tv Vrees voor 'Anderlecht-effect' Jong Oranje met tien man langs België Martina Hingis als eerste naar finale Verdediger Numan houdt Bogarde uit basis 'LuiidiaJ Belgische bondscoach Leekens legt spelers spreekverbod op over omkoop-affaire De Roover paar weken aan de kant UITSLAGEN STANDEN IJ INSCHRIJVING pÉSTEM SPORT De crack Oranje [de loodgieter en de electri- Die geven de nodige trucs en Ëie voor een doe-het-zelver g kunnen zijn. Verder is er aandacht voor gereedschap kor valkuilen waar zelfs ge- Jneerde klussers nog voor len uitkijken. Ook trends en leiten hebben een vaste Is in het programma, resentatoren Myrna Goossen pkke van Alphen hebben bei- Ifiniteit met de woonwereld Idat Myrna Goossen bij het publiek bekend werd als hntatrice van de 5 Uur Show lenteerde ze ondermeer Eigen 1 Tuin. Fokke van Alphen |t jarenlange ervaring in de r en in de exclusieve meubel- v. Sinds 1988 heeft hij een ei- laannemersbedrijf. ■lussen met Kijkers wordt vanaf zon- ig 7 september elke zondag op SBS 6 ■tgezonden van 17.00 tot 18.00 uur IM.K. Stijl) IHZ J.P. Loop [tarissen [werking met Vroome te Hulst bus 20, 4530 AA Terneuzen b77, Telefax 0115-630216 I.E. Seijdlitz en J.P. Loof, [leuzen, Herengracht 10 I AA Terneuzen), telefoon: nenwerking met mr. A.W. I Hulst, zullen op verzoek bij inschrijving verkopen: IIS met schuur, tuin en It Veer 94 te 4543 NL ente Terneuzen, kadastraal Ite Terneuzen, sectie S jen 625, tezamen groot zes centiare. [an worden aanvaard vrij ander gebruiksrecht na koopsom. Betaling van de In (veilingtarief) binnen 4 van de inschrijfbiljetten. komen voor rekening van lari 1998. j volle last wordt gegeven is Ideponeerd. ptten (ondertekend) dienen ptembera.s. om 10.00 uur (voornoemde notarissen |n, op welk tijdstip de i geopend en waarbij alle Iwezig kunnen zijn. bezichtigen op 1 september uur tot 16.00 uur en op 6 van 10.00 uur tot 12.00 rwaarden met kadastraal Ier inzage ten kantore van ■tarissen, alwaar tevens en verkrijgbaar zijn. rmatie kan men zich wenden I.E. Seijdlitz tpassage 24-26, Breda. exibele Woonsysteem. 1 IJ I 1 I I I ZATERDAG 6 SEPTEMBER 1997 r Henri van der Steen Rotterdam - Alles is rustig bij flranje, even voor de 119e Derby der Lage Landen. Al- wie rechtsback speelt nog even geheim. Nu jw mogelijk. De woningen 7.O.N.. p Zoom duootjes en triootjes een balletje toe: rfeyenoorders Van Bronck- wst en Van Gastel, de PSV'ers, je tweeling De Boer, Seedorf en jlaivert. De training zelf ziet er bekend uit: warming-up, je, afronden, rond- jotje. Rust geeft ook de constate- dat na Reiziger ook Van gooijdonk dat rare Prommayon- kapsel (wit als melk) heeft afge zworen. Nieuw bij Oranje is stagiaire Ro nald Koeman. In trainingspak doet hij actief mee aan de trai ning, als libero van partij B. As sistent-coach Neeskens speelt mee met hetzelfde negental, waarin vooral reserves zijn opge nomen. De laatste training voor een in terland geeft doorgaans duide lijkheid over de opstelling. Niet altijd bij Hiddink, die er weieens een genoegen in schept dwaal- spoortjes uit te leggen. Gisteren leek Bogarde nog te gaan spelen, vandaag is hij back bij ploeg B en is Numan dat bij de A-ploeg. Na de training geeft Hiddink het dan ook maar toe: Numan speelt, want die heeft het goed gedaan het afgelopen jaar. De rolverdeling voor vanavond in de Kuip stond al grotendeels vast: de Belgen spelen geheel in het wit, een Deen fluit en Harry Vermeegen geeft commentaar voor