DE STEM oreca Hulst weert relschoppers Gijpend tekort aan officieren ran justitie Kindervakantiewerk op volle toeren rr BAL ÏÏËST ''Pluk ze is taak van elke officier' jrti» Hulster piraten kunnen afschminken Subsidie voor presentatie beurs Oerland HBRE femeente, politie en horeca-exploitanten stellen samen een verbodslij st op ïlcheques ,p.v. fJSfó- Ictiviteitenplan parket Middelburg Weer katten vergiftigd LundinJ Creëer uw Kast die altijd past! DANSLES VERBERKMOES DANCE MASTERS Hoe komt u aan kaartjes voor het Chassé Theater? Axelaar vindt hamsters voor deur woning Startdag voor jeugdactiviteiten van Terneuzen in Sluiskil C1 Justitie Middelburg: Hennepkwekerij in Koewacht dicht ee» x 63 /erker m/v I bent verantwoordelijk voor 1 versturen van goederen Imontagewerkzaamheden lische opleiding op 'ing als expeditie-medewerker h biedt goede toekomstper. 30, Marie-Louise Senden fnstraat 38 //erker m/v jf in Raamsdonksveer. Uw -it orderpicken, laden-lossen .Motivatie en een flexibele' jan opleiding en/of werk- in dagdienst en later gaat u in I 87, Petra Hasker rkruid 15 koeriers m/v Isbedrijf op Hazeldonk. Deze ende diensten, van 8.00 tot 19.00 uur. Deze tijden zijn erk biedt goede verdiensten, 'i 47, Anky Vissers ïurs m/v f op Hazeldonk. Uw werkzaam- jssen van vrachtwagens. 47, Anky Vissers Zeeland s /erker m/v ■bedrijf op Hazeldonk.Tot uw ;n lossen van vrachtwagens en j; De werktijden zijn van 8.00 [exibel en gemotiveerd. !6 47, Anky Vissers :hniek m/v Iden voor o.a. werkvoorberei- Iers (aan de hand van teke- technische dienst-medewer- lin Breda als in het buitenland leven zijn zeer goed. 27 37, Yolanda Tobias censtraat 38 jonmakers m/v i Geertruidenberg. Hiervoor laat of bent u bereid dit te [sus volgen via Tempo-Team. De luit het reinigen van diverse In.Voor deze functie hebt u 33 57, Peter Nolta erkruid 15 ;r/lasser m/v jsdonksveer. U verricht alge- In betonpompen die op de prd worden. Hiervoor hebt u en bent u niet bang om aan te j>ng dynamisch team en deze ■tijd. 33 57, Peter Nolta erkruid 15 teur m/v ols en windschermen. U doet ■werk op Hoogeind en gaat ver- jj/lega om de parasols en wind- len in Nederland en België, lp inzicht een pre. Deze afwisse- per week is voor langere tijd. [j76 77, Els Rothkrans 10 iT HET BETER GAAT ACHTER STAAT. Groot-Srittannie i. Daardoor kunt u ze ook ilkom. (toeslag mogelijk) der maakt kans op 5.000- december 1997 januari 2000. (kruis uw keuze aan) opgelet! foor uw klanten, relaties of rssante aanbiedingen. >or een offerte. jifrankvan Cooten |(|st - Structurele herrieschoppers in Hulst „rdt voortaan de toegang tot alle horeca-ge- jiiiheden geweigerd. Gemeente, horeca en jlitie leggen momenteel de laatste hand aan verbodslijst die eind oktober van kracht (rit. ((gene die op deze lijst komt te staan mag geen en- geaié in Hulst meer in. De verbodslijst is een van «afregelen om de rust in het Hulster uitgaans- 58i te herstellen en de stad gezellig te houden. elen zijn ingegeven door de regelmatig Oggekeerde incidenten van een half jaar geleden je Hulster binnenstad. Gemeente, politie en ho reca gingen rond de tafel zitten om oplossingen te bedenken en deze ongeregeldheden in de toekomst te voorkomen. Dit gebeurde onder de kreet 'Hou Hulst gezellig'. Een verbodslijst voor structurele herrieschoppers is een van de maatregelen die nu in de praktijk wordt gebracht. „Het gaat louter om in dividuen waarvoor het verbod gaat gelden. Er is een aantal personen die alleen naar de horeca-gelegen- heden gaat om rottigheid uit te halen. Deze perso nen komen op de verbodslijst te staan om ze de toe gang tot de horeca-gelegenheden te