De Aftrap'97 X Jan Boerbooms rekent toch op middenmoot terug klasse der Sluis ►usiast Rapide kan in top meedraaien indeling van competitie Scorend vermogen het grote manco bij technisch vaardig team Geen standaardteams in competitie voor geplaagde vereniging RILLANDIA 'S-HEER ARENDSKERKE DESTEM E12 RAPIDE X V :tieg roepen Aantal vaste krachten haakt af bij mannenteam Olympia OLYMPIA Hulster vrouwen willen verloren gegaan terrein heroveren GOES Selectiegroepen JGUSTUS1997 Ell i één seizoen in de tweede rilland-bath derde klasse b zaterdag ^liistiaan Heijnen hielden het ij Rillandia voor gezien. Daar laat overigens wat tegenover. Lis nieuwe doelman is aange- yokken Alwin van Dongen uit wouw. Jorné Nuijens, die het een jaar probeerde bij METO is terugge keerd op het oude nest. Ook Jan Straaten, afkomstig uit Rijen, kan een versterking betekenen voor de selectie, evenals Bart „•Meeuwsen, die vorig seizoen op •zijn verzoek in een lager elftal 'opereerde. Van de Griek: „Maar ;hij hoort zonder meer thuis in de hoofdmacht en ik ben dan ook büj dat ik hem over de streep i heb kunnen trekken." Joost van de Griek kan in het nieuwe sei- 1 zoen beschikken over een selec- tie van zeventien man en is van mening dat Rillandia er niet op achteruit is gegaan. „Als doel stelling hebben we dan ook om snel terug te keren in de tweede klasse. De ambitie in de spelers groep is groot en ook bij mij, dus we gaan met veel moed opnieuw aan de slag." Jeer Arendskerke gaat er niet veel ïark Smeding vertrok naar Arne- at Jurgen Noorland, die vorig sei- fr de lat stond, nu sluitpost wordt een aantal jeugdspelers aan de se- 's-heer arendskerke tweede klasse e zaterdag I I DINSDAG 26 AUGUSTUS 1997 Rapide gaat voor behoud juist - Rapide kon aanvankelijk bogen op een bevredi gende start in de tweede klasse C bij de mannen. De Huls ter formatie scoorde in de eerste helft van de competitie !en aantal punten dat volstond om probleemloos de twee- je competitiehelft af te werken. Na de winterstop kwam je klad er in en sleepte een tonder vertrouwen en min- jer scherp spelend Rapide ach naar het competitieslot toe. Even leek zelfs degra de niet geheel onmoge lijk, maar zover kwam het ^et voor het team van trai- ier-coach Ab Klaeijsen. n- hulst mannen ^"weede klasse c rerugblikkend zegt hij: „Alles verliep eigenlijk zoals we het |,as voorgesteld hadden. Onze ste doelstelling was om in het gin wat punten te pakken en daaruit verder te bouwen en klimmen. In die eerste opzet agden we, maar het vervolg ■tas er niet. Het was een seizoen Ijet pieken en dalen. Daar kwam bij dat enkele vaste krachten Itfgvielen. Peter van Kerkhove, lonze laatste man, werd door een I'angdurige blessure uitgescha- ld, Gwellyn Daandels, één van |ii dragende spelers, verkaste laar Zwitserland en Matthieu Jïortier stopte halverwege de («petitie. Dat is overigens niet le hoofdoorzaak dat het ineens iade winterstop een stuk minder ig. Het leek me meer een men- jale kwestie. Tussen de oortjes, s dat zo trendy heet." [.Eigenlijk heb ik op het veldspel aan te merken. Technisch land ik dat we er dit seizoen zelfs ipvooruit gegaan zijn. Vooral te- topploegen bleek dat we opdat onderdeel nauwelijks min- let waren. Het ontbrak ons ge- ipoon aan scorend vermogen. De kansen