E L Nachtmerrie in New York voor Oremans STING inkman mode, Stijlvol afscheid Ingrid Haringa mislukt jeruravon 1 ,o°r start in A^nei° n°g Jan Ullrich zegt niet geïnteresseerd te zijn in eindzege profronde vraagt topers m/v .ANCE OOPSTERS inkman mUe Jurgen de Jong sterk in Ronde van Tholen IONTEURS UITSLAGEN standen SPORT irSb Rolf Sörensen breekt wijsvinger Haarhuis, Schalken en Schultz naar huis, Krajicek en Van Lottum door sportnieuws KORT Bogarde mist waarschijnlijk interland PSV'er Igor Demo lang buitenspel Inter opnieuw doelwit racisme Leonardo toch naar AC Milan Poeder verdedigt wereldtitel Sportarts beschuldigd van toedienen dope S 1997 1111 ZATERDAG 30 AUGUSTUS 1997 B2 jrth (anp) - Ingrid Haringa in stijl willen afsluiten. Op ur laatste WK had de vijf- idige wereldkampioene op puntenkoers nog één keer medaille willen grijpen, haar ervaring bleek ze gebrek aan conditie ech- niet te kunnen compense- Ze eindigde als zesde. De Jfl kwam in handen van de nssin Natalia Karimova. jeer zat er niet in," zei de 33-ja- Hoofddorpse. „Het was een Jemde koers. Er sprongen al een Australische en een ie weg. Iedereen zat naar EDA 076-5422822-0174-625733 NAALDWIJK elektronisch installatiebedrijf met prs en vestigingen in Breda en i actief in de industrie en utiliteits fed van licht- en krachtinstallaties hcesbesturing, data- en telecom' Ieelbouw. Onze klanten bevinden I buitenland. hg van onze werkzaamheden ziin tnkele |n techniek en 2 rechterhanden Die fcn om uit te groeien tot zelfstan- In het bezit zijn van een LTS- érvolgopleiding (gaan) volgen. sollicitaties: us 2036, 4600 CA Breda |t, tel. 076-5422822. ooi John Graat klAl^frat j l'euray - Erik Zabel trok I ;en zuur gezicht. Hij had j icli in de Ronde van Ne- f Ierland al drie dagen to- taal afzijdig gehouden en [Ou dat in de rit naar Ven- ay ook doen. Dat zei hij. loe in de kop, last van zijn enkel. Zucht. [eroen Blijlevens nam het gewee- ilaag van Zabel met een flinke torrel zout. „Vorig jaar sprintte Zabel ook in Venray pas voor de srste keer mee," zei 'Jerommeke' ioor de start. En warempel. Net ils vorig jaar was Zabel in de aatste meters te sterk voor Blij levens. „De afgelopen dagen was I slecht, vandaag was ik rede- Ijk, maar niet super," zei de IVM'er die opnieuw in de prof- rade met lege handen blijft. De voorafgaande 178 kilometer naren akelig saai verlopen. Een wlkbreuk bij Nijmegen zorgde foor het meeste leven in de brou- werij. Verantwoordelijk voor het ioersverloop was de Rabo-ploeg ie elke vluchtpoging in de kiem elkaar te kijken. Als ik wat deed, kwam er meteen een reactie. Toen er een groepje van drie wegreed, reageerde ik te laat." Bondscoach Geserick had ver wacht dat de enige vrouw in zijn equipe nog één keer had kunnen meedoen om de medailles. In de fi nale van de wedstrijd brak het ge mis aan conditie Haringa echter op. De wielrenster was lange tijd uit de roulatie door een kniebles sure. Bij de ploegenvoorstelling in maart sprong ze over een rij bank jes en kwam verkeerd neer. Pas sinds juni zit ze weer op de fiets. „Ik heb lang getwijfeld of ik bij de WK zou starten. Maar in mijn laatste seizoen wil ik met wedstrijden afscheid nemen. Ik ben blij dat ik