knappe tweede plaats Rapide Vandaag in Je winkel Mannen Olympia domineren finale AVIO-competitie aat van start net bekerronde Carola de Dijcker is goed op dreef WERELD HUILT OM PLOTSELINGE DOOD Bas Gijsel kampioen beloften «STEM Weekblad Privé, met alle informatie en achtergronden over de tragische dood van Prinses Diana, is vanaf vandaag overal te koop trafballen brengen beslissing in finale in voordeel van Reeuwijk wieler SPATTEN sportnieuws KORT NIEUWS KORT in in Engeland le duel op EK bij 'Fast' Eddy overleden SPORT ZEELAND B2 Touring Team Verbrugge tweede in Vliegende Hollander-toernooi hockey hockey Nieuwe voorzitter Zeeuwse Sportraad zmlvoetbal DI&DOBf, hun laatste vakantie foto's Elfde plaats voor Theo Rabout Remy Vasseur wint landelijk circuit Vrouwen Delta Sport op vijfde stek Jeugd STEEN boekt succes Veteranentoernooi HVY'24 Eeklo winnaar rugbytoernooi Robin de Vries mascotte Feyenoord motorsport 11 dag speelt het Nederlands elftal in nrriam rte crudale wedstrijd tegen groep 7 van het WK-kwa- -toernooi. De winnaar is heel plaatsing voor de eindronde, imer in Frankrijk, dagelijks terug op bijzon- n, die betrokken waren bij meerdere van de vele Derby's Landen. twee jaar uit alle officiële rland-voetbal, zoek met lemende intensiteit naar spelers en kweek die ig op, zonder met een elf dat de critiek toch niet rstaan kan, officieel voor voetlicht te treden. Op de- oet met interland-voetbal rgaan, lijkt ons zeer on- xrde nederlaag, rr.... irigens was Oranje niet een boven Jan na die 1-0, volgende Derby der Lage den was weer voor de Bel- 'De onzen' waren weer volstrekt kansloos: 4-0. treurende Telegraaf kopte: rde nederlaag tegen de le Duivels. Het faillisse- ït van ons voetbal. Brr- .ties hebben de voor zater- Die dag wordt de zondag impetitie lag zaterdag toch icatiewedstrijd Engeland - de week woensdag in Lon- al volgens de verwachting zaterdag in München voor strijd Duitsland - Portugal rogts. Het liedje 'Running de Brit Mike Batt. De Ca- Zweedse Joey Tempest zin- is zich met het lied identi- sporing voor de jeugd zijn. kheid kan worden als je er centrale verdediger Sami rlengd. De 23-jarige Finse lintenis tot 2000, maar het ;ies reden de looptijd tot 1 de volgende spelers een Groningen), Van Gastel 'hijssens en Van der Sleen itedivisieclub Nottingham /tering aan te vragen door. t zakenconsortium dat de stigd. Het is de bedoeling en gulden) aan aandelen op t de premier division en nu an de negentiende Engelse k maakt deel uit van de se- teinde drie keer in de wed- :g heeft ook de derde wed- in Parijs winnend afgeslo- ter van marginaal gehalte, ie en Frankrijk werd het ech. Hij stootte zijn hoofd ziekenhuis moest de wond lerde in drie duels al 60 is twee tot drie weken uit- ■usinfectie opgelopen. De i oktober mee te doen met e laatste weken een aantal ondergaan. De Telekom- teleurstellend op de 7e IS 1 terug in de hoek van Brabander bereidt 'Fast het halfzwaargewicht september in Aken. „Als .en, zeg je geen nee," ver- demonstratietraining van t in 0 ren, voormalig cricketer Harry en bekende in de sportwe- het Nederlands team en em. Als voetballer speelde tallen. i i i DINSDAG 2 SEPTEMBER 1997 „peter Snelders «izen - Het mannenteam 111 