ng van en komen verbetert wereldrecord B2 Hockeyers kleineren India in Hamburg Ruskys geeft in Philippine spurtles Ajax neemt wraak op Fortuna Sittard Volleybalploeg start met overwinning UITSLAGEN «.standen Laurent Jalabert wint Ronde van Burgos neente )STBURG Hoge vochtigheidsgraad deert jonge Keniaan niet op 5000 meter in Brussel SPORT KENNISGEVING erschap De Ambachten ERKEERSBESLUIT NEUZENWEG Hoek wint bekerduel Waterpoloteam verovert brons DESTEM I I I I I ZATERDAG 23 AUGUSTUS 1997 bm Oostburg, 4e Herziening", ithouders van Oostburg bepaalde in artikel 28 NB ter openbare kennis augustus 1997 voorde' gemeentesecretarie (af- splein 1 te Oostburg voor liggen het besluit van Ge- Zeeland van 5 augustus gemeenteraad op 19 juni istemmingsplan „Kom Oost- goed te keuren, king op sporthal „de Een- rsweg 15 te Oostburg. Met stemming „Horecadoelein- 1 reeds geldende hoofd en bijzondere doelein- et AWB' 15 ter huisplein :al an h de r lare te ont termijn kan een belang- ït dat hij redelijkerwijs niet vereenkomstig artikel 27 en bij Gedeputeerde Staten afdeling Bestuursrecht van State, Postbus 20019 te eroep instellen tegen het idkeuring van het onderha- tn. Tevens kan gedurende ijn een verzoek om een voor orden ingediend bij devoor- Bestuursrechtspraak van de puteerde Staten inzake werking na afloop van de n binnen de beroepstermijn voorlopige voorziening is in- iesluit niet in werking voor- beslist, tus 1997. ïeester en wethouders stburg, Noordewier, burgemeester, rse, secretaris. het waterschap De Drie Ambachten 12 van de Algemene wet bestuurs- justus 1997, onder nr. 5.10 een hebben vastgesteld voor de Nieuw Neuzenweg aftakking links (respec- b van de wegenlegger van de ge ut heeft ten doel het realiseren van eling van het bouwverkeer van en de Westerscheldetunnel en het be- noordoostelijke gedeelte van de erband met een in voorbereiding king aan het openbaar verkeer van nr. 49 van de wegenlegger van de n: slotenverklaring voor vrachtauto's eg aftakking links; htingsweg van de Nieuw Neuzen- van de Nieuw Neuzenweg voor ndering voor motorvoertuigen die nogen rijden dan 25 km/h, vanaf de (king links in zuidelijke richting tot van het sluizencomplex. ER INZAGE it ligt vanaf heden gedurende 4 we- je ter secretarie (afdeling algemene elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. Desgewenst wordt tegen ver afschrift van de ter inzage liggende IEN ZIENSWIJZEN gedurende de termijn van terinzage- Ie zienswijze over het ontwerp- naar voren brengen bij het dagelijks p, Postbus 1107, 4530 GCTemeu- iun schriftelijke reactie om verzoe- heid gesteld hun reactie mondeling ergelijk verzoek kennelijk onredelijk brengt degenen die een zienswijze it op de hoogte van de wijze waarop raak zijn verwerkt door toezending besluit. 97. elijks bestuur voornoemd iouw, dijkgraaf wnd. Dekker, secretaris ier 1997 om 19.30 uur haar Restaurant De Kreek, over het jaarverslag 1996 van en de toekomstige koers van de de jaarrekening 1996 den ter inzage. Hamburg (anp) - De Neder- jandse mannenploeg is gedre in van start gegaan in het jerlandentoernooi in Duits- Ijnd. De Olympische kam- .]oen vermorzelde in Ham- [jifg de Aziatische subtopper India met 6-1. Lomans scoor- j(in een tijdsbestek van acht (iniiten een glaszuivere hat trick, terwijl ploeggenoot bij 0,anje en HGC, Veen, met dijbeenblessure moest uitvallen. blessure van de aanvoerder 