Geen dijkwoningen in wijk Othene W E Restauratielij st van Oostburg is bekend Geen woningbouw maar schoenwinkel in Schoolstraat IJzendijks monument in de steigers PE STE POLITIE rapport Tenuis in Schoondijke krijgt bijna halve ton de stem ZEELAND uit ZEELAND Projectontwikkelaar zoekt naar alternatieven voor invullen plan Lutherse kerk Groede bovenaan Oostburgs plannetje gaat de mist in Alle zevenendertig namen van gevallen soldaten zijn geadopteerd Mandoline orkest Jazz in 't park Muzikaal Uur The Paladins in Porgy Blues en funk Surrealistisch Aanrijdingen Lading verloren Winkeldiefstal Buitenboordmotor uit kreek gestolen Inbraak Katten vergiftigd Snelheidscontrole WEEKENDDIENSTEN Onderhoud loopt vooruit op privatisering dl Stroopielekkers i i i i i VRIJDAG 22 AUGUSTUS 1997 Van onze verslaggever Terneuzen - In de nieuwe stadswijk Othene in Terneuzen worden geen dijkwoningen gebouwd. Projectont wikkelaar Mabon en makelaar Pro- jektbouw Zeeland hebben dit oor spronkelijke plan losgelaten omdat deze huizen te duur en dus praktisch onverkoopbaar zouden worden. Mabon heeft nu een architect opdracht gegeven een aantal alternatieven op pa pier te zetten met de bedoeling deze me dio september te presenteren. B en W van Terneuzen staan volgens gemeente lijk voorlichter F. Neve niet onwelwil lend tegenover de wijziging van het oor spronkelijke plan. Volgens Neve is de verandering van het plan geen unieke si tuatie. „Mabon en Projektbouw Zeeland houden bij de ontwikkeling van Othene rekening met wat de bevolking wil. Een vrij logische gedachte, denk ik zo. Zo zijn in het recente verleden ontwerpen van bepaalde type woningen gewijzigd omdat ze, in tegenstelling tot de Rand stad, in Zeeuws-Vlaanderen niet aan zouden slaan. Nu waren we zo ver dat de dijkwoningen in ontwikkeling zouden worden gebracht. Deze woningen blijken echter te duur te worden. Mensen zouden veel voor deze woningen moeten betalen terwijl ze er weinig voor terugkrijgen. De prijs en kwaliteit stonden niet in ver houding tot elkaar. Vandaar dat Mabon een architect opdracht heeft gegeven een aantal varianten op papier te zetten." Een aantal bewoners van Othene rea geert inmiddels ongerust op de wijziging van het oorspronkelijke plan. Ze zijn bang dat de dijkwoningen plaats maken voor hoogbouw en dat zou het uitzicht belemmeren. „Wij begrijpen de reactie van een aantal bewoners best, maar hoogbouw is nog heel erg voorbarig. We weten nog niet welke variant het zal worden. Dat kan hoogbouw zijn, maar zeker is dat niet. Er is nog geen keuze ge maakt." Volgens Neve wordt medio sep tember beslist welk alternatief in de plaats komt van de dijkwoningen. „Dan worden de varianten aan het college voorgelegd. Samen met de projectont wikkelaar wordt de keuze gemaakt. Ver volgens wordt mogelijk een informatie avond gehouden voor de bewoners om het plan toe te lichten. Als de variant be kend is wordt een wijziging van het be stemmingsplan opgestart met alle wette lijke procedures." Van onze verslaggeefster Oostburg - De Lutherse kerk in Groede staat bovenaan de res- tauratielijst monumenten van de gemeente Oostburg. De ge meenteraad moet voor 1 oktober een prioriteitslijst indienen bij Gedeputeerde Staten. In tegenstelling tot voorgaande jaren moet de prioriteit van mo numentenrestauratie vooral wor den gebaseerd op de technische staat van de monumenten. Een landelijk systeem, in Oostburg uitgevoerd door de Monumenten- wacht Zeeland, heeft geresul teerd in een technische rappor tage van alle 43 rijksmonumen