fltj6 Eric Peirs slimste en sterkste Ellen Briquet wint Z-springen Mijl van Goes voor Edwin de Leeuw Cees den Hollander meest regelmatig Jochum Kuzee blijft knap baas over Miquel van Tongeren Dressuur voert boventoon tijdens kringconcours van De Honteruiters pESTEM SPORT ZEELAND B5 SKEELEREN Open Zeeuws kampioenschap skeeleren in Goes met zegevierende Belg PAARDENSPORT Regerend Zeeuws crosskampioen loopt van begin tot eind aan leiding ATLETIEK In triatlon te Zoutelande TRIATLON Clubrecord voor Sandra de Block In beslissende eindstrijd om open Zeeuwse titels supercross MOTORCROSS 5 AUGUSTUS 1997 g I I I I I MAANDAG 25 AUGUSTUS 1997 I jnonze sportmedewerker 1(0 - In de strijd om het open Imiws kampioenschap lieren toonde de 49-jarige IjelgEric Peirs zich de sterkste 'e slimste. In de wedstrijd Jioor C-rijders en veteranen l ét Peirs het niet op een eind- Ljnt aankomen, maar zege- l!ffde hij na een knappe solo. 1 iprinten is niet mijn sterkste iant en daarom zocht ik mijn duit in een ontsnapping," lirklaarde de winnaar na af- |oop< |:jc Peirs incasseerde in Goes zijn Eiste zege in dit seizoen. De Belg L veel in actie komt in Neder- landse skeelerwedstrijden en naar een vierde stek reikte in Weert, tot nu toe zijn beste resultaat, reed als schaatser ook de Elfstedentocht uit. „Maar skeeleren voert bij mij toch de boventoon." Op het 1100 meter lange parcours in Goes liet Peirs zich steeds in het voorste gelid zien. Hij was daar ook present toen na zeventien mi nuten zeven man lichtjes voorop kwamen. Ook de Zeeuwen Ferdi Wisse, Kees de Goffau en Kees Hoogerland gaven toen nog wei nig krimp. Een andere Zeeuw, Hubrecht Janse, raakte echter achterop na een valpartij. Nadat de zeven leiders in de kraag waren gevat zocht Kees Hooger land de ruimte op, maar het duur de niet lang of ook hij werd tot de orde geroepen. Direct daarna nam Eric Peirs het initiatief voor een ontsnapping in de toonaangeven de groep van 23 man. Peirs beet op de tanden en begon aan de laatste drie ronden (de wedstrijd ging over dertig minuten en drie ron den) met circa honderd meter voorsprong. Er kwam uit de volg- groep nog wel een reactie van Kees Hoogerland, maar deze kreeg geen effect. Peirs had in de slotfase nog genoeg reserves in petto om zijn voorsprong wat uit te bouwen en finishte als een ver diend winnaar. Kees de Goffau reikte naar een ze vende plaats en werd daarmee de beste Zeeuw. Ferdi Wisse kwam als elfde over de eindstreep en Kees Hoogerland werd achttien de. Van de vrouwen was de Bel gische Arjan de Koster de snelste voor haar landgenote Annelies Kroes. Bij de kadetten veroverde Jan Treur uit Oud-Sabbinge de ti tel en bij de pupillen werd Tieme van Ingebime (België) winnaar. Een Skate-Run-Skate-wedstrijd werd gewonnen door Hubrecht Janse. UITSLAGEN C-rijders en veteranen: 1. E. Peirs (Beveren), 2. H. Schipper (Warmond), 3. D. Boeve (Wapenveld), 4. J. van Wingerden (Hendrik Ido Ambacht), 5. G. Dekker (Voorthuizen), 6. G. Put (Wapenveld), 7. C. de Goffau (Ril land), 8. N. Bravenboer (Oud-Beijer- land), 9. R. Overmeire (België), 10. L. Meijering (Arnhem), 11. F. Wisse (Vrouwenpolder), 12. L. Berden (Ven- lo), 13. N. Blom (Nijkerk), 14. A. van Leest (Moerdijk), 15. W. van Beek (Oosterhout), 18. C. Hoogerland (Kruiningen), 24. D. Bukkens (Vlis- stngen). Kadetten: 1. J. Treur (Oud-Sabbinge), 2. M. Janse (Wolphaartsdijk), 3. M. Treur (Oud-Sabbinge), 4. P. Goverse (Kapelle), 5. J. Hoogerland (Yerseke). Pupillen: 1. T. van Ingebime (België), 2. M. van Steenis (Papendrecht), 3. A. de Slover (België), 4. M. van Os (Oos- terwolde), 5. K. de Goffau (Rilland). Skate-Run-Skate: 1. H. Janse (Wolp haartsdijk), 2. J. Nieuwenhuijze ('s- Heer Arendskerke), 3. W. van de Kreeke (Wilhelminadorp), 4. P. Boon man (Goes), 5. C. Schipper (Middel burg), 6. H. Bostelaar (Middelburg), 7. E. Vrugt (Middelburg), 8. D. van Hou- welingen (Grijpskerke), 9. M. de Looff (Wilhelminadorp). in het voetbal. Levenserva-J oen in het buitenland. Dat] nachtig. En door het voetbai 'e mogelijkheid. Kijk maa Jonk." zijn voorbeeld zou hij ook is bij een club als Ajax willen n. „Ik zag ze tegen Vitesse in competitiewedstrijd. Zo gemakkelijk als dat allemaal zou het met mij gaan als ik n loop, denk ik dan." irlopig zit hij nog twee jaar ïdam. En daar heeft-ie een ven', zoals hij zelf zegt. Maar 3ond niet aan met de aloude voetballers het makkelijk 3eetje trainen in de buiten-j eens per week een wedstrijd- alsjeblieft op zeg. Ik weeti voor moet doen om zo ver te /at ik er voor moet laten oir 'eau te blijven. Hoe scherp ikl ven om te constant te preste- e ik goed naar mijn lichaan teren om fit te blijven. Daar nensen nog wel eens gemak-1 erheen. Omdat ze geen idee .eze zomer, geeft hij toe, ■t hem wel aanwaaien. Een r Aruba om precies te zijn.] iken worden gedaan door: motions van Rob Jansen. Al- bureau aangesloten interna- orden in principe uitgeno- r het beachvoetvolley-toer-j Veronica dat jaarlijks ergens araïbisch gebied gehouden naar op de reservelijst, zei ik b Jansen. Prompt mocht ik week naar Aruba. In het eer-i xijdje viel Claeys van Feye-' t met een lichte blessure.' .e trainer Fritz Korbach zat y. Laat die Bondiipaar mee- Korbach tegen Van Gaal, het de jury. Da's goed zei Van t hem maar invallen. Ik heb et Gilles de Bilde nog twee gespeeld. Verloren van Wit- Witschge. Toen waren we al keld, maar hebben we nog: innen van Koeman en Koe- het een uitzonderlijke week. ld ik dan tussen voetballers oor stuk de top gehaald had- ik keek niet tegen ze op. Ik eet voor ze, omdat ik weet /oor hebben moeten doen om komen. De reacties waren algemeen heel prettig. Marc j Frank en Ronald de Boer, ekstra. Allemaal kwamen ze vragen hoe het met me |e het leuk dat ik weer terug j heeft me goed gedaan." ie week echt genoten. Tsjon- j ;e, dacht ik nog. Omdat ik aller ben, maak ik dit toch OoorJanMurre Kloosterzande - Dat op het totaal van de landelijke rui- |ters tachtig procent de dresuursport beoefent, bleek even- tijdens het geslaagde kringconcours van de landelij- |g rijvereniging en ponyclub De Honteruiters op het ter- Liaan de Groenendijk te Kloosterzande. Lhogere dressuurklassen, Z2, hi, M2 en Ml, werden beoor- eeld door de juryleden Bosch, rilenSchilleman. Hun mening: De combinaties hebben over liet algemeen nog veel instructie liodig. Er zijn te veel slordighe- i, Dat lag beslist niet aan de |Mem." Jiettemin werden er in één ru briek, de Zl-klasse paarden, lnnstpunten gescoord. Zo