0 een van de weinige smetjes jp de flitsende opening van Ne tland, dat overigens nog wel wat had recht te zetten tegen over India. Tijdens de Cham pions Trophy van afgelopen de cember in Madras speelde Oran je in een bikkelhard duel gelijk tegen India en zag de centrums pits Eijkelboom na een smerige overtreding van Muhammad Riaz met een gebroken oogkas uitvallen. Eijkelboom ontbreekt in Hamburg omdat een week ge leden een metalen plaatje uit zijn oogkas is verwijderd. Riaz was wel van de partij. In tegenstelling tot de routiniers Pargat Singh, Mukesh Kumar en Dhanraj Pillay. De laatste twee hebben rust gekregen van Pargat Singh, de recordinternational die in Hamburg als bondscoach debuteert. Het gemis van de drie steunpilaren was simpelweg te veel van het goede voor de Azia tische dribbelaars die binnen een klein half uur tegen een kansloze 5-0-achterstand aan keken. Nadat De Nooijer in de 17e minuut de score uit een re bound van een strafcorner had geopend, vergrootte Veen het duel uit een geoliede combinatie met Brinkman en Buma. Lomans gooide de deur voor de Indiërs vervolgens met een ra zendsnelle hattrick potdicht. In de 18e en 26e minuut sleepte de reus van HGC twee strafcorners achter doelman Menezes, tussen twee corners in benutte hij een strafslag die was toegekend na dat de Nooijer foutief was afge stopt. Na de rust was het flitsen de er bij Oranje af. En redde Di- nesh Raik de eer van India voor dat de Nooijer vlak voor tijd de eindstand bepaalde. Het was opvallend om te zien hoe eenvoudig ondanks het zo merreces Oranje India van de mat veegde. „De zomerstop heeft ons blijkbaar goed gedaan," al dus Veen. „Je kon duidelij zien dat we er zin in hadden. Er was weinig van te merken dat we na het vierlandentoernooi in juni in Amstelveen slechts eenmaal hebben getraind. Of dat de reden van mijn blessure is? Je zou het haast denken. Ik moet nog maar afwachten of ik hier in actie kan komen. Datzelfde geldt voor de terugge keerde Klein Gebbink, wiens rentree vooralsnog is uitgesteld. Klein Gebbink kampt nog met de naweeën van een dijbeenbles sure die hem vorig seizoen maanden dwars heeft gezeten. Hamburg. Internationaal toernooi. Eerste dag. NEDERLAND - INDIA 6-1 (5-0). 12. De Nooijer 1-0, 17. Veen 2-0, 23. Lomans 3-0 (strafcorner), 26. Lo mans 4-0 (strafbal), 28. Lomans 5-0 (strafcorner), 60. Dinesh Naik 5-1, 66. De Nooijer 6-1. Scheidsrechters: Rommel (Dui) en Murray (Aus). Strafcorners Nederland: 5, India: 1. NEDERLAND: Jansen; Van Hees- wijk, Jazet, Delmee en Van Pelt; Veen, Brinkman en Bree; Van Wijk, De Nooijer en Buma. Vliegende wis sels: Lomans, Van 't Hek, Van Meer, Vogels. DUITSLAND - AUSTRALIË 2-1 (0-1). 21. Hiskins 0-1, 51. Bechmann 1-1, 64. Heimer 2-1. Scheidsrech ters: Ehlers (Den) en Qureshi (In dia). ft onze verslaggever Brussel - De Afrikaanse trommelaars gingen uit hun bol gisteravond op de tribunes in Brussel, bij de Ivo van Damme Memorial. Terwijl de kenners vanwege de hoge lochtigheidsgraad in de lucht de kansen op een wereldre cord als zeer gering inschatten, snelde de Keniaan Daniël Komen op de 5000 meter toch naar een nieuwe mondiale toptijd, 12.39.74, ruim twee seconden onder het amper een week geleden in Zürich gelopen wereldrecord van rijn grote rivaal Haile Gebrselassie (12.41.86). De jonge Komen bouwde zijn ra te anders op dan Gebrselassie. De Keniaan startte als een