Jeltsin ziet af van derde ambtstermijn Ikga voor Edah!' 'Geweld in Algerije beledigt islam' Big Brother in het toilet? kort ring SFOR neemt beheer over van steunzender in Noordoost-Bosnië Ruim baan voor jongere politici Israël versoepelt sancties tegen Palestijnen aa Jiana auto ïces PESTEM BUITENLAND A5 Egyptische president Hosni Mubarak in een interview: DE STEM COMMENTAAR Betalen en bepalen BUITENLAND kort Kroatiër bekent doodschieten 72 mensen '1 Bosnische televisie meldt vondst massagraf Rovers maken zeventig miljoen buit Ruimtewandeling Mir zaterdag Bommelding verstoort BRTN-journaal De BeiastingTelefoon is ook 's avonds bereikbaar. Goedenavond, dat is makkelijk! Belastingdienst |3on zal morgen |ana. Het voor fcts moest wor- loor verdriet na P Parijse Ritz- iebben gegeten Tlat hij door de sen ïaire had met ■jn ogen gerea- Iverschrikkelijk |s in het westen soon kwijt, die november 1995 l haar huwelijk hem. Ja, ik was 1 zitten", zei de ewitt en Diana, [verkocht, wor- I relatie gedaan, roffen, leverde prinses Diana lebruik, opslag, :fden vernoemd. Noorse hoofd- nagedachtenis een verbod op mijnen zijn be- ftaire conflicten, een blijvende [e auto-ongeluk led omkwamen, zien rijden. Dit fed. |)bin en Jack Fi- e in Parijs, waar ;Chting komend, .lichaam van een {dat het om Dia- |n de fotografen neters van de li- |trachtten op af- gebruiken het In- 1100.000 men- van Buckingham [jke familie heeft o.uk) registeerde Itacten van men- 4 JohnMcAndrew lts' gesignaleerd, •lbaar. Nooit eer- fierm zien gaan", bres-schandaal ttici hun carrière sgering Major in problemen. Be- Jiver corruptie in |ve Partij zouden .gen aan de ver- pderlaag bij de payed heeft zijn rborgen. Dit had iken, zo liet hij ïeerbuigende be- )r het establish- buitenlander die Het verwijt was reds slachtoffer >isme en racisme, puissante rijk- op van de Parijse bok al in ongena- )ertog van Wind- likaat van hofle- rijn prestigieuze jhamed Al-Fayed 'een kleine man', vertelde ooit dat het hadden ver- ze zich bij aan- t-Brittannië sjie- dan ze werkelijk inden gaan vele de niet erg ele- waarop Al-Fayed ;uze warenhuis Uende managers of door hem op 1. naar erkenning idschap met de 1 godsgeschenk, r dan Mohamed isterde de wens in adellijke krin- I I I I I DINSDAG 2 SEPTEMBER 1997 Sarajevo (dpa/afp) - De inter nationale vredesmacht in Bos nië (SFOR) heeft het beheer overgenomen van de belang rijkste steunzender voor radio en televisie in het noordoosten jan het Servische deel van Bosnië. pe SFOR wil zo nieuwe gevech ten tussen rivaliserende Serviërs voorkomen. De steunzender in Lopara staat al sinds eind vorig week onder beheer van de vre desmacht, maar dat is pas giste ren officieel bevestigd. De havi ken die zich in Pale hebben vere nigd rond voormalig president Karadzic, hebben de SFOR er de afgelopen dagen meermalen van beschuldigd installaties voor ra dio en televisie in opdracht van president Plavsic te 'veroveren'. Gistermorgen bekogelden onge veer honderd Serviërs Ameri kaanse SFOR-militairen met ste nen. De soldaten bewaakten de steunzender in Udrigovo, in de buurt van Bijeljina. Er vielen geen gewonden. De Amerikanen hebben niet gereageerd. Volgens een woordvoerder van de inter nationale politie in Bosnië betrof het meer een 'demonstratie dan een werkelijke aanval'. De media in het westelijk deel van de Bosnisch-Servische repu bliek staan al ruim een week on der controle van Plavsic en haar aanhangers. In het oosten zijn ze in handen van de aanhangers van Karadzic in Pale. Ook inwoners van Servië zijn volgens de Servische krant Dnev- ni Telegraf betrokken bij de machtsstrijd tussen Karadzic en Plavsic. Volgens de krant was de aanval op het politiebureau in Bijelina vorige week het werk van 'Chetniks' van de extremis tische Servische leider Voljislav Seselj en 'Tijgers' van de beruch te militieleider