Schouw en Bek zijn succesvol Piet van de Heuvel won 4 eigen' Havenwedstrijd Favoriet Ruud Hamelink laat zich verrassen Yvonne Wisse pakl twee keer goud M\ Lammens en Missiaen geven overwinning cadeau in Kruiningen Toch hockeytoernooi Olympia in Terneuzen DE STEM SPORT ZEELAND Belgen heersen ook bij jeugd Carlien Schrijvershof in Rijswijk opnieuw geklopt in de sprint SPORTNIEUWS KORT Jeugdtoernooi Corn Boys Ronde van Tholen goed bezet COFA-trimlopen in Sluiskil Drie persoonlijke records Jack Luteijn Winst voor Simpelaar met kogel oo$r i i i i i WOENSDAG 27 AUGUSTUS 1997 J Van onze tennismedewerker Kruiningen - De Hulsten aren Frank Lammens en Luc Missiaen waren sterk op dreef in het Scaldis-ten- nistoernooi dat gespeeld werd op de parken van Kruiningen en Waarde. Op het dubbel-C2-schema was de finale nog slechts theore tisch af te wenden. Dat ge schiedde nog ook. TENNIS Het Hulster duo won de eerste set in de halve finale tegen Piet Bek en Frans Schouw met 6-1 en ver loor de tweede set met 6-4. In de beslissende set namen Lammens en Missiaen een comfortabele 5-1- voorsprong. Tevens vergaarden ze bij deze stand op 40-15 twee matchpoints. Vervolgens felici teerden Lammens en Missiaen de Goesenaren met de 'overwinning'. De Reynaertstedelingen waren op de finaledag namelijk verhinderd om te spelen. Uiteindelijk wonnen Bek en Schouw het toernooi via een finale-zege in drie sets op Atoon/Flohil. In de mixed-Cl bereikte Frank Lammens, in combinatie met Chantal Versteeg uit Goes, de hal ve eindstrijd via twee walk overs. In die halve finale was het jeugdi ge koppel Cynthia Wester- weel/Arnold van Gemerden te sterk voor Versteeg/Lammens: 6- 4, 6-2. Ook Westerweel en Van Gemerden legden uiteindelijk be slag op de toernooi-overwinning. Dezelfde Westerweel was ook in de Cl-poule van het enkelspel on genaakbaar. Hetzelfde geldt voor Van Gemerden op het enkelspel- C2-schema. Hij werd toernooi- winnaar via vier zeges op rij. In het dubbelspel-Cl bij de vrouwen zegevierden Corry van Hekke en Janny Verschuure. UITSLAGEN MANNEN ENKELSPEL C2 17+, kwartfinale: e. van Schaik- M. van Klinkenberg 6-4, 6-3; J. van de Guchte-P. van Houte 3-6, 7-5, 6-2; S. vanBuren-A. Hogendoorn 4-6, 6-3, 7- 5; A. van Gemerden-M. Huissoon 6-2, 6-1. Halve finale: Van Schaik-Van de Guchte 6-2, 1-6, 6.-2; Van Gemerden- Van Buren 4-6, 6-1, 6-3. Finale: Van Gemerden-Van schaik 6-2, 5-7, 6-4. DUBBELSPEL C2 17+, kwartfinale: Bek/Schouw- Burgel/Eckhardt 6-1, 6-3; Lam- mens/Missiaen-Van Buren/Walraven 6-2, 6-4; Felius/Van Sabben-Vas- seur/De Vogel 6-4, 6-2; Atoon/Flohil- Heijndrickx/Remijn 7-6, 6-7, 7-5. Halve finale: Bek/Schouw-Lam- mens/Missiaen 1-6, 6-4, 1-5, 15-40 opgave Lammens/Missiaen; Atoon/Flohil-Felius/Van Sabben 6-2, 6-2. Finale: Bek/schouw-Atoon/Flo hil 4-6, 6-0, 6-1. VROUWEN ENKELSPEL Cl: E. Freijser-M. de Koeijer 7-5, 6-1; c. Westerweel-E. Freijser 6-0, 6-2; c. Westerweel-M. de Koeijer 6-2, 6-1. DUBBELSPEL Cl 17+, halve finale: Roozenburg/De Vriese-Eckhardt/Nieuwenhuyse 6-1, 6-0; Van Hekke/Verschuure-Ver- schuure/Verschuure 4-6, 6-1, 6-2. fi nale: Van Hecke/Verschuure-Roozen- burg/De Vriese 7-6, 6-2. GEMENGD DUBBELSPEL Cl, kwartfinale: Verschuure/Ver- schuure-Boomsluiter/Van Steenber gen 6-1, 6-1; Freijser/Van de Gucht- Liplijn/Van Belzen 6-4, 5-7, 