waren er wel. Op zich is dat natuurlijk al een pluspunt, want als je geen kansen krijgt kun je ook niet scoren, maar de afwerking lukte niet. Als je zelf kansen laat liggen, dan kun je meestal wachten op een treffer van de tegenpartij. Dan wordt het extra moeilijk." Het viel Ab Klaeijsen de laatste jaren op dat zijn team vooral na het kerstreces moeizaam op toe ren kwam. Een directe verklaring heeft hij er niet voor. „Ik zou het niet meteen aan kunnen geven. We gaan het deze winter probe ren op te vangen door aan de zaalcompetitie deel te nemen. Dan blijven we toch wat gerich ter bezig. Je kimt in die winterpe riode wel trainen, maar trainen is toch iets heel anders dan wed strijden in competitieverband spelen. Ik hoop dat we het daar mee oplossen." Het zag er even benard uit voor Rapide met het oog op de komen de competitie. Enkele vaste krachten gaven te kennen het bijltje er - om diverse redenen - bij neer te gooien en in het gevolg van die afhakers leek het gehele team er mee te zullen stoppen. „Het was even kritiek," vervolgt Trainer-coach Ab Klaeijsen: „Technisch zijn we er vorig seizoen duidelijk op vooruit gegaan. Ab Klaeijsen. „Bijna het gehele team dreigde te stoppen. Dat zou voor ons als club een ramp ge weest zijn, want momenteel heb ben we geen materiaal achter de hand om een compleet stan daardteam te vervangen. Met het oog op de ontwikkeling en door stroming van onze beloftevolle B- jeugd zou dat een erg slechte zaak zijn geweest. Die jongens draaiden vorig jaar mee in de middenmoot van de topklasse en stromen nu door naar de A-jeugd. De stap naar de senioren zou, in het geval dat dit team afgehaakt was, te groot zijn." Over het huidige spelersarsenaal zegt hij: „Marc-Jan de Jonge is gestopt. Voor het overige blijft de groep aardig intact. Er komen drie jongere spelers van het derde mannenteam bij. Dat zijn Dennis van Dam, Huub Messagie en Ar nold Totté. Die jongens hebben al eens aan het eerste team mogen 'ruiken'. Van de A-jeugd stroomt er niemand direct door. Geleide lijk aan worden die jongens inge past. We hebben geen heel brede selectie, maar doet de nood zich voor dan kunnen we een beroep doen op een vijftal spelers van de A-jeugd." Het verwachtingspatroon is niet al te hoog gesteld bij Rapide: Ab foto camile schelstraete Klaeijsen: „Behoud is de doel stelling. Na afgelopen competitie hebben we niet te veel pretenties meer. Een goede start zal opnieuw be langrijk zijn. Scoren was tot nu toe het grote manco. Met die nieuwe jongens erbij veranderd dat misschien wel. Laten we het hopen. Dan ook kan Rapide ho ger eindigen dan waar we aan vankelijk vanuit gingen." jjsw ib^uii au. Üle niet zo goed uit de verf, omdat at toen Leo en Wim Goedegebure Ji- geruime tijd door blessures aan de de kant moesten blijven, maar nu ;bn deze spelers weer fit zijn, heb ik En. goede verwachtingen dat we ons 'Jer opnieuw kunnen handhaven in Jin de tweede klasse. Vooral wanneer iep we wat meer vrijuit gaan voet- h. ballen en bezield zijn van eigen hls kracht. Daar schort het bij ons ^re wel eens aan. We tonen nogal Ike, eens te veel schrik van een op pa- be- pier sterkere tegenstander. Dat oor mag natuurlijk nooit, want dan ge. ga je zeker de boot in. Met veel hen inspiratie en motivatie aan de j en