 4.0. Ook de browser van concurrent Microsoft blijft een goede optie. De nieuwste versie van Internet Explorer 4.0 wordt op 30 september gelanceerd. De beta 2-testversie is nu ook al te downloaden. Een uitgebreide test van de nieuwste Netscape en Microsoft browsers volgt volgende maand op deze pagina. Tip: wie geen zin in downloaden van de al dan niet volledi ge Communicator heeft, koopt het septembernummer van PC Active. Voor dertien gulden min een stuiver krijgt u niet alleen een goed blad met lezenswaardige verhalen, maar ook een cd-rom vol software, waaronder alle versies van Netscape Communicator, die zestig dagen geldig blijven. In het blad overigens ook een bespreking met zeer veel handi ge tips betreffende Communicator. Francisco van Jole, schrijver, maker, verzamelaar en eind redacteur van dezelfde Daily Planet heeft onder de titel 'Het Rijk der Fabelen' in de komkommertijd in De Volks krant een serie van van dertien artikelen over zogenaamde urban legends geschreven, in onze moedertaal bekend als Broodje Aap-verhalen. Zoals daar zijn de beroemde zogenaamde toespraak van een indianenopperhoofd, gestolen nieren, snuff- films en de Darwin Award. Alle dertien artikelen zijn na laatste af levering, afgelopen zaterdag, online gezet. Francisco, ken nelijk een liefhebber van het genre, struint dagelijks het net af op zoek naar nieuwe legends. „Deze serie zou nooit geschreven kunnen zijn zonder het net te gebruiken en dan met name de newsgroup alt.folklo- re.urban waar dagelijks tientallen berichten door een grote en trouwe groep liefhebbers worden uitgewisseld,,, aldus Van Jole deze week in de Daily Planet. MM

de Stem | 1997 | | pagina 53