Dood prinses schokt Britten Kamer anti-roe van Boi Jakarta 'Diana wist precies wanneer ze de pers moest inschakelen' DE HELE WEEK KOOP T f1028 Diana geprezen om strijd tegen landmijnen Blair: 'We hebben diepe pijn' Weekbladen weigeren eerste foto's ongeluk NVJ: 'Geen strengere regels journalisten' Kamer blijft over familie ln«i =i >1 Britten drinken hun verdriet met bier weg DE STEM DIANA Michael Jackson zegt concert af: te zeer ontroerd door dood Diana DËSTEM -Roken op werk on< PAGE QUILTED KEUKENPAPIER i i MAANDAG 1 SEPTEMBER 1997 New York Oslo Londen (afp/rtr) - Diana, prinses van Wales, werd gisteren alom ge prezen voor haar inzet om landmijnen uit te bannen. Een woordvoerder van VN-secre- taris-generaal Kofi Annan noemde haar overlijden een 'tragisch verlies'. „Haar toewijding om die mijnen te verbieden, heeft het onderwerp onder de aandacht gebracht van miljoenen mensen in de wereld. De internationale gemeenschap heeft een belangrijke ambassa deur van goede wil verloren. Zij zal gemist worden", aldus Fred Eckhard. In de maanden voor haar dood bracht Diana bezoeken aan An gola en Bosnië, waar de VN bezig zijn met het opruimen van mij nen. Volgens organisaties die zich inzetten voor een verbod van de ze wapens, heeft Diana aan deze strijd een menselijk gezicht gege ven. In Oslo begint vandaag een con ferentie waar zo'n honderd lan den een verdragstekst willen op stellen voor een algeheel verbod op productie, export en gebruik van landmijnen. Volgens het In ternationale Comité van het Rode Kruis liggen in meer dan zeventig landen in totaal circa 120 miljoen landmijnen begraven. De Britse minister van Ontwik kelingssamenwerking, George Foulkes, heeft de conferentie in Oslo gisteren opgeroepen de na gedachtenis van Diana te eren door zich nu te verplichten een verbod op landmijnen te onder schrijven. „Maak waar wat haar droom was", aldus de bewinds man. Koning Norodom Sihanouk van Cambodja, een land. waar miljoe nen landmijnen liggen, heeft zijn condoleances overgebracht aan de Britse koninklijke familie we gens de dood van prinses Diana. Sihanouk noemde zichzelf 'een bewonderaar van Diana'. „Ze nam een zeer uitgesproken standpunt in tegen mijnen die te gen personen zijn gericht", ver klaarde Friedrun Meidert, Rode- Kruisvertegenwoordiger voor Cambodja. Diana heeft het afge lopen jaar onder meer Angola en Bosnië bezocht, is aanwezig ge weest bij mijnruimoperaties en heeft haar medeleven betuigd aan slachtoffers die levenslang verminkt zijn geraakt door toe doen van mijnen. In Cambodja zijn gedurende on geveer dertig jaar burgeroorlog tussen de vier miljoen en zes mil joen mijnen gelegd. In de huidige strijd, die uitbrak na de staats greep van begin juli, wordt een deel van de internationale in spanningen om de mijnen op te ruimen, weer teniet gedaan. Eerder dit jaar gingen geruchten dat prinses Diana een bezoek zou brengen aan Cambodja, maar concreet werden de plannen niet en de geruchten verstomden hele maal na de staatsgreep van co- premier Hun Sen, begin juli. Een op de 262 Cambodjanen is slachtoffer van een mijn. Hon derden Cambodjanen zijn gedood of zwaar gewond geraakt door landmijnen. Londen (rtr/afp/anp) - Groot-Brittannië is giste ren met een harde schok ontwaakt na het bericht over de tragische dood van prinses Diana. Prins Char les, premier Blair en konin gin Elizabeth toonden zich diep geschokt. De Britten stroomden al vroeg naar Buckingham Palace en Ken sington Palace om bij de hekken van de paleizen uiting te geven aan hun verdriet en bloemen neer te leggen. Een verslagen en geëmotioneerde Blair betuigde eer aan de 'prinses van het volk' die de Britten nooit zullen vergeten. „Zij hielden van haar, zij zagen haar als een van hen. Zij was de prinses van het volk en dat zal zij ook