6-3; Ver steeg/Lammens-De Leeuw/Blauw walk over Versteeg/Lammens; Wes terweel/Van Gemerden-Ver steeg/Lammens 6-4, 6-2. Finale: Wes terweel/Van Gemerden-Verschuu- re/Verschuure 2-6, 6-2, 6-4. Breskens - Piet van de Heu vel kijkt uit op de plaats waar hij in de vijftiger en zestiger jaren zijn baantjes trok en triomfen vierde, de plek waar destijds het Breskense zwem bad, het Wilhelminabad lag. Nu, 59 jaar oud, is hij ver vroegd met pensioen, maar stilzitten kan hij nog steeds niet. Hij heeft er aan de Oost- havendam een kantoortje, verhuurt zeilboten en heeft de ruimte buiten het kantoor netjes ingeruimd als cadeaus hop voor nautische spullen. „Nee, stilzitten kan ik niet. Mijn leven ligt aan de Kaai. Lag er als kleine jongen met de roeiboot in het water, zwom later vele uren in datzelfde water, startte later een eigen bedrijf 'Proctor Masts' en nu zit ik hier op amper een paar honderd meter van de plek waar ik zwemmen leerde en een groot gedeelte van mijn jeugd doorbracht. Nu ligt trouwens mijn zeilboot op de plaats waar ik ooit trainde." Zwemmen leerde hij van Neeltje Manneke in een bad dat verbon den is met open water. Eb en vloed zorgden voor nieuw vers water. De plaatselijke club Scheldestroom exploiteerde het zelf. De gemeente Breskens zorgde er voor dat het zand op het strandje en de opeengesta pelde stenen rondom goed lagen. Een ontmoetingsplaats voor de jeugd van Breskens, maar meer nog de plaats waar de zwemver eniging Scheldestroom het nodi ge talent recruteerde. „In een drietal weken had ik het zwemmen onder de knie. Dat schijnt tegenwoordig wel wat langer te duren. De zaterdag morgen was het zwemmen 'on der elkaar'. Toen werden door bestuur en trainers van Schelde stroom diegenen die talent had den er uit gevist. Ik was een van hen. Een schitterende tijd. We lagen als we vrij waren aan of in het Wilhelminabad. Bertus Heij- dens was badmeester en trainer. Mijn eerste wedstrijd zwom ik in 1950, want je moest toen twaalf jaar zijn om in competitie uit te mogen komen. In de Kring Zee land had je competitiemiddagen die zo rond half juni begonnen, want alles speelde zich af in de zomermaanden. Binnenbaden waren er immers nog niet." Titels Piet van de Heuvel ontpopte zich tot een van de sterkste schools lagzwemmers van de provincie. De 100 en 200 meter schoolslag en ook wel de 100 meter rugslag waren voor hem. „We gingen met twee man van Schelde stroom naar de Zeeuwse kam pioenschappen en kwamen met drie titels terug en dat in een tijd dat de leeftijdscategorieën zoals tegenwoordig nog niet beston den, dus waren er weinig titels te verdienen." Op zijn zestiende lag zijn top zo als hij nu achteraf concludeert. „Ik won in dat jaar meen ik de Havenwedstrijd hier in Bres- Piet van de Heuvel denkt nog steeds met plezier terug aan zijn overwinning in zijn eigen Havenwedstrijd in Breskens. kens. Tot nu toe ben ik nog steeds de enige Bressiaander die dat voor elkaar gekregen heeft. In een tijd dat school- en vrije slag nog gemengd zwommen." Het waren ook nog de tijden dat men de Westerschelde over zwom. Piet behoorde zowel in 1954 als 1955 tot de uitverkore nen, want er mochten er uit vei ligheidsoverwegingen maar een twintigtal aan deelnemen. De start lag even ten oosten van de vuurtoren van buurtschap