Momenteel gaat het heerlijk' Blanckaert/Rodrigo in finale Vogelwaarde Spannende strijd op jeugdvoetbaldag KNVB ondagderdeklasser Terneuzen toont sponsors ambitieuze plannen Mare Broodman wil naar nationale kampioenschappen KNF in Ermelo i Nieuw onderdak voor De Smickel OESTEM SPORT ZEELAND Tong vangen boor Ton Koomen Sluis - „Ik hoop dat ik haar Ermelo toe kan gaan. Het zou de eerste keer zijn jat ik individueel in actie kom tijdens de Levade, de nationale kampioenschap pen van de KNF, de Ko ninklijke Federatie van landelijke rijverenigingen en ponyclubs. Maar nu de varkenspest is uitgebroken in Schoondijke en er een rijverbod is ingesteld in de grensstreek en West- Zeeuws-Vlaanderen, zou den mijn plannen wel eens ruw kunnen worden ver stoord," zegt Mare Brood- man, de Zeeuwse ruiter uit Sluis, die zich via het re servekampioenschap van Zeeland plaatste voor de Levade. PAARDENSPORT Het zou sneu zijn voor Mare Broodman. Door een juryfout tijdens de Zeeuwse kampioen schappen, die onlangs in Axel werden verreden, belandde niet Mare Broodman als reserve kampioen cJ£> bet erepodium, maar Albert Vermue. Mare Broodman: „Gelukkig is die fout later hersteld. Albert Vermue was zo sportief zijn plaats af te staan aan mij, zodat ik toch het tweede weekend in september in Ermelo in actie kan komen. Als die varkenspest tenminste geen roet in het eten gooit. Daar ben ik nu toch wel bang voor." Mare Broodman is een bekende verschijning in het Zeeuwse rui tersportwereldje. De 35-jarige ruiter komt al vanaf zijn veer tiende jaar in actie in de wed strijdsport. En met wisselend succes. Lange tijd reed hij met Mister Ed in de Zeeuwse con coursen. „Ik bracht het met Mis ter Ed tot in de Z-klasse dres suur en springen, maar dat was de absolute top voor dit paard. Die was toen aan het eind van zijn latijn. Momenteel gaat het heerlijk met Gobert. Een prima paard. Tijdens het tweedaagse springconcours van de Ruiter- club Hulst ben ik er voor het eerst mee in de Z-klasse in actie gekomen. Een onvergetelijk de buut, want ik pakte er meteen de eerste plaats en vier winstpun ten. Dat was mijn mooiste over winning tot nu toe," zegt springtopper Mare Broodman, geen 'uitbundige' prater en de bescheidenheid zelve. Aantrekkelijker Echtgenote Laura is met haar 25 jaar eveneens bezeten van de paardensport. Gaat de voorkeur van Mare uit naar de spring- sport, voor Laura is de dressuur aantrekkelijker. De uit Slijk- plaat afkomstige Laura Brood man is met Gobert doorgedron gen tot de Z-dressuurklasse en doet het daarin voortreffelijk. Het echtpaar Broodman exploi teert sinds enige tijd een pen sion-stal in de omgeving van Sluis. Op een 8 hectare groot ter rein zijn er fraaie stallen ge bouwd (29 boxen), is er een ma nege van 25 x 50 meter verrezen en een buitenbak van 30 x 48 meter. Voorts is er een lap grond waarop samengestelde wedstrij den gereden zouden kunnen worden. „We zijn nu nog lid van De Z^iifruiters in NieuVvtef, niaar door onze activiteiten hier gaat dat per 1 januari üolgend jaar veranderen. Voorlopig richten we ons op vooral het pension voor paarden, maar in de toe komst is er van alles mogelijk. De accommodatie hier leent zich voor allerlei activiteiten op rui- tersportgebied," zegt Mare Broodman, die met zijn diploma van assistent-instructeur de no dige instructielessen verzorgt voor West-Zeeuws-Vlaamse rui ters en amazones. Dat hij daarmee succes heeft werd onlangs wel bewezen in het kringconcours hippique van De Honteruiters in Kloosterzande. Zo werd Anjo de Breukere uit Oostburg in de