fie niet snel is, moet slim zijn Kraay mist Europese titel na slordig slot lemmering Sörensen verstevigt leiding in Grote Prijs Zwitserland r actisch meesterbrein Michael Schumacher brengt fans in extase Huisman beleeft droomweekeinde in Francorchamps Verstappen kan de rem niet vinden B2 )BSTEM SPORT B3 IE /RAGEN ropese competitie Van der Sar en Litmanen bij Formule I SPORTNIEUWS KORT Seedorf langer bij Real Madrid Tsjechië mist WK voetbal Ricardo Cruz op het matje Hockeyers verliezen finale Zilver en brons bij WK tweespannen Europese waterpolotitel voor Hongaren Hoenselaar niet naar WK dart Thoonen terug als trainer Eddy Smulders Twee keer zilver voor Anna Wood Green verovert wereldtitel middengewicht iG 25 AUGUSTUS 1997 FC UTRECHT - MW 6-1 (3-0) 30 1-0, 41. Mols 2-0, 44. Robb6mond3°n 1 59. Landzaat 3-1, 61. Decheive? z'?'1 67. Beekink 5-1, 89. Van Nieuwkerk^! Scheidsrechter: Uilenberq Tn»„.k wars: 10.000. 'oescho, FC UTRECHT: Postma; Refos Van n Gaag, Nascimento en Asmus- Sn? satta, Robbemond, Witschoo iro u nandez) en Van Mol; Mols lao' v'J Nieuwkerk) en Decheiver (62 J ink). 1 eolt- MW: Van Duynhoven; De Jn„„ Janssen (63. Einarson), LuvDers nS'l Dl..m\ IUQJ 11 MAANDAG 25 AUGUSTUS 1997 FC TWENTE 0-0.' Schaap. Toescho Plum) en Heubach; Joordens Volm« en Landzaat; Taiwo (58. Ahannach)' Nygaard en Bouma. n'' VOLENDAM - Scheidsrechter: wers: 4000. Gele kaart: Steur, Persiin en Sch„i, (Volendam), Oude Kamphuis Hoogma (FC Twente) VOLENDAM: Hilbers; Persijn, Binken Nijholt en Matthaei (60. Govedaricai Valk, Inia, Molenaar en Steur (81 no Bruyn); Schulp en De Vries (46. Tu'ma ni). FC TWENTE: Boschker; Oude Kamu huis, Hoogma, Karnebeek en McKin non; Steinmann Van Halst, Ten Caat en Ter Avest (72. Sumiala); Bosman en Petrov. RKC - FC GRONINGEN 1-1 (0.0) Scheidsrechter: Luyten. Toeschou wers: 3250. Gele kaart: Hugo, Koeman (FC Groningen), Lammers (RKC) RKC: Van Dijk; Van Aerde, Van Wan D.evA/illomcnn rooy, Kalezic en Hill; Rommedahl Van «W|ert WlllemSen Diemen en Nielsen; Ramilla, Van jve (anp) - Twee bogeys en double bogey op de laatste holes hebben golfer Niels ia« de zege gekost in het Eu- iS golfkampioenschap voor jjurs. De Utrechtenaar ein- door zijn slechte slot (dag- 73, een boven par) van het jooi op Golfclub Domaine dial op de vijfde plaats, vier achter de nieuwe kam de Belg Didier de Vooght. birdies op negen en tien Kraay op gelijke hoogte jje Vooght. Beiden stonden dat moment op tien onder blaar waar de Belg de rest de baan in par speelde (met bogey en een birdie), daar verloor de Nederlander het toer nooi in feite op twaalf en der tien. Zelfs een plaats op het ere podium bleek Niels Kraay niet gegund, want op achttien liet hij na een matige approch opnieuw een bogey noteren. Kraay ein digde op een toernooitotaal van 282 slagen, zes onder par. De Vooght finishte na een 69 op een score van 278. Toch kon Kraay na afloop nog een beetje tevreden zijn, al was het maar omdat mede door zijn prestatie drie Nederlanders bij de beste tien eindigden. Boven dien was een vijfde plaats meer dan waar hij vooraf op had kun nen hopen. Ralph Miller werd, na een 71 in de slotronde, met een totaal van 283 vijfde. Rutger Buschow liet een 69 noteren en dat leverde hem een totaal van 284 (-4) op. Dat was goed voor een achtste plaats. Favoriet Maarten Lafe- ber en Vincent Rodenburg kwa men op dag vier niet meer in ac tie. Zij hadden de cut (na drie ronden) gemist. Johansson her haalt winst Europees Open. De Zweedse golfer Per-Ulrik Jo hansson heeft zondag in Dublin zijn overwinning van vorig jaar in het Europees Open herhaald. Zes slagen bedroeg zijn voor sprong op de