ten in de gemeente, behalve die objecten die in de laatste tien jaar zijn gerestaureerd. Rijksdienst Hieruit blijkt de noodzaak van restauratie van de Lutherse kerk. Voor dit gebouw is door de ge meente inmiddels een verzoek aan de Rijksdienst voor de Monu mentenzorg gestuurd om deze te herstellen met geld van het Rijk. Oostburg moet afwachten of dit verzoek wordt gehonoreerd, als dit zo is verdwijnt de kerk van de prioriteitenlijst. De lijst is toegestuurd aan de ei genaren van monumenten die bij honorering via het provinciaal restauratie uitvoeringsprogram ma bereid zijn mee te werken aan restauratie. Windmolen Door vijf personen uit respectie velijk IJzendijke (Markthuizen, windmolen), Nieuwvliet (wind molen) en Waterlandkerkje (stal en woonhuis) is gereageerd. Allen zijn bereid mee te werken aan restauratie. Het college van B en W stelt de raad voor GS te adviseren in te stemmen met deze prioriteiten lijst. Het voorstel wordt vrijdag 29 augustus behandeld tijdens de vergadering van de commissie Monumenten in het Oostburgse gemeentehuis. De vergadering begint om 13.30 uur. Van onze verslaggeefster Oostburg - De voormalige supermarkt aan de Schoolstraat in Oostburg wordt niet verkocht aan een projectontwikkelaar of woningbouwvereniging maar verhuurd aan schoenenketen Scapino. Het was de bedoeling dat er aan de Schoolstraat woningen zou den worden gebouwd maar dit gaat dus niet door. Het bestem mingsplan van de gemeente Oost burg was gericht op woning bouw, volgens een gemeenteme dewerker de meest gewenste ont wikkeling. Huurcontract „Maar de eigenaar van het pand, de Hermans-groep (supermarkt keten) heeft anders beslist. Het pand is niet verkocht en wordt niet gesloopt. Er is nu voor een aantal jaren een huurcontract af gesloten met Scapino dus voorlo pig kunnen de bestemmingsplan nen voor woningbouw de kast in. Wij als gemeente hebben daar niks over te zeggen, het pand is van de Hermans-groep en die be slist wat ermee gebeurt." De Hermans-groep heeft de voor malige supermarkt (A&P) aan de Schoolstraat inmiddels ver plaatst naar de oude sporthal De Veerhoek. Winkelplan De Vereniging Ondernemend Oostburg (VOO) is niet blij met de komst van Scapino naar de Eenhoornstad. „Ik snap niet dat de gemeente toelaat dat deze ke ten buiten het centrum komt te zitten. Twee jaar geleden heeft de raad een winkelplan vastgesteld waarbij nieuwe winkels zich in het centrum moeten vestigen. De Schoolstraat valt hier niet onder en dan is het jammer dat zo'n winkel er toch komt." Protest C. Francke: „Wij als VOO hadden met de gemeente de afspraak dat er woningen op deze plek zouden komen, alles was in kannen en kruiken en dan krijg je dit. Geen enkel raadslid en ook wethouder Rosendaal wist niet dat Scapino naar de Schoolstraat zou komen. We hebben hier helemaal niks over te zeggen gehad en dat is een kwalijke zaak. We accepteren het niet en doen er alles aan om de komst tegen te houden maar waarschijnlijk zijn we te laat." „We hebben inmiddels brieven gestuurd naar het college en naar r de provincie," zegt C. Francke namens de VOO. „Daarin hebben we om een dui delijke uitleg van de gang van za ken gevraagd." De gemeentewoordvoerder meldt dat de VOO met zijn beschuldi gingen niet bij de gemeente maar bij de Hermans-groep moet zijn. „Deze supermarktketen is door de plannen heen gefietst en daar kunnen wij helaas niks aan ver anderen." Zoals het er nu voorstaat, opent Scapino volgende maand haar vestiging in Oostburg. De drie vrijwilligers Theo en Johan Steenkiste en