B-dressuurwed- strijd bij de pony's tweede, Niek Brugge uit Waterlandkerkje twee keer eerste (B-dressuur), Jeroen Lohman uit Cadzand tweede bij de B-paarden en Mare en Laura Broodman, het 'ruitersport-echtpaar' dat succesvol is met Gobert. Mare komt met Gobert uit in de Z-klasse springen en Laura in de Z-dressuurklasse. foto wim kooyman Gwendoline Behr uit Sluis twee keer eerste bij de L-pony's. „Dan voel je je best een beetje trots als je pupillen zulke leuke resulta ten behalen," zegt Mare Brood man, terwijl echtgenote Laura zich met de instructie van re creatieve ruiters en amazones bezig houdt. Voorlopig richt Mare Broodman zich op de Levade in Ermelo. Daar zou hij met Gobert graag goed willen presteren. „Ze zeg gen wel dat Zeeland op ruiter- sportgebied landelijk niet mee kan, maar daar moet ik om la chen. Tijdens wedstrijden met de landelijke top in Ermelo blijken we wel degelijk goed mee te kun nen komen," stelt Mare Brood man, die al enkele keren actief was op de Levade. Dat was dan wel met het achttal van De Zwinruiters uit Nieuwliet. Nu zou het dan de eerste keer zijn als individuele ruiter. Als ten minste de varkenspest zijn plan nen niet in de war stuurt... Van onze sportmedewerker Vogelwaarde - Marleen Blanckaert en Wendy Rodrigo bereik ten de Dl-finale van het eerste Open Bosse Pielen Dubbeltoer- nooi van TC Vogelvlucht in Vogelwaarde. TENNIS Van onze sportmedewerker Temeuzen - Ondanks alle in spanningen van de voorgaan de drie, bijna vier dagen, werd tijdens het sluitstuk van de van de KNVB Jeugdvoetbal dag in de regio Zeeuws- Vlaanderen nog verbeten strijd geleverd om de penalty- bokaal. De vermoeidheid werd even verdrongen, want wie wilde nu niet doelman Erik de Koeyer van het Bel gische Moeskroen verschal ken. En daarom ging men er bog maar even voor. Een teleurstellend 'shit' als de bal gestopt werd, het houtwerk raak te of tot nog grotere desilussie ver over of naast het doel verdween. Het was één van, misschien wel ®et meest enerverende, de onder delen die de ruim 130 Zeeuws- Naamse jeugdvoetballers tussen acht en veertien jaar afwerkten °P het sportpark van Terneuzen- se Boys. Onder de bezielende leiding van kampleider Jan Peeters, tech nisch adviseur Ad Roovers, me- ®-organisatoren Leo de Feijter Mario Wieme en verzorgster fflevrouw Vinke werkten de be loften voor de toekomst een fiks Ptogramma af. Daarbij konden Moeskroen-doelman Erik de Koeyer moet gestrekt als er een strafschop wordt genomen. foto wim kooyman de organisatoren rekenen op de belangeloze maar enthousiaste medewerking van zo'n twintig regionale trainers. Tal van onder delen, volgens de Zeister visie, Passeerden de revue. Zoals het oekende goalmaster, voetbalten- ms, voetbaltoernooien, afwerken, r keeperstraining en uiteraard het sluitstuk, de penaltybokaal. On der het wakend oog van een flink aantal ouders, belangstellenden en nauwst betrokkenen werd dit hoogtepunt van vier dagen voet bal afgewerkt. Bij de 8- tot en met 10-jarigen was Wesley Wiemes van Temeu zen het meest doeltreffend en bij de 10 tot en met 14-jarigen wist Jorg Coppens van Terneuzense Boys het vaakst de doelmannen Erik de Koeijer en Tonny Gom- mers te verschalken. Het voetbal spel goalmaster werd bij de jong ste jeugd gewonnen door Timon van der Hooft van Temeuzen, bij de categorie tussen 10 tot 12 jaar door Maik de Wolf van Axel en bij de oudste leeftijdsgroep door Stefan de Valcke van Aarden burg. Bij het voetbaltennis wa ren de winnaars in groep 1 Roma no Overmeire (Koewacht) en Kim Gommers (Axel) en in de daarop volgende