Engelsman Peter Baker. Johansson toucheerde een cheque van 470.000 gulden. De Spanjaard Jose-Maria Olaza- bal deelde de derde plaats met de Schot Raymond Russell. Hij deed zijn landgenoot Steve Bal- lesteros daarmee een groot ple zier. Olazabal staat sinds zondag op een automatische plaats voor het Ryder Cup-team. Hij hoeft zodoende niet te rekenen op een wildcard van de captain. Balles- teros kan ze nu gerust geven aan twee Europeanen van de Ameri kaanse Tour; Nick Faldo uit En geland en Jesper Parnevik uit Zweden. Genève. EK Amateurs. Eindstand: 1. De Vooght (Bel) 278 slagen (-10), 2. Garcia (Spa), Duck (Eng), Donald (Eng) 281, 5. Kraay (Ned) 282, 6. Miller (Ned), David (Fra) 283, 8. Buschow (Ned), Dier (Dui), Van den Berg (Zaf) 284. Dublin. Europees Open, 2,8 miljoen gulden: Eindstand: 1. Johansson (Zwe) 267 (68 64 66 69), 2. Baker (Eng) 273, 3. Olazabal (Spa), Russell (Sch) 274, 5. Carter (Eng), Davis (Eng), Olander (Zwe), Rocca (Ita) 275. Akron. World Series. Stand na derde dag: 1. Cook (VSt) 204 slagen, 2. Mickelson (VSt) 205, 3. Norman (Aus) 206, 4. Price (Zimj 207, 5. Westwood (GBr), Ogrin (VSt), Woods (VSt) 208. Stockholm. Zweeds Open, vrouwen. Eindstand: 1. Sorenstam (Zwe) 277 slagen 67 67 73 70), 2. Nilsmark (Zwe) 283 (71 72 69 71), 3. Lopez (VSt) 285 (66 71 74 74). Wassenaar. NK Foursomes, finales: Vrouwen: Aghina/Lempers winnen met 1 hole van Croockewit/Van Brasem. Mannen: Rutgers/Machielsen win nen met 8 en 6 van Van Doorne/Van Dam FcTRON^NGEN^I^dewijks^hoen- I''r00(^ ge^eurde menig- makers, Koeman, Elshot en Peeper Hugo, Huizingh en Atteveld (57. Leo nardo); Magno, Bombarda en Ax (79 Mathijs). VITESSE - RODA JC 3-1 (1-0). 32 Trustfull 1-0,47. Perovic 2-0,81. Vrede 2-1, 90. Curovic 3-1. Scheidsrechtei Luinge. Toeschouwers: 7078. Gele kaart: Kreek, Van den Brom, Goossen (Vitesse), Valgaeren, Tomasic (Rnria JC). VITESSE: Westerveld; Sturing, Van der Hoeven (61. Bos), Van den Brom, Goossen en Van Hintum; Perovic', Trustfull (82. Fortes) en Kreek; Curovic en Machlas (89. Willems). RODA JC: Damjanac; Senden, Vrede, Valgaeren (78. Martens) en Van Haar- en; Doomernik, Schops (49. Tomasic), Van Houdt en Lawal; Torma (46. Van der Luer) en Peeters TOPSCORERS 1. Bosman (FC Twente), Arveladze (Ajax) 3, 3. Babangida (Ajax), Magno (FC Gro ningen), Stewart (NAC), Bruggink (PSV), Cocu (PSV), Nielsen (RKC), Vre de (Roda JC), Mols (FC Utrecht), Den nis de Nooijer (Sparta) 2. 1-1; ven, lera- tar - :ch - Den .38. ;traf- ïop), nge- 6-1, Jol. Wig- izen, Ga- i: Jol helft stil wegens spreekkoren aanhang Go Ahead Eagles. EINDHOVEN - HELMOND SPORT 4-0 (1-0). 28. Da Costa 1-0,61. Schuman2- 0, 66. Van der Borght 3-0 (strafschop), 90. Martens 4-0. Scheidsrechter: Van der Pas. Toeschouwers: 2845. Gele kaart: Schuman, Van der Borght (Eind hoven), Bovee, Van Es, Schaefer (Hel mond Sport). CAMBUUR - TELSTAR 4-1 (3-0). 12 Van der Laan 1-0, 17. Berghuis 2-0 (strafschop), 36. Abma 3-0; 5£. Van der Laan 4-0 (strafschop), 87. Abdallah 4-1. Scheidsrechter: Van Meerkerk Toeschouwers: 4500. Gele kaart: Li- geon (Telstar), Loontjes (Cambuur). ADO DEN HAAG - EMMEN 3-2 (2-2) 10. De Vreede 1-0, 23. Van Oostrum 1 1,37. Van der Roer 2-1, 44. Platvoet 2- 2, 65. Meijer 3-2. Scheidsrechter Reygwart. Toeschouwers: 2900. Gele kaart: Steyn (ADO Den Haag), Kooij man (Emmen). VEENDAM - DORDRECHT 1-1 (0-1) 44. Leerdam 0-1, 56. Ebbinge 1-1 Scheidsrechter: Braamhaar. Toe schouwers: 3651. Gele kaart: Myssing Lems (Dordrecht). FC DEN BOSCH - FC ZWOLLE 1-2 (0 0). 85. Bruin 0-1, 86. Waterink 1 (strafschop), 90. Bruin 2-1. Scheids rechter: Vink. Toeschouwers: 3115 Rode kaart: 72. Van der Haar (FC Zwol Ie). Gele kaart: Kromheer (FC Zwolle). VW - SC HERACLES 1-1 (0-0). 