Hiddink geen moraalridder Kna DE STEM 'Cadeautje' van Oranje voor Bosman m Canal+ baalt van verbod burgemeester Peper Hingis: 750 gulden per minuut op US Open UITSLAGEN STANDEN trafballen b ÊAVIO-coi aat van si net beker DHTHmE Bondscoach roept Kluivert op ROEIEN SPORTPRIJSVRAGEN TURNEN VOETBAL )ËSTBM Harde nederlaag. Brrr....! HOCKEY SPORTNIEUWS KORT Zaterdag geen wedstrijden in Engeland Honkballers winnen derde duel op EK Riis loopt virusinfectie op Thoonen terug in de hoek bij 'Fast' Eddy Oud-cricketer De la Mar overleden .ZAALVOETBAL Het nieuwste model uit de HP NetServer Serie: de HP NetServer LD Pro Bel voor meer informatie: HEWLETT# PACKARD (0161)43 28 55 Uw partner in automatisering Lange Bunder 5 - 4854 MB BAVEL Sport 11 DINSDAG 2 SEPTEMBER 1997 Bi Van onze verslaggever Rotterdam - Het verbod van burgemeester Peper van Rot terdam de voetbaltopper Feyenoord - PSV op zondag 14 september om zes uur 's avonds te laten spelen, valt slecht bij Canal+. Als gevolg daarvan zal de commerciële tv-zender een miljoen gulden in mindering brengen op het rechten-bedrag dat uitge- smeerd over vijf jaar 145 mil joen gulden bedraagt. „De zes onderlinge wedstrijden van Ajax, Feyenoord en PSV zijn ons veel meer waard dan de ove rige wedstrijden. Daarom zijn er afspraken gemaakt dat er per wedstrijd een miljoen gulden wordt ingehouden mocht zo'n wedstrijd niet doorgaan," aldus jurist mr. Moerer namens Canal+. De argumentatie voor de weige ring van Peper wekt ook verba zing bij de abonnee-tv-zender. „Van een koopzondag die dag was ons niks bekend. Dan is het ergens anders misgegaan," aldus Moerer. Bij de competitieplan ning stelde de KNVB de wed strijd Feyenoord - PSV vast op zondagavond 14 september (18.00 uur) vast om een recht streekse tv-uitzending op Canal+ mogelijk te maken. Vorig seizoen werden de duels van Feyenoord met PSV en Ajax ook op last van Peper vervroegd. Bijkomend argument destijds was dat het rond zes uur 's avonds in de winter al donker is, waardoor de politie moeilijker de orde kon handhaven. Peper voeg de er destijds aan toe dat hij geen bezwaar had tegen toppers bij daglicht. Peper vreest op 14 september or deproblemen in de binnenstad wanneer fans op een koopzondag de hele dag de tijd krijgen rond te hangen in het centrum. „Dat risi co blijft ook wanneer de wed strijd op zondagmiddag om half drie begint", reageert Moerer. Feyenoord-voorzitter Jorien van den Herik verklaarde een ver vroeging te betreuren maar wel te respecteren. Canal+ legt zich nog niet neer bij het besluit van de burgemeester. „Wat is definitief in het leven? Misschien zijn er wel andere middelen die nog een oplossing mogelijk maken," stelt Moerer. Door Jaap van Essen Zeist - Net als zeventien andere jongemannen meldt Patrick Kluivert zich vanmiddag in de Rotterdamse Kuip. Net als die anderen is de spits van AC Milan opgeroepen door bondscoach Guus Hiddink om Nederland te vertegenwoordigen in de voet balwedstrijd tegen België, aanstaande zaterdag. Om Kluivert was en is de laatste twee jaar doorlopend wel iets te doen. Vanwege zijn meest recente escapades zou Hiddink de spits niet moeten oproepen om Neder land te vertegenwoordigen in de komende WK-kwalificatie-duels, zo betoogden velen. Hiddink