Kerken flink in de bres voor Iraniërs 1 Boze klant steekt GAK-archief in brand Nieuw belastingplan gunstig voor hoge inkomens Vervolging 'kroongetuige' Karman ongeldig Weer eis van vijf jaar tegen Feyenoord-fan VANAVOND ZIET U STERRETJES de STEM BINNENLAND A3 Uitzetting onaanvaardbaar' CdK Zeeland wil onderzoek naar '112' Voorlopig plan: BINNENLAND KORT Sterrenslag: vanavond Nederland 1, 21.05 uur GUSTUS1997 A2 Brittannië en Ierland' g een wisselend beeld ins zon maar ook een re f onweersbui. Zaterdaè bewolkt en af en toe re- iddagtemperatuur uit end van een graad of 18 westen tot 24 in het zuid van Engeland, en Luxemburg: Perio- et zon en op de meeste en droog; in de nacht en d kans op mist. Middas- ratuur iets boven 25 gra- en Midden-Frankrijk* stig weer met zonnige en en op de meeste en droog. Aanhoudend met bijna overal maxima 25 en 30 graden, rankrijk: Flinke zonni- 'oden, maar vooral in de g en avond een toene- kans op een onweersbui, gtemperatuur omstreeks den. al: Flinke zonnige perio- n waarschijnlijk droog, met maxima van een of 30 aan zee tot ruim 35 binnenland; alleen in het Iwesten iets koeler, je: Vrij zonnig; vooral za- g kans op een lokale on- bui. Middagtemperatuur binnenland rond 35 gra an de meeste kusten rond aden, maar in het noord- n een stuk frisser, ische Eilanden: Flink on maar ook een kleine op een bui. Middagtempe- r dicht bij 30 graden, rca en Ibiza: Flink wat en daarnaast een kleine op een bui. Middagtempe- iets boven 30 graden. Geregeld zon; vooral in 'dden en zuiden enkele regen- of onweersbuien, agtemperatuur tussen 25 graden. enland en Kreta: Vrij ig maar in het westen mo- een flinke regen- of on- bui. De stevige noordelij- ind op de Egeïsche Zee t aan. Middagtempera- tussen 25 en 30 graden, land: Vrij zonnig en warm maxima tegen 30 graden, in het noordwesten meer lking en kans op een re1" of onweersbui, seriand: Vrij zonnig en Middagtemperatuur n 25 en 30 graden, enrijk: Geleidelijk meer ".n bijna overal droog. Mid- emperatuur omstreeks 25 ■|aqjoo uba doou>| 'jnnjsojne 'de>|joio|AI i i 11 i VRIJDAG 22 AUGUSTUS 1997 ^sterdam (anp) - Het Open er Ministerie (OM) is giste- jnhard onderuit gegaan in de strafzaak tegen Ad Karman, twongetuige' in het proces te- m Johan V. alias de Hakkel- jjt De vervolging van Kar- is door de rechtbank on geldig verklaard. gjen goed woord had het college 10 voor de afspraken die het OM (ït de 'kroongetuige' heeft ge bakt, In ruil voor belastende itrklaringen tegen de Hakkelaar j, de zijnen zegden de officieren jjeven en Witteveen hem toe dat lij niet meer de gevangenis in hoefde, ook al zou de rechtbank hem veroordelen voor zijn eigen rol in het syndicaat van de Hak kelaar. Karman stond bekend als 'chef laden en lossen' binnen de wereldwijd opererende hasjorga- nisatie. Volgens de rechtbank hebben de officieren met deze afspraak de beginselen van een goede proces orde ernstig geschonden. De toe zegging om de 53-jarige Karman hoe dan ook uit de cel te houden 'ondermijnt de rechtskracht van rechterlijke uitspraken' en is in strijd met de wet. Ook hebben de officieren de belangen van Kar man als verdachte (hij deed onder meer afstand van zijn zwijgrecht) onvoldoende gerespecteerd. Twee weken geleden eiste officier Witteveen een jaar gevangenis straf tegen Karman, waarvan de helft voorwaardelijk. Ook tijdens die rechtszitting toonde de recht bank zich al zeer kritisch ten aan zien van de deal tussen OM en 'kroongetuige'. Rechtbankpresi dent mr. M. Mastboom sprak toen van een 'wurgcontract'. Karman, die sinds de deal door het leven gaat als beschermde getuige, woonde zijn eigen proces niet bij. Ook bij de uitspraak liet hij ver stek gaan. In een eerste reactie op het vonnis heeft het OM bij monde van par ketvoorlichtster S. den Haan laten weten dat het OM niet is ge schrokken van de rechterlijke af straffing van