de televisie. Wie een schotel heeft en liever verstoken blijft van de aanmoedigingen ('Nou, kom op Jaap, snel naar voren nu') en de familiaire mededelingen ('Ronald op Philip en die passt op Dennis') van de Veronica-ko- miek, kan uitwijken naar ESPN, Kuwait TV, het Indonesische sta tion RCTI of het Turkse Kanaal D, die de wedstrijd rechtstreeks overnemen. Verder staat vast dat Johan Cruijff in elk geval op de eeuwige ranglijst van record-internatio nals een plaatsje zakt. Frank de Boer passeert hem vanavond. Zou hij het weten? Nee. „Cruijff? Is dat zo? Geen idee. Oh." De cap tain speelt zijn 49e wedsrijd voor Oranje en komt op gelijke hoogte met Johan Neeskens. Het volgen de richtpunt van De Boer is nu Wim van Hanegem, die op 52 in terlands staat. Bij de topscorers blijft Cruijff wellicht wel staan. Achter Faas Wilkes (35 goals in 38 interlands) staan Abe Lenstra en Johan Cruijff broederlijk twee en drie, met 33 goals. Daarachter komt Dennis Bergkamp, met één doel- puntje minder. De spits van Ar senal zou vanavond dus een plaats kunnen stijgen. Hij doet dat zeker op de ranglijst van in terlands: Bergkamp wordt ge deeld veertiende, met Adri van Tiggelen en ir. Harry Dénis, de aanvoerder van Oranje in de ja ren twintig: 56 interlands. Zo verandert alles en blijft er toch ook een hoop hetzelfde. De Ajax-dominantie bijvoorbeeld. De opstelling van Oranje heeft er vanavond weer een boel: acht Ajacieden en oud-Ajacieden staan er opgesteld. Twee - Wins ton Bogarde en Aron Winter- zitten er op de bank. Opstelling Nederland: Van der Sar; Reiziger, Stam, Frank de Boer en Numan; Seedorf, Jonk, Ronald de Boer en Cocu; Kluivert en Berg kamp. pooi Jaap van Essen Botterdam - Georges Leekens was weer helemaal zich zelf, gistermiddag in Rotterdam. Op een speciaal voor de Nederlandse pers belegd interview-uurtje kwam hij weer met ene kwinkslag na de andere. Op humoristische wijze boop de Belgische bondscoach in zijn geliefde rol van underdog. Eén keer echter weigerde hij elke vorm van commentaar. Sterker nog, Leekens had ook zijn spelers verboden ook maar iets te zeggen over de omkoop-affaire bij An- gerlecht. „We zijn hier voor Ne- derland-België, die wedstrijd is belangrijk. Volgende week kunt u over Anderlecht," bitste Van onze verslaggever Breda - De blessure die Bart de Roover opliep in de wed strijd NAC-NEC van vorige zaterdag, is zwaarder dan zich in eerste instantie liet aan zien. De Belg kampt met een scheurtje in het kapsel van zijn rechterheup en zal twee tot drie weken niet in actie kunnen komen. De Roover moest omdat hij pijn bleef bouden deze week al het trainingskamp van de Belgische nationale ploeg verlaten. „Ik vind het zeer jammer dat ik nu mijn eerste interland met Nederland misloop. Daar zag ik enorm naar uit. Alle ingrediënten zijn aanwe zig voor een fantastisch duel," al dus de centrale verdediger. „Maar het spijt mij minstens net zo erg, dat ik een poosje niet voor NAC kan spelen." NAC's huisdokter Alex Fievez heeft De Roover geadviseerd eerst een weekje rust te nemen. „Dat doe ik beslist, maar zater dagavond kom ik natuurlijk wel uaarde Kuip om de Rode Duivels aan te moedigen." de doorgaans aimable Belg, die zo begaan is met de imago-verbe tering van het Belgische voetbal. Ook Jan Peeters, secretaris-gene raal van de Belgische voetbal bond reageerde aanvankelijk af wijzend op vragen over de kwes tie Anderlecht. Maar blijkbaar zit de zaak de man - die