slag gaan in elke wedstrijd blijft ids- dan ook het parool om tot succes foen te komen. Wellicht hanteert Kees j en van der Sluis hetzelfde stand- kt is punt. Hij zal trouwens wel met |len, meerdere ideeën komen om bij [een ons een homogeen en kwalitatief n in team op de been te brengen. Daar I we heb ik het volste vertrouwen in. KRUININGEN ier: Henk de Nood. Robbin Arens, Bajza, Bert Cock, Edwin Dek, •f, Niels Meijer, Edwin de Moor, Arthur van Ir, Leon van der Weijden, Wim van Zweden, f, Leo Kole, Van der Linde, Poley, Van Houte i Henk de Nood. EER ARENDSKERKE fewerKmsZ, Richard de Jager, Waker de der Klooster, Leo Goedegebure, Frank Goe- ^ure, Jurgen Noorland, Paulus Poortvliet, Peter in, Roedi Weststrate, Paul Klaassen, PaulVer- réTange, Gerard Bonefaas. IRIA ainer: Chris de Beer. t, Theo Goethals, Jurgen Zohlandt, Michel Re- nfred Swagemakers, Viatcezlav Polauliakhov, .ekaj, Mare de Bakker, Gamel Nouali, Evert de Verlinde, Dimitri Pluijm, Stefan Burbach, Ger- Heijne, Martijn van de Branden, Lorenzo Mol, :k Dhondt, Sascha Dellaert, jurgen Wille, Wou- kers, Georgie de Block, Philip Heijens, Danny de es, Eric Maenhout en Michel Wallenburg. SDO rier: Frank van Driessche. ischop, Gilbert de Booy, Dennis van Driessche, le jonge, Ronnie jonheym, Yuksel Kilinc, Johny ty Poppe, Angelo Pieesens, Menno de Schrijver, taal, Donald Roels, Pieter Pateer en Martijn ver- brugge RILLANDIA ainer: Joost van de Griek. Vasseur, Edwin Moens, Joop van Gorsei, Mark i, Bart Meeuwsen, jan-Willem Meeuwsen, Bus ibeek, Pieter Moison, Arnoud Verhagen, Arjan n, Mustafa Dolma, Corné Nuijens, Dennis Nieu- luijzen en Alwin van Dongen. Itmeuzen - Het mannenteam Olympia uit Terneuzen au na een aantal magere ja- fa uiteindelijk weer eens te- «igblikken op een goede com- letitie. Het team draaide on- fer leiding van nieuwe trai- ï-coach Eric Dieleman zelfs ngdurig mee in de kop van klassering van de derde ie E, maar liet met de fi- in zicht enkele steken [allen en zakte alsnog weg 1 de vierde plaats. Overi- |ens een veel betere klasse- "6 dan men de laatste jaren [wend was. terneuzen w x* mannen ^^jjperde klasse e u verwacht de Terneuzense formatie minder hoge ogen te gooien. Een aantal spelers evenals trainer-coach Eric «man, af. De vraag is of Olym- dat op kan vangen. Nieuwe 1 aan het roer Jan Boerbooms ialt toch optimisme uit. De bij- ■10-jarige Boerbooms stopt zelf f hockey in het eerste team. 'dkomend uit sporten als tur- en atletiek stapte hij op 18-ja- 'eeftijd over naar hockey - dat ik dat zo'n mooie en ■'ende sport vond" - en maakte ïtien jaar deel uit van het eer- •Geam van Olympia. Hij weet l* waarover hij praat. heb er wel vertrouwen in. We grotendeels een nieuw team "meten bouwen. Dat zie ik als "uitdaging. Afgelopen compe- f draaiden we moeiteloos mee sub-top. Van een dergelijke 'etffig mogen we waarschijn- "u niet uitgaan, maar je weet "°oit. Een pluspunt is natuur- Maarten de Heus is geble- is met voorsprong de bes- Ww bij ons. Hij scoort ook ""veel, ik meen dat hij de af- Jan Boerbooms, trainer-coach van het mannenteam van het Terneuzen Olympia, rekent op een pro bleemloos seizoen. foto camile scheistraete gelopen competitie goed was voor 25 treffers. Dat is natuurlijk een hoeveelheid waarop geen enkele ander