Lucien van Poucke metselen ondanks het weer verder aan het nieuwe oorlogs monument in IJzendijke. foto wim kooyman Door Rein van der Helm IJzendijke - Het leggen van elke steen kost in deze tropische omstandigheden heel wat zweetdruppels. Toch laat het IJzendijkense trio Theo en Johan Steen kiste en Lucien van Poucke zich niet kennen en gaat het metselen onverdro ten voort. Zij bouwen vlakbij de Ponte Avancé, op de Isabellaweg, naarstig aan het monument dat op 20 oktober wordt onthuld. Een monument met daarop de 37 namen van Engelse en Canadese militairen die op 20 oktober 1944 het leven lieten tijdens een reeks ontploffingen op de boerderij van de familie De Dobbelaere-Govaert aan de Isa bellaweg. Het monument geeft uitzicht op de plek waar nu bijna 52 jaar geleden de fa tale gebeurtenissen plaatsvonden. Reacties Het gedenkteken komt tot stand omdat een van de overlevenden van de ramp in 1944, oud-strijder Martin Reagan uit Engeland, zich vijftig jaar later tijdens een hernieuwd bezoek aan de boerderij liet ontvallen een gedenkteken voor zijn gevallen kameraden te willen oprichten. De wens van Reagan werd opgepikt en er vormde zich een comité onder leiding van emeritus-pastoor F. Buij- ze, dat een inzameling startte om de wens te realiseren. „De reacties zijn prima,"'zegt secretaris Geert Aalders. „De financiering van het mo nument en de officiële onthulling zijn bijna rond. Alle 37 namen van de gevallen solda ten zijn, a raison van vijf gulden per letter, geadopteerd. De laatste namen komen voor rekening van het 13e Infanteriebataljon Luchtmobiele Brigade van het Regiment Stoottroepen." Lof De voorbereidingen voor de onthulling op 20 oktober zijn in volle gang. Nu al is zeker dat meer dan honderd bloedverwanten van gesneuvelde Engelse militairen erbij aanwe zig zijn. Ook is niet uitgesloten dat vanuit Canada mensen overkomen. Dat bleek uit een brief die oud-IJzendijkenaar Prudent de Milliano schreef aan zijn makker Jac. van Voorenberghe. Bijgesloten een kopie van een artikel dat 11 augustus verscheen in de Alberta Report. Daarin wordt melding ge maakt van het drama in 1944, waarbij ook slachtoffers vielen uit West-Canada, waar Alberta ligt. Het blad citeert daarbij de uit IJzendijke af komstige en nu in Canada wonende Agnes Arts-Raes, die in 1944 op korte afstand het drama had meegemaakt. Veel lof heeft het blad voor het initiatief om een monument op te richten en bloedverwanten van de ge sneuvelden worden opgeroepen de onthul ling bij te wonen. Op schema Het monument staat nu zo'n halve meter vanaf de grond. Oud-aannemer Lucien van Poucke, tevens penningmeester van het co mité Monument IJzendijke, metselt. De broers Steenkiste blijken volleerde opper mannen. Voor hun natje en droogje staat mevrouw C. Geemaert-Aerssens, die tegen over het in aanbouw zijnde monument woont, garant. „We liggen mooi op schema," zegt het drie tal. „Dat gaat dik in orde komen." En weer vindt een van de benodigde 1500 stenen zijn plaats volgens het ontwerp dat oud-stoot- troeper Ko Filius uit Oost-Souburg heeft ge maakt. Het monument bestaat straks uit drie muren die a-symetrisch in een hoek van 45 graden op elkaar staan. Op de linkermuur komt een plaquette waarop kort de rampzalige ge beurtenis staat weergegeven. Op de middel ste muur komen de marmeren platen met daarin gebeiteld de namen van de 37 omge komen soldaten. „Het wordt een sieraad in het landschap," voorspelt Aalders. W"- m HET slotconcert van de serie Zo meravondconcerten aan Zee wordt in de Nedrlands Her