66. Hof man 1-0, 67. Hilgerink 1-1. Scheids rechter: Inia. Toeschouwers: 1561. Ge Ie kaart: Bakboord, Schol (VW), Vel ten. Klaver (Heracles). HAARLEM - RBC 1-2 (0-1). 36. Van Loenhout 0-1, 50. Van Loenhout 0-2 80. Van de Brink 1-2. Scheidsrechter Van Dongen. Toeschouwers: 1223 Rode kaart: 55. Penders (2x geel/RBO 55. Poortvliet (trainer RBC). Gele kaart Hoever, Strobbe (Haarlem), Jacobs Remie (RBC). yoor het erepodium van circuit in Francor- ips raakte in extase. Schumi, Schumi," brul de Duitse Formule-I- die maar enkele tien- Jen kilometers over de as van de 'Heimat' hoef in te reizen om hun favo- jt in de Grote Prijs van elgië zijn vierde seizoen- je te zien behalen, szijn Ferrari niet snel genoeg ode Williams van concurren- Jacques Villeneuve achter te houden, heeft Schuma- ernog altijd zijn slimheid. Hij tactisch meesterbrein en ludt de trucs moeiteloos uit ju mouw. Soms is een slimme zelfs zo goed, dat hij hem tekeer kan gebruiken. Sals een ouderwetse landbou- die met zijn oogst voor een it deel afhankelijk is van de ementen, beschikt Schumacher eerde vaardigheid om het weer lezen'. De wolkenformaties, twind en de temperatuurveran- ■Égen geven hem voldoende «rijzingen voor een nauwkeu- f voorspelling. Schumacher is toren en getogen in Kerpen, tl ver van Francorchamps. tsr in de Eifel gelden dezelfde atmrwetten als in de aangren- Ardennen, waar Schu- nchter gisteren zijn troeven TOPSCORERS 1. Langerak (AZ), Bruin (FC Zwolle) 3. 3. Huiberts (AZ), De Jong (ADO Den Haagl Van der Roer (ADO Den Haag), De Vreed« (ADO Den Haag), Canale (FC Den Bosch), Van der Laan (Cambuur), B. MarbusGuo Ahead Eagles), Van Loenhout (RBC), Ebpin- ge (Veendam), Van der Belt (FC Zwolle) 2. vege- servegetal: 26. Joker: 4140115. Duitse lotto: 6-11 -24 - 27 - 31 vegetal: 9. Supergetal: 6. 19. Re- Spiel 77: 0741956. Super 6: 955765. 45. Res®r' zitter van zowel de klank bordgroep als de stuurgroepi die het proces als gevolg va» het Strategisch Bedrijfstak- onderzoek zal begeleiden, B de klankbordgroep hebbe» voorts onder anderen de voor zitters Van der Burg (Spart® Enzerink (De Graafschap) a Herremans (FC Utreht) na mens de Eredivisie NV ting. Jan Schouten (FC Den Bos»11 doet onder anderen mee na mens de eerste divisie. profvoetbal buigt zich elD volgende maand tijdens buitengewoon algemene ver gadering Betaald Voetbal voor het eerst over de uitko®' sten van het Strategisch drijfstakonderzoek. ancorchamps - De Fer- met de truc die Schu- acher drie maanden geleden «kal met succes toepaste in Mo rn, De weergoden voorspelden leren regenbuien in de late idag, maar Schumacher voel- aan dat de nattigheid Fran- «rchamps wel eens eerder kon 'reiken. Dus liet hij twee Ferra- 'sin gereedheid brengen: de ene voor droog weer en de ndere op natte baan. En wat beurde? Om ttien minuten oor twee, terwijl de wagens sjzamerhand de pits verlieten zich op te stellen voor de srt, begon het te stortregenen, •s stapte Schumacher in de lat-weer-auto'. De concurrentie >d geen tijd meer voor ingrij- sde veranderingen aan de auto "noest genoegen nemen met 11 paar provisorische aanpas sen. Meesterzet nummer twee Ede juiste inschatting hoe snel bui zou overdrijven. De mees- andere wagens vertrokken op Eenbanden maar Schumacher Wjn Ferrari voorzien van 'in- ®ediates' voor een opdrogen- baan. Dat betekende meer 1(lheid en langer doorrijden tot Eerste pitstop. Vanaf de derde brtplaats itste 'Schumi' bin den rondjes voorbij Alesi en fcieuve naar de leiding. Zijn •aliteiten als 'regenrijder' uit eend sloeg hij zo'n groot gat fi de achtervolgers