groepen respectievelijk Marco Bakker (AZW), Maik de Wolf (Axel), Angelo Goethals (Aardenburg), Jochem Goedhals (AZW), Gert-Jan Vael (RIA), Mi- chiel Standaert (Temeuzen) en Peter Reijn (Temeuzen). De Hulsterse dames rekenden in de halve finale op overtuigende wijze af met Maaike van Beest en Matty de Vries: 6-1, 6-2. Eerder waren Blanckaert en Rodrigo in de poule te sterk gebleken voor Bertha en Cindy van Dam (8-3) en Eefje Pattijn/Sylvie Dees (7- 6). In poule B van de Open C 17 zijn Fred van Cauteren en Marino Bolssens prima op dreef. Zowel van 'd Hooghe/Cappendijk als Van de Voorde/Van Goethem werd gewonnen. In dezelfde pou le boekten ook Gino Roctus en Nino van de Starre twee over winningen op rij. Zowel Van Cauteren/Bolssens als Roc- tus/Van de Starre plaatsten zich daardoor voor het finaleschema. Hun onderlinge poule-wedstrijd gaat dan ook om de eer. In poule A van dezelfde categorie hebben de combinaties Rudi Martens/Maikel Pieters en Jean- Loup Deltour/Stanny Verstra- eten de beste papieren in huis om zich te kwalificeren. Zeer spannend ging het er aan toe in poule B van de mixed D2/E 17+. De koppels Van Dam/Otjes, Van Heese/Van Jole en Her mans/Hermans eindigden gelijk met vier punten. Het gamesaldo van Van Heese/Van Jole is het beste waardoor dit koppel auto matisch kwalificatie afdwong. Het game-saldo van de overige twee was precies gelijk, maar het onderling resultaat valt in het voordeel van Hermans/Hermans uit. Daardoor gaat ook deze laat ste combinatie over naar het fi naleschema. UITSLAGEN MANNEN DUBBELSPEL Open c 17+: Van Cauteren/Bolssens- d'Hooghe/Cappendijk 11-6; Van Cauteren/Bolssens-Van de Voor de/Van Goethem 13-4. C/Dl 35+: Nouwen/De Kort-Van de Starre/De Schepper 12-2. Dl 17+: poule B: Cornelissen/Visser- Sinke/Brandt 8-6; Cornelissen/Vis- ser-Nachtegaal/Van Remoortere 10- 5; poule C: Burm/Morcus-Kus- ters/De Bat 10-5. D2/E 17+: poule A: Visser/Harte-Van Jole/Van Heese 7-6. VROUWEN DUBBELSPEL Open C 17+: poule A: Visser/Fraanje- Willaert/De Dijcker 14-3. Dl 17+: poule B: Pattijn/Dees-Van Dam/Van Dam 6-5; finaleschema: halve finale: Blanckaert/Rodrigo- Van Beest/De Vries 6-1, 6-2. D2/E 17+: poule B: De Smit/Van Meele-Lambert/Tommel 12-1. GEMENGD DUBBELSPEL Open C 17+: poule B: d'Hooghe/As- selman-De Pooter/Fraanje 7-3. Dl 17+: poule B: Kint/De Smit- Vink/Vink 7-3. Dl/C 35+: poule A: Vink/Van Dam- Van Wijck/Van Wijck 15-0; Wau- ters/De Kort-Bax/Geuze 6-5; poule B: Geuze/Bax-Van de Starre/De Schepper 9-3. D2/E 17+: Van Jole/Van Heese-Her- mans/Hermans 8-3; Hermans/Her mans-De Bat/Geus 7-6. Van onze biljartmedewerker Hulst - Biljartvereniging De Smickel is verzekerd van onder dak voor de komende seizoenen. Na de sluiting van het voormalige biljart- en snookercentrum De Smickel zag het er even beroerd uit. Snel gloorde er echter hoop toen Ko Dieleman in de Hulster binnenstad een biljartlokaal opende in het voormalige pand van Mikro Elektro aan de Bierkaastraat. Binnen drie maan den toverde hij dat leegstaande pand om in een fraaie biljartruim te waar plaats is voor twee kleine en één grote wedstrijdtafel. Ook snookerclub DFO (Door Frustra tie Ontstaan) vindt domicilie in dit nieuwe 'Biljart Centrum Hulst'. De eerstkomende activiteit is een grand prix-toemooi drie banden dat van 15 tot en met 21 september gehouden wordt. ■■■■H SPORTNIEUWS KORT Engelse zeemijlen in Temeuzen Temeuzen - Op sportief vlak wordt meegewerkt aan de opening van het nieuwe hart van Temeuzen. De atletiekvereniging Schel- desport levert hieraan een bijdrage op zaterdag 6 september. Om 