llrich van start in Profronde Staf Dobbelaere won zelfs van een paard De Smet/Misseghers naar afvalschema Geen specialisten naar WK tijdrijden uws KORT kwaliteit rennersveld beter dan ooit dankzij promotie naar UCI-categorie 2.1 Simpele winst van Hoek, opvallend verlies Goes LeSTEM SPORT ZEELAND B2 ln). Voortbestaan Foreldorado onzeker WOENSDAG 20 AUGUSTUS 1997 iUSTUS 1997 B1 Khoklilov gecontracteerd. De 21- kou. De middenvelder Die gaat in als Khok- 1 er in december heeft krige Nigeriaanse spits tekende een contract [iter nog niet inzetbaar Itreedt. Na een proef- Igeria. Hij wordt pas op laags voor RKC's derde haatregelen tegen selec- llopen zondag na afloop ■van der Velden van De T het incident is waar- iaterdag, waarin Vites I het feit dat Vitesse met ■strijd tegen Arnhemse Ir Theo Bos als uiterste t en de verslaggever be- ht tegen Vitesse-speler Jistrijd: Hilbers (Voien- lolgens de Braziliaanse belastingontduiking. De BO miljoen real (bijna 40 lieden hebben onderge- Ig te vermijden. Volgens pe Souza Farias, die za- tan Romario, beboet, lan zijn linker hand op |elman van Benfica kan e komen. van Lokeren. Hij volgt |p. De Belg Reynders is Basse. Hij tekende voor ttooid. Dat betekent dat [jn thuiswedstrijden kan werd op advies van de [ildoende. Open lerst sinds lange tijd niet f De Hagenaar heeft voor pegint, geen beschermde hy is bij de vrouwen als pov (Rus), 4. Ivanisevic (Kro), 5. woya (Spa), 9. Kuerten (Bra), 10. 'cker (Dui), 14. Rafter (Ausj, 15. |Tsj), 4. Majoli (Kro), 5. Coetzer f (Dui), 9. Pierce (Fra), 10. San- |>t), 13. Schultz-McCarthy (Ned), cling fit de komende twee jaar l opvolger is van het hui- leur stond de afgelopen [5, maar kreeg geen nieu- Palermo. Universiade. NEDERLAND - ZUID- 3-3. Doelpuntenmakers find: Bloem, Lekawaël (Ba- Joutzager (BBC). Fier 21 jaar, kwalificatie. 7: Turkije - Wales 3-0. laan kop: Nederland 6-13 ■Turkije 6-12 (12-4), Wales >8), België 6-10 (13-7). pn. Luigi Berlusconi Cup. LAN - JUVENTUS 3-1 (0- ^>el Piero 0-1, 54. Cruz 1-1, livert 2-1, 62. Weah 3-1. Ind, League Cup, achtste fis |C Dundee - Aberdeen 0-3, - Hearts 1-2, Rangers - t 4-1, Johnstone - Celtic 0-1 WIELRENNEN Ronde van Burgos, e etappe, Penaranda - La- Ide Neila: 1. Laurent Jala- Fra) 151 km in 4.04.59, 2. ISpa) 0.42, 3. Escartin (Spa) Garcia Casas (Spa) 1.17, 5. ue (Fra) 1.40, 6. Beltran 7. Farazijn (Bel) 1.41, 8. Zai- 1.47, 62. Den Bakker 8.35, Jongh 9.17, 68. Hoffman, lijlevens 17.50. pen klassement: 1. Jalabert 2. Olano 0.42, 3. Escartin Garcia Casas 1.17, 5. Vi- 1.40, 6. Farazijn 1.41, 7. 1.47, 8. Cuesta (Spa) 2.01, n Bakker 9.28, 67. De Jongh 108. Blijlevens 26.22. onde van de Limousin, etappe, Limoges - Gueret: yard (Fra) 164 km 4.03.01, 2. Est), 3. Fondriest (Ita), 4. r (Fra), 5. Robin (Fra), 6. Idin (Zwi), 7. Luttenberger 18. Jecker (Zwi), 9. Maun flO. Barthe (Fra) 1.40. ;em (Bel), profkoers: 1. Hoy J168 km in 4.01.00, 2. Bae- ïel) 0.52, 3. Planckaert (Bel), ;n (Ned) 1.41, 12. Godert de 4.22, 16. Voskamp, 25. De Tour Feminin. ie etappe, Najac - Salles- 1. Nixon (Aus) 114 km m 2. Emery (VSt) 2.04, 