de deal in de straf zaak tegen Karman. „We hebben altijd ingecalculeerd dat deze zaak zo zou kunnen aflopen." Het OM zal het vonnis de komende da gen grondig bestuderen. Een van de bezwaren van de rechtbank tegen de gewraakte deal was dat Karman tijdens de totstandkoming ervan niet werd bijgestaan door een advocaat. Volgens het OM heeft ex-garage- houder Karman er zelf voor geko zen de onderhandelingen zonder raadsman te voeren. Johan V. en twee handlangers werden begin dit jaar mede op grond van de verklaringen van Karman veroordeeld tot jarenlan ge celstraffen. Het hoger beroep in de Hakkelaarzaak dient in sep tember. Tweede Kamerlid Koek koek (CDA) heeft minister Sorg- drager (Justitie) om opheldering gevraagd. Strafpleiter mr. G. Spong, advo caat van Koos R., rechterhand van Johan V. noemt het vonnis een 'ge schenk uit de hemel'. „Dit vonnis is voor de verdediging een zeer aangename steun in de rug", rea geert Spong verheugd. De raads man ziet in de overwegingen van de Amsterdamse rechtbank alle punten herhaald en bevestigd die hij en zijn confrère mr. G. Mols te gen de deal tussen het OM en Kar man hebben opgeworpen. Groningen/Amsterdam (anp) - Steeds meer christenen sprin gen in de bres voor Iraniërs die met uitzetting worden bedreigd. Ongeveer vierhonderd vrijwilligers uit vijftig kerken maken let mogelijk dat bijna dertig afgewezen Iraanse asielzoekers momenteel 'kerkasiel' krijgen. Dat is nog maar een fractie van de raar schatting 1.300 Iraniërs die (island officieel moeten verlaten. Directeur J. van Tilborg van de in- lerkerkelijke stichting Mia uit Groningen verwacht dat meer terken in de komende weken overgaan tot het verlenen van asiel aan Iraniërs. „Uitzetting uaarlran is op dit moment onaan vaardbaar." In acht plaatselijke kerken genie ten Iraniërs kerkasiel. In veel ge vallen is er steun van andere paro dies of gemeentes. Een leger van Middelburg - De Zeeuwse Com missaris der Koningin W. van Gelder wil een onderzoek naar de alarmcentrale 112 in Tilburg en Roosendaal. Dit naar aanleiding van een brand met een dode en zeven gewonden, vorige maand in Scherpenisse. Van Gelder heeft zijn Brabantse ambtsgenoot mr. F. Houben om ten dergelijke onderzoek ge vraagd. Verder wil hij weten hoe Je werkwijze in de centrale kan worden verbeterd. Be alarmering, die via de Bra- bantse 112-centrale in Tilburg verliep, was zo gebrekkig dat ruim tien minuten na de melding nog geen hulp ter plaatse was. Pas na een tweede melding rukte Je brandweer uit. vrijwilligers (400) maakt de 24- uursopvang mogelijk. Zo biedt de gereformeerde kerk van het Friese Oosterwolde onderdak aan twee afgewezen Iraanse asielzoekers. Ook kerken in Zwolle, Hoogeveen, Assen, Borger, Vries en Oud-Be- ij erland laten uitgeprocedeerde Iraniërs in hun kerk schuilen, zo liet Inlia weten. De stichting, die zich al tien jaar inzet voor de op vang van asielzoekers in noodsi tuaties, en Vluchtelingenwerk vinden dat de Nederlandse rege ring de uitzetting van uitgeproce deerde Iraniërs moet opschorten. Minister Dijkstal van Binnen landse Zaken zei woensdag dat geloofsgemeenschappen géén kerkasiel moeten verlenen. Het Nederlandse asielbeleid zou met vele waarborgen omkleed zijn. Bovendien is kerkasiel volgens de bewindsman niet meer van deze tijd. Voorzitter prof. dr. R. Huysmans van de Raad van Kerken erkende dat de kerkgenootschappen niet langer zoals in de Middeleeuwen het historische recht op een reehtsvrije ruimte ten opzichte van de staat hebben, maar dat zich 'extreme situaties kunnen voordoen waarin gelovigen meer God dan de mens moeten gehoor zamen'. Van Tilborg zei zich aan de minis ter te hebben 'gestoord'. „Kerk asiel vindt in de openbaarheid plaats. We overtreden de wet niet. De staat mag zich dus niet men gen in de geloofszaken van de kerk. We leven toch niet in Iran?" ZIE OOK COMMENTAAR A4 De