voor altijd blijven, in ons hart en in onze herinnering", aldus Blair. „Ik ben, evenals iedereen in dit land vandaag, ontsteld. Wij zijn vandaag een land in shocktoe stand, in rouw, met verdriet dat ons zo diep pijn doet", zei Blair, voordat hij een kerkje in Sedge- field in Noord-Engeland binnen ging- Hij noemde Diana een prachtig persoon, een ongewone en warme persoonlijkheid, vol medeleven. Hij zei dat zijn gedachten en ge beden naar de familie ,van de prinses uitgaan, vooral naar haar twee zonen William en Harry. De Britse omroep BBC wijzigde gisterochtend vroeg zijn tv-pro- gramma's om, na een halfstok hangende vlag in beeld te hebben gebracht met het Britse volkslied op de achtergrond, uitsluitend nog over Diana en het tragische ongeluk te berichten. Presentato ren verschenen met zwarte strop das in donkere kleding. Fergie Ook Sarah Ferguson, de ex- schoonzus van Diana, heeft zich geschokt getoond over het dode lijke auto-ongeluk in Parijs. „Ik heb een zus verloren. Ik heb haar altijd gezien als zus en zeer goede vriendin", liet Fergie weten van uit Italië, waar zij met vakantie is met haar dochters, de prinsesjes Beatrice en Eugenie. De gescheiden vrouw van prins Andrew zal zo spoedig mogelijk naar Groot-Brittannië terugke ren. De hertogin van York deelde met de prinses van Wales de er varing van een gestrand huwelijk met een zoon van koningin Eliza beth II. Parijs In Parijs legden rouwenden in de Tunnel de l'Alma langs de Seine witte bloemen bij de plek des on- heils, waar stukken glas en zaag sel nog de stille getuigen van de tragedie waren. De Franse president Chirac roemde Diana gisteren als een 'warme vrouw vol leven en edel moedigheid'. Premier Lionel Jos pin bewees in het ziekenhuis Pi- tié-Salpétrière de laatste eer aan de prinses. „Wat ik voelde toen ik vap. de dood van Diana hoorde, was diepe droefheid dat het leven van deze mooie jonge vrouw, die geliefd was bij de mensen en wier doen en laten op de voet werd ge volgd, in Frankrijk, in Parijs op een tragische manier tot een ein de is gekomen." Ook in de rest van de wereld is ontredderd kennisgenomen van Door Bert Schampers Oostende - De Amerikaanse popzanger Michael Jackson heeft 60.000 fans gisteren in de Belgische badplaats Oostende in de steek gelaten. Organisator Paul Ambach liet, uren voordat het optreden moest beginnen, de aanwezigen weten dat de artiest te zeer ontroerd was door de dood van prinses Diana. Er waren in Oostende strenge veiligheidsmaatregelen genomen. Honderden politie- en veiligheidsmensen waren al de hele dag op de been. Jackson zou gisteravond om 21 uur een concert geven op de Wellington-paardenrenbaan. Daarvoor zou de zanger even heen en weer komen uit Parijs, waar hij momenteel verblijft. Op aandringen van Jackson was een nabijgelegen hotel grondig ver bouwd. Volgens concert-organisator Make It Happen blijven de kaarten geldig voor een nieuw optreden, dat Jackson mogelijk komende week nog in Oostende zal geven. De fans verlieten teleurgesteld de renbaan. Voorzitter Ron Abram van de Ne derlandse Vereniging van Jour nalisten is tegen een gedragscode. Volgens hem ligt de verantwoor delijkheid voor wat je kunt bren gen in de krant of op de televisie bij de eindredacteur. Hij vindt dat bijna alle Nederlandse media 'fatsoenlijke grenzen in acht ne men'. Het Genootschap van Hoofdre dacteuren is enkele jaren terug een eigen gedragscode overeen gekomen waarin bepaalde priva cybelangen worden gerespec teerd. Volgens secretaris Rimmer Mulder van het genootschap is de Nederlandse traditie al met al veel gematigder dan in veel ande re landen. Schrijvende pers en fo tografen in ons land zijn ten aan zien van leden van de koninklijke familie en bewindslieden niet zo hijgerig en achtervolgend als be paalde paparazzi