'Toekomst zit financieel risico s 'Duurz Veilig draagvl te miss Cultuurhistorie voortaan in kaart Zeventien objecten in route rond Axel Staten akkoord met aankoop veerboot Toeristen blijven steeds korter en zoeken vaker plek voor één nacht V Basisschool krijgt een echte meerpaal College Oosl SPORT IN HET KORT Vrijdag barst gevarieerd dorpfeest in Zaamslag los DE STEM ZEELAND Toch een miljoen voor theater Goede hoop op oplossing voor ambulances Berenparty in COC-cafe téMm Stap 4: U bent niet voor een kleintje vervaard? 1 Vierde kunstenaarsraanifestatie heeft grensoverschrijdend karakter BeVoBo Hulst van start Zeeuws-Vlaamse sterrittencompetitie Informatiegids 'Koningin Beatrix' naar provincie Viswedstrijd van Ons Nootje 'Fietstoerisme slecht voor veer-inkomsten' PËSTEM Staten kritisch ove i i i i i DINSDAG 2 SEPTEMBER 1997 Q yan onze verslaggeefster Middelburg - Het goede toe ristenseizoen van 1997 wordt gekenmerkt door een aantal ppmerkelijk feiten. Opvallend is bijvoorbeeld dat de last-mi- nute-trend zich nog steeds doorzet en dat toeristen steeds korter in Zeeland verblijven. De afgelopen maanden wilden relatief veel toeristen één nacht blijven. Maar accommodatie-verschaf fers willen daar over het alge meen niet snel op ingaan. De be zetting van bungalows en cam pings ontliep elkaar in het hoog seizoen niet zoveel. Beide waren ongeveer voor negentig procent bezet. Hotels traditioneel iets la ger: 80 a 90 procent. De minicam- pings waren vijf weken nagenoeg vol. De vraag naar kwaliteits-accom- modaties nam toe en ook blijkt uit een door Bureau Toerisme Zeeland (BTZ) gehouden enquête dat er weer iets beter wordt ge consumeerd. De dagattracties en musea hebben een zeer wisselend seizoen achter de rug en het BTZ voorspelt dat zij uiteindelijk minder tevreden zullen zijn dan andere branches. Zeeland heeft dit jaar goed ge profiteerd van de vakantiesprei ding, omdat de zuidelijke provin cies de hele maand augustus va kantie hadden. Het hoogseizoen begon pas heel laat in juli en kon door de prachtige augustus maand gemiddeld iets langer worden dan vier weken, zoals de laatste jaren gebruikelijk. Het naseizoen ontwikkelt zich goed maar het voorseizoen, afge zien van de voorjaarsweekenden en de meivakantie, blijft achter. De periode 1 juni tot 15 juli blijft voor deze provincie 'het gat in de markt'. Volgens het BTZ zijn de berich- Van onze correspondent Térneuzen - De gemeente Terneuzen heeft enkele risicodragen de projecten lopen en loopt daarmee de kans dat de gemeente rekening bijgesteld moet worden. De uitgifte van woningen in plan Othene valt tegen,de medewerking van Rijkswaterstaat voor het slibdepot is uitgesteld en men ligt in de clinch met de inspecteur van belastingen over de btw-constructie voor de sportcomplexen in het Zuidersportpark. Mfc De uitgifte van de woningen in plan Nieuw-Othene was ge raamd op 100 woningen er zijn er epliter maar 70 gerealiseerd. En kele infra-structurele werken zijn uit het plan gehaald. Eind dit jaar moet er een bijstelling van de rekening plaats vinden, m Contract „Er ligt een contract met Mabon dat deze projectontwikkelaar zijn verplichtingen moet nako men ook al wordt er niet zoveel gebouwd," aldus financieel amb tenaar C. Goossen. Wethouder Van der Hoofd acht de kans dat de projectontwikke laar zijn contract niet nakomt niet groot „Er is nu een vertaging in de eerste fase. Je moet echter het hele plan bekijken dat over vijf jaar uitgespreid is, waarbij ert nog zo'n 1600 woningen ge- hóuwd moeten worden. Het be lastingvoordeel dat «we* hebben door de infra-structurele werken eruit te halenpachttoirover twin tig jaar, moet de begroting slui- ténd maken." Sportpark De btw-constructie die toegepast ip bij het Zuidersportpark ligt momenteel bij de rechter. De ge meente wil geen mededeling doen over het bedrag dat hiermee gémoeid is, omdat dit inzet is bij de onderhandelingen met de be lasting. Ten aanzien van het ontwikkelen van een recyclingcentrum in de Koegorspolder volgt de gemeente zijn eigen weg. „We volgen het raadsbesluit en blijven in ge sprek met Rijkswaterstaat dat het slibdepot pas de volgende re geerperiode weer op de agenda wil plaatsen. 