DE STEM Samen een toeristisch loei kiezen' ie winnaar Franse schutters laten verstek gaan Biervliet rerstraeten op dreef zwemt naar Sint Niklaas Tropisch metselen op muziek van radio 3 'Meterkastkaart voor hulpverleners Europarlementariër stelt vragen over vervuiling Zelzate 'Regels meestal goed nageleefd' B3 >ORTNIEUWS kort] Thema-project is dé toekomst' "t in Kloosterzande Trucktrekken Hengstdijk weer in ere Bouwvakkers na een maand verlof opnieuw aan de slag in de hitte Europees kampioenschap staande wip: C1 Adres voor noodgeval snel bekend Vals Duits geld in Sluis Man gewond bij handgemeen in Terneuzen Dodelijk ongeval fietser geen reden voor maatregelen politie kg 19 augustus 1997 ïen Meziane tziane won in het Belgische Middel f atleet van Delta Sport liep ondJ m winnende tijd van 1 uur, 7 min*_ a kwam bij de veteranen als nesm 11.24.14. Bij de vrouwen kwam C leter aan de start. Ze eindigde als r Irma Heeren li blijft haar stempel drukken op het IMiddelburgse was ook in het Oos Biel voor de concurrentie, fezwaar parcours werkte ze de duat I derde achtereenvolgende zege in dë I in dit circuit zijn afgewerkt. Zeeland 1st fen ie 3n 1 "r- -7'j Ui onze verslaggeefster justburg - Thema-projecten als Het Vlaemsche Erfgoed in jmede vormen dé toekomst voor het toerisme in West-Zeeuws- (laanderen. Kwaliteitsverbetering van deze economische be- ««rijke sector wordt alleen bereikt door het opstarten van et jaarlijkse toernooi voor star gelijke thema-projecten. Iveremgmg Biervliet door in de f te verslaan. BIERVLIET-MALDEGEM KLEIT 1-5 - Biervliet was eei maat te klein voor deze pronvi ciale derdeklasser. Al in de een helft werd het verschil gemaal Toen liep Maldegem Kleit naar 0-3 door een hattrick v< Christof Vyncke. Na de pau. gingen de bezoekers lustig verdi en werd het zelfs 0-5 door goali van Bart de Baets en Bart La zourr.-Pascal Wedagascoorde eerreddende treffer voor d thuisploeg. IdeLs, campings, paviljoens en srtourbureaus opereren te zelf- en kunnen vaak niet door it deur, waardoor vergaande (menwerking niet mogelijk is. alternatief is het opstarten projecten met eenzelfde in- itoek. Dit concludeert G. van !iken van het Bureau voor Toe- Zeeland. BASSEVELDE-FC KNOKKi )»a samen met als doel: terug hst Ede let rde Ide liet JEUGD 16-0 - Het ontstemde d organiserende vereniging dat F( Knokke geen representatief elfta afvaardigde. Het jeugdteam binnen de lijnen kwam was g partij voor Bassevelde. Bij rus was het reeds 7-0. Doelpuntei Björn van de Veire (5x), Luc va Wijnsberghe (4x), Gunther d Neven (3x), Bart de Neve (2x) Hugo Clauwaert (2x). jj Deltour en Stanny Verstraeten vor- I leeftijd nog altijd een tennisduo orden gehouden. Dat ondervonden ft in de Cl-poule van het 2e Kloria- lisclub Hontenisse. Dl: Philip IJsebaert/Liet Erpelinck- Ben Kint/Martien Sponselee 11-6. D2/E: Dennie Cappendijk/Perry van Heese-Jan Heynen/Honny van Dors- selaer 16-3; Gja van Bremen/Angelo Postma-Jos van Heese/Jos van Meele 7-7; Ronny van Itegem/Jan Vermeü- len-Alex Tieleman/Artie de Nijs 13- 5. D 35+: Roland de la Ruelle/Wilfried de Roeck-Johnny Rottier/Rob Blom- maert 13-4; Jan Bogaert/Ben Huis man-Honny van Dorsselaer/Frans van Kuppeveld 10-7. VROUWEN DUBBELSPEL Dl: Sylvie Dees/Marjolein Agter- huis-Ingrid van Schijndel/Rozina Kint 7-5. D2/E: Marijke Broeckaert/Elly Fie- ret-Riet de Waal/Gudulla Scheer ders 10-6; Rebecca Huis/Meike Huj- zinga-Marion van Gassen/Sandra de Koster 11-8. D 35+: Loes Asselman/Ria Kint-Co- by Heynen/Monique van Dierendon ck 9-0 (reglementair, blessure Van Dierendonck); Miek van Kerckho- ven/Mattie Assebnan-Coby Hey nen/Monique