je hockeyclub Olympia het eigen 33e Vliegende ila]1(jer-toernooi. In de fina ls die formatie duidelijk slerjt voor het team van lDg Team Verbrugge, een van oud-01ympia- ^enteam van de organi se vereniging redde het net jen verloor in de eindstrijd ,14 van het Tilburgse Shot. vouwen van Olympia start- teinig hoopgevend met een tegen Vlissingen. Daarna herstelde de Terneuzense formatie zich knap en schoof door overwinningen op Middel burg (3-0), Apeliotes (3-0) en la tere mede-finalist Shot (2-0) op naar de top van de klassering. Daaraan konden zelfs twee gelij ke spelen (1-1) tegen achtereen volgens Leonidas en Racing niets veranderen. Die reeks resultaten was goed voor een plaats in de fi nale. Daarin was Shot een per spectiefvol ogende tegenstander. Immers, in de aanloop naar deze eindstrijd toe had Olympia in fei te vrij gemakkelijk met 2-0 van die formatie gewonnen. Shot had het lesje goed geleerd en kwam deze keer met een veel meer ge disciplineerde speelwijze voor de dag. Olympia was wel meer in balbezit dan de tegenstander, maar kon niet veel kansen af dwingen en werd zelfs geveld door een doelpunt van Ingrid van Erp in de eerste periode. Na rust waren Sanna van Beijma en Maartje Kuijpens nog wel dicht bij de gelijkmaker, maar zagen tot hun ontzetting die doelpogin gen niet in productiviteit resulte ren. De mannen van Olympia speelden een vrij probleemloos toernooi. Het niveau van de te genstanders was niet van dien aard dat Olympia zich veel zor gen moest maken. De doelcijfers na de poulewedstrijden (18-3) spreken voor zich. Ook in de eindstrijd kwam de overheersing van Olympia tot uitdrukking. Daarin won de thuisploeg met maar liefst 5-1 van Touring Team Verbrugge. Dat team was overi gens de enige formatie die Olym pia in de poule had bewdongen via een 1 -1 -gelijkspelIn de eind strijd waren de rollen geheel an ders verdeeld. Bij de pauze was het 2-0 door goals van uitblinker Hans Dieleman en een eigen doelpunt van het Touring Team uit een voorzet van Jeroen Blom. Even leefde de hoop op bij het Touring Team toen men 2-1 kon laten aantekenen, maar gezien de veldverhouding was dat slechts ijdele hoop. Het wachten was op de definitieve beslissing. Die viel toen Hans Dieleman 3-1 en 4-1 liet noteren. Na een fraaie combi natie werkte Louis Nijsten zelfs 5-1 in het doel van het aangesla gen Touring Team. EINDSTANDEN Mannen: 1. Olympia (Terneuzen), 2. Touring Team Verbrugge (Terneu- zen), 3. HDM (Den Haag), 4. Forward (Tilburg), 5. Groen Geel (Den Haag), 6. Helden 3 (Terneuzen), 7. Game Over (Terneuzen), 8. Olympia 2. Vrouwen: 1. Shot (Tilburg), 2. Olym pia, 3. Leonidas (Rotterdam), 4. Vlis singen, 5. Racing (Eindhoven), 6. Apeliotes (Nijmegen), 7. Middelburg. (PeterSnelders 1st-Ondanks dat tegen- ider Reeuwijk in de be- serie strafballen afloop van de finale vier i miste, moest hef vrou- van het organise- Rapide toch genoe- i nemen met een tweede ats in het eigen 39e Ra- Reynaert-hockeytoer- ]j. Dat kwam simpelweg Rapide uit vijf- mo- ijkheden niet tot scoren am, piet wedstrijdbeeld van die in won Reeuwijk het toer- In de poulewedstrijden was aiwijknog met 0-1 te machtig gastvereniging, maar in was een duidelijk op re- iche belust Rapide de