speler in het Zeeuwse kan bogen. Dat zegt voldoende over zijn kwaliteiten. Jeugd Er stroomt wat jeugd door naar het eerste team, zoals Louis Nijs- ten, Gert-Jan Dieleman en Die- derik de Jonge van Ellemeet, maar het wegvallen van vaste krachten als Wico de Boer, Robert Smet, Paul de Jonge van Ellemeet, Christian Swierenga en Leo de Visser is niet niks. Het kan even tijd kosten voordat we de juiste lijnen en het goede ritme te pak ken hebben. Zoals ik al zei, we zullen moeten bouwen. We hebben een flinke voorbereiding van een week of vijf, zes. Daarin moeten we de ba sis leggen voor een degelijk sei zoen. Vaste patronen trainen, het positiespel aanscherpen en uiter aard de conditie op peil brengen. De jeugdspelers die ik zojuist ge noemd heb draaiden vorig seizoen al regelmatig mee. Toen bleek ook dat ze het niveau aan kunnen. Het ziet er daarom nog niet zo somber uit voor ons. We zullen vooral in die beginfase het accent wat meer op de verde diging moeten leggen, want je moet toch in die beginfase enige punten pakken. Als het dan even draait kun je de bakens wat meer naar voren verzetten. Ik ken de meeste ploegen wel uit deze klas se, maar je weet natuurlijk niet hoe sterk die gewijzigd zijn ten opzichte van vorige competitie. Daarom is het altijd moeilijk om op voorhand het krachtsverschil in deze derde klasse in te schatten, maar een plaats in de middenmoot moet zeker binnen onze mogelijk heden liggen." Hulst - Het vrouwenteam van Rapide hoopte na degradatie uit de derde klasse binnen korte tijd terug te keren naar die klasse. IJdele hoop zo bleek, want nog steeds vertoeft die formatie in de vierde klasse. Afgelopen seizoen leek Rapide zich serieus in de strijd om de titel te zullen mengen, RAPIDE maar naarmate de eindfase Vw hukt in zicht kwam zakte het vrouwen team verder weg en moest xxvierde klasse d tenslotte met een vierde /y plaats genoegen nemen. De 19-jarige Marie-Claire d'Aubioul, sinds een drie tal jaar vaste kracht bij dat team, hoopt stilletjes op een beter resultaat. „Ook het afgelopen seizoen zat er in feite meer in, maar te vaak moesten we met een in compleet team aantreden, om dat er regelmatig afmeldingen waren. Vaak hadden we ook geen wisselspeelsters en dat is beslist niet ideaal. Zeker niet als je pretenties hebt om snel uit deze klasse te komen. Ik hoop dat dit seizoen de zaken wat dat betreft beter geregeld zijn. Met de komst van ver schillende A-meisjes hoop ik dat dit probleem opgelost is en dat we er ook kwalitatief op vooruit gaan." Samen met onder anderen Ma- rinka Klaeijsen en nog enkele leeftijdsgenoten stapte Marie- Claire d'Aubioul, na aanvan kelijk als invalster gefungeerd te hebben, drie jaar terug defi nitief over van de meisjes A naar het senioren-hockey. In die periode heeft zij zich ont wikkeld tot een all round- speelster die op meerdere plaatsen inzetbaar is. „Meest al speel ik op de voorstoppers- plaats, maar in feite maakt het me niet zo heel veel uit waar ik moet spelen. Vorig jaar stond dat team on der coaching van haar moeder Emmy, maar wie dit seizoen de scepter gaat hanteren is kort voor de competitie nog vrij onzeker. Zo zijn er wel meer onzekerheden. Marie- Claire d'Aubioul zegt daar over: „Ik weet echt nog niet hoe de speelstersgroep er straks uit