Oorlog op grens India en Pakistan Ik verstuur veel post binnen mijn eigen regio. Betaal ik dan minder? 0800-0430 Speculaties in Bonn over ingrijpende kabinetshervorming Bomaanslag kost in Beiroet twee levens De president hoeft alleen maar aardige dingen te zeggen Rijkswat Bureau tik Ambacht o Tropisch carnaval in Londen Hun Sen verovert laatste bolwerk Ranariddh DE STEM BUITENLAND DE STEM COMMENTAAR Burgers slachtoffer Pale verbreekt contacten met Plavsic Nachtvluchten Om vuist te maken BUITENLAND KORT Joodse groep weigert Duits aanbod Zambiaanse politie beschiet oppositie Grote slachting in Rwanda 108 doden door aanslagen in Algerije «j Bel dan gratis Klantenservice Zakelijke Markt Wij zorgen ervoor. 'Niet alle aandacht r i i i i i MAANDAG 25 AUGUSTUS 1997 Door Frans Wijnands Bonn - De Duitse minister van Fi nanciën Theo Waigel (CSU) treedt mogelijk toch voortijdig af. In Bonn gonst het in toenemende mate van de geruchten over een aanstaande ingrijpende verandering, tevens ver kleining van het kabinet. Wolfgang Schauble, fractievoorzitter van de CDU/CSU in de Bondsdag, zou Waigel opvolgen als minister van Finan ciën en tevens het ministerie van Bouw zaken overnemen. Bouwminister Töpfer en de minister van Binnenlandse Zaken Kanther - beiden CDU - zouden het ka binet moeten verlaten. Een Beierse CSU-politicus zou dan het departement van Binnenlandse Zaken gaan leiden. Onduidelijk blijft in hoeverre en in welk stadium de kleine liberale coalitiepart ner FDP bij de kabinetshervorming wordt betrokken. Zo is er al geruime tijd kritiek op de liberale minister van Eco nomische Zaken, Rexrodt. In zijn plaats zou partijvoorzitter Gerhardt worden benoemd. De liberalen houden daaren tegen hardnekkig vast aan het departe ment van Buitenlandse Zaken dat Wai gel graag zou willen hebben. CDU-secretaris-generaal Peter Hintze verklaarde in het weekeinde namens kanselier Kohl, dat er op korte termijn geen kabinetshervorming te verwachten is. Maar minister Waigel zei er - na een lang telefoongesprek met Kohl - van overtuigd te zijn 'dat de kanselier me in mijn verwachtingen niet teleur zal stel len'. Waigel liet vorige week weten na de ver kiezingen eind volgend jaar niet meer als minister van Financiën beschikbaar te zullen zijn. Hij vond en vindt dat Ko hl de komende maanden al het kabinet moet formeren waarmee hij ook na de verkiezingen verder wil. Dus zonder Waigel. De parlementaire oppositie vindt dat Waigel maar beter meteen op kan stappen. Regeringswoordvoerders hebben in het weekeinde alle speculaties en geruchten tegengesproken. Kohl keert vandaag van zijn vakantie in Bonn terug. Begin september worden knopen door gehakt, zo wordt in Bonn verondersteld. Op 4 september houden CDU en CSU in een Beiers klooster een al langer vastge stelde strategieconferentie. Daags erna beraadt de CDU-top in Windhagen bij Bonn over lopende zaken. Jammu (rtr/afp) - Aan de grens tussen India en Pakistan heb ben zich het afgelopen weekeinde zware gevechten voorgedaan. Beide partijen bestookten elkaar op verschillende plaatsen langs de twaalfhonderd kilometer lange grens in de deelstaat Kashmir, onder meer met zware artillerie en mortieren. De vuurgevechten begonnen zaterdag en gingen gisteren, hoewel minder hevig, door. Een regeringswoordvoerder in New Delhi zei dat er aan Indiase kant vijf doden zijn gevallen, twee soldaten en drie burgers. Pakistan bevestigde de gevech ten en zei dat er in totaal vier mensen aan Pakistaanse kant zijn omgekomen, allen