11.00 uur 's morgens wordt op de gerenoveerde Markt het start schot gegeven van een Engelse zeemijl voor de jeugd. Daarna ko men de 'alle leeftijdscategorieën' aan de start voor naar keuze een drie of zes Engelse zeemijl, wat neerkomt op een zes en twaalf ki lometer. Het parcours loopt dwars door het hart van Temeuzen en zo het zich laat aanzien moet het in de toekomst een jaarlijks te rugkerende belangrijke wedstrijd worden. Kreeklopen in Terneuzen Temeuzen - Op woensdag 3 september staan in Temeuzen de jaar lijkse Kreeklopen op de rol. Trimlopen met als afstanden drie, vijf en tien kilometer. Alle afstanden gaan tegelijk om 19.00 uur van start op de kunststofbaan in het Zuidersportpark en bestaan uit een rondje. Er kan vanaf 18.15 uur worden ingeschreven op het secreta riaat van het organiserende atletiekvereniging Scheldesport (in sa menwerking met de gemeente) nabij de kunststofbaan. Jaap van Tatenhove negentiende 's-Gravendeel - Jaap van Tatenhove uit Axel reed tijdens een skeelerwedstrijd voor C-rijders en veteranen in het Zuidhollandse 's-Gravendeel naar een negentiende plaats. Cees de Goffau uit Ril land werd er achtste. Op een door de regenval spekglad geworden parcours gingen 65 rijders van start. De zege was voor de jonge Belg Christof Schollaert uit Aalst. Terneuzense Boys-Terneuzen verplaatst Temeuzen - Het bekerduel Terneuzense Boys-Terneuzen, dat dins dag 2 september afgewerkt wordt, begint om 18.30 uur in plaats van 19.00 uur. Boulevardloop in IJzendijke IJzendijke - De IJzendijkse Boulevardloop is woensdag 3 september al'toe aan de negentiende editie. Op het fraaie twee kilometer lange parcours, met de Molenberg als scherprechter, gaat om 18.30 uur de jeugd tot en met acht jaar van start. Daarna volgt de jeugd tot en met 12 jaar, die om 18.45 uur aan het vertrek verwacht wordt. De groep 'alle leeftijden' hoort om 19.15 uur het startschot klinken. Op hun menu staat een vier, acht of twaalf kilometer. Start en finish zijn bij de molen en er kan worden ingeschreven in de kantine van de plaatselijke krulbolclub. Was- en kleedaccommodatie is er in de plaatselijke gymnastiekzaal aan de Verlengde Molenstraat. De or ganisatie is in handen van de ijsclub De Veste. Mosselloop van kalender geschrapt Philippine - Er staat dit jaar tijdens de Mosselfeesten komend weekend (zaterdag 30 en zondag 31 augustus) in Philippine geen trimloop op het programma. De traditionele Mosselloop, jarenlang de opening van het naseizoen bij de trimlopen, is om organisatori sche redenen van de kalender geschrapt. Spui niet verder dan gelijkspel Spui - In een vriendschappelijk treffen kwam Spui niet verder dan een 2-2-gelijkspel tegen Terneuzense Boys 3. Spui was vrijwel de gehele wedstrijd wat sterker, kreeg ook de betere kansen, maar liet de meeste mogelijkheden onverzilverd. In de eerste helft kwam de thuisploeg door Martin Kalisvaart op 1-0. Kort na de pauze liet Wim de Blaeij 1-1 noteren, waarna Remco Hamelink de thuisploeg opnieuw aan de positieve kant van de score bracht: 2-1. Wim de Blaeij bepaalde de eindstand op 2-2. Buitentoernooi CVC in Clinge Clinge - Volleybalclub CVC uit Clinge houdt zaterdag 30 augustus voor de vierentwintigste maal een volleybaltoernooi op de sportvel den van de W Clinge. Er wordt gespeeld in de groepen mannen, vrouwen, gemengd. Doo^ de Clingse verenjgingen zal er worden Kj- streden om de Fritesdüj),' Er hebben zich al 35 teams ingeschreven. Het toernooi rifigjhü$gq9i00 uur, terwijl,om?t£e§Jj^l7.3() uur.de prijsuitreiking is gepland.