1,6 miljoen hebben we in ieder geval al afgedekt," aldus van der Hoofd. De raadscommissie ging ondanks deze risico's voor de financiële toekomst van Terneuzen ak koord met het voorstel om 1 mil joen van het voordelig saldo van de jaarrekening 1996 te stoppen in de reserve bouwexploitatie, een miljoen te doneren voor de bouw van het nieuwe theater en twee ton in plaats van de afge sproken zes ton uit te geven aan extra wegenonderhoud. Geen bijdrage Wethouder van der Hoofd zei dat van de overige Zeeuws- Vlaamse gemeente geen bijdrage ver wacht moet worden in de bouw kosten voor het nieuwe theater. Momenteel onderhandelt men over een bijdrage in dé exploita tiekosten. Van onze verslaggever Middelburg - De Zeeuwse Pv- dA-gédeputeerde GertTd'è'Kök (Volksgezondheid) heeft 'goe de hoop' dat er toch meer geld komt om de ambulancepro blemen in Zeeland op te los sen. Hij zei dat gisteren tijdens de eer ste politieke vergadering van de Staten na de zomervakantie. Zoals gemeld bestaan er grote problemen met de ambulances in het schiereilanden-rijk Zeeland. Er is te weinig geld om de wagens altijd tijdig te kunnen inzetten in het geografisch moeilijke gebied en de diensten vallen onder te veel bevoegde instanties. Na heftige politieke druk uit Zee land is er in het IPO (een lobby club van de Nederlandse provin cies) en in Den Haag een discus sie begonnen om aan Zeeland meer geld voor extra wagens te geven. Dat geld zou dan uit ande re provincies, waar de problemen niet spelen, moeten worden ge haald. Du Middelburg - Zeeland gaat een cultuurhistorische waardekaart laten maken. Op die kaart wordt dan per gebied aangegeven welke belangrijke monumenten er zijn. Met hulp van die kaart worden subsidies voor herstel en onder houd verleend. Dit vloeit voor uit een andere taak die de provincie heeft gekregen in het beschermen van de monumenten. De Pvda- ggdeputeerde Gert de Kok (Cul tuur) maakte dat gisteren be kend. Dè kaart wordt gemaakt na zorg vuldige inventarisaties. De ge- rffèenten moeten vervolgens lijs ten maken met aan top hun be langrijkste monumenten. De pro vincie gaat met hulp van de kaart uit die gemeentelijke lijst gebou wen en archeologische overblijf selen uitkiezen die subsidie ver dienen. Dat advies gaat dan naar het rijk. Stel dat Oostburg de kerk van Groede als nummer 1 op de.lijst zet en Hontenisse de kerk van Lamswaarde, dan bepaalt Middelburg welke kerk de subsi die krijgt. Terneuzen - In het kader van de opening van de Steenen Beer in Terneuzen wordt er het nieuwe COC-café De Dijk op vrijdag 5 september een Berenparty gehouden. Er wordt deze avond aan de Dijkstraat 3 in berenstijl ge feest, er zijn broodjes om te smeren, er is honing in de thee en er wordt beregoeie muziek gedraaid. De bezoe kers wordt gevraagd hun beertje mee te nemen. (ADVERTENTIE) ten over een terugloop van Duitse toeristen wisselend. Van stijging zal in ieder geval geen sprake zijn. Wel vinden steeds meer Belgische toeristen hun weg in Zeeland en ook Fransen en Engelsen zijn in toenemende mate gesignaleerd. Bewoners uit de Alpenlanden en Italië zijn in augustus ook talrij ker aanwezig dan voorheen en ook Spaanstaligen beginnen te komen. Alle regio's in Zeeland maken melding van een grote toename van het fietstoerisme. Het succes van de nieuwe Zeeuwse veerver- bindingen ('Fiets een rondje met