pakte lii 25-jarige amazone uit Sluis, llaura Broodman met Gobert it De Zwinruiters, de hoofd lijs met niet minder dan 190 buiten. Diana Boone, instruetri- van manege Primeur in Eede, ns met Templar met 183 pun ier. goed voor het zilver. Zij soorde in het middagprogram- ïïtveneens het zilver. Deborah ai Lier met Iris Corona van De Oranjeruiters pakte het brons |iet 182 punten en daarmee haar e winstpuntje in de Z-klas- |st Zij won 's middags in die issede hoofdprijs, jrid Faes met Ivanti uit Bres- os was de.enige combinatie in Z2-klasse. Zij keerde huis waarts metfwee oranjelinten en rs, maar geen winstpuntje, lieke Cysouw met Etrichta van p Oranjeruiters debuteerde in H2-klasse en veroverde in de 1 eerste proef 156 en in de tweede ?roef 158 punten. Dit betekende pree winstpunten. Stal Van pethem uit Vogelwaarde, uit- ïamende voor De Honteruiters, 'as eveneens succesvol in de fcsuur. In de eerste proef bij peB-klasse paarden scoorde Gi- p met Liberty het zilver met punten en zus Femke met pcky Boy het brons met 160 punten. Goud was er voor Esther van de Vijver met Louise van De Oranjeruiters met 164 punten. In de tweede proef veroverde Fem ke het zilver met 160 en Gino brons met 159 punten. Nu was het goud voor clubgenote Maar- tje Eibers met Julano met 166 punten. Bij het springen was er geen kwantiteit, maar wel kwaliteit. De kersverse B-klassekampioen bij de paarden Martijn Cerpen- tier met Kallovita 2 van De Oranjeruiters bleek geen één dagsvlieg te zijn. Hij reed zich in de barrage met vier deelnemers. Daarin bleef hij foutloos met het stijlcijfer 49. Dat was goed voor de hoofdprijs. Eveneens een foutloze rit van de in uitsteken de vorm verkerende Jan van Noordenne met Krek Wak Wouw van De Oranjeruiters. Met het stijlcijers 44 behaalde hij het zil ver. Brons was er voor André Briquet met Twister van de rui- terclub Hulst. Ellen Briquet scoorde twee keer goud. Met Top Gun in de L-klas- se en met Queen in de Z-klasse. Martijn Cerpentier met Iduna debuteerde in deze Z-klasse. Tij dens de rit raakte hij een staan der, haalde een balk uit de le pels, liep nog tegen een fout op, maar behaalde wel het zilver. Brons was er voor Mare Brood man met Gobert van De Zwin- ruiters. Hans Vinke met Waldo van De Kleppertjes promoveerde naar de Z-klasse met een schit terende foutloze rit in 69,3 in de M-klasse, categorie E bij de po ny's. UITSLAGEN SPRINGEN B-pony's categorie C: 1. Sidney Mast met Nancy (Kleppertjes). Links Mare .Broodman, reservekampioen bij het Z-springen. Hij man, winnares van de Zl-rubriek dressuur. Categorie D: 1. Ilse Deurwaarder met Look Out's Justien (Kleppertjes). M-pony's categorie E: 1. Hans Vinke met Waldo (Kleppertjes). B-paarden: 1. Martijn Cerpentier met Kallovita 2 (Oranjeruiters), 2. Jan van Noordenne met Krek Wak Wouw (Zwinruiters), 3. André Briquet met Twister (Hulst). L-paarden: 1. Ellen Briquet met Top Gun (Hulst), 2. Annet Merk met Goofy, 3. Jan Noordhoek met Juventina (bei den Zwinruiters). M-paarden: 1. Carolien de Munck met Memforosa (Oranjeruiters). Z-paardwn: 1. Ellen Briquet met Queen, 2. Martijn Cerpentier met Idu na (Oranjeruiters), 3. Mare Broodman met Gobert (Zwinruiters). DRESSUUR EERSTE PROEF M2-paarden: 1. Ineke Cysouw