Nieu- wesluis. De finish was hemels breed vijf kilometer verder voor hotel Brittania in Vlissingen. Van de Heuvel was er twee keer de eerste Zeeuw in een interna tionaal gezelschap. „Het was niet alleen een kwestie van goed en snel kunnen zwem men, maar meer nog het kiezen van de ideale lijn ten opzichte van de stroming. Mijn vader, die visser was, iets wat ik van hem trouwens nooit mocht worden, had me precies verteld hoe het moest gebeuren. Hij voer naast een verplichte begleidingsboot ook in mijn nabijheid. Zaak was op het laatste stuk de stroom mee te hebben. Dus eerst naar het oosten en dan lekker onder Aflevering 2: Piet van de Heuvel (zwemmen) Door Fred Rabout de kustlijn met stroom mee rich ting Brittania. Je zwom wel een paar kilometer meer, maar dat was van minder belang. In een uur en vijftien minuten lag ik ge zond en wel in Vlissingen. Uit veiligheidsoverwegingen wegens de toenemende scheepvaart is die oversteek korte tijd later trouwens van de zwemkalender verdwenen." 'Bonnie' Naast de eerder genoemde Ber tus Heijdens heeft, en wellicht nog meer, Henk Bonnewei, beter bekend onder de naam 'Bonnie', een belangrijke rol gespeeld in het zwemleven van Piet van de Heuvel en vele andere Schelde- stroom-zwemmers en zwem sters. „Dat was een unieke man. Woonde in Retranchement, is la ter trouwens naar Breskens ver huisd, kwam op zijn Musquito- brommertje iedere avond naar het Wilhelminabad om ons te trainen. Voor zo'n man wil je je jas wel uittrekken. Als ik slecht zwom vond ik dat teleurstellender voor Bonnie dan voor mezelf. Een schitterende kerel. Onder hem zijn we jaren achter elkaar als club de beste van Zeeland geweest. Hij zorgde er ook voor dat het een club was en geen paar eenlingen die het gezicht van de club naar buiten uitdroegen. Als het te koud was om te zwemmen of te slecht weer kropen we in een betonnen hok je dat in de buurt stond om te ge nieten van de 'stomme praat' die Bonnie uitsloeg. Formidabel wat hebben we gelachen en wat een sfeer, want voor mij is een sport club nog altijd een groepje men sen dat samen plezier beleeft aan hun sport. Toen ik later voorzit ter van Scheldestroom was heb ik dan ook nooit geaarzeld om goede zwemmers of zwemsters die een aparte behandeling wensten te adviseren de club te verlaten. Heb me misschien niet altijd even 'bemind' gemaakt, maar het was mijn visie." We zijn dan al aangeland in de bestuurlijke loopbaan bij Schel destroom, die voor hem op zijn 22e als secretaris begon. „Wat heb ik toen zitten zweten op de brieven die ik moest schrijven. Daar was ik wel een avondje zoet mee." Voorzitter Op zijn 37e werd hij voorzitter om op zijn 48e afscheid te ne men. Werd voor zijn verdiensten beloond met het erelidmaat schap van Scheldestroom, kreeg de ridderorde van Oranje Nas sau en tevens een hoge onder scheiding van de KNZB. Was de leukste tijd het gebeuren in het Wilhelminabad, de naarste erva ring was de opheffing van het buitenbad, dat in plaats van het Wilhelminabad even ten westen van Breskens was aangelegd. Het zit hem duidelijk nog diep. „Thomas Cambier, ook een man FOTOWIMKOOYMAN met een Scheldestroom-hart en destijds wethouder van de ge meente Oostburg waartoe Bres kens na de fusie behoorde, heeft een grote rol gespeeld in de aan leg. Mede dankzij hem