Profronde begint met juryklucht kiia ruscl Henk van Stee stuurt hele elftal WV weg van training Bosvelt ruikt zijn kans bij Feyenoord Claeys gepasseerd na vergeten van paspoort Blijlevens schiet niet veel op met succesvol protest tegen Lombardi SPORT Bodyguards voor Ullrich in Profronde sportnieuws KORrjrelussa tev DE STEM i i i i i WOENSDAG 27 AUGUSTUS 1997 Se STEM Door Bert Willemsen Venlo - „Ga maar naar binnen. Als jullie geen arbeid willen leveren, hoef je hier helemaal niet meer te zijn." De woedende stem van Henk van Stee schalde gistermiddag even na twaalven over het trainingsveld aan De Kraal. De oefenmeester brak de training van WV een kwartier voor het einde af. De plotselinge weersverandering leek de spelers te verlammen. Maandagmorgen hadden ze nog rijkelijk zweetdruppels over de grasmat gesproeid. De tropische hitte - op het veld steeg de temperatuur tot bijna veertig graden - dwong Van Stee de middagtraining te schrappen. Maar gisteren waren de omstandighe den ideaal. Malse regenbuitjes brachten verkoeling en verfrissing. Van Stee ver wachtte dat de krachten bij de spelers waren teruggekeerd. Hij kwam bedro gen uit. Geen felheid, geen inzet, geen werklust. De trainer praatte zich de bla ren op de tong om zijn spelers de tactiek voor de bekerwedstrijd tegen PSV 2 in te prenten. Zodra de theorie in praktijk moest worden gebracht, verzandden de bedoelingen van Van Stee in lamlendig heid. Na enkele felle interventies van de trai ner barstte de bom. Van Stee maakte een einde aan het oefenuurtje. Edward Linskens wilde nog even doelman Kooi man op de korrel nemen en een paar an dere spelers maakten aanstalten een balletje te trappen. Daar stak de trainer een stokje voor. Hij stuurde de spelers naar de kleedkamer. Berouwvol borgen de VW-voetballers ballen en pionnen op. „De trainer heeft gelijk," erkende aanvoerder Corneille. „Ik speel wel eens toneel, want af en toe moet je oorlog maken. Maar deze keer was ik echt boos," zei Van Stee later in zijn kantoortje. „De club zit in een moeilijke periode. We hebben een krap pe selectie, kampen met blessures en missen nog ingeslepen patronen. Dan is het noodzakelijk dat iedereen een paar stapjes harder loopt. Daar was op de training geen sprake van. Kijk, mensen met een normaal beroep moeten elke dag zeven uur werken. Dan mag ik van de voetballers toch wel verwachten dat ze anderhalf uur arbeid leveren." Het moment waarop hij de knoet te voorschijn haalde, kwam Van Stee niet slecht uit. Vanavond om 18.30 uur speelt WV op de Herdgang, het trainingscom plex van PSV, de bekerwedstrijd tegen de reserves van de landskampioen. Na de beschamende nederlaag tegen de amateurs van BW wil de VW-trainer geen nieuw debacle meemaken. PSV treedt met een sterke formatie aan, want in Eindhoven voelen ze alles voor een langer bekeravontuur van de reser- veploeg. Ernie Brandts, de trainer van PSV 2, kan beschikken over een aantal spelers uit de hoofdselectie, onder wie Faber, Jensen, Van der Weerden, Clau- dio, Stinga en de Limburgse doelman Waterreus. De tweede plaats in poule 5 is voldoende om de tweede ronde van het bekertoernooi te bereiken. WV kan nog zo hoog reiken als het zelf wint van PSV 2 en Fortuna Sittard zijn plicht doet door in Den Bosch BW te verslaan. Gebeurt dat, dan zijn de deelcijfers be