kunnen ontzeg gen," aldus R. de Meijer van de gemeente Hulst. „Binnenkort stellen we in overleg met de horeca en politie nadere criteria en procedures op. De horeca moet nog onderling overeenstemming bereiken en de politie moet natuurlijk instemming krijgen van de officier van justitie. Rond eind oktober hopen we met de verbodslijst aan de slag te gaan. We komen eind september weer bij elkaar om de puntjes op de i te zetten." Volgens De Meijer is de toegang weigeren tot een horeca-gelegenheid rechtsgeldig. „In Maastricht is een dergelijke maatregel al van kracht. De recht bank daar heeft uitgesproken dat een horeca-ex- ploitant de toegang mag weigeren aan bepaalde personen die regelmatig rottigheid uithalen. De ge meente Hulst pakt het echter breder op. Bij ons gaat het verbod voor alle horeca-gelegenheden gelden." Eén Hulster horeca-exploitant loopt al op de zaken vooruit. Hij gaf onlangs aan drie personen een brief waarmee hij hen de toegang tot zijn zaak weigerde. „Hij mag dat doen maar we hebben de maatregel nog niet helemaal met elkaar afgestemd. De brief heeft er overigens wel voor gezorgd dat deze drie personen zich rustig houden." Volgens De Meijer valt er in de praktijk heel goed te werken met een verbodslijst. „Het gaat immers om personen die bij iedereen bekend zijn." Naast de verbodslijst is nog een andere maatregel in voorbereiding. „We bekijken ook hoe we in de toe komst omgaan met de terrassen in Hulst. Als de ter rassen vol zijn komt het voor dat mensen met een glas bier in de hand op straat lopen. Dat kan onge regeldheden in de hand werken. We bekijken hoe we dat in de toekomst kunnen voorkomen." iionze verslaggever idelburg - Met de reorganisatie van het parket in Middel ing gaat het de goede kant op. Het stadium van oogsten is ech- inog niet bereikt. Het blijvende en nijpende tekort aan offi- itrenvan justitie blijft voor ernstige problemen zorgen. ^even tot negen officieren kun- aniet jarenlang het werk van in tot twaalf doen," schrijft loofdofficier van justitie mr. J.M. en in het Activiteitenplan van het arrondissements- t Middelburg. Het laatste dat onder zijn leiding tot stand Volgend jaar september nlaat hij de dienst. Sluiskil - In Sluiskil is op nieuw een kat vergiftigd. Donderdagavond werd in de ingeving van de Haven staat een grote zwarte kat dood aangetroffen. Woensdag werden in de om geving van de Piet Heinstraat n Sluiskil al twee katten ge vonden. Onderzoek van een dierenarts wees uit dat de dieren aan het gif Temik be zweken waren. Dit gif is te Wennen aan blauwe kor reltjes die op maanzaad lij ken. De politie vermoedt dat de donderdag, gevonden kat ook vergiftigd is. De eigenaar van deze grote zwarte kat is tot ip heden onbekend. (ADVERTENTIES) Flexibele Woonsysteem. 1 1 1 Houtmarktpassage 24-26, Breda. Schrijf nu in bij Vv-i'lscslriiiit 174. 45.47 \S Tcrncu/cn. tel.: «115-6121'Bh Zie on/.e advertentie elders in dit blad. 1CHASSÉ THEATER BREDA Op woensdag 27 augustus gaat de kassa van het Chassé Theater om 11.00 uur weer open. Vanaf die dag is het mogelijk om losse kaarten te kopen V00r het hele seizoen 97/98. Voorheen startte de verkoop in het weekend van de Open Dag, maar om tot een betere spreiding en s kortere wachttijden te komen, beginnen we dit seizoen eerder. iïuurlijk is er ook kaartverkoop op zaterdag 13 en zondag 14 september. °P zaterdag gaan we om 11.00 uur open en zijn er speciale aanbiedingen. Op zondag 14 september is de Open Dag: u bent vanaf 12.00 uur van harte welkom (de toegang is gratis!) bij een doorlopend programma met muziek, cabaret en film. Neemt u liever een abonnement of keuzekaart? U kunt uw bestelformulier nog C steeds (tot uiterlijk 1 oktober) inleveren. En voor 1 september 7iin wmmifip Wpii7pkaartpn 7plfs nna extra voordelia! I zijn sommige keuzekaarten zelfs nog extra voordelig! 