nog hebben kunnen meedoen, al had ik natuurlijk op een mooiere manier willen afslui ten." Bij de Europese titelstrijd eind volgende maand in Berlijn krijgt Haringa nog een kans haar slot- jaar glans te geven. Zes jaar gele den begon de voormalige politie agente in Duitsland haar zege reeks op de puntenkoers bij de wereldtitelstrijd in Stuttgart. „Het is heel mooi dat ik in Duits land mijn loopbaan definitief kan afsluiten." Na het toernooi in Berlijn gaat Haringa zich volledig op haar nieuwe functie richten. De renster wordt parttime bondscoach naast Geserick. Ook gaat ze Piet Hoeks tra, coach van de wegselectie vrouwen, assisteren. „Ik hoop dat ik daarin een positieve rol kan spelen," aldus Haringa. Perth, WK Baan. MANNEN Ploegenachtervolging, kwalificatie (eerste acht naar kwartfinales): 1. Frankrijk 4.10,040, 2. Oekraïne 4.10,630, 3. Verenigde Staten 4.11,315, 4. Duitsland 4.11,630, 5. Ita lië 4.11,900, 6. Rusland 4.12,795, 7. Nieuw-Zeeland 4.14,545, 8. Spanje 4.16,460. Uitgeschakeld: Australië, Groot-Brittannië, Denemarken, Po len. Kwartfinales: Italië w.v. Duitsland 4.08,055 - 4.08,790, Verenigde Staten w.v. Rusland 4.08,500 - 4.09,850, Oek raïne w.v. Nieuw-Zeeland 4.05,830 - 4.12,790, Frankrijk w.v. Spanje 4.06,385 - 4.13,790. Indeling halve fi nales: Frankrijk - Italië, Oekraïne - Verenigde Staten. 4000 m-ploegenachtervolging: Italië 4.07,904, Duitsland 4.08,792, Vere nigde Staten 4.05,830, Nieuw-Zee land 4.12,790, Frankrijk 4.06,385, Spanje 4.13,790. Halve finales: Italië - Frankrijk, Oekraïne - Verenigde Sta ten. VROUWEN Sprint, halve finales: Ballanger (Fra) w.v. Grisjina (Rus) 2-0 (12,171- 12,571), Ferris (Aus) w.v. Humbert- Faure (Fra) 2-0 (12,200-12,080). Fina le: Ballenger - Ferris 2-1. Om de der de plaats: Grishina - Humbert-Faure 2-1. Puntenkoers: 1. Karimova (Rus) 29 punten, 2. Ruano-Sanchon (Spa) 19, 3. Guerrero (Mex) 11, 4. op één ronde Belutti (Ita) 20, 5. Reinhart (VSt) 16, 6. Haringa (Ned) 16. Geschiedenis herhaalt zich i uitzendbureau heeft veel werk voor: ;tiemedewerk(st)ers pkken en stickeren van goederen. jtiveerde werkers ■ssen van schepen en/of het strippen (containers in Moerdijk. i ratief medewerkster [en van onze relaties in Moerdijk. Beheer- Taal en kunnen werken met Word en Excel brkeur MBO-niveau of vergelijkbaar. Leef- nctie is per direct en voor lange termijn rRUCKCHAUFFEURS fit van certificaten voor en/of J vorkheftruck; j push/pull (slipsheets); veiligheidscertificaat (VVA-1) voor de (petro)chemische industrie. de telemarketeersters iet maken van afspraken voor vertegen ie branche). Relevante (telefoon)ervaring ;ht vereistHet kunnen omgaan met een omputer is een pre Leeftijd 30-40 jaar. en wij regelmatig werk voor IEF EN TECHNISCH PERSONEEL, |ES (m/v), KRAANMACHINISTEN, T-/SH0VELCHAUFFEURS en sollicitaties incl. c.v. aan: ream Uitzendbureau B.V. andweg 42, 4782 PZ Moerdijk |s Hulsvyit 0168-33441,-woij 10 aste en ervaren collega's erkoopteam te versterken torgroeimogelijkheden in nze organisatie. e collectie bevat o.a. gende merken: Inwear, Mexx, Esprit, Matinique, ottonfield, Quick Silver zijn op zoek naar: )8 uur per week in de categorie 18 t/m 24 jaar nteresse, stuur ons dan je