brandweer blust de brand in het GAK-gebouw in Rotterdam die is aangestoken door een ontevreden klant. Rotterdam (anp) - Een boze Rotterdammer met een langsle pend uitkeringsconflict heeft gistermiddag brand gesticht in het archief van het GAK in de Maasstad. Het papieren archief van de uitkeringsinstantie is deels verloren ge gaan. Ruim tweehonderd mensen moesten het gebouw aan de Rochus- senstraat ijlings verlaten. De man, een 52-jarige Rotterdammer, stichtte de brand even voor twee uur door een raam in te gooien en een blik meteen,,brandbare vloe.istof p^r.binnen te,gooien,, Vervolgens stak hij dat aan. Het vuur greep onmiddellijk om zich heen. De brandweer gooide door de ramen smeulende en onbeschadigde mapperwiaar buiten. Daar werd het nageblust. Tegelijkertijd probeer de de brandweer door andere stellingen nat te houden het vuur in toom te houden. De 52-jarige verdachte stond zelf naar de brand te kijken toen politie en brandweer arriveerden. Hij werd meteen opgepakt. Hij heeft al eer der ramen van het gebouw ingegooid. Het papier dat door de brandweer naar buiten is gegooid wordt voor lopig bij de reinigingsdienst Roteb opgeslagen, waar medewerkers van het GAK zullen bekijken wat er nog te redden valt. Volgens een woordvoerder van het GAK gaat het om oude ww-dossiers van men sen die inmiddels weer een baan hebben. De gegevens staan echter ook grotendeels in de computer. Door.Rinze Brandsma Haarlem - Tegen een tweede hoofdverdachte van de moord op Ajax-supporter Carlo Picornie is vijf jaar gevangenisstraf geëist. Bij het proces voor de Haarlemse rechtbank tegen veertien aange houden Feyenoord-supporters achtte officier van justitie bewe zen dat de 24-jarige Marco P. me deschuldig is aan doodslag op Pi cornie, openlijke geweldpleging en dreigend optreden, vernieling van een auto en deelname aan een criminele organisatie in de vorm Onlangs lekte in Den Haag een eerste versie voor 'een nieuw fiscaal stelsel in de 21e eeuw' uit. Volgens het plan, uit de koker van de be windslieden Zalm en Vermeend (Financiën), wordt arbeid straks goedkoper. Producten worden duurder. Kost winnersvoordelen ver dwijnen. Het effect? Werken loont steeds Meer, met name voor de deter betaalden. Werk lozen worden afhanke lijk van 'reparaties'. Boor Elly Lammers en Gijs Moes Den Haag - De belastingspe cialisten noemen het plan te Pril voor een definitief oor deel. De schets van Zalm en Ver leend ligt immers nog op de tekentafel? En berekeningen °ver wat het burgers in de portemonnee scheelt, zijn er ook nog niet. Toch waagt hoogleraar fiscale economie aan de Erasmus Uni versiteit prof. dr. L. Stevens zich aan een eerste overpeinzing. „Dit kon wel eens verkeerd uit pakken voor mensen aan de on derkant", zegt hij. Positiever is hoogleraar belastingrecht aan de Katholieke Universiteit Bra bant A.C. Rijkers. „Het gaat de goede kant uit. Er komt steeds meer eenvoud in het systeem", zegt hij. Volgens het uitgelekte 'scenario' van Zalm (WD) en Vermeend (PvdA) gaan in de volgende eeuw de drie schijven voor de loonbelasting fors omlaag. Om dat betaalbaar te maken, sneu velt straks de belastingvrije som van 7.100 gulden. Stevens vindt dat 'niet logisch'. „Belasting wordt geheven naar draag kracht. Dus is het logisch en rechtvaardig dat er over het on derste deel van het inkomen geen belasting wordt geheven." Daarnaast willen Zalm en Ver meend af van het onderscheid tussen belastingen en premies. Een goede zaak, oordeelt Rij- De huidige belastingschijven van 37,3,50 en 60 procent gaan omlaag naar 18,36 en 48 procent. De 18 procent wordt geheven over de eerste 32.000 gulden bruto-jaarinkomen, 36 procent geldt voor het inkomen tussen 32.000 en 64.000 gulden. Inko men daarboven wordt met 48 procent belast. Het huidige top tarief van zestig procent geldt pas vanaf een ton. •De belastingvrije som van momenteel 