Zeljko Raznato- vic, beter bekend als Arkan. Daarmee steunde de krant de be schuldiging van Plavsic dat de aanhangers van Karadzic de aan val op SFOR-troepen en VN-po- litie in Bijeljina met hulp van uit Joegoslavië aangevoerde 'crimi nelen' hebben uitgevoerd. SFOR- militairen hebben de afgelopen weken getracht het politiebureau in Bijeljina in handen te krijgen, maar Serviërs wisten dat te ver hinderen. Van onze redactie buitenland Moskou - De Russische president Boris Jeltsin heeft gisteren verklaard zich niet verkiesbaar te stellen voor een volgende ambtstermijn, heeft het Russische persbureau ITAR-Tass ge meld. „Mijn ambtstermijn zit er in 2000 op en ik stel mij daarna niet meer kandidaat," aldus Jeltsin. De 66- jarige president deed zijn aan kondiging tijdens een toespraak opeen school in Moskou, waar hij het begin van het nieuwe school jaar luister bijzette. Hij zei dat 'jongere, meer energieke' politici het land in de toekomst zullen moet en besturen. Jeltsin prees de jonge adviseurs en functionarissen in zijn kabi net, zinspelend op een eventuele opvolger uit de regering. De pers dienst van de president bevestig de dat Jeltsin er in 2000 mee op houdt, maar gaf geen verdere uit- Jeltsin werd in 1991 voor de eer ste keer gekozen. De Russische grondwet bepaalt dat een presi dent slechts twee termijnen mag dienen, maar aanhangers van Je ltsin hadden aangedrongen op een wetswijziging zodat hij lan ger in functie zou kunnen blijven. Er waren echter nooit aanwijzin gen geweest dat Jeltsin een derde termijn ambieerde. Wegens zijn leeftijd en slechte gezondheid zou de familie van Jeltsin er op heb ben aangedrongen dat hij zich op termijn terugtrekt uit de politiek. Jeltsin versloeg bij de verkiezin gen van 1996 de communistenlei-v def Gennadi Zjoeganov, maar de //erkiezingen.-eisten een zware li* /chamelijke tol van Jeltsin. Opvolgers Als mogelijke opvolgers van Jelt sin uit de eigen rijen worden pre mier Viktor Tsjernomyrdin, die het in de peilingen echter nooit goed heeft gedaan, en burge meester van Moskou Joeri Loezj- kov genoemd. De burgervader is in zijn eigen stad zeer populair, maar veel andere Russen zijn ja loers op de concentratie van macht en geld in Moskou en het is onduidelijk of Loezjkov ook in de andere delen van het land stem men kan trekken. Eerste vice- premier Boris Nemtsov is de po pulairste politicus van het land, zo blijkt uit peilingen, maar met zijn 37 jaar is hij volgens sommi gen te jong en te onervaren om president te zijn. Ex-generaal Aleksandr Lebed kwam op de derde plaats tijdens de verkiezin gen van 1996. Maar sinds hij in de herfst werd ontslagen als veilig heidsadviseur van Jeltsin heeft hij moeite om de aandacht van het publiek te behouden. Een po litieke partij die hij heeft opge richt, wist maar weinig aanhang te krijgen. Duits bezoek Communisten en nationalisten hebben verhinderd dat de Duitse Bondspresident Roman Herzog morgen een toespraak houdt in de Doema, het Russische parle ment. De betrokken fracties willen daarmee protesteren tegen de vonnissen van een Berlijnse rechtbank tegen Egon Krenz en twee andere voormalige DDR- Politbüroleden wegens dodelijke schoten aan de Muur. Het Duitse ministerie van Bui tenlandse Zaken haastte zich be kend te maken dat de toespraak van Herzog in een kleinere zaal in het parlementsgebouw voor een delegatie van het Russische mi nisterie van Buitenlandse Zaken vanaf het begin al gepland was. President Herzog is gisteren in Moskou begonnen aan een vier daags staatsbezoek aan de Russi sche Federatie. President Herzog gaat uiterst soepel en lakoniek om met het wat stroeve protocol. Het gaat hem er tijdens deze reis tenslotte vooral om de banden tussen Duitsland en Rusland aan te halen. (ADVERTENTIE) D E Z E W E E Peka Pom mes Sautees aardappelschijfjes met spek en ui, 1QQ kilopak Mango _per stuk EdahT; -Ser nu °°l< op internet: http://www.edah.nl Aardappelen 'Eigenheimers' fQQ zak a 2,5 kilo Lord Chips Verse Frites 149 pak 750 gram ïïm Komkommer JM per stuk 37 Witte Druiven "Italia" *>Sq per kilo Aanbiedingen zijn geldig t/m zaterdag 6 september 1997. U kunt door de week van O&jOOtot 2CMX) uur terecht bij ale Edahsupermariden (Zaterdag 08.00-17.00uur) Edah Servicelijn van maandag t/m vrijdag WW'OWl van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur kunt u gratis bellen zwy/i'' met onze service-afdeling. 