betere j. De enkele kansen die het tg bleven onverzilverd en die trok de thuisclub door in de it strafballen. Goed keepers- ik van Karin Bleijenberg ten I (zij keerde vier strafballen) Rapide niet de begeerde i op het toernooiwerk zet- Hulster formatie had in de naar deze finale toe aar- gespeeld. Overwinningen van 4-0,5-0,1-0., een 0-0-gelijk- een 0-1-verlies tegen res- tievelijk Hoorny Bemmel, ïenbond, Tonny Rowe, Tië- en Reeuwijk waren goed voor tweede plaats in de poule. Om- die recht gaf op een herkan- tegen Reeuwijk in de finale te het vrouwenteam van Ra- Ie, gesteund door de muzikale van het niet aflatende /ere huisorkest Sjores Ambras zich nog eens extra op. Het «kt echter niet baten, t eerste mannenteam van Ra- wist reeds na de poulewed- een rol op het hoog- niet aan de Hulstenaren Via drie 1-0-over- wngen op rij tegen achter- Bloody Good Blokes, nen en Paris Est had de for- van trainer Ab Klaeijsen Finale bij de vrouwen tijdens het hockeytoernooi in Hulst. Rapide (donkere shirts) rukt op naar het doel van Reeuwijk. FOTO CAMILE SCHHL5TRAETE zich in een vrij gunstige uit gangspositie gemanoeuvreerd. Alleen nog even in de laatste pou lewedstrijd gelijk spelen tegen het Franse Primrose volstond voor een plaats in de halve fina les. Juist in dat duel ging Rapide met 0-2 onderuit en werd daar door verbannen naar de strijd om de troostprijzen. Een ongekend fenomeen voor de thuisclub, om dat die al jaren gewend is om voor de hoofdprijs te spelen. De 3-1-zege tegen Random Bellends bood nog perspectief op de vijfde plaats, maar omdat concurrent Slempers met dezelfde cijfers won was het pouleresultaat van beslissende aard om de nummer vijf aan te wijzen. Dat viel in het voordeel van Slempers uit, waar door Rapide genoegen moest ne- "Wsportmedewerker slburg - Het West-Zeeuws-Vlaamse KNVB-zaalvoetbal m start maandag 8 september het nieuwe seizoen. Tradi- (etrouw doet men dat met de eerste bekerronde. Het ZAVIO het nieuwe seizoen met elf teams in competitieverband men met een voor de Zeeuws- Vlamingen ongewone zesde plaats. „We hebben niet echt goed ge speeld. Het beslissende duel in de poule tegen Primrose hadden we eigenlijk niet mogen verliezen. Enkele persoonlijke fouten wa ren schuldig aan die tegentref fers. Ik moet er wel direct aan toevoegen dat de top van ons toernooi deze keer veel sterker was dan in voorgaande jaren. Vooral het Franse Bataillon de Joinville was van hoog niveau," aldus Rapide-trainer Ab Klaeij sen. Bataillon de Joinville, het Franse militaire team, was duidelijk een maat te groot. Slechts één keer speelde dat team, en dan nog met pech, gelijk. De andere wedstrij den werden in winst omgezet. Gesteund door de inbreng van drie spelers van de nationale Franse selectie domineerde Ba taillon de Joinville de finale te gen het Londense Hobglobins. Met 4-0 won dat team die eind strijd. Een eenzijdig gebeuren waarin de Engelse ploeg slechts één keer voor het doel van de Franse keeper verscheen. EINDSTANDEN Mannen: 1. Bataillon de Joinville (Frankrijk), 2. Hobglobins (Enge land), 3. SAV Primrose (Frankrijk), 4. Haslemere 1 (Engeland), 5. Slem pers (Nederland), 6. Rapide, 7. SHC Calais (Frankrijk), 8. Random Bel lends (Engeland), 