7.100 gulden ver dwijnt. Daarmee verdwijnt ook het kostwinnersvoordeel voor alleenverdieners, die nu een dubbele belastingvrije som hebben (14.200). Het onderscheid tussen loonbelasting en sociale premies ver dwijnt. Het arbeidskostenforfait verdwijnt en wordt vervangen door sen aftrék van 3.000 gulden, die voor iedereen gelijk is. De vermogensbelasting (nu 0,8 procent) verdwijnt en wordt vervangen door een vermogenswinstbelasting. De vennootschapsbelasting blijft gelijk. Het hoge btw-tarief gaat omhoog van 17,5 naar 19 procent. Vermeend FOTO DE STEM/JOHAN VAN GURP kers. „Het voordeel is dat je de premies dan straks over alle drie de belastingschijven kan heffen. Dat maakt bijvoorbeeld de fi nanciering van de AOW in de toekomst gemakkelijker." Dat het belastingstelsel moet veranderen, daarover was het kabinet-Kok het bij zijn aantre den in 1994 al eens. De tarieven zijn op dit moment vergeleken met andere landen te hoog. Door de 'wig', het grote verschil tus sen bruto- en nettoloon, is ar beid in Nederland duur. Het toptarief van zestig procent is veel hoger dan in ons omringen de landen. Een verlaging van dat tarief naar 48 procent zoals Zalm en Vermeend nu willen, brengt Nederland ongeveer op gelijk niveau met de rest van Eu ropa. Ook het afschaffen van de vermogensbelasting - die in wei nig andere landen bestaat - past in dit beeld. De komst van de Economische en Monetaire Unie (EMU) maakt een hervorming alleen maar noodzakelijker. Mensen en be drijven kunnen zich in de toe- Zalm FOTO DE STEM/JOHAN VAN GURP komst nog vrijer bewegen bin nen Europa en overal in euro's betalen. Een land met hoge be lastingen, zeker op arbeid, prijst zichzelf uit de markt. Ook Duitsland, waar de arbeid nog duurder is dan in Nederland, gaat de tarieven verlagen. Ook in andere opzichten is het huidige belastingsysteem niet meer van deze tijd, vindt het paarse kabinet. Zo gelden er nog steeds kostwinnersvoordelen, terwijl die traditionele kostwin ner met vrouw en kinderen thuis steeds unieker wordt. Daarom wordt in het plan eindelijk een verlangen van WD, D66 en PvdA verwezenlijkt: met het verdwijnen van de belastingvrije som sneuvelt ook het kostwin nersvoordeel. Het CDA - altijd op de bres voor het traditionele gezin - rest niets anders dan knarsentandend toekijken. Tenslotte is het milieu een argu ment voor belastingherziening. De lasten voor het milieu van al lerlei producten moeten veel meer terug te vinden zijn in de prijs. Daarom ook moet de btw om hoog. Werknemers houden in de toekomst dus meer geld over, maar betalen in winkels meer geld voor producten. Nederland sluit daarmee opnieuw aan bij een Europese trend. Door die lagere tarieven krijgt de overheid natuurlijk minder geld binnen. Dat wordt gedeel telijk gecompenseerd via de ho gere BTW. Daarnaast hoopt het kabinet meer geld binnen te krijgen door een einde te maken aan allerlei aftrekposten. De grootste aftrekpost, de hypo theekrente, zal wel blijven be staan. Daar branden politici hun vingers liever niet aan. Er zit een sterke denivellerende werking in het nieuwe systeem: de hoogste inkomens hebben er het meeste aan. De hogere btw is voor hen minder bezwaarlijk dan voor de laagstbetaalden. Daarnaast lijden zij veel minder onder het schrappen van de be lastingvrije som. Voor iemand die maar 30.000 gulden verdient, weegt een belastingvrije som van 7.100 gulden zwaarder dan voor iemand met een ton. Daar op wijst ook Stevens, en met hem PvdA-Kamerlid en hoogle raar economie Van der Ploeg. Dat is een structureel nadeel voor de lager betaalden. Met het belastingplan kiest het kabinet nog nadrukkelijker dan voorheen voor 'werk, werk, werk'. Als een volgend kabinet het plan overneemt wordt het verschil tussen werklozen en werkenden groter. Dat stimuleert mensen nog meer om een baan te zoeken, redeneert 'paars'. Desalniette min