3. Zwi) 3.11,4. Rasa Polikevis- (Lit) 3.12, 5. Stagoerskaja 3.13, 6. Chevanne-Brunel 7. Jolanta Polikevisjioete 8. Boebnenkova (Rus), 9- n (Can), 10. Poekinskaite 6. Luperini (Ita). een klassement: 1. Luperini 4, 2. Heeb 1.44, 3. Jackson Cappellotto (Ita) 2.50, 5. a Polikevisjioete 3.02, 6. Ra- Ikevisjioete 3.02, 7. PolkanO" s) 4.51, 8. Kupfernagel (Dui) Boebnenkova 9.46, 10. Ei- fouets (Zwi) 10.13. jj, john Graat ^sterdam - „De tijd dat (koeien in het weiland |jBjer lopen dan de ren- ijs in de Ronde van Ne- erland, is echt voorbij," een glunderende oorzitter Paul Nouwen istermiddag bij de presen te van de 37e editie van (vijfdaagse profronde. De ;0nde begint dinsdag in iiburg en eindigt volgende tek zaterdag in Land- raaf. ouwen doelde met zijn woorden pde kwaliteit van het renners- jd, die is dit jaar beter dan ooit. ij de officiële presentatie, giste- j in de Arena, lag het accent icral op de komst van sprinters !s Cipollini, Minali, Svorada, levens, Zabel en Steels. Het belangrijkste nieuws bereik te de catacomben van de Arena echter pas een uur na de presen tatie. Toen werd bekend dat ook Jan Ullrich zich dinsdag in het Willem Il-stadion zal melden. De Tour-winnaar was alsnog ge zwicht voor het appèl van de or ganisatie. De promotie naar UCI- categorie 2.1 heeft de belangrijk ste Nederlandse etappekoers dui delijk goed gedaan. Voor de eind winnaar liggen er 140 UCI-pun- ten klaar, 50 meer dan vorig jaar. In totaal zijn er in vijf dagen 1436 punten te verdienen, tegen 1037 vorig jaar. Omdat de eerste vier etappes waarschijnlijk in massa sprints zullen eindigen, brengen de veertien deelnemende ploegen vooral sterke sprinters in stelling. De komst van Mario Cipollini is door de organisatie 'contractueel voor 100 procent' vastgelegd. Met hem heeft de profronde een at tractie van formaat. In de straten Amsterdam (anp) - De zoektocht van Foreldorado, hoofdsponsor van Nederlands' derde wielerformatie, naar een opvolger, heeft nog niets opgeleverd. Sub-sponsor Golff gaf een maand geleden jog aan bereid te zijn in de toekomst eventueel als hoofdsponsor np te treden. Maar dat is inmiddels op losse schroeven komen te staan. Verwacht werd dat begin deze maand een nieuwe geldschieter voorhanden zou zijn. Dat bleek echter moeilijker dan verwacht. Door de huidige ontwikkelingen is het voortbestaan van de ploeg, aetrenners als John Talen, Eddy Bouwmans, John van den Akker en Raymond Meys, onzeker geworden. van Alkmaar, Haarlem, Dene kamp en Venray zal de Italiaanse playboy serieuze duels aangaan met mannen als Zabel, Minali en Blijlevens. Dit kwartet is alleen al goed voor acht dagsuccessen in de afgelopen Tour. Ullrich brengt dat totaal op tien. Om het sprintfestijn in goede ba nen te leiden, heeft de organisatie meer dan ooit aandacht besteed aan de veiligheid. De eerste week van de Tour de France, toen veel finales werden ontsierd door val partijen, was een waarschuwing, gaf voorzitter Nouwen toe. In el ke finishplaats zullen alle vlucht heuvels worden verwijderd. Ver der worden 26 extra signaleurs ingezet om de