burgers. Aanvankelijk was gemeld dat Pakistan tientallen militairen zou hebben verloren, maar dat werd in Islamabad tegengespro ken. Beide landen beschuldigen el kaar de beschietingen te zijn be gonnen. India sprak het verwijt van Pakistan tegen dat de ge vechten bedoeld waren om de on langs begonnen vredesbesperkin- gen tussen beide landen te torpe deren. Een woordvoerder zei dat New Delhi nog altijd vasthoudt aan de besprekingen. „Wij zien geen reden waarom die gesprek ken niet zoals gepland gehouden zouden kunnen worden." India beschuldigde Pakistan op zijn beurt van pogingen de gesprek ken te laten mislukken. Langs de wapenstilstandslijn in Kashmir, die de noordelijke grens tussen beide landen vormt, wordt vaak geschoten. De India se militaire zegslieden zeiden in de hoofdstad van het Indiase deel van Kashmir, Jammu, dat de af gelopen week zich meer schietin cidenten hebben voorgedaan. India en Pakistan kwamen voort uit het voormalige Brits-Indië. Sinds 1947 is Kashmir de inzet geweest van twee van de drie oorlogen tussen de twee landen. De Indiase premier Kumar Guj- ral onderstreepte op 15 augustus, op de vijftigste verjaardag van de onafhankelijkheid van zijn land, nog eens dat aan de soevereini teit van India in Kasjmir niet ge tornd kan worden. New Delhi beschuldigt Islama bad ervan militaire steun te ver lenen aan separatistische guer rillastrijders in Kashmir. Paki stan zegt echter dat zijn steun van zuiver diplomatieke aard is. Beiroet (rtr/dpa) - In het centrum van Beiroet is zaterdagoch tend een bom ontploft die in een auto was verborgen. Daarbij kwamen twee mensen om het leven. *ln Hotting Hill, een wijk van Londen, is gisteren het grootste straatcarnaval van Europa ge woontegetrouw begonnen met een kinderoptocht. De uitbarsting van Brits-Caraïbische levens vreugde beleeft in 1997 haar 32e aflevering. Het feest trekt jaarlijks zo'n twee miljoen bezoekers. Vandaag staat de bonte stoet der volwassenen op het programma, waarbij het draait om de fraai ste uitdossingen. En om het plezier uiteraard. foto reuter Het gaat om Khalil al-Moussawi, een militaire functionaris van de sjiïetische organisatie Amal, en de chauffeur van de pro-Syrische Libanese minister van Sociale Zaken Ayyoub Hmayyed, aldus de veiligheidsdiensten. De bom zat in de kofferbak van Moussawi's auto en ontplofte toen hij uitstapte in de dichtbe volkte wijk Khandak-al-Gha- meek. De chauffeur van minister Hmayyed was op slag dood, Moussawi overleed later in een ziekenhuis. Hmayyed is ook lid van de Amal-partij van parle mentsvoorzitter Nabih Berri. Amal legde de verantwoordelijk heid voor de bomexplosie bij Is raël. Volgens een woordvoerder paste de aanslag 'in het kader van de agressie van Israël en zijn militie het Zuid-Libanese Leger (SLA)'. De Israëlische luchtmacht en Is raëlische artillerie hebben tij dens hevige gevechten in het zui den van Libanon aanvallen uit gevoerd op stellingen en infiltra tieroutes van guerrillastrijders. Volgens Hezbollah-woordvoer- ders zijn bij de gevechten vijf Is raëlische militairen gesneuveld en zeven verwond. Ook zou een Israëlische Cobra-helikopter zijn neergehaald. Libanese bronnen spraken van zware gevechten met machinege weren en andere automatische wapens op de rand van de buf ferzone in het zuiden van Li banon. Belgrado (rtr/dpa/anp) - De Bos- nisch-Servische regering in Pale heeft afgelopen weekeinde alle contacten verbroken met de pre sidente van de republiek, Biljana Plavsic. Volgens waarnemers en diplo