mag niemand erop achteruit gaan. Daarom wordt er circa 2,5 mil jard uitgetrokken voor de 'repa ratie' van koopkrachtgaten. Maar dat verandert niets aan het feit dat de lager betaalden af hankelijk worden van correcties binnen een systeem dat in hun nadeel werkt. van een supportersvereniging. De Rotterdammer P. bekent dat hij vooraan liep op het Bever- wijkse slagveld, dat hij op een Ajacied losmepte met een para plu en meehielp een auto op zijn kant te zetten en te vernielen. Maar hij ontkende dat hij Picor nie of de zwaar gewonde Ajax- supporter Joos had geslagen. Verscheidene andere hooligans hebben echter sterk belastende getuigenissen tegen hem afge legd. Ook op de zitting herhaalde een van hen, dat P. na afloop had gezegd 'dat hij hem een paar bi zarre moken had gegeven en dat hij direct neerging'. Het gesprek ging toen over Picornie. Een an der zag hem Picornie een aantal keren met kracht slaan, weer een ander zei dat P. Picornie had ge stoken en zijn gezicht had be werkt met een stanley-mes. Tegen andere Feyenoorders had hij verteld een tijdje onder te dui ken bij Center Pares, omdat hij Picornie gestoken had en 'de kit' achter hem aan zat. Hij ging er prat op, dat hij een van de eersten was die Picornie neerhaalde. Bij een vechtpartij in Rotterdam riep hij tot twee maal toe: „Ik heb de Amsterdammer vermoord". Die uitspraken ontkent P. Hij zegt dat hij niets te maken heeft met de doodslag op Picornie. Hij draagt de grote 'SCF'-tatoeage die alleen de ware Feyenoord- hooligans mogen laten zetten, gaat al jaren mee naar alle wed strijden en is eerder aangehouden bij vechtpartijen en rellen we gens mishandeling en stenen gooien, heeft een strafblad vol geweld, maar ontkent dat hij tot de harde kern van voetbalvanda len behoort. Zijn advocaat had een reeks poli tiemensen als getuige opgeroe pen. Hij concludeerde dat het Open baar Ministerie niet ontvankelijk is in zijn vervolging: de politie zou in de opsporing dingen ge daan hebben die niet in het straf dossier vermeld staan. Heerlijk, vrije dagen. Ik heb ze benut om zuidelijke ge neugten te proeven. In Zeeland lekkere rauwe oesters op, in Limburg leuk met jonge vosjes gespeeld en op de snikhete terugweg nog koele duiken genomen bij Den Bosch en bij Hank. Wat voor lintworm zou Henk Vos dwarszitten? 1997 is een fantastisch jaar voor de borden-industrie. Driekwart van het land stond al vol met waarschuwin gen tegen varkenspest. Nu zijn daar her en der borden over de gevaren van blauwwier tussendoor geplant. Wil je het woord 'vossen-lintworm' in een redelijk lees bare letter op een bord krijgen, dan heb je al gauw een paar strekkende meters nodig, dus dat wordt opnieuw kassa. En er worden geen flut-borden neergezet, nee, het is een en al degelijkheid. Die voor de varkens zijn van een dusdanige kwaliteit dat je haast zou denken dat de ma kers geweten hebben dat die plaag lang zou gaan du ren. Aan een plas bij Den Bosch verscheen gisteren een bord waaraan je kon zien dat de betreffende overheidsdienst over een ruim budget beschikt. Het was een gloednieuw blauw ding met kleurige opschriften. Zoiets wordt op maat gemaakt en is waarschijnlijk voor eenmalig gebruik. Elke bordenmaker weet overheden wijs te maken dat roestige of afgebladderde borden niet meer gelezen worden. U en ik weten intussen dat je als overheid kunt waarschu wen wat je wilt, maar dat er altijd mensen blijven met een bord voor hun kop. MERIJN Drechttunnel dicht door mist Driebergen - De Drechttunnel bij Dordrecht in de A16 is gister ochtend in de ochtendspits richting Rotterdam enige tijd afge sloten geweest, indirect als gevolg van dichte mist. De hoogte melder, die signaleert of er te hoge voertuigen de oeververbin ding in willen, werkte niet. Omdat er dichte mist hing en er zo doende niet met camera's kon worden gecontroleerd, besloot men de tunnel