ra- lende en bouwde gedurende de nee een ruime voorsprong op fcaan het einde terugliep. Maar lij hield genoeg over om de tijd ieverbeteren. De prestatie is des Ie fraaier, omdat hij vooraf aan- igde een poging te wagen. Gebrselassie concentreerde zich in Brussel op de 3000 meter. Zijn ig om het andere wereldre- van Komen (7.20.67) te ver- Ieteren, mislukte. Gebrselassie, leid toegejuicht door het Bel- e publiek, kwam niet ver ier dan 7.26.03. Schrale troost mor de Afrikaan was dat hij iiermee wel de beste tijd van het jaar liep op deze middenafstand. De Amerikaanse wereldkampi oen op de 100 meter Maurice Gr eene leed een nipte nederlaag op zijn favoriete afstand tegen Franky Fredericks. De Namibiër lende een matige start maar ■akte dat meer dan goed in de laatste 20 meter en finishte in MO seconden tegen Green 9.92. Op de derde plaats eindigde een landgenoot van Greene, Tim Montgomery (9.94). Bij de vrouwen leverde de 800 meter een fraai gevecht op tus- san Maria Mutola (Moz) en Ana Fidelia Quirot (Cub). Mutola liep voortdurend op kop en hield stand, 1.56.46. Stella Jongmans was kansloos bij dit exotische poe ld en eindigde op de achtste plaats in 2.01.34. Op de 100 meter bevestigde Ma- non Jones het feit dat ze 's we ilis snelste is dit jaar. De jonge Amerikaanse rende naar een toste seizoensprestatie (10.76) •a bleef de 'veteranes' Merlene ays is uit het goede hout ge- len en probeert met koersen njn boterham te verdienen. Dat hkt hem heel aardig. Al zijn land- sten die in Philippine aan de t stonden, kunnen trouwens ffti aardig eindje fietsen. Ze heb- allemaal naast het hardrijden i ding gemeen: ze komen niet I ;o°7niets naar een koers. Er moe wat harde frankskes op tafel fid worden voordat men ver- •«t. Peter Mol was de enige die Ic»t in de buurt kon blijven van %s, maar de Let kon toch nog 'Pz'n gemakje omkijken. Het was I e vierde overwinning in dit sei- °en' De koers in Philippine werd -! - Hoek heeft gister- °nd het amateurbekerduel te- !.J j Se'waarde gewonnen met In de zesde minuut scoorde Ij Standaert de 0-1. In de Me bracht Ad Gladdines Hoek "2- Een uitval in de 37e mi- leverde via Rudy Raes de «a f'ttreher op voor Vogel de j-t *n tweede helft breid- van u Lambert de voorsprong «Hoek weer uit tot 1-3. Vogel- kwam terug in de race Roek-keeper Mario Harte berde bij een schot van Wim I PaaU0? 3?3, Eatrick Naudts be- shaf h6 einc'stand °P 2-4 v*a een Ottey (10.83) en Gail Devers (10.96) ruim voor. Op de 5000 meter bleef de Roem eense Gabriela Szabo op koers voor de klomp goud. 'Brussel' is de derde van vier Golden Four- meetings. De atleten die in be paalde disciplines vier keer win nen, mogen 20 kilogram goud verdelen. Na Brussel volgt nog Berlijn. Szabo liep de vijf kilo meter in 14.44.21. Ze versnelde in de laatste ronde en bleef zo de Engelse Paula Radcliffe (14.45.51) voor. Brussel, Ivo van Damme Memorial MANNEN 200 m: 1. Drummond (VSt) 20.04, 2. Boldon (Tri), 3. Douglas (Ber). 800 m: Wilson Kipketer (Den) 1.42.21, 2. Konchellah (Ken) 1..43.50, 3. 4. Koers (Ned). 1500 m: 1. El Guerrouj (Mar) 3.28.93, 2. Niyongabo (Bur). 3000 m: 1. Gebreselassie (Eth) 7.26.02, 2. Bitok (Ken), Boulami (Mar) 7.34.49. 5000 m: 1. Komen 12.39.74. 110 m horden: 1. Crear (VSt) 13.20, 2. Allen Johnson (VSt) 13.34, 3. Jackson (GBr) 13.43. 400 m horden: 1. Herbert (ZAf) 48.02, 2. Bronson (VSt) 48.20, 3. Morgan (Jam) 48.41. 