renners voor ge vaarlijke objecten te waarschu wen. In totaal zijn er over het he le traject 300 'beveiligde objec ten'. „Een abnormaal aantal," vond ook Nouwen, in het dage lijks leven voorzitter van de ANWB. Deelnemende ploegen: Rabo (Sören- sen, Van Bon, Boogerd, Breukink, Dekker, Van Heeswijk, McEwen, Ne- lissen), TVM (Den Bakker, Blijle vens, Capiot, Hoffman, Van Pete- gem, Skibby, Voskamp, Knaven), Foreldorado-Golff (Van den Akker, Bouwmans, Van de Meulenhof, De Louw, De Leeuw, Cornelisse, Talen, Van der Wolf), AKI-Safi (Zanette, Leoni), Batik (Minali, Cenghialta), Brescialat (Gelfi), Mapei (Steels, Jas- kula, Svorada, Bomans, Zanini), Pol- ti (De Vries, Outchakov), Saeco (Ci pollini), US Postal (Ekimov, Baffi, Hincapie, Meinert-Nielsen), Palmans (Nelissen), Vlaanderen 2002 (D'Hol- lander), Banesto (De las Cuevas, Ca- sero, P. Indurain), Telekom (Zabel, Lombardi, Ullrich). Jan Ullrich. Etappeschema: 26/8: le etappe: Til- burg-Alkmaar (198 km); 27/8: 2e etappe: Alkmaar-Haarlem (168 km); 28/8; 3e etappe: Hoogeveen-Dene- kamp (92 km) en 4e etappe Nord- horn-Denekamp (tijdrit, 23 km); FOTO COR VOS 29/8: 5e etappe: Almelo-Venray (178 km); 30/8: 6e etappe: Venray-Land- graaf (235 km). STAF Dobbelaere is inmiddels al 16 jaar. Werd geboren in Schoondijke op de koude nieuw jaarsdag van 1921. Oogt nog al tijd goed getraind met zijn 76 ki lo en 1 meter en 74 centimeter lengte. Geen buikje, geen gram metje vet. „Het enige wat me een beetje in de steek laat, is mijn ge heugen," stelt, hij. Desondanks is het boeiend luis teren naar de vele anekdotes van een sportman die het in Zeeuws- fanderen helemaal alleen moest doen. Als junior op de fiets naar Amsterdam reed (met eentussenhalte in Rotterdam) en er de nationale titel op de 800 meter pakte. In Eede de strijd opnam tegen een paard. Op het weitje van Sturtewaegen. „Ge heel Eede was uitgelopen. Ik pakte het paard op de 100 meter, liet me opnaaien om ook nog een rondje langs de wei te lopen. Toen was ik er natuurlijk aan. Het ging om een kilo boter. Was geloof ik in 1941. Oorlogsjaren dus." Dobbelaere begon zijn loopbaan bijODIDAS in Groede. Een wei- dg beduidend atletiekclubje zo als die er toen veel waren. We noteren het jaar 1937. „Er was geen enkele atletiekbaan in Zee land. Het gebeurde allemaal op het gras. Vaak op de voetbalvel den. Korte tijd later ben ik lid geworden van Marathon in Vlis- singen. Dat was al een stuk se rieuzer. Met mannen als Jaap de Bock, Frans Naerebout en Ko Fliers. Weer een poosje later nebben we in Zeeuws-Vlaande- reneen onderafdeling van Mara thon opgericht. We hadden hier wedstrijden met duizenden toe- sthouwers. Nu niet meer voor te stellen, maar de tijden waren an ders. Geen televisie, sporadisch een radio, Nationaal Nationaal brak ik door in 1938. Ue nationale kampioenschappen 'oor junioren waren in Amster dam, maar hoe kom je daar van- Zeeuws-Vlaanderen? Een nets met nog van die echte bal- onbanden was mijn enige mid del van vervoer. In Rotterdam hadden we kennissen. Daar kon "r overnachten. Ik won er de titel JP de 800 meter. De tijd van zal ik nooit vergeten. 