slissend. Bij WV ontbreken Graef en Liefden wegens blessures. Michael Evans is waarschijnlijk wel van de partij. De aanvaller werd voor vijf wedstrijd ge schorst na de rode kaart die hij in de eerste competitiewedstrijd tegen Veen- dam opliep wegens het slaan van Joop Gall. WV heeft hoger beroep aangete kend en om een mondelinge behande ling van de zaak gevraagd, In afwach ting daarvan wordt de schorsing waar schijnlijk opgeschort. „Ik heb de televi siebeelden op de video wel tien keer be keken", zei manager Frans Nijssen. „Voor mij is duidelijk dat Evans niet slaat maar de tegenstander slechts weg duwt. Daarom verwacht ik een minder zware straf." Door John Graat Alkmaar - In de professionele wielersport zijn de belan gen blijkbaar zo groot geworden dat vooral sprinters in de zucht naar succes over lijken moeten gaan. Dat de in ternationale jury de wildwest-taferelen in de finish-stra- ten niet tolereert, werd in de voorbije Tour drie keer be wezen. Ook gisteren werd de winnaar van de eerste etap pe in de Ronde van Nederland achter de groene tafel ge boren. Na een vermakelijke klucht van een uur besliste het jurycorps uit eindelijk dat Giovanni Lombardi in de massasprint in Alkmaar on reglementair had gesprint. Daar door werd niet hij, maar zijn land genoot Endrio Leoni ritwinnaar. Jeroen Blijlevens werd tweede en mag mede door de onderweg ver diende bonificatie-seconden van daag in de leiderstrui vertrekken. Blijlevens is ook de man die in Alkmaar de boel op stelten zet. Tilburg - De organisatie van de Profronde van Ne derland heeft twee body guards ingehuurd om Jan Ullrich tegen opdringeri ge fans te beschermen. De gekte rond de eerste Duitse Tourwinnaar is na zijn triomfantelijke intocht op 27 juli in Parijs nog altijd niet geluwd. Toen bekend werd dat Ullrich aan de Ne derlandse etappekoers zou deelnemen, steeg het aantal journalisten met meer dan de helft, van 36 naar bijna tach tig. Een toename waarvoor vooral de Duitse pers verant woordelijk is. Voor de individuele tijdrit van 23 kilometer, die morgen (donderdag, red) in de mid daguren vanuit het Duitse Nordhorn van start gaat, zijn extra maatregelen genomen. Om de veiligheid van Ullrich te waarborgen worden over een lengte van drie kilometer extra dranghekken ge plaatst. Voor die discipline geldt Ullrich als favoriet. Met woeste gebaren komt hij, ter wijl Lombardi jubelt, over de meet. Een halve minuut later meldt Blijlevens zich met een ver beten gezicht bij de jurybus. Hij dient op luide toon protest in. „In de laatste bocht zwiepte Lombar di ineens naar rechts. Daardoor sloeg hij de deur dicht. Dit kan echt niet," bijt Blijlevens zijn om standers toe. De jury gaat in beraad. Ondertus sen meldt zich de motorrijder van NOS-televisie, met een camera. Op een miniscule lens zijn de beel den van de finish te zien. NOS- commentator Jean Nelissen spiekt mee en roept onmiddellijk dat het protest van Blijlevens terecht is. Drie UCI-commissarissen buigen zich vervolgens over de lens. Ook Blijlevens werpt een blik en ziet zijn gelijk bevestigd. Twee meter verder ziet Lombardi de commo tie hoofdschuddend aan. „Geen probleem," denkt de Italiaan. Inderdaad: prompt steekt de Luxemburgse UCI-juryvoorzitter Fernand Grethen zijn duim om hoog richting Lombardi. De Tele- kom-renner loopt opgelucht rich ting