dat zelfs tij - 'ns de twee pitstops de eerste J»ts niet verloren ging. Tegenover de perfecte strategie van Schumacher en zijn Ferrari- equipe stond het gestuntel van Jacques Villeneuve en de Willi- ams-ploeg. Een snelle wagen kunnen ze wel bouwen bij Willi ams, maar het denkwerk is niet hun sterkste kant. „Dat we voor de start de verkeerde banden ko zen, is nog daar aan toe. Maar ik begrijp niet dat het team me niet verteld heeft welke keuze Schu macher maakte. Dan had ik nog kunnen reageren," mopperde Villeneuve. Schumacher had tijdens de trai ningen achter Villeneuve aan ge hobbeld, maar nam na de race wel plaats op de hoogste trede van het erepodium. „Terwijl ik daar stond, was mijn hoofd hele maal leeg," zei Schumacher. „Want ik had het succes hele maal niet verwacht. Ik voelde me alleen maar heel erg gelukkig." De Duitser heeft Ferrari na twaalf van de zeventien Grand Prix-races al meer overwinnin gen dan in het complete vorige seizoen bezorgd. „Maar daarmee neem ik geen genoegen," zei Schumacher en knipoogde naar de wereldtitel. De voorsprong van Schumacher op Villeneuve bedraagt twaalf punten. Dat kan met een punt verminderen, want Mika Hakki- nen hangt een diskwalificatie bo ven het hoofd. Verliest de Fin zijn derde plaats in de Belgische Grand Prix dan schuift Villeneu ve op naar de vijfde plek in de daguitslag. De brhndstof die tij dens de training in de McLaren van Hakkinen zat, wéék volgens de controleurs van de internatio nale autosportfederatie FIA af van de opgave die door het team was gedaan en dat is verboden. Hakkinen, die zaterdagmorgen ook al hard van de baan vloog omdat de wielvergrendeling het begaf, werd in eerste instantie bestraft met de laatste start plaats. Na het aantekenen van hoger beroep mocht hij in af wachting van een definitieve be slissing toch in de voorhoede ver trekken. „Ik hoop nu maar dat ik de derde plaats mag houden," zuchtte de Fin na de race. „Het betekent een mooi besluit van een bewogen weekeinde." Hakkinen hield samen met de Braziliaan Pedro Diniz al wel een voorwaardelijke schorsing over aan de Belgische Grand Prix. Beide coureurs haalden voorlig gers in terwijl de veiligheidsauto nog in de baan was. Voor Hakki nen geldt een proeftijd van twee races, voor Diniz één minder. Schumacher overblufte de concurrentie door in het natte Francorchamps zonder regenbanden te vertrekken. Gokkend op een snelle opklaring startte de Duitser met intermediates, die het midden houden tussen slicks en profielbanden. foto reuters Van onze verslaggever Francorchamps - Patrick Huis man vierde gisteren zijn 31e verjaardag in Francorchamps met een overwinning in de Por sche Supercup, een race in het bijprogramma van de Formule I. „Dit is een droomweekeinde," jubelde de lange coureur uit Bornerbroek. „Ik was zaterdag jarig, reed voor de eerste keer de snelste trainingstijd en heb door mijn overwinning ook de leiding terug in het algemeen klassement." Huisman strafte halverwege de race op het Ardennencircuit een foutje van de leider Patrick Si mon genadeloos af en hield daarna de concurrentie op af stand. Hij finishte met zestiende seconde voorsprong op de Duit ser Horst Farnbacher, die ook in het klassement de tweede plaats bezet op vier punten afstand van Huisman. Er worden dit seizoen nog twee races voor de Porsche Supercup gereden: op 21 september op de Oostenrijk se Al Ring en op 28 september op de Duitse Nürburgring. Van onze verslaggever Francorchamps - Jos Verstap pen had afgelopen weekeinde in Francorchamps moeite met het vinden van de rem. Daardoor schoot de Limburgse Formule- I-coureur zaterdag tij dens de