heeft gisteren echter een duidelijk besluit genomen. Hij weigert een rol als het nationale geweten, en wil ook niet de mo raalridder uithangen. Hij selec teerde Kluivert, ondanks alle ex terne adviezen het niet te doen. „Ik kijk in principe alleen naar de voetbalkwaliteiten," betoogde de bondscoach, die voor dat standpunt ook steun kreeg van diverse andere internationals, zo als Dennis Bergkamp. Hiddink koos met de selectie van Kluivert niet voor de makkelijk ste weg. Er zal kritiek komen, er is een kans dat de aanvaller zeer vijandig bejegend wordt door het eigen publiek. Aan de andere kant, een enquête leerde dat een zeer ruime meerderheid van de jongeren vindt dat Kluivert ge woon hoort te spelen. Bogarde Tegelijk met Kluivert nam Hid dink ook diens clubgenoot Bo garde weer in de selectie op. Pi kant, omdat Bogarde wel een soort 'straf' kreeg van de keuze heer na misdragingen. Op 5 oktober van het vorige jaar werd Bogarde voor het laatst op geroepen, voor de uitwedstrijd tegen Wales. Daarna raakte Bo garde geblesseerd en kreeg hij - eenmaal weer fit- het aan de stok met clubcoach Van Gaal, be dreigde voor het oog van de ca mera enkele journalisten, en werd vervolgens genegeerd door Hiddink. Nu is hij weer terug, en dat terwijl hij zondag nog het eerste competitie-duel van AC Milan miste wegens een blessure. Opvallend is ook de afwezigheid van Mare Overmars. Vorig sei zoen zat hij altijd bij de geselec teerden, hoewel hij bij Ajax nim mer het niveau haalde van voor zijn ernstige knieblessure. Nu speelt hij bij Arsenal, en goed, en is er toch niet meer bij. Het lijkt dat Hiddink nog steeds boos is op Overmars, die eind april ge blesseerd en al met Oranje mee reisde naar San Marino, zonder dat Hiddink iets van die kwet suur wist. De wedstrijd tegen San Marino op 30 april was de laatste serieu ze partij van Oranje. Daarna werd nog wel in Zuid-Afrika ge speeld, maar toen ontbraken erg veel spelers, zoals de Ajacieden die met de club op toernee waren en bijvoorbeeld Jaap Stam, die in het huwelijksbootje stapte. Vergeleken met de interland te gen San Marino wijzigde Hid dink zijn selectie op vier plaat sen. Bosman, Overmars, Richard Witschge en Vierklau verloren hun stekkie ten faveure van Klui vert, Van Gastel, Cocu en Bogar de. Makaay, die in San Marino nog op het laatste moment vanuit Jong Oranje aan de selectie werd toegevoegd, om de plaats van Overmars in te nemen, maakt weer gewoon 'echt' deel uit van de jeugdploeg. Collega-spits Pierre van Hooy- donk zit wel in het keurkorps van Hiddink, hoewel hij niet eens uit komt op het hoogste niveau. De laatste voetballer voor hem die dit presteerde was overigens de Groesbeker Jan Peters. Als speler van eerste-divisionist NEC deed hij onder andere mee in het duel België-Nederland op 30 april 1975, dat Oranje met 1-0 verloor. De selectie van Oranje: Doel: Van der Sar (Ajax), De Goey (Chelsea). Verdediging: Frank de Boer (Ajax), Reiziger (Barcelona), Stam (PSV), Numan (PSV), Bogarde (AC Milan). Middenveld: Van Bronckhorst (Feye noord), Van Gastel (Feyenoord), Jonk (PSV), Cocu (PSV), Winter (In- ter), Seedorf (Real Madrid), Ronald de Boer (Ajax). Aanval: Bergkamp (Arsenal), Van Hooijdonk (Nottingham), Zenden (PSV), Kluivert (AC