twintig jaar rechter was - toch bijzonder hoog. „Ik heb er vannacht nau welijks van geslapen." Peeters is net als Leekens begin dit jaar benoemd in zijn functie. Beiden zien het als een belangrij ke taak het geschonden blazoen van het voetbal in hun land op te poetsen. Vooral dankzij de rede lijke resultaten van het nationale team én de kwalificatie van alle clubs die in de voorronden van de Europese toernooien actief wa ren, leken zij op de goede weg. Sloot Doordat de uit 1984 stammende Anderlechtse koe nu uit de sloot is gehaald, krijgt het beleid van positivisme weer een flinke knauw. Nederland-België is bij de Zuiderburen ineens nauwe lijks meer een item. De meeste Belgische kranten openden hun voorpagina gisteren zelfs met de bekentenis van de vroegere An- derlecht-voorzitter Constant Vanden Stock. Hij erkende dat hij de Spaanse scheidsrechter Guruceta Muro in het voorjaar van 1984 1 miljoen Belgische franks (circa 55.000 gulden) gaf. De inmiddels overleden arbiter ontving het geld (een lening, een vriendendienst, volgens Vanden Stock) pal voor het duel Ander- lecht-Nottingham Forrest, de halve finale in de UEFA-Cup. Anderlecht had de uitwedstrijd met 2-0 verloren, en won thuis met 3-0 vooral dankzij een discu tabele strafschop, die Muro toe kende. Anderlecht verloor enkele Een 'Hollands' plaatje. De Rode Duivels trainden gisterochtend onder leiding van bondscoach Leekens (tweede van links) bij het Kra- lingse Bos. foto anp weken later overigens de finale van Tottenham Hotspur. Daar mee was de kous niet af, want twee Antwerpse voetbalmake laars, Jean Eist en René van Ae- ken, wisten van de zaak af, en kregen jarenlang miljoenen franks zwijggeld van Anderlecht. De heel zaak speelde op, toen Ro ger Vanden Stock als opvolger van zijn vader lucht kreeg van de betalingen aan het Antwerpse duo. Hij diende begin dit jaar een klacht in bij justitie in Brussel wegens afpersing, en daarmee lag de kwestie op straat. Eist en Van Aeken sloegen terug en speelden rapporten door naar de Belgische bond, die zich ge noodzaakt zag de UEFA op de hoogte te brengen. Daardoor startte bij de Europese voetbal bond een onderzoek, dat nog steeds loopt, hoewel Roger Van den Stock vorige week ineens verkondigde dat zijn club was ge zuiverd van alle blaam. Geschorst Daar is dus geen sprake van. In tegendeel, in België houdt men er terdege rekening mee dat Ander lecht wordt aangepakt. Over an derhalve week wordt de club ge acht aan te treden tegen Casino Salzburg in de eerste ronde van de UEFA-cup, maar de kans is niet ondenkbeeldig dat Ander lecht eén jaar wordt geschorst. Ook de Belgische bond kan stap pen ondernemen. Anderlecht heeft alleen het geluk dat men strafrechtelijk niets heeft te vre zen. In de Belgische wetgeving is omkoping niet strafbaar, tenzij het overheidsdienaren en instan ties betreft. Dit in tegenstelling tot bijvoorbeeld de situatie in Frankrijk en Nederland. De Belgische voetbalbond zit da nig in de maag met de hele kwes tie. Jan Peeters ziet zelfs een groot complot. „Ik ben niet op mijn achterhoofd gevallen. Het is toch geen toeval dat deze kwestie daags voor zo'n belangrijke wed strijd naar buiten komt. Hier zijn krachten aan het werk die blijk baar belangen hebben." Wie die krachten zijn, en welke belangen zij dienen, wist Peeters overigens ook niet. Georges Leekens zei gisteren te vrezen voor de gemoedstoestand bij zijn spelers. „Wij klappen al tijd een beetje