3000 m steeple: 1. Kiptanui (Ken) 8.05.36, 2. Wilson Boid Kipketer (Ken), 3. Sang (Ken). VROUWEN 100 m: 1. Jones (VSt) 10.76, 2. Ottey (Jam) 10.83, 3. Devers (VSt) 10.96. 800 m: 1. Mutola (Moz) 1.56.45, 2. Quirot (Cub) 1.56.61, 3. Miles (VSt) 1.56.78, 7. Vriesde (Sur) 2.00.43, 8. Jongmans (Ned) 2.01.34. 5000 m: 1. Szabo (Roe) 14.44.21, 2. Radcliffe (GBr) 14.45.51, 3. Barso- sio (Ken) 14.46.71. 400 m horden: 1. Batten (VSt) 53.61, 2. Hemmings (Jam) 53.74, 3. Teretsjoek (Oek) 53.88. Speerwerpen: 1. Sjikolenko (Rus) 67.34, 2. Bisset (Cub) 65.42, 3. Da- maske (Dui) 65.36. Hinkstapspringen: 1. Kasparkova (Tsj) 14.82, 2. Mateescu (Roe) 14.47, 3. Hansen (GBr) 14,25. Haile Gebreselassie gaat winnend over de streep op de 3000 meter. Een wereldrecord leverde zijn race niet op. foto reuter Sevilla (anp) - Als de derde plaats het hoogst haalbare is voor de Nederlandse waterpo- losters dan is dat, zeker bij een Europees titeltoernooi, een enorme tegenvaller. Maar ze zullen nooit zeggen: „Die hoe ven we niet." De selectie van Kees van Harde- veld vecht ook voor brons. Spanje werd van die dadendrang zonder tegenzin de dupe. Nederland won zoals het wilde: 10-5 (4-2 1-0 1-2 4-1). Het duidelijke verschil betekent niet dat de Spaansen, zeker nu Ju an Antonio Samaranch na jaren pleiten een nog groter voorstander is geworden van olympisch vrou wenpolo dan de FINA, straks in Sydney niets te zoeken heeft. Het is wel degelijk een ploeg in op komst, met een toekomst. Spanje kwam door Meritxell Sire en Blanca Yubero in de eerste pe riode tot tweemaal toe op voor sprong. Verontrustend was dat geenszins. De Nederlandse pro ductiviteit in die eerste zeven mi nuten was, in tegenstelling tot de halve eindstrijd tegen Italië, hoog. Twee uit twee in overtal, twee uit twee bij een uitval. Bij 5-2, door Ingrid Leijendekker met haar tweede 'break' dreigde het nade rend onweer dan ook meer dan Spanje. Toch kreeg het gastland nog even hoop, dank zij een goed kope strafworp van Mariona Ri- bero en opnieuw Sire. Petra Meer- dink, raak met een vrouw meer, sloot de derde periode echter af op 6-4. In het bassin was de strijd voorbij. Alleen Nederland speelde nog met overtuiging. Leijendek ker en Karin Kuipers, met drie doelpunten topscoorsters, en El len Bast, met haar tweede, bepaal den de eindstand op 10-5. Sevilla. EK vrouwen, om derde plaats: NEDERLAND - SPANJE 10-5 (4-2 1-0 1-2 4-1). Doelpuntenmaaksters Neder land: Kuipers en Leijendekker 3, Bast 2, Meerdink en Nieuwenburg; Spanje: Me ritxell Sire 2, Ribera, Marcos en Yubero. I Boor Eddy de Schrijver Philippine - Saulius Ruskys gaf gisteravond in Philippine ie dereen spurtles. Er stond geen maat op deze Let die uit de jchool van Raf de Bisschop komt en aangesloten is bij Oostak- op een nieuw parcours gereden en dat straalde ook meer sfeer uit. Maar het is opmerkelijk hoeveel keer er in het mosseldorp een mas saspurt is geweest. 