076-5303132 Wat het parket zich voor 1998 voorneemt is zonder meer ambi tieus te noemen, waarbij zich wel bepaalde handicaps voordoen. Zo is er enerzijds de afspraak met de politie dat de instroom van het aantal misdrijfzaken naar het parket met vijf procent (ten op zichte van 1995) omhoog moet, terwijl door verkorting van de ar beidstijd een productiviteitsda- ling van vijf procent wordt ver wacht. M ZIE VERVOLG OP REGIO-ZEELAND -,C2: 'Sneller afwerken zit er niet in' Van onze verslaggever Axel - „Ik vind het een rot streek. Zoiets doe je toch niet. Als er een naam en adres had bijgestaan had ik die mensen meteen opgebeld." J. Haak uit Axel kan zich er nog kwaad om maken. Gisteren trof hij na een rondje fietsen twee kooitjes met elk een hamster voor zijn voor deur aan. „Ik dacht eerst nog, misschien zijn ze voor de buren, maar toen ik de voordeur opendeed vond ik een briefje en wist ik meteen hoe het in elkaar stak." Daarin las Haak dat het zoontje van een anonieme schrijver aller gisch was voor hamsters en dat hij hoopte dat de familie de beestjes goed zou verzorgen. „Maar dat kunnen wij niet meer. We hebben vroeger wel dieren gehad maar zijn al wat ouder en mijn vrouw kan er niet goed te gen. Dus hebben we ze maar naar de dierenwinkel gebracht. Daar weten ze er wel een plekje voor." De piratenschmink kan eraf, de speelweek voor kinderen uit Hulst en de dorpen die deel uitmaken van die gemeente resulteerde in het vinden van een schat. Van onze correspondent Sluiskil - De stichting sociaal kultureel Initiatief Sluiskil trad gisteren op als gastheer voor de startdag van de Jeugd Vakantie Aktiviteiten van de samenwer kende buurtverenigingen in Terneuzen. De startactiviteiten werden grotendeels binnen afgewerkt. In Hulst gingen de kinderen op zoek naar de schat. Een bus reed af en aan om de kinderen van de overige kernen van Terneuzen naar Sluiskil te brengen. In totaal kwamen er 145 kinderen naar de startdag van de jeugdvakantieactivi- teiten. Om tien uur stond een vossenjacht ge pland. Dit werd in verband met het regenach tige weer een speurtocht door Sluiskil. Verder konden de kinderen stoeptekenen en was er een groot spelkussen. In de grote zaal van het Meulengat werd er druk geknutseld. De kinderen konden kiezen uit het maken van een zonneklep of een bal lon versieren. Vlak na 12.00 uur liet het zon netje zich even zien en werden buiten bij de bosjes de meegebrachte boterhammetjes ge nuttigd. De kinderen konden genieten van het optreden van een clown. De vrijwillige brandweer zorgde voor een verrassing door een vlam in de pan te demonstreren, een ech te vlam van enkele meters hoog. Voor degenen die ook aan het avondprogram ma deelnamen was er friet en een snack. Daarna barstte het discogeweld los. Voor de kleinsten was een kinderdisco voor de oudere jeugd het echte beatwerk. Om 18.00 uur start te er nog een speurtocht. Maandag gaan de jeugdactiviteiten in diverse buurten van de gemeente Terneuzen start. In Hulst werden de activiteiten niet in het 't Jagertje gehouden maar in Den Dullaert. Een bus haalde 200 kinderen uit de kernen op. Uit Hulst zelf kwamen 250 kinderen op de pira- tendag af, zodat het totaal aantal kinderen op ruim 450 kwam. We zitten op 4850 kinderen in totaal. Dat is een mooi aantal. Morgen tij dens de afsluiting hopen we de 5000ste deel nemer te halen," aldus Agnes Hiel voorzitster van de J.V.K.