in bijvoorbeeld Engeland en Italië. Het drama in Parijs zal volgens r het nieuws over Diana's dood. Koningin Beatrix en premier Kok lieten weten diep geschokt te zijn. Voor het gebouw van de Britse ambassade op het Lange Voorhout, waar de Union Jack halfstok hing, lagen gisteroch tend al bloemen. Ambassadeur Rosemary Spencer sprak van een 'grote tragedie'. Gratie De Amerikaanse president Bill Clinton en zijn vrouw Hillary be hoorden tot de eersten die rea geerden. In de vele reacties uit Europese en Aziatische landen werd Diana geprezen om haar gratie, charme, schoonheid, vrij gevigheid en hartelijkheid. „Zij vertegenwoordigde Groot-Brit tannië met edelmoedigheid en warmte. Met de toewijding waar mee zij zich voor kinderen en voor talloze liefdadigheidszaken inzette, sprak zij tot de verbeel ding van miljoenen mensen in de hele wereld", aldus de Israëlische premier Netanyahu. De anglicaanse en rooms-katho- lieke aartsbisschoppen van Enge land, George Carey en Basil Hu me, lieten met verslagenheid we ten te bidden voor de prinses van Wales en haar familieleden, als mede voor de families van Dodi Al-Fayed en de chauffeur. De ca ritatieve instellingen in Groot- Brittannië lieten weten dat ze een uitzonderlijke ambassadrice hadden verloren die onvervang baar is. „Diana hielp me om de armen te helpen. Zij was erg bezorgd over het lot van de allerarmsten. Daarom was ze mij zo dierbaar", zei Moeder Teresa in Calcutta (India). Bij Kensington Palace in Londen waar prinses Diana woonde, verzamelen zich grote groepen men sen na het horen van het slechte nieuws. foto reuter Rijswijk (anp) - De Nederlandse journalistiek ziet in het dode lijk ongeval met prinses Diana geen aanleiding nog eens te kij ken naar een gedragscode. De vaderlandse roddelbladen zijn geschrokken van de rol van de paparazzi bij het ongeluk. Mulder 'iedereen alleen maar be vestigen' dat dergelijk achtervol gend fotograferen niet deugt. Mulder verwijst naar reacties op de foto afgelopen week in onder meer het Algemeen Dagblad van kroonprins Willem-Alexander en diens vriendin Emily, betrapt in een Haags restaurant. Die heime lijk vanachter een schutting en vanaf een trapje geschoten plaat leverde de krant prompt veront waardigde brieven van abonnees op: 'pulp en riooljournalistiek'. Weekend-hoofdredacteur Hum mie van de Tonnekreek vreest dat na het ongeluk van Diana en haar vriend Dodi de privacywetgeving in verscheidene landen wordt aangescherpt. Zij geeft aan dat de dood van Diana haar wel aan het denken heeft gezet. „Dit dra ma laat je stil staan bij wat je doet en je vraagt je af hoever je moet gaan, wat de keerzijde van de medaille is. Zo'n prijs als deze is het zeker nooit waard." De politie ruimt het wrak van de Mercedes-Benz op waarmee prinses Diana en haar vriend Dodi Al-Fayed gisterochtend verongeluk ten. foto reuter Parijs/Londen/Rome (afp/rtr) - Weekbladen, vooral de Britse, zullen geen enkele foto kopen die de fo tografen die prinses Diana en Dodi Al-Fayed volgden hebben genomen van het on geluk waardoor het paar om het leven is gekomen. Dit zei de onafhankelijke journa list André Godeaux gisteren. Hij werkte onder meer lange tijd voor het Franse blad Paris Match. Hij verzette zich overigens tegen de beschuldigingen aan het adres van de 'paparazzi' als zouden die het ongeluk hebben veroorzaakt. „Die doen gewoon hun werk", al dus Godeaux. De fotografen volgden de auto van de prinses. Een woordvoerder van de Britse koninklijke familie in Bucking ham Palace zei eerder dat het on geluk 'voorspelbaar' was. Het pa leis is woedend over het gedrag van fotografen die de familie overal ter wereld achtervolgen. De prinses had zich vorige week in de krant Le Monde nog be klaagd over de paparazzi. Aan leiding van de verhevigde aan dacht