vormde kerk in Cadzand ver zorgd door het Mandolineorkest Testudinum. Het orkest staat onder leiding van B. Baecke- landt. De charme van het tokke- linstrument, gebruikt voor folk, pop- en klassieke muziek, wordt ten gehore gebracht in een aan trekkelijk en afwisselend pro gramma met onder andere wer ken van Handel, Schulz en Simpson. Woensdag 27 augustus, aanvang 20.00 uur. OOK de serie Orgelconcerten 1997 in de rooms-katholieke Cuyperskerk in Sas van Gent wordt deze week afgesloten. Het slotconcert wordt verzorgd door Wolfram Syré uit Hannover. Hij begint met het Offertoire van Franck en speelt daarna Orphée, een symfonisch gedicht van Lis zt waarbij alle registers van het orgel opengetrokken worden. Vervolgens vertolkt Syré een Prelude en Fuga van Saint Sae- ns, koraalmelodieën van Töpfer, Marche Funèbre en Chant Séra- phique van Guilmant en de toc cata Fiat Lux van Dubois. Vanavond, aanvang 20.00 uur. DE LAATSTE concerten in de serie Jazz in 't Park in het Zuid park in Gent worden vanmiddag en vanavond respectievelijk ver zorgd door Jive Talk en het Ivan Paduart Trio. Jive Talk is een jonge, recent op gerichte groep die koos voor de rhythm'n jazz: kleurrijke har monieën, aanstekelijke ritmen en een sterke collectiviteit als basis voor individuele improvi saties. De groep bestaat uit Koen Vandendriessche (drums), Johan Vandendriessche (rietinstru menten en dwarsfluiten), Dirk Schreurs (electrische piano) en Roman Korolik (6-snarige bas). Paduart is pianist/componist en vooral actief in de akoestische jazz. Er zijn invloeden te horen van Bill Evans. Het trio bestaat uit Paduart (piano), Hans Van Oosterhout (drums) en Sal la Rocca (bas). Het trio nodigde twee gastmuzikanten uit. Jeroen Van Herzeele (sax) en de man van het mondmuziekske Toots Thielemans. De toegang is gra tis. Vandaag om 12.00 uur (lunchconcert) en om 20.30 uur (avondconcert). EEN avondje waar elke recht geaarde bluesliefhebber nauwe- Het Amerikaanse trio The Paladins brengt zondag bluesrock in Porgy Bess. foto robert maxwell lijks om heen kan: The Paladins in Porgy Bess. Opnieuw op uitnodiging van de Stichting Blues Promotion zorgt het Ame rikaanse driemanschap zondag voor een avondje bluesrock in Terneuzen. Een voorlopig hoog tepunt op de bluesagenda terwijl het seizoen nog moet beginnen. Kaarten kosten 20,00 aan de kassa en 17,50 in de voorver koop. Belangstellenden kunnen daarvoor terecht bij Sonora, Echo Audio, Music House, Café Checkpoint en Café de Ster in Terneuzen. Zondag 24 augustus, aanvang 21.00 uur. IN de serie (gratis) Walburgcon- certen in het stadspark in Sint Niklaas op de dinsdagavond wordt het slotconcert verzorgd door Blue Blot. Deze groep ver loor Luke Walter jr. en speelt nu met de nieuwe frontman Steve Clisby. De muzikanten om schrijven hun muziek als 'blunk'. Dit staat voor blues ge mengd met funk, maar ook de pop- en rockmuziek komen re gelmatig om de hoek kijken. Dinsdag 26 augustus, aanvang 20.30 uur. LYDIA KLOP-STEENDIJK studeerde aan de Stedelijke Academie in Antwerpen en hoe wel zij werken maakt in olieverf, acryl en pastelkrijt, geeft ze de voorkeur aan de verfijnde aqua reltechniek. Als stijl koos zij het surrealistisch-impressionisme. Zij streeft in haar werk de per fectie na. Zij exposeerde reeds in verschillende Europese landen, illustreerde een botanisch boek en studeert momenteel beeld houwen. Momenteel is haar werk te zien in Galerie Ratten- fanger in Hulst. Tot 12 oktober, van donderdag tot dinsdag van 13.00 tot 17.00 uur. Groede - Op de Voorstraat