kregen we een leuke accommodatie. Het is een van de grootste kapitaals vernietigingen geworden in die zelfde gemeente Oostburg. Men heeft het naar mijn mening op zettelijk laten verloederen om het te kunnen sluiten. Dat zit me nog steeds hoog." Hij volgt nog steeds de presaties van Scheldestroom, maar komt zelden meer naar een wedstrijd - „Dan ga ik me toch maar weer met de zaak bemoeien" - en kijkt met dierbare herinneringen naar de plaats waar ooit het Wilhel minabad lag. Ontmoet ook wel eens oude bekenden. „Laatst belde ene Co de Boer met de vraag of hij een zeilboot kon hu ren. Ik zeg 'met Van de Heuvel'. De wedervraag was 'is dat fami lie van die vroegere zwemmer'. Dat was ik dus zelf en hij Co de Boer waar ik samen met Kees de Rijk jarenlang veldslagen mee heb uitgevochten in het Zeeuwse water. Dan is de wereld weer klein, maar mooi." Philippine - De jeugd reed ook wielerwedstrijden als afwachting van de elite zonder contract wedstrijd in Philippine. Opval lend bij de jeugd is overigens dat er heel wat Belgen aan het ver trek staan en eigenlijk is dit pro ject opgestart voor de Zeeuws- Vlaamse jeugd. Dat houdt overigens niet in dat de comités niet blij zouden zijn met de komst van onze zuiderbu ren. In de jongste categorie ging de overwinning naar de Belg Ni colas Vereecken. In de race op de racefietsen in de categorie van 9 tot en met 11 jaar ging de over winning naar Jonas Reybroeck. In de oudste categorie gingen de bloemen eveneens mee over de grens, Hier won Ken Deavere. Op de dikke banden ging hier de overwinning naar Terneuzenaar Marnix Haak. Van onze zwemmedewerker Rijswijk - In het 'Meer van Te Werve', gelegen in het prachti ge landgoed 'Te Werve' in Rijs wijk, zijn de Zeeuwse deelne mers van De Stormvogel, Koe wacht, De Schelde en Onder dak op een aantal onderdelen in de prijzen gevallen. Op het onderdeel schoolslag moest bij de mannen het duo Hamelink en Verbist de Koewachtse eer hoog houden en was bij de vrouwen alleen Ankie Buijs aanwezig. ZWEMMEN De sterkste mannen, onder wie Ruud Hamelink van Koewacht, hadden zich al snel gevonden. In de slotfase waarbij iedereen heel goed moet opletten, was Ruud Hamelink even niet bij de les toen de Amsterdammer Guus Razoux een 'gaatje' liet vallen. Zelf spurt te hij wel naar de koplopers, maar Hamelink had de boot gemist. „Wat ik ook probeerde, ik kon het gat niet meer dicht zwemmen. Daarvoor ging de kop te snel. Ik was natuurlijk verrast door de ac tie van Razoux, maar die zei later, dat hij ook maar gegokt had." In de eindsprint kwam hij tot een tweede plaats en moest Hamelink genoegen nemen met de overigens fraaie vijfde plaats. Verbist tikte op bijna twee minuten als negen de aan. Bij de vrouwen wilde Car lien Schrijvershof aanvallen. Ze wilde ook wel eens de kop nemen na de start. Dat lukte wonderwel en deze keer zaten alle toppers achter de pas 15 jaar geworden Vlissingse. In de eindsprint, die al 300 meter voor het einde begon, waren er drie net iets sterker dan de Vlis singse, die als vierde aantikte ach ter de ongenaakbare Vlaardingse Karin Stein. Op de vrije slag was de Vlissinger Joey den Beer de enige Zeeuw die aan de start kwam. Tom Pieterse stond ook wel op de startlijst, maar die verkoos thuis te blijven vanwege de in het water van Te Werve