sollicitatiebrief met oto t.a,v. Max Parent ng Ginnekenstraat 109, 4811 jE Breda in exclusieve damesmonster- voor het snelgroeiende ver- nstandigheden dat u thuis zou >en en beschikt u over een d, dan kunt u een aantal we- or ons werken. Dit gebeurt op us u hoeft niet te investeren, de ruimte in huis of aan huis, d met mode van het betere 1 de 28 en 50 jaar er goede contactuele eigen- ter een goede verkoopmentali- chriftelijk contact op met: 16a, 4191 CE Geldermalsen, Huijdink. he info; zaterdag van 9.30 tot 345-577664. |,Dat was nu eenmaal onze stra- ie," haalde Erik Dekker na af- 3 zijn schouders op. „Als je er leen paar laat rijden, zijn er mis- Ischien zo twintig weg. Dan is het ■afgelopen." Dekker verstevigde I zijn leidende positie in het klas sement door zes bonusseconden Ite pakken. Meinert-Nielsen staat [nu op 12 tellen, Ullrich op 0,20, [Ekimov op 0.25. „Het wordt toch [zwaar," keek Dekker vooruit |naar vandaag. „De afstand (238 is lastig, het terrein is lastig, lie concurrentie groot." [Dekker wilde er de spanning ■graag inhouden. Het geeft niette- I min te denken dat hij in de tus- Isensprints geen concurrentie had. lüS Postal (Meinert-Nielsen en lEkimov) gaf bij monde van [ploegleider Johnny Weltz giste- ren al te kennen dat het collectief [van de Eabo te sterk zal zijn. En [bij Jan Ullrich is het heilige vuur I gedoofd. In een spetterende apo- >se - vandaag - heeft hij wei- tig trek. Alleen al omdat hij nog I nooit over de korte klimmetjes in 1 Zuid-Limburg heeft gereden, l ik ben niet voor de eindzege I «aar deze ronde gekomen. Ik ben I alleen naar Holland gekomen om I ten beetje in vorm te blijven. Vo- I nge week in de Grote Prijs van I Ziirich heb ik nog goed gereden omdat ik daar gemotiveerd was. mis ik nu. Daarom was ik tevreden met mijn derde I plaats in de tijdrit," zei de Tour- I winnaar in Venray. I Strooit hij iedereen zand in de I °gen? „Als Jan zich echt goed I welt, zal hij nog wel wat probe- Imeende ploeggenoot Zabel 1 fc erkende dat zijn kopman aan bet einde van zijn Latijn is. Ull- Venray - Rolf Sörensen, de kop- 1 van de Rabo-ploeg, is zeker drie weken uitgeschakeld. De Deen brak gisteren tijdens de rijfde etappe van de Ronde van ■dederland in de voorlaatste van de drie lokale ronden de wijsvin ger van zijn linkerhand. Het gewricht is in het gips gezet. Het ongeluk is een lelijke streep door de rekening voor Sörensen de Rabo in de jacht op de we reldbeker. De Deen voert met nog twee klassiekers - Parijs-Tours ld/10) en de Ronde van Lombar- d'je (19/10) - het tussenklasse- I ®ent aan met 275 punten. Zeven veertig meer dan Bartoli en ze ventig meer dan Rebellin. B'j de valpartijen, twee, waren 0°k de Belg Leysen, en de Italia- D® Leoni en Mori, de veroorza- van het ongeval, betrokken. Uelaatste heeft vermoedelijk zijn 'oderarm gebroken. Leoni, rit winnaar in Alkmaar, kon na be- ■andeling door de ronde-arts met f ploegleiderwagen naar zijn n°tel worden vervoerd. Leysen dep een open wond aan zijn elle boog op. Jeroen Blijlevens (rechts) en Tristan Hoffmann (trompet) hebben de grootste lol voor de start van de vijfde etappe. rich beaamde dat: „Ik heb weinig getraind en geslapen. De afgelo pen periode