Netanyahu Ireigt met pergelding Videoband laat grof geweld politie tegen gevangenen Texas zien leactie op Hczbollclh-actio Dertigduizend mensen ontvluchten geweld en gaan Thaise grens over Laatste bolwerk royalisten Cambodja valt Politie bepaalt strijd Karadzic-Plavsic Geweld Kenia bereikt toeristisch gebied ,)ëSTEM BUITENLAND A4 iesprek over ergoeding oden O-Europa Boete voor luidruchtige rijpartijen DESTEM COMMENTAAR Asielzoekers BUITENLAND KORT Tyfoon maakt ook slachtoffers in China Fontein op Piazza Navona vernield Kosmonauten herstellen computer Mir Skopljak nog niet naar Den Haag Onderzoek EC naar gesjoemel bewaking Wellicht super-zedenzaak in Australië WOENSDAG 20 AUGUSTUS 1997 0 AUGUSTUS 1997 J\ foto's epa rd. Een paar maanden geleden langrijke opposant van Suharto, e grootste moslimorganisatie in ui aan de oudste dochter van de t veel verontwaardigde reacties, ls een van de rijkste mensen in lid van de regeringspartij Gol- n als een vijand van de hervor- meent Pakpahan nu ook dat een moment de beste strategie is om deringen te leiden. Natuurlijk dochter van de eerste president e kandidaat. „We hebben dezelf- rto zal haar nooit kiezen, dus aar te steunen." Als Tutut presi- wel maar voor twee termijnen, jaar, niet langer. Dat zou in de en vastgelegd." schijnt sinds kort opnieuw voor eiten hebben besloten dat hij dit "et is mijn enige kans om het In- en horen wat er mis is met ons kans om de waarheid te zeggen, id overwinnen. Want de beschul- nergens op gebaseerd." dere vast voor betrokkenheid bij r. Hij staat terecht op grond van Overtreding daarvan kan de „Ik ben niet bang, ik ben allang rijd een juiste strijd. Bovendien betrokken bij de rellen. Heel In de hele wereld weet dat generaal gste baas van het leger en Surja- ati van de troon heeft gestoten, 1 zijn 50-jarige onafhankelijk- foto afp lani wil over een jaar of vijf af tand van alles doen en als klui- :enaar gaan leven, misschien bij .ijn goeroe in India. En wanneer al Abdur Rahman zijn verdruk- e geloofsgenoten bezoeken. „Volgend jaar wellicht." Ljert Ummelen Lbington - Diverse klach- L hadden ze ingediend^ iar hun verhalen waren als 'ertrokken terzijde gelegd, ■ijsde Amerikaanse federa- j politie FBI een onderzoek wonnen naar geweld tegen p groep gevangenen uit de jat Missouri in een Texaan- jgevangenis. Het nieuwe, nogal schokkende bewijs valt ook moeilijk weg te wuiven: een videoband, waarop politiemannen met kennelijk ge noegen inslaan en -schoppen op gevangenen die een paar minuten eerder nog op hun stapelbedden zitten te keuvelen. 'Welkom in Texas', roept een van de agenten, terwijl hij de gevangenen beveelt op hun buik over de grond te kruipen. De band dateert van de afgelopen herfst en werd dezer dagen be machtigd door een krant in St. Louis, Missouri. Het gevangeniswezen in Missouri is intussen begonnen zijn 415 mannelijke gevangenen terug te halen uit de gevangenis in Brazo ria County, een district ten zui den van de Texaanse stad Hous ton. De staat huurde de celruimte op basis van een jaarcontract van zes miljoen dollar met Texas. Dat contract is opgezegd. De videoband van een half uur laat zien hoe een eenheid van de oproerpolitie de cellen binnen valt en de gevangenen naar bui ten sleurt en met grof geweld te gen de grond werkt. De opname, gemaakt door één van de politie mannen, zou dienst hebben moe ten doen als instructiemateriaal. In Missouri is onthutst gerea geerd op de beelden. Autoriteiten van het gevangeniswezen van de staat voelen zich in verlegenheid gebracht, omdat ze klachten van de gevangenen over het incident hebben afgewimpeld. De video band, waarnaar in die klachten overigens wel werd verwezen, is ze pas nu onder ogen gekomen. Politici en geestelijke leiders hebben geëist dat alle ruim dui zend gevangenen van de staat die in Texas verblijven daar worden weggehaald. De gevangenis