Milan). Selectie Jong Oranje: Postma (FC Utrecht), Van Fessem (Willem II). Melchiot (Ajax), Reuser (Ajax), Ricksen (AZ), Musampa (Bor deaux), Boateng (Feyenoord), Dirkx (Fortuna Sittard), Paauwe (Fortuna Sittard), Fuchs (De Graafschap), Bruggink (PSV), Van denBergh (Val- lecano), Wooter (Zaragoza), Makaay (Tenerife), Oude Kamphuis (FC Twente), Van der Hoeven (Vitesse). Oranje was gisteren gul voor Jean-Marc Bosman. De Belg kreeg een shirtje, een bal en ruim honderdduizend gulden van het Neder lands elftal. Vlnr. Ronald de Boer, Edwin van der Sar, Jean-Marc Bosman, Giovanni van Bronckhorst, Frank de Boer en Arthur Numan. FOTO ANP Villers-l'Eveque (anp) - Jean- Marc Bosman kan voorlopig vooruit. De Belgische ex-prof kreeg gistermiddag in zijn volle achtertuin een bedrag van 112.500 gulden van Oran je-aanvoerder Frank de Boer. De verdediger van Ajax reikte de cheque uit namens de vol tallige spelersgroep van het Nederlands elftal. „Als dank voor bewezen dien sten," zei De Boer tijdens een korte plechtigheid. „Bosman heeft heel wat op zijn schouders genomen en uiteindelijk zijn doel bereikt. Daarvoor heeft hij een zware prijs betaald. Met deze geste doen we iets terug. Laten we hopen dat andere ploegen op hetzelfde idee komen. Want de spelers uit de internationale voetbalwereld hebben veel aan hem te danken." Het Oranje-bedrag komt overeen met de wedstrijdpremie van ruim 6000 gulden per man in de selec tie van achttien spelers. Bij een zege op België (zaterdag in de Kuip) ontvangt elke internatio nal overigens dik 18.000 gulden van de KNVB. Bosman, dankzij wie het transfersysteem in Euro pa op de helling ging, kreeg van Frank de Boer tevens een sig neerde bal en een gesigneerd Oranje-shirt. Vanaf donderdag is de beroemde Belg de speciale gast van het Nederlands elftal. „Ik voel me vereerd en gevleid door het bezoek van Oranje," liet Bosman weten. „Ik vind het heel leuk dat ze aan mij hebben ge dacht. Dat geeft me een warm en sympathiek gevoel. Het geld is niet eens het belangrijkste. Het gaat om de erkenning van mijn strijd, om de solidariteitsgedach- te. Dit is feitelijk mijn eerste ca deautje." Frank de Boer kwam gisteren naar België toe in het bijzijn van zijn mede-internationals Van Bronckhorst, Numan, Van der Sar en tweelingbroer Ronald de Boer. Het Oranje-gezelschap landde per privé-jet op het vlieg veld van Luik. Daarna reisde de Nederlandse delegatie per tou ringcar naar de nog niet afge bouwde bungalow van Bosman in Villers-L'Eveque, een dorpje tus sen Luik en Sint-Truiden. Het Oranje-groepje stond onder leiding van Rob Cohen, de schoonvader van Ronald de Boer. De Amsterdamse zakenman is de geestelijke vader van Team Hol land, de nieuwe spelersvakbond van Oranje. De prominente be langenvereniging nam een paar maanden geleden het initiatief voor financiële steun aan Bos man, die gisteravond bij een persconferentie in de Amsterdam ArenA nogmaals zijn grote er kentelijkheid uitsprak. „In de aanloop naar het duel met Turkije op Koninginnedag had den we het er al over," legde Frank de Boer uit. „Iedereen vond het meteen een goed idee. Het is puur toevallig dat we dit nu vlak voor het duel met België doen. Als de Belgische bonds coach denkt dat we bewust stem ming willen maken, heeft