een pontje') ligt daarmee in lijn. Opvallend is de sterke terugloop van het windsurfen, dat voor een groot deel lijkt plaats te maken voor skeeleren en niet alleen door jongeren. De watersport komt dit jaar waarschijnlijk uit op het peil van 1996. TBZ is over het algemeen tevre den over het afgelopen zomersei zoen en stelt dat toeristisch Zee land de drukte goed heeft ver werkt en dat er weinig wanklan ken waren. De doorstroming van het verkeer blijft een belangrijk punt van zorg. Het succes van het transfe rium in Renesse geeft daarbij hoop voor de toekomst. Nog op te veel plaatsen wringt het verkeer zich langs de druk bezochte ter rassen. Een ander punt van aan dacht zijn de verkeersdrempels en wegversmallingen die schade toebrengen aan caravans en boottrailers. Het Toeristisch Bureau Zeeland zelf kon de augustusdrukte goed aan. Met uitzondering van piek- weekenden moest nauwelijks worden doorverwezen naar ande re instanties. Het verschijnsel van door Zeeland dolende toeris ten die op zoek zijn naar een staanplaats of hotelbed doet zich nauwelijks meer voor. De Meerpaal startte het jubileum-schooljaar met het oplaten van ballonnen. Van onze correspondent Terneuzen- Openbare basis school De Meerpaal in Ter neuzen luidde gisteren het zilveren jubileumjaar in. Burgemeester Barbé onthul de een meerpaal waarachter kinderen bordjes ophielden met de tekst 'De Meerpaal 25 jaar'. Voor de leerkrachten en ouder raadsleden van de school begon het nieuwe schooljaar wel erg vroeg. Om half zes moesten er 400 ballonnen opgeblazen wor den. Om half negen ging de schoolbel en kregen de 358 leer lingen een ballon en een blauwe Meerpaalpet uitgereikt. Alle leerlingen verzamelden zich samen met ouders op het schoolplein. Burgemeester Bar bé feliciteerde de school met het zilveren jubileum. Hij onder streepte nog eens het moeilijke begin van de school.,, Het succes van de school is mede te danken aan de inzet van de leerkrachten en de hulp van de ouders. Ik hoop dat de school in de toe komst nog veel succes heeft en de ouders betrokken blijven bij het onderwijs." Daarna trok hij een gordijn weg waarna een 'echte' meerpaal, ter beschikking gesteld door Rijks waterstaat, tevoorschijn kwam. Daarachter stonden kinderen foto camile schelstraete met de tekstbordjes. De ballon nen gingen de lucht in en luid keels werd het Meerpaal-lied gezongen. Daarna was het uit met de pret en begonnen ook voor de Meer paal-leerlingen gewoon de les sen.'s Middags kwam de ijsco man langs en kregen de kinde ren een ijsje. De eerste volgende activiteit van de school is een gezinsfietstocht op 27 septem ber. Het spoorwegmonument bij de rotonde aan de Buitenweg in Axel herinnert aan de lijn Mechelen-Terneuzen. foto camile schelstraete Van onze correspondent Axel - De vierde kunstenaars route is uitgezet als een grens overschrijdende manifestatie tussen de provincie Zeeland en Oost-Vlaanderen. Bel gische en Nederlandse kun stenaars exposeren op 13 en 14 september hun werk op zes locaties in Axel. Bezienswaar digheden in Zuiddorpe zijn ook in het programma opge nomen. Hoewel de route bij alle locaties kan worden begonnen is een be zoekje aan de watertoren in Axel een aanrader. In de watertoren, inmiddels aangemeld als een jong industrieel monument (uit 1936), exposeren zeven kunstenaars hun werk rond het gemeenschappe lijk thema 'water'. Een geluidsin stallatie -gemaakt van zakjes water- verbindt het thema aan de schilderijen van schilders zo als Dennis Bastiaanse en Bert Be gijn uit Terneuzen. Fred Huis man uit Sas van Gent exposeert met zijn discipline metaal, terwijl dichter André van de Veeke ge dichten heeft ingezonden. Bij de deelnemende locaties krij gen de bezoekers een deelnemers formulier. Bij elk bezoek aan een van