het podium voor de huldi ging. Blijlevens parkeert zijn fiets met verse woede tegen een drang hek en stapt voor een tweede pro test de bus weer in. Daar zit de ju ry nog bijeen. Blijlevens ontploft als hij de Schijndelse assistent-wedstrijd leider Wim Jeremiasse hoort zeg gen: 'Laat het zo maar. Als we dit nog terugdraaien, lijden we ge zichtsverlies'. Blijlevens slaat met zijn vuist op tafel. De juryleden schrikken. „Als het zo moet, zal ik me morgen ook niet inhouden," roept de TVM'er emotioneel. Blij levens heeft inmiddels gehoord dat hij sowieso geen tweede is ge worden. Voor de sprinter is het echter een principezaak gewor den. „Ik wil mijn recht halen." Jean Nelissen leidt het volgende bedrijf in. Hij roept door het open Verdediger Claeys miste de trip naar Scandinavië door eigen schuld. De laatste training ging aan hem voorbij. De Belgische re serve, die liever vandaag dan morgen naar Club Brugge ver huist, kwam gisterochtend zon der paspoort bij de Kuip aan. Na een snelle autorit naar Brugge keerde hij tijdig terug in Rotter dam om met de selectie van acht tien spelers alsnog af te reizen. Haan had echter al een vervanger voor Claeys aangewezen: Volkan Kahraman, een zeventienjarige middenvelder uit Oostenrijk. Haan vermoedde geen opzet bij de ontevreden Claeys. „Hij was in elk geval behoorlijk teleurge steld, toen hij hoorde dat hij niet mee mocht," zei de coach van Feyenoord. „Het is wel duidelijk dat hij er met zijn verstand niet helemaal bij is. Zijn hoofd zit niet bij Feyenoord. Maar we laten hem niet zomaar gaan. Hij heeft kwaliteit genoeg om van waarde te kunnen zijn voor de ploeg." Haan heeft de Braziliaan Glaucio Lombardi (links) gaat als eerste over de eindstreep. Naast hem protesteren Blijlevens en Cornelisse meteen. foto wfa raam van de Amstel-bus richting de jury dat hij een nieuwe band heeft. Daar staan beelden op die vanuit een hoogwerker zijn ge maakt. Een tv-camera wordt de bus ingesjouwd. De juryleden bui gen zich één voor één over het nieuwe beeldmateriaal. Blijlevens heeft inmiddels zijn laatste hoop laten varen en trapt woest weg. Het publiek is al naar huis als ju ryvoorzitter Grethen op het trapje van de bus verschijnt. Hij maakt het ultieme besluit wereldkundig. De beelden van bovenaf hebben de jury tot de unanieme beslissing gebracht dat Lombardi naar de laatste plaats gaat. „Hij is duide lijk van zijn lijn afgeweken in de laatste 150 meter." De Luxemburger spreekt meer malen een 'leider Gott' uit. Hij ex cuseert zich voor de amateuristi sche gang van zaken. „Eigen ap paratuur, gemaakt door een onaf hankelijk bedrijf, zou het beste zijn. We hebben daar bij de UCI ook op aangedrongen. Nu zijn we afhankelijk van anderen. Want feitelijk kun je niet meer zonder beelden," aldus Grethen. Vroeg in de avond gaat de jury, in een bovenzaaltje van ijsbaan De Meent, nog eens in gesprek met Blijlevens en Lombardi. De Itali aan legt zich neer bij het besluit, Blijlevens komt tot een bittere conclusie. „Ik heb mijn recht ge haald maar schiet er niks mee op. Met zulke benen had ik vandaag moeten winnen. Feit blijft dat de belangen in de wielersport te groot zijn geworden voor dit soort knulligheid." Tijd voor ingrijpen van de UCI, vindt ook TVM-manager Guido van Calster. Hij memoreert nog maar eens aan het discutabele op treden