11 'iep trouwens vaak buiten de Provinciale grenzen. Moest ook "el, want in Zeeland hadden we amper drie atletiekclubs die oodjesmaat een wedstrijd or ganiseerden. De oorlog kwam, aar het lopen ging verder. Ik ®d aangewezen om naar mtsland te gaan werken. Dat ertikte ik en dook onder. Eerst ■j Amsterdam, waar ik door de etieksport vele vrienden had. leP daar wedstrijden onder de amen Vrij en Van den Bosch tot /at f?urn ih de gaten kreeg d i Dobbelaere was. Stond «ag later in de krant en ik 7® een ander onderduikadres j n Ondertussen had Osen- leven al een keer ge- tjjj' n begenadigd atleet, die ens de Olympische Spelen in Staf Dobbelaere: „Het enige wat me een beetje in de steek laat, is mijn geheugen. Berlijn op de 100 meter de enige blanke was die de finale wist te halen en er zelfs brons won. Hij was echter in die dagen een 'fou te Nederlander', maar redde wel mijn leven. Er stond een wedstrijd in het Olympisch Stadion op het pro gramma. Osendarp zei een paar dagen voordien: 'Staf ik zou als ik jou was niet komen'. Ik nam de waarschuwing in dank af, ging niet en vernam een dag Ia- ter dat er een razzia was ge weest. Alle Joodse en onderge doken atleten zoals ik waren op gepakt. Toen ging er wel wat door me heen. Een andere wed strijd in die dagen die ik me nog goed herinner was in het Bel gische Brasschaat. Het was me weer een keer te heet onder de voeten geworden. Ik was van Amsterdam naar Rotterdam ver trokken, leerde daar op het on derduikadres mijn vrouw ken nen, om vervolgens in Dordrecht terecht te komen. Pastoor Ook daar moest ik om een of an dere reden weg. Pakte de fiets en reed naar het zuiden. Een pas toor uit een Brabants dorpje hielp me de grens over. De spikes en atletiekuitrusting had ik al tijd bij me. Vlak over de grens in Brasschaat zag ik op aanplakbil jetten dat er atletiekwedstrijden waren. Pakte de spikes uit en won zowel de 400 als 800 meter. Had daardoor weer slaapgele genheid voor een paar dagen." Aflevering 1: Staf Dobbelaere (atletiek) Door Fred Rabout Zijdelings vertelt hij dat hij on dertussen tot over zijn oren in het verzet terecht was gekomen. „Je rolt daar vanzelf in. Ik zat in een liquidatiegroep, maar het gaat nu over de sport. Dat waren andere zaken." In de oorlogsjaren stond hij tij dens de nationale kampioen schappen jaarlijks op het erepo dium. In 1949 tweede op de 800 en derde op de 5000 meter. In 1941 brons op de 800 meter en een jaar later zilver. In 1944 ein digde hij als tweede op de 400 meter. Na de oorlog verlegde hij zijn afstanden. „Ik vond het voor een 800 meter - zijn beste tijd was 1.58 waar nu nog vele Zeeuwse atleten zich op stuk bij ten - die amper twee minuten duurde zonde van de verplaat singstijden die ik er in stak. Ben op het langere werk overgescha keld. Onder meer gaan crossen. In 1951 kon ik me in Zwolle niet plaatsen voor de Cross der Na tions, de voorloper van het we reldkampioenschap veldlopen. De eerste zeven gingen. Ik werd negende. Er was geen geld bij de bond. Ik vroeg of ik op eigen kosten de trip naar het in