was voor mij mentaal heel zwaar. Ik ben een sportman en geen showstar. Dat laatste moest ik wel steeds zijn. Nu is dat leuk en aardig, maar als ik me straks weer ga voorbereiden op het nieuwe seizoen, wil ik rust aan mijn hoofd." Ullrich krijgt er wel een vergoe ding voor. Zijn jaarsalaris be draagt komend jaar ruim twee miljoen gulden. Voor de helft van dat bedrag zou Foreldorado- Golff als wielerploeg kunnen blijven bestaan. Ploegleider Peter Verbeek hoopt nog altijd dat er nieuwe sponsors gevonden wor den. Tot nu toe hebben twee kan didaten zich voorzichtig gemeld. Een beetje publiciteit was deze week dus welkom geweest. Daarom bestookte Foreldorado- Golff het peloton gisteren met demarrages. John Talen, Michel Cornelisse en Lucien de Louw kregen echter geen schijn van kans. Ronde van Nederland Vijfde etappe, Almelo-Venray: 1. Za bel (Dui) 178,2 km in 4.43.10 (37,758 km/u), 2. Blijlevens (Ned), 3. Zanotti (Ita), 4. Svorada (Slw), 5. Camin (Ita), 6. De Leeuw (Ned), 7. Quranta (Ita), 8. Verstrepen (Bel), 9. Mario Declercq (Bel), 10. Dekker (Ned). Overige Ne derlanders: 14. Van der Wolf, 19. Den Bajcker, 27. Knaven, 30. Van Bon, 32. Boogerd, 35. Vierhouten, 41. Breuk- ink, 44. Voskamp, 53. De Jongh, 56. Cornelisse, 59. Van de Meulenhof, 60. De Vries, 61. De Louw, 64. Hoffman, 70. Van den Akker, 71. Bouwmans I.21, 77. Talen, 92. en laatste Danny Nelissen 2.33. Algemeen klassement: 1. Dekker 16.13.39, 2. Meinert-Nielsen (Den) 0.12, 3. Ullrich (Dui) 0.20, 4. Ekimov (Rus) 0.25, 5. Breukink 0.34, 6. Mus eeuw (Bel) 0.37, 7. Garcia Acosta (Spa) 0.43, 8. Knaven 0.46, 9. Van Petegem (Bel) 0.52,10. Voskamp 0.58, II. Den Bakker, 14. Boogerd 1.03, 23. Van Bon 1.35, 28. Van ae Meulenhof 1.50, 34. De Jongh 2.01, 36. Hoffman 2.11, 38. Vierhouten 2.17, 40. De Louw 2.21, 41. Blijlevens 2.26, 54. De Vries 3.13, 56. Van der Wolf 3.21, 59. FOTO WFA Talen 3.35, 60. Bouwmans 3.36, 65. De Leeuw 3.53, 68. Nelissen 4.03, 73. Van den Akker 4.56, 78. Cornelisse 5.20, 92. en laatste Fornaciari (Ita) 11.37. Ronde van Poitou-Charentes. Nieuil-L'Espoir. Vierde etappe, indi viduele tijdrit: 1. Andrade (Por) 27 km in 31.57, 2. Peschel (Dui) 0.14, 3. Lance (Fra) 0.42. Vijfde etappe, Nieuil-I'Espoir - Poi tiers: 1. Rodrigues (Por) 110 km in 2.29.01, 2. Moreau (Fra), 3. Barthe (Fra). Eindklassement: 1. Andrade 16.06.48, 2. Barthe 0.09, 3. Peschel 0.14, 4. Kirsipuu (Est) 0.22, 5. Lance 0.42. Door John Hoofs New York - Hoe masochistisch moet je zijn om reikhalzend uit te kijken naar je eerste confrontatie met Monica Se les en vervolgens op een verschrikke lijke manier op je lazer te krijgen? Het treffen in het gloednieuwe Ashe-sta- dion draaide voor Miriam Oremans gister avond uit op een nachtmerrie in het kwa draat: 6-1, 6-1 in 53 minuten. Vernederd door iemand die drie klassen hoger speelde dan de Berlicumse, die nooit eerder twee rondes overleefde op de US Open. Oremans liet zich voor de partij ontvallen dat ze zich iets beters moest laten invallen dan Kristie Boogert, die maandagavond met 6-1, 6-2 door Seles in hetzelfde sta dion was weggevaagd. Maar Boogert ten niste tenminste nog tegen Seles, dwong haar tot rallys, verloor meer dan dik, maar deed een