van de jury in de Tour en het geval-Bart Voskamp. „Maar op de protestbrief die namens de ploegleiders naar de UCI is ge stuurd, is nog altijd geen ant woord gekomen," aldus Van Cal ster. UITSLAGEN Ronde van Nederland. Eerste etappe, Tilburg-Alkmaar: 1. Leoni (Ita) 198,5 km in 4.53.57 (40,517 km/u), 2. Blijlevens (Ned), 3. Svorada fSlw), 4. Comelisse (Ned), 5. Van Bondt (Bel), 6. Verstrepen (Bel), 7. Van der Wolf (Ned), 8. Colleoni (Ita), 9. Quaranta (Ita), 10. Van Fraehem (Bel), Nederlanders: 14. De Leeuw, 15. Vierhouten, 16. De Jongh, 25. De Louw, 31. Nelissen, 37. Van Bon, 38. Dekker, 43. Talen, 50. Voskamp, 56. Breukink, 57. Knaven, 58. Boogerd, 61. Hoffman, 78. Den Bakker, 79. De Vries, 86. Bouwmans, 97. Van den Ak ker, 99. Van de Meulenhof, 107. Lom bardi (Ita) 0.30,109. en laatste Fagni- ni (Ita) 1.23. Algemeen klassement: 1. Blijlevens 4.53.45, 2. Leoni 0.02,3. Svorada 0.08, 4. Arazzi (ITa) 0.09, 5. Teutenberg (Dui) 0.10, 6. Comelisse 0.12, 7. Van Bondt, 8. Verstrepen, 9. Van der Wolf, 10. Colleoni, 16. De Leeuw, 17. Vier houten, 18. De Jongh, 26. De Louw, 33. Nelissen, 38. Van Bon, 39. Dekker, 44. Talen, 51. Voskamp, 56. Breukink, 57. Knaven, 58. Boogerd, 61. Hoff man, 78. Den Bakker, 79. De Vriès, 86. Bouwmans, 97. Van den Akker, 99. Van de Meulenhof, 107. Lombardi 0.41,109. en laatste Fagnini 1.35. Ronde van Poitou-Charentes. Eerste etappe, Coulon - Saint-Jean- d'Angely: 1. Kirsipuu (Est) 168 km in 4.02.03, 2. Seigneur (Fra), 3. Mickie- wicz (Pol) 0.15, 4. Aebersold (Zwi), 5. Moncassin (Fra). Van Wonderen blijft ook thuis Tampere (anp) - Zonder Kees van Wonderen en Geoffrey Clae ys is Feyenoord gistermiddag afgereisd naar Finland voor de return tegen FC Jazz, vandaag in Tampere. Middenvelder Van Wonderen heeft rust genomen wegens een knieblessure. „Paul Bosvelt is zijn vervanger", liet trainer Arie Haan bij aankomst weten. weer in genade aangenomen. De kleine technicus ontbrak door een misverstand bij de training van maandag. Door dat foutje in zijn agenda leek hij zijn mogelij ke basisplaats in de aanval naast Cruz te hebben verspeeld. In Fin land toonde Haan zich niet hard vochtig. „Die zaak is voor mij af gedaan. Hij heeft in tranen zijn excuses aangeboden. Hij behoort weer volledig bij de selectie. En misschien speelt hij wel, inder daad." Haan, die de Tsjech Paciorek als vervanger van Van Wonderen aan zijn selectie toevoegde, maakte zijn opstelling nog niet bekend. Hij meldde wel dat hij eigenlijk alleen nog twijfelt over de invulling van de positie van aanvaller Vos (geschorst). Naast Glaucio is ook de Rus Korneev kandidaat. Vermoedelijke opstelling Feye noord: Dudek; Boateng, Fraser, Picun en Graff; Bosvelt, Van Gas tel, Sanchez en Van Bronckhorst; Glaucio (of Kornejev) en Cruz. Tampere (anp) - Hij tekent, schildert en vist dolgraag. Maar het liefst voetbalt hij. Paul Bosvelt kwam in zijn eerste maand bij Feyenoord echter nog niet aan zijn trekken. De 27-jarige middenvelder moest voornamelijk genoegen nemen met een rol als bankzitter of invaller. Vanavond in Tampere, tijdens de return tegen FC Jazz, krijgt hij zijn eerste kans als basisspe ler. Mits zijn stijve nek niet al te hinderlijk meer is. „Eindelijk kan ik mezelf laten zien," zegt hij hoopvol. Feyenoord legde Bosvelt al eind vorig jaar voor drie jaar vast. Een onmiddellijke