maten verliest de regering van de SDS-partij met die stap haar greep op het westen van de Re- publika Srpska, waar Plavsic vanuit haar bolwerk Banja Luka bezig is haar positie te verstevi gen. De regering van de Servische Re publiek (RS) besloot alle betrek kingen te verbreken, omdat Pla vsic de grondwet schendt, luidde de door het persbureau SRNA verspreide verklaring. De presi dente weigert zich neer te leggen bij de uitspraak van het Consti tutionele Hof die de ontbinding van het parlement door haar als ongrondwettelijk bestempelde. Ook ontsloeg zij de minister van Binnenlandse Zaken, omdat die haar gezag zou ondermijnen. Omdat zij de grondwet en de be sluiten van de regering blijft minachten acht de regering zich niet meer gebonden met haar sa men te werken. Alle besluiten en daden van Plavsic zullen in de toekomst worden beschouwd als illegaal, onwettig en niet-ver plichtend, verklaarde de rege ring. De stap is de nieuwste fase in de hevige machtstrijd tussen Plav sic en de haviken in de Bosnisch- Servische hoofdstad Pale, een skidorp bij Sarajevo. De ex treem-nationalisten beheersen het parlement en de regering daar. Kopstukken zijn de sterke man Krajisnik en, achter de schermen, de door het Joegosla- vië-tribunaal in Den Haag ge zochte ex-president Karadzic. Plavsic krijgt in haar strijd steun van het westen en de NAVO-ge- leide troepenmacht in Bosnië, SFOR. De internationale ge meenschap schiet presidente Plavsic de laatste dagen regel matig te hulp, omdat de pragma tische politica zich steeds na drukkelijker voor naleving van de vredesakkoorden van Dayton uitspreekt. Chong Chom Pass (rtr/afp) - Troepen van de nieuwe machthebber van Cambodja, Hun Sen, hebben gisteren na een strijd van tien dagen O'S- mach veroverd. De grensstad, enkele kilometers van Thai land, was het laatste bolwerk van de aanhangers van de verdreven kroonprins Noro dom Ranariddh. De nieuwe sterke man Hun Sen greep begin juli de macht. Tot die tijd deelde hij samen met Ra nariddh het premierschap. De val van O'Smach volgde na hevige, zes uur durende beschie tingen. Volgens ooggetuigen en Thaise militairen trachtten sol daten van Ranariddh de grens over te vluchten, maar grenst roepen in Thailand weerhielden hen daarvan. De royalisten ver scholen zich daarop in de Cam bodjaanse jungle. Zij lieten we ten hun verzet tegen Hun Sen voort te zetten. Na de val van de grensstad is het hoofdwartier van de ex-maoïsti- sche Rode Khmer het volgende doel van de regeringstroepen. Guerrilla-eenheden van de com munisten stonden de aanhangers van Ranariddh bij in de strijd. Het huidige hoofdkwartier van de voormalige machthebbers ligt op zestig kilometer van O'S mach, in Anlong Ven. Afgelopen woensdag beweerden legerfunctionarissen in de Cam bodjaanse hoofdstad Phnom Penh al dat het leger O'Smach had ingenomen. Maar de monar chistische oppositie zei toen de stad nog steeds in handen te hebben. De troepen van Hun Sen begonnen begin augustus een groot offensief om de stad op de royalisten te veroveren. In ver band met de strijd zochten al meer dan dertigduizend Cam- bodjanen hun toevlucht in Thai land. Vorige week donderdag lieten de aanhangers van Rana riddh nog weten dat zij een aan val van Hun Sen hadden afgesla gen. Maar de terugtrekking van de troepen van Him Sen werd niet uit onafhankelijke bron be vestigd. De twee oorlogsvoeren de partijen geven steeds zeer uit eenlopende lezingen van de ge beurtenissen. HET politiek geweld in Kenia ten spijt blijkt de