9. Old Caians ((En geland), 10. Tommy Rowe (Enge land), 11. Zevenbergen, 12. Tienen (België), 13. The Bloody Good Blokes (Engeland), 14. Haslemere 2,15. Her oes Secundo (Hulst), 16. HC Braxga- ta (België), 17. Rapide XO, 18. Drie- nerlose (Nederland), 19. Paris Est (Frankrijk), 20. Rats (Nederland), 21. Push (Breda). Vrouwen: 1. Reewijk, 2. Rapide, 3. Tommy Rowe, 4.Tienen, 5. Hoorn, 6. Bemmel, 7. Boerenbond. Van onze sportmedewerker Middelburg - J. Mandos, burge meester van Borsele, is benoemd als nieuwe voorzitter van de Stichting Zeeuwse Sportraad. Mandos volgt daarmee Jan Krui- ze op, die na beëindiging van zijn ambtsperiode als burgemeester van Oostburg inmiddels naar As sen is verhuisd. Kruize was acht jaar lang voorzitter van de Zeeuwse Sportraad. Van onze atletiekmedewerker Oordegem - Carola de Dijcker van het Hulster RKHAV stelde in het Belgische Oordegem het clubrecord op de 60 meter horden bij de meisjes A-pupillen scherper. Ze deed dit door in haar se rie vijfde te worden in 14,53 seconde. Ook de A-pupillenploeg op de 4 x 60 meter presteerde voortreffe lijk. Carola de Dijcker, Ilona van Remortel, Audrey de Beule en Al- tuna Halilovic pakten met een tijd van 37,87 seconde de derde plaats. RESULTATEN ZEEUWEN Meisjes-pupillen C: Samantha van Re- mortel (RKHAV) 60 meter 8e in serie met 11,91, balwerpen 26e met 9,22 me ter en 1000 meter 16e met 4.52,10. Meisjes-pupillen A: Anke de Feijter (Wielingen) 60 meter 7e in serie met 10,07, hoogspringen 7e met 1,15 meter, verspringen 13e met 3,29 meter en ko gelstoten 12e met 6,60 meter. Kayleigh de Block (Wielingen) 60 meter 8 e in se rie met 10,08, hoogspringen 14e met 1,10 meter, verspringen 10e met 3,58 meter en 1000 meter 4e in 3.37,85. Altu- na Halilovic (RKHAV) 60 meter 4e in serie met 9,38. Carola de Dijcker (RK- (ADVERTENTIE) met de nieuwe opzet, - - Zeeuws-Vlaanderen met uitzondering van ■Worres, recreatief gespeeld, er in Oostburg derde klas- ^alvoetbal gespeeld. Twee «van het ZAVIO, Vooruiten •«/Accountants, komen uit in 'öste klasse in Zeeuws- *®ren. De overige negen "teams spelen een interne Petitie in Oostburg. recreatieve karakter bete- "at promotie op vrijwillige «zal plaatsvinden. Dat bete- dat de kampioen van het maast Oostburg zijn dat Gent, Axel, Terneuzen en de keuze kan maken om Promotie naar de Zeeuws- i 6 tweede klasse te spelen, v j?terne ZAVIO-competitie j urg vielen de teams van 5, m Bron weg. Daar te er staan drie nieuwkomers. taam? De Cocq' iarenlan§ aatlgever in het Zeeuwse e bal, keert met een nieuw rt» v,la§er niveau terug, hebben zich ook Verhage (Cadzand) en De Sikkels (Bier vliet) als nieuwe teams aange meld. Dat betekent dat de interne ZA VIO-competitie van start gaat met de teams: Dikke van Dale, Zeemeeuw, Groosman/Casuals, Rabo Aardenburg/Eede, Leen- houts, Bon Ami, Verhage, Sikkels en De Cocq. Zij spelen een volle dige competitie. Daarnaast wordt in Oostburg gestart met een uit wisseling met Belgische teams. Het gaat dan om vijf thuis- en vijf uitwedstrijden. Dit gebeurt even eens op vrijwillige basis. In de eerste bekerronde is Leenhouts vrijgeloot. Dat betekent dat de winnaars van de overige vijf wedstrijden zich plaatsen voor de kwartfinales. De verliezers