de kunstwerken krijgt een bezoeker een stempel of handte kening. Vijf stempels geven recht om deel te nemen aan een verlo ting van door de kunstenaars af gestane werken. Die verloting is tijdens de afsluitavond, op 14 september in cultureel centrum de Halle. De bezoekers kunnen de route volgen aan de hand van een routebeschrijving. Daarin zijn zeventien objecten opgenomen. In de binnenstad van Axel valt het Volco-project van Han Deij onmiddellijk op. Het museum zet twee dagen zijn deuren gratis open. Verder worden er werken geëxposeerd in de Graanbeurs, de Halle, het stadhuis van Axel en bij autocenter Snoodijk aan de Buitenweg. Op de buitenlocaties zijn dat de hondentrainings- school Mieras en in Koewacht aan de Matthijsstraat 22. Smit- Hulst - Het Hulster bedrijfs- volleybal gaat vandaag van start. Dit betekent dat er vijf tien mannenteams (zeven in de eerste klasse en acht in de tweede klasse) en 23 equipes vrouwen (twaalf in de hoogste afdeling en elf in de tweede groep), de competitie ingaan. Naast het spelen in competitie verband, wordt er gespeeld om De Stern-bekers. Dit zowel bij de mannen als bij de vrouwen. Schoondijke - Zoals verwacht pakten de mannen van WTC Graauw de titel in de veertien de editie van de Zeeuws- Vlaamse sterrittencompetitie. Ze deden dit met overtuiging door ook de laatste rit in West- dorpe te winnen. Het beteken de hun negende dagsucces. Dat betekent dat er een einde is gekomen aan het tijdperk van TC Axel, dat vier keer in suc cessie en zes keer in totaal (sinds 1988) kampioen werd. De Axelaars komen dit jaar zelfs niet op het podium want ze eindigden als vierde. De Wielertoerist, dat lange tijd op jacht was naar de titel, eindig de als tweede, terwijl TC West- dorpe de derde podiumplaats pakte. De laatste sterrit werd georganiseerd door TC West- dorpe. In cafe 't Oude Raedt- huys kwamen 125 deelnemers hun stempel plaatsen. Dat be tekent dat men qua deelname onder het record van vorig jaar bleef. Toen bereikte men een gemiddelde van 142 deelne mers per rit. Dit jaar was dat gemiddelde 141,44 met een to taal aantal deelnemers van 2546. UITSLAG 1. WTC Graauw 110,00 punten 5 TC Westdorpe 80,56, 3. TC Avii 77,62, 4. TC HAS (Sluiskil) 6634 5. De Wielertoerist (Eede) 49 39 fi' RTC Delta (Terneuzen) 34 99 7' TC Breskens 32,61, 8. Tc'hu]-» 29,52, 9. TC Sas van Gent 27 85 10.^Freewheel'79 (Schoondijke) Eindstand seizoen '97: 1. \yrc Graauw 1362,89, 2. De Wielertoe rist 1228,38, 3. TC Westdon» 1209,02, 4. TC Axel 1156,16 5. Tc HAS 1061,40, 6. Freewheel'70 756,19, 7. RTC Delta 743,10, 8 Tc Breskens 707,57, 9. TC Zwinhoeve (Retranehement) 567,73, 10. Tm (Oostburg) 511,52, 11. Eendracht Melle (België) 443,00, 12. WTC Maldegem (België) 436,09, 13. Tc Sas van Gent 323,49, 14. WTC Bentille (België) 308,06, 15 Tc Aardenburg 278,65, 16. TC Hulst 241,52, 17. WTC Waatschoot (Bel. gië) 195,99, 18. TC Pannenschuur (Nieuwvliet) 175,44 punten Scharendijke - De Zeeuwse Sportraad presenteert woens dag 24 september de eerste in formatiegids over de Wet Voor zieningen Gehandicapten (WVG) en Sport. De mogelijk heden die de WVG voor de sportbeoefenaar biedt blijken nauwelijks bekend. De infor matiegids is voor iedereen die mogelijk met de WVG te maken heeft, gebruikers, maar ook ad viseurs. De presentatie is in De Putmeet in Scharendijke op 24 septem ber om 14.30 uur. De sportwet houder van de gemeente Schouwen-Duiveland, P. Ber- revoets, ontvangt uit handen van Zeeuwse Sportraad be stuurslid R. Bij de Vaate het eerste exemplaar. De presenta tie wordt opgeluisterd door een tweetal inleidingen, alsmede door enkele sportdemonstraties op het gebied van rolstoelbas ketbal en rolstoeltafeltennis. De informatiegids is voor ie dereen gratis beschikbaar en te verkrijgen bij de