hij er niets van begrepen." Dankzij de langdurige juridische inspanningen van Bosman moest de UEFA in 1996 het oude trans fersysteem afschaffen. Daardoor mogen spelers na de afloop van hun contract zonder vergoe dingssom naar een andere club vertrekken. Als gevolg van het historische Bosman-arrest zijn de salarissen van profvoetballers in Europa sterk gestegen. De Belg profiteerde zelf niet van de nieuwe situatie. Hij moest zijn loopbaan twee jaar geleden we gens gebrek aan succes beëindi gen. Door de slepende juridische procedure raakte Bosman zowel privé als financieel in grote pro blemen. De moeilijkste periode heeft hij echter achter de rug. Hij heeft een nieuwe vriendin en een mooi, vrijstaand huis. Canal+ is bezig met een film over zijn le ven. Zelf houdt Bosman regelmatig le zingen in binnen- en buitenland. Hij heeft bij de Belgische voet balbond en de UEFA nog schade claims lopen wegens gemaakte kosten en gederfde inkomsten. Echt arm is hij niet (meer). Want de paparazzi onder het Belgische en Nederlandse journaille ont dekten gisteren een heuse Por sche in zijn afgesloten garage. Maar goed dat de barmhartige spelers van het Nederlands elftal het glimmende automobiel tij dens hun korte visite niet zagen. New York (anp) - Het was Labor Day, gisteren in de States. De dag van de ar beid. Maar Martina Hin gis deed geen stap teveel tegen de Argentijnse La- bat. In 51 minuten stond ze op haar derde US Open voor de tweede keer in de kwartfinales, 6-0 6- 2. Ook Lindsay Davenport stond binnen het uur onder de douche. De 21-jarige speelster uit Newport Be ach, Californië bereikte op haar zevende US Open voor de eerste keer de laatste acht. Ze stond in 54 minuten drie games af aan de Spaan se Magui Serna, 49e van de wereld, 6-0 6-3. Iets langer dan uur was de als tiende geplaatste Aranx- ta Sanchez-Vicario actief. Haar partij tegen Rachel McQuillan, 100e van de we reld, nam 67 minuten in be slag. De Australische speelster sloeg ook drie ga mes bijeen, 6-1 6-2. Jana Novotna maakte geen overuren, maar had wel 86 minuten nodig om Mary-Joe Fernandez, 12e geplaatst, terug te sturen naar CBS Television, 7-5 6-4. Fernan dez, geplaagd door rugbles sures, vervult bij de zender de rol van interviewer van coaches in de spelersboxen. Novotna, de 29-jarige num mer drie van de wereld, stond in de US Open 1994 in de halve eindstrijd. Daarin verloor ze van Graf. Vorig jaar haalde ze de laatste acht, waarin ze niet opge wassen was tegen Hingis. In de huidige editie neemt ze het in de kwartfinales op te gen Davenport. Davenport was met Majoli de enige speelster die dit jaar Hingis versloeg. De 16- jarige Miss Smile uit Zwit serland behaalde maandag haar 57e overwinning. Op Flushing Meadows stond ze de aanloop naar de kwart eindstrijd 249 minuten op de baan. Per minuut verdiende ze in New York 361 dollar, onge veer 750 gulden. Ze passeer de op de US Open boven dien de 4 miljoen dollar aan prijzengeld in haar driejari ge loopbaan. In de kwartfi nales staat ze tegenover Sanchez-Vicario. Greg Rusedski heeft zich bij de mannen als eerste ge plaatst voor de kwartfinales van de US Open. De Britse tennisser versloeg de Tsjech Daniel Vacek in de vierde ronde met 7-6 6-2 6-2. Rusedski komt uit tegen