overgang, een vurige wens van zowel de Rotterdamse club als de bescheiden Achterhoeker, zat er echter niet in. Zijn toenmalige club FC Twente sprak daarover bij monde van voorzitter Cees Anker een veto uit. Hoewel hij na een mooi seizoen afscheid nam in Enschede met de derde plaats, betreurt Bosvelt nog steeds de vertraging in zijn verhuizing naar het Westen. Want dan had hij nu waarschijnlijk niet meer voor een basis plaats moeten knokken. „Ik wist natuurlijk dat de concurrentie groot was bij Feyenoord, vooral in de middenlinie," bekent de voormalige bakkersknecht. „Toch durfde ik de overstap wel aan. Ik vertrouwde op mijn kwaliteiten. In de oefenperiode bleek echter al snel dat trainer Arie Haan wilde doorgaan met zijn oude team. Dat is uiteraard zijn goed recht. Maar het maakte het voor mij wel moeilijker om mezelf in het eerste elftal te spelen." Niettemin begint Bosvelt, die stripfiguur Roel Dijkstra als grootste jeugdidool heeft, lang zaam maar zeker te ruiken aan de hoofdmacht. In de thuiswedstrijd tegen FC Jazz (6-2) speel de hij vijf minuten, uit tegen MW (0-3) was hij een kwartier actief en thuis tegen Sparta (3-1) Paul Bosvelt (links), die zijn eerste kans in de basis krijgt bij Feyenoord, in gesprek met Arie Haan bij een Fins meer. Op de achtergrond aanvoerder Henk Fraser (links) en Jean- Paul van Gastel. foto anp mocht hij alweer een uur meedoen. Door een sluimerende knieblessure bij zijn directe con current Kees van Wonderen kreeg Bosvelt steeds meer speeltijd, met een basisplaats in het duel met de Finse kampioen als laatste meevaller. „Het seizoen is officieel pas twee weken onder weg, ongeduldig of teleurgsteld ben ik nog lang niet," stelt hij. „Maar ik ben wel blij dat ik tegen FC Jazz waarschijnlijk vanaf het be gin van de partij ben. Want als invaller voel ik me toch nog niet echt op mijn gemak. Dat is een nieuwe rol voor mij waaraan ik nog niet gewend ben. Ik wil te veel als ik eenmaal op het veld sta. Ik ga me forceren om me waar te maken. Dat komt mijn spel niet ten goede." Toch maakte de kunstzinnige Bosvelt tot dus ver indruk tijdens zijn invalbeurten. Het pu bliek in de Kuip genoot van zijn dynamiek, zijn gedrevenheid en zijn aanvalsdrang. En van zijn doelpunten. Zowel in de afscheids- wedstrijd van Ronald Koeman tegen Lazio Ro ma (2-2) als tegen Sparta scoorde hij met een ferm schot. „Mede door die doelpunten ben ik in beeld gekomen bij Feyenoord. Nu moet ik trainer Haan alleen nog overtuigen dat ik in het elftal thuishoor. Dat is een kwestie van tijd, als het aan mij ligt." Italiaanse voetballers solidair met Rome - De Italiaanse profvoetballers hebben zich gisteren solid- verklaard met hun Spaanse collega's, die een dag eerder met» staking dreigden. De Spanjaarden eisen van de nationale bondd het maximum toegestane aantal niet EU-spelers in de competitl omlaag gaat. Momenteel mogen clubs in de twee hoogste Spaanse divisies spelers van buiten de Europese Unie onder contract hebben VjJ daarvan mogen tegelijkertijd in het veld staan. Sergio CampaJ voorzitter van de Italiaanse spelersvakbond, herinnerde aan j dreigende staking in Italië, begin 1996. Toen eisten de Italiaans» spelers dat de voetbalbond zou vasthouden aan een maximum val chrie spelers van buiten de EU tegelijk in het veld. De spelersvakbond kreeg