- Hoek-MOC'17 gaat niet door Hoek - Hoofdklasser Hoek moet het vandaag zonder oefenduel stel len. MOC'17 uit Bergen op Zoom dat op bezoek zou komen, zegde af. „Er waren te veel spelers geblesseerd, was de reden van afzeg ging," aldus John Bravenboer, voorzitter van Hoek. Een andere te genstander, ondanks zoeken tot in het Belgische, leverde niet op. Dit houdt in dat Hoek pas dinsdagavond weer in actie komt. Tegen stander in de tweede bekerronde is Hontenisse. üj RUBRIEK \D ZATERDAG 30 AUGUSTUS 1997 B3 rSjaak Begijn meuzen - „De belangrijkste -nsors voor de vereniging i de vrijwilligers, maar de 'delijke donaties zijn na- nrlijk niet van minder be- g." Dat was de belangrijk- boodschap van voorzitter dy Dobbeleir van zondag- eklasser Terneuzen tij een feestelijke avond, laai georganiseerd voor egenwoordigers uit het Jjfsleven. ambitieuze Terneuzen ont haar plannen voor de waarbij de inbreng van geldschieters van wezenlijk belang is. „Ik durf hier te zeggen dat wij spelers betalen. Alle vere nigingen doen dat. Diegenen die zeggen dat zij dat niet doen lie gen," zo wierp de preses de knup pel in het hoenderhok. De kleine re verenigingen hoeven zich niet aangesproken te voelen, maar clubs die het afdelingsniveau ontstegen zijn zullen de voorman van Terneuzen niet tegen kunnen spreken. Terneuzen wil van het 'hap-snap beleid' af, waarbij tegenpresta ties voor donaties niet of nauwe lijks omschreven zijn en de ver houdingen naar de bestedingen ver te zoeken. „In de toekomst zullen we sponsorpakketten aan bieden. Afhankelijk van vastge stelde bedragen krijgen bedrijven waar voor hun geld. Het mag nooit zo zijn dat een bedrijf dat een paar honderd gulden geeft meer publiciteit krijgt dan een ander die een paar duizend gul den schenkt." De voorzitter ontvouwde de hoofdpunten van het beleid van de voetbalvereniging. „Over Ter neuzen is er al veel gesproken en geschreven. Ons beleid is erop ge richt goodwill te kweken. Daar om is het belangrijk dat ons vier- sporenbeleid nog eens goed voor het voetlicht wordt gebracht. "De rood-zwarten richten zich in eer ste instantie op het eerste elftal, dat het vlaggeschip van de vere niging is. Binnen afzienbare tijd wil men doorstoten naar de hoofdklasse. „Bij de realisatie hiervan richten we ons in eerste instantie op de eigen jeugd. Maar bij te weinig doorstroming zullen we spelers van buitenaf moeten aantrekken. Dat zullen echter al leen spelers zijn die een meer waarde hebben voor het elftal. Die ambitie willen wij als be stuur uitspreken. Niet iedereen kan daar tegen, voor sommigen is dat even wennen." Het krediet aan het Terneuzen- bestuur zal grotendeels afhangen van de prestaties in het eerste deel van de competitie. Voorals nog lijkt de ingeslagen weg de goede. De Terneuzenaren lieten in de oefencampagne zien te be schikken over een voor Terneu zen begrippen ongekende inzet. Nieuwkomer Danny Magito is een rustpunt en groot organisator in de verdediging. Mede door zijn inbreng kunnen spelers als Men- no den Dekker en Michel de Vries uitgroeien tot wekelijkse uitblin kers. Peter Harteveldt maakt Terneuzen fysiek sterker en Peter Nieskens etaleert de kwaliteiten die hem vooraf al toegedicht wa ren. Danny van de Velde scoort alsof hij aan de lopende band staat en Rolf Mobach begint langzamerhand zijn draai te vin den. Trainer Paul Telussa, die het be leid als een cultuuromslag be stempelt, wil met zijn versterkte selectie attractief voetbal laten zien. „Maar," zo hield de Oost- Souburger de talrijke aanwezi gen voor, „de eigen jeugd dient in de toekomst prioriteit te krij