de winnaar van de partij tussen Richard Krajicek en de Spanjaard Felix Mantilla die afgelopen nacht werd afgewerkt. Voor Rusedski, gewapend met een snoeihar de opslag, is het de eerste keer dat hij de laatste acht in New York bereikt. Op de wereldranglijst bezet hij de twintigste plaats; zijn hoog ste positie uit zijn loopbaan. New York. US Open, 23,6 mil joen gulden. Mannen, vierde ronde: Ruseds ki (GBr) - Vacek (Tsj) 7-6 6-2 6- 2. Mannen, derde ronde: Ferreira (ZAf) - Gimelstob (VSt) 5-7 7-6 6-3 6-0, Bruguera (Spa/7) - Gu- my (Arg) 6-1 6-4 5-7 3-6 6-4, Larsson (Zwe) - Meligeni (Bra) 6-2 6-4 6-3. Vrouwen, vierde ronde: Hingis (Zwi/1) - Labat (Arg) 6-0 6-2, Novotna (Tsj/3) - Mary Joe Fernandez (VSt/12) 7-5 6-4, Davenport (VSt/6) - Sema (Spa) 6-0 6-3, Spirlea (Roe/11) - Coetzer (ZAf/5) 7-6 6-4, San chez (Spa/10) - McQuillan (Aus) 6-1 6-2. Indeling kwartfinales: Novotna - Davenport, Williams (VSt) - Testud (Fra), Spirlea - Seles (VSt/2), Hingis - Sanchez. Vrouwen, dubbel, derde ronde: Bollegraf/Arendt (Ned/VSt/4) - Frazier/Po (VSt/13) 6-4 6-2. Bollegraf/Arendt naar kwartfi nale. Martina Hingis lacht en balt de vuist, weer een potje tennis binnen een uur gewonnen. FOTO REUTER Lac d'Aiguebelette. WK. Tweede dag, series: VROUWEN Lichtgewicht: Dubbelvier, winnaressen naar fi nale: Tweede serie: 1. Canada 6.45,03, 2. Nederland (Brechje van Eijck, Winkelhuis, Poot, Floortje van Eijck) 6.47,07, 3. Verenigde Staten 6.53,53. Dubbeltwee, eerste drie naar halve finale. Tweede serie: 1. Starr/Dun- can (Can) 7.06,16, 2. Meliesie/Bogt- stra (Ned) 7.09,30, 3. Birch/Lang- lands (GBr) 7.11,30. Open klasse: Dubbelvier, winnar essen naar finale. Eerste serie: 1. Rusland 6.22,81, 2. Denemarken 6.23,06, 3. Canada 6.27,80, 4. Ne derland (Venema, Ter Beek, Van Driel, Perminx) 6.28,83. Acht, winnaressen naar finale. Eerste serie: 1. Verenigde Staten 6.10,74, 2. Duitsland 6.13,45, 3. Wit-Rusland 6.14,04. Tweede: 1. Roemenië 6.05,74, 2. Canada 6.10,01, 3. Groot-Brittannië 6.11,09, 4. Nederland (Hoen, Swar- te, Kok, Devilee, Hoks, Eijgelaar, Wiegertjes, Appeldoorn stv Quick) 6.18,83. MANNEN Open klasse: Dubbelvier, winnaars naar halve finale. Eerste serie: 1. Italië 5.47,17, 2. Oekraine 5.52,29, 3. Noorwegen 5.53,14. Tweede: 1. Nederland (Si mon, Loefs, Eggenkamp, Bartman) 5.44,44, 2. Oostenrijk 5.46,88, 3. Duitsland 5.48,15. Acht, winnaars naar finale. Eerste serie: 1. Roemenië 5.31,35, 2. Groot-Brittannië 5.32,33, 3. Vere nigde Staten 5.33,21. Tweede: 1. Australië 5.34,10, 2. Duitsland 5.36,20, 3. Rusland 5.38,46, 4. Ne derland (Cirkel, Diepenbroek, Kind, Van Gooi, Ypenburg, Van Leeuwen, Van Iwaarden, Van der Noort stm Van Oijen) 5.42,53. Lotto 35 Eerste prijs: 1 winnaar, bruto 1.000.000,00; tweede prijs: 4 winnaars, bruto 25.000,00; derde prijs: 82 winnaars, 1.000,00; vierde prijs: 268 winnaars, 250,00; vijfde prijs: 3252 winnaars, 25,00; zesde prijs: 5995 winnaars, 10,00; zeven de prijs: 49.416 winnaars, 5,00. Cijferspel 35 Zes goed: geen win naar; vijf goed: 1 winnaar; vier goed: 29 winnaars; drie goed: 237 winnaars; twee goed: 2547 win naars. Lausanne. WK landenteams. Voorlopige stand kwalificatie (to taal, paardspringen, brug ongelijk, evenwichtsbalk en vloer). 