in Groede sloeg een 51-jarige au tomobilist uit het Duitse Vill- mar woensdagmiddag linksaf. Hij verzuimde een 17-jarige bromfietser uit Herkenbosch voor te laten gaan. Deze reed links achter de auto. Een aan rijding was het gevolg waarbij de bromfietser gekneusde rib ben opliep. Hij werd overge bracht naar het ziekenhuis van Oostburg. De voertuigen liepen materiële schade op. Terneuzen - Een 27-jarige au tobestuurder uit Terneuzen zag gisteren rond 08.00 uur te laat dat zijn voorganger, een 39-ja- rige chauffeur uit Essen, zijn vrachtauto afremde op de Tractaatweg in Axel. Een kop- staart-botsing was het gevolg. Met name de personenauto liep hierbij aanzienlijke schade op. Eede - Op de kruising Rijks- weg/Dopersweg in Eede sloeg woensdag rond 19.20 uur een 46-jarige automobilist uit Mal- degem linksaf. Op dat moment werd hij links ingehaald door een 52-jarige automobilist uit Middelburg. Een aanrijding met aanzienlijke materiële schade was het gevolg. Graauw - Een 54-jarige be stuurder van een tractor uit Sint Niklaas verleende woens dag rond 23.20 uur op de krui sing Zoutestraat/Langendam- sedijk in Graauw geen voor rang aan een 26-jarige automo bilist uit Graauw. Bij de aanrij ding die volgde liep de 26-jari- ge een sleutelbeenbreuk op. Hij werd overgebracht naar het ziekenhuis van Terneuzen. De auto werd volledig vernield. De achteras van een van de aan hangwagens van de tractor raakte aanzienlijk beschadigd. Terneuzen - Op de Buitenha ven in Terneuzen verloor een 27-jarige autobestuurder j» termiddag een deel van zijn l ding kunststofplaten. Een tl genligger, een 53-jarige Ter neuzense autobestuurster k" de platen niet meer ontwijken Daardoor werd haar auto be' schadigd. Breskens - Uit een winkel aan de Dorpsstraat in Breskens werd woensdagmiddag een zonnebril weggenomen. Debril is zo'n kleine driehonderd m,i den waard. Terneuzen - Een 21-jarige Ter- neuzenaar ontdekte woensdaê de diefstal van zijn 4 pk Yama. ha-buitenboordmotor, 2ijn boot lag in de Otheense Kreek van Terneuzen. De waarde van de motor wordt geschat op zo'n negenhonderd gulden. Sluiskil - In een woning het Kanaalzicht in Sluiskil is in de nacht van woensdag op don- derdag ingebroken. Uit de wo ning verdwenen een video en videocamera. Sluiskil - In de omgeving van de Piet Heinstraat in Sluiskil zijn gisterochtend twee k< van een Sluiskilse familie ver giftigd. Beide beestjes bezwe ken. Een dierenarts trof het gif Temik aan, dat is te herkem aan blauwe korreltjes die op maanzaad lijken. Hulst - Op de Zoetevaart in Hulst werd gisteren tussen 10.00 en 11.50 uur een snel heidscontrole gehouden. Van de 565 passanten reden 96 har der dan de toegestane sni van 50 kilometer per uur. „eb ie eindelij een GS I ■I HUISARTSEN Aardenburg, Oostburg en Zuid- zande Van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8 u. dokter Jongsma, tel 0117-491466. Axel en Zaamslag - Van vrijd. 17 u. tot maand. 8 u. dokter Fraanje, tel 0115-431244. Spreekuur spoedgevallen zonder afspraak: zat. 10.00-10.30 en 17.00-17.30 u. zon. 11.30-12.00 u. Biervliet,, floofdplaat en Uzendij- ke - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter H. van der Pas, tel 0117- 301366. r i S Breskens en Groede - Van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8 u. dokter Bo- narius, tel 0117-371825. Spreek uur zat. en zond. om 11-11.30 u. en 17-17.30 u. Cadzand, Sluis, Retranchement en Zuidzande - Dokter J.P. de Meijer, tel 0117-461366. Driewegen e.o. - Tot maand. 