kwalificatietraining voor de Grote Prijs van België met zijn Tyrrell-bolide van de baan. Gisteren in de race vloog hij in precies dezelfde Rivage-bocht opnieuw in de grindbak. „Puur mijn eigen schuld. Ik wilde te veel," zo trok hij het boetekleed aan. In de training miste Vers tappen met zijn voet de rempe daal, waardoor zijn wagen veel te laat vaart verminderde. Een botsing met de bandenstapel langs de baan was onvermijde lijk. De race begon gisteren voor spoedig. „Alles liep op rolletjes," aldus Verstappen. „Samen met technisch directeur Postlethwai- te koos ik de juiste banden. Ook vonden we het goede moment om banden te wisselen." Verstappen reed na 25 ronden op de achtste plaats, met Ferrari- coureur Irvine, de Braziliaan Di niz en teamgenoot Salo in zijp kielzog. Zijn beste prestatie van het seizoen kwam in zicht, maar hij liet zich opjagen door de con currentie. Verstappen: „Ik zocht voortdurend naar de limiet. Daarbij nam ik te veel risico." Precies voor een tribune waar de een reisorganisator een compleet vak had afgehuurd voor Neder landse Formuie-I-fans, maakte Verstappen een pirouette en slip te van de baan. Van onze verslaggever Francorchamps - Edwin van der Sar en Jari Litmanen konden gisteren hun gebrui kelijke plek voor het televi sietoestel om een Formule I- race te volgen, verruilen voor een plaats in het renners kwartier van Francorchamps. De beide Ajax-voetballers be leefden de Grote Prijs van België als gast van het Tyrrell-team. Litmanen is bevriend met zijn landgenoot Mika Salo, die even als Jos Verstappen voor Tyrrell rijdt. Hij laat samen met Van der Sar, die ook een autosportfan is, geen gelegenheid ongebruikt om een Formule I-race te bezoeken. Aangezien Ajax vrijdagavond al in Sittard tegen Fortuna speelde, hadden Litmanen en Van der Sar alle tijd om gisteren een bezoek aan Francorchamps te brengen. "toh (anp) - De renner in or®was na 237,2 kilometer tiende seconde sneller dan vermoeide Tourwinnaar. ®jde Rebellin zegevierde "'tog in de Grote Prijs van "toerland met alleen elec- ®örsch waarneembaar ver tol van Jan Ullrich. d® klassieker die vroeger Kam- ®tischap van Zurich heette, tevigde de Deense Rabo-kop- n Rolf Sörensen zijn leidende er Ij ^et 't"assement om de ddbeker met de derde plaats. I Rebellin won onlangs ook to Trophée des Grimpeurs en «sica San Sebastian. De 26- i Italiaan behaalde als enige u ™eede overwinning in de cy- )en u-wereldbeker dit sei- zorgde ook voor de vier- taliaanse zege na Luik-Bas- n~Diik (Bartoli), San Se- an (hijzelf) en Rochester In ternational (Tafi), alle na de Torn de France. In het voorjaar won de Duitser Zabel Milaan-Sanremo, de Deen Sörensen de Ronde van Vlaande ren, de Fransman Guesdon (ploegmakker van Rebellin bij La Francaise de Jeux) Parijs-Rou- baix en de Deen Riis de Goldrace. Dit seizoen staan nog twee klas siekers op de kalender: Parijs- Tours en de Ronde van Lombar- dije. Het Nederlandse wielrennen staat nog met lege handen, zoals dat al sinds de Goldrace van 1991 (Maassen) het geval is. In Zürich moest 'Oranje' het doen met de ze vende plaats van Maarten den Bakker. Een pelotonnetje van 35 renners meldde zich aan bij de Oerlikon- wielerbaan in Zürich. Het par koers was in de warmte niet erg selectief. Er waren wel veel ont snappingen maar geen ervan droeg ver. De Nederlanders ble ven afzijdig. Raas' mannen fiets ten voor de leiderstrui van Sören sen en boekten zo succes, de cou reurs van Priem figureerden en moesten de zevende stek van Den Bakker koesteren. In het klassement om de wereld beker kwam Sörensen op 275 punten. Michele Bartoli stak te veel energie in de solootje kort