van de pers voor Diana was haar affaire met de Egyptische multimiljonair Dodi Al-Fayed. Zij bracht een deel van de zomer door met haar nieuwe vriend, on der meer op diens jacht op de Middellandse Zee voor de Franse kust. Godeaux zelf zag de zwarte Mer cedes zaterdagavond op de Champs Elysées, waar Diana met haar vriend Dodi Al-Fayed bood schappen deed. Vier auto's, waaronder de auto van het paar, blokkeerden de straat. Gezien het grote aantal journalisten dat de verschijning van de prinses op wachtte, gaf Godeaux het op en vertrok. Fotograaf Tazio Secchiaroli, die de regisseur Federico Fellini in spireerde tot de paparazzi-figu- ren in de film La Dolce Vita, heeft zijn collega's gisteren ver dedigd. „Natuurlijk zijn papa razzi lastig. Maar als je ze een fo to laat nemen, gaan ze daarna weg. De fout ligt aan beide kan ten", aldus de oer-paparazzo. Marcello Mastroianni loste het volgens hem prima op in de jaren zestig en zeventig als hij alleen wilde zijn met Catherine Deneu- ve. „Hij belde mij op en liet me zo veel foto's laten maken als ik wil de. De kranten werden ermee overspoeld en wilden er vervol gens een tijdje geen meer." Door Jill Waas Breda - „Ik heb gehuild." Kevin, een grote, stoere Engels- man, geeft het toe zonder schaamte. De bezoekers van de Engelse pub De Troubadour in de Bredase binnenstad zijn geschokt door de onverwachte dood van Diana. Kevin ver volgt: „Hoewel de dood van Diana een drama is, was dat niet de reden van mijn verdriet. Ik huilde omdat de voetbal wedstrijd tussen Liverpool en Newcastle niet doorging." die Engelse paparazzi," ver volgt hij ineens geïrriteerd „Jullie zien de dood van Diana alleen maar als een mooi item om de krant mee vol te krijgen. Jullie zouden je heel diep moe ten schamen." Over één ding zijn vrijwel alle Engelsen het eens: De Engelse paparazzi-fotografen die foto's gemaakt hebben van het onge luk moeten streng gestraft worden. Kevin: „De Engelse kranten doen nu of ze die fo to's niet willen hebben, maar ik weet zeker dat ze binnen en kele dagen overal instaan. Schandelijk gewoon." Er is maar één ding dat voor nog meer verontwaardiging zorgt dan het gedrag van de paparazzi-fotografen. Name lijk het afgelasten van de En gelse voetbaltopper Liverpool- Newcastle. Want bij de Engel sen geldt: Kom niet aan onze koninklijke familie, maar kom vooral niet aan onze voetbal wedstrijden. „Alle Engelsen die in Breda zijn, komen op zondag bij elkaar in The Trou badour om naar het Engelse voetbal te kijken," zegt Andy Brown uit Noord-Oost Enge land. „De teleurstelling was groot toen we hoorden dat de belangrijke wedstrijd niet door zou gaan. Twee drama's op één dag, dat is alleen te verwerken met bier, veel bier." De sfeer in de Troubadour is bedrukt. De muziek staat zacht en iedereen praat over Diana. Hoé kon dit gebeuren? Was het wel een ongeluk? Heeft Diana veel pijn gehad voor ze stierf? „Ze was zo knap," zegt de één. „En zo nor maal, Diana kwam altijd op voor de gewone burger," ver volgt een ander. Een wat meer nuchtere Engelsman merkt op: „Nu kan Charles tenminste zonder gezeur met Camilla trouwen." Bernadette Thomas uit Wales werd gisterochtend wakker van haar vriend die maar bleef roepen: „Ze is dood. Ze is dood." Bernadette vertelt: „Ik zette de televisie aan en zag een foto van Diana. Ik wist toen nog niet wat er gebeurd was en dacht dat ze zelfmoord had gepleegd. Toen ik van het ongeluk hoorde, begon ik te huilen. Ik dacht: dit is het ein de van de wereld. Daarna heb ik een joint en een biertje ge pakt om de klap beter te kun nen verwerken." „Alle Engelsen hier in de pub drinken vandaag een glaasje meer dan anders," zegt Kevin. „De Nederlanders begrijpen het niet. Ze maken grapjes over de dood van Diana niet beseffende dat het voor ons een groot drama