voorkomende blauw-alg, zoals Teletekst had gemeld. De wedstrijden gingen gewoon door, omdat het zwemmen in dat water zeker niet was verboden. Overi gens was in het programma het recente waterkeuringsrapport op genomen, zodat iedereen daar kennis van kon nemen. Den Beer trok zich er niets van aan en fi nishte op de 35e plaats. Bij de vrouwen was het opnieuw Kim Verheijden die op de 22e plaats binnen kwam en daarmede de beste Zeeuwse werd. Bij de ju nioren streed de Vlissingse Saskia Herrebout weer in de voorste li nie. De meisjes zijn echter zo sterk dat er ook voor de bronzen winna res van de NK langebaan 3 kilo meter, geen overwinning inzat. Ze tikte nu als vierde aan. Op de 400 meter vrije slag voor meisjes 11 jaar en jonger sprintte de Vlis singse Marinka Bil naar de tweede plaats en dat was de hoogste klas sering van de Zeeuwen in deze wedstrijd. UITSLAGEN ZEEUWEN IN RIJSWIJK MANNEN 2000 meter schoolslag all in (26 deelne mers): 5. Ruud Hamelink (ZCK), 9. Mar- tijn Verbist (ZCK). 2000 meter vrije slag all in (66): 35. Joey den Beer (STV). 1000 meter vrije slag 15 jaar en jonger (25): 11. Charles Potin (STV). 1000 meter vrije slag 13 jaar en jonger (19): 15. Viktor Kozlov (STV). 400 meter vrije slag 11 jaar en jonger (21): 9. Kevin Hondsmerk (SCH). VROUWEN 2000 meter schoolslag all in (15): 4. Car lien Schrijvershof (STV), 6. Ankie Buijs (ZCK). 2000 meter vrije slag all in (44): 22. Kim Verheijden (SCH), 25. Jacqueline Stoel (OND), 27. Ingeborg Hamelink (ZCK). 1000 meter vrije slag 15 jaar en jonger (20): 4. Saskia Herrebout (STV), 12. Syl via de Heus (STV), 13. Marieke Smeding (STV), 16. Sinead Arloff (STV). 1000 meter vrije slag 13 jaar en jonger (15): 10. Lydia de Groot (STV), 11. Cynt hia Potin (STV). 400 meter vrije slag 11 jaar en jonger (22): 2. Marinka Bil (STV), 4. Anneloek Schrijvershof (STV), 5. Igora Honds- merk (SCH). Sas van Gent - De jeugdafdeling van de voetbalvereniging c0 Boys houdt onder leiding van voorzitter Ronald de Bruijne enm* de-organisatoren Jan Snijders en Pascal van der Vliet zaterdag A lTIPPf "Wil en zondag 31 augustus het jaarlijkse Cerestar-jeugdtoem0 VCCl 1I1CCJ. W Cl Plaats van handeling is het sportpark De Valcke te Sas van Gen Daar komen zaterdag de B-junioren en D- en F-pupillen in act tussen 09.30 en 16.00 uur. Zondag is het de beurt aan de A-en junioren en E-pupillen. Dan beginnen de wedstrijden om 13 3 uur en zijn omstreeks 15.30 uur afgelopen. Deelnemende veren gingen zijn Corn Boys, Axel, AZW, Breskens, Hoofdplaat Bp IJzendijke, STEEN, Spui, Sluis en Aardenburg. In totaal kome ruim dertig teams in actie. Tholen - Rond de vijftig amateurs en cyclosportieven ga; vrijdag 29 augustus van start in de wielerronde van Tholen 4 begint om 18.30 uur. De totale afstand die de renners moeten al leggen bedraagt 85 kilometer. Bij de amateurs behoren de Brabanders Theo Akkermans, Kuu Zijlmans, Wilfried Bastiaanse en Twam Schalk tot de favoriet; maar ook de Zeeuwen Frang ois Franse, Antoine Goense en Pa trick van Passel zullen ongetwijfeld het wedstrijdbeeld medeb; palen. Als streekrenners van het eiland Tholen zijn van de partj Johan van Dijke, Arjan van Haaften, Peter Metske en Alexand; Meurs. Bij de cyclosportieven is Johan Peemen één van de grootste kans hebbers op de bloemen. Sluiskil - In Sluiskil worden in het kader van de jaarlijkse Gilde feesten op vrijdag 29 augustus de jaarlijkse COFA-trimlopen ai gewerkt. Er staat een drietal afstanden op de rol te weten een rij tien en vijftien kilometer. Alle drie afstanden gaan om 19.30 van start bij de feesttent, waar men vanaf 18.30 uur terecht ka om in te schrijven. Kleed- en wasaecommodatie is er op het plex van de voetbalvereniging Sluiskil aan de Drostlaan. De dee name is gratis. Gent - Jack Luteijn was met drie persoonlijke records de succesvolle Wielingen-atleet tijdens baanwedstrijden in Gen Hij vestigde die prestaties bij de A-pupillen op de 1000 met; waar zijn 3.22,29 goed was voor de winst. Met de discus (12,3 meter) werd hij tiende en op het onderdeel verspringen (3,72 me ter) zevende. Op de 60 meter eindigde hij met 9,72 secon; twaalfde. Bij de meisjes A pupillen was er een persoonlijk record voorKay leigh de Block. Dit op het onderdeel balwerpen waar ze met 23,0 meter negende werd. Op de 1000 meter was haar 3.31,1 goed voo een tweede plaats terwijl ze op de 60 meter 23e werd met 10,40en bij het verspringen 14e met 3,43 meter. Gert-Jan Lauretkwam actie bij de D-junioren. Hij kwam met een persoonlijk reco: (4,39 meter) op het verspringen terug. Op de 80 meter werd hi veertiende (12,22), bij het hoogspringen zesde (1,35 meter), kogel stoten negende (6,82 meter) en de 1000 meter sloot hij af als rijf de in 3.18,46. Bergen op Zoom - Erwin Simpelaar van het Goese AV'56 won tij dens de interland voor A-junioren tussen Nederland, België ei Wales die in Bergen op Zoom werd afgewerkt het onderdeel ko gelstoten. Hij kwam met de zes kilo zware kogel tot een afstam van 18,39 meter. Met de discus moest hij zijn landgenoot Velthuis (53,14) voor laten gaan. Simpelaar gooide met de 1,75 ki lo zware schijf een afstand van 52,20 meter. Hij droeg daardoo bij aan de winst voor Nederland die het met 289,5 punten behaal de voor België (281,5 punten) en Wales (185 punten). Amsterdam - Yvonne Wisse van Dynamica pakte op de nati nale C-spelen (de officieuze nationale kampioenschappen to C-junioren) twee keer goud. Ze deed dit op haar geliefde ho dennummers. Op de 300 meter horden was haar winnendeti 43,53 seconden, slechts tweehonderdste boven haar persoonli record. Op de 80 meter horden was 12,05 goed voor de titel. ATLETIEK Bij het hoogspringen eindigde ze als vierde met een sprong van 1,60 meter wat 5 centimeter on der haar persoonlijk record was. Door deze prestaties wist ze haar selectie af te dwingen voor de na tionale ploeg, die op 6 september in Zevenaar in actie komt tegen Westfalen. Ook een aantal Wielingen-atleten was present in Amsterdam. Rafke Risseeuw bereikte de finale met de speer niet. Ze werd dertiende met 28,06 meter. Op het onder deel hoogspringen was 1,40 meter goed voor een zeventiende plaats. Rachida Moerman won haar serie op de 600 meter in 1.39,49 wat goed was voor een zesde totaal- tijd. Op de 1000 meter ze als vijfde in haar 3.11,26, wat een zevende tota tijd betekende. De 8C moest ze, omdat dat onderd gelijktijdig viel met andere tin mers, laten lopen. Bij de jongens werd Erik de Mi ck vierde in zijn serie 100 metl De tijd van 12,51 was niet v; doende om de halve finale te t reiken. Op de 800 meter werd vijfde in zijn