voor Oerlikon en kwam pas als zesde over de streep. Bartoli tota liseerde 228 punten. Rebellin klom naar de derde plaats. Hij is in staat, mits hij zijn topvorm be houdt, de wereldbeker nog te win nen. Overwinningen leveren hon derd punten op. In Zürich was de tweede plaats van Ullrich opmerkelijk. De 23- jarige Duitser heeft zich sufge- koerst in een lange keten van cri teriums her en der sinds zijn triomfale binnenkomst in Parijs. De Zwitserse Grote Prijs was ove rigens zijn enige wereldbekerwed strijd. Zijn recuperatie bleek enorm, zijn klasse als hardfietser was al bekend. Dinsdag start de Tourwinnaar in de Ronde van Ne derland. Tom- Féminin Fabiana Luperini kroonde zich zelf zondag opnieuw tot koningin van de Tour Féminin. De Italiaan se won de Ronde van Frankrijk voor vrouwen voor de derde maal oprij. 'Patanina' deed haar bijnaam in de bergen opnieuw alle eer aan. De landgenote van bergkoning Marco Pantani won op het heuvel achtige terrein drie etappes en maakte hiermee het verschil in het klassement. De Zwiterse Barbara Heeb eindigde als tweede (2.36) voor de Canadese Linda Jackson (5.02). De twaalfde en laatste etappe ver reden de rensters in twee delen. De zege in de rit van Nice naar Valdeblore was voor de Russin Zabirova. Heeb pakte in het twee de gedeelte van Puget-Théniers naar Valberg het laatste dagsuc ces. De Nederlands vrouwen speelden in de Tour Féminin een bijrol. Slechts een enkele keer wisten ze binnen de top tien te finishen. Zürich. Grote Prijs van Zwitserland, wereldbeker: 1. Rebellin (Ita) 237,2 km 6.18.55, 2. Ullrich (Dui), 3. Sören sen (Den), 4. Heulot (Fra), 5. Virenque (Fra), 6. Bartoli (Ita), 7. Den Bakker (Ned), 8. Elli (Ita), 9. Ledanois (Fra), 10. Gontsjenkov (Rus), 11. Beat Zberg (Zwi), 12. Bortolami (Ita), 13. Petito (Ita), 14. Tafi (Ita), 15. Nardello (Ita), 27. Jonker 0.24, 47. Dekker 8.28, 58. Nelissen, 66. Boogerd, 78. Van Hees- wijk, 84. Breukink. Opgave: Vos kamp. Stand wereldbeker: 1. Sörensen 275 punten, 2. Bartoli 228, 3. Rebellin 205, 4. Tafi 202, 5. Beat Zberg 135, 6. Elli 120, 7. Laurent Jalabert (Fra) 114, 8. Sciandri (GBr) 113, 9. Tsjmil (Mol) 112, 10. Planckaert (Bel) 106, 42. Den Bakker 28. Stand WB-ploegen: 1. La Francaise des Jeux (Fra) 66, 2. TVM (Ned) 41, 3. Mapei (Ita) 40, 6. Rabobank 34. Tour Féminin. Elfde etappe, Le Cannet - Nice: 1. Feldhahn (Aus) 113,6 km in 3.19.04,2. Stagoerskaia (WRu) 0.40, 3. Bengoa (Spa), 4. Iolanta Polikevicijoete (Lit), 5. Rasa Polikevicijoete (Lit), 6. San- chon (Spa), 7. Eicher-Vouets (Zwi), 8. Poecinskaite (Lit), 9. Heeb (Zwi), 10. Bonanomi (Ita). Twaalfde en laatste etappe, eerste deel, Nice - Valdeblore: 1. Zabirova (Rus) 77,4 km in 2.44.245, 2. Cappel- lotto (Ita) 0.18, 3. Heeb 1.08, 4. Rasa Polikevicijoete, 5. Jackson (Can) 1.11, 6. Luperini (Ita) 1.14, 7. Iolanta Poli kevicijoete 1.18, 8. Polkhanova (Rus), 9. Boebnenkova (Rus) 1.28, 10. Dovs- ka (Slw) 1.36. Tweede deel, Puget-Théniers - Val berg: 1. Heeb 47,5 km in 1.38,45, 2. Luperini 0.04, 3. Polkhanova 0.48, 4. Watt (Aus) 1.08, 5. Cappellotto 1.08, 6. Jackson 1.48, 7. Boebnenkova 2.09, 8. Rasa Polikevicijoete 2.11, 9. Iolanta Polikevicijoete 3.05, 10. Gerassimova (Rus) 3.13. Algemeen klassement: 1. Luperini 34.35.07, 2. Heeb 2.36, 3. Jackson 5.02, 4. Polkhanova 5.09, 5. Cappel lotto 6.45, 6. Iolanta Polikevicijoete 8.50, 7. Rasa Polikevicijoete 9.18, 8. Boebnenkova 14.49, 9. Eicher-Vouets (Zwi) 19.42,10. Ilavska 20.07. Madrid - Clarence Seedorf is akkoord met Real Madrid over ver lenging van zijn contract. De Nederlands international tekent bij tot het jaar 2003. Seedorf is net begonnen aan zijn tweede