Wales gelegen Newport mocht maken. Dat mocht, maar ik wilde ook dat de nummer acht van Zwolle, ene Besters uit Halsteren, mee zou gaan. Ze hebben daar in Halsteren een collecte gehouden waarvan Besters wel drie keer naar Newport kon. Op welke plaats of ik daar geëindigd ben weet ik niet meer. Wel dat ik zonder spikes aan finishte. Die dingen zogen zich steeds vast in de blubber." Tribune „Ik zag een Marokkaan die din gen uittrekken. Ik dacht wat hij kan, kan Staf ook. Hij deed ze echter uit omdat hij de wedstrijd vroegtijdig verliet. Ik had ze on dertussen in de tribune gezwiept naar de Nederlandse delegatie. Ook de cross van Le Soir in Bel gië was in die dagen een begrip. Werd gelopen op het domein van de vliegbasis Evere." „Ik had inmiddels een Renaultje vier. Drie supporters uit Schoon dijke gingen mee. We hadden Schoondijke amper verlaten of lagen op onze kop in de sloot. Met zijn vieren hebben we de wagen uit de sloot gehaald, de schade bleek mee te vallen, ge tankt in IJzendijke want er was FOTO WIM KOOYMAN aardig wat benzine uitgelopen en naar Evere gereden. Ik was te laat om een startnummer af te halen, maar prentte aan de fi nish het nummer van mijn voor ganger en die van de man die achter me eindigde in mijn hoofd en werd alsnog in de uitslag op genomen. Dobbelaere had ook zijn manie ren om het thuisfront van zijn prestaties op de hoogte te bren gen. Telefoons waren schaars, de GSM's waren nog niet uitgevon den. Zijn vader was echter dui venmelker en hij nam er gewoon een paar mee naar de wedstrijd. Zo gebeurde het in een wedstrijd in Goes dat hij zowel de 800 als de 5000 meter won. Het thuis front kreeg die middag twee 'vroege meldingen'. Een met een papiertje aan zijn poot dat hij de 400 meter had gewonnen en een paar uur later een die de winst op de 5000 meter overbracht. Deceptie Er waren naast de vele successen ook minder leuke ervaringen. Dat was onder meer het Neder lands kampioenschap over 25 ki lometer dat hij naar Schoondijke had weten te halen. „Ik nam ook een gedeelte van de organisatie voor mijn rekening. Zo ging dat in die dagen. Ik wilde voor eigen publiek natuurlijk winnen en ging veel te hard van start. Iets wat me trouwens wel vaker op brak. Tweehonderd meter voor de finish ging het licht volledig uit. Ze hebben me zelfs moeten afvoeren. Toen ik een paar jaar terug een Zwitsers atlete na een marathon in elkaar zag storten herkende ik mezelf daarin terug tijdens dat NK 25 kilometer. Het is een van de minst leuke erva ringen uit mijn sportloopbaan." Dobbelaere was niet alleen at leet. Als er ijs lag was hij op de schaats actief. De West-Zeeuws- Vlaamse schaatsklassieker Sluis-Brugge-Sluis stond steeds in zijn agenda. Zo ook in 1963. „Vanuit Brugge belde er iemand naar Sluis dat ik als eerste in Brugge was gearriveerd. Dat kon volgens de kenners niet, hoorde ik later van mijn vrouw. Ik was ook geen wonder op de schaat sen. We hadden echter de stevige wind volledig in de rug. Aan de Syphons moest er, zoals nu nog steeds, gelopen worden en daar pakte ik de winst. Ik kon enorm snel mijn