gen." „Wat ik in de vier weken hier als trainer heb meegemaakt, dwingt veel respect af. Ik zit nu twintig jaar in het vak, maar wat vrijwil ligers hier realiseren grenst bijna aan het onmogelijke. Als ploeg zullen wij die waardering probe ren te vertalen in prestaties op het veld. Of promotie haalbaar is, zal blijken aan het einde van het seizoen. De spelers zullen in elk geval met opgegeven hoofd het veld moeten kunnen verlaten," aldus Telussa. Door Rien van Nunen De zeevisvangsten mo gen momenteel over dag dramatisch slecht te noemen zijn, in de avondu ren is dat een heel ander ver haal. De tongvangst trekt zoda nig aan, dat het de moeite loont om er 's avonds met een sport- visserijschip of een kleine boot op uit te trekken. Vooral het gebied rondom Tholen, al sinds jaar en dag een uitstekende uit valbasis voor de tongvisserij, scoort weer redelijk tot goed. Op plaatsen die overdag totaal uitgestorven lijken, vangt men - totdat de stroming te hard wordt - mooie tongen. Als ex tra loopt er een leuk palinkje tussendoor en vangt men zo lang het licht is ook wat schol. Meer en meer schippers uit het Thoolse gaan er de laatste jaren in de avonduren op uit, kenne lijk niet voor niets. Zowel voor opstappers als afhuurders zijn er legio mogelijkheden vanuit de Bergse Diepsluis (Tholen), Kats, Yerseke en vanuit Neel- tje Jans. In de nazomer kan men rekenen op tong tot in de laatste week van september. In oktober lopen de tongvangsten sterk terug, de tong is dan weg getrokken naar de Noordzee. Ongeveer tegelijk met het weg trekken van de tong komen dan steenbolk, schar, bot en wijting weer in de vangst. De temperatuur van het Ooster- scheldewater ligt dik boven de 20 graden, waardoor de zomer se soorten wellicht nog wat lan ger blijven en de invasie van de wintergasten zich wat abrupter en massaler voordoet. In ieder geval komen er weer topmaan- den aan voor de zeevissers. Op dit moment ondervindt het kantvissen nog te veel hinder van het zeewier en de krabben, op de meeste tongstekken valt die hinder bij het bootvissen heel erg mee. De Mark laat zich op dit moment zien als een goede voornrivier, al vangt men er tussen de grote heel veel kleine vis. Met de vaste stok gaat dat voornvissen bij zonder goed. Ook vangt men opvallend goed bij het vissen met de winkle pieker of de fee der-hengel. De karper van de Bovenmark is zo erg getraind, dat er vakken zijn waar deze vis bijzonder schuw is geworden. Succes heeft men dan alleen bij het vissen met alternatieve aas soorten. Ook een doodgewone regen worm, de overbekende ge kookte pieper en een brokje vlees uit blik kunnen al wonde ren verrichten. Berichten als zouden sommige vissers ook karper vangen met kersen!, koffiebonen en honde- of kat- tebrokken, kan ik niet uit eigen waarnemen bevestigen, maar helemaal onwaar hoeven ze niet te zijn. Persoonlijk heb ik karpers spinners zien volgen, vis binnen zien slokken en stuk ken kaas naar binnen zien wer ken. Niets is derhalve onmoge lijk. Overigens is de Beneden mark in mijn ogen een middag rivier. In de ochtenduren kan ik er mijn draai niet vinden (en dat is niet omdat ik te lui ben om er bij het krieken van de dag te zijn), 's Middags is het vaker bingo. Tegen het vallen van de avond komt er opnieuw de klad in. Er zijn wateren waar een en ander precies andersom is en ik heb er geen verklaring voor. Trouwens, ik hoef ook niet zo nodig precies te weten wanneer vis het wel of niet doet. Dat zien we wel aan de waterkant. Vissen moet ten slotte vissen blijven... V!

de Stem | 1997 | | pagina 17