seizoen bij de 'Koninklijke'. Eerder kwam Seedorf uit voor Ajax en Sampdoria. In Italië speel de hij slechts één seizoen. In een clausule staat dat Seedorf tussen tijds bij Real kan vertrekken als daar een vergoeding van 300 mil joen gulden tegenover staat. Dat is twee-en-twintig miljard pes eta's. In dat opzicht is hij nu meteen één van de duurste spelers in Spanje. Hans Segers en Wolverhampton Wanderers zijn akkoord over een eejarig contract. De 35-jarige doelman, die ook vorig seizoen bij de club uit de eerste divisie speelde, is gehaald als reserve ach ter eerste keus Mike Stowell. Romario mist de eerste serie wedstrijden van Valencia in de Spaanse competitie. De Braziliaanse spits heeft vrijdag in een oe fenwedstrijd tegen zijn voormalige club Flamengo een spierscheu- ring opgelopen. Volgens de teamarts van Valencia is hij waar schijnlijk twee maanden uitgeschakeld. Bratislava - Tsjechië mist volgend jaar het WK voetbal in Frank rijk. De viee-wereldkampioen verloor zondag voor de vierde keer in kwalificatiegroep zes. Slowakije was met 2-1 te sterk. Met zes punten uit zeven wedstrijden heeft de ploeg geen uitzicht meer op een toegangsbewijs voor de wereldtitelstrijd. Tsjechië ging goed van start in het duel met de Slowaken. Smicer opende in de 15e minuut de score. Op slag van rust bracht Jancula beide ploegen weer op gelijke hoogte. In de 55e minuut bezorgde Majoros Slowakije de zege. Tsjechië beëindigde de wedstrijd met tien man. In de 68e minuut moest Kozel het veld verlaten. Stand groep 6: Spanje 8-20, Joegoslav. 8-19, Slowakije 7-15, Tsjechië 7-7, De Faeröer 8-6,Malta 8-0. Botterdam - Arie Haan wil opheldering van de nieuwe spits Julio Ricardo Cruz over enkele uitspraken in het weekblad Nieuwe Re- vu. De 22-jarige Argentijn laat daarin via een tolk weten dat hij het liefst al na één jaar Feyenoord voor veel geld wil verruilen voor een topclub uit Italië of Spanje. „Als hij dat werkelijk heeft gezegd, ga ik daar met hem toch even dieper op in," zei Haan zondag na het duel met Sparta (3-1). De coach van Feyenoord gaat er voorlopig van uit dat Cruz iets an ders heeft verteld dan wel bedoeld. „Maar hij moet weten wat er in dat verhaal staat," stelde Haan. „Daarna kunnen hij en ik onze conclusies trekken. Het loopt wel los, hoor." Het bestuur van Feyenoord heeft van twee supporters de club- card en de seizoenkaart ingetrokken. Het duo bekogelde zondag avond een grensrechter in de rust van de thuiswedstrijd tegen Sparta (3-1). De ordedienst van de Kuip heeft het tweetal aange houden en overgedragen aan de Rotterdamse politie. Hamburg - De Nederlandse hockeyers zijn in het vierlandentoer- nooi in Hamburg als tweede geëindigd. De formatie van bonds coach Roelant Oltmans verloor zondag in de finale met 3-2 van gastland Duitsland. Eerder was gewonnen van India (6-1) en Au stralië (2-1). Nederland had zondag aan een gelijkspel genoeg voor de toernooi zege, de ruime overwinning op India had voor eèn beter doelsaldo gezorgd. Na 56 minuten was het nog 2-2. De Duitsers namen twee maal de leiding door Christian Blimck, aan de andere kant benutte Bram Lomans twee strafballen. In de 62e minuut maakte Oliver Domke het beslissende doelpunt. Hamburg. Internationaal toernooi. Mannen. NEDERLAND - AUSTRALIË 2-1 (0-0). 37. Lomans 1-0 (strafcorner), 45. Veen 2-0, 62. Corbitt 2-1 (strafcorner). NEDERLAND: Jansen; Van ^eeswijk, Ja^gt, Uielme^ $ji Van Pelt; Ve^, Brinkman en Bree; Buma, De Nooijer en Van Wijk. Vliegenae wissels: Lo mans en Van Meer. Duitsland - India 3-0 (1-0). - j - ..j. - Derde plaats: Australië - India 6-0 (2-0). Finale: DUITSLAND - NEDERLAND 3-2 (1-0). 