8 u. dokter Kronenberg, tel 311747. Goes De Pijlers - De praktijk van dokter Buijs/Posthumus, Schut, Slager/Van de Werff wordt van vrijd. 18 u. tot zond. 19 u. waarge nomen door dokter Buijs, tel 0113- 215462. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. 10-10.30 en 17-17.30 u. Goes - De praktijk van dokter Kei zer, Kooiman, Oortman, Schruer, Van der Stoep en Thijssen wordt van vrijd. 17 u. tot zond. 19 u. waargenomen door dokter Van der Stoep, tel 0113-215306. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. 10- 10.30 en 17-17.30 u. Hansweert, Yerseke en Kruiningen - Van vrijd. 18.00 u. tot zond. 22.00 u. Breukers, tel. 381344. Spreek uur dringende gevallen: 11-11.15 en 17-17.15 uur. Boodschappen zo mogelijk voor 10.00 uur. Krabbendijke, Waarde en Rilland- Bath - Van vrijd. 18.00 u. tot zond. 22.00 u. dokter Plaisier, tel 381566. Spreekuur dringende ge vallen 11.00-11.15 uur en 17.00- 17.15 uur. Boodschappen zo moge lijk voor 10.00 uur. Hontenisse en Kloosterzande - Van vrijd. 17 u. tot maand, 8 u. dokter Van Kalmthout, tel 0114- 686800. Heinkenszand, 's ke, Nieuwdorp en Wolphaarisdijk - De praktijk van dé órtsehüar- ten, van Drjel, Aarnoutsö-feft y.d. Vlugt wordt van vrijd. 17.30 u. tot, maand. 8 u. waargenomen door dokter Aarnoutse, tel 0113- 612327. (boodschappen tussen9en 10 u.) Hulst, Clinge, Koewacht en St.- Jansteen - Van vrijd. 17 u. tot maand. 8 u. dokter Gielen, Grote Markt 11, Hulst en Dokter Van der Mee, Wilhelminalaan 13, Hulst, tel. 0114-313131. Spreekuur spoedgevallen za en zo 11 en 17 u. op vermeld praktijkadres. Sas van Gent en Westdorpe - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter Gadellaa, Europalaan 49, Sas van Gent, tel. 0115-452525. Visites aanvragen 9-10 u. Spreekuur uit sluitend voor spoedgevallen: zat. om 10.00 uur op Bolwerk Oranje 2. Sluiskil, Philippine en Hoek - Dokter Jongsma, tel 0115-441356. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. om 12 uur. Terneuzen - Van zat. 8 uur tot zond. 8 uur dokter Waalewijn, tel 0115-694000. Van zond. 8 uur tot maand. 8 uur dokter Maenhout, tel 0115-613256. Spreekuur spoedge vallen zat. en zond. 11.30 en 1" Schoondijke - Het gemeentebestuur van Oostburg heeft ruit veertigduizend gulden over voor onderhoudswerk aan kleedlokalen van de tennisclub in Schoondijke. [oor Johan van Grinsven Sa maandenlang wikken en we gen viel de beslissing: die mobiele telefoon moest er toch maar ko nen. We nemen ons voor om niet Ie veel te bellen en vooral: ons niet vogelvrij te voelen omdat we al tijd bereikbaar zijn. En we beloven de telefoon goed weg te stoppen in jas of tas, zodat niemand ons een pronkzuchtige patjepeeër zal vinden die zonodig moet laten zien dat-ie ook een 5ee-Es-Emmetje heeft. Het prak tisch nut gaf uiteindelijk toch de doorslag. Ondanks de wetenschap dat een mobiel abonnement veel duurder is dan een gewoon abon nement. Nadat die koopbeslissing een maal genomen was, sloeg de info- stress al snel toe. De eerste docu mentatie over de wakkere wereld van de GSM was al maanden oud. En kon dus meteen de prullenbak in, Gedateerd. Terwijl het toch zo eenvoudig lijkt. Wie een mobiele telefoon wil, moet vier keuzes maken: voor het netwerk (PTT of Libertél),' Vóof fe'en van de 'tussen personen' (iedereen blijft die hardnekkig serviceproviders noe men), voor een bepaald type abonnement en voor een telef oon- döf vl kfl ofl vl l1 tel zl p| g| zi tel hl bl hl rij ze D d; lj tel k| JaT De eerste keuze, die voor het net werk. PTT is de gevestigde naam, Libertel de nieuwkomer die zich de markt binnenvecht. Wie