Vijfde Reynaertloop van RKHAV Harm Rietjens weer topscorer Frank Verschorre soleert naar winst 'Het Beste Zeeuwse ruiters naar nationale kampioenschappen Er is aan Trimloop Terneuzen voor Erik Goossen Paul d'Hooghe eervol uitgeschakeld in Goes Spits van HW'24 verovert voor tweede keer Zilveren Stem-schoen Henk Maas gi DE STEM Tw Piet Yonck: 'We hebben het deelnemersveld veel te bieden' Terése van Lare weer succesvol Postbesteller uit Breskens ongenaakbaar in Boulevardloop IJzendijke SPORT AGENDA! TENNIS Bilj artdriekamp in Sluiskil Open Zeeuwse titelstrijd motorcross ost Tollenaar is i i i i i VRIJDAG 5 SEPTEMBER 1997- Umedewerker Van onze atletiekmedewerker Hulst - De Hulster atletiek vereniging RKHAV is gereed voor de vijfde, twaalf kilome ter lange internationale Rey- naertloop. Nadat de Braderie loop een zachte dood was ge storven, werd vijf jaar geleden de Reynaertloop in het leven geroepen. Mede door de goed gevulde prijzentafel kwamen en komen de toppers er op af. Vorig jaar won de Belg Chris Ver- beeck. Jopie Daane was de snel- ste vrouw. Beiden deden dit door het parcoursrecord scherper te stellen, daarmee de leuke finan ciële bonus in de beurs stoppend. „We hebben de atleten en atletes veel te bieden. Een schitterend parcours en een goed gevulde prijzentafel. Niemand gaat bij ons met lege handen naar huis," ATLETIEK aldus RKHAV-voorzitter Piet Vonck, die dit jaar de wedstrijd door plaatselijke omstandighe den een week moest verschuiven. Dat betekent dat men de concur rentie heeft van Terneuzen, waar op het allerlaatste moment een Zeemijl uit de grond is gestampt, iets waar de kleine Hulstenaar niet echt gelukkig mee is. „We zitten toch al in een dun be zaaid gebied en als we elkaar nog gaan beconcurreren blijft er hele maal niets over." Wat deelname betreft kon men nog weinig mee delen begin deze week. Vonck: „Tegenwoordig wordt er over het algemeen zeker in deze regio niet vooringeschreven. In België is dit trouwens een onbekend begrip, dus maak ik me niet al te grote zorgen. Ze weten inmiddels wat er hier te verdienen is." Naast de wedstrijdloop over twaalf kilometer is er ook een trimloop over dezelfde afstand. De trimmers kunnen daarnaast nog een twee of zes kilometer doen. Voor de jeugd is er de kilo meter. Alle afstanden gaan om 19.00 uur van start. Het secreta riaat is gesitueerd in de aula van het Reynaertcollege aan de Tivo- liweg in Hulst, waar tevens was- en kleedaccommodatie aanwezig is. Het parcours gaat over verhar de wegen door een van de mooiste parken van Hulst. De start- en fi- nishstreep is getrokken in de Minderbroedersstraat ter hoogte van het plaatselijke postkantoor. Door Ton Koomen Hulst - Harm Rietjens, de 28-jarige spits van het Hulster HW'24, mag zon dag voor aanvang van de wedstrijd HW'24-RCS, het openingsduel in de derde klasse A van het KNVB- zondagvoetbal, voor de tweede keer in zijn loop baan de Zilveren Stem- schoen in ontvangst nemen. Hij krijgt die trofee als meest scorende speler vorig seizoen - goed voor maar liefst 29 doelpunten - in het Zeeuwse amateurvoetbal uitgereikt. Voor HW'24 als geheel is het eveneens feest zondag, want de clubprijs voor het team dat afgelopen competitie de meeste doel punten scoorde ging even eens naar Hulst. Exact 100 doelpunten liet HW'24 aantekenen en dat betekent een aantrekkelijke geldprijs die De Stem hiervoor jaar lijks