voor korte tijd te sluiten. Het gevolg van de stremming, die om half acht begon en een klein half uur duurde, was een lange file. Rond acht uur stond het verkeer over 13 kilometer vast. Ook elders had het verkeer last van de mist. Het veer Vlissingen-Breskens werd rond acht uur uit de vaart gehaald vanwege het beperkte zicht. Op andere wegen, vooral in Noord-Brabant en Zeeland, ontstonden file's. Bacterie tast fundering woningen aan Haarlem - Een schadelijke bacterie heeft in Haarlem de funde ring aangetast van ruim zevenhonderd woningen. Dat is het re- spltaat van een onderzoek dat de gemeente heeft laten uitvoeren bij in totaal 1050 huizen met grenenhouten funderingspalen. Het grootschalige onderzoek is verricht nadat TNO eerder had vastgesteld dat in Haarlem de bacterie pseudomonas actief is. De bacterie heeft het vooral gemunt op grenenhout. De omvang van het probleem blijkt nu veel groter dan aanvankelijk was ge- dacht.Haarlem wil de fundering van de betrokken woningen herstellen of ze slopen en nieuwe huizen bouwen. Geen eenduidige oorzaak stroomstoring Den Haag - Een volstrekt toevallige samenloop van op zich niet ongewone storingen in drie centrales was de oorzaak van de grote stroomstoring op maandag 23 juni. Die storingen op hun beurt leidden tot een kettingreactie in het systeem waardoor een groot deel van Utrecht en duizenden treinreizigers zwaar wer den getroffen. Behoudens wat aanscherpingen van procedures en opleidingen en nadere onderzoeken is deze calamiteit geen reden voor drastische ingrepen. Dat stelde ir. N. Ketting, top man van de Samenwerkende elektriciteits-produktiebedrijven (Sep), gisteren in Den Haag tijdens de presentatie van een on derzoek naar de uitzonderlijk grote stroomstoring. Volgens Ketting is er met het elektriciteitsnet zelf niets mis en hebben de technici volstrekt correct gehandeld om de opeenvol gende reeks van storingen onder controle te krijgen. Zijn finale conclusie was dat 'techniek kan falen'. Nieuwe kentekens: twee cijfers, vier letters Zoetermeer - De nieuwe serie kentekens zal bestaan uit twee cijfers en twee maal twee letters. De huidige reeks, die nu bij de S is en bestaat uit twee maal twee letters en twee cijfers, is naar verwachting over twee jaar 'vol'. De nieuwe kentekenplaten zien er anders uit dan de huidige, doordat ze voorzien zijn van het EU-embleem. Bovendien zijn de letters en cijfers kleiner, waardoor het moeilijker wordt kentekenplaten na te maken. De platen met de nieuwe vormgeving komen al in de loop van vol gend jaar in roulatie. Scheuren Brienenoord door vrachtverkeer Rotterdam - De scheurtjes in het wegdek van de Van Brie- nenoordbrug zijn vermoedelijk veroorzaakt door het intensieve verkeer en de steeds wisselende belasting door zwaar- en licht- beladen vrachtwagens. Dat heeft een woordvoerder van Rijkswaterstaat gisteren ver klaard. TNO, de Technische Universiteit Delft en de universiteit van Aken doen in opdracht van Rijkswaterstaat nog een onder zoek naar de vraag hoe het staal door zware, wisselende belas ting kan scheuren. Een woordvoerder van Transport en Logistiek Nederland rea geert boos op de bekendmaking van Rijkswaterstaat en legt de verantwoordelijkheid voor de problemen volledig bij Rijkswa terstaat en het ministerie. Zij wisten van de prognoses voor de groei van het vrachtverkeer. Minister Jorritsma van Verkeer en Waterstaat erkent dat. De brug is gebouwd volgens een kwaliteitsnorm die dateert uit 1963. In juli constateerde Rijkswaterstaat tijdens een routine controle dat het beweegbare deel van de brug door kleine scheurtjes in de stalen platen direct onder de toplaag was aan getast. Het euvel is inmiddels verholpen voor een miljoen gulden. Maar pas volgend jaar in de zomer zal een definitieve reparatie uitge voerd worden. (advertentie) DE A C T I E V F1

de Stem | 1997 | | pagina 3