'Boze tongen' beweren dat het wel eens aan de mossellucht kan liggen. Diverse renners probeerden het wel, onder wie Schaut, Vibriekas en Schmid. Later werden ze ge volgd door Simons, die een puike wedstrijd reed en ook nog eens de leidersprijs mee mocht nemen, Akkermans, Zijlmans en Roos. Drie ronden voor het einde pro beerde Martijn Simons in zijn eentje een bres te slaan, maar dat mislukte. Hij werd een ronde later opgevolgd door Bendaravicus, maar ook hij kon niet wegkomen uit de greep van het peloton. Uiteindelijk moest een massspurt de beslissing brengen op een zeer brede Kasteelstraat die daar voor geknipt lijkt. Ruskys zette al van ver aan en keek diverse keren om. Alleen Mol naderde hem nog, maar het werd een gemakkelijke zege. Uitslag: 1. S. Ruskys (België) 80 kilo meter in 1.44.50, 2. P. Mol (Kapelle), 3. J. van der Klooster (Lewedorp), 4. M. Simons (Wouw), 5. R. Zijlmans (Roosendaal), 6. N. van de Klundert (Woensdrecht), 7. D. Vibriekas (Bel gië), 8. C. Vroonland (Kapelle), 9. J. Lenting (Delft), 10. A. Bendaravicus (België), 11. F. Franse (Kwadendam- me), 12. T, den Braber (Fijnaart), 13. M. van Vlimmeren (Hoeven), 14. T. Akkermans (Woensdrecht), 15. W. Geijs (Kwadendamme), 16. D. Mesu (Middelburg), 17. J. van Schaik (Oost- Souburg), 18. R. Meijer (Putte), 19. W. Schmid (Goes), 20. P. van Passel (Sluiskil). Sittard (anp) - Is de uitpuilen de selectie van Ajax dan toch (veel) sterker dan vorig sei zoen? Je zou het na de tweede, grote competitiezege gistera vond op Fortuna (0-5) bijna denken. De Limburgse ploeg snoepte Ajax in de laatste jaargang liefst vier punten af (2-2 en 2-1). Het team van trai ner Verbeek kwam daar gister avond in de verste verte niet aan toe. Gezien het aantal kansen viel de Amsterdamse zege nog 'klein' uit. Hoe groot momenteel het luxepro bleem bij Ajax is, bleek in Sittard. Jari Litmanen bijvoorbeeld was volgens perschef David Endt 'top- fit'. Toch behoorde de Finse scha duwspits niet tot de selectie van achttien spelers. Hij kreeg rust, zo luidde de officiële verklaring. Lit manen speelde woensdag in Hel sinki met Finland de volle negen tig minuten tegen Noorwegen (0- 4). Vandaar. De min of meer gedwongen absen tie van Litmanen maakte voor Dani de weg vrij naar het basis- team. Ook de jeugdige Portugees ontbrak dinsdag bij de klinkende ouverture tegen Vitesse (5-0). Maar in het midweekse thuisduel met Armenië (3-1) deed hij alleen in de slotfase mee. Trainer Olsen durfde het derhalve wel aan met de uitblinker van de oefenperiode. De Poolse middenvelder Rudy verdween door de rentree van Da ni naar de bank. Daar zat hij naast de Denen Tobiasen en Laudrup, die wegens interlandverplichtin gen de opening tegen Vitesse ook al misten. Behalve Litmanen kwa men ook Reuser, Santos, Mc Carthy en J.uan niet in aanmer king voor een rugnummer in Sit tard. Ledezma en Veldman, die weg mag (moet), waren gebles seerd. Vreugde bij Ajax nadat Babangida (links) de 0-2 heeft gescoord. Zijn ploeggenoten (vlnr) Blind, Oli- seh, Melchiot, Dani en Ronald de Boer feesten mee. foto anp De elf uitverkorenen van Ajax gingen overdonderend van start in de sfeervolle Baandert. Uit de tweede aanval scoorde centrums pits Sibon met het hoofd, na een hoge voorzet van Babangida. Er waren amper 43 seconden ge speeld. Opnieuw leek de Amster damse ploeg zin in een uitbundige zege te hebben. Toch duurde het relatief lang (28 minuten...) voordat de tweede treffer viel. Want Ajax speelde ze ker niet groots in de eerste helft. Het team van Olsen gebruikte in de opbouw veel schijven en han teerde bovendien een laag baltem po. Daardoor kon het kwaliteits arme Fortuna in defensief opzicht redelijk makkelijk overeind blij ven. Frank de Boer, ongelukkig met zijn rol als linksback, was de zwakste schakel bij Ajax. Fortuna was echter aanvallend te zwak om te profiteren van