beetje mee. Oremans kwam niet verder dan een opeen stapeling van fouten. Ze parkeerde de ene na de andere backhand in het net of buiten de lijnen. In de twee mini-setjes, kort on derbroken omdat het leek te gaan regenen, presteerde ze het zelf 34 keer een fout te maken. Ze hield haar service precies twee keer. Daarmee was het verhaal van de wedstrijd die dat nooit was verteld. Brenda Schultz viel in de tweede ronde weer eens door de mand. De 17-jarige Wit- Russische Olga Barabansjikova toonde geen enkel ontzag voor de mokerslagen van de Heemsteedse routinier, 6-3 6-3. Paul Haarhuis speelde tegen de Fransman Lionel Roux sets die langer duurden dan de hele partij van Oremans. De Eindho- venaar showde op een bijbaan zijn gewel dige wedstrijdmentaliteit, door zich na een hopeloze 2-0-achterstand terug te vechten in de wedstrijd. Nadat Haarhuis de eerste set in de tiebreak aan de Fransman had moeten laten en de tweede was begonnen met het inleveren van zijn opslag, maakte hij zich bij een 4-3-stand voor Roux ver schrikkelijk boos over een dubieuze bal die in zijn nadeel werd gegeven. Het bete kende de beslissende kloof, die Haarhuis vanauit zijn stoel mokkend bekritiseerde bij de scheidsrechter, met wie hij een heel dispuut aanging over de kwaliteit van de lijnrechters die hij 'luie ogen' voor de voe ten gooide. Met een gezicht als een oor wurm vervolgde hij de gelijkopgaande wedstrijd en verloor prompt zijn service: 6-3. Alleen nog dubbels In New York kondigde Haarhuis aan in de toekomst alleen nog dubbels te gaan spe len als hij uit de top honderd wegvalt en na de 2-0-achterstand kwam die semi-ren- teniersstatus angstvallig snel dichterbij. Maar Haarhuis herpakte zich op een ma nier die hem in het circuit veel respect heeft opgeleverd. In de derde doorgang overleefde hij op 6-5 zelfs een matchpunt en won de tweede tiebreak van de wed strijd. Hij geloofde ineens weer in zijn kansen, begon beter te spelen, toverde een paar superballen van zijn racket en won de tiebreak van de vierde set ook. Na bijna 3V4 uur stonden de nummers 73 (Haarhuis) en 82 (Roux) van de wereld weer gelijk. In New York is Haarhuis de meest ervaren speler in het schema. Hij speelt er zijn 33e opeenvolgende Grand Slam, meer dan wie ook. Toch liet zijn routine de Eindhoven- aar in de beslissende set in de steek. Na ge broken services over en weer en een 5-4- stand voor Roux, verknalde Haarhuis zijn eigen opslag. Hij kreeg drie wedstrijdpun- ten tegen en sloeg vervolgens een dubbele fout. Het betekende na bijna vier uur ten nis een onwaardig einde voor de vechtjas, die met Jacco Eltingh als tweede geplaatst koppel nog meedoet aan het dubbeltoer- nooi. Schalken Sjeng Schalken werd weggeslagen door Gustavo 'Guga' Kuerten, de Braziliaanse gravelkoning op Roland Garros. In 86 mi nuten verzamelde Schalken tien games, 4- 6 4-6 2-6. „Ik stond volslagen machte loos," gaf de Limburger onomwonden toe. „Ik werd echt helemaal weggeslagen. Hij kan de US Open winnen, die jongen is van elastiek op de baan. Ik dacht dat hij een pure gravelspeler was, maar na deze veeg- partij weet ik wel beter." Iets minder opzichtig haalde John van Lottum de Belg Johan van Herck onderuit, 