dicht wanneer er conflicten zijn. Heel anders dan jullie. Nederlanders putten er juist kracht uit. Zonder ruzie ge dijen jullie niet. Zo'n zaak met Kluivert versterkt alleen maar de teamgeest van Oranje." Den Haag (anp) - Een uur lang speelde Jong Oranje gis teravond met een man (Boa- teng) minder. In die fase scoorde de formatie van coach Dorjee vier keer. Daar door werden de leeftijdsge noten uit België in het Zui derpark bijzonder knap ver slagen (5-2). Een plaats bij de laatste acht van het Europese jeugdtoernooi is dichtbij ge komen. Het was niet de eerste keer in de huidige cyclus dat er bij Jong Oranje eentje te weinig binnen de lijnen stond. Uit bij Turkije Steg het ook al mis. Dirkx moest daar vroegtijdig vertrekken. Het wergebleven tiental vocht hard tegen de onterechte ingreep van de scheidsrechter en won onder moeilijke omstandigheden dank rij een treffer van Musampa (1- Ook deze keer was het duel nog met op de helft of de Nederland se jeugd was in de minderheid. Hel incident rond Boateng speelde zich na een half uur af. an Houdt, één van de drie Ro tte JC'ers bij de Belgen, brak ™or, de verdediger van Feye- Boord tackelde van achteren, dlgens arbiter Schluchter speelde hij de man, niet de bal. '1 "et vertrek van Boateng, be- fn U niet V00r ket eerst in Zün °poaan terechtgewezen, was e stand 1-1. Schops, ook al Ro- a. opende voor de jonge Dui- J 1 ®ruggink maakte binnen e minuut gelijk. Ondanks de v j 'dl kwam Oranje ver- gens op voorsprong, door tp c u"' voor rus*; maak- bchops, opnieuw, een doel- Jong Oranje-speler Kiki Musumpa wordt belaagd door de Bel gische doelman Jean-Francois Gillet. «u», uprneu Pint voor de Beige: Op de bank bij Jong Oranje maakte Hans Dorjee zijn rent ree. De coach had ontbroken sinds hij in december vorig jaar, een dag na de wedstrijd bij de Belgen (2-2), werd getroffen door een hartinfarct. In de tus- FOTO ANP sentijd behaalde Hans Wester hof als trainer ad interim drie overwinningen met het elftal. Twee keer ten koste van San Marino, één keer bij Turkije. Het was voor Dorjee bepaald geen avondje om rustig achter over te zitten. Het duel was even levendig als hard, met toch wel het meeste talent aanwezig bij Oranje. Vooral aanvallend heeft de Nederlandse formatie veel kwaliteit, ondanks het vertrek van Zenden naar het 'echte' Ne derlands elftal enkele maanden geleden. Makaay, vorig jaar bij Wales al goed voor een A-interland, en Bruggink zijn de grootste belof ten. Toch trok ook de derde spits, Wooter, veel aandacht op het veld van ADO. De van Ajax naar Zaragoza overgestapte vleugelspits was met zijn snel heid voortdurend gevaarlijk. Twee minuten na de rust bleek dat opnieuw. Wooter maakte zijn tweede en Oranje's derde van de wedstrijd, 3-2. Dat was het breekpunt. In het laatste kwartier beslisten Bruggink en Makaay het duel zeer overtui gend, 5-2. Den Haag. EK-kwalificatie onder 21 jaar, groep 7. JONG ORANJE - JONG BELGIË 5-2 (2-2). 19. Schops 0-1, 20. Brug gink 1-1, 39. Wooter 2-1, 44. Schops 2-2, 47. Wooter 3-2,76. Bruggink 4- 2, 78. Makaay 5-2. Scheidsrechter: Schluchter (Zwi). Toeschouwers: 9000. Rode kaart: 30. Boateng (Jong Oranje). Gele kaart: Paauwe, Reu- ser (Jong Oranje), Schops, Van Houdt (Jong België). JONG ORANJE: Van Fessem; Boa teng, Dirkx en Melchiot; Ricksen, Fuchs, Musampa (75. Reuser) en Paauwe; Wooter (88. Van den Bergh), Makaay en Bruggink. JONG BELGIË: Gillet; Decock, Stassin (74. Haydock), Valgaeren en Oyen; Englebert, Schops, Deconde en Haeldermans (55. Van de Wey- er); J'Bari en Van Houdt. STAND: 1. Nederland 7-16 (23-5), 2. Turkije 6-12 (12-4), 3. Wales 7-12 (9-8), 4. België 7-10 (15-12), 5. San Marino 7-0 (1-31). GROEP 1: Kroatië - Bosn.Herz. 6-1, Slovenië-Griekenl. 