beschikbaar stelt. VOETBAL „Uiteraard ben ik gelukkig met mijn tweede Zilveren Stem- schoen. De eerste veroverde ik na het seizoen 1987-1988 toen ik nog bij mijn oude vereniging Koe wacht in de spits speelde. In dat seizoen had ik nog aan 19 doel punten genoeg. Nu had ik er 29 nodig," zegt Harm Rietjens, die zich evenals twee jaar oudere broer Dennis uitstekend thuis voelt bij de Hulster ploeg. Hoe kan Het ook anders na een seizoen waarin HW'24 de sterren van de hemel speelde. „We zijn vorige competitie onge slagen kampioen geworden. Speelden slechts één keer gelijk, uit tegen Luctor'88 in Heinkens- zand. Daar werd het 2-2. Alle ove rige duels werden moeiteloos ge wonnen. En telkens met groot ver schil. Zoals het 3-8-resultaat te gen Hansweertse Boys en de 6-0- overwinning op Domburg. Trou wens, honderd doelpunten scoren in de competitie is geen kattepies. Het toonde aan dat ons verblijf dat jaar in de vierde klasse een puur verplicht nummer was. Daar hoorden we niet in thuis. Dit sei zoen moet het seizoen van de waarheid worden. Men verwacht iets van ons. Overigens schat ik zelf Terneuzen iets hoger in als er over kampioenskansen gesproken wordt. Die club is heel ambitieus en pakt de zaken professioneel aan als ik de verhalen geloven mag," zegt Harm Rietjens, pas met charmante echtgenote Ines - ze zijn drie jaar getrouwd - terug van een welverdiende vakantie in het Griekse Corfu. Harm Rietjens, al vele jaren als administratief medewerker werk zaam bij de Hulster meubelgigant Morres, begon zijn voetballoop baan in Koewacht. Speelde er in de jeugdteams en één jaar als spits in het eerste team van de ploeg uit het vlassersdorp, samen met broer Dennis, die als laatste man fun geerde. Hij won meteen de Zilve ren Stem-schoen dat seizoen met de bewuste 19 treffers en stond daarna gelijk, samen met Dennis, in de picture bij HW'24, dat de ambities had het hogerop te zoe ken. „Ik heb de gloriejaren bij HW'24 meegemaakt. We hebben in de tweede klasse van het KNVB-zon- dagvoetbal gespeeld, tot we in het seizoen 1994-1995 degradeerden naar de derde klasse. De sfeer was toen zoek. Jongere spelers kwa men erbij en de jeugd van tegen woordig is mondiger dan vroeger. En niet altijd in positieve zin. Vroeger speelde ik met mannen als Paul de Gronckel en Fonny van der Vloet. Daar keek je tegen op. Was blij dat je met die mannen mocht meespelen. Nu krijg je al gauw een grote mond van jeugd spelers. Die mentaliteit beviel zowel mij als Dennis niet en dat was voor ons reden HW'24 te verlaten. We hadden al eens de kans gehad bij een betaalde Belgische club. Had den proefwedstrijden gespeeld en de voorbereiding meegemaakt met tweedeklasser St.-Niklaas. Ik was toen 25 en Dennis 27. Maar het betekende vier keer in de week trainen en als je niet in het stan daardteam stond met het tweede doordeweek België in. Hebben we tenslotte niet gedaan. Wel heb ik het seizoen 1995-1996 in België gespeeld bij Kemzeke, tweede provinciale klasse. Dennis vertrok dat seizoen naar Terneuzen. Lange halen Bij Kemzeke was het overigens ook niet alles. Je ziet er weinig goed voetbal in België. Lange ha len, gauw thuis. Dat bevalt me niet. Inmiddels trok HW'24 weer bij mij aan de bel en ook Dennis heeft zich over laten halen. Heb ben we geen spijt van gehad, want vorig seizoen was bijzonder leuk, al waren de krachtsverschillen te groot. Momenteel hebben we een fantastisch team. Met veel routi ne. In de spits voel ik me als een vis in het water naast Carlo Blom- maert. We voelen elkaar feilloos aan. HW'24 is voorts nog ver sterkt dit seizoen. Arno Zwegers, een verdedigende middenvelder, kwam over van Sluiskil en Ivo Collet, een linker verdediger van Axel. We hebben een elftal waarin de spelers voor elkaar willen knok ken. En een enthousiaste trainer. Ko Stoutjesdijk doet het voortref felijk. Een man die enorm mee leeft. Dat zijn hart het volhoudt verbaast me, want hij is super- emotioneel. Goede trainer, veel werken met de bal. Een heel ander type trainer dan bijvoorbeeld Paul Telussa, voor wie ik overigens ook veel respect heb. Paul is meer ti mide, maakt niet zo'n emotionele indruk, maar heeft wel de nodige voetbalkennis in huis. Zo heeft ie dereen zijn sterke kanten. Paul traint momenteel Terneuzen. Spe len we uit tegen op zondag 14 sep tember. Daar wordt in het HW'24-kamp met belangstelling naar uitgekeken. Belooft meteen een competitieklapper te worden. Het resultaat zal ook meteen iets zeggen over de werkelijke krachtsverhoudingen in de derde klasse. Moeilijker Harm Rietjens hoopt in ieder ge val zondag in actie te kunnen ko men thuis tegen RCS. Wil er graag weer de nodige doelpunten inja gen komend seizoen, al beseft hij wel dat het in deze hogere klasse moeilijker zal worden dan afgelo pen competitie, waarin hij in de strijd om de Zilveren Stem- schoen Adrie van Hanegem van IJzendijke zeven doelpunten voor bleef. Tijdens een oefenduel tegen het Belgische Melsele liep Harm Riet jens namelijk een ware enkelver stuiking op en het botvlies aan het scheenbeen raakte kapot. Hij is na een gedwongen rustperiode in middels weer bijna fit. Tijdens het bekerduel tegen STEEN liep hij zich al weer warm. Traint weer mee en hoopt tegen RCS in de ba sis te staan. Harm Rietjens is voorts nog actief in het eerste team van de Hulster zaalvoetbalvereniging ZVH/Mor- res, de enige Zeeuws-Vlaamse zaalvoetbalploeg die in de eerste klasse A op regionaal niveau ac teert. „En ik heb nog tennis ge speeld bij De Eikenhof in Koe wacht. Momenteel ben ik daar mee gestopt. Anders wordt het al lemaal teveel, maar later ga ik daar beslist weer tennissen. Voor lopig eerst nog eens lekker een aantal jaren voetballen bij HW'24. Ik kan nog wel enkele ja ren mee zoals ik me nu voel. Later eventueel met mijn maats van nu in een veteranenteam spelen in Hulst. Een eventueel trainerschap zie ik in de toekomst niet zitten. Wel zou ik na mijn actieve loop baan graag wat met de jeugd wil len doen, maar dat is van latere zorg. Eerst proberen met HW'24 zo hoog mogelijk te eindigen dit seizoen. Dat is mijn eerste taak," besluit voetbaldier Harm Rietjens. Knokke - Terése van Lare uit Sluis werd in het Belgische Knokke Europees kampioene triatlon voor Casino-perso neel. Zij was een van de 25 ge nodigden. Ze was in 2 uur, 12 minuten en 49 seconden de snelste vrouw op een totaal van 98 deelnemers. Van Lare, die een voortreffelijk zwemonderdeel afwerkte - ze kwam samen met de Groningse Ingrid de Graaf uit het water na 24 minuten en 33 seconden - fiets te vervolgens vlot naar de leiding. De Europese titel bij de mannen was voor Marc Booth uit Enge land, die voor de 1000 meter zwemmen, 40 kilometer fietsen en 10 kilometer lopen een tijd nodig had van 1 uur, 58 minuten en 56 seconden. Theo Schram uit Sluis, die als vijfde uit het water kwam, maar tijdens het lopen 'stuk' ging, werd vijftiende in 2.14.52. Harm Rietjens, de gemakkelijk scorende spits van het Hulster HW'24, die voor de tweede keer in zijn loopbaan de Zilveren Stem-schoen in ontvangst mag nemen. Hier samen met zijn trouwe hond Yeller. fotocamileschelstraete Van onze paardensportmedewerker Terneuzen/Ermelo - Op het federatiecentrum in Ermelo wordt vandaag en morgen het nationaal kampioenschap van de Koninklijke Nederlandse Federatie van landelijke rij- verenigingen gehouden. Alle paardencombinaties, die on langs tijdens het Zeeuws kampioenschap in hun ru briek de titel grepen, zijn uit genodigd voor deze Neder landse eindstrijd. Vandaag, vrijdag, begint het pro gramma reeds om 08.30 uur. Dan PAARDENSPORT start het klassiek parkoers in de Z-klasse voor springruiters. Om 11.00 uur zijn de ZZ-klassers aan de beurt. Vrijdagmiddag om twee uur wordt het tweede on derdeel, snelheid en wendbaar heid het zogenaamde jachtpar- koers, in de Z-klasse afgewerkt. Twee uur later start de ZZ-klas- se. Op het dressuurterrein begin nen vrijdag de wedstrijden in de Zl- en Z2-klasse met de eerste proef. Voor Zeeland moesten de springruiters donderdag reeds afreizen. In de ZZ-klasse start Van onze atletiekmedewerker IJzendijke - Frank Verschorre schreef de negentiende editie van de 12 kilometer lange IJ- zendijkse Boulevardloop op zijn naam. De Breskense post besteller liep gelijk van de concurrentie weg en liet zich niet meer terugpakken op het loodzware parcours. De Mo lenberg, een venijnige 'puk kel', die zes keer genomen moest worden, was ook nu een zware kluif. ATLETIEK Te zwaar voor onder anderen Ivan Mees, de jongste winnaar van de COFA-loop in Sluiskil, die er hier niet aan te pas kwam. „Nog steeds last van de achil lespezen. Steeds als ik tegen de Molenberg op moest speelden ze op." Na de eerste passage was hij zeker nog niet kansloos, maar Verschorre zat bepaald niet om gezelschap verlegen. De Bressi- aander gooide nog wat extra's in de strijd en Mees zakte ver terug. Hij werd na half wedstrijd bijge- beend door Sjaak Luteijn, die veel goedmaakte op Verschorre. Hij zou uiteindelijk zeventien se conden tekort komen. „Ik durfde niet vanaf de start voluit te gaan. Bang dat de de spieren in de bovenbenen weer tegen zouden gaan spartelen. Iets waar ik de laatste tijd mee in de lappenmand zit. Het gaat nu wel weer wat beter, maar ik durfde vandaag de zaak echt niet te for ceren. Ik wil me 'heel' houden voor de komende crosscompeti tie, want dan mag ik voor het eerst bij de veteranen starten." Eric van Nevel, zoals gewoonlijk langzaam op gang komend, wor stelde zich naar de vierde stek voor Ronny de Martelaere. Op de tussenafstand, de 8 kilo meter, won Luc de Jaeger met een straatlengte voorsprong. De Wa- tervlietse fysiotherapeut was al ruim twee minuten op de kruin van de Molenberg gearriveerd toen de eerste vrouw, Addie Die- leman, zich als tweede in totali teit meldde. Matty Buysse hield Johan van Leeuwe achter zich op de vier kilometer. Zoals altijd in IJzendijke was er veel belangstel ling van de jeugd. Bert de Jaeger en Isabella Hamming pakten de winst in de jongste leeftijdscate gorieën terwijl Jack Luteijn en Evelyn Bral in de oudste leef tijdscategorie als eerste boven kwamen. De organisatie was in handen van ijsclub De Veste, die 114 startnummers konden uitrei ken. UITSLAGEN JEUGD TOT EN MET 8 JAAR 1000 METER Jongens: 1. Bert de Jaeger (België) 4.30, 2. Martin Lammens 4.33, 3. Me- rijn van der Plas 4.38, 4. Teun Ingels 5.04, 5. Louk Haers (allen IJzendijke) 5.06. Meisjes: 1. Isabella Hamming 4.37, 2. Maud Verbeke 4.39, 3. Angelique Claeys 4.44, 4. Karin Buysse 4.51, 5. Joei Boekhout (allen IJzendijke) 5.13. JEUGD 9 TOT EN MET 12 JAAR 2000 METER Jongens: 1. Jack Luteijn (Oostburg) 7.11, 2. Siebe Dobbelaar 7.19, 3. Rut- ger van Merode 8.02, 4. Chrsitophe de Krijger 8.23, 5. Thomas van Merode (allen IJzendijke) 8.32. Meisjes: 1. Evelyn Bral (België) 7.47, 2. Milou Anthonisse 8.09, 3. Maatje Timmers 8.35, 4. Rosanne Lammens 8.47, 5. Marieke Spuessens (allen IJ zendijke) 9.03. ALLE LEEFTIJDEN 4 KM Mannen: 1. Matty Buijsse (België) 13.03, 2. Johan van Leeuwe (Sluis) 13.36, 3. Martijn Franck (België) 13.44, 4. Frans de Boevere (Breskens) 13.54, 5. Erik Bral (België) 14.22. Vrouwen: 1. Christa Becu (Oostburg) 16.56, 2. Anita de Hulster (Biervliet) 19.48, 3. Coby Bom (Terneuzen) 20.40. 8 KM Mannen: 1. Luc de Jaeger (België) 27.38, 2. Peter de Waal (Westdorpe) 30.05, 3. Marc van Waes (IJzendijke) 32.05, 4. Ronny Loete 33.55, 5. Juïiën van Wilder (beiden België) 34.34. Vrouwen: 1 Addie Dieleman (Sas van Gent) 29.59. 12 KM Mannen: 1. Frank Verschorre (Bres kens) 41.05, 2. Sjaak Luteijn (Oost burg) 41.22, 3. Ivan Mees 42.42, 4. Erik van Nevel (beiden België) 42.59, 5. Ronny de Martelaere 45.18, 6. Bram van de Wege (beiden Philippine) 45.35, 7. Jan van de Linde (Oostburg) 46.12, 8. Henk Lous (Vlissingen) 46.45, 9 Huub de Loos (Terneuzen) 48.19, 10. Johnny de Martelaere (IJ zendijke) 49.12. de 25-jarige Ilyo de Loos van de ruiterclub Hulst met zijn paard Nadir. Vorig jaar boekte hij succes in de Z-klasse met een bronzen me daille. In de Z-klasse zijn twee Zeeuwse combinaties uitgeno digd. Dat zijn Sandy den Exter met Veersedam's Frisbee uit Kortgene en Mare Broodman met Gobert uit Sluis. Sandy den Exter heeft reeds de nodige er varing op dit niveau. Dat ligt an ders voor Mare Broodman, die nog maar een half jaar met Go- bert actief is in deze klasse. In de dressuur komt vrijdagmid dag in de Z2-klasse de 32-jarige amazone Erica Janse uit Schore met haar paard Rubiquel in ac tie. In de Zl-klasse treedt Wan da Prins met Jean Rhode (Sas- ruiters) in het voetlicht. Alle andere Zeeuwse kampioe nen geven zaterdag acte de pre sence. In de dressuur M2-klasse is dat Elles Kole met Evelien (Zuid-Beveland), in de Ml-klas- se Sonja de Feijter met Kingsley (Schouwse Ruiters) en in de L- klasse Marcelle de Kam met In- mar (Oranjezon). In de kür op muziek voor viertal len wordt Zeeland vertegen woordigd door De Weelruiters met Linda Goense met Jupiter, Marjan van Dijk met Enanda, Marga Hermes met Eastwind en Corine van de Berge met Bonan za. Ook De Zwinruiters is pre sent en vaardigt het viertal Mar- garetha van Amerongen met Jogger, Mare Merk met Goofy, Annemarie de Zeeuw met Juven- tus en Jan Noordhoek met Ju- ventina af. Reserve is Annet Merk. In de rijstijlrubriek B/L- klasse probeert Ilona Caspers; mét Kent du Valois van de Keeneruiters de Zeeuwse eer hoog te houden. KORFBAL Zaterdag 6 september, landelijk: Tjoba-Oranje Wit (overgangsklas se A), aanvang 16.00 uur. TOGO- De Dijkvogels (derde klasse N), aanvang 15.30 uur. Luctor- DVS'69 (derde klasse O), aanvang 16.00 uur. Afdeling:. Zaamslag-Spirit (eerste klasse B), aanvang 16.00 uur. BKC-TOGO 2 (tweede aanvang 13.30 uur. HOCKEY Zondag 7 september: Man;,,,. tweede klasse C: Goirle-Rapid, Derde klasse E: Olympia-Drunen Vrouwen tweede klasse C: Wer. Di-Olympia. Vierde klasse Tv HSD-Rapide. U' 1 d'Hooghe trof in de eerste ronde Robert Baart van 't Halve Maan tje. Nadat de Hulstenaar de eerste set met 6-2 de mist in had zien gaan, stelde hij vervolgens orde op zaken. In de achtste finales toonde Paul d'Hooghe karakter tegen Lieven van Belzen, even eens van 't Halve Maantje. De Reynaertstedeling verloor de eer ste set met 6-3 en stond in het tweede bedrijf met 6-5 en 40-0 achter. Drie match-points dus voor Van Belzen. Deze verzilve ren bleek vers twee. d'Hooghe won alsnog de partij: 3-6,7-6,6-4. In de kwartfinale verloor d'Hooghe eervol van Jurgen van de Velde. „Deze tegenstander was gewoon te goed. In de eerste set speelde hij nog wat minder, maar daarna speelde hij wel zo goed. Bij mij ging het heel de par tij goed. Hij speelde echter heel aanvallend. Sloeg van links naar rechts en ging naar het net. Ik kon hem gewoonweg niet passe ren. Eigenlijk hadden wij tegen elkaar in de finale moeten staan. Ik kan me gelukkig wel Dl-kam- pioen van Zeeuws-Vlaanderen noemen. Men beweert in Zeeuws- Vlaanderen wel eens dat ik niet kan 'singelen', maar ik heb hier het tegendeel bewezen. Ik ging er voor hier in Goes," aldus Paul d'Hooghe na afloop. Het aantal deelnemers van bene den de Westerschelde is zoals ge-, bruikelijk minimaal tijdens dJ Zeeuwse titelstrijd. Op het Cl- schema zijn Ronny van Kessel uit) Terneuzen en Andy de Bruijne J Oostburg nog in de race. Van Kessel speelt vandaag in dl kwartfinale tegen Bram de Nijs van TC Souburg, De Bruijne té gen Arnold van Gemerden van WPD uit Wolphaartsdijk. In de C2-categorie probeert Gert-, Jan Louweret de Zeeuws-Vlaais-, se eer hoog te houden. De Ter- neuzenaar speelt vandaag in kwartfinale tegen Tom Felius vs. het Vlissingse De Schelde. Lou-j weret was in de eerste ronde ver antwoordelijk voor de uitschakel ling van de als tweede geplaatste Alexander Nonnekes uit Krui] ningen. Op het kleine B2-schema bij vrouwen liep Tinta van Wely ui Kapelle een finale-plaats mis] Van Wely, zij groeide op in Oost] burg, moest in drie sets voorrang verlenen aan Miriam Roose MLTC uit Middelburg. De Goese tennisleraar Haroio Schipper komt pas morgen vooi het eerst in actie op het Bl-sche- ma.De als eerste geplaatst Schipper speelt om 9.00 uur dt kwartfinale tegen Frank Clau-r sing van LTC Noord-Beveland. Van onze atletiekmedewerker Terneuzen - Erik Goossen bereidt zich zo langzamerhand voc op de Zeeuwse crosscompetite waarin hij vorig seizoen e sterk einde kende. De gebrilde Terneuzenaar wil dan zo af toe wel eens een trmloopje meepikken en de 10 kilometer lang Kreekloop van zijn vereniging AV Scheldesport in zijn woon] plaats paste uitstekend op de opbouw. ATLETIEK Hij denderde van begin tot aan het einde aan het commando en arriveerde onder uitstekende weersomstandigheden op de kunststofbaan in het Zuider sportpark met anderhalve mi nuut voorsprong op Henk Hame link, een oud-Scheldesporter die jarenlang bij deze club de toon aangaf op de langere afstanden. De Sassenaar begint na jarenlan ge inactiviteit duidelijk het ritme weer te vinden. Rob Bijvank, die de laatste we ken erg sterk aan het lopen is, ontdeed zich in de slotfase van een groepje en kwam als derde binnen voor Henk van Tatenho- ve. Tanneke Herenthals kwam evenals in Sluiskil afgelopen vrij dag Els Zweistra kloppen bij de vrouwen. Op de vijf kilometer draaide het uit op een zinderend spurtje tussen Peter Schutte en Marnix de Jong. Eerstgenoemde haalde het met minimaal ver schil. Beiden kregen dezelfde tijd toegewezen. Jessica Koster was de eerste en enige vrouw op deze afstand. Angelo van Goethem, ook al een atleet van Schelde sport, nam de 3 kilometer voor zijn rekening. In totaal kwamen zo'n 45 deelnemers het startnum mer afhalen. UITSLAGEN 3 KM Mannen: 1. Angelo van Goethem 10.44, 2. Emiel Goudzwaard 13.05, 3. Marnix Haak (allen Terneuzen) 14.53. Vrouwen: 1. Martine de Bruyn (Ter neuzen) 14.24. 5 KM Mannen: 1. Peter Schutte 21.28, 2.. Marnix de Jong (beiden Terneuzen) 21.28, 3. Eelco Franckaert (St.-Jan- Van onze biljartmedewerker Sluiskil - In HCR Dallinga te Sluiskil houdt de biljartvere niging van D'hee tot Honte- nisse uit Terneuzen zaterdag 6 september een biljartdrie- kamp. Aan deze wedstrijd kan iedereen deelnemen. Men speelt naar 10 caramboles li- bre, 7 bandstoten en 3 carambo les driebanden. Inschrijven kan vanaf 17.30 uur. De wedstrijden beginnen een half uur later. steen) 24.27, 4. Jan Willemke (Westdorpe) 26.08. Vrouwen: 1. Jessica Koster (Terneu zen) 24.34. 10 KM Mannen: 1. Erik Goossen (Temeu-j zen) 33.54, 2. Henk Hamelink van Gent) 35.24, 3. Rob Bijva (Westdorpe) 35.58, 4. Henk van Taj tenhove 36.02, 5. Jan de Jonge 36.35] 6. Sjaak Boekhout 36.44, 7. Jaap de" Engelsman 37.40, 8. Freddy Janse 38.06, 9. Georges de Block (allen Ted neuzen) 38.32, 10. Chris Verhag (Zaamslag) 38.42. Vrouwen: 1. Tanneke Herent 46.47, 2. Els Zweistra (beiden Ter-j neuzen) 47.50. Van onze motorsportmedewerker Axel - De eerste wedstriji voor het open Zeeuws motor-] crosskampioenschap wortf zaterdag 6 september ve den op het Smitsschorrecir- cuit in Axel. Het is de eerslt race uit een reeks van vie waaruit de beste Zeeuwse rijf der in vier klassen naar voi dient te komen. De klassen, waarin wordt gest zijn: 60 cc, 80 cc, 125 cc en 21 Naast Axel wordt er op U oh'j ber in Wemeldinge gereden, op'j oktober in Rilland-Bath en de slissing zal uiteindelijk vallen op 25 oktober in Vlissingen. Een aantal inschrijvingen is binnen, maar ook op de dag de wedstrijd kan men vanaf 1- uur nog inschrijven in de kant®] van het crossterrein. Het is dan ook moeilijk om voorhand al favorieten wijzen, temeer daar ook gische deelnemers mogen schrijven. Mogelijke Zee»'], kanshebbers voor de 125 cc-r se zijn Peter Rottier uit Casper Ovaa uit Oost-Sou»! Erwin van Tatenhove uit Ten® I zen, Aswin Vandamme uit W I dorpe en Arjo Verhage uit Aag kerke. Bij de 250 cc (en zwaara» zal er ongetwijfeld strijd zijn sen Axelaar Pascal de Zee" Dirkslander Joris van Stri® chard Leeuwesteijn uit «1SS gen en Erik van de Wekk® Zierikzee De trainingen in Axel Wfjj om 13.00 uur. De eerste wed®.f] start om 14.00 uur. nonzespoi Zonder al te grote ver- techtingen- maar met een kse mate van plezier staan ,p tweedeklassers van het re- I aje zaalvoetbal aan de Lravond van de nieuwe Lpetitie in de startblokken. Lelligheid en lekker bezig lijn, min hier kernwoorden. Van onze sportmedewerker Goes - Paul d'Hooghe verlaat met opgeheven hoofd de Zeeuw] se tenniskampioenschappen in Goes. De Hulstenaar boekti twee overwinningen op rij, maar moest in de kwartfinale-Du drie sets zijn meerdere erkennen in Jurgen van de Velde van dl organiserende vereniging 't Halve Maantje. tweede klasse van het regio- Le zaalvoetbal is zonder meer P ^teressante klasse. De echte tot presteren ten koste van rtiviteit is nauwelijks aanwe- Nerveus informeren naar an- d'ren is eveneens afwezig en dat Lakt dat het er allemaal ont- nen uitziet. Voor nieuwko mers als Marinet uit Philippine, 1 Ruyter uit Hulst, De Ridder lit Axel en De Leugenboom uit Lek, die voorheen in de rayons bjjwamen, moet het dus geen al I grote moeite kosten zich aan te assen. Leer daar de Olympische ge- „chte 'deelnemen is belangrij- E; dan winnen', hier zonder mer Cling via a. we g< ZaVc We mee.' Als word equij wach BEN Doel Hans se, I Kalf; Remc Regt. Doel Alex Eric jrüinus Verberk moes juist - Als eenling hield Morres vast aan pres- itief voetballen. De ploeg in coach Henk Maas mis- vorig seizoen op een haar de promotie naar de lofdklasse van het dis- (ict Zuid 1 en is ook nu 'in' die stap te maken. „Het wel ons doel. Of we er ik in slagen is een tweede, int het zal zwaar wor- >n," zegt de Hulstenaar lor aanvang van de com- ititie, die op 8 september in start gaat. ZAALVOETBAL f Morres had vorig jaar nog Cocq als regionale tegenstan- jr, Nu deze uit Aardenburg af- nstige formatie gestopt is, is aan de hoofdmacht van de [tb van voorzitter Arno Zwegers i de Zeeuws-Vlaamse eer op ler dan regionaal gebied hoog [houden. „Op zich moet dat nnen. Vorig jaar lukte dat ook dig, zij het dat we onze titel- isen in het treffen met de late- kampioen Trijp-King Cars uit uden hebben gegeven. Jammer [weg, maar onnodig," weet ik Maas, die om tot een sterke natie te kunnen komen, her en top wat weerstand stuit, puldig hieraan is de tegenstel- iveldvoetbal-zaalvoetbal. „Er nog altijd veldvoetbalclubs i het spelen in de zaal verbie- a. Dit kost ons dit jaar spelers Danny van de Velde, Barry t der Hooft en Hubert van den mei, die bij Terneuzen en Hoek flen. Mede door dat 'verbod' in te spelen is het moeilijk Pr te stoten naar bijvoorbeeld pfen in de landelijke divisie. zullen toch de boer op moe- i hl de regio en in België, om niveau te kunnen blijven pres- Got] P. Iets wat wij als ZVH Mor- de graag willen, maar bijna on- met 'gelijk wordt gemaakt," ont- sinJ pte Henk Maas, die sinds 1970 nig zijn huidige clubje verbon- voc Mal beginperiode als speler bij, spel I's het toen heette TS ('T Hard lecl Et i ^ater wijzigde die naam het: btaf de Feber om vervolgens diss er te gaan onder 'Messagie mei [°nze sportmedewerker ma euzen - Het regionale cod voetbal gaat het komende wel [0en weliswaar in onder de tw' van de KNVB, maar de n' i llluul UC l Jes. waaraan getrokken w; f zijn in handen van de L°p bestuurders geko- Utj ^situatie die tot enige sta «idermg noopte. Het bleek nil beletsel. Competitielei- ler} 00st Tollenaar blikt dan de: Met vol vertrouwen de wc. in. [tamst hiWs-Vlaand i. --Deren kreeg er tui hef6 ni<ruwe ontwikkelingen gal m#o zaalv°etbalwereldje een e veremging bij. De'Regio- feuwc \n zaalvoethalvereniging tol Cmtaanderen' ZOaIs «J rkoenpiWj3S nodlg om tot één co nen «e organisatie te DJ st a a Cn lchtings vorm, waar w J aan werd gedacht, was on- aJ ïeliik I Van de KNVB "iet scl en club wel en die en vol erl

de Stem | 1997 | | pagina 10