3 principes van Edah: Prettig winkelen. Compleet assortiment. Scherpe prijzen. Jeruzalem (ap) - Israël heeft gisteren de afgrendeling van de Westoever en de Ga- zastrook deels opgeheven. Er mogen nu 4.000 arbeiders, 2.000 handelaars, 250 leraren en 200 ambtenaren van de Pa lestijnse regering Israël weer binnen om daar te werken, al dus het Israëlische leger. De Palestijnen lieten weten dat deze stap niet ver genoeg gaat en eisten een volledige opheffing van de afgrendeling. Voor de af sluiting werkten zo'n 100.000 Pa lestijnen in de joodse staat. De Palestijnse minister van Informa tie Yasser Abed Rabbo zei dat 'het doorlaten van enkele mensen hetzelfde is als cosmetica plak ken op een waarlijk lelijk ge zicht'. Het reisverbod werd opgelegd na de zelfmoordaanslag van 30 juli op een groentemarkt in Jeruza lem waarbij naast de twee daders 15 mensen omkwamen. De Pales tijnse Autoriteit, het bestuur over de autonome Palestijnse gebie den, schat dat het reisverbod de Palestijnse economie dagelijks 16 miljoen gulden aan gederfde in komsten kost. De Wereldbank schat het verlies op tussen de 8 en 12 miljoen gulden per dag. Israël liet vorige week als een eerste stap al 2.000 getrouwde Pales tijnse handelaren ouder dan 30 jaar toe. Het Israëlische besluit is kenne lijk bedoeld om de sfeer te verbe teren in de aanloop van het be zoek van de Amerikaanse minis ter van Buitenlandse Zaken Ma deleine Albright volgende week, haar eerste reis naar het Midden- Oosten. Ze hoopt de impasse te kunnen doorbreken tussen de Pa lestijnen en Israëliërs over het hopeloos vastgelopen vredespro ces. De Palestijnen zijn vooral kwaad over de doorgaande uit breiding van de joodse nederzet tingen in Jeruzalem,, op de WesW oever en in de Gazastrook. De krant Haaretz wist gisteren te melden dat de Amerikanen een compromisvoorstel hebben uitge werkt waarin Israël de uitbrei ding van de joodse nederzettin gen beperkt, maar niet bevriest. Zo moet Israël nieuwe huizen in Israëlische werkvergunningen worden verstrekt aan inwoners van het vluchtelingenkamp Jabalia .inde Gazastrook. jg foto reuter nederzettingen naast de reeds be staande bouwen om te voorko men dat de joodse kolonisten een groot stuk land onder controle krijgen. Haaretz schreef dat Israël het Amerikaanse compromisvoorstel niet zal accepteren tenzij de Pa lestijnen de islamitische militan ten hard aanpakt. Eerder al rea geerde Israël afwijzend op het Palestijnse verzoek om bepaalde gebieden op de Westelijke Jor- daanoever uiterlijk volgende week aan het Palestijnse gezag over te dragen, zoals overeenge komen is in de autonomie-ak- koorden. Volgens Israël moet Yasser Arafat eerst actie onder nemen tegen de moslimextremis ten. Algiers (ap) - De Algerijnse autoriteiten hebben gisteren een van de leiders van het verboden Islamitische Reddingsfront (FIS), Abassi Madani, onder huisarrest geplaatst. Madani werd afgelopen 15 juli na zes jaar uit de gevangenis vrijgelaten. Zondag riep hij in een brief aan de Verenigde Naties op tot een dialoog om het bloedvergieten in Algerije te beëindigen. Madani had al een waarschuwing gekregen zich na zijn vrijlating niet met de politiek te bemoeien. De autoriteiten hebben gedreigd Madani opnieuw de cel in te gooien als hij doorgaat met het doen van politieke uitlatingen. In de