6-3 6-4 6-4. De 21-jarige qualifier drong door zijn overwinning door tot de derde ronde op zijn eerste US Open. Daarin komt hij uit tegen de als twaalfde ge plaatste Spanjaard Felix Mantilla. Ook Richard Krajicek stuit in zijn volgen de partij op een Spanjaard, Alex Corretja, zesde op de lijst van beschermde spelers. De 26-jarige Hagenaar ontdeed zich in het Milaan - Winston Bogarde mist morgen de openingswedstrijd van AC Milan tegen Piacenza. De verdediger is niet op tijd hersteld van een spierblessure aan het linkerbeen. Het is nog onduidelijk hoe lang de ex-Ajacied is uitgeschakeld, maar bondscoach Guus Hiddink kan voor het duel Nederland - België waarschijnlijk op nieuw geen beroep doen op de speler. Patrick Kluivert en Edgar Davids behoren wel tot de selectie van trainer Fabio Capello voor de eerste wedstrijd van de competitie. Eindhoven - PSV kan voorlopig niet beschikken over Igor Demo. De Slowaak raakte deze week bij een jeugdinterland zwaar ge blesseerd aan de enkel. Coach Advocaat gaat ervan uit dat hij twee maanden niet over de middenvelder kan beschikken. Straffen betaald voetbal: een wedstrijd: Rayer (Excelsior), Crüden (NEC). Busto Arsizio - Het racisme in het Italiaanse voetbal blijft voort duren. Donderdag waren de reserves van Internazionale, de club van Aron Winter, het doelwit. Tijdens een oefenwedstrijd tegen Pro Patria in Busto Arsizio hingen spandoeken met racistische leuzen zoals 'Weg met de zwarten bij Inter'. En: 'Ronaldo, een re den om niet naar Inter te gaan'. Bij de reserves deden de Nigeria- nen Kanu en West mee. Vorig jaar zomer was de Nederlander Michael Ferrier bij Verona slachtoffer van racistische leuzen en Aron Winter werd bij zijn komst in Rome ook verwelkomd met anti-joodse kreten. Parijs - De Braziliaan Leonardo vertrekt toch naar AC Milan. Een woordvoerder van zijn club Paris Saint-Germain heeft dit gisteren bevestigd. De aanvaller heeft een contract voor drie jaar getekend bij de formatie van de Nederlanders Kluivert, Bogarde en Davids. Eerder deze week bereikte AC Milan en PSG al een akkoord over de overgang van Leonardo. Milan betaalt 17,9 miljoen gulden voor de 28-jarige Braziliaan, die nog een doorlopende verbintenis in Parijs had. Toen werd ook meegedeeld dat de transfer nog zou kunnen mislukken als de Fransen zich zouden plaatsen voor de Champions League. PSG maakte woensdag inderdaad een 3-0- achterstand tegen Steaua Boekarest goed (5-0), maar laat Leo nardo nu toch naar Italië gaan. Rotterdam - Bokser Don Diego Poeder verdedigt op 26 september in de Verenigde Staten zijn wereldtitel in het cruisergewicht. Het gevecht zal plaatsvinden in Atlantic City. Tegenstander is de Amerikaan Courtney Butler. Neuss - Voor het eerst is in Duitsland een sportarts beschuldigd van het toedienen van groeihormonen (HGH). Hordensprintster Birgit Wolf (27) beweert dat ze in de periode 1994-1996 ten min ste vijf keer door professor Armin Klümper is behandeld met dit niet-aantoonbare prestatiebevorderende preparaat. Gebruik van het preparaat zou zwart op wit in haar medisch dos sier staan. Helpen deed het overigens niet, want ze liep absoluut niet harder. Klümper, leider van de sporttraumatologische