1-3. GROEP 3: Zwitserl. - Finland 2-1. New York (anp) - Martina Hingis duldt slechts spaarzaam con currentie. De tennissende tiener bereikte gisteren voor de vierde keer dit seizoen de finale van een Grand Slam-toernooi. In New York rekende de 16-jarige nummer één van de wereldranglijst simpel af met olympisch kampioene Lindsay Davenport. De Amerikaanse veroverde zes games: 6-2 6-4. In de eindstrijd ontmoet de Zwitserse de winna res van het duel tussen de Ameri kaanse Venus Williams en de Roemeense Irina Spirlea. Australië en Wimbledon heeft ze al op zak, Roland Garros gaf ze weg aan Iva Majoli. Martina Hin gis brak in de tenniswereld zo'n beetje alle records. Ze kan alleen niet de jongste winnares van de US Open worden. Tracey Austin was bij haar triomf in 1979 enke le maanden jonger. Hingis wordt op 30 september 17; haar gelijke is er echter momenteel niet. Ook al verraste Davenport haar vrijdag in eerste instantie. De Amerikaanse, ruim vier jaar ou der, trok als een wervelwind van leer. Binnen enkele minuten stond het 2-0 in haar voordeel. Vervolgens ging Hingis ruim een half uur tekeer; 6-2. De tweede set eindigde in 6-4. Marion Bollegraf is met haar Amerikaanse dubbelpartner Ni cole Arendt in de halve finales uitgeschakeld. Het als vierde ge plaatste koppel verloor in drie sets van het als eerste geplaatste duo Gigi Fernandez (VSt) en Na- talja Zvereva (WRu): 3-6 7-6 6-2. Eerder won Bollegraf met haar Amerikaanse partner Rick Leach de titel in het gemengddubbel. Jevgeny Kafelnikov (Rus) en Daniel Vacek (Tsj) hebben de ti tel in het dubbelspel behaald. Het als vierde geplaatste koppel won in de eindstrijd met 7-6 6-3 van het als elfde geplaatste Zweedse duo Niklas Kulti/Jonas Björk- man. Voor Kafelnikov en Vacek was het de derde dubbeltitel in een Grand Slam-toernooi. De laatste twee keer zegevierden ze ook op Roland Garros. Michael Chang en Patrick Rafter zijn doorgedrongen tot de laatste vier bij het US Open. De Ameri kaan won van de Chileen Marce- lo Rios in de zoveelste vijfsetter uit zijn carrière: 7-5 6-2 4-6 4-6 6-3. De Australiër had minder moeite met Magnus Larsson. Hij versloeg de Zweed in straight sets. De als dertiende geplaatste tennisser sneed met vlijmscherpe volleys door de harde, wervelen de wind heen en door de defensie van Larsson: 7-6 6-4 6-2. In de tiebreak van de eerste set moest Rafter nog even een ach terstand wegwerken. Hij maakte echter vijf van de laatste zes pun ten en boekte de eerste winst met 7-4. Een servicedoorbraak in de zevende game van de tweede set leidde de ondergang in van Lars son. New York. US Open. 23,6 miljoen gul den. Mannen, kwartfinale: Chang (VSt/2) - Rios (Chi/10) 7-5 6-2 4-6 4-6 6-3. Halve finales: Rusedski - Bjorkman, Chang - Rafter. Mannen, dubbelspel, finale: Kafel- nikov/Vacek (Rus/Tsj/4) - Björk- man/Kulti (Zwe/11) 7-6 6-3. Vrouwen, halve finales: Hingis (Zwi/1) - Daven port (VSt/6) 6-2 6-4. Vrouwen, dubbelspel, halve finales: Gi gi Fernandez/Zvereva (VSt/Rus/1) - Bollegraf/Arendt (Ned/VSt/4) 3-6 7-6 6-2. Patrick Kluivert kan goed voetballen, maar Willy Dullens was waarschijn lijk beter geworden. Willy Dullens was de grote man