27. Blunch 1-0, 38. Lo mans 1-1 (strafbal), 51. Blunch 2-1, 56. Lomans 2-2 (strafbal), 63. Domke 3-2. NEDERLAND: Jansen; Van Heeswijk, Jazet, Delmee en Van Pelt; Brink man, Bree en Klein Gebbink; Buma en De Nooijer, Vliegende wissels: Lo mans, Van Meer en Van 't Hek. Eindstand: 1. Duitsland 3-9 (8-3), 2. Nederland 3-6 (10-5), 3. Australiië 3- 3 (8-4), 4. India 3-0 (1-15) Riesenbeck - De Nederlandse afvaardiging bij de wereldkampi oenschappen tweespannen in het Duitse Riesenbeck heeft twee me dailles behaald. In het individueel klassement eindigde de Limbur ger Rini Rutjens op de tweede plaats. In het landenklassement won Nederland (Rutjens, Van Tergouw en Weggelaar) brons. Sevilla - De Hongaarse waterpoloërs hebben zaterdag de Europese titel veroverd. In de finale versloegen de mannen tegenstander Joe goslavië met 3-2 (1-0 0-10-12-0). De Hongaren dankten de gouden medaille vooral aan Kasas. Hij verzorgde de volledige productie. In de strijd om de-derde plaats viel de beslissing pas in de sudden death. Rusland en Kroatië hielden elkaar na de normale speeltijd en vier maal zeven minuten verlenging met 7-7 in evenwicht. Na iets meer dan drieënhalve minuut maakten de Russen in de sudden death het beslissende doelpunt. Bij de vrouwen prolongeerde Italië zijn Europese titel. In de finale klopte de Zuid-Europese ploeg Rusland met 6-5 (4-1 0-1 2-3 0-0). Loting WK in Perth (8-18 januari 1998). Groep A: Nieuw-Zeeland, Rusland, Australië, Canada, Verenigde Staten en Brazilië. Groep B: Nederland, Griekenland, Italië, Spanje, Kazachstan en Honga rije. Rotterdam - Francis Hoenselaar heeft zich afgemeld voor de we reldkampioenschappen dart begin oktober in Australië. De num mer één van de wereld is in conflict geraakt met de Nederlandse Dart Federatie (NDF) over de reis naar de wereldtitelstrijd. Hoenselaar wil haar vriend meenemen. De NDF had toegezegd dat zij daar niet voor hoefde te betalen. Nu blijkt ze toch 1500 gulden te moeten bijdragen. Hoenselaar weigert dit en heeft bedankt voor het Nederlands team. Eindhoven - Henny Thoonen is teruggekeerd als trainer van de Eindhovense bokser Eddy Smulders. TÏioonen deed begin dit jaar een stapje terug vanwege fysieke probleihen, maar maakt sinds af gelopen weekeinde weer deel uit Van het team rond 'Fast' Eddy, die intussen volop bezig is met de' voorbereiding op zijn wereldtitelge vecht tegen de Amerikaan Lou del Valle, op 20 september in Aken. Dartmouth - Anna Wood, in 1988 als Annemarie Cox winnares van brons tijdens de Olympische Spelen, miste zondag haar eerste we reldtitel op anderhalve seconde. De al jaren voor Australië varende Limburgse behaalde op Lake Banook in het Canadese Dartmouth twee tweede plaatsen. In de K2 met Katrin Borchert moest de 31-jarige Wood zowel op de 500 als de 1000 meter buigen voor Duitse combinaties, aangevoerd door de veelvoudige wereldkampioene Birgit Fischer. Op beide af standen was Wood met haar uit de vroegere DDR afkomstige part ner overigens kansloos. De Nederlandse deelnemers haalden geen finaleplaats. New York - Julio Cesar Green veroverde zaterdag in New York de WBA-wereldtitel in het middengewicht. De bokser uit de Domini caanse Republiek was in Madison Square Garden te sterk voor re gerend kampioen William Joppy uit de Verenigde Staten. De partij werd beslist op punten. Verder behielden strogewicht Wilfredo Va zquez uit Puerto Rico en vedergewicht Ricardo Lopez uit Mexico hun WBC-kampioenengordels. In Cumana in Venezuela verdedig de José Bonilla met succes zijn WBA-titel in het vlieggewicht. Hij versloeg op punten de Panamees Evangelio Perez.

de Stem | 1997 | | pagina 13