schaatsen uitdoen. Had de avond voordien er nog eens extra thuis op getraind. Mijn vrouw zat met de stopwatch de tijden te noteren. Het zou een snelle zijn die me op dit onder deel zou verslaan. Op de terug weg werd ik echter ingelopen. Ik zat er totaal doorheen maar werd nog elfde. Waterleiding Het ergste kwam even later toen ik bemerkte dat mijn 'waterlei ding' was bevroren. Verschrik kelijk, wat een pijn. Een vol uur heb ik met mijn 'klokkenspel' onder de warm waterkraan ge zeten. Ik had die andere mannen hun 'zaakje' wel zien inpakken, maar dat was voor een man in conditie als Staf Dobbelaere toch niet nodig zeker. Ik heb het geweten, maar heb er gelukkig geen nadelige gevolgen aan overgehouden." Herinneringen die gestalte krij gen als we ons naar de derde ver dieping aan de Jacob van Ruys- daelstraat 12 in Schoondijke be geven. Een kist met de geur van de echte ouwe Hofnar-sigaren wordt geopend. De medailles lig gen er kris kras wat aangeslagen bij. De prestaties en data zijn nog net leesbaar. Een kartonnen doos met plakboeken en kran tenknipsels wordt vanachter een deur gehaald. Interessant mate riaal. De reuk van het vergeelde papier alleen al. Het geheugen van Dobbelaere wordt duidelijk opgefrist. „Ik ben het grootste gedeelte kwijtgeraakt toen ik mijn motel heb verlaten. De prijzenkast bleef er hangen, maar toen ik er een poosje later kwam was die met andere attributen gevuld. Mijn bekers heb ik nooit meer gezien." Een unieke sportman, die, zoals iedereen, te vroeg werd geboren. Een man die nog altijd moeite heeft met verliezen. „Ik fiets iedere zondag met mijn buurman, die vele jaren jonger is. Hij werkt en heeft door de week geen tijd om de trainen. Dat doe ik dan wel stiekem, want ik wil er niet afgereden worden." Dat is Staf Dobbelaere ten voe ten uit. Van onze sportmedewerker Kloosterzande - Filip de Smet en Theo Misseghers, beiden van TC Smash uit St. Jansteen, kwalificeerden zich overtui gend voor het afvalschema C2 van het tweede Klorianen dubbeltoernooi van TC Hontenisse in Kloosterzande. TENNIS Eerst kregen Sjef Bogaert en Paul d'Hooghe met 18-4 slaag van de Steense combinatie, vervolgens versloegen De Smet en Misseghers ook Ronald de Pooter en Liet Erpelinck met royale cijfers: 14-4. Als alles conform de prognoses verloopt, wordt het duo De Smet/Mis seghers toernooi-winnaar in Kloosterzande. UITSLAGEN MANNEN DUBBELSPEL C2: Gregor Oomens/Pepijn van Kuppeveld-Cor de Jonge/Wilfroed Roelandt 11-3; Henk van de Voor- de/Wilfried de Roeck-Joep Per- daen/Alain Joos 11-5; Füip de Smet/Theo Misseghers-Sjef Bo- gaert/Paul d'Hooghe 18-4; Filip de Smet/Theo Misseghers-Ronald de Pooter/Liet Erpelinck 14-4; Ro bert Asselman/Jacky de Paepe- Manuel van Goethem/Rein Drees- man 9-7; Robert Asselman/Jacky de Paepe-Henk van den Berg/Jan Stam 11-8. D 35+: Jan Bogaert/Ben Huisman- Bert van Broekhoven/Pieter Harms 10-8. D2/E: Tonny Sey/Wim Strobbe- Jan van Jole/Loek Thuy 12-2. VROUWEN DUBBELSPEL Dl: Anouschka en Natascha As- selman-Nicole de Smit/Cheska van Meeie 10-7. D2/E: Wilma Schouten/Sonja de Witte-Carla