Nederlandse toerist geenszins van plan Kenia te mijden. De twee vliegtuigen die vandaag vanaf Schiphol naar Kenia vertrekken zitten nog steeds vol'. Directeur T. Schmitz van de overkoepelende orga nisatie van reisbu reaus ANVR schat dat op dit moment tussen de 1200 en 2400 Ne derlanders in Kenia op vakantie zijn. Ne=- derland heeft tot nu toe, anders dan Duits land en Italië, geen negatief reisadvies ge geven. President Moi van Ke nia reisde dit week einde naar de roerige oostkust. Hij beloofde de bestrijding van het geweld zelf ter hand te nemen. m£r>j President Daniël arap Moi: 'Kenia is geen Rwanda'. foto anp Door Chris Halkes DANIËL arap Moi houdt geen persconferenties en geeft geen interviews. Daar staat hij boven. Als de president van Kenia iets mede te delen heeft, dan spreekt hij het volk toe. Hij doet dat bij zogenoemde rally's, bijeenkom sten in een kiesdistrict waar een officieel bezoek van de president onlosmakelijk verweven wordt met onverholen propaganda voor diens politieke partij, de Kanu. Moi reisde afgelopen weekeinde af naar de oostkust van zijn land, waar het sinds anderhalve week onrustig is. De problemen con centreren zich rond de wijk Li- koni en de bossen ten zuiden van de havenstad Mombasa. Die worden geteisterd door een ge welddadige groep, bewapend met machetes en op de politie buitgemaakte automatische ge weren. Volgens beschuldigingen van de parlementaire oppositie zou de regering of de Kanu zelf achter het geweld zitten om poli tiek voordeel te behalen in de ko mende verkiezingen. De komst van Moi dient dan ook vooral om de natie te laten zien dat hij wel degelijk alles op alles zet om een eind te maken aan de onrust. Wat hij, na besprekingen met politië en bestuurders van Mom basa te zeggen heeft, doet hij za terdagmiddag tijdens een rally in Msambweni, een dorp tussen de palmplantages zestig kilome ter ten zuiden van Mombasa. Hij spreekt daar voor eigen publiek, want het district is bijna volledig bevolkt met de islamitische Di- go's - een substam van de Miji- kendas - steevast trouwe aan hangers van Kanu. De vijfduizend inwoners van Msambweni en omgeving heb ben zich dan ook bijna allemaal verzameld op het voetbalveld naast de Jomo Kenyatta-school, mannen in hun beste broek en hemd, de vrouwen in kleurrijke kangas, een type sarong. De pre sident zal hen toespreken van een podium onder een tent in de Keniaanse kleuren rood, zwart en groen. Hij komt te zitten op een grote rode stoel, als een ko ning op zijn troon. Een bezoek van de president is een welkome afwisseling van de sleur van alledag voor de - in meerderheid werkloze - Digo's en ze hebben er uren wachten in de brandende zon voor over. Eerst omdat de president twee uur te laat is, daarna wegens het programma bestaande uit mu ziek en dansen, gevolgd door toespraken van de plaatselijke bestuurders. Die doen hun uiter ste best de president te behagen: ze prijzen zijn werken, schoffe ren de oppositie en de pers die Kenia in een kwaad daglicht stelt, en benadrukken de trouw van het dorp aan Kanu. Diverse keren roepen zij de bewoners van Msambweni op het Kanu- gebaar - een opgestoken hand met uitgestrekte wijsvinger - te maken. Daaraan geven de Digo's massaal gevolg. De verkiezingen zijn nog niet uitgeschreven, maar de Kanu-campagne is be gonnen. Omar (29), een van de mannen in de menigte, verheugt zich erop dadelijk naar de presi dent te luisteren. „Moi is een heel goede president. Hij weet goed leiding te geven aan het land." Ook al kan Omar