van Brazoria County is één van de vijf Texaanse cellencomplexen die gevangenen uit Missouri huisves ten. Missouri heeft zijn toevlucht genomen tot het uitbesteden van zijn gevangenen omdat de eigen celruimte ontoereikend is. De ge vangenissen herbergen zestig procent meer gevangenen dan het aantal waarvoor ze gebouwd zijn. fuzalem (dpa/afp) - De Israëlische premier Netanyahu heeft pteren de islamitische terreurbeweging Hezbollah met harde Tgeldingsacties gedreigd. De bewindsman reageerde op de tabollah-beschietingen eerder die dag, die het noorden van taël letterlijk op zijn grondvesten deed schudden. I Hezbollah-extremisten vuur- n vanuit hun bolwerken in Üd-Libanon twee salvo's Kat- jisja-raketten af op delen van j Israëlische provincie Galilea. [izenden Israëli's en vakantie- pgers in het gebied zagen zich jlwongen uren in schuilkelders ibr te brengen, it de beschietingen schonden dHezbollah-strijders eén over- nkomst met Israël van vorig jir, waarin zij afzagen van tessie jegens burgerdoelen. Bij taanvallen raakten vier perso- m gewond, twee huizen in de gnsstad Kiryat Shmona raak- ti zwaar beschadigd. .lit kunnen we niet accepteren", irklaarde Netanyahu tegenover jimalisten tijdens een bezoek in het getroffen gebied kort na aanvallen. Hij riep buurland frië op diens invloed te doen jlden op de vanuit Libanon ope tende Hezbollah-fundamenta- Iten. Hij liet blijken dat de si- htie in het noordelijke buur- hd niet los gezien kan Worden 'n die in zijn land: „Zolang er .n de Israëlische kant van de tan (dpa) - De Duitse regering een joodse belangenorganisa- t zijn gisteren in Bonn de on- irhandelingen begonnen over sentuele schadeloosstelling voor (ist-Europese slachtoffers van t jodenvervolging, indaag ontvangt Friedrich 'hl, kabinetschef, de delegatie in de Jewish Claims Conferen- c Deze organisatie is opgezet bij de Duitse regering op te talen voor de belangen van de schtoffers van de Holocaust. 'Duitse regeringskringen was or het begin van de besprekin- P te vernemen dat Bonn het be id voor de Oost-Europese schtoffers wil heroverwegen. It dusver kregen deze mensen grn cent van de Duitse regering. Schtoffers die in het Westen wien, krijgen daarentegen wel soadeloosstelling. har schatting wonen er in Oost- Eropa nog 15.000 tot 20,000 schtoffers van de jodenvervol- Sig. De Bondsrepubliek heeft »ds haar oprichting ongeveer miljard mark schadeloosstel- 'g betaald aan mensèn die on- ir de naziterreur hebben gele- 01. I voorzitter van de overkoepel de raad van Duitse joden, Ig- n'z Bubis, drong gisteren opJ h'uw op een snelle oplossing 'T. De meeste slachtoffers zijn dgbejaard. iarendorf (afp) - Een Duits tel moet van de rechter min- er herrie maken wanneer jet thuis de liefde bedrijft, us het tweetal zich daar niet ia<i houdt, dreigt een gevan- tenisstraf van twee jaar of 'en boete van 500.000 mark. Ie twee wonen in de Duitse 'laats Warendorf. Buren ladden geklaagd over ge- uidsoverlast door luidruch- 'ge vrijpartijen, gillen, mu- ■'ek en ruzie. De rechter pro- 'eerde vergeefs de strijdende 'artijen tot een compromis e bewegen en besloot uitein- <e"]k tot de strafdreiging. grens geen rust is, blijft het ook in Libanon onrustig." Volgens het Israëlische leger kwamen gisterochtend in twee golven met een uur onderbreking ruim dertig raketten neer op Is raëlisch grondgebied. De meeste projectielen kwamen op open veld terecht, waardoor zij nau welijks schade aanrichtten. In Kiryat Shmona ontplofte een ra ket in een kinderkamer van een familie die in Tel Aviv op vakan tie was. De raketaanvallen volgen op bombardementen een dag eerder van de Zuid-Libanese havenstad Sidon door het Zuid-Libanese le ger SLA. Dat leger is nauw ver bonden met de Israëlische strijd krachten in de door Israël inge stelde veiligheidszone, een vijf tien kilometer brede strook die eigenlijk aanvallen op Israël