brief zei Madani bereid te zijn een 'oproep te doen om een onmiddellijk einde te maken aan het bloedvergieten'. Ma dani is een van de oprichters van het FIS en de toonzetting van de brief aan de VN was on gewoon verzoenend. Hoewel het FIS de aanzet gaf tot de funda mentalistische opstand tegen de Algerijnse autoriteiten, distantieert het zich van de ex treem gewelddadige terreur van de Gewapen de Islamitische Beweging (GIA). Gisteren werd ook bekendgemaakt dat bij twee aan slagen in het weekeinde opnieuw 33 burgers zijn omgebracht. Dertien van de doden waren kinderen, onder wie drie zuigelingen. Veilig heidstroepen schoten vijftien extremisten dood. Negentien slachtoffers behoorden tot twee fa milies en werden gedood in de westelijke kuststreek Miramar, 150 kilometer van Al giers. De andere veertien werden zaterdag omgebracht bij Khemis Niliana, 100 kilome ter van de Algerijnse hoofdstad. De daders, die een wegversperring hadden opgeworpen en zich voordeden als politieagenten, open den het vuur op twee taxi's en doodden alle inzittenden. De schietpartij waarbij de vijftien extremis ten werden doodgeschoten vond zondag plaats in het noorden van het land. Of er ook slachtoffers waren gevallen onder de militai ren werd niet gezegd. De Egyptische president Hosni Mubarak noemde de moordpartijen in Algerije een be lastering van de islam en riep op tot een eind aan de bloedige opstand van islamitische ex tremisten in het land. „Wij beschouwen de islam als veel te verhe ven om uit zijn naam dergelijke daden te ple gen. Zij zijn de grootst mogelijke belediging van de islam en van moslims," zei Mubarak in een gisteren gepubliceerd vraaggesprek met het weekblad Mayo. „Ik roep de Algerijnen op het bloedvergieten te beëindigen en de tijd te nemen om hun land te stabiliseren en de levensstandaard te ver hogen in de naam van de Arabieren en de is lam," zei Mubarak. Hij deed zijn oproep na dat vrijdag ongeveer 300 mensen waren afge slacht in een dorp ten zuiden van Algiers. In totaal zijn in Algerije al meer dan 60.000 mensen omgekomen bij de opstand die uit brak nadat het leger in 1992 parlementsver kiezingen afgelastte toen duidelijk werd dat deze zouden worden gewonnen door het FIS. De wrede moordpartijen op dorpsbewoners zijn al twee jaar aan de gang, maar namen sterk toe nadat in juni een nieuwe regering was aangetreden. De laatste maanden zijn zo'n 1.500 dorpelingen afgeslacht. Onderwijs is een zaak van algemeen belang. Daarom betaalt de over heid ervoor. Maar niet genoeg, want talloze scholen zoeken aanvullen de middelen. Bij ouders en bij bereidwillige bedrijven. Frisdrankenfir ma's die de schoolkantine sponsoren, snoephandelaren die bijdragen aan de kosten van leerlingenavondjes en chemiereuzen die een heel lespakket aanbieden, het zijn al lang geen uitzonderingen meer. Scho len voor beroepsonderwijs aanvaarden in dank bijdetijdse apparatuur en machines voor de inrichting van hun lokalen. Lang niet iedereen is er gelukkig mee, ook in het onderwijs zelf niet. Desondanks stelde PvdA-fractievoorzitter Wallage - in vroeger daggen staatssecretaris van Onderwijs - voor het bedrijfsleven verplicht bijrie laten dragen aan de kosten van met name het beroepsonderwijs. Ret idee leek meteen de prullenbak in te gaan, want in de Kamer steunde niemand de Partij van de Arbeid. Minister Ritzen, altijd gespitst op ririo- gelijkheden om zijn budget te ontzien, omarmde echter Wallages voorstel. Hij zou graag zien dat bedrijven 'uit overtuiging' in het on derwijs investeren. Want degelijke scholing en een goede aansluiting tussen theorie en praktijk zijn in het belang van het bedrijfsleven/Bij gebrek aan enthousiasme sloot hij een wettelijke plicht evenwel niet uit. Natuurlijk is het zowel voor het bedrijfsleven als voor de aankomende medewerkers van fundamenteel belang dat de school