van de eerste ronde komen samen in de herkansing met Leenhouts, waaruit dan de aanvullende kwartfinalisten komen. PROGRAMMA EERSTE BEKER RONDE Maandag 8 september: Vooruit-De Cocq, Rabo Aardenburg/Eede- ABAB, Dikke van Dale-Sikkels en Bon Ami-Groosman/Casuals. Maandag 15 september: Verhage- Zeemeeuw. De competitie start 15 september. meemmsm EXCLUSIEF Hel trieste GESCHOKT... ANA HAV) 60 meter 8e in serie met 10,12, hoogspringen 12e met 1,10 meter, bal- werpen 20e met 18,28 (persoonlijk re cord), 60 horden 5e in serie met 14,53 (clubrecord). Audrey de Beule (RK HAV) 60 meter 2e in serie met 10,95, balwerpen lie met 20,68 meter, hoog springen 17e met 1,05 meter en kogel stoten 27e met 5,29 meter (persoonlijk record). Ilona van Remortel (RKHAV) 60 meter in serie 4e met 10,47, hoog springen 25e met 1,00 meter, 1000 me ter lie met 4.16,58 en verspringen 2,65 meter. Meisjes D: Leonie Rubbens (RKHAV) 80 meter in serie 4e met 12,34 en ver springen 20e met 3,49 meter. Carolien ae Theye (RKHAV) 80 meter in serie 5e met 12,75 (persoonlijk record), ver springen 25e met 3,24 meter en 150 me ter 5e in serie met 24,69 (persoonlijk re cord). Jongens-pupillen A: Jack Luteijn (Wie lingen) 60 meter 2e in serie met 9,71, kogelstoten 10e met 6,87, hoogspringen 4e met 1,20 meter en 1000 meter 3e in 3.26,64. Guy de Wilde (RKHAV) 60 me ter 2e in serie met 9,69, balwerpen 14e met 32,66 (persoonlijk record), ver springen 13e met 3,62 en kogelstoten 7,01 meter (persoonlijk record). Jongens D: Gert-Jan Lauret 80 meter 2e in serie met 12,0, 80 meter horden 9e in 17,65, verspringen 9e met 4,29 meter. Marin de Feijter 80 meter horden 5e in serie met 14,98, discuswerpen 4e met 21,54 meter, kogelstoten 3e met 9,84 meter. Wouter Saman (RKHAV) kogel stoten 12e met 6,95 meter, verspringen 20e met 3,72 meter, 150 meter in 23,25 en hoogspringen 5 e met 1,35 meter. MARIO DE RITTER uit Hoek eindigde in de Omloop van de Den- terstreek, een klassieker voor nieuwelingen met start en finish in het Belgische Wieze, naar een dertiende plaats. Dit in een veld van 82 vertrekkers. De Ritter nam als gastrenner van Sauna Diana aan deze wedstrijd deel. Straatsburg - De atletiekselectie van Zuid-Nederland (Brabant, Limburg en Zeeland) wist in het Franse Straatsburg de Coupe l'Amite te winnen. Onder slechte weersomstandigheden waarin sterke prestaties niet mogelijk waren, haalde Zuid-Nederland het voor Luxemburg en Saarland. Het was voor het eerst in vijf jaar dat Zuid-Nederland deze ont moeting, die al sinds 1960 wordt gehouden, winnend afsloot. Ver dere deelnemende selecties waren: Elzas, Saarland, Rheinland, Vlaanderen en Phaltz. De enige Zeeuw die in actie kwam was Theo Rabout van Dynamica, die op de 5000 meter elfde werd in 15.28,10. Alphen aan de Rijn - Remy Vasseur uit Vlissingen pakte met zijn zege in de duatlon van Alphen aan de Rijn de eindzege in het lan delijke triatloncircuit voor junioren. Vasseur stond voor het begin aan deze slotwedstrijd op gelijke hoogte met nationaal kampioen Mike Kamminga. Beiden hadden 310 punten bij elkaar gesprok keld. Vasseur haalde het voor Kamminga en won dus het circuit. In eerste instantie had een triatlon dit circuit moeten afsluiten, maar omdat