is. En jullie van de krant, zijn al even erg als VERVOLG VAN VOORPAGINA Maar diverse ooggetuigen verkla ren dat de fotografen direct na het ongeval foto's beginnen-te maken, en niet eerst een poging dqen hulp, te bieden. Een,van-;de paparazzi wordt door omstan ders in elkaar geslagen, voordat de politie hem voor verhoor ar resteert. De paparazzi werken niet exclu sief voor Franse roddelbladen, maar verkopen hun foto's via agentschappen aan de hoogste bieders. In de Franse politiek gaan direct stemmen op om de Franse sensatiepers te beteuge len. Pikant is dat het privé-leven van persoonlijkheden in Frank rijk vele malen beter is be schermd dan in Engeland. „Het is een constante agressie tegen mensen die nergens om hebben gevraagd," zegt minister van Cultuur en Media Catherine Trautmann. Een aantal van de duizenden be wonderaars die een ware bloe menzee neerleggen rond Ken sington Palace, het paleis van prinses Diana, is de aanblik van persfotografen te veel. „Het is al lemaal jullie schuld. Jullie heb ben dit gedaan," klinken anonie me stemmen. „Schoften," roepen anderen. Na een gesis om respect voor de doden vervolgt het trieste défilé. Oud en jong rouwen om het verlies van een goede vrien din. Nieuws dat close up foto's van het autowrak met daarin de ster vende of al dode Diana vlak na het ongeluk voor ruim twee mil joen gulden op Londense redac ties zijn aangeboden versterkt de roep om strengere perswetten. De meest dramatische aanklacht komt van Charles Spencer, broer van de prinses, vorig jaar zelf naar Zuid-Afrika 'gevlucht' na onthullingen over zijn huwelijk. „Ik heb altijd gedacht dat de pers haar op den duur zou doelen. Maar zelfs ik kon me toch niet voorstellen dat ze zo direct de hand in haar dood zouden heb ben," aldus Charles Spencer. Krantenuitgevers en hoofdredac teuren die indringende foto's van zijn zuster hebben gekocht, heb ben evengoed bloed aan de han den, stelt hij. Andrew Neil, hoofdredacteur van de Sunday Times ten tijde van de omstreden voorpublicaties uit Andrew Mortors explosieve bio grafie 'Diana, Her True Story' noemde de freelance fotografen die de prinser de dood hadden in gejaagd 'hei schuim der aarde'. Maar tegeüjk verweerde Neil zich, als een van de weinigen, pu bliekelijk tegen alle 'hypocrisie' 'critici. „Degenen die nu ;on Palace staan te ook degenen die el- e kranten kopen met 'iana. Bovendien wist :1 goed wanneer ze de media nodig had en wanneer niet Zo naiëf en onschuldig als het nu wordt gesteld was ze niet". Een journalist van de Sunday Mail, de zondagskrant die een paar weken geleden een van Dik na's jurken had gekocht op een caritatieve veiling in New York vertelde dat alles wat de prinses raakte de oplage per definitie deed stijgen. Het gekochte kle dingstuk werd aangeboden aan de lezers; de oplage van de kranl verdubbelde bijna. Volgens een geplaagde woord voerder van de Britse journalis- tenbond waren strenge perswet ten niet nodig. „We moeten nie vergeten dat dit kon gebeuren in Parijs, dat er Franse fotografen bij betrokken waren en Frankrijk al zo ongeveer de strengste privacywetten in Euro pa heeft. Er bestaat geen enkele wetgeving die kan voorkomen dat fotografen VIP's achtervol gen. Dat is nou eenmaal een gege ven". De journalistenbond deed een zo veelste oproep aan fotografen om enige terughoudendheid te be trachten. Soortgelijke verzoeken hebben in het verleden weinig ge holpen. De kranten bi bijvoorbeeld grof geld voor stie keme foto's die van prinses Diam waren gemaakt tijdens oefenin gen in haar sportschool. De ca mera was verstopt in het plafond- Recordbedragen werden lopen weken betaald voor de om helzingen van de prinses met Do di Al-Fayed, de playboy miljar dair met wie ze nu is verongelukt. Bemiddelaar voor de Italiaanse paparazzo