een adequate voorbereiding biedt voor het latere beroep. Dat betekent echter ppg niet dat het bedrijfsleven een extra verantwoordelijkheid heeft voor het beroepsonderwijs. Goed en vooral onafhankelijk onderwijs isjjn- mers een taak van de overheid. Die moet daarom de middelen ter be schikking stellen, al was het maar om te voorkomen dat wie betéèlt ook bepaalt. En de school leidt daarenboven zelden op voor specifieke functies,<pn bedrijven. Dat kan ook niet meer, want de werknemer van de toe komst kenmerkt zich door flexibiliteit. Niet voor niets hebben bedrijfs- scholen het loodje gelegd. Daar werd opgeleid voor een levenslange beperkte taak bij één firma. Die carrières bestaan vrijwel niet meer. Dat het beroepsonderwijs door alle bezuinigingen in de problemen is geraakt, verdient nauwelijks nog betoog. Dat het eeuwige uitkleden van de onderwijsbegroting de afstand tussen school en beroep slechts vergroot heeft, evenmin. En dat er daarom meer geld naar deze vórm van onderwijs moet, is ook evident. Maar dat dit geld via een specifie ke doelbelasting opgebracht moet worden, geenszins. Als de algemene middelen te beperkt blijken om in deze overheidstaak te voorzien, mogen Wallage en Ritzen natuurlijk hun begeerlijke öóg op de toegenomen bedrijfswinsten laten vallen. Maar niet om die-uit sluitend en rechtstreeks naar het beroepsonderwijs door te sluizén. Want dan eist de werkgever met recht dat hij mag voorschrijven wat zijn toekomstige medewerker in de schoolbanken voorgezet krijgt. Zagreb - De Kroatische ex-politieman Miro'Bajramovic heeft gié-v teren bekend in 1991, toen de Servisch-Kroatische oorlog begon, 72 mensen te hebben gedood. De meesten waren Servische mart-' nen, maar er waren ook negen vrouwen onder. Bajramovic is het eerste oud-lid van de Kroatische veiligheidsdiensten dat toegeeft dat hij zich in de wrede oorlog tussen de Serviërs en Kroaten schuldig heeft gemaakt aan handelingen die als oorlogsmisdadeii kunnen worden beschouwd. „Wij maakten geen verschil, wij stel den geen vragen, voor ons waren zij Chetniks (Servische extremis1 ten) en vijanden," zegt hij in een interview met het onafhankelijke Kroatische weekblad Feral Tribune. Bajramovic zegt verantwoori-" delijk te zijn voor de dood van 86 mensen. Sarajevo - In Bosnië is een massagraf aangetroffen waarin meeE dan 300 mensen zijn gedumpt. Volgens de staatstelevisie gaat het om een van de grootste massagraven van de Bosnische oorlog. Hit graf is 85 meter diep. Het massagraf ligt bij Hrgar, even ten zuiden van Bihac in het noordoosten van Bosnië waar hevig gevochten werd tussen Serviërs en moslims tijdens de drieënhalf jaar duren^ de oorlog die in 1995 eindigde. Het graf wordt vandaag bezocht door functionarissen van het Oorlogstribunaal voor Voormalig Joegoslavië in Den Haag. jij Zurich - Bij een roofoverval op een postkantoor in het centrum van de Zwitserse stad Zurich is gisteren rond 10.30 uur 53 miljoen frank (ruim zeventig miljoen gulden) buitgemaakt. Dat verklaarde de regionale officier van justitie. De vijf met vuistvuurwapens be wapende daders waren met een kleine witte bestelauto, die er uit zag als een wagen van de Zwitserse PTT, de binnenplaats van het postkantoor opgereden. Ze overweldigden de eveneens bewapen de bewakers zonder een schot te lossen. De bankbiljetten stonden in houten en aluminium kisten klaar voor vervoer naar de 200 me'-j ter verder gelegen nationale bank. De dieven moesten een aantal kratten laten staan, omdat hun auto te klein was. Zij vluchttéft1 zonder op problemen te stuiten. Moskou - Bemanningsleden van het Russische ruimtestation Mir zullen waarschijnlijk zaterdag een ruimtewandeling maken om naar gaten te zoeken in de beschadigde Spektr-module. Dat heeft het vluchtleidingscentrum gisteren bekendgemaakt. Een definitief tijdstip voor de ruimtewandeling wordt