het zwemwater op het allerlaatste moment werd af gekeurd, werd er overgeschakeld op een duatlon die ging over 5 kilometer lopen, 20 kilometer fietsen en 2,5 kilometer lopen. Ook een aantal Zeeuwse mannen kwam in actie. Arjen Hartog, evenals Vasseur lid van Dynamica, kwam als vierde binnen. Zijn club makkers, Dignus Lensen en Rens Lobbezoo, werden op de 10 kilo meter lopen, 40 kilometer fietsen en 5 kilometer lopen respectie velijk twaalfde en negentiende. Naast deze wedstrijden werd er nog een wedstrijd voor de landelijke teamcompetitie afgewerkt. Souburger Miquel van Tongeren, uitkomend voor het Rook-team, eindigde hierin achtste. Zwolle - De vrouwenploeg van Delta Sport is als vijfde geëindigd in de finale van de landelijke atletiekcompetitie voor veteranen. Op de zes onderdelen verzamelden ze 2753 punten. Hermien Rog geband had een grote inbreng in de prestatie van de blauw-witten. Ze won de 100 meter in 13,73 en eindigde als derde op het onder deel verspringen met 4,26 meter. Wilma van Donk noteerde op de 800 meter een persoonlijk record met 2.59,54, Greetje Smit werd vierde op de 3000 meter in 12.17,91 en Anita van de Zande kwam met een persoonlijk record met de discus (22,16 meter) terug uit Zwolle. Met de kogel was haar 8,63 meter goed voor een vierde plaats. De winst was voor de formatie van GAC uit Hilversum die 3148 punten realiseerden. Sas van Gent - STEEN was de meest succesvolle vereniging tij dens het jaarlijkse toernooi dat de jeugdafdeling van de voetbal vereniging Corn Boys hield. Bij zowel de A- en B-junioren als de D-pupillen werd STEEN eerste. Voordat dit gebeuren afgewerkt werd kreeg jeugd voorzitter Ronald de Bruijne nog afmeldingen binnen van Breskens en Hoofdplaat, waardoor het schema van en kele categorieën moesten worden omgegooid. EINDSTANDEN A-junioren: 1. STEEN, 2. Aardenburg, 3. Hoofdplaat, 4. Sluis. B-junioren: 1. STEEN, 2. Corn Boys/RIA, 3. Sluis, 4. AZW. C-junioren: 1. IJzendijke, 2. STEEN, 3. Corn Boys/RIA. D-pupilien: 1. STEEN, 2. RIA, 3. Spui, 4. AZW, 5. Breskens, 6. Corn Boys. E-pupillen: 1. Axel, 2. Corn Boys, 3. Breskens, 4. STEEN, 5. RIA. F-pupillen: 1. RIA, 2. AZW, 3. Corn Boys Fl, 4. Axel, 5. Corn Boys F2, 6. Breskens, 7. STEEN. Hulst - Het geslaagde jaarlijkse veteranentoernooi van HW'24 werd gewonnen door het eigen tweede team. Voor de organisato ren Wim Zwegers, Arthur Eeckhout en Ronny Hemelaar was het jammer dat men niet het beoogde programma af kon werken, om dat Terneuzense Boys zich in een eerder stadium afmeldde. Eindstand: 1. HW'24 2, 2. Terneuzen, 3. 't Straatje Stekene, 4. Axel, 5. STEEN, 6. Hontenisse, 7. HW'24 1. Terneuzen - Eeklo heeft zich volgens verwachting de sterkste ge toond in het opwarmtoernooi dat de Terneuzense rugbyclub Blue Diamonds hield. In deze ontmoeting in de aanloop naar de compe titie werd de gastclub tweede. Wetteren ging in dit sfeervolle ge heel op sportpark Oude Vaart in Terneuzen met de derde plaats aan de haal. Mechelen sloot de rij als vierde. Terneuzen/Rotterdam - De 6-jarige Robin de Vries uit Terneuzen had zondag de dag van zijn leven. Hij mocht als Feyenoord-mas- cotte fungeren bij de wedstrijd Feyenoord-De Graafschap, een duel dat door de Rotterdammers met 