en meestergluurder Mario Brenna was de Engelse ex- fotograaf Jason Fraser. Hij be dong meer dan drie miljoen gul den bij de zondagskrant Sunday Mirror voor de eerste intieme ex clusiviteit van Di en Dodi. De respectievelijk 'tweede en derde exclusiviteit', van dezelfde foto, bracht nog eens zes ton in het laatje. Wereldwijd zou n( miljoen gulden aan de foto's zijn verdiend. Fraser zei - voordat Diana verongelukte - dat de prin ses vaak krokodillentranen huil- Van onze Haagse redactie pen Haag - Een meerderheid in d ï00r de maatregel waarmee minis j,ft roken op het werk wil aanpakk jorst wil wettelijk vastleggen dat ve: nerknemers kunnen verbieden de jat er op het werk gerookt wordt, he j]S iemand dan toch rookt, kan te jie juridisch worden aangepakt. yVD en CDA zien niets in dit ka plan. De fracties vinden dat bo werknemers zelf met elkaar af- He ken moeten maken over ro- va: tijdens het werk. „Regels wa zorgen voor bittere verhoudin- wi jen," aldus CDA-Kamerlid Van tal je Camp, die het idee op zich ook kei 'ouderwets' vindt. vei De PvdA-fractie voelt weinig spe ï0or een wettelijke regeling, en PvdA-Kamerlid Oudkerk noemt die liet idee 'sympathiek'. „Maar het en is vermoedelijk niet uit te voe- ko: ren." Het Kamerlid voelt er meer twl voor dat de werkgever en werk- De nemer in het arbeidscontract af- op spraken maken. zoi Ook D66 vraagt zich af of de gei maatregel wel te handhaven is. lev D66-Kamerlid van Boxtel zegt er hei pi de. „Als iedereen heeft ze recht op privacy. Maar haar geloofwaar digheid wordt er niet groter op als ze zelf naar de journalist® gaat bellen". Volgens Andrew Neil was Dia»' geen exclusief Britse obsessie „De grootste afnemers voor ha" zitten in Duitsland en in Am*' ka. Ik zie dus niet wat er in toekomst zou veranderen strenge perswetten in alh Groot-Brittannië" De stemming onder de - maakte dat er niet vriendelijk® op. Londense bobbies at den een filmploeg van het Ne»* landse Netwerk uit te kijken het opnemen van reacties ro' Kensington Palace. Van onze Haagse redactie Den Haag - De Tweede Kamer bl vraag of de regels voor de 'witte il worden, zodat de Turkse familie Gü ven. Zowel het CDA als de WD heeft Pv- gisteren laten weten vast te hou- we den aan het standpunt dat de re- kri gels niet verruimd moeten wor- D6 den. Daarmee is de hoogst onze- me ker of een voorstel van D66 en ove (ADVERTENTIE) ove en D6 dat pla ho< hor pak a 2 rollen van 1?' 500 gram WITTE DRUIVEN "ITALIA" pun van ma. 1 t/mza. 6september 1997 Service B.V. te). 035-5483333 fkJM i elke dag goed nieuws 8 Af Ctó hee dat lan voc me- vol hel daé CD Air zat ove gee eve de een nie hm te 1 De de dar ma lan kru me: mei Am hoor Step Vaessen akarta - De internationale zakenw Monesische hoofdstad Jakarta 1 in. Wat gaat president Suhart vertrouwen in de economie te he vooral: wanneer doet hij het? 'gons sommigen is het een kwestie oordat het echt mis gaat. De maatregel s ring en de centrale bank hebben gem ende roepiah te redden, lijken op dit onomie alleen maar te verstikken. s ee Weken geleden besloot de centr; Poculatieve aanvallen op de roepiah. 'op rs u3n -^e Indonesische munt los te 1 niet helemaal over te laten a- -probeerde de centrale bank zovi iti't S Ult markt te halen. Deze k u- L.tJOe® rente enorm omhoog (30 be3 handel erg onaantrekkelijk. wiicicLiiti v-rLxvciijrv.. sis ?an e^enmarkt heeft sinds het begir 'oen' miljard dollar verlies geli 'in? rf hjkt hierdoor niet gered. Na eer g daalt hij nu weer ten opzichte vai «anse dollar. 'erin 'f er een waardeverlies van twii iolla met een maand geleden. Bed >en i'St ®P°rteren, en dat doet het mere n li h°ge onverwachte kosten en ba Rear iteitsproblemen, omdat ze c e vn 111111611 brengen. Om een run o - ork°men, moeten klanten 24 uur

de Stem | 1997 | | pagina 4