-stichting. In Den Dullaert stond een luchtkussen opge steld. Een ijskar zorgde voor de nodige ver- Van onze verslaggever Middelburg - Het Bureau voor Toerisme Zee land krijgt een waarderingssubsidie van dè( provincie Zeeland. Met het geld, 10.000 gulden en eenzelfde bedrag van het bureau zelf, kan het bureau eind september optreden als gast heer bij de uitreiking van het Duits-Neder lands Journalistenstipendium, een beurs voor het financieren van een stage bij een Duitse krant of omroep. Het Duits-Nederlands Journalistenstipendium wordt dit jaar voor de vierde keer uitgereikt. Omdat dat deze keer in Zeeland gebeurt, zou een Zeeuwse IS journalist kans hebben gemaakt op zo'n beurs. Het gaat daarbij om een bedrag van zesenvijftighonderd gulden. Het Bureau voor Toerisme benaderde om die reden de redacties van Omroep Zeeland en de Provinciale Zeeuwse Courant. Die konden echter geen kandi daat voor de beurs vinden en waren ook niet bereid om de uitreiking te sponsoren. Het provinciebe stuur van Zeeland stelt tienduizend gulden be schikbaar uit het Economisch-Toeristisch Ontwik kelingsfonds. Een overweging hierbij is, dat het economisch belang van het toerisme vanuit Duits land dusdanig groot is, dat ondersteuning van de uitreiking past in het provinciaal beleid. I I I I I ZATERDAG 23 AUGUSTUS 1997 Door Cees Maas DE ZEE verdrinkt in Saefting- he. De lucht is azuur, de steppe kaneel. Ik zit illegaal in drie duizend hectare schor en naast me ligt een dood eendje. Daar om ben ik hier ook gaan zitten. Om dat eendje gezelschap te houden misschien. En in drie duizend hectare moet je toch ergens zitten. In het begin van de Eerste Plat te Plaat, voor kenners. Het eendje ligt er nog wel, want ik heb er gras en takjes over ge legd tegen de buizerd. Ik heb m'n laarzen aangetrokken en ben de gasdijk afgegaan, het schor in. Dat is verboden, want gevaarlijk en dus dom, maar vaak ook ben ik dom. En vaak ook is verboden lekker. Nu ook. Ik heb zin om hard te juichen. Want Saeftinghe is het aller mooiste stuk Zeeland om in te zitten. Het is Zeeland zoals het werkelijk was. Geen parkach tig negentiende-eeuws land schap zoals de Zak van Zuid- Beveland. Nee, Saeftinghe is Zeeland in de oertijd. Ruig, vuil, zout, hard, wreed en ver schrikkelijk mooi. Als je je ver gist in het tij verzuip je levend hier. Als je niet werkelijk weet hoe te gaan kun je in zuigzand raken. Maar zo ver durf ik hele maal niet te gaan. Ze hebben verderop graven ge vonden uit elfhonderd en met een beetje wind hoor je het ge klaag van de honderden men sen die hier zijn verdronken toen het land overstroomde. Ik zit aan de rand van een wa tergeul. De blubber in de geul stinkt, de zon staat erop. De planten die hier groeien, ken ik niet, maar ze lijken op vetplan- ten met van die dikke bladeren. Stoere planten zijn het, geen breekbare viooltjes. Alles wat hier leeft moet stoer zijn. Zwarte besjes aan een struikje. Een stroompje water is alles wat is overgebleven van het laatste hoogwater. Om me heen staat ruigte. Niemand kan me zien vanaf de dijk. Ik ben heel ver van de andere wereld. Soms weet je niet waarom je vrolijk bent. Saeftinghe is een steppe van duizend kleuren gras. Het houdt de warmte vast, ik zit hier te zweten. Nu achterover en een dutje doen. Dat zou wel lukken. Maar ik moet kijken. Naar dat uitgegraven hol daar. Ratten? En naar sporen van mensen. Niks. Geen leeg luci ferdoosje. Witte uitwerpsel- vlekken van vogels plakken aan de randen van de geul. Een springvloed zal dat weer schoonwassen. Hier een huis van hout bouwen. Mooie, maar domme denksels zijn het. Saeftinghe is juist zo oer omdat er niemand woont. Ik moet dus weg en