toen haar zin. De Spaanse voetballen sen van de Spaanse bond dat er in plaats van vier, nog maartij 'buitenlanders' op hetzelfde moment in het veld mogen staan L aangekondigde staking zou zondag, op de eerste competitied-, moeten ingaan. Heerenveen trekt Italiaanse Australiër aan! Heerenveen - Heerenveen heeft de selectie uitgebreid met een It. liaanse Australiër. De voetbalclub uit Friesland sloot met Raphai Bove (20) een contract af voor twee seizoenen. Hij is inzetbaar a rechterverdediger of -middenvelder. Bove speelde voor Olympic Sydney en kwam tien keer uit voor het olympisch vo balteam van Australië. Heerenveen telt na de komst van Bove twaalf buitenlanders, J negen verschillende nationaliteiten. Braziliaan Leonardo naar AC Milan Milaan - AC Milan, waarbij gisteren in Barcelona Edgar David zijn rentree maakte in een oefenduel met Espanyol, heeft de Ba ziliaan Leonardo van Paris St. Germain aangetrokken. Met d transfer is 17,9 miljoen gulden gemoeid. De transfer van de middenvelder kan alleen nog mislukken a] PSG er vandaag in slaagt zich alsnog te plaatsen voor de C pions League. De Fransen hebben een 3-0-achterstand Steaua Boekarest. Reuter terug in Duitse selectie Frankfurt - Stefan Reuter van Borussia Dortmund is teruggeke in de Duitse voetbalselectie. De aanvoerder van de winnaarvand Champions League behoort tot de groep van 23 spelers die bond coach Berti Vogts gisteren heeft opgeroepen voor de i WK-kwalificatiewedstrijden tegen Portugal en Armenië. Reuter ontbrak tegen Noord-Ierland. Ook Thomas Linke (Scha 04), Marco Haber, Matthias Hagner (VfB Stuttgart) en Michael Tarnat keerden terug in 'Die Mannschaft'. Vogts maakt maandaj de definitieve keuze bekend. Van de 23 spelers blijven negentij over. De wedstrijd tegen Portugal op 6 september in Berlijn is uitverkocht (75.841 toeschouwers). Het duel met Armenië op li september is in Dortmund. De selectie: doel: Kahn (Bayern München), Köpke (Olympique Marseille! verdediging: Babbel, Helmer (Bayern München), Kohier, Reuter (Bond sia Dortmund), Linke (Schalke 04), Nowotny, Wörns (Bayer Leverkusei)] middenveld: Basler, Tamat (Bayern München), Haber, Hagner (VfBSIuti tgart), Hassler (Karlsruher SC), Heinrich, Moller (Borussia Dortmundlf Wosz (VfL Bochum), Ziege (AC Milan); voorhoede: Bierhoff (Udinss) Bobic (VfB Stuttgart), Kirsten (Bayer Leverkusen), Klinsmann (Sampdo- ria), Rieken (Borussia Dortmund). De Graafschap trekt Rzasa aan Doetinchem - De Graafschap heeft alsnog overeenstemming h reikt met Grasshoppers over de verhuur van Thomas Rzasa (!l De Pool kreeg van de Zwitserse club toestemming het seizoen aftel maken bij de Doetinchemse club uit de eredivisie. De linkerverdediger was in de voorbereiding enkele proef en beviel dusdanig goed dat De Graafschap hem wilde lu| ren. Maar de club kwam niet tot een akkoord met Grashoppe Tot maandagavond. Rzasa kan waarschijnlijk zondag tegen Feyenoord al zijn debat!