serie. Dit met nieuw persoonlijk record 2.15,74. Jasper Ruinard go met de discus een afstand 34,08 meter. Het betekende een plaats s middenmoot. Met de ko| (12,47) meter bereikte hij de f» ie waarin hij met 12,86 meterii eindelijk zevende werd. Van onze hockeymedewerker Terneuzen - Even zag het er naar uit dat de hockeyclub 01v® pia uit Terneuzen met een door de jaren heen opgebouwde® ditie zou breken. Maar liefst 32 jaar achtereen hield die d het jaarlijkse Vliegende Hollander-toernooi, maar dit jaar lef dat gebeuren op de tocht te staan door perikelen van best® lijke aard. Alsnog vond men Hans Dielen bereid om deze 3 editie veilig te stellen. „Het zou natuurlijk jammer zijn als we ons toernooi af hadden mof- blazen," zegt Hans Dielen, die samen met Suzanne Coers, Gert-" Dieleman, Maartje Kuijpens, Xander Blom en Tino Wijffels tooi organisatie zorgt. „Pas in juli werd ik benaderd om toch nog iets f® elkaar te krijgen. Dan ben je natuurlijk erg laat. De contactpers0® van veel clubs waren toen reeds met vakantie. Gelukkig hebben1 nog zo'n zestien teams bereid gevonden om op zaterdag 30 en zon' 31 augustus naar ons toernooi af te reizen. Dat is een minder aar- dan voorgaande jaren, maar het belangrijkste is wel dat ons toert doorgang vindt en de traditie in stand gehouden wordt." Bij de mannen komen naast het eerste en tweede team van OW Forward (Tilburg), Groen Geel (Den Haag), HDM (Den Haag), "l (Helmond), Game Over (Mierlo), Oud-Olympia en mogelijk nog samen te stellen combinatieteam in actie. De bezetting bij de vrou bestaat uit Olympia 1, Apoliates (Nijmegen), Vlissingen, Middel® Shot (Tilburg), Leonidas (Rotterdam), Son en Breugel en waa"" lijk Zwart Wit (Breda). Zaterdag 30 augustus beginnen de wedstrijden om 10.30 uur en die dag omstreeks 18.00 uur afgelopen. Zondag start men ev< rond 10.30 uur en dan zal het totale gebeuren rond 16.30 uur vei tijd zijn. De finale hij de vrouwen begint rond 15.30 uur en bij de®1, nen om 16.00 uur. EOD D00r Sanne Schelfaut Breskens - De Explosieven O „dngs Dienst (EOD) heeft extra Bgheidsmaatregelen moeten n om de grond bij het Scheldeves( rein in Breskens af te graven 0; plosieven uit de Tweede WereL De EOD vindt veel meer waj vooraf was aangenomen. Daa: blijkt dat er op het terrein een vuilr van de voormalige gemeente Bre onder de grond ligt waardoor de veel meer werk heeft om Scheldevt te graven. ffe vinden allerlei troep in de groi Ir niet thuishoort. De gemeente Een kist met kleiner oorlogstui gezet om vernietigd te worden. Van onze verslaggeefster Breskens - Rake explosies voor de kust van Zeebrugge. Het onschadelijk maken van mortier- en handgranaten, munitie en een aantal vlieg tuigbommen van vijfhonderd kilo uit de Tweede Wereldoor log zorgt deze week voor een spectaculair schouwspel op de Noordzee. be Nederlandse marine zorgt, in samenwerking met de lucht macht voor het opruimen van het wapentuig. Oude verroeste gra naten, kogels en bommen, die de Explosieven Opruimings Dienst (EOD) afdeling luchtmacht de af gelopen maanden heeft opgegra ven op het Scheldevesteterrein in Breskens, worden vier dagen lang Ternietigd op zee. Marineschip de Argus ligt sinds maandag in de handelshaven van (ad ver' OPTltK RAADHUISPLEIN 3 DORPSSTRAAT 19 BRES

de Stem | 1997 | | pagina 12