dienst in Freiburg, ontkent. Hij beweert geen HGH te hebben gegeven, maar na- triumchloride, ofwel gewoon keukenzout. AUTOSPORT Jyvaskyla. Rally van Finland, tiende WK-race. Stand na de eerste etappe: 1. Gronholm (Fin) Toyota 36.00, 2. Sainz (Spa) Ford 0.01, 3. Kytohle- hto (Fin) 0.04, 4. Kanldainen (Fin) Ford 0.06, 5. Makinen (Fin) Mits ubishi 0.08. Samarkand (Oez). Rally Parijs- Peking. Zesde etappe Chardzoe - Samar kand. Auto's: 1. Lartigue/Périn (Fra) Ci- troën 375 km in 4.00.15, 2. Vata- nen/Gallagher (Fin/GBr) Citroën 2.29, 3. Wambergue/Picard (Fra) Citroën 17.07, 4. Lake- jev/Koltsjoegin (Rus) Lada 1.13.12, 5. Elizarov/Vinokoerov (Rus) Lada 1.27.42. Algemeen klassement: 1. Lartigue 23.20.10, 2. Vatanen 3.22, 3. Wam- bergue 1.51.26. Motoren: 1. Kinigadner (Oos) KTM 6.08.34, 2. Magnaldi (Fra) KTM 1.31, 3. Arcarons (Spa) KTM 3.08, 4. Meoni (Ita) KTM 5.11, 5. Mayer (Dui) KTM 19.20. Algemeen klassement: 1. Magnal di 24.24.52, 2. Kinigadner 13.19, 3. Meoni 33.27. BASKETBAL Groningen. IBT'97, eerste dag: Auburn University (VSt) RZG/Donar (Ned) 68-69. GOLF Vlaardingen. Steelcover Dutch Challenge Open, stand na tweede ronde: 1. Lynn (Eng) 136 slagen (- 8), 2. Winchester (Eng), Canete (Arg) 138, 4. Reale (Ita), Jacquelin (Fra) 139; Nederlanders: 11. Wechgelaer 141, 16. Derksen 143, 38. Miller 145, 50. Kraay 146; uit geschakeld: Bensdorp 148, Lovey 149, Bouma 151, Ruiz- Fonhof 151, Rodenburg 157, Rubay Bou- man 160, Schulte 167. München. Beiers Open Stand na tweede ronde: 1. Har rington (GBr) 130 (66 64), 2. Tar- naud (Fra) 131, 3. Ames (Tri), Ba ker (GBr), Montgomerie (GBr), Watts (GBr) 132, 7. Björn (Den), Jacobson (Zwe) 133. VOETBAL Duitsland, uitslagen: Bochum - Kaisersl. 1-3, Hertha BSC - HSV 0-2. Stand aan kop: Kaisersl. 5-13, Dortmund 4-7, Bayern M. 4-7, Stuttgart 4-7, Rostock 4-7, Karls ruhe 4-7, Wolfsburg 4-7. ZEILEN Harderwijk. Open NK Finn, Stand na vier races: 1. Godefroid (Bel) 11 punten, 2. Kok (Ned) 16, 3. Devoti (Ita) 17,4. Tel Aviv. WK 470. Mannen, stand na 11 races: 1. Les- kinen/Heinila (Fin) 45 punten, 2. Rocha/Barreto (Por) 48, 3. Wes- terlind/Wallin (Zwe) 55. Vrouwen, stand na 10 races: 1. Ta- ran/Paholtsjik (Oek) 13 punten, 2. Birkner/BuÜe (Dui) 28, 3. Krats- joen/Gaponvitsj (Oek) 41. Louis Armstrong Stadium in drie sets van de Uruguaan Marcelo Filippini, 7-6 6-2 7- 5. Hoewel hij vijftien aces sloeg, liep zijn opslag niet en raakte hij bij herhaling in moeilijkheden. „Het kunstlicht was nogal fel," gaf hij aan, „waardoor ik onregelma tig opgooide." New York. US Open, 23,6 miljoen gulden. Mannen, tweede ronde: Roux (Fra) - Haarhuis (Ned) 7-6 6-3 6-7 6-7 6-4, Krajicek (Ned) - Fi lippini (Uru) 7-6 6-2 7-5, Van Lottum (Ned) - Van Herck (Bel) 6-3 6-4 6-4, Kuerten (Bra/9) - Schalken (Ned) 6-4 6-4 6-2, Sampras (VSt/1) - Baur (Dui) 7-5 6-4 6-3, Woodforde (Aus) - Ka felnikov (Rus/3) 6-3 6-4 7-6, Corretja (Spa/6) - Ulihrach (Tsj) 7-5 6-4 3-6 6-4, Mantüla (Spa/12) - Javier Sanchez (Spa) 7-5 6-4 6-2, Rafter (Aus/13) - Norman (Zwe) 6-2 6-1 6-2, Korda (TSj/16) - Martelli (Ita) 6-3 7-6 7-6, Larsson (Zwe) - Escude (Fra) 6-4 6-2 7-6, Meli- geni (Bra) - Ruud (Noo) 6-3 6-4 6-3, Pioline (Fra) - Lapentti (Ecu) 6-0 6-4 