zal zien. Er gaan geruchten dat Saskia Haayer stopt, dat Cindy Martens werd terug be gint na haar blessure en dat vanuit de A-meisjes Sonja Ma- tena, Anne-Marie Totté en Marieke Hillaert overkomen. Het zijn tot nu toe echter maar geruchten. Pas kort voor de competitie hebben we meer duidelijkheid. Als de selectie redelijk breed en op sterkte is, denk ik echter dat we mee kunnen draaien in de top. Goes - Goes is dit seizoen verstoken van hockey met standaardteams. Een slechte zaak die het ergste doet ver moeden. Technisch commis sielid Tom Hommels hoopt dat het in de toekomst nog goed komt met 'zijn' 33 jaar oude clubje. Het was natuurlijk even slikken voor ons. Ook niet meer dan dat trouwens. We za gen de bui ruimschoots van te voren hangen. Het kostte ons bij aanvang van de vorige com petitie al moeite om zowel een mannen- als een vrouwenteam op de been te brengen. Maar mogelijk ietwat tegen beter weten in begin je toch aan de competitie in de hoop dat het allemaal mee zal vallen. Dat men toch de bereidheid toont om wekelijks aanwezig te zijn en dat we op die manier een paar seizoenen kunnen over bruggen tot er wel voldoende aanwas is. Bij de mannen liep het vrij snel mis. We verloren steeds met forse cijfers, de mo tivatie zakte in de schoenen en als je dan al een bijzonder krappe selectie hebt, dan weet je dat het afloopt. Links en rechts gaven spelers de beken de pijp aan Maarten, Wekelijks moesten we uit alle hoeken en gaten spelers bij elkaar zien te rapen. Tot het moment dat je zegt: 'nu kan het echt niet lan ger meer'. Als je wedstrijden af moet zeggen omdat je geen spelers genoeg hebt, dan is de maat vol. We hebben ons man nenteam dan ook halverwege de competitie teruggetrokken. Dat kost geld, maar we wilden zo niet verder gaan. Je dupeert er andere verenigingen mee. De jongens die nog wel wilden spelen hebben onderdak ge vonden bij HSD in Zierikzee." De negatieve spiraal bij de mannen van Goes werd overi gens al enkele jaren terug in gezet. Toen werd aan een zes tal sterke spelers, die inmid dels elders in het land studeer den, toezeggingen gedaan die men niet na kon komen. Die 'kleppers' haakten kort voor de competitie af en vanaf dat mo ment liep het eigenlijk fout met Goes. Bij de vrouwen is het eveneens al enkele seizoe nen kwakkelen geblazen. Het afgelopen seizoen werd met hangen en wurgen afgemaakt. Tom Hommels: „Het was dit seizoen bij de vrouwen ook niet om over naar huis te schrijven. Maar met aanvul ling uit de jeugd, het tweede vrouwenteam, konden we het goes klasse net redden. Soms speelden we wel met minder speelsters dan de toegestane elf. We verloren vrijwel altijd fors, maar daar werd nog de bereidheid ge toond om door te gaan. Men wilde de competitie afmaken. Dat hebben ze tenslotte ge daan. Slechts één matchpunt was de totale competitie-oogst voor dat team. Wij als vereni ging hebben toch bewondering voor het feit dat men het kar wei afmaakte. Nu, ruimschoots voor het nieu we seizoen, hebben we de kop pen nog eens bij elkaar gesto ken en kwamen tot de conclu sie dat we de vrouwen maar niet in moesten schrijven om problemen te vermijden. Van de meisjes Al en A2, zo'n 24 speelsters, bleven er slechts vier over om door te stromen naar de senioren. De rest gaat voor studie het land in en speelt dan hockey in de plaats waar ze gaan studeren. Offici eel moet je bij zowel de vrou wen als de mannen een stan daardteam hebben, maar als je dat simpelweg niet hebt dan houdt toch alles op? We hebben wel een tweede vrouwenteam, maar dat zijn oudere speelsters. Die spelen nog net voor de lol. Een stukje ontspanning. Zij voelen zich niet geroepen om wekelijks op de toppen van hun tenen te lo pen en dan nog met een flinke afstraffing het veld af te moe ten druipen. Dat team heeft trouwens twee seizoenen terug al eens het eerste vervangen en de toen opgedane ervaringen hebben hun besluit om het nu niet meer te doen alleen maar versterkt." Hoe moet het nu verder? Tom Hommels: „We hebben op pa pier aardig wat jeugd. D8- en E6-teams bij zowel de jongens als meisjes. A-, B- en C-jeugd. Dat houdt ons nog enigszins op de been. Alle jeugdteams zijn inmiddels voorzien van gedi plomeerde begeleiding. We doen er dus echt wel wat aan. Mogelijk dat we daardoor wat meer standvastigheid kunnen kweken en de basis kunnen leggen voor een betere toe komst, die leidt tot de herop richting van standaardteams." m RAPIDE MANNEN Trainer-coach: Ab Klaeijsen. Selectiegroep: Wesley Staal, Marc Mallens, Sieto Beckers, Alois de Deckere, Peter van de Kerkhove, Peter Bouman, Jeroen Fassaert, Joep Fassaert, Janko Klaeijsen, Riep Benenga, Mario Boon, Maxim Haartsen, Huub Messagie, Dennis van Dam en Arnold Totté. RAPIDE VROUWEN Trainer: Peter Bouman. Selectiegroep (onder voorbehoud): Marjan van Dorsselaer, Dagmar Versmooren, Victorine Haartsen, Marinka Klaeijsen, Yvette Oomens, Audrey van Ham, Marie-Claire d'Aubioul, Sophie Bloemen, Josetta de Kroon, Josephine Truijman, Sonja Matena, Anne-Marie Totté en Marie ke Hillaert. OLYMPIA MANNEN Trainer/coach: Jan Boerbooms. Selectiegroep: Gert-Jan Dieleman, Eric Rikken, Maarten de Heus, Mark d'Angremond, Jeroen Blom, Xander Blom, Hans Dieleman, Louis Nijs- tert, Steven Blom, Arno de Visser, Michaël van Soest, Diederik de Jonge van Ellemeet, Hendrik Bene Perdok en Paul van Hemert. OLYMPIA VROUWEN Trainer; Maarten de Heus. Coach: Joris van der Peijl. Selectiegroep: Sanna van Beijma, Barbara Blaak, Susanne Coers, Rian- ne de Hulster, Katinka Klop, Gayle van Krevelen, Maartje Kuijpens, Bir- gitte Nijsten, Anne-Marie Roffel, Dionne van Soest, Maaike Stevens, Emelie Verdouw, Liselot de Vries en Astrid Wijngaarde. Terneuzen - De indeling van de hockeycompetitie voor het seizoen 1997-1998 ziet er als volgt uit: MANNEN Tweede klasse C: Berkel-Enschot, Berlicum, Blerick, Concordia, De Dommel, Eersel, Geleen, HCAS, Ra cing, Rapide, Uden en Goirle. Derde klasse E: Drunen, Etten- Leur, Giize-Rijen, Hilvarenbeek, Li berty, Middelburg, Oirschot, Oiym- pia, Pelikaan, Rosmalen, SHOT en Zevenbergen. Vierde klasse D: Forcial, HCGO, HSD, Mistral, Oudenbosch, Prinsen beek, Teteringen en Vlissingen. VROUWEN Tweede klasse C: Best, Blerick, Boxmeer, Goirle, HMHC, HOD, Horst, Meerssen, Olympia, Tegelen, Weert en Were Di. Derde klasse D: Barendrecht, DDHC, Etten-Leur, Forcial, Hoekse Waard, Liberty, Made, Oudenboch, SHOT, Spijkenisse, Vlissingen en Ze venbergen. Vierde klasse D: Gilze-Rijen, HC GO, HSD, Middelburg, Pelikaan, Prinsenbeek, Rapide en Teteringen.

de Stem | 1997 | | pagina 23