2-0 werd gewonnen. Robin de Vries was hiervoor uitgenodigd door de supportersclub 'Hand in hand'. De vader van Robin, Ton de Vries, is mede-oprich ter van de supportersclub van Feyenoord in Zeeuws-Vlaanderen en evenals echtgenote Linda slaat hij geen wedstrijd over van de Rotterdamse club. „Ton had al in 1994 een verzoek ingediend om onze zoon mascotte te laten zijn. Toen kregen we bericht terug dat hij nog te jong was. We hadden al nergens meer op gerekend. In eens kregen we vier kaarten voor de beste plaatsen toegestuurd. Robin heeft een prachtige dag gehad. Hij werd opgehaald door de voorzitter van 'Hand in hand'. Mocht een balletje trappen met de Feyenoord-reserves, haalde de arbiter op en mocht het veld op met beide teams. Na afloop kreeg hij handtekeningen van alle spe lers. Een geweldige ervaring," zegt moeder Linda de Vries, die sa men met echtgenoot Ton en de oma van Robin de hele happening bijwoonde. Van onze motorsportmedewerker Wielsbeke - Heikantenaar Bas Gijsel pakte in het Vlaamse Wielsbeke bij de laatste klas sementsproef van dit seizoen het kampioenschap motor cross in de klasse van de be loften 125 cc van de MCB/BLB. Met een derde plaats veroverde hij voldoen de punten om zijn grote con current Stijn Verbauwhede juist voor te blijven. Aan het begin van dit seizoen leek de 15-jarige scholier uit Hei kant de grote favoriet voor de ti tel. Hij won een groot aantal wedstrijden en bouwde in die pe riode aan een riante voorsprong op zijn concurrenten. Een valpar tij eind juni bezorgde hem echter een gebroken sleutelbeen en hield hem enige tijd buiten de baan. Hij miste daardoor een wedstrijd, die meetelde voor het kampioen schap. Zodoende kon Verbauwhede zijn achterstand terugbrengen tot drie punten voor de laatste proef in Wielsbeke. In de eerste reeks eindigde Ver bauwhede bovendien op de twee de plaats en Gijsel werd derde, zodat Verbauwhede opnieuw twee punten terugpakte en Gijsel nog slechts één punt voorsprong resteerde voor de laatste omloop. In deze laatste serie liet de jeug dige Heikantenaar echter niets meer aanbranden. Hij pakte kopstart en kon al spoedig constateren, dat Ver bauwhede achter in het veld was geraakt. Uiteindelijk zou Gijsel als derde eindigen en Verbauwhede niet verder komen dan een zevende plaats, waarmee het kampioen schap voor de Zeeuws-Vlaming een feit was. UITSLAGEN 80 cc: Dion Verhulst (Sluiskil). Beloften 125 cc: 3. Bas Gijsel (Hei kant). Nieuwelingen 125 cc: 5. Yvonne Pinxteren (Gilze), 13. Robert Bilte- rijst (Hengstdijk). Junioren 125 cc: 4. Erwin van Taten- hove (Terneuzen), 9. Aswin Vandam- me (Zuiddorpe). Internationalen 125 cc, A-serie: 3. Peter Rottier (Axel). Internationalen 125 cc, B-serie: 2. Ken Vermeer (Eindhoven), 3. Casper Ovaa (Oost-Souburg). Vrijetijdsrijders: 19. Leo verbunt (Hulst). Nieuwelingen 250/500 cc, B-serie: 5. Alex Freijser (Hulst). Junioren 250/500 cc: 4. Richard Kerkhove (Vlissingen), Pascal de Zeeuw (Axel), 26. Ferdi Dingemanse (Ossendrecht), 28. Erik van Tatenho- ve (Terneuzen). Internationalen 250/500 cc. A-serie: 1. Rik Claus, 2. Steven Destrijcker (beiden België). Internationalen 250/500 cc, B-serie: 3. Erik van de Wekken (Zierikzee).

de Stem | 1997 | | pagina 9