Zeeuwse Sportraad. Van onze correspondent Zaamslag - Het eerste weekend van september staat weer in het teken van het Dorpsfeest Zaamslag. Ook dit jaar wordt het dorpsfeest gevierd met een grote verscheidenheid in het pro gramma. Er zijn demonstraties, een Vlaamse kermis en attrac ties. Bovendien doet de Radio 10 Gold Zomertour doet Zaam slag aan. Mevrouw C. Barbé-Dusarduijn opent traditiegetrouw vrijdag het dorpsfeest om 17.00 uur op het podium bij plein Oost. Aansluitend la ten' de kinderen ballonnen op. De Zhamslagse ondernemers komen met kraampjes naar buiten en de diverse (buurt)verenigingen probe- reh 'dW Verenigingskas te spekken. Er worden oude amBaclitën gede monstreerd en in het schelpenmuseum is een doorlopende expositie. Om 19.00 uur geeft de brandweer een demonstratie, waarbij onder an dere slachtoffers uit een autowrak worden bevrijd, 's Avonds zorgt de J.L.S band voor een swingende avond. Zaterdag start om 10.00 uur een fietsexcursie in de omgeving Zaamslag. De rommelmarkt brengt vermoedelijk weer veel bezoekers op de been. Twee Disneyfiguren bezoeken deze dag het dorpsfeest Verder demonstreren een glasblazer en een hoefsmid hun stiel. Om 14.30 begint het programma met Radio 10 Gold. Diverse artiesten zo als Albert West, Stevie, en De Deurzakkers zullen het dorpsfeest fees telijk afsluiten. Van onze verslaggever Middelburg - De Zeeuwse Staten gaan akkoord met de aan koop van de veerboot Koningin Beatrix, die nu nog wordt ge huurd van de Koninklijke Schelde Groep. Alle grote fracties vinden het een goede zaak voor Zeeland. Dat bleek gisteren tij dens een politieke voorbespreking van de Statenzitting in I" delburg. schorre is in het programma op genomen in het kader van de Zee land Cultuurmaand. Hier is on der meer een kunstbos aangelegd. In het stadhuis exposeren zes Belgische deelnemers te weten: Rita Bracke, Pierre Buyle, Lieve en Theo de Cooremeter, Paul van Hoecke en Rudy Vereecken. Het Foto Radiomuseum is ook in de route opgenomen. Bij de ro tonde aan de Buitenweg staat het spoorwegmonument ter herinne ring aan de lijn Mechelen-Ter neuzen, op 4 juli onthuld door kunstenaar Kees Wijker uit Mid delburg. In de Halle exposeren J. Bareman, M.Bundervoet, Ans en Ton Rijkers, Willy Vertenen en Johnny Beerens. Twee kleine politieke fracties, Delta Anders en RPF/GPV lieten een tegengeluid horen, zij vonden dat de provincie 1,5 miljoen gul den te veel had betaald. Het re sultaat van de onderhandelingen met De Schelde was te mager, stelden de Statenleden Marten Wiersma en Jaap van Ginkel. Directeur Vos van de provinciale veerdienst vond dat niet. „We hadden een koopoptie met een vast bedrag erop en we konden toch kopen tegen een iets lager bedrag, en ja, natuurlijk had er nog wel zeven gulden vijftig afge kund, maar we waren tevreden met deze deal." Tegen het jaar 2002, wanneer de toltunnel klaar is, heeft Zeeland met de boot een pont over die dan nog meer dan 2 miljoen gulden waard is, zo wordt voorspeld. Terneuzen - Op de uitwatering bij Othene organiseert Buurtver eniging 'Ons Nootje' op 13 sep tember een viswedstrijd voor jong en oud. Iedereen kan meedoen, lid of geen lid. De wedstrijd begint om 10.00 uur en duurt tot 11.30 uur. Inschrijven is mogelijk bij het se cretariaat aan de Otheensedreef 10 in Othene of op de dag zelf vanaf 09.15 uur. Deelname kost 2,50 per persoon. Van onze verslaggever Middelburg - In de zomer worden de parkeerterreinen bij de veerpleinen voller en voller, terwijl er steeds min der toeristen en dagjesmen sen met de auto oversteken. Ze wandelen de boot op of nemen hun meegenomen fiet sen mee naar een overkant om daar een fietstochtje te maken. Dat scheelt de veerdienst veel aan inkomsten omdat het ta rief voor auto's veel duurder is dan dat