tegenwoordig uit meer partijen kiezen, het komt niet in hem op een andere partij dan Kanu te stemmen. „Sinds ik geboren ben, bestaat Kanu al. Er is geen andere partij voor mij." Omar, vroeger een be waker bij een van de hotels aan de kust, is nu werkloos. Hij heeft, net als veel van zijn dorpsgeno ten, weinig vooruitzichten op werk. „Nee, dat is niet de schuld van de president of de regering. Die kunnen daar niets aan doen. Het komt doordat de suikerfa briek in het dorp is gesloten, de toeristen wegblijven en de men sen van 'Upcountry' - Kenianen uit het binnenland - onze baan tjes inpikken bij de hotels." De oplossing die sommige van zijn stamgenoten hebben gekozen, de Upcountry-mensen met geweld verjagen, ziet Omar echter niet zitten. „Geweld lost niets op." Sympathie voor de politie - die ook bestaat uit Kenianen van el ders - heeft hij niet. „Met de werkloosheid is ook de crimi- naleit gestegen. De politie be handelt daarom iedereen als een dief. Ze voeren een kleine oorlog tegen ons. Je wordt zomaar gear resteerd en gevangen gezet." Zelf heeft hij in totaal al drie jaar vastgezeten. Een keer, zo zegt hij, op een valse beschuldi ging van drugsbezit, en een keer omdat hij op de vuist was gegaan met politiemannen die zijn vrouw lastigvielen. Het heeft zijn geloof in Moi alle maal niet geschokt. „Het is goed te luisteren naar wat de presi dent te zeggen heeft." Omar zit niet te wachten op beloften van Moi om het leven van hem en zijn stamgenoten te verbeteren. „Wat kan hij beloven? Wat kan hij er aan veranderen? Niets toch. Hij moet gewoon wat aardige dingen zeggen. Zoals dat we goed met elkaar moeten samenleven." Omar wordt op zijn wenken be diend. Nadat de president ver kondigd heeft dat de pers het ge weld overdrijft - 'Likoni is geen Rwanda, en Kenia is een veilig land' - dat hij vanaf nu zelf de bestrijding van de criminelen gaat leiden en 'dat er een eind moet komen aan het geweld', vertelt de lange grijze man onder luid applaus van de Digo's waar om dat alleen kan onder een Ka- nu-bewind: „Kanu staat voor liefde, liefde zorgt voor vrede, en vrede brengt eenheid." AL WEKENLANG hebben alle betrokkenen zien aankomen dat 4 nachtvluchten op Schiphol zouden moeten worden beperkt. Eerstk digde de luchthaven zelf maatregelen af om de geluidshinder in A nachtelijke uren te beteugelen. Na protesten van luchtvaartma? schappijen besliste de rechter dat het niet aan Schiphol, maar aan 4 minister was om restricties op te leggen. Minister Jorritsma moest dus zelf ingrijpen en impopulaire maatre». len nemen. Nu doet ze dat (eindelijk, zullen sommigen zeggen) fn schreeuwen een aantal luchtvaartbedrijven en andere ondernemers» hun organisaties moord en brand. Een beetje hypocriet, ledereen weet dat op Schiphol de snelle groei van de luchtvaart bots op de grenzen die de politiek trekt ten aanzien van de milieu-overlas Algemeen bekend is ook dat opeenvolgende kabinetten met een boon om de werkelijke problematiek zijn heengelopen, de keuze tussen e» forse uitbreiding van Schiphol of de bouw van een tweede nation luchthaven. Die kwestie wordt steeds vooruitgeschoven. Daardi' moet voorlopig de wal het schip keren. Jorritsma verbiedt nu de meest lawaaiige vliegtuigen 's nachts te lan. den en te starten. Dat zijn vooral vrachtvliegtuigen. Een tweede rate, gorie van ook nogal luidruchtige toestellen, waaronder charters m Martinair, mag niet meer 's nachts starten. Een evenwichtig en goed verdedigbaar pakket. De bewering dat dit het einde