vastgesteld na oefeningen vandaag met ruimtepakken, zei woordvoerder Valery Lyndin. De ruimtewandeling wordt waarschijnlijk gemaakt door comman dant Anatoly Solovjov en de Amerikaanse astronaut Michael Fo- ale. Brussel - Het journaal van de Vlaamse publieke omroep BRTN is gisteravond tegen 19.15 uur een kwartier onderbroken als gevolg! van een bommelding. Al het personeel moest het kantoor verlatén en alle ruimtes werden onderzocht, maar er werd niets gevonden. Kort na 19.30 uur werd het journaal hervat. Het journaal begon voor het eerst om 19.00 uur, hetzelfde tijdstip waarop de commer-i ciële omroep VTM de nieuwsuitzending brengt. (ADVERTENTIE) Door Bert Ummelen Washington - Rond volksge zondheid en privacy draait een opmerkelijke discussie in de VS: Mag je medewerkers van bijvoorbeeld ziekenhui zen, bedrijven in de voedings industrie of restaurants be spieden tijdens toiletbezoek? Een populair hotel-casino in At lantic City, New Jersey, had vori ge week de primeur van high tech spionage-apparatuur in zijn toiletruimten. Vandaag wordt een academisch ziekenhuis in Washington DC op dezelfde ma nier toegerust. Via het systeem kan in de gaten worden gehouden of personeel na wc-bezoek de handen naar behoren wast. Volgens het bedrijf dat de hygie ne guard op de markt brengt, kunnen door toepassing jaarlijks talloze gevallen van besmetting via voedsel worden voorkomen. Maar hoeders van de privacy spreken van een precedentloze inbreuk op de persoonlijke le venssfeer. Medewerkers van bedrijven of instellingen die de hygiënebewa- ker aanschaffen, worden ver plicht een zogenaamde 'slimme badge' te dragen. Die activeert sensoren in de toiletruimte, die op hun beurt weer informatie doorgeven naar een computer van het management. De intro ductie van de electronische hy- giënebewaker komt op een mo ment van grote nationale be zorgdheid over de veiligheid van voedsel. Vorige maand zag een vleesver werkingsbedrijf in Arkansas zich genoodzaakt voor 25 miljoen pond aan hamburgers terug te halen, nadat was geconstateerd dat zijn product zestien gevallen van voedselvergiftiging had ver oorzaakt. Veel aandacht heeft ook een recent onderzoek getrok ken, waaruit blijkt dat een op de drie Amerikanen hun handen na toiletbezoek niet wast. Dat de persoonlijke hygiëne in de VS verbetering behoeft, wordt niet betwist. Maar de methode van het bespieden van werkne mers is bij groepen die opkomen voor de burgerlijke vrijheden slecht gevallen. 'Big Brother in het toilet' is de apparatuur al ge doopt. Dat het om meer dan een spook beeld gaat, illustreert een pas verschenen studie naar het ge drag van negenhonderd grote werkgevers in de VS. Bijna twee op de drie blijken e-mail en tele foongesprekken van personeel te controleren of bijvoorbeeld bij te houden hoeveel aanslagen werk nemers dagelijks op het toetsen bord van hun computer maken. Ook kunnen diverse bedrijven hun werknemers op ieder mo ment van de dag electronisch lo kaliseren. Om het voor iedereen makkelijker te maken, blijven we onze dienstverlening verbeteren. Daarom kunt u de BeiastingTelefoon voor particulieren voortaan ook 's avonds bereiken. Net als de BeiastingTelefoon voor onder nemers en de BeiastingTelefoon Douane. Van maandag tot en met donderdag van 8.00 tot 22.00 uur staan we voor u klaar. Op vrijdag zijn we bereikbaar van 8.00 tot 17.00 uur. "Welk nummer kan ik hiervoor bellen?" Voor vragen kunt u gratis bellen met de BeiastingTelefoon voor particulieren, 0800 - 0543. Als u alleen een folder of brochure wilt ontvangen, belt u gratis met de Belastingdienst Bestellijn: 0800 - 0043. Daar kunt u altijd terecht; 24 uur per dag, 7 dagen in de week. U kunt ook op Internet kijken: http://www.belastingdienst.nl gp Leuker kunnen we 't niet maken. Wel makkelijker. i i I I I I I J I i I 4. J I l f

de Stem | 1997 | | pagina 5