voor voetgangers en fietsers. Hierdoor is in de afgelopen maand augustus het autover voer in Kruiningen met maar liefst tien procent gedaald- „Het aantal geparkeerde au to's, zeker die met fietsrek- ken achterop neemt aanzien lijk toe," zei de veerdienstdi recteur Fred Vos gisteren tij dens een commissievergade ring in Middelburg. TweE jaar geleden bleek al uit een onderzoek dat de veren de beste slechtweervoorzieing van toeristisch Zeeland zijn- Sindsdien is het toeristsffl gebruik alleen maar gestej gen. Van onze verslaggeefster 0OStburg - Het Oostburgse „nilpee van B en W steunt de als' stichting 'Behoud Milieu en ^er Leefbaarheid Gemeente Oost- de s Olii-ifi A or^onniirfr' iri burg en Sluis-Aardenburg' in de strijd tegen de illegale uit- met breiding van drie varkens- wiel Van onze verslaggever Middelburg - Ook binnen de Zeeuw; het megaproject Duurzaam Veilig, ren verkeersveiliger moet maken, dan de protesten die uit de regio zei en allerlei lokale organisaties. Een deel van de Staten vindt dat 'het draagvlak' onder het hele project dreigt weg te vallen om dat de berichtgeving te eenzijdig negatief is en omdat de critici verkeerde informatie versprei den. De positieve delen van het projecten komen nauwelijks aan bod. De voorlichting moet daar om sterk worden bijgestuurd, zo stelden D66, PvdA, CDA en VVD gisteren tijdens een politieke voorbespreking van de Statenzit ting in Middelburg. Voordeur Een ander deel van de kritiek van de Staten geldt de inwoners van de streek zelf. Het eigenbelang prevaleert te veel boven het alge meen belang, zo is tijdens infor- matiebijeekomsten en latere pro testen gebleken, stelden enkele Statenleden van grote fracties. De WD-gedeputeerde Hennekeij (Verkeer) was het daar roerend mee eens. „Iedereen onderschrijft de hoofdlijnen, iedereen vindt dat we minder verkeersslachtof fers moeten hebben, tot het aan de voordeur komt, dan kan het ineens niet meer," aldus gedepu teerde Hennekeij. Dat 'not-in-my-back-yard'-feno- meen is overigens niet Zeeuws, voegde de gedeputeerde er aan toe, ook bij een soortgelijk ver- keersproject in West-Friesland, waar de voorbereiding en de in spraak nog zorgvuldiger is ge houden dan in het Zeeuwse, deed zich hetzelfde voor. Mensen vin- DE EIS van de klant, de eigen visie en bestaande elementen. Tussen die drie moet volgens tuin architect Ward de Bra- bandere een symbiose ontstaan. „Het moet al lemaal in elkaar passen. Voor een groot deel ben je dan de 'bewaker' die zorgt dat alles goed gaat," zegt hij. Hoewel hij oog en waardering heeft voor verschillende tuinstijlen gaat zijn per soonlijke voorkeur uit haar de ecologische, half-wilde tuin. „Maar je moet wel kunnen zien dat er over nagedacht is," vindt hij. £<W Ronald Verstraten bE DIJK door Breskens slingert zwart langs Spuiplein en haven, op een enkel stukje na. Verras sende kleuren van wilde planten verbreken de saaiheid. Het werk van tuinarchitect De Brabandere. ®t wil zeggen, hij heeft er zelf niets aan gedaan. Alleen met het Waterschap afgesproken dat ze at stukje voor zijn huis niet met spuiten. „De reacties zijn vér- ulend. Sommigen vinden het "jooi, maar voor anderen is het «ken maar onkruid, vuulte zoals ze hier zeggen." •jn tongval verraadt het niet, aar De Brabandere is van oor- prong Vlaming. Van huis uit ge- Wiuleerd om zich met de natuur ezig te houden. „Dat komt door bn vader, denk ik. Hij was al lo al een kennisvergaarder, is a nog steeds. Reden we vroeger °or het landschap, dan werden we ondervraagd: Wat voor land bouwgewas is dat?" be tr o-"«o iö udl! e is bepalend geweest voor zijn roepskeuze. Hij studeerde ^architectuur aan de HBO in Gp t6611 randgemeente van on k ^00ral geïnteresseerd in pPenbaar groen en landschaps-

de Stem | 1997 | | pagina 14