- maken. Dat is afhankelijk van de snelheid waarmee hij een werk vergunning krijgt. Hoogovens-schaaktoernooi sterk bezet Wijk aan Zee - Met vier van de vijf beste schakers van de wereldt het Hoogovenstoernooi in Wijk aan Zee, dat op 16 januari begint, dit jaar de sterkst bezette editie ooit. De organisatie komst bevestigd van Vladimir Kramnik uit Rusland, Viswanatto Anand uit India, Veselin Topalov uit Bulgarije en Anatoli Karpoi uit Rusland, respectievelijk de nummers twee tot en met vijf va de wereldranglijst. Het Nederlandse contingent in het hoofdtoernooi is uitgebreid uit Paul van der Sterren en Friso Nijboer, de winnaars vorig jaarvai de grootmeestergroep B. Verder blijven in grootmeestergroep A Loek van Wely, Jan Timman en Jeroen Piket. Grootmeestergroep A: Kramnik (rating 2770), Anand (2765), Topalov (2745), Karpov (2745), Gelfand (WRu/2695), Adams (GBr/2680), Sata (Rus/2680), Judith Polgar (Hon/2670), Van Wely (2655), YermoW (VSt/2650), Piket (2630), Timman (2625), Nijboer (2605) en Van der Ster-] ren (2555). Extra plaatsen in UEFA-toernooi Parijs - Engeland, Finland en Noorwegen mogen voor het seizot 1998-1999 een extra club inschrijven voor het toernooi om de UI- FA-beker. Deze landen scoorden het afgelopen seizoen het hoogs' in het klassement van de Fair Play-Cup. Hiervoor stelt de UEFAj een bonusplaats beschikbaar. Noorwegen en Engeland kondenol reden van sportiviteit al eens eerder een club meer inschrijven. Albanië - Noord-Ierland in Zürich Zürich - De WK-kwalifieatiewedstrijd tussen Albanië en Ierlai wordt op 10 september gespeeld in Zürich. De wereldvoetbalboii FIFA heeft dit bepaald. De FIFA heeft besloten de wedstrijd te verplaatsen naar neut»! terrein wegens de moeilijke politieke situatie in Albanië. Devotl| balbond kan de veiligheid voor het bezoekende land niet g ren. Eerder moesten de Albanezen voor hun thuiswedstrijden tf gen Duitsland en Oekraïne uitwijken naar het zuiden van Spanje.| Lucratieve duels nep-Botafogo in Spanje Madrid - In Spanje heeft een Braziliaans voetbalelftal cratieve vergoedingen vriendschappelijke duels gespeeld do' zich uit te geven voor het beroemde Botafogo. Om welk club i precies ging, is onduidelijk. Nadat het bedrog aan het licht was gt| komen, is de formatie met onbekende bestemming uit trainingskamp vertrokken. Het 'spookelftal' had als opvallendste resultaat een gelijkspel te/ gen een derde klasser, Lorca. Dat was al verdacht. Toen de voor-j zitter van het orginele Botafogo desgevraagd liet weten dat club gewoon in Brazilië aan het spelen was, werden de bedriegef ontmaskerd. De meeste gedupeerden in Spanje zeiden zich erni'l erg druk over te maken. In Nederland deed zich deze zomer een vergelijkbaar geval voofl Op toernooien van ADO en Vitesse schreef Gremio in. De orgaffij satoren dachten dat het ging om de club die in 1995 in Tokio detj nale van de wereldbeker tegen Ajax speelde. Het was een i J" team. Dit misverstand werd tijdig ontdekt. Het echte Grenfl kwam ook nog naar Nederland en speelde in de Arena een wedstrj rijd tegen Ajax (1-1). Angad-Gauer elfde tijdens Universiade Palermo/Catania - Na een goed schermtoernooi heeft de I damse Indra Angad-Gauer in het Siciliaanse Catania een elw plaats behaald tijdens de Universiade. In de achtste finale fW verloor de Pijnackerse studente economie van de Chinese Ail* Xiao (10-15). 