dient te voorkomen. Volgens het Israëlische leger werden de artil leriebeschietingen van maandag uitgevoerd door een onafhanke lijk opererende eenheid. Min stens zeven mensen kwamen bij het geweld om het leven. De SLA-aanvallen waren weer een reactie op de explosie van een Hezbollah-bom zondag, die twee weeskinderen doodde. De vader van de kinderen was een hoge SLA-commandant, die onlangs tijdens een operatie tegen de Hezbollah was gestorven. Een oude Cambodjaanse man beschermt zijn kleinzoon tegen de zon met een paraplu. Ze maken deel uit van de enorme vluchtelingenstroom die op gang kwam in de richting van Thailand. De men sen ontvluchten het geweld tussen het regeringsleger en aanhangers van prins Ranariddh, foto reuter Sarajevo/Zagreb (dpa) - De machts strijd in de Servische republiek in Bos- nië-Herzegovina tussen president Plav sic en haar voorganger Karadzic wordt uitgevochten met behulp van onder meer het omvangrijke politieapparaat. Geheime dienst, gewone politie, speciale po litie en bijzondere eenheden komen bijna dagelijks in actie, waarbij vaak onduidelijk is aan welke kant de verschillende eenheden staan. „Wij schatten dat het totale politieapparaat van de Bosnische Serviërs ver boven de 20.000 man komt", zo omschreef VN- woordvoerder L. McDowall in de Bosnische hoofdstad Sarajevo de situatie. „Maar we hebben geen exacte cijfers omdat de Bosni sche Serviërs ondanks alle akkoorden al achttien maanden lang geen gegevens willen verschaffen omdat de zaak volgens hen staatsgeheim is." McDowall doelt op de vredesakkoorden van Dayton, waarin de sterkte van de politie macht in de verschillende delen van Bosnië precies vastgesteld werd. Volgens Dayton mogen in de Servische republiek in Bosnië maar zo'n 10.000 politiefunctionarissen in dienst zijn, zo mogelijk onder toezicht van de VN-politie IPTF. De 1500 IPTF-agenten staan echter machteloos. De politieke loopgravenoorlog tussen Plav sic en Karadzic wordt in de eerste plaats ge voerd met behulp van de circa 3000 man schappen van de speciale politie. Twee in het oosten van de Republika Srpska opere rende brigades gelden als Karadzic-ge- trouw, terwijl twee eenheden in het weste lijk deel zich al in woord en daad achter president Plavsic geschaard hebben. Achter de vijfde brigade, die in Prijedor in het ui terste westen gestationeerd is, staat nog een vraagteken omdat die nog geen loyaliteits verklaring heeft afgelegd. Ook de loyaliteit van de 'gewone' Bosnisch- Servische politie is volgens waarnemers waarschijnlijk geografisch verdeeld. „In het oostelijk deel, dat door Pale gedomineerd wordt, zouden overwegend Karadzic-aan- hangers zitten, terwijl in het westen van de Servische republiek, rond Banja Luka, meest Plavsic-getrouwe agenten dienst doen", zo schat de ITPF-woordvoerder de situatie in. Deze verdeeldheid geldt beslist niet voor de geheime dienst van de Bosnische Serviërs, die nog steeds onder invloed staat van Ka radzic en zijn volgelingen. Dat betekent dat ook de chef van de geheime dienst in de re gio Banja Luka, Milan Krnjagic, reeds lang geldt als initiatiefnemer van de doelgerichte operaties tegen president Plavsic. De razzia in het hoofdbureau van politie in Banja Luka in het weekeinde, waarbij bandopnamen als bewijs voor het systema tisch afluisteren van het bureau van de pre sident in beslag genomen werden, was een eerste openlijke klap tegen de almacht van de Karadzic-getrouwen in Banja Luka. Pla vsic ontsloeg maandag Krnjagic en de Ka- radzic-gezinde politiechef in Banja Luka, Stojan Davidovic. De Karadzic-getrouwen revancheerden zich daarvoor gisteren met de arrestatie van Mi lan Sutilovic, de nieuwe politiechef van de stad. Ze lieten hem weer vrij nadat hij had geweigerd een vooraf opgestelde ontslag aanvraag te ondertekenen. Het waarschu wingssignaal dat met deze tijdelijke arres tatie aan Plavsic