met Et richta 158 punten, 2. Marja Kielman met Imposant (beiden Oranjeruiters) 154, 3. Teuneke Keizer met Passepart out (Luctor et Emergo) 150. Zl-pony's: 1. Wendy Elzen met More- na (Kleppertjes) 172. Zl-paarden: 1. Laura Broodman met Gobert 190, 2. Diana Boone met Tem plar (Biezenruiters) 183, 3. Deborah van Lier met Iris Corona (Oranjerui ters) 182. Z2-paarden: 1 Ingrid Faes met Ivanti (Zwinruiters) 170. B-paarden ring 2: 1. Esther van de Vij ver met Louise (Oranjeruiters) 164, 2. Gino van Goethem met Liberty 162, 3. Van onze atletiekmedewerker Goes - Edwin de Leeuw schreef de Mijl van Goes op hjn naam. De regerende Zeeuwse crosskampioen liep ran begin tot eind aan de lei- i, maar moest zich in de slotfase toch nog reppen om een van ver teruggekomen Mare Augustijn voor te blij ven. Ie Mijl van Goes, een bijnum- ®er van de jaarlijkse skeeler- wedstrijden, trok opnieuw niet Massa naar het Goese indus- Wepark. Slechts zeventien atle ten en één atlete kwamen in de jennishal het startnummer afha- »Het viel nog mee," aldus ™hn de Klerk van het organise- rende AV'56. „Er hadden zich namelijk maar zes atleten voor- "geschreven." "a een aanloop moesten er twee J®djes worden gelopen. Edwin !e Leeuw pakte gelijk de leiding. Miter hem vormde zich een Soepje met Erik Goosseri. Bart de Koster, Erik Deijnen en B-ju- mor Joost de Klerk. De Leeuw !vas niet meerde/achterhalen al pramen Mare Augustijn en Erik bossen nog aardig dichtbij. Het *as de eerste keer dat De ^euw, woonachtig in 's-Gra- 'npolder en lid van Dynamica, "ie mijl op zijn naam schreef. Edwin de Leeuw, onbetwist de sterkste in de Mijl van Goes. ■.Een Paar jaar terug ben ik hier "geens tweede geworden ach- ,er Gwt van de Weele. Dat was 5]jernge keer dat ik deelnam," de 23-jarige atleet, die de crosscompetitie als 'oei heeft, „Ik heb de afge- >en maanden wat baanwed- strijdjes meegepikt. Qua tijden niet erg sterk, maar ik heb lek ker gelopen en voel me toch goed in mijn huid zitten. Over een paar maanden moet ik er staan om mijn crosstitel te verdedigen. Wedstrijdjes als de mijl passen uitstekend in de voorbereiding. Ik had wat meer tegenstand ver wacht van bijvoorbeeld een man als ErikGoossen." De Terneuzenaar heeft echter pas van een wekenlange vakan tie genoten. „Wel getraind, maar je gaat toch wat luier worden als je niet op tijd uit bed moet," al dus de Terneuzenaar, die afgelo pen week in Cadzand-Bad Pa trick van Quekelberghe voor moest laten gaan. Eerste vete raan werd Eddy Smit van Delta Sport die als achtste binnenliep, zijn vrouw Greetje was de eerste en enige vrouw. Bij de oudere veteranen kwam Ron Abuijs, die we lang in de wedstrijden heb ben gemist, zich als eerste mel den. UITSLAGEN Jongens B: 1. Joost de Klerk (AV'56) FOTO JAAP WOLTERBEEK 4.47, 2. Rik Duym (Dynamica) 5.24. Mannen-senioren: 1. Edwin de Leeuw (Dynamica) 4.40, 2. Mare Augustijn (AV'56) 4.41, 3. Erik Goossen (Scheldesport) 4.42, 4. Bart de Koster 4.46, 5. Erik Deijnen 4.57,6. Bram de Visser (allen Dyna mica) 4.59, 7. Edwin Stolk (Flak- kee) 5.08, 8. Rini Bruggeman 5.12, 9. Marc van de Marei (beiden AV'56) 5.42. H40: 1. Eddy Smit (Delta Sport) 5.01, 2. Jaap Oele (AV'56) 5.18, 3. Willy Verbist (Dynamica) 5.46. H50: 1. Ron Abuijs (Veteranen Ne derland) 5.19, 2. Carlos Verbuyt (Scheldesport) 5.54, 3. Paul Blom (AV'56) 6.07. Vrouwen: 1. Greetje Smit (Delta Sport) 6.25. Femke van Goethem met Lucky Boy (beiden Honteruiters) 160. Ring 3: 1. Maartje Eibers met Julano (Honteruiters) 177, 2. Resy van Harn met Prnces (Haringruiters) 165, 3. Ilse Roozen met Jeannie (Graeve Jan) 162. L-paarden ring 3: 1. Margeretha van Amerongen met Jogger (Zwinruiters) 163, 2. Linda van Heese met Widekind (Oranjeruiters) 161, 3. Joek Begijn met Jashin (Haringruiters) 160. Ring 4: 1. Linda Bezemer met Jurcica (Graeve Jan) 162, 2. Annemarie Lip pens met Joost (Haringruiters) 161, 3. Els de Koster met Kilia (Oranjeruiters) 160. Mi-paarden: 1. Theo Perdaen met Jo- zias (Zwinruiters) 158, 2. Judith van Tienen met Niarka (Hulst) 154, 3. Anja van Vuuren met Dobey Isenhart (Oranjeruiters) 152. B-pony's categorie DE: 1. Anjo de Bruykere met Esmiralda (Honterui ters) 166,2. Eline de Zeeuw met Voyel- le (Kleppertjes) 158, 3. Suzanne de Plaa met Percival (Luctor et Emergo) 153. Categorie ABC: 1. Niek Brugge met Fl oor (Zwinruiters) 159, 2. Esther de Koster met Bruce (Biezenruiters) 156, 3. Emma de Schepper met Widske (Honteruiters) 153. L-pony's categorie DE: 1, Gwendoline Behr met Sanbuorster (Zwinruiters) 161, 2. Fieke de Rooy met Pasja (Grae ve Jan) 159, 3. Eline Overdulve met Latano (Graeve Jan) 156. TWEEDE PROEF Zl-pony's: 1. Wendy Elzen met More- Van onze sportmedewerker Zoutelande - Jochum Kuzee kwam een kleine drie weken gele den nog iets tekort om de triatlon van Westkapelle te winnen. Toen ging hij in het slotonderdeel 'stuk' en won Miquel van Tongeren. Afgelopen zaterdag in Zoutelande bleef de jeugdige triatleet uit het Thoolse St.-Annaland overeind. Sterker nog, Van Tongeren moest op zijn geliefkoosde onderdeel, het lopen, nog een kleine minuut toegeven. Dus won de 18-jarige Kuzee zijn eerste grote wedstrijd in de provincie. behaalde brons met Gobert in Kloosterzande. Rechts Laura Brood- FOTO WIM KOOYMAN na 160. Zl-paarden: 1. Deborah van Lier met Iris Corona 165, 2. Diana Boone met Templar 153. Z2-paarden: 1. Ingrid Faes met Ivanti 169. M2-paarden: 1. Ineke Cysouw met Et richta 156, 2. Karin de Feber met Mat- tie 152, 3. Esther Picavet met Hakim (beiden Hulst) 150. Ml-paarden: 1. Mirjam de Feber met Orlanda (Hulst) 163, 2. Renee Brugge man met Kalusha (Zwinruiters) 152, 3. Judith van Tienen met Niarka 149. B-paarden ring 2: 1. Michelle Morre met Levade (Graeve Jan) 171, 2. Jeroen Loman met Wadner (Zwinruiters) 170, 3. Winnie Versol met Silcke (Honterui ters) 170. Ring 5: 1. Maartje Eibers met Julano 166, 2. Femke van Goethem met Lucky Boy 160, 3. Gino van Goethem met Li berty 159. B-pony's categorie DE: 1. Eline de Zeeuw met Voyelle 162, 2. Anjo de Bruykere met Esmiralda 161, 3. Su zanne de Plaa met Percival 159. Categorie ABC: 1. Niek Brugge met Fl oor 159, 2. Esther Koster met Bruce 158, 3. Charlotte de Zeeuw met Anous- chka (Kleppertjes) 157. L-paarden: 1. Annemarie Lippens met Joost 166, 2. Els Koster met Kilia 164, 3. Monique Hellemun met Lyon's (Oranjeruiters) 161. L-pony's: 1. Fieke de Rooy met Pasja 172, 2. Gwendoline Behr met San buorster 168, 3. Sam de Zeeuw met El vira (Kleppertjes) 156 