Hoop/Barbara Scheerders 12-5; Rebecca Huis/Meike Huizinga-Marieta Bo gaert/Karin Versprille 8-7; Ineke van Cauteren/Tanja Wouters-Ma rijke Broeckaert/Elly Fieret 11-4. D 35+: Conny van der Klok/Cecile van Tiggelen-Adrie Goetheer/Miep Vogelaar 17-2. GEMENGD DUBBELSPEL C2: Miek Kegels/Ludo de Bakker- Claudia Vermunt/Sjef Bogaert 10- 4. Dl: Sandra de Koster/Mario Scheffers-Mattie Asselman/Ron- nie van Itegem 12-6; Godelieve Vlaeminck/Jo de Block-Rebecca Huis/Honny van Dorsselaer 11-5. D2/E: Cheska van Meele/Tom de Smit-Mieke en Danny Elve 13-2; Greetje en Frans van Kuppeveld- Riet en Theo de Waal 12-6; Gudul- la Scheerders en Artie de Nijs-Ria en Jacques Huyskens 11-4; Sandra de Koster/Jan Vermeulen-Janny Dieleman/Ricky Graat 9-8; Sonja de Witte/Jacqo Neve-Marion van Gassen/Tony Sey 12-5. Van onze voetbalmedewerker Terneuzen - Hoek won naar verwachting vrij simpel het vriendschappelijk treffen met AZW, 0-6. Opvallend waren de 0-1-nederlaag van Goes tegen Arnemuiden en het 2-3-verlies van Patrijzen tegen Heinkenszand. AZW-HOEK 0-6 - In de eerste helft bood de thuisploeg nog tegen stand van betekenis, maar na rust was het éénrichtingsverkeer. In die fase verkeerde Hoek bijna constant op de speelhelft van AZW. De doelpunten werden overigens over beide helften verdeeld. Zij werden gemaakt door Jacky Lambert (2x), Ad Gladdines (2x), Dave Gijsel en Franky Standaert. GOES-ARNEMUIDEN 0-1 - Goes was het meest aan de bal en oefen de enige druk uit op het Arnemuiden-doel, maar de tegenstoten van de bezoekers waren gevaarlijker. In de tweede helft resulteerde zo'n counter in de winnende treffer. Die werd gemaakt door Jacky de Smit. PATRIJZEN-HEINKENSZAND 2-3 - Een duel met weinig krachts verschil. Patrijzen kwam aan de leiding door nieuwe aanwinst Wilfred van de Dries, maar nog voor de pauze maakte Sjaak Bakker gelijk. Na rust zorgde Van den Dries voor 2-1. Twee treffers van Niek van Wan ten zorgden ervoor dat Heinkenszand aan de positieve kant van de score bleef. RIA-CLINGE 1-5 - Clinge blijft knap presteren in de oefenperiode. Al in de eerste minuut opende Clinge de score uit een strafschop. Na een kwartier was het reeds 0-3. Bij die stand scoorde Ernst Willemkens te gen voor de thuisploeg. Nog voor de pauze werd de marge opnieuw op drie goals gebracht. Na rust kon RIA het beter bijbenen, maar het kon niet voorkomen dat Clinge nogmaals scoorde. De doelpunten voor de bezoekers werden gemaakt door Jan de Visser (3x) en Ingmar Hoefna gels (2x). HW'24 2-HULSTERLOO 3-2 - HW'24 2 was in de eerste helft de be tere ploeg en kwam verdiend op voorsprong door Norbert Baert. Na de pauze waren de rollen omgedraaid. Een sterker Hulsterloo stuitte ech ter veelal op de uitstekende HW'24-doelman Ivan Pauwels. Hulster loo kwam op gelijke hoogte via Jurgen de Poorter. Daarna liep de thuisploeg uit naar 3-1 door goals van Merijn Taelman en Maarten Scheerders. Jurgen de Poorter bepaalde de eindstand op 3-2. WOLFAARTSDIJK-LUCTOR'88 2-1 - In de eerste helft een rommeli ge wedstrijd met weinig krachtsverschil. Door Harm Fluijt nam de thuisploeg voor