gegeven werd, was echter overduidelijk. Phnom Penh (rtr/afp/ap) - Het Cambodjaanse regerings leger heeft gisteren het laatste bolwerk ingenomen dat nog in handen was van royalistische aanhangers van prins Rana riddh. Een regeringswoordvoerder zei dat de plaats O'Smach in de vroe ge ochtend is gevallen. De over gebleven aanhangers van Rana riddh zijn op de vlucht geslagen. Het bericht over de val van O'S mach is niet uit onafhankelijke bron bevestigd. Ooggetuigen ont kennen dat de stad geheel in han den is van de regeringstroepen. De troepen van co-prertiier Hun Sen begonnen gisteren een groot offensief om de stad op de roya listen te veroveren. Al enkele dagen stromen grote aantallen vluchtelingen in de richting van de grens met Thai land. Volgens de autoriteiten daar hebben inmiddels meer dan 30.000 mensen hun toevlucht in Thailand gezocht. Bolwerk Karren vol spullen en levende ha ve voor zich uit drijvend, trokken gezinnen in het holst van de nacht weg uit het bedreigde dorp O'Smach, het laatste bolwerk van de aanhangers van Ranariddh. De uittocht had een ordelijk ver loop. De vluchtelingen werden aan de Thaise kant bijgestaan door Thaise soldaten en opgevan gen in een tijdelijk kamp in Khu- eng Hoeichueng, op twee kilome ter van de grens. Gisterochtend werden ze van daaruit naar het zeven kilometer landinwaarts ge legen kamp aan het Khueng Hoeichueng meer gebracht. Ranariddh was samen met Hun Sen premier van Cambodja, maar werd begin juli in een coup opzij geschoven. De prins bevindt zich momenteel in het buitenland, waar hij het verzet tegen zijn af zetting probeert te coördineren. De Cambodjaanse koning Noro dom Sihanouk maakte ondertus sen bekend dat hij geen afstand zal doen van de troon. In een in terview zei de zieke Cambod jaanse monarch, die in het afge lopen half jaar voor medische be handeling in China verbleef, dat Cambodjanen die tegen de coup van Hun Sen zijn hem hebben ge vraagd om uit protest af te tre den. „Na de pro's en de contra te hebben afgewogen heb ik be sloten om toch nog een poosje ko ning te blijven. Een koning die zijn titel verdient, laat zijn land niet in de steek", zei hij. Ceremoniële taken Hij zei erbij dat hij geen actieve rol meer in de politiek wil spelen, maar enkel zijn ceremoniële ta ken zal vervullen die zijn vastge legd in de grondwet die de weg bereidde voor de verkiezingen van 1993. Ranariddh won die verkiezingen, maar Hun Sen zet te zijn rivaal vorige maand af. Volgend jaar moeten er weer ver kiezingen plaatsvinden en Hun Sen kondigde gisteren plarinen aan om de rust te doen weerkeren in Cambodja om die mogelijk te maken. In een vier uur durende televisie-uitzending kondigde Hun Sen aan dat de misdaad met harde hand zal worden aange pakt. Niet-geregistreerde wapens zullen in beslag worden geno- IN REKENKUNDIG opzicht is de conclusie ten aanzien van het aantal asielzoekers dat straks in de gemeente Woensdrecht is gehuisvest, zo helder als glas. In Putte wonen reeds tweehonderd asielzoekers en Huijbergen herbergt er 175. Bij die niet geringe aantallen komen er tot 1999 maximaal 475 bij. De voormalige legerplaats Ossendrecht wordt hun onderkomen. Opgeteld zijn dat 840 asielzoekers. Dat is veel voor de betrekkelijk kleine gemeente Woensdrecht. Het asielzoekersprobleem laat zich echter niet alleen in cijfers vangen. De instroom van vluchtelingen verloopt via een grillig patroon. Een aantal jaren geleden was het aantal vluchtelingen dat zich aan onze grens meldde zo hoog dat allerlei organisaties de alarmklok luidden. Er was een schrijnend gebrek aan onderdak. Die situatie is inmiddels behoorlijk gecorrigeerd. Staatssecretaris Schmitz van Justitie kon een paar maanden geleden de Tweede Kamer melden dat de resultaten van de verscherping van het beleid zichtbaar waren geworden. Het aantal asielzoekers was fors gedaald. Haar verwachting dat