het laconieke spel van de Oranje-aanvoerder. De enige Limburgse kans in de eerste helft was voor Burke. Hij schoot in vrije positie over het doel van Van der Sar. Na de pauze verprutste de Engelse spits op nieuw een goede mogelijkheid. Babangida was in de eerste 45 mi nuten de beste aanvaller van Ajax. De pijlsnelle Nigeriaan was bij vlagen ongrijpbaar voor zijn be waker Hermans. Toch had 'Baba' weer te veel kansen nodig om te scoren. Zijn doelpunt in de 28e minuut mocht er niettemin zijn. Hij knalde diagonaal raak na een dubbele misrekening bij Roest en Hermans. Na de rust zag Ajax er anders uit. Laudrup en Arveladze vervingen Hoekstra en Sibon. Frank de Boer ging achterin iets centraler spelen. Veel maakte het allemaal niet uit. Ajax bleef een paar klassen beter dan Fortuna. Frank de Boer scoorde uit een twijfelachtige strafschop. Invaller Arveladze, die nog een paar kansen verprutste, maakte er op fraaie wijze 0-4 en 0- 5 van. Laudrup was in beide ge vallen de subtiele aangever. FORTUNA SITTARD - AJAX 0-5 (0- 2). 1. Sibon 0-1, 28. Babangida 0-2, 61. Frank de Boer 0-3 (strafschop), 66. Arveladze 0-4, 74. Arveladze 0-5. Scheidsrechter: Temmink. Toeschou wers: 11.500. Gele kaart: Lee (Fortu na), Blind (Ajax). FORTUNA SITTARD: Van Zwam; Lee, Dirckx, Roest en Hermans; Usta (70. Van Bommel), Zegrean, Burke en Kool; Gray en Jeffrey. AJAX: Van der Sar; Melchiot, Blind, Oliseh en Frank de Boer; Ronald de Boer, Dani (70. Gorré) en Witschge; Babangida, Sibon (46. Arveladze) en Hoekstra (46. Laudrup). Groningen (anp) - De kwalificatiestrijd voor het WK vol leybal blijkt voor het Nederlands team de ideale opwarmer voor het Europees kampioenschap, waar Oranje over twee weken in eigen land hoopt te flonkeren. De Nederlandse mannen zetten gisteravond in Groningen de eerste stap die moet leiden naar een plaats bij de eindronde van het WK, die overigens pas vol gend jaar november in Japan op het programma staat. De ploeg van Toon Gerbrands ver sloeg in de Martinihal Kroatië in drie eenzijdige sets: 15-7 15- 115-6. In Groningen werkte de olym pisch kampioen gisteren aan de scherpte die eigenlijk pas over twee weken in Eindhoven echt noodzakelijk is. Daar wordt straks gestreden om de Europe se titel, waar Italië en Rusland ongetwijfeld de grote concur renten zullen zijn. In het noor den dit weekeinde vormen Eu ropese B-landen als Kroatië, Oekraïne en Duitsland een noodzakelijk kwaad op weg naar Japan. Voor Gerbrands was het duel tegen Kroatië in zoverre nuttig dat de teruggekeerde spelver deler Peter Blangé de gelegen heid had wedstrijdritme op te doen. De teamgenoot van de in middels als international afge zwaaide Ron Zwerver bij Tre- viso liet in de zomer de World League-cyclus lopen. Tijdens de oefenserie in Brazilië on langs maakte hij zijn rentree. Blangé loste Latuhihin af, die in de zomer Nederland als stuurman onder zijn hoede had. Blangé kende een moeizame start, zoals het hele team in eerste instantie moeite had los te komen. Na een korte inwerk- priode was Blangé weer de fei- loze aangever, die op gevoel zijn medespelers wist te vin den. „Zelfs als ervaren speler is het moeilijk tegen een ploeg die we nooit eerder hebben zien spelen. Het duurde vijftien mi nuten voordat we echt in de wedstrijd zaten," zei Blangé, Groningen. Mannen, Kwalificatie WK Volleybal, eerste dag. Nederland - Kroatië 3-0 (15-7 15-1 