1 .Rusland 153.301 (38.342, 37.811, 38.587, 38.561), 2. China 152.45 (37.936, 38.399, 37.761, 37.949), 3. Roemenië 151.469 (38.560, 37.037, 37.261,38.611). Voorlopige stand kwalificatie indi viduele meerkampfinale (totaal, paardspringen, brug ongelijk, evenwichtsbalk en vloer). 1. Korkina (Rus) 38.824 (9.762, 9.650, 9.775, 9.637), 2. Kui (Chi) 38.311 (9.737, 9.425, 9.687, 9.462), 3. Prudonova (Rus) 38.229 (9.543, 9.437, 9.687, 9.562), Duitsland: 1860 Miinch - Bielefeld 1-0. Engeland: Bolton - Everton 0-0. TWEEDE ELFTALLEN BEKER, POULE 5: NAC - RBC 5- 2, TOP Oss - FC Twente 2-2, Den Bosch - Eindhoven 2-1. Stand aan kop: 1. NAC 4-12, 2. RBC 4-7, 3. Den Bosch 4-6. Nederland is zo af en toe bijna helemaal Ajax. België is ooit helemaal Anderlecht geweest. Soms neemt de regio de teugels over. Zuid-Nederland had bij voorbeeld eind oktober 1953 liefst acht vertegenwoordigers bij Nederland-België. De voorhoede was uniek, geheel zuidelijk, met twee spelers van een club uit de tweede klasse. Ongehoord. Van rechts naar links speelden: Overbeeke (DOSKO uit Bergen op Zoom), Max van Beurden (BW), Noud van Melis (Eindhoven), Rinus Bennaars (DOSKO), Gerard Gruizen (Sittardia). Linksbuiten Gruizen was acht tien, kolenboer van beroep, katholiek van geloof. Het was een van de redenen dat hij was geselecteerd. Als ze toch kon den kiezen, zo redeneerden ze bij de Keuze Commissie, dan maar net zo lief een nette jon gen. De wedstrijd tegen de Belgen werd dus gewonnen, mede door het voortreffelijke spel van de twee DOSKO'ers èn midvoor Van Beurden. Deze zorgde voor het enige en win nende doelpunt. Bij to-ta-le verrassing won Nederland van België. Na jaren van nederlagen wer den een maand voor deze in terland zelfs kenners gehoord die serieus meenden dat Ne derland zich beter een tijdje kon terugtrekken van het in ternationaal toneel. Nu was het zwakke Noorwegen weer veel te sterk geweest: 4-0. Geen speler die een voldoen de haalde volgens de recen sies. Herman Kuiphof in de Sport kroniek van 28 september 1953: 'Eigenlijk zou ons advies aan de KNVB moeten luiden: Trek u terug voor een periode Zaterdag speelt het Nederlands elftal in Rotterdam de cruciale wedstrijd tegen de Belgen in groep 7 van het WK-kwa- lificatie-toernooi. De winnaar is heel dicht bij plaatsing voor de eindronde, volgende zomer in Frankrijk. We blikken dagelijks terug op bijzon dere mensen, die betrokken waren bij een of meerdere van de vele Derby's der Lage Landen. van twee jaar uit alle officiële interland-voetbal, zoek met toenemende intensiteit naar jonge spelers en kweek die rustig op, zonder met een elf tal dat de critiek toch niet doorstaan kan, officieel voor het voetlicht te treden. Op de ze voet met interland-voetbal doorgaan, lijkt ons zeer on juist.' peter Snelders eiizen - Het mannenteam /V hockeyclub Olympia fn het eigen 33e Vliegende ander-toernooi. In de fina ls die formatie duidelijk terk voor het team van huring Team Verbrugge, een engeling van oud-01ympia- ,elers- -^HOCKEY T^üwénteamvan de organi- 1de vereniging redde het net en verloor in de eindstrijd 1-1 van het Tilburgse Shot. vrouwen van Olympia start- vveinig hoopgevend met een "nederlaag tegen Vlissingen. s Overigens was Oranje niet meteen boven Jan na die 1-0. De volgende Derby der Lage Landen was weer voor de Bel gen. 