punten. Het wordt wellicht niet zijn laat ste. Wel de laatste van het sei zoen, want gaf hij na de finish in Zoutelande te kennen: „Ik ga ko mende week mijn kamer inrich ten in het Limburgse Elsloo. Dan komt de studie op het eerste plan, al blijf ik wel serieus met de triat- lonsport bezig, want ik wil de lat de komende jaren weer wat hoger leggen." Hij verkoos in Limburg te gaan studeren om de contacten met trainer Delahaye nog meer te in tensiveren. Zoutelande kreeg weer zijn triatlon. Samen met Kruiningen en Westkapelle is het de enige 'overlevende' van wat ja ren terug een schitterend circuit was met een negental wedstrij den. Ruim honderd atleten doken zaterdag onder tropische tempe raturen de Westerschelde in om de 750 meter zwemmen af te wer ken. Joan Mudde, ooit tegen de nationale top aanleunend, kwam als eerste 'aan wal'. Kort achter hem volgde de jeugd met Arjan van Oord en Jochum Kuzee. Iets verderop Miquel van Tongeren, Bram van de Wege, Ronny de Martelaere en de eerste vrouw Chantal Maat. Tijdens de 30 kilometer fietsen, gekenmerkt door heel veel 'stayerswerk', greep Kuzee vrij vlot Mudde in de kraag die aan het eind van het fietsonderdeel op 2 minuten werd gesignaleerd. Van Tongeren rukte op naar de tweede stelling terwijl ook de winnaar van vorig jaar, Adriaan Janisse, zich in de voorste linies kwam meldden. Met een minuut voorsprong be gon Kuzee aan het afsluitende onderdeel, de 6 kilometer lopen. Terwijl iedereen dacht dat Van Tongeren de zaak recht zou zet ten verspeelde de Souburger nog bijna een minuut op zijn jongere concurrent. Janisse kwam als derde binnen voor de jeugdige Remy Vasseur, die hier liet zien dat het geen toeval is dat hij het klassement aanvoert van het lan delijke jeugdcircuit. Ook veteraan Frans Daalman had weer een dag waarin hij alles kan. De Bressiaander, die het karakter heeft om onder alle temperaturen en omstandigheden voluit te kun nen gaan, kwam als tiende binnen Van onze atletiekmedewerker Oudenaarde - Sandra de Block liep in het Belgische Oudenaarde een nieuw per soonlijk en RKHAV-clubre- cord op de 1500 meter. De Hulster C-juniore liep in deze sterk bezette wedstrijd een tijd van 5.00,0. Het bestaande clubre cord, ook al in haar bezit, stond op 5.07,0 en haalde het bij de veteranen. Ook weer present was Adri Flip- se. De Westkapellenaar, door fy sieke problemen een paar jaar te rug geveld nadat hij in deze sporttak een van de toonaange- vers in de provincie was, kwam als vierde veteraan over de streep. Was het bij de mannen een schouwspel met een hoog kijkcij fer, datzelfde gold bij de vrouwen waar Chantal Maat met grote voorsprong uit het water kwam voor juniore Marjan van de Velde, die zou terugvallen. Maat, die op het fietsonderdeel normaal ge sproken te veel moet inleveren, bleef deze keer ook op dat onder deel overeind. De gedoodverfde favoriete Marianne Provoost kon pas in de slotfase van het loopon derdeel de zaken rechtzetten na dat ze pas als vierde van de fiets was gekomen achter Maat, Van de Velde en Edith Gerards. De organisatie van deze slotwed strijd van het Zeeuwse Super Prestige-circuit in de provincie (er wordt in Bergen op zoom nog een wedstrijd afgewerkt) was in handen van de Stichting sport