15-6). Oekraïne - Duitsland 3-1 (15-9 15- 9 13-15 15-5). GOLF Dublin. Europese Open. Stand na tweede ronde: 1. Johans son (Zwe) 132 slagen, 2. Montgo- merie (Sch) 133, 3. Chopra (Zwe), Rocca (Ita), Haugsrud (Noo) 135, 6. Robertson (Eng), Romero (Arg), Walton (Ier) 136. Cut gemist: Muntz (Ned) 158. Geneve. EK amateurs mannen. Stand na de tweede ronde: 1. Tori- nes (Zwe) 137 slagen, 2. Buschow (Ned), Donald (Eng), David (Fra), Bjarnason (IJs), Neels (Dui) 139, 7. Vanbegin (Bel), De Voogt (Bel), Nilsson (Zwe), Dier (Dui) 140, 11. oa Kraay (Ned) 141, 15. oa Lafeber (Ned) 142, 31. oa. Miller (Ned) 144, 112. oa Rodenburg (Ned) 154. HANDBAL Bratislava. Internationaal toer nooi. Vrouwen. SLOWAKIJE - NEDERLAND 29- 27 (13-16). Topscoorsters Neder land: Feijen, Vaassen, Ordelmans, Burgers, Assink 4. PAARDENSPORT Rotterdam. CHIO. Tweede kwalificatiewedstrijd voor Grote Prijs: 1. Becker (Dui) Arge- lith's Bellenuit 0-60,78, 2. John Whitaker (GBr) Virtual Village Heymen 0-61,80, 3. De Miranda (Bra) Arisco Aspen 0- 62,30. Internationaal springconcours in twee fasen, tabel A/C, 1,40 meter: 1. Chapot (VSt) Star Twist 0-24,97, 2. Geerink/LBH Damiro B 0-25,33, 3. Raymakers/Jewel's Ruby 0- 25,54. Progressief springconcours: 1. Jo hn Whitaker/Virtual Village Hun ters 36 punten-35,80 seconden, 2. Philippaerts (Bel) What a Game 36-36,06, 3. Huis in 't Veld/Tio Pe- pe's Cupido 36-37,49. Dressuur. Grand Prix: 1. Van Grunsven (Ned) Olympic TCN Partout 1790 punten, 2. Werth (Dui) Welcome 1770, 3. Van Grunsven/Gestion Cocktail 1763. Riesenbeck. WK tweespannen. Stand na dressuur: 1. Lazar (Hon) 620,8 punten, 2. Rutjens (Ned) 602,4, 3. Dupont (Fra), Bowman (GBr) 600,8, 5. Wolfmayr (Oos) 599,2, 9. Van Tergouw 589,6, 10. Weggelaar 584,8. Teams: 1. Hongarije 79,84, 2. Groot-Brittannië 80,32, 3. Oosten rijk 80,64, 4. Nederland 81,60, 5. Frankrijk 86,24. TENNIS Boston. Mannen, 650.000 gulden. Tweede ronde: Rios (Chl/2) - Fur- lan (Ita) 6-4 6-4, Tarango (VSt) - Mantilla (Spa/3) 6-0 6-4, Rusedski (GBr/6) - Dewulf (Bel) 6-3 6-1, Gu~ my (Arg) - Blanco (Spa) 6-4 6-2. Long Island. Mannen, 650.000 gul den. Tweede ronde: Enqvist (Zwe/6) - Pioline (Fra) 7-5 4-6 6-1. Atlanta. Vrouwen, 900.000 gulden. Kwartfinales: Coetzer (ZAf/5) - Novotna (Tsj/1) 1-6 6-3 6-1, Te- stud (Fra) - Seles (VSt/2) opgave Seles, Davenport (VSt/4) - Van Roost (Bel) 6-1 7-5. Halve finales: Testud (Fra) - Majo- li (Kro/3) 7-5 6-3. New York. US Open, kwalificatie wedstrijden. Mannen, eerste ronde: Wessels (Ned) - Motomura (Jap) 4-6 6-4 6- 3, Wibier (Ned/17) - Weiner (VSt) 6-3 6-3, Van Lottum (Ned) - Crabb (Aus) 6-4 6-4, Kempes (Ned) - Ko- kavec (Can) 6-7 6-4 6-3. Vrouwen, eerste ronde: Noorlan- der (Ned/11) - Loearsabisjvili (Geo) 3-6 6-2 7-6. VOETBAL Eerste divisie, competitie: TOP OSS - EXCELSIOR 0-1 (0-1). 15. Cairo 0-1. Scheidsrechter: Sterk. Toeschouwers: 1.500. Rode kaart: 28. Van Brakel (TOP), 87. Stock (TOP). Gele kaarten: De Graef, Cornelisse, Driessen en Stock (TOP), Stefanovic, Magielse (Excelsior). België, eerste klasse: Lierse - An- derlecht 0-1, Lommei - Antwerp 5- 2. Stand aan kop: Lommei 3-7, RC Genk 2-6, Brugge 2-6, Ekeren 2-4, Aalst2-4, Harelbeke2-4. Duitsland, Bundesliga: 1860 Mün- chen - Rostock 0-1, Wolfsburg - Hertha BSC 2-1. Stand aan kop: Karlsruhe 3-7, Kaisersl. 