van de 100e aflevering van Neder land-België, in 1966. De jonge Limburger debuteerde die dag in het Nederlands elftal als speler van een club uit de eer ste divisie, Sittardia. Dullens was een on-ge-loof- lijk groot talent. Hij won in 1965 'de crack', het beeldje be horend bij de allereerste ver kiezing van Voetballer van het Jaar. Hij was niet alleen een enorm talent, de Limburger leefde als een monnik, ging el ke dag om half tien naar bed en trainde als een beest, elke dag, meestal in zijn eentje. In de zomer van '66 raakte hij zwaar geblesseerd toen een speler van Vitesse hem onder uit trok en bovenop zijn knie terecht kwam. 'Potverdorie Dullens, het is gebeurd met je', dacht hij meteen. Zei hij later. Het is, achteraf, een wonder dat Dullens nog ooit voetbal de, eigenlijk was zijn loopbaan meteen over. De wilskrachtige liefhebber knokte zich echter terug en werd - twee en een half jaar na 'het ongeluk' - weer geselecteerd voor Jong Oranje. Bondscoach Kessler trok die invitatie echter alsnog in; het was absoluut onverant woord Dullens nog eens op topniveau in te zetten. Dullens is kapper geworden. Elke keer als er een verslagge ver komt, laat hij het beeldje zien, nooit zonder natte ogen te krijgen. Het gaat hem al be ter af dan in 1988, toen hij een terugval had. 'Tijdens dat EK ging ik weer over de rooie, was Zaterdag speelt het Nederlands elftal in Rotterdam de cruciale wedstrijd tegen de Belgen in groep 7 van het WK-kwa- lificatie-toernooi. De winnaar is heel dicht bij plaatsing voor de eindronde, volgende zomer in Frankrijk. We blikken dagelijks terug op bijzon dere mensen, die betrokken waren bij een of meerdere van de vele Derby's der Lage Landen. ik tien maanden overspannen. Hele nachten voerde ik ge sprekken met Michels, Cruijff, Keizer. Ik kon niet slapen, pot verdorie. Ik realiseerde me dat ik bij de gouden generatie van '74 had kunnen horen.' Nu, 30 jaar na dato, heeft Dul lens zijn tragiek wel definitief verwerkt. Omdat de psycho loog hem duidelijk heeft ge maakt dat het erger had ge kund. Hij heeft een mooi ge zin, een mooie kapperszaak. En een nieuwe hobby. De ab solute ster van de 100e Neder land-België zit in de duiven sport. Hij hoopt spoedig de Limburgse top te bereiken. SPORTNIEUWS KORT Romario steunt Maradona Rio de Janeiro - De Braziliaanse voetballer Romario heeft vrijdag de FIFA opgeroepen de Argentijn Diego Maradona niet te hard te straffen. In Maradona's urine werden onlangs voor de tweede keer in korte tijd sporen gevonden van cocaïne. Romario vreest dat de speler van de FIFA een flinke straf krijgt. „En dat zou voor Mara dona niet goed zijn. Hij kan juist nu de steun van zijn vrienden goed gebruiken, geen harde straffen. Dat zou zijn herstel alleen maar tegenwerken en de situatie onnodig gecompliceerd maken," aldus de Braziliaanse aanvaller. De Argentijnse voetbalbond (AFA) heeft Diego Maradona ver zocht voor de tuchtcommissie te verschijnen. Die wil de voetballer dinsdag ondervragen over de positieve dopingcontrole na afloop van de wedstrijd Boca Juniors - Argentinos Juniors op 24 augus tus. Inter Milan en Liverpool zijn het vrijdag eens geworden over de transfer van de Italiaanse verdediger Massimo Paganin. Als de 27- jarige speler er met Liverpool uitkomt, kan hij een vierjarig con tract tekenen. Bij Liverpool speelt zijn oud-ploeggenoot Paul In- ce. Naar verluidt zouden de verenigingen een transfersom zijn overeengekomen van