van Nederland is, zoals een woordvoerder van de lucht, vrachtindustrie stelt, is dan ook apekool. Ook Martinair huilt krokodillentranen als het bedrijf verwijst naarrfe tienduizenden toeristen die gedupeerd zouden worden doordat chartervlucht niet om kwart over vijf 's ochtends mag starten. Natuu lijk, het kost Martinair geld, maar de gezamenlijke chartermaatschair. pijen zullen heus wel zorgen voor een aanbod aan vliegtuigstoelena er aantoonbare vraag is van toeristen. Bovendien: de maatregeli gaan waarschijnlijk pas in oktober in en waar haalt Martinairtrouwe, de gedachte vandaan dat toeristen zo graag om vijf uur 's ochtendsvan Schiphol vertrekken, waar ze dus om drie uur 's nachts moeten in checken? Er zijn maar weinig mensen die graag in het holst van fe nacht naar Schiphol rijden. De toeristen worden echt niet gedupeerd. Dit alles neemt natuurlijk niet weg dat deze overheidsmaatregels niet nodig hadden moeten zijn. Regeren is vooruitzien, in ditgevalzo gen voor adequate infrastructuur om de groei van de luchtvaart goet op te vangen. w onze verslaggever weuzen - Onder de noemer Grote Opruiming' gaat volgend de Westerschelde de grootste «L ter wereld van gezonken s L van start. Verspreid over 'gr of vijf a zes worden in totaal getltig wrakken geborgen. Deze Bonn - Een joodse groep, die opkomt voor de belangen van de Oost-Europese slachtoffers van de jodenvervolging, heeft het Duitse aanbod voor een eenmalige schadevergoeding geweigerd. De Oost-Europese slachtoffers moeten eenzelfde behandeling krijgen als de overlevenden uit het Westen, zei secretaris Israël Singer van het Joods Wereldcongres in Der Spiegel.Kabinetschel Friedrich Bohl had woensdag benadrukt dat zijn regering tegen stander blijft van een maandelijkse vergoeding aan de Oost-Eu ropese overlevenden van de Holocaust. In Oost-Europa wonen naar schatting vijftien- tot twintigduizend overlevenden van de jodenvervolging. De Bondsrepubliek heeft sinds haar oprichting ongeveer honderd miljard mark schadeloosstelling betaald aan mensen die onder de nazi-terreur hebben geleden. Lusaka - De voormalige Zambiaanse president Kenneth Kaunda heeft gewaarschuwd dat zijn aanhang gewelddadig kan reageren op de aanslag die zaterdag op hem en andere oppositieleiders is gepleegd. „Ik zal geweldloos blijven in handeling en woord, maar niet iedereen zal dit doen," zei Kaunda gisteren op een bijeen- 'komst (ian 'oppositieleiders in zijn woning in Lusaka. Hij voegde hieraan toe: „Die kleine bange mannetjes weten niet hoe een bur geroorlog begint." 'Hij 'beschuldigde de regering van'president Frederick Chiluba, waarvan de termijn pas afloopt in 2001, er te vens van hem te willen vermoorden. Genève - Meer dan honderd mensen hebben het leven verloren hij een aanval van vermoedelijk een Hutu-bende op een vluchtelin genkamp waar zich Tutsi's uit de Democratische Republiek Con go, het voormalige Zaïre, ophielden. Velen zijn met kapmessen afgemaakt. Woordvoerster O'Toole van de VN-vluchtelingenor- ganisatie UNHCR zei zaterdag dat er een team naar het gebied wordt gestuurd om het voorval te onderzoeken en te zoeken naar de resterende achtduizend mensen uit het kamp, die op de vlucht zijn geslagen. Algiers - In Algerije zijn sinds donderdag zeker 108 mensen om het leven gekomen door aanslagen, die naar wordt aa het werk waren van militante moslims. Een bomaanslag op trein die reed tussen Khemis-Miliana en de hoofdstad kostte zaterdag aan acht mensen het leven. Nog eens 22 raakten gewond. Vrijdag