er achter wil komen welke de beste is, kan zich die moeite besparen. Er is nauwelijks onomstreden on derzoek beschikbaar. Ook van de miceproviders en hun verko pers wordt een klant niets wijzer. En onder gebruikers lijkt een mens evenveel tevreden PTT- als Libertelklanten tegen te komen. Vaak gehoorde opmerkingen: ..PIT is betrouwbaar, al decennia lang met telefonie bezig. Libertel is nieuw, wat geavanceerder en ook wat sneller met nieuwighe den, zoals afrekenen per secon- st bi d< is; k< di b| p1 0( bi st di hi fei va be w; Voor aanpassingen aan het kleedlokaal van de voetbalclub in Schoondijke is 2500 gulden gere serveerd. Tevens doet het college van B en W het voorstel de kanti ne en de kleedlokalen van de ten nisvereniging te privatiseren. B en W zijn van mening dat de tennisvereniging de kleedlokalen als een 'goed huisvader' heeft ge bruikt en ook diverse onder houdswerkzaamheden heeft ver richt. „Voor de definitieve over dracht willen wij een extra bij drage beschikbaar stellen voor het uitvoeren van enkele aanpas singen," aldus het collegestand punt. Kozijnen Het gaat hierbij onder meer om het nakijken van de dakbedek king en aanpassing van douches en kozijnen in de kleedlokalen. De vereniging krijgt tevens een extra bedrag van vijfduizend gul den. De totale kosten komen hiermee op 47.500 gulden. Ook met de voetbalclub heeft de gemeente onderhandeld over pri vatisering. Bij gelijktijdige thuis wedstrijden heeft de vereniging te weinig kleedlokalen, zeker als er sprake is van gemengde teams. Oostburg is met de vereniging overeen gekomen dat de voorn®' lige technische ruimte van te zwembad zodanig zal worden aangepast dat deze als kleedka mer voor meisjes kan worden? bruikt. Dit kost de gulden. Gemeentewerken Over de aanpassing van de reste rende ruimte van het oude zw®1 bad tot werkplaats voor G®*®' tewerken zal in een later stadiu® worden beslist. Het voois wordt besproken tijdens de v gadering van de raadscomnuss Openbare Werken, op woens >1 27 augustus in het Oostburgs® 8 meentehuis. Zaamslag - De laatste Stroopte lekkers-fietstocht in en .r0.. Zaamslag wordt zaterdag 3» gustus gereden. De fietstoc dertig kilometer lang. Ei gestopt voor een picknick tus de fruitbomen. Deelname voor volwassenen 25,00, kn ren betalen 17,50. Het vertr® tussen 10.30 en 11.00 uur ui zenhoek. Aanmelden kan telefoonnummers 0115-' 0115-431697. Tommy Hilfiger is de nieuwste feu ster aan het firmament van Ame mode-ontwerpers. Zijn kleding i: langer een succes; ze worden door lieden als Bill Clinton, prin: rapper Snoop Doggy Dogg. Z: moet vanaf aankomende herfst veroveren; zijn geurlijn 'Tommy' i augustus al. DoorJohanvan Grinsven »an krantenjongen tot miljonair. He Amerikanen het patent hebben op jueke succesverhaal. Het leven van kaanse mode-ontwerper Tommy E zo'n Amerikaanse Droom. Van je u,aar tot modekoning. "ufiger is 44 jaar geleden geboren inl Je.Elmira, New York. In 1969 toog 1 pj" spaargeld - 150 dollar - naar ij 'ty om daar modieuze jeans met wij I e kopen. Want die waren niet te k<$ landelijke stadje waar Hilfiger wol «rkocht ze daar aan leeftijdgenoterl winst. Toch ging hij een keel aar Hilfiger zette wel door. Kon uil ®]n e«ste winkel openen. Zijn doelgl Pe studententypes. Op zijn 26e was h aar van tien winkels in de staat Nev ®my Hilfiger begon gaandeweg eding te ontwerpen; mode waar a 1970 Was',maar die niet te koop w| ziin 'S fulltime-ontwerper; hij J aandeel in zijn winkelketen, f reert hij vanuit Manhatten, in Ne'

de Stem | 1997 | | pagina 16