rust de leiding. Na de pauze een aantrekkelijk duel. Luctor'88 kwam op gelijke hoogte door Kuijpers. De thuisploeg trok alsnog de winst naar zich toe door een treffer van Jan Kole. GRAAUW-HOEK 2 2-1 - De beginfase was voor de Hoek-reserves. In die periode namen de gasten een 0-1-voorsprong door Mark de Bokx. Daarna dicteerde Graauw het spel. Het overwicht resulteerde in de 32e minuut in de gelijkmaker van Ronald Vael. Op slag van rust scoor de Fransesco Hermans 2-1. Na rust hetzelfde spelbeeld als in de eerste helft. In die fase werd niet meer gescoord. SCHOONDIJKE-HOOFDPLAAT COMBINATIE 0-3 - Hoofdplaat trad aan met vijf jeugdspelers, twee vaste krachten van het eerste team en met spelers van het tweede team. Dat kwam omdat de wed strijd van het eerste team tegen Terneuzense Boys niet doorging. In de eerste helft was er weinig krachtsverschil. In die fase nam Hoofdplaat de leiding via Joanan van den Ameele. Na rust waren de bezoekers duidelijk sterker en gevaarlijker. Ze liepen uit naar 0-3 door goals van Nickey Vermeere en Jean-Pierre Pielaet. Van onze verslaggever Amsterdam - Het NK tijdrijden, dat vandaag in Zaltbommel wordt gehouden, is de eerste selectie voor de mondiale titel strijd, die begin oktober in het Spaanse San Sebastian op de rol staat. Nederland stuurt twee tijdrijders naar het WK, „maar een voorwaarde is dat die twee enkele dagen later ook de weg wedstrijd moeten rijden," merkte bondscoach Gerrie Knete- mann gisteren op. Amateurs als Patrick van Dijken zijn daarmee bij voorbaat kans loos wanneer het op de verdeling van de WK-tickets aankomt. „Ik kan me echter niet indenken dat er een momenteel een amateur is die zich in Zaltbommel kan men gen in de strijd om de medailles," verdedigde Knetemann het standpunt van de KNWU om- straks met een zo klein mogelijke equipe naar San Sebastian te rei zen. Op de deelnemerslijst van het 45,2 kilometer lange NK staan de namen van zeven profs: zes man van Rabo en eentje van TVM. Sinds de Tour is Erik Dekker de onbetwiste nummer een van Ne derland wanneer het op tijdrij den aankomt. Vanuit zijn eigen Rabo-ploeg aast ook Erik Breuk ink op een WK-ticket en weten Danny Nelissen en Michael Boo gerd eveneens van wanten. Dek kers enige concurrent van buiten de eigen formatie is Servais Kna ven, die anderhalve week geleden met een knap gereden chrono-rit de basis legde voor de eindover winning in de Ronde van Dene marken. In de tijdrit hoefde hij alleen de Duitse specialist Uwe Pesschel met slechts drie seconden voor laten gaan. Knaven liet de ronde van Burgos lopen om op het NK aanwezig te kunnen zijn. „Die ti telstrijd staat bij mij voorop. Het plaatsen voor het WK is op dit moment nog een bijzaak," aldus Knaven. Knetemann kan dat be amen. „Het WK is pas over zes weken. Het NK zal dan ook niet de enige graadmeter zijn. Pas na de tijdrit in de ronde van Spanje maak ik mijn definitieve selec tie." Starttijden toppers. 18.55 uur: Kna ven, 18.57: Boogerd, 18.59: Jonker, 19.01: Breukink, 19.03: Van Dijken, 19.05: Nelissen, 19.07: Dekker.

de Stem | 1997 | | pagina 9