evenementen Zoutelande. Miquel van Tongeren is na Zoutelande de nieuwe leider in dit circuit. UITSLAGEN JEUGD 250 METER ZWEMMEN, 7 KM FIETSEN EN 3 KM LOPEN Jongens: 1. Christian van Leeuwen (Zoutelande) 40.10, 2. Frank van Te- tering (Oosterhout) 41.10, 3. Leon Ja- cobse (Zoutelande) 41.48, 4. Martin Lensen (Oost-Souburg) 43.37, 5. Da niël Reuter (Duitsland) 45.46. Meisjes: 1. Marianne Monster (Zuid- land) 46.01, 2. Elly van de Zande (Waalwijk) 47.14, 3. Jetteke Buitel aar (Alphen aan de Rijn) 50.32. ZOMID-TRIATLON 750 METER ZWEMMEN, 30 KM FIETSEN EN 6 KM LOPEN H14: 1. Remy Vasseur (Vlissingen) 1.26.57. H17: 1. Jochum Kuzee (St.-Anna land) 1.21.40, 2. Arjan van Oord (Middelburg) 1.31.41, 3. Marco Mon ster (Zuidland) 1.34.56. H21: 1. Miquel van Tongeren (Oost- Souburg) 1.23.39, 3- Adriaan Jqqisse (Westkapelle) 1.24.53, 3. Joan Miidde (Tiel) 1.27?27, 4. Raymond Luijks (Hoogerheide) 1.28.01, 5. Wim Ver burg (Goes) 1.28.37, 6. Bram van de Wege (Philippine) 1.29.03, 7. Sjaak de Kok (Lewedorp) 1.29.31, 8. Jan Adams (België) 1.30.34, 9. Arjan Ver- hage (Westkapelle) 1.31.04, 10. Mar co Geldof (Middelburg) 1.32.25, 11. Frans Smolders (België) 1.33.03, 12. Koen Linders (Bergen op Zoom) 1.33.54, 13. Arjan Hartog (Vlissin gen) 1.34.27, 14. Jacco Schroevers (Arnemuiden) 1.35.06, 15. Jordy Meerman (Middelburg) 1.35.11. H40: 1. Frans Daalman (Breskens) 1.29.56, 2. Theo van Hal (Middel burg) 1.32.23, 3. Wim Krols (Bergen op Zoom) 1.32.56, 4. Adri Flipse (Westkapelle) 1.34.00, 5. Jos Boot (Zoutelande) 1.35.38. H50: 1. Pieter Verhage (Westkapelle) 1.35.09, 2. Wim de Jonge 1.46.02, 3. Martien Francken (beiden Bergen op Zoom) 1.46.15. H60: 1. Herman den Boer (Bergen op Zoom) 1.42.38. D17: 1. Chantal Maat (Middelburg) 1.35.36, 2. Marjan van de Velde (Tho- len) 1.41.28. D21: 1. Marianne Provoost (Lewe dorp) 1.34.23, 2. Jaqueline van Os (Tholen) 1.37.14, 3. Edith Gerards (Wolphaartsdijk) 1.38.29, 4. Simone Wondergem (Serooskerke) 1.42.45, 5. Therése Schuit (Oost-Souburg) 1.42.48. D40: 1. Wil de Nooyer (Serooskerke) 1.43.60, 2. Jeanne van Hal (Middel burg) 1.55.04, 3. Annemarie Monster (Zuidland) 2.03.05. Door Rinus Verberkmoes Wemeldinge - Op het crosster- rein van MC De Sproeier in Wemeldinge, heeft Cees den Hollander uit Aagtekerke de winst in de supercross in de open klasse veilig gesteld door als tweede in het dagklasse ment te eindigen. „Ik had graag een keer gewonnen," stelde deze 29-jarige piloot, die na zes races het klassement won, maar nooit tot een dagze ge kwam. Op het 1000 meter lange goed ge prepareerde terrein in de Oude Polder moest Den Hollander zijn eerder genomen voorsprong ver dedigen. Slechts in theorie kon hij nog geklopt worden door Pascal de Zeeuw. Zo ver kwam het niet. Temeer daar deze laatbloeier, hij begon pas op 21-jarige leeftijd met motorcrossen, de eerste man che won na een fikse strijd en voorafgegaan door een razend snelle start, met zijn naaste bela ger Pascal de Zeeuw uit Axel in zijn wiel. De Zeeuw zou uiteinde lijk in deze eerste confrontatie als vijfde eindigen, omdat deze slager uit Axel het geweld vooraan niet aankon. Een strijd waarin met name Erik van der Wekken uit Zierikzee zich meer dan bemoei de. Deze vedette uit Schouwen moest