die lijn zich zou voortzetten, is niet uitgekomen. De uitzetting van asielzoekers verloopt nog steeds traag, ondanks alle pogingen van Schmitz om de procedures te versnellen. Daar komt nog bij dat momenteel veel vluchtelingen uit Irak en Afghanistan ons land als toevluchtsoord kiezen. Kortom, opnieuw een noodsituatie waarbij snel gehandeld moet wor den. De keuze voor een ruime locatie als de Koningin Wilhelminaka- zerne in Ossendrecht is op zich niet eens onlogisch. Het complex is bo vendien van het Rijk. Langdurige onderhandelingen met tegensparte- lende gemeentebesturen kunnen zodoende vermeden worden. Dat wil echter niet zeggen dat de bezwaren van de gemeente Woens drecht geen hout snijden. De huisvesting van ruim achthonderd asiel zoekers in een gemeente met ongeveer twintigduizend inwoners gaat niet onopgemerkt aan zo'n gemeenschap voorbij. Daar ligt een belangrijke taak voor het COA, het orgaan dat de opvang van asielzoekers regelt. Verveling is de ergste vijand van de mensen die in angst en onzekerheid leven. Een goede begeleiding van de asielzoe kers is het minste wat de gemeente Woensdrecht van de opvangende instanties mag verlangen. Taipei - De wervelstorm Winnie is, na op Taiwan te hebben huis gehouden, gisteren naar het vasteland van China getrokken. Daar zijn zeker 37 mensen om het leven gekomen toen de tyfoon met windkracht twaalf over het oosten van het land raasde. In de provincie Zhejiang moesten 790.000 mensen hun huizen ver laten. Rome - De beroemde Fontana del Quattro Fiumi (Fontein der Vier Rivieren) van Giovanni Bernini op de Piazza Navona in Rome is beschadigd door drie Italianen, die er een duik hadden genomen. Van een van de draken zijn stukken afgebroken van een lengte tot een halve meter. Een Italiaanse man die aan het bad had deelgeno men is aangehouden. Twee anderen zijn later opgepakt. Moskou - De kosmonauten aan boord van het Russische ruimte station Mir hebben gisteren de centrale boordcomputer gerepa reerd die sinds maandag defect was. De bemanning heeft daarna het ruimteschip, dat maandag door het uitvallen van de computer oncontroleerbaar ging tollen, weer in de ideale positie ten opzich te van de zon gebracht. Dat gebeurde met behulp van de stuwmo- toren van de Sojoez-capsule. De problemen met de energie in de Mir zijn echter nog niet voorbij. Het elektrische stabiliseringssys teem wordt pas vandaag weer geactiveerd, als de zonnebatterijen zijn opgeladen. Zagreb - De Bosnische Kroaat Pero Skopljak, die vorige week in Kroatië werd aangehouden, wordt voorlopig niet overgedragen aan het Joegoslavië-Tribunaal. Zijn advocate Jadranka Slokovic- Glumac gaat de uitlevering langs gerechtelijke weg aanvechten, en een beslissing wordt niet voor eind volgende week verwacht. De juriste kondigde aan dat Skopljak tegen een besluit tot uitlevering in beroep zal gaan bij het hooggerechtshof, zodat een eventuele uitlevering in elk geval nog enkele weken op zich zal laten wach ten. Het Tribunaal heeft Skopljak beschuldigd 'van de vernietiging of verplaatsing van bijna de gehele moslimbevolking' van de Lasva Vallei in Centraal-Bosnië. Brussel - De Europese Commissie is een onderzoek begonnen naar mogelijk geknoei bij het miljoenencontract voor de bewaking van de Europese instellingen in Brussel. Een woordvoerder zei gisteren dat het dagelijks bestuur van de Europese Unie de beschuldigingen in het dagblad De Morgen 'zeer ernstig neemt'. Zowel het betrokken Belgische beveiligingsbedrijf Groep 4 Secu- ritas als de Europese Commissie bevestigen dat in het verleden sprake is geweest van 'onregelmatigheden'. „Maar die zijn snel ge corrigeerd en interne inspecties hebben tot op heden geen fraude of corruptie aan het licht gebracht", aldus woordvoerder Joao Va le de Almeida van de Commissie. De Morgen meldde maandag dat er in 1992 gesjoemeld is bij de aanbesteding van