'De onzen' waren weer eens volstrekt kansloos: 4-0. De treurende Telegraaf kopte: 'Harde nederlaag tegen de Rode Duivels. Het faillisse ment van ons voetbal. Brr- rr....!' l0r peter Snelders u)st - Ondanks dat tegen- ander Reeuwijk in de be- issende serie strafballen i afloop van de finale vier >er miste, moest het vrou- enteam van het org'anise- nde Rapide toch genoe- >n nemen met een tweede aats in het eigen 39e Ra- i Reynaert-hockeytoer- joi. Dat kwam simpelweg ndat Rapide uit vijf. mo- lijkheden niet tot scoren ram. Londen - Veel Engelse sportorganisaties hebben de voor zater dag vastgestelde wedstrijden afgelast. Die dag wordt de zondag verongelukte prinses Diana begraven. De Premier Division van de voetbalcompetitie lag zaterdag toch al stil in verband met de WK-kwalificatiewedstrijd Engeland - Moldavië. Die wedstrijd gaat volgende week woensdag in Lon den wel door. In de lagere klassen zal volgens de verwachting ook niet worden gespeeld. Het Duits voetbalelftal presenteert zaterdag in München voor aanvang van de WK-kwalifieatiewedstrijd Duitsland - Portugal een eigen teamlied. Het idee is van bondscoach Berti Vogts. Het liedje 'Running with a Dream' is gecomponeerd door de Brit Mike Batt. De Ca nadese Anna Maria Kaufmann en de Zweedse Joey Tempest zin gen de compositie. Vogts hoop dat alle Duitse voetbalfans zich met het lied identi ficeren. „Bovendien moet het een aansporing voor de jeugd zijn. Het gaat over een droom die werkelijkheid kan worden als je ei maar hard voor werkt." Willem II heeft het contract met centrale verdediger Sami Hyypia tussentijds met twee jaar verlengd. De 23-jarige Finse international had in Tilburg een verbintenis tot 2000, maar het bestuur zag in zijn constante prestaties reden de looptijd tot 1 juli 2002 te verlengen. De tuchtcommissie van de KNVB de volgende spelers een wedstrijd geschorst: Atteveld (FC Groningen), Van Gastel (Feyenoord), De Santana (Sparta), Thijssens en Van der Sleen (Eindhoven). De eigenaren van de Engelse eerstedivisieclub Nottingham Forest zetten de plannen om beursnotering aan te vragen door. Dit heeft een woordvoerder van het zakenconsortium dat de club in februari kocht, gisteren bevestigd. Het is de bedoeling voor 40 miljoen pond (circa 140 miljoen gulden) aan aandelen op de markt te brengen. Forest, vorig seizoen gedegradeerd uit de premier division en nu koploper in de eerste divisie, wordt dan de negentiende Engelse club op de beurs. Pierre van Hooijdonk maakt deel uit van de se lectie. Hij scoorde het afgelopen weekeinde drie keer in de wed strijd tegen Queens Park Rangers. Parijs - De Nederlandse honkbalploeg heeft ook de derde wed strijd tijdens de Europese titelstrijd in Parijs winnend afgeslo ten. Opnieuw was de tegenstand echter van marginaal gehalte. Na monsterscores tegen de Oekraïne en Frankrijk werd het maandag tegen Rusland 19-1. Patrick van Heyningen had echter pech. Hij stootte zijn hoofd hard tegen de stenen dug-out. In het ziekenhuis moest de wond worden gehecht. Nederland produceerde in drie duels al 60 honkslagen. Kopenhagen - Wielrenner Bjarne Riis is twee tot drie weken uit geschakeld. De Deen heeft een virusinfectie opgelopen. De Tour-winnaar van 1996 