6-2, Vacek (Tsj) - Sell (VSt) 4-6 7-6 6-1 6-2, Damrn (Tsj) - Steven (NZe) 6-4 6-4 3-6 7-6, Bjorkman (Zwe) - Mar tin (VSt) 7-5 6-4 6-0, Tarango (VSt) - Raoux (Fra) 6-4 6-7 6-7 6-2 6-4, Gumy (Arg) - Wood- bridge (Aus) 7-5 6-4 6-2, Draper (Aus) - Novak (Tsj) 7-5 7-6 3-6 6-3, Radulescu (Roe) - From- berg (Aus) 3-6 6-4 6-3 3-6 6-3, Rusedski (GBr) - Ondruska (ZAf) 7-6 6-4 6-1, Knippschild (Dui) - Pescariu (Roe) 6-3 7-5 6-1. Vrouwen, tweede ronde: Barabansjikova (WRu) - Schultz (Ned/13) 6-3 6-3, Hingis (Zwi/1) - Chladkova (Tsj) 6-1 6-2, Novotna (Tsj/3) - Basuki (Ino) 6-4 6-2, Davenport (VSt/6) - Probst (Dui) 6-2 6-3, Martinez (Spa/7) - Smith (GBr) 6-1 6-0, Sanchez (Spa/10) - Tu (VSt) 6-2 5-7 6-2, Spirlea (Roe/11) - Osterloh (VSt) 6-2 7-5, Mary Joe Fernandez (VSt/12) - Grande (Ita) 4-6 6-2 6-2, Fusai (Fra) - Miyagi (Jap) 6-3 3-6 6-4, Likhovtseva (Rus) - Richtero- va (Tsj) 7-5 6-1, Po (VSt) - Schett (Oos) 6-3 4-6 7-5, McQuillan (Aus) - Hiraki (Jap) 6-0 6-2, Lucic (Kro) - Rippner (VSt) 6-0 6-1. Derde ronde: Seles (VSt/2) - Oremans (Ned) 6- 1 6-1. Van onze sportmedewerker Tholen - Jurgen de Jong werd gisteravond winnaar van de wie lerronde in Tholen, waarin dit keer amateurs en cyclosportie- ven samen reden. Zeven kilometer voor het einde glipte de Nis- penaar weg uit een kopgroepje van zes en bereikte als solist de eindstreep. Een achtervolging van Wilfried Bastiaanse had geen succes meer. maakte. Wilfried Bastiaanse rea geerde als enige. Zijn achtervol ging was furieus en even leek het er op dat Bastiaanse zijn jacht gestalte zou kunnen geven. Maar De Jong, die de laatste ronde in was gegaan met zes seconden voorsprong, versnelde in de laat ste kilometer en klaarde het kar- Daarvoor was het koersverloop saai. Al na enkele kilometers gin gen aan de haal Wilfried Basti aanse, Maikel den Ouden, Frangois Franse, Theo Akker mans, Nico van de Klundert, Jur gen de Jong en Michel Rommers. Van hen haakte laatstgenoemde (niet fit) al snel af. De overige zes legden er flink de zweep over en pakten 35 seconden voorsprong op de naaste volggroep die be stond uit: Peter Heeren, Ton Kei ler, Erik van Eekelen, Patrick van Passel, Twan den Braber, Wilfred Geijs en Ruud Zijlmans. Een echte vuist kon dit zevental echter niet maken. De leiders lie pen steeds verder weg en half- koers werd het peloton reeds ge dubbeld. Pas in de slotfase kwam er toch nog wat leven in de brouwerij, toen Jurgen de Jong in de voorste iijn een sprong in de ruimte wei. Uitslag: 1. Jurgen de Jong (Nispen), 85 kilometer in 2.02.13, 2. W. Basti aanse (Hoogerheide) op 17 seconden, 3. N. van de Klundert (Woensdrecht), op 1.25, 4. F. Franse (Kwadendam- me), 5. T. Akkermans (Woensdrecht), 6. M. den Ouden (Galder), 7. P. Hee ren (Sprundel), op een ronde, 8. T. den Braber (Fijnaart), 9. P. van Pas sel (Sluislril), 10. E, van Eekelen (Es sen), 11. W. Geijs (Kwadendamme), 12. R. Zijlmans (Roosendaal) 13. T. Keiler (Steenbergen, eerste bij de cy- closportieven), 14. T. van Gurp (Bre da), 15. R. Meijer (Putte), 16. J. Ak kermans (Nieuw-Vossemeer), 17. W. Schmid (Goes), 18. R. Havermans (Nieuw-Vossemeer), 19. M. Gunst (Yerseke), 20. P. Hofland (Roosend aal).

de Stem | 1997 | | pagina 15