3-7, Rostock 4-7, Wolfs burg 4-7, Schalke'04 3-6. Universiade Cefalü. Nederland - Zuid-Korea 1- 1 (0-1). Nederland als groepswin naar geplaatst voor kwartfinale. Burgos (anp) - De Franse ONCE-renner Laurent Jalabert heeft giste ren de Ronde van Burgos gewonnen. Zijn leidende positie in het alge meen klassement kwam in de vijfde en laatste etappe niet meer in ge vaar. De zege in de laatste rit over 180 kilometer van Quintana-Urria naar Burgos ging na een massasprint naar Marcel Wüst. De Duitser bleef Jeroen Blijlevens net voor. Jalabert beëindigde de etappe wedstrijd over vijf dagen met een minieme voorsprong met elf hondersten van een seconde. In de laatste rit van Quintana-Urria naar Burgos probeerde Olano nog wel een aanval te doen op de posi tie van de Fransman. Maar de nummer één van de wereldrang lijst reageerde op iedere poging van de Spanjaard. De Ronde van Limousin eindigde gisteren in een zege voor de Est Lauri Aus van Casino. De laatste rit over 169 kilometer, van Saint- Junien naar Limoges, was in de massasprint een prooi voor de Ita liaanse Festina-coureur Bruno Boscardin. De 23-jarige Russin Zoelfia Zabi- rova heeft gisteren de tiende etap pe van de Tour Feminin gewon nen. In Le-Beausset liet de olym pisch kampioene tijdrijden zien dat ze haar specialiteit nog steeds beheerst. Ze won de rit tegen de klok over 18,6 kilometer in 22 mi nuten en 41 seconden. De Itali aanse Fabiana Luperini, die in de tijdrit als vierde eindigde, be houdt de gele trui. Ronde van Burgos. Vijfde en laatste etappe, Quintana- Urria - Burgos: 1. Wust (Dui) 180 km in 4.31.31, 2. Blijlevens (Ned), 3. Tsj- mil (Mol), 4. Cauz (Ita), 5. Schiavia (Ita), 6. M. Zberg (Zwi), 7. Colonna (Ita), 8. Verstrepen (Bel), 9. Detilloux (Bel), 10. Vanderaerden (Bel), 89. Hof fman. Opgave: De Jongh en Den Bak ker. Eindklassement: 1. Laurent Jalabert (Fra) 15.45.07, 2. Olano (Spa), 3. Es- cartin (Spa) 1.30, 4. Cuesta (Spa) 2.21, 5. Casas (Spa) 2.39, 6. Dufaux (Zwi) 2.49, 7. Virenque (Fra) 2.55, 8. Mau- leon (Spa) 3.12, 9. Zaina (Ita) 3.22,10. Teterioek (Kaz), 65. Hoffman 14.10, 93. Blijlevens 41.57. Ronde van de Limousin. Vierde en laatste etappe, Saint-Ju- nien - Limoges: 1. Boscardin (Ita) 169 km in 3.54.08, 2. Seigneur (Fra), 3. Rué (Fra), 4. Petersen (Den) 0.14. 5. Barthe (Fra) 0.14, 6. Mauri (Spa) 0.15, 7. Vasseur (Fra), 8. Aus (Est), 9. Piziks (Let), 10. Luttenberger (Oos). Eindklassement: 1. Aus 16.54.11, 2. Bouvard (Fra), 3. Vasseur, 4. Fond- riest (Ita), 5. Robin (Fra), 6. Lutten berger, 7. Boscardin (Ita) 0.01, 8. Je- ker (Zwi) 0.03, 9. Mauri 0.14, 10. Maignan (Fra) 1.45. Tour Feminin. Tiende etappe, Beausset, individuele tijdrit: 1. Zabirova (Ita) 18,6 km in 22.41, 2. Jackson (Can) 0.28, 3. Heeb (Zwi) 0.54, 4. Luperini (Ita) 1.05, 5. Polkhanova (Rus) 1.08, 6. Emery (Fra) 1.09, 7. Cappellotto (Ita) 1.16, 8. Mar- sal (Fra) 1.27, 9. Watt (Aus) 1.28, 10. Iolanta Pohkevisjioete (Lit) 1.37. Algemeen klassement: 1. Luperini 26.50.56, 2. Heeb 2.46, 3. Jackson 3.21, 4. Polkhanova 4.57, 5. Iolanta Pohkevisjioete 5.45, 6. Cappellotto 6.37, 7. Rasa Polikevsjioete (Lit) 7.17, 8. Boebnenkova (Rus) 12.30, 9. Ei- cher-Vouets (Zwi) 14.55, 10. Poecins- kaite (Lit) 15.25. Varese. Drie Valleien van Varese. 1. Caruso (Ita) 202,8 km in 4.34.15, 2. Andriotto (Ita), 3. Serpellini (Ita), 4. Scinto (Ita), 5. Elli (Ita), 6. Holm (Den), 7. Gontsjenkov (Oek), 8. Nar- dello (Ita), 9. Giacomelh (Ita), 10. Mazzoleni (Ita).

de Stem | 1997 | | pagina 13