's Ochtends was Angad-Gauer heel goed op dreef met een perfftJ te score van zes overwinningen in de eerste ronde en vier uit zes de tweede. De eerste ronde van de finale-eliminatie kreeg ze daar om een 'bye', die gevolgd werd door een zwaarbevochten overw»| ning op de Cubaanse Migsey Dussu. Tijd om te herstellen was er nauwelijks en tegen de Chinese Xi» stond Angad-Gauer meteen op achterstand. „Alleen op li-9 ik er dichtbij, maar net toen maakte ik een paar ongeldige p®! ten." Lr Guus Heutinck iLieuzen - Derdeklass Lorde te doen in de eei Len tegen vierdeklasser «rootse prestaties te kol Lny Magito op slag va in de Velde en Marvin [verdiende 3-0. Paul Harl Len minuten het veld Lns natrappen. Zenmeester Paul Telussa Leden na afloop van deze L wedstrijd, waarin daadweii |ik iets op het spel stond, tanks het feit, dat Terneuzen ,de eerste helft weinig tot g sausen kon creëren. „We trol Ln Philippine, dat probeerde las met alle mogelijke midde dit het spel te halen," analyseej nieuwe coach van Jod-zwarten na afloop, „i moeten we al meteen met [an verder en dan gaan we in eoverijver om het spel te ma nde fout. We wilden aan de ■tant ook op de fysieke toer g es we vergeten dan om te voetl en, In de rust heb ik er dan ooi lehamerd, dat ik voetbal w ten en in de tweede helft hel Éan ook veel meer raffinemen lempo gezien. Zo moet het ïend seizoen gevoetbald wori J moet mijn spelers een com inent geven, dat ze het met man zo goed opgepakt hebbe thilippine was inderdaad Leinig aanvallende aspir: Laar het Zuidersportpark gi Een. De mosseldorpbewoners «melden zich rond de ves |an de debuterende doel; Jrank Holtus en hadden zich Lelijk ten doel gesteld de nul jerin te handhaven. In dit stn teerden ze nog eens gesteund, tl Paul Hartevelt zich al na en. loor Eddy de Schrijver Koewacht - Axel behaalde :en benauwde l-2-overwir!| natiek Koewacht. Axel-ti legers zag een zeer gevaa] Aensen bij de tegenpartij. B forgde hij voor het nodige verdediging van Axel. Joepj |te alle frustraties aan zich af en zijn laat doelpun] ïdelijk voor de bevrijden loewacht kwam geïnspireerd ok al betrof het hier een van Rietjens voetbalde z jen maakte het Axel moeilijk, erete helft duidelijk een proo' jehemden. Een kopbal van en veldoverwicht in. Dann vam in het boekje van schei loren terecht. Hij haalde genadeloos onderuit en de ma o" n h Van onze sportmedewerkers Terneuzen - Veel bekerwei den van het district Zuid 1 bij Zeeuwse clubs betrokkc ren de gaven een bijzondej zijdig beeld. Zo won HW'2 11-0 van RLA, klopte Klol met 13-0 Robur en was S met 0-11 te sterk vor Terho zo waren er nog meer uitj met een forse score. Zonde: verrassend was de 9-1-winJ Clinge tegen Hulsterloo. poule 1 dreischor-bruse bo 12 - Rust 0-4, Peter Willend 1> 0-2 en 0-3, Harold van d i ge 0-4, Wim van de Lind Harold van de Berge 0-6 c Eric Bleyi 1-7, Ralf van de den 1-8, Eric Bleyi 2-8, Pete lemsen 2-9, Chris Stouten 2| 2-11, Peter Willemsen Strafschoppen: 7-6. w1k-duiveland 8-1 - r Wilfred Nelissen 1-0 Enc-Jan Kort 3-0, Wilfred sen 4-0, Marco Ganzema Edwin Ganzeman 6-0, Cee West 7-0, André van de Berl Wilfred Nelissen 8-1. Straf] Pen: 1-4. poule 2 jffivo-sknwk 0-5 - Ru Peter van de Cingel 0-1, Ja bruine 0-2, Peter van de Ci A Mark de Haan 0-4, L bruine 0-5. Strafschoppen ^ierikzee-ouwerke ~Rust 3-1, Danny van Oev 0, John van der Have 2-0 struik 2-1 (eigen doel), H er 3-1. Strafschoppen: poule 3 ^nnemaire-zsc 0-12 1 Niels van de Malsel 0 en 0-3Martin Kiesenberg u"5, Niels van de Malsel 0-. yy Dorreman 0-7 en 0-8, L 1, er 0-9, Gerard Voogc lartin Kiesenberg 0-11 ei RfimCh0pPen: 2"4 brolwershaven-re? 2 - Rust 1-2, Cietske

de Stem | 1997 | | pagina 10