bijna 15 miljoen grilden. Verstappen twintigste in vrije training Monza - Jos Verstappen is gistermiddag tijdens de vrije training op het circuit van Monza voor de formule I-race om de Grote Prijs van Italië (zondag) twintigste geworden. De Limburger liet met zijn Tyrrell-Ford als beste rondetijd 1.26,755 noteren. Blijlevens niet van start Lissabon - Jeroen Blijlevens gaat zaterdag niet van start in de Ronde van Spanje. De Nederlandse sprinter uit de TVM-ploeg van Cees Priem kreeg in de aanloop naar de start in Lissabon met een griep- en koortsaanval te maken. TVM stuurde Blijlevens naar Nederland terug en riep de Fransman Stephane Petileau op als vervanger. Honkballers naar halve finale EK Parijs - De Nederlandse honkbalploeg heeft bij de Europese titel strijd de halve finale bereikt. Oranje versloeg gisteren in Parijs Zweden met 10-3. In de halve eindstrijd ontmoet Nederland zater dag Spanje, dat Tsjechië met 14-4 opzij zette. De andere halve fi nale gaat tussen Italië en Rusland. ROEIEN Lac d'Aiguebelette. WK, zesde dag, halve finales: Vrouwen: Lichte klasse: Dubbeltwee, eerste drie in finale. Eerste halve finale: 1. Tamas/Ma- coviciuc (Roe) 7.05,13, 2. Dar- vill/Brand (Dui) 7.07,97, 3. Bell/Post (VSt) 7.08,79, 4. Meliesie/Bogtstra (Ned) 7.12,60. Mannen: Open klasse: Dubbelvier, eerste drie in finale. Eer ste halve finale: 1. Italië 5.44,13, 2. Oekraine 5.45,94, 3. Zwitserland 5.46,51, 4. Nederland (Simon, Loefs, Eggenkamp, Bartman) 5.46,78. Tweede: 1. Duitsland 5.45,26, 2. Frankrijk 5.45,64, 3. Oostenrijk 5.46,60. TURNEN Lausanne. WK, vrouwen, meerkamp. Eindstand (achtereenvolgens totaal, paardspringen, brug ongelijk, even- wichtsbalk, vloer): 1. Sjorkina (Rus) 38,636 (9,549, 9,850, 9,562, 9,675), 2. Amanar(Roe) 38,587 (9,675, 9,387, 9,750, 9,775), 3. Pro- doenova (Rus) 38,549 (9,412, 9,687, 9.750. 9,700), 4. Gogean (Roe) 38,543 (9,618, 9,375, 9,800, 9,750), 5. Meng (Chn) 38,042 (9,418, 9,637, 9,375, 9,612). VOETBAL Eerste divisie: Heracles - Telstar 4-2, Cambuur L. - Excelsior 4-2. WIELRENNEN Vannes. Tour de l'Avenir. Eerste etappe, Ploudaniel - Vannes: 1. Guilbert (Fra) 200 km in 4.54.17, 2. Montheour (Fra), 3. De Jongh (Ned) 2.21, 4. Bos (Fra) 2.23, 5. Abersold (Zwi) 3.22, 6. Perraudeau (Fra), 7. Van Dyk (Bel), 8. Nazon (Fra), 9. Meller (Dui), 10. Vogels (Aus). Algemeen klassement: 1. Montheour 5.01.10, 2. Guilbert 0.11, 3. De Jongh 2.26, 4. Bos 2.36, 5. Millar (Gbr) 3.29, 6. Justo (Spa) 3.36, 7. Perez (Spa) 3.37, 8. Bassons (Fra) 3.40, 9. Vogels 3.41,10. Canada (Spa). Het oranje-elftal is een elftal, dat de eer van Nederland moet hoog houden en verdedigen. Als de coach van een nationaal elftal dan iemand selecteert met een bedenkelijk levens wandel, dan is hij alleen maar uit op een te verwachten resul taat zonder zich te realiseren wat de consequenties kunnen zijn van de keuze van één van die spelers. Goede spelers heb ben nu eenmaal een voorbeeld functie en het Nederlands elftal in een ere-elftal. Dit kun je niet los zien van een privé-leven van spelers. De coach zal ge confronteerd worden met zijn foutieve handelswijze als a.s. zaterdag zal blijken dat de be treffende speler zal worden uit gefloten en uitgejouwd bij elke aanraking van de bal. En dat zal het resultaat van de match niet ten goede komen. Helaas, in een internationaal team speelt reputatie en representa tie nu eenmaal een hoofdrol. Bernard Rink Etten-Leur

de Stem | 1997 | | pagina 15