zal het nooit meer doen. Ik ritsel een weg terug over een bewandeld paadje. Veeg mijn laarzen schoon aan de gasdijk. Straks komen de ganzen weer. De gan zen komen zeker. Van onze verslaggever Middelburg - Vanaf 1998 is voor elke officier van justitie bij het arrondissementsparket in Middelburg het 'ontnemen' van geld of goederen die verdiend zijn met misdaad ('pluk ze'), een on derdeel van zijn werkpakket. De huidige 'pluk ze'-officier zal daarbij, indien nodig, als vraagbaak dienen. Verbeurdverklaring van geld, huizen en goederen, verkregen uit misdadige activiteiten, is voor veel veroordeelden een grotere straf dan de jaren celstraf die soms worden toegemeten. Het komt ook tegemoet aan het rechtsgevoel van de burger. Voor 1998 neemt het Middel burgse parket zich voor zeventig ontnemingsvorderingen bij de rechtbank in te dienen, waarbij tien zaken waarin een strafrech telijk financieel onderzoek is ge vorderd. Het parket zet zich in om de resultaten op het gebied van ontnemingen te verbeteren. Hiertoe is een plan van aanpak opgesteld, een extern adviseur aangetrokken en wordt overleg gevoerd met de politie. Opdat ook daar gericht aandacht wordt be steed aan ontnemingen. Van de drie politiedistricten in Zeeland - Oosterscheldebekken, Walcheren en Zeeuws-Vlaande- ren - worden volgend jaar mini maal twintig ontnemingsrappor ten verwacht. In de eerste helft van 1997 zijn er twaalf vorderingen tot ontne ming op de rechtbankzittingen ingebracht, waaronder een vor dering van 35 miljoen gulden. Er zijn momenteel nieuwe afspraken met de politie gemaakt, waardoor er meer ontnemingsrapporten 'instromen'. „Het parket streeft naar vijftig vorderingen in 1997, dat lijkt een haalbare doelstel ling," zo staat te lezen in het gis teren gepresenteerde Activitei tenplan van het Middelburgse parket. (ADVERTENTIE) Kinderen konden zich in Sluiskil uitleven op een springkussen. Ook in Den Dullaert in Hulst was zo'n ding opgesteld. foto's wim kooyman koeling. Tijdens de middagpauze traden de winnaars van de playback in Hulst, Koen, Bart en Jolien op met het nummer 'Roof, roof en moord'. Daarna gingen alle kinderen ver der met het zoeken naar de schat, 's Middags werd een stukje van de schatkaart gevonden, waardoor men de schatkist vond. Deze bevat te voor alle kinderen een klein schatkist] e met snoepjes, 's Avonds werden de veertig vrijwil ligers in het zonnetje gezet, met een gezellige avond en een disco. Koewacht - Bij een onderzoek, donderdagavond, in een loods aan de Nieuwstraat in Koewacht heeft de politie een hennepkwe kerij met 635 planten aangetrof fen. De gebruiker van de loods, een 48-jarige man uit Koewacht, werd door de politie aangehou den. In de loods werden verder nog achttien lampen en twee ven tilatoren gevonden. Ook die zijn in beslag genomen. De verdachte is in verzekering gesteld. De lezers van dit blad kunnen in aanmerking komen voor een GRATIS BALLONVAART tijdens een van de avondstarts van Breda Ballon Fiësta. Wat moet u doen? Vul hieronder uw naam en adres in en lever deze Breda-Ballon-Bon in vóór 18.15 uur bij de informa tietent op het opstijgterrein in de Haagse Beemden. Direct voor de start zal iedere avond een winnaar van een gratis vaart worden uitgeloot. Grijp uw kans en doe mee. Mischien bent u de gelukkige winnaar 5 van een prachtige ballonvaart over Breda en om- P streken. Breda Ballon Fiësta is gratis toegankelijk voor iedereen. RTulfo:1 H I Naam Tf\ Adres Plaats I fVI I Leeftijd I HH Minimumleeftijd is 15 jaar M BREDA BALLON FIÈSTA 21,22 en 23 augustus 1997. Rietdijk. Haagse Beemden. Infolelefoon: 06-52772284

de Stem | 1997 | | pagina 23