werden bloedbaden aangericht in twee gehuchten bij Djelfa. In totaal werden 30 mensen vermoord en tien mensen verwond. Een vrachtwagen die 40 persone de die hadden deelgenomen aan een door de grootste Algerijnse vakbond georganiseerde demonstratie tegen terrorisme werd donderdag in de buurt van Medea onder vuur genomen met ma chinegeweren. Er vielen drie doden en 22 gewonden. Vrijdag kwamen twee mensen om het leven toen op een veemarkt in dea een bom ontplofte. Tien mensen raakten gewond. (ADVERTENTIE) Ja, met Streekpost betaalt u al vanaf 50 stuks minder. Wilt s meer weten over Streekpost of over een van de andere product® en diensten van PTT Post? Van onze verslaggever Schoondijke - Boeren in West-Ze krachten om een vuist te maken t ren proberen hiermee meer invlo ring van het verkeersveiligheidsp Concreet gaat het om de aanpas sing van rijksweg 61 tussen Schoondijke en Hoek. Rijkwa terstaat heeft hiervoor land bouwgrond nodig. De boeren t ;s deze weg zijn bang dat ze een te lage prijs voor hun grond krijgen. Vandaar dat ze een vere niging of stichting willen oprich- v ten om een gesloten front te vor- e men in de onderhandelingen met Rijkswaterstaat. s Het initiatief komt van landbou- a werTh. Salomé uit IJzendijke en wordt uit de doeken gedaan in 1 het weekblad van de Gewestelij- t ke Land- en Tuinbouw Organi satie. Kritiek De boeren hebben de laatste tijd il wat kritiek op het aan koopbeleid van Rijkswaterstaat. Ze vinden namelijk dat ze bo venop de agrarische waarde ook een meerwaarde moeten krijgen S voor hun grond en dat gebeurt 1 momenteel vaak niet. „Het t maakt niet uit of de grond voor natuur wordt bestemd, voor wo- e ningbouw of voor een weg. k Grond is vaak meerdere genera- d ties in handen van een familie. Ms je die af moet staan moet o~ daar ook wat tegenover staan," b aldus collega-landbouwer J. h Dhondt die net zoals Salomé ook ti grond langs de bewuste rijksweg v heeft liggen. w Dhont meent dat Rijkswater- p staat die meerwaarde best op t~ kan brengen. „Grondverwerving maakt maar een klein deel uit b van de totale kosten. De weg 1' mag tweehonderd miljoen gul den kosten. Er is driehonderd e Van onze verslaggever Hulst - Het waterschap Hulster dacht richten op de op handen zijn waterschappen tot het nieuwe wat Per 1 januari 1999. Het dagelijks 1 ]™gers getikt door VB-Accounta: keuring van de jaarrekening over Het bureau constateert dat de H uitwerking van de doelmatig heidsmaatregelen binnen de ei gen organisatie vorig jaar nau welijks aandacht heeft gekregen. VH-Accountants drong hier in 1995 op aan. "hit is onder meer een gevolg van de op handen zijnde fusie ®et de twee andere waterschap- Pen in Zeeuws-Vlaanderen," al- flus VB-Accountants. „Uw aan- acnt is hierdoor meer gericht yP.de eigen organisatie-opzet. 9 onderkennen dit, maar aeh- en "et wel van belang dat uw fganisatie tot aan de fusie een fflimaal niveau van admini- ratieve organisatie en interne "®trole ontwikkelt, in stand a°udt en waarborgt." dagelijks bestuur van Huls- r Ambacht trekt zich de kritiek an.' Aan VB-Accountants is in- dels medegedeeld dat in het 'a\reen dergelijke rapportage hj schijnt. De exploitatiereke- I99fi Van Hester Ambacht over hat overigens af met een a"g saldo van 501.557 gulden ygenover ruim 74.000 gulden in v 'Het dagelijks bestuur stelt aa/j Hatig saldo toe te voegen de diverse reserves. go ka ve mi ge Ui bl is ge he sc to scl de st; dit KI bo KI. gel koi bo Ze m; wo ca; str roi 00

de Stem | 1997 | | pagina 4