het bewakingscontract, waarmee jaarlijks zo'n 33 miljoen gulden is gemoeid. Brisbane - Een groep van ongeveer 300 zakenlieden heeft mogelijk 45.000 zedenslachtoffers gemaakt in de Australische deelstaat Queensland. Vliegtuigen vol Filipijnse jongeren zouden zijn aangevoerd en ge leverd aan de bende, die hen seksueel heeft misbruikt, zo wordt vermeld in een gisteren gepubliceerd officieel rapport van de Commissie voor Jeugdzaken van Queensland. Het rapport beschuldigt de autoriteiten ervan het misbruik van kinderen niet te hebben aangepakt. Een Keniaanse vrouw zoekt naar nog wat bruikbare zaken in de resten van haar kraampje. 'Bandie ten' staken in Malindi 375 stalletjes in brand. foto reuter Mombasa (dpa/rtr/afp) - De ernstige ongeregeldheden aan de Keniaanse kust hebben gisteren voor het eerst toeris tisch gebied getroffen. Het do dental door het geweld is op gelopen tot 37. Volgens het hoofd van de politie in het kustgebied richten de aan vallen zich tot dusver alleen op Kenianen en niet op toeristen. De veiligheidstroepen stellen vol gens hem alles in het werk om te voorkomen dat toeristen het slachtoffer worden. Maar de landen waar de toeristen vandaan komen, maken zich toch zorgen. Ze raden him inwoners aan voorzichtig te zijn en gebie den te mijden waar zich geweld dadigheden voordoen. Het Duitse ministerie van Buitenlandse Za ken richtte een crisiscentrum op, van waaruit de 'ontwikkeling van de situatie 24 uur per dag wordt gevolgd'. Het crisiscentrum heeft ook tot taak de stroom toeristen naar de Keniaanse kust in te dammen. Ieder jaar bezoeken 100.000 Duitsers de Keniaanse stranden. Het ministerie van Buitenlandse Zaken in Den Haag ziet ilog geen reden een verscherpt reisadvies te geven. In het weekeinde zei een woordvoerder dat de situatie het ministerie zorgen baart en dat Nederlanders zichzelf moeten af vragen 'of ze echt die kant op moeten'. Bandieten staken in de nacht van maandag op dinsdag in de kust plaats Malindi, 120 kilometer ten noorden van de havenstad Mom basa, honderden souvenirkraam- pjes in brand. Niemand raakte gewond. Malindi is na de stran den ten noorden en ten zuiden van Mombasa het grootste toeris tisch gebied in Kenia. Ieder jaar gaan daar zo'n 800.000 buiten landers naar toe. Bij een vuurge vecht in de omgeving van Mom basa schoot de politie volgens ei gen zeggen een 'bendeleider' dood, die aanslagen op woonwij ken en politiebureaus zou hebben georganiseerd. Eveneens in de buurt van Mombasa sloeg een burgerwacht een man dood die probeerde hutten in brand te ste ken. De aanvallen van nu vertonen een onrustbarende gelijkenis met het geweld dat zich in 1992 af speelde in het Rift-vallei. Toen werden voorafgaand aan de eer ste meerpartijenverkiezingen sinds 23 jaar mensen vermoord die zich van elders in Kenya in de vallei hadden gevestigd. Volgens een parlementslid van de opposi tie zijn de nieuwe aanvallen be doeld om voor de volgende ver kiezingen Kenyanen te verjagen van stammen, die doorgaans niet achter de regerende partij van president Daniel arap Moi staan. Veel Kenianen van de grootste stammen - de Kikuyu, de Luo, de Luyha en de Akamba - zijn uit overbevolkte steden of van ver dord land naar Mombasa getrok ken, op zoek naar een beter leven. De ondernemingszin die veel nieuwkomers aan de dag legden - in combinatie met langdurige on derwijskundige en economische verwaarlozing van de kustbewo ners - voedde vijandigheid tegen de vreemdelingen, van wie er ve len de goede banen innamen. Moi, die Kenya de afgelopen 19 jaar onder de vlag van zijn Kanu- partij bestierde, moet voor het einde van het jaar verkiezingen uitschijven. Hij heeft door een handige indeling van kiesdistric ten en een gewiekste verdeling van de macht onder de kleinere van de ruim 40 etnische groepen de grote stammen op afstand we ten te houden.

de Stem | 1997 | | pagina 5