hoopt wel in oktober mee te doen met het WK in San Sebastian. Riis heeft de laatste weken een aantal tests naar zijn fysieke ongemakken ondergaan. De Telekom- renner eindigde dit jaar in de Tour teleurstellend op de 7e plaats. Eindhoven - Oud-prof Hennie Thoonen is terug in de hoek van bokser Eddy Smulders. De 54-jarige Brabander bereidt 'Fast Eddy voor op diens WBA-titelgevecht in het halfzwaargewicht tegen de Amerikaan Lou del Valle, 20 september in Aken. „Ms je iemand wereldkampioen kunt maken, zeg je geen nee," ver klaarde Thoonen gisteren tijdens een demonstratietraining van Smulders in Eindhoven. Heemstede - Op 84-jarige leeftijd is voormalig cricketer Harry de la Mar overleden. De la Mar was een bekende in de sportwe reld. Hij speelde als cricketer voor het Nederlands team en maakte als voetballer naam bij Haarlem. Als voetballer speelde hij ook voor vertegenwoordigende elftallen. het wedstrijdbeeld van die ale in won Reeuwijk het toer- i. In de poulewedstrijden was euwijk nog met 0-1 te machtig jr de gastvereniging, maar in finale was een duidelijk op re- nche belust Rapide de betere ig. De enkele kansen die het :g bleven onverzilverd en die trok de thuisclub door in de ie strafballen. Goed keepers- rk van Karin Bleijenberg ten jt (zij keerde vier strafballen) i Rapide niet de begeerde ion op het toernooiwerk zet- Hulster formatie had in de Joop naar deze finale toe aar- gespeeld. Overwinningen van 4-0, 5-0, 1-0, een 0-0-gelijk- 1 en een 0-1-verlies tegen res- itievelijk Hoorn, Bemmel, erenbond, Tonny Rowe, Tië- n en Reeuwijk waren goed voor tweede plaats in de poule. Om- t die recht gaf op een herkan sen Reeuwijk in de finale pte het vrouwenteam van Ra- Ie, gesteund door de muzikale inken van het niet aflatende vere huisorkest Sjores Ambras nd, zich nog eens extra op. Het >cht echter niet baten, it eerste mannenteam van Ra le wist reeds na de poulewed- ijden dat een rol op het hoog- plan niet aan de Hulstenaren is besteed. Via drie 1-0-over- nningen op rij tegen achter- ivolgens Bloody Good Blokes, men en Paris Est had de for- itie van trainer Ab Klaeijsen pla Sl< wc be vij vo do onze sportmedewerker •stburg - Het West-Zeeuws-V AVlO) start maandag 8 septembe 'getrouw doet men dat met de eei '®t het nieuwe seizoen met elf t verband met de nieuwe opzet, geheel Zeeuws-Vlaanderen met uitzondering van H/Morres, recreatief gespeeld, 'rot er in Oostburg derde klas- roalvoetbal gespeeld. Twee 'ms van het ZAVIO, Vooruit en An Accountants, komen uit in eerste klasse in Zeeuws- iVln ren' ^>e overiSe neSen 'O-teams spelen een interne Petitie in Oostburg. nt jecrea^eve karakter bete- dat promotie op vrijwillige 's Plaatsvinden. Dat bete- kampioen van het 11 (naast Oostburg zijn dat ,i an Uent.iAxel, Terneuzen en de keuze kan maken om Promotie naar de Zeeuws- anise tweede klasse te spelen, e interne ZAVIO-competitie °stburg vielen de teams van lov"1 8n Bron weg' Daar te~ riHier.s';aan drie nieuwkomers. huis De Cocq, jarenlang ,1 ®Agever in het Zeeuwse °etbal, keert met een nieuw tci e®n lager niveau terug, hebben zich ook Verhage (Ca vlit me Da VI( me Zet Ral hoi en dig in wis Hei uit vrij wir wet kw de de wa; kw; PK( ROl Mal Coc ABi Bon Ma: Zee sept V

de Stem | 1997 | | pagina 8