van Dierendonck 9-0 (reglementair); Loes Asselman/Kia Kint-Lia van Broekhoven/Mattie Harms 9-6; Adrie Goetheer/Miep Vo- gelaar-Ria Huyskens/Karin de Fey- ter 10-9. |ge- ,0-6 de 'OS- irie Ria ;eds :ten net Lfde l en van 9- ers- t 9- am- Ce- erry GEMENGD DUBBELSPEL Dl: frigrid van Schijndel/Martmo Sponselee-Marjolein Agterhuis/Gre- gor O omens 9-7; Rozina en Ben Kint- Sylvie Dees/Liet Erpelinck 7-2; Ar>- ouschka Asselman/Joep Perdaen- Rozina en Ben Kint 10-6. D2/E: Cheska van Meele/Tom de Smit-Gudulla Scheerders/Artie de Nijs 13-3; Matt; Rosemarie Itegem 9- kers/Ronny van Itegem-Mieke Danny Elve 14-6; Nicole de Smit/J<* van Heese-Ria en Jacques Huysken 15-1; Sonja de Witte/Jacqo Neve- Janny Dieleman/Ricky Graat 16-4. iter- Bel- Vla- «ste ioor cede slag tee nier, ij de ieed .aats )ver- Hij gens de rs: 3. jaar gang 83/84: 5. Jarbas in den (ZCK) 14.51,0; 6. Tonny Koekkoe» (ZCK) 15.01,0. jaargang 85/86.^ Ruud Pieterse (ZCK) 18.07,0; 3. Ste» de Maiier (ZCK) 18.51,0. 2000 mete vrije slag: Jaargang 81/82: 2. T Pieterse (ZCK) 26.34,0; 11. Tim (BRU) 29.59,0; 13. Jan-Willem mondt (BRU) 30.01,0. 2000 schoolslag senioren: 2. Ruud link (ZCK) 33.48,0; 5. Martijn vei bist (ZCK) 34.48,0. VROUWEN 6 1000 meter schoolslag: master^ Patsy van Baarle ^CK,demlf Jaargang 85/86: 3. Annlies de Jg (ZCK) 19.39,0; Jaanantf 83/»*: Lidewij de Koeijer (ZCK) 21,4ss 2000 meter schoolslag: JaaJS 81/82: 2. Ankle Buijs (ZCK) 36- 4. Stefanie Apers (ZCK) 38.25, nioren: 2. Susan de Baar (Z 35.05,0. 1000 meter vrije slag: J* gang 83/84: 9. Jessica Ferket (A 17.26,0; 2000 meter vrije slag: J* gang 81/82: 9. Bona Baijings v* 33.56,0. Kijkmaar naar de opzet van Het llaemsche Erfgoed. Horeca, Heater, kapper, detailhandel. Al lat verschillende zaken werken ide tijd. Nostalgie uit de jaren Mig, een thema waar iedereen voor inzet en dat werkt. Er jouden meer van dit soort thema- tojecten moeten komen." Van onze verslaggever Hengstdijk - Het truck- trekken tijdens de Hengst- dijkse kennis wordt in ere hersteld. Zaterdag 30 augustus komen ploegen van zes personen te- jen elkaar in het strijdperk om een uit de kluiten gewas sen vrachtauto zo snel moge lijk over de streep te trekken. Het initiatief gaat uit van de uitbaters van café The Royal, lie de kennis in het dorp weer wat nieuw leven willen inblazen. Teams die willen meedoen kunnen zich daar ook nog aanmelden. 's Avonds is er om 21.00 uur ten dansavond met discobar Piccobello. Zondag 31 augus tus worden tussen 14.00 en 18.00 uur kinderspelen ge houden. Uit de regio-bijeenkomst over de toekomst van het Zeeuws- Vlaams toeristisch product, die afgelopen juni in Oostburg, werd gehouden, bleek volgens Van Ke ken dat er genoeg ideeën zijn om dit 'product' te verbeteren. „Het probleem is vaak dat mensen zelf wel bepaalde ideeën hebben over kwaliteitsverbetering maar dat ze die niet willen delen met colle ga's. Het is begrijpelijk dat een ondernemer eerst aan zichzelf denkt en het is dan ook moeilijk om recreatie-ondernemers van dat idee af te halen. Daar steken wij en andere toeristische organi saties als AVN en NBT veel ener gie in." „We moeten ervoor zorgen dat er samen aan productvernieuwing wordt gewerkt en daarom is deze bijeenkomst zo belangrijk ge weest. We inventariseren nog de hele maand wat er toen is aange dragen en zullen dit verwerken in een notitie die op 5 september aan staatssecretaris A. van Dok wordt aangeboden. We geven nu handen en voeten aan de plan nen, hebben regelmatig gesprek ken met organisaties als de Re- cron, Koninklijke Horeca Neder land en de gemeenten Oostburg en Sluis-Aardenburg." Nieuwe plannen Van Keken stelt dat vooral moet worden gekeken naar wat er mo gelijk is met nieuwe plannen. „Het markt-denken in Zeeuws- Vlaanderen is wat ons betreft vooral gericht op eerder genoem de thema-projecten. Naast Het Vlaemsche Erfgoed wordt ge dacht aan het inzetten van nos talgische treinen, openbaar ver voer zoals treinen en boten so wieso door te laten lopen naar het Vlaamse achterland, of het ver sieren/beschilderen van de roton des. Stuk voor stuk projecten waar je iets mee kan en waar een doelgroep voor is. Nu moeten we ervoor zorgen dat dit soort mooie plannen verwezenlijkt kunnen worden." Van onze verslaggeefster Terneuzen - Uit tientallen radio's klinkt weer onverval ste radio 3-muziek. De fles sen water en blikjes fris en bier vinden gretig aftrek, overal bruinverbrande licha men. De bouw is weer begon nen en dat betekent voegen en metselen met dertig gra den boven je hoofd. De man nen van de bouw in nieuw bouwwijk Othene in Terneu zen zweten wat af op zo'n eerste dag na vier weken va kantie. „Geen tropenrooster voor ons, wij werken van 7.00 tot 15.00 uur, en da's knap warm. Eigenlijk te warm." 'Remember the time', gilt Mi chael Jackson toepasselijk door de gettoblaster die op het Otheense bouwterrein staat op gesteld. „Na zo'n dagje werken denk je inderdaad nog weieens terug aan de afgelopen vakan- tietijd," vertelt Niek van Toren uit het Brabantse St. Wille- brord. Niek werkt samen met nog zes Brabanders al zo'n an derhalf jaar in Othene. Hij zweet als een paard. „Eigenlijk zijn deze omstandigheden te warm om in te werken. Tot een uur of elf is het goed te doen, maar daarna is het echt kalm aan. Sowieso is zo'n eerste dag na de vakantie altijd vrij rustig. We moeten weer opstarten en dat gaat op het gemak. Vrij vaak gaan we even in de schaduw staan om af te koelen. Vroeg beginnen De groep Brabanders begint vroeg zodat ze ook weer op tijd richting thuishaven kan ver trekken. Niek van Toren ver blijft daarentegen in Zeeland. „Ik heb dit jaar een stacaravan aangeschaft en we verblijven al de hele vakantie op Tholen. Nu komt het wel goed uit, want dan hoef ik niet zo ver te rijden. Zo lang het zulk mooi weer is, blijf ik in m'n caravan zitten," aldus Niek. De meesten uit het groepje met selaars zijn deze vakantie in ei gen land gebleven. „Lekker aan de Zeeuwse kust, beetje fietsen en genieten van de omgeving. Als je met een heel gezin op va kantie gaat, is het voor ons te duur om naar het zuiden te rei zen. Dan ben je zo zesduizend gulden kwijt en dan zit ik liever in Cadzand aan het strand," al dus Niek's maat Piet. Een eindje verder staat Ronny Rotthier uit Koewacht bakste nen te slijpen. In tegenstelling tot zijn collega's draagt hij een Zweten op een bouwstelling in de Temeuzense nieuwbouwwijk Othene. foto wim kooyman T-shirt en een petje. „Puur ter bescherming tegen de zon. Tij dens mijn vakantie in de Peel in Noord-Limburg, ben ik aardig bijgekleurd, maar de zon is tus sen de middag veel te sterk. Daar ga ik niet inlopen met m'n blote bast." Ook bij Rotthier komt het arbeidsproces traag op gang. Iets milder „Dit zijn opstartdagen, eerst weer eens kijken waar je bent gebleven en over een paar dagen gaan we d'r weer keihard tegen aan. Hopelijk met iets mildere temperaturen want we hebben hier al heel wat handdoeken versleten," lacht de Koewachte naar. Kraanmachinist Louis Houder- steijn uit Groede staat op z'n ge mak een sigaret te roken in de schaduw van een zojuist gemet selde muur. Het is kwart over twee en voor hem zit het werk er op. „Vandaag was er voor mij nog niet zoveel te doen. Ik heb m'n kraan helemaal nagekeken, hij heