'Flinke streep door rekening' lonny van Hove grijpt titel LeFopj veel belangstelling Waregem-course a, Sprite Euroland Manneke Ketelaars voltooit trilogie Absoluut dieptepunt Ronde van Cadzand Ronny van Kessel naar kwartfinale 'alent uit Vogelwaarde blijkt onstuitbaar bij de nationalen 250 cc v-a. 7.500 GEZOCHT lARLE AUTO'S ers Rekreatie Oosterhout Occasions *met Bovag garant AUTOMAAT LPG DIESELS MOTORFIETS DEMO'S LEENDERT V.D. BORN B.V. stem SPORT ZEELAND B2 Wielercomité Lamswaarde pakt nu uit met klassieker vrije liefhebbers M H AUTO'S \ICIERING, GARANTIE Schijndel 073-5513853 Autobedrijf Jasper Vernes tennistoernooi Vlissingen )ealer van: SPORTNIEUWS KORT 11997 Alfa Romeo 33 1 7 Citroen AX 1.1 TÉ Citroen AX 1.1 TGE Citroen ZX 1.8 Furio 3 a Fiat Panda 1000CC Ford Escort 1.6 Ford Escort 1.3 Ford Sierra 2.0CL 5-drs Mondeo 1.6CLX 4-drs Honda Accord 2.0coudo Mazda 323 1.6GLX Mazda 323 1.3D Solid Niss. Micra 1.3 LX 5-d Nissan Micra 92 Nissan Micra 1.2 Nissan 100NX 1.6 p|us N. Micra 5 drs 75 tanqo Nissan Sunny coupé N. Sunny 1.4 Clair 3 drs Nissan Sunny 2.0GTi Nissan 300 ZX T-bar Sunny 1.4 Clair 4-drs Nissan Primera 2.0SLX Nissan Primera 2.0SLX Nissan Primera 2.0SLX Nissan Primera 2.0LX Nissan Sunny 1.4 sedan Nissan Primera 1.6 LX 2x Nissan Almera 1.6GX Nissan Sunny 1.4 3drs Nissan Sunnyl .6 sedan N. Sunny 2x 1.3 trend Opel Astra 1,6i Sport Opel Kadett 1.3 Opel Vectra2x 1.6 4-d Peugeot 306 1.4 Plus Renault 19 RL 4-drs Renault 19 3-drs Subaru Justy Suzuki Swift 1.3 4-drs. Toyota Carina 2.0GIJ Toyota Carina 1.6XL Volvo 360 3 drs Toyota Carina 1.6GXi Toyota Celica GTi Toyota Corolla 1.3 Niss.primera 2.0slx airco Niss. Primera SLX aut. Nissan Sunny 1.4 aut. Micra 1.3 aut. 5-drs. Micra 1.0 Aut. 3-drs. Ford Escort 16 aut Mits Galant 2.0 GLi Primera 1.6LX LPG Primera 1.6 inv. LPG Primera 2.0 LPG Nissan Sunny 2.0 4 drs. Nissan Sunny 2.0 3-d Sunny 2.0 diesel 3-drs. Ford Escort 1,8D 5-d Suzuki GSX1100G Niss. Primera 2.0GX dsl Nissan Micra 1.0GL OCCASIONCENTRUM SPINVELD 33 37, BREQ Tel: 076-5 223 166 Donderdag koopavond. i 11 DONDERDAG 4 SEPTEMBER 1997 onze sportmedewerker «iswaarde - Het wielerco- Lamswaarde bereidt zich ,nteel voor op de koers ®dag 7 september. Door wegvallen van de Delta kwam Lamswaarde wat problemen om het pro pvol te krijgen. WIELRENNEN betekent een flinke streep de rekening, maar er is niets en. Gelukkig hebben we de trimmers en de dikke ban- •edstrijden voor de jeugd, an- en we hier met lege han- an," aldus Adri d'Hondt jet wielercomité Lamswaar- jjjjgg 7 september start het pro- uma met een tijdrit voor de al lerkleinsten (zes tot en met acht jaar) op dikke banden. Lams waarde heeft gemeend om eens een tijdrit te moeten laten verrij den voor de jongste deelnemers. De jongens en meisjes op de race fietsen krijgen een heuse wed strijd voorgeschoteld met start en finish in de Dreef. Om 13.30 uur staat een klassieker voor vrije liefhebbers en cy- closportieven op het programma over 95 kilometer. Momenteel wordt door de stichting Wieier Trim Bond Zeeuws-Vlaanderen alles in het werk gesteld om een goed deelnemersveld aan het ver trek te krijgen. „Dat is nu voor ons dorp het hoofdprogramma en het zou zonde zijn als er dan slechts twintig deelnemers aan het ver trek zouden staan," aldus Adri d'Hondt. Overigens is het geen schande om vrije liefhebbers te la ten rijden, want een stad als Hulst heeft de elites zonder contract voor dit seizoen 'aan de dijk' gezet vanwege de te geringe opkomst van de renners. Daar rijden de vrije liefhebbers ook op dinsdag 7 oktober hun sluitingswedstrijd. Als alles volgens plan verloopt wordt Adri van der Poel daar de man die de leiders van de Rabo Cupwedstrijden komt huldigen. In Lamswaarde wordt door de vrije liefhebbers eveneens gestre den voor de punten in het Super Prestigeklassement. Op 4 mei werd de eerste wedstrijd verreden in het Brabantse Liesel en Lams waarde is de voorlaatste wedstrijd in dit klassement. Twee weken la ter wordt er gestreden in de Twee- landenkoers in Someren. Omdat Lamswaarde onderdeel uitmaakt van die wedstrijdency clus worden ook renners van bui ten de provincie Zeeland in Lams waarde verwacht. Daarnaast zal vermoedelijk wereldkampioen Kurt van Heeringen uit het Ant werpse aan de start staan met nog een drietal ploeggenoten. Van de wielervereniging Eede is de komst van nationaal kampioen bij de cy- closportieven, Marcel Alma, nog niet zeker, maar daar wordt nog aan gewerkt. Verder komt Eric Vereecken aan het vertrek, de lei der in het Raboklassement. Bij voldoende deelname worden de B/C-trimmers en de A-categorie van elkaar gescheiden. Het rondje in Lamswaarde leidt de renners over de Baudeloodijk om zo in de Dreef te finishen. Om de koers mogelijk te maken zal er een huis-aan-huiscollecte gehouden worden in Lamswaar de. Voor volgend jaar zijn de plan nen nog niet rond, Lamswaarde wil weer graag in aanmerking ko men voor de start van de Omloop van Zeeuws-Vlaanderen voor vrije liefhebbers en cyclosportie- ven. Binnenkort vergaderen de Zeeuws-Vlaamse trimbond en de Belgische Vrije Bond over het al dan niet verder samenwerken met elkaar. Na de wedstrijd in septem ber komt het wielercomité weer bijeen om te kijken of volgend jaar met de Delta Toer verder wordt gegaan. Vooral het financiële plaatje zou aanleiding kunnen zijn om te stoppen met de Delta Toer. Lamswaarde heeft tot nu toe altijd een rit in de Delta Toer ge organiseerd. Mocht de Delta Toer doorgaan, dan vindt die plaats op 4, 5 en 6 september. negen van de tien kampioen- toeven is de hoofdprijs al bin- ji, want in Tessenderloo be- aide de Zeeuws-Vlaamse Su- Moot zoveel punten, dat hij Jeeps, bussen, va u belt, wij komen direct 06-53120413 06-54762680-0165-38421 icasions /gebruikte en schadevrije auto's oncars en personenbusjes. IK NIEUWE AANVOER: Bedrijven, snelle beslissers en llden de scherpste prijzen!!! R iedt 60 occasions van 1.000,-tot 18.000 Tilburgseweg 141, Breda 076-5 714 661 APK gekeurd, inruil mog 3 maanden garantie Sloopauto's Natterman Auto's Loop- sloop- schadeauto v.a. 50,- tev. onderdelei t.k. 0165-537878/542120 Te koop gevraagd: Rena Twingo ONDERDELE 06 - 54358420 itbomen v.d. Groothandel j z.kl. I0cm z.kl. )0cm m. kl. >0cm m.kl. Siervruchten en Turksemuts. 'ekerij MAAILAND alsebaan 45-a Wouw. -301404 fax 304469. kGuus Heutinck jelwaarde - Op de boer- ilj van de familie Van bij Stoppeldijkveer is aardappeloogst in volle Dat betekent alle is aan dek en ook de 21- Ronny van Hove, des huizes, is niet te »erd om na zijn dagtaak automonteur bij een ga- in Gent bij zijn vader helpende hand toe te ste il. Afgelopen zondag is de mpathieke Vogelwaar- naar, die tegenwoordig in :t Belgische Zele woon- fitig is, motorcrosskam- oen geworden in de klasse bi de nationalen 250 cc bij BLM, maar dat is hem iidelijk niet naar het gestegen. De kam- oen blijft een bescheiden ens en steekt zijn handen t de mouwen. MOTORCROSS al niet meer te achterhalen is tor zijn naaste achtervolger Luc leider. Toen deze Vlaming in tweede reeks zoveel risico ia, dat hij onderuit ging, waar auto's. Guldenweg 14 W rempedaal afbrak, waar- Etten-Leur 076-5036271 er hij naar de kant moest, was strijd definitief beslecht, mend seizoen mag de 21-jarige ia Hove het dan ook proberen iie internationalen 250/500 cc, wordt hij het eerste seizoen nog >ij de B-serie. Maar de- rijden tegelijk met de fa uit de A-serie en zo kan hij ja krachten meten met gekende id-grand prix-rijders als Dirk fans, 'JoJo' Martens en Theo «hee, die bij de BLM in de na- 8® van hun loopbaan nog al ii net kop en schouders boven concurrentie uitsteken. Motorcrosskampioen Ronny van Hove en zijn vriendin Nancy Vispoel. „Het eerste jaar zal wel een aan passingsjaar worden, maar in het tweede jaar hoop ik toch voor het kampioenschap te kunnen rijden in de B-serie. Mocht het echt goed gaan, dan kan ik mischien naar de A-internationalen of zelfs naar de grote bond." Crossen doet Van Hove al vanaf zijn twaalfde. Het begon met een oude brommer, waarop rondge- crosst werd door Ronny en zijn jongere broer Bart. Aan de Grote Cambrondijk was er ruimte ge noeg op en rond het ruim bemeten erf van het ouderlijk huis. Alleen sleten de brommers erg snel en daarop besloot vader Van Hove eens een 80 cc-motor te kopen. De stap naar het nabijgelegen cross circuit in Axel was vervolgens snel gezet en zo begon een motor crosscarrière, die zijn hoogtepunt nog niet bereikt lijkt te hebben. Overstap In 1992 eindigde de toenmalige lts-leerling autotechniek als tweede bij het RES-kampioen- schap 80 cc in Axel en in hetzelf de jaar behaalde hij het Zeeuwse Supercrosskampioenschap 80 cc. Daarna volgde de overstap naar de MCB/BLB, waar hij deel uit maakte van een sterke generatie, waarvan onder anderen Steve Ra mon, winnaar van de Indoorcross in Goes van afgelopen jaar de stap naar de echte top heeft kun nen maken. In 1994 volgde het eerste kampioenschap in België, toen hij als eerste eindigde bij de nieuwelingen 125 cc bij de MCB/BLB. Het crossen op de banen van de FOTO CANULE SCHELSTRAETE MCB/BLB beviel hem echter steeds minder en zo maakte hij de overstap naar de BLM, de Bel gische Liefhebbers Motorbond, die zijn wedstrijden meestal in de regio Antwerpen-Limburg houdt. „Bij de BLM zijn de parcoursen meer bestaande, vaste banen, die goed verzorgd zijn. Het is niet el ke week het draaien om de paal tjes op een weiland, zoals het vaak bij de MCB/BLB is." Na een jaar van aanpassing stap te hij dit jaar over van de junioren 125 cc naar de nationalen 250 cc. ton onze paardensportmedewerker !gem - Het gemeentebe stuur van Waregem presen teerde onlangs de maand van ®tpaard. PAARDENSPORT Zoals gewoonlijk bevat die vier faiplines, waar veel Zeeuws- i»lamingen reikhalzend naar .ken om die te bezoeken. t lnsdag werd de 150 jaar Ware- "'T-course gehouden. Die had jaar een bijzonder karakter llit |tanwege dat 150-jarig bestaan, chase van Vlaande- steeple i ren is altijd goed voor ruim 30.000 bezoekers. Plaats van handeling is de renbaan van Waregem. De internationale military staat van vrijdag 5 tot en met maan dag 8 september op het pro gramma. Op vrijdag en zaterdag wordt de dressuur gehouden op de renbaan te Waregem op het middenterrein. Zondag wordt de cross-country verreden op de Heerlijkheid Hemsrode te Anze- gem het afsluitende springen is maandag 8 september op de ren baan te Waregem. Zaterdag 13 en zondag 14 sep tember wordt de internationale menwedstrijd voor vierspannen afgewerkt. Zaterdag eveneens dressuur op het middenterrein van de renbaan te Waregem, evenals het kegeltjesrijden, dat normaal als afsluitende proef wordt gehouden. Zondag 14 september is de marathon in en rond het kasteelpark van baron Cassier te Nokere. Een groot ge deelte van de hindernissen van het vorig jaar gehouden wereld kampioenschap staat er nog en daar wordt dan ook dankbaar gebruik van gemaakt. Zaterdag 27 en zondag 28 sep tember tenslotte wordt te Ware gem het Belgisch kampioen schap dressuur voor pony's, ju nioren en jonge ruiters gehou den in het Bloso-sportcentrum dat gelegen is naast de renbaan in Waregem. Zaterdag is het kampioenschap eerste manche pony's, junioren en Young Ri ders, tevens het criterium voor jonge paarden van 4, 5 en 6 jaar. Zondag is de tweede manche voor het kampioenschap van België. Verder de Prix Saint Ge orge, Grand Prix, vrije kür op muziek niveau Intermediair 1 en vrije kür op muziek Grand Prix. TENNIS m/Campers grote caravanshow ïodellen zijn binnen. <ort verhuurde caravans i openings kortingen. jonge gebruikte caravans. Rijvers Rekreatie anaalstraat 23 BH Oosterhout pn: 0162-424 888 0162-424 657 °nze faaismedewerker ingen - Hanneke Ketel- mt het Brabantse Maria- V5 2epevierde voor de der- eer in successie in het A- *toernooi van De Schel- e Gissingen. Dit toernooi l e mannen van vier ster- voorzien, bij de vrouwen een ster minder. TENNIS t '^aar 'lat het prijzengeld bij ■mannen 15000 gulden be- iltW de wouwen 6000 De 23-jarige Hanneke Ketelaars trof in de beoogde fina le de 19-jarige Linda Sentis uit Heerhugowaard. De Brabantse - zij is derde op de nationale ran king achter Schultz (1) en Ore mans (2) - versloeg Sentis in straight sets: 6-4, 7-5. Sentis bleek een gemakkelijke prooi voor Ketelaars. De Brabantse speelde degelijk en liet Linda Sentis de fouten maken. Martijn Bok uit Vught, nummer 12 van Nederland, was heer en meester in de eindstrijd bij de mannen. De als tweede geplaats te Bok bedwong Wouter Stan- daert uit Sliedrecht met 6-4, 6-2. De 24-jarige Brabander had de hele finale het initiatief in han den. De 21-jarige Standaert, hij staat dertiende op de nationale ran king, liep constant achter de fei ten aan. Bok speelde zeer offen sief en oogstte veel bewondering bij het Zeeuwse publiek. Martijn Bok was in de halve fina le te sterk gebleken voor Gordon Berggraaf (54e van Nederland), terwijl Wouter Standaert in de halve eindstrijd een overtuigende zege boekte op Eddy Schol. Deze laatste, nummer 38 van Ne derland, had in de kwartfinale verrassend de als eerste geplaats te Erik Brummer uitgeschakeld. UITSLAGEN MANNEN ENKELSPEL Halve finale: Wouter Standaert-Eddy Schol 6-3, 6-2; Martijn Bok-Gordon Berggraaf 6-2, 6-3. Finale: Bok-Stan- daert 6-4, 6-2. DUBBELSPEL Halve finale: Heinhuis/Brummer-Stan- daert/Van Gemerden 2-6, 6-2, 6-1; Beks/Van Hees-De Lange/De Lange 2- 6, 6-2, 7-5. Finale: Heinhuis/Brummer- Beks/Van Hees 6-2, 6-2. VROUWEN ENKELSPEL Halve finale: Hanneke Ketelaars-Bra- bara Gomperts 7-5, 6-0; Linda Sentis- Annemarie Mikkers 4-6, 7-6, 6-0. Fina le: Ketelaars-Sentis 6-4, 7-5. DUBBELSPEL Halve finale: Jaspers/Bink-De Weerd/Boverhof 6-3, 6-3; Mik- kers/Gomperts-Ketelaars/Haak 6-3, 7- 6. Finale: Mikkers/Gomperts-Jas pers/Bink 6-4, 6-3. Van Kessel versloeg met regelma tige cijfers Ivo Spinnewijn van TV Goes: 6-3, 6-4. Ook Andy de Bruijne uit Oostburg schaarde zich bij de laatste acht. Hij be dwong Ivo Walraven van de orga niserende vereniging via twee keer 7-5. De Bruijne beproefde ook zijn geluk op het B2-schema, maar verloor de eerste ronde in drie sets van René Schimmelpen- nink uit Zierikzee. Op het Bl-schema zijn ondertus sen drie van de vier halve finalis ten bekend. In de onderste helft van het schema gaat de beoogde halve finale tussen Virgil Greeve en Dennis van 't Westeinde. Mi chel Gorsse ontmoet in de halve eindstrijd de als eerste geplaatste Harold Schipper dan wel Frank Clausing. Gert-Jan Louweret uit Terneu- zen won knap via 6-0 in de derde set van Alexander Nonnekes uit Kruiningen. Hulstenaar Paul d'Hooghe boekte op het Dl-sche- ma een zwaar bevochten zege op Robert Baart van 't Halve Maan tje: 2-6, 6-3, 6-2. UITSLAGEN MANNEN ENKELSPEL BI, eerste ronde: Frank Clausing- Erik Bakker 7-5, 6-2. Kwartfinale: Van onze sportmedewerker Cadzand - Met acht inschrijvingen bij de nieuwelingen en acht inschrijvingen bij de cyclosportieven heeft de ronde van Cad zand een absoluut dieptepunt bereikt. Secretaris Piet van Dale stelt dan ook het voor gezien te houden. „Voor mij hoeft het niet meer. We zitten nu al een paar jaar met hetzelfde euvel: gebrek aan ren ners. Dit jaar konden we niet met elite-amateurs rijden, omdat we de concurrentie hadden van de Delta Toer. Die is nu, althans voor dit jaar, van de baan. Dan maar met cyclosportieven en nieuwelingen, omdat deze laatste categorie toch de toekomst is, maar als je dan acht startkaarten in de bus krijgt vraag je je af waar je mee bezig bent. Deze koers gaat in elk geval nog door. Wat het verder wordt moet je mij niet vragen." Bij de nieuwelingen is Mario de Ritter uit Hoek onge twijfeld de grote favoriet. Zij gaan om 13.30 uur van start met als opdracht veertig kilometer. Om 15.30 uur worden de cy closportieven weggestuurd. Zij moeten zestig kilometer in Cad zand wegtrappen. Onder de acht vooringeschrevenen de Zeeuws- Vlamingen Jacky Fortrei, Rudi Rabout en Pascal de Rijke. Het afhalen van de rugnummers ge beurt in café Du Commerce. De prijsuitreiking vindt plaats bij Gerard Schrier in De Buitenlust. Bovendien stapte hij over van Honda naar Suzuki. Aanvanke lijk leek het allemaal niet zo'n succes te worden. „Bij de eerste wedstrijden was het sukkelen met de afstelling van mijn motor en van de vering. Het viel allemaal een beetje tegen. Het was ook mijn eerste jaar op een 250 cc en dan is het een beetje zoeken. Ik was eens tiende, dan weer acht ste, maar niet één keer bij de top drie." Ommekeer De grote ommekeer kwam in Arendonk na een wedstrijd of tien, waar hij voor het eerste ze gevierde en vanaf dat moment ging het alleen nog maar crescen do. De eerste kampioensproef in Wuustwezel werd een prooi voor hem en vanaf dat moment begon een indrukwekkende zegereeks. Zelf heeft hij het niet zo goed voor ogen, maar zijn Belgische vrien din Nancy Vispoel blijkt alles nauwgezet bijgehouden te hebben en weet uit haar hoofd te melden, dat hij twintig keer winnend over de streep is gegaan bij de BLM en ook nog drie keer bij de MCB/BLB heeft gewonnen. Met het kampioenschap bij de BLM is het seizoen voor Van Ho ve, samen met Axelaar Peter Rot tier en Heikantenaar Bas Gijsel behorend tot een nieuwe lichting talentvolle jeugdige Zeeuws- Vlaamse crossers, nog niet voor bij. Op 5 oktober hoopt hij ook het FAM-kampioenschap van België in zijn klasse op zijn naam te schrijven. Voor de FAM zijn in elke klasse de beste rijders van al le zeven Belgische liefhebbers bonden uitgenodigd en de win naar van deze drie wedstrijden omvattende cyclus mag zich dan ook met recht de beste amateur crosser van België noemen. Bij de nationalen 250 cc heeft Ronny van Hove op dit moment luttele vier punten voorsprong op zijn BLM-concurrent Luc de Bei der. Op 5 oktober zal de beslissing vallen bij de derde FAM-cross in Grobbendonk. Zijn twee meest trouwe supporters zullen er dan zeker bij zijn: zijn vader en vrien din Nancy. Van onze tennismedewerker Goes - Terneuzenaar Ronny van Kessel bereikte de Cl-kwartfi nales van de Zeeuwse tenniskampioenschappen. Deze worden dit jaar gehouden op sportpark 'Het Schenge' van 't Halve Maantje in Goes. Michel Gorsse-Jaap Moerland 6-1, 6-0; Virgil Greeve-Antoine van Bockel 7-6, 4-3, opgave Van Boc- kel; Dennis van 't Westeinde-Cami- le Folmer 6-4, 6-2. B2, eerste ronde: René Schimmel- penninck-Andy de Bruijne 4-6, 6-4, 6-1; Marc Felius-Armando Probert 6-4, 6-2. Tweede ronde: Frank Clausing-Raymond Barten 6-2, 6-2. Cl, eerste ronde; Max de Rave- Sander Roose 6-2, 6-2; Andy de Bruijne-Ivo Walraven 7-5, 7-5; Mare Felius-Johnny Quaak 7-5, 6- 1; Bram de Nijs-Sjors de Lange 7-5, 6-2; Sander Kats-Jeroen van Klin kenberg 7-5, 3-6, 5-3, walk over Kats; Ronny van Kessel-Ivo Spin newijn 6-3, 6-4. C2, eerste ronde: Patrick Katsman- Mark Snijder 6-3, 6-0; Sander van Buren-Mark Klinkenberg 6-4, 6-4; Bram de Nijs-Beny IJsebaert 6-3, 6-0; Sander Roose-Bert Cok 6-4, 6- 2; Peter de Vrieze-Örestis Molopo- dis 6-2, 6-1; Rens de Klerk-Ferry Ton 6-2, 6-4; Tonny Nelis-Edely Kalau 6-1, 3-6, 6-3; Maarten Gide- onse-M. Boute 4-6, 7-5, 6-0; Gert- Jan Louweret-Alexander Nonne kes 6-7, 7-5, 6-0; Tom Felius-Hans Bal 4-6, 6-3, 6-4; Yann Guingo- Walter ten Hacken walk over Guin- goMichiel Wisse-Bert van Sabben 6-3, 7-5. Tweede ronde: Gert-Jan Louweret-Sander van Buren 6-2, 7-5; Lieven van Belzen-Raphaëi Oertel 4-6, 6-1, 6-2. VROUWEN ENKELSPEL Cl: Klim Dijkstra-Martine Ver- schoore 6-2, 6-1. DUBBELSPEL C2, eerste ronde: Liplijn/Plummer- Meeuwissen/Versteeg 4-6, 6-4, 6-2. Pupillenwedstrijden in Terneuzen Terneuzen - In Terneuzen staat zaterdag 6 september de zesde en voorlaatste wedstrijd van de Zeeuwse pupillencompetitie op het programma. Dit voor de A-, B- en C-pupillen die allen een drie kamp afwerken. Het bijnummer dat op het Zuidersportpark wordt afgewerkt is de 1000 meter voor de A- en B-pupillen terwijl de C-pupillen een 600 meter doen. De organisatie is in handen van de plaatselijke atletiekclub Scheldesport. Men begint er 11.30 uur. Kermisloop in Heille Heille - In buurtschap Heille, gelegen tussen Sluis en Aarden burg, wordt op zaterdag 6 september ter gelegenheid van de plaatselijke kermis een aantal trimlopen gehouden. De jeugd gaat om 14.00 uur van start met als opdracht één kilometer. Om 14.15 uur worden de zes en twaalf kilometer op gang geschoten. De start is bij het Dorpshuis aan de Zuiderbruggeweg waar men van af 13.00 uur kan inschrijven. Skeelerwedstrijden in Axel Axel - In Axel staat zaterdag 6 september een aantal skeelerwed strijden op het programma. De jeugd opent om 14.00 uur het skeelergala met wedstrijden in een viertal leeftijdscategorieën terwijl er in iedere categorie nog een apart klassement voor jon gens en meisjes is. Het hoofdprogramma start om 15.00 uur wan neer wethouder van Waes de senioren en veteranen zal wegschie ten voor een wedstrijd over een uur. Ook bij deze categrorie wordt er een apart klassement voor vrouwen en mannen opge maakt. Onder de deelnemers vrijwel de gehele Zeeuwse top met naast plaatselijk favoriet Jaap van Tatenhove mannen als Pascal van de Broeke uit Goes en Kees de Goffau uit Rilland. Ook de Belg Christof Schollaert, die inmiddels bij de C-rijders in Neder land al een tiental wedstrijden heeft gewonnen, komt aan de start. Eveneens present is de winnaar van het open Zeeuws kam pioenschap dat een paar weken terug in Goes werd verreden, de Belg Eric Peirs. Voor de Zeeuws-Vlaamse deelnemers een unieke gelegenheid hun krachten eens in het peloton te meten. Er kan ter plaatse tot vijftien minuten voor de start worden ingeschreven. Start en finish zijn aan de Westsingel. Persoonlijk record Linda Wouterse Boechout - Linda Wouterse, de D-juniore van het Hulster RK- HAV, slaagde er in het Belgische Boechout in haar persoonlijk re cord speerwerpen aan te scherpen. Ze kwam tot 30 meter en 78 centimeter, ruim een meter beter dan ze ooit wierp. Met die pres tatie werd ze derde. Haar jongere zus Tara werd met het balwer- pen bij de pupillen vierde. Ook voor haar was er met 26,54 meter een persoonlijk record. De derde telg uit het gezin Wouterse, Tho mas, eindigde bij de pupillen met 29,06 meter eveneens als vierde bij het balwerpen. Zebra Super Prestige-circuit Bergen op Zoom - In Bergen op Zoom wordt zondag 7 september het Zebra Super Prestige-circuit triatlon afgesloten. Dit met een kwart en achtste triatlon. De afstanden van de kwart zijn 1000 meter zwemmen, 40 kilometer fietsen en 10 kilometer lopen. De achtste bestaat uit de helft van de afstanden. Ook de mini's komen in actie. Zij hebben als opdracht 250 meter zwemmen, 10 kilometer fietsen en 2,5 kilometer lopen. Bij de mannen-senioren komt Miquel van Tongeren wegens andere ver plichtingen niet in actie. Hij is overigens al zeker van de eindze ge. Bij de vrouwen is Marianne Provoost al zeker van de eindze ge. Anders ligt het in de veteranen 40-categorie waarin Peter de Jongh uit het Brabantse Moerstraten er het best voor staat. Frans Daalman heeft overigens in deze categorie eveneens nog kansen. Pieter Verhage is al zeker van de eindoverwinning van het circuit bij de veteranen 50. De start van de kwart triatlon is om 14.00 uur en de achtste triatlon wordt om 15.00 uur op pad gestuurd. Het secretariaat is gevestigd in de kantine van de kanoclub Zeewietoe aan de Noordlandseweg. De organisatie is in handen van de plaatselijke triatlon- en atletiekclub Spado. Grand prix-toernooien in trek Hulst - De eerste grand prix driebanden wordt van maandag 15 tot en met zondag 21 september afgewerkt in het nieuwe biljart centrum van De Smickel te Hulst. De grand prix-toernooien wor den volledig afgewerkt via het knock-out-systeem. Aantrekkelijke partijen in de eerste ronde zijn zonder meer de ontmoetingen Cees Wissel-Dion Bergmans, Eddy Nachtegael- Frank de Rijk en het duel tussen clubgenoten en trainingspart ners Etiënne van Damme en Albert Lacante. Het resultaat van de loting voor de eerste ronde van deze grand prix ziet er als volgt uit: Eerste ronde: J. Rottier-J. Holdorp, C. Wissel-D. Bergmans, R. Roets-E. Grijp, J. Kayser-R. Claerhoudt sr, M. Dekker-J. Rottier, G. Pecoraro-F. Pilaet, E. Nachtegael-F. de Rijk, B. Dallinga-J. de Witte, B. van Remor- tel-A. de Feijter, E. van Goethem-F. Ballegeer, J. van de Velde-J. de Maat, K. Dieleman-J. Leeraert, C. de Jonge-M. Dallinga, H. van Opzee- land-R. Claerhoudt jr, P. Levrier-J. de Taeye, F. Bakker-H. Pluijm, E. van Damme-A. Lacante, G. Mahu-A. Baecke. Eindstrijd zesde klasse libre 's-Heerenhoek - De biljartvereniging De Toekomst uit 's-Heeren- hoek houdt van vrijdag 12 tot en met zondag 14 september het kampioenschap zesde klasse libre van het district Walcheren en De Bevelanden. Plaats van handeling is café De Kroon waar deze titelstrijd vrij dag 12 september om 19.00 uur begint. Zaterdag 13 en zondag 14 september gaat men om 12.30 uur verder. De finale is op de slot dag omstreeks 16.00 uur. Deelnemers: F. van Strien en R. Timmerman (De Toekomst 's-Heeren hoek), H. van Hekken (OHGL Kwadendamme), E. de Kort (VEG/ABV Oost-Soubrug), Y. Brand (OBK 's-Heerenhoekj en T. van Ombergen ('t Raedthuys Middelburg). Vernieuwd veld voor Hoofdplaat Hoofdplaat - De voetbalvereniging Hoofdplaat neemt zondag 7 september vanaf 13.30 het vernieuwde voetbalveld in gebruik. De sponsorcommissie van deze vereniging heeft de laatste tijd flink aan de weg getimmerd om het vernieuwde veld te kunnen realise ren. Men heeft een vijftigtal bedrijven bereid gevonden langs het terrein reclame te voeren. Daarvoor ontbrak het bij de dorpsclub, waarschijnlijk nog als enige vereniging binnen het Zeeuws- Vlaamse, aan reclame rond het hoofdveld. De burgervader van de gemeente Oostburg zal in het bijzijn van spelers, begeleiding, pu bliek en genodigden het vernieuwde terrein openen.

de Stem | 1997 | | pagina 13