echter het hoofd buigen en wachten op de herkansing in de tweede manche, omdat Den Hol lander met zijn Honda 250 cc de deur goed op slot hield. In deze tweede manche opende de onderhoudsmonteur uit Aagte kerke opnieuw ijzersterk. Hij moest Joris van Strien zelfs even voor laten gaan om hem daarna weer terug te pakken om vervol gens opnieuw een robbertje uit te gaan vechten met Van der Wek ken. Laatstgenoemde won deze strijd uiteindelijk ruim en pakte daarmee tevens de dagzege. In de totaalstand bleef Den Hollander met een totaal van 272 punten na zes wedstrijden, riant op kop. De beker die daarvoor stond, was dan ook voor hem. Pascal de Zeeuw bleef tweede ondanks een vijfde en zevende plaats. Hij tota liseerde 235 punten en bleef daar mee Willem-Jaap Jansen (231 punten) net voor. Joris van Strien uit Dirksland bleef in de eindaf rekening op de vierde plaats staan, ondanks dat hij twee keer als derde finishte. Zijn totaal na zes ontmoetingen was 179 punten. In de klasse 125 cc was Kevin Reynard ongenaakbaar. Deze 15- jarige uit Oudenaerde was al ze ker van de zege voordat het eerste startschot op het terrein van gast heer en voorzitter Adrie Tissink viel. Eerzuchtig als deze talentrij ke zuiderbuur is, ging hij voor de winst van start. Dit bleekeen stuk moeilijker dan verwacht, omdat met name Rutger Bimmel uit Domburg enorm goed partij gaf. In de eerste manche liep hij na een goede start uit naar zes seconden voorsprong. Tien minuten later zat Reynard in zijn wiel om hem zestig tellen daarna te passeren en te winnen. Tweede manche In de tweede manche gebeurde ei genlijk hetzelfde. Zij het dat Rey nard hier van meet af aah al aan het wiel van snelle starter Bimmel kleefde. Na deze winst van Rey nard kwam hij uit op 278 punten. Bimmel bleef tweede in het eind klassement (198 punten) en Arjo Verhage uit Aagtekerek derde met 193 punten. Laatstgenoemde nam daarmee de derde plaats over van Dennis Schelleman uit Ma- grette die niet aan de start kwam. In de jongste en lichtste categorie bolde Dion Verhulst uit de Axelse Sassing met de armen geheven na twee manches door de meet. Hij wist zich op dat moment kam pioen in de klasse 60/80 cc. Hij had graag de dagzege geboekt, maar helaas voor hem verliep het in Wemeldinge anders dan ver wacht. „Een kapotte koppeling maakte dat ik onvoldoende kon schake len," meldde de 14-jarige scholier van 'De Rede' in Terneuzen. Nu moest deze leerling mechanische technieken een viertal crossers voor laten gaan. En dat was Ver hulst eerder in deze competitie nog niet overkomen. De dagzege zag hij naar de superieure Dieter Losveld uit Gullegem gaan. De Kapellenaren Twan en Yurie van Liere werden respectievelijk tweede en derde en Gregory de Nooyer uit Oost-Souburg vierde. In de eindafrekening bleek Dion Verhulst op 278 punten uit te ko men, ruim voldoende voor de eindzege. Gregory de Nooyer werd in het eindklassement twee de met 259 punten. Johan Fre- deriks uit 's-Heerenhoek mocht zich als derde op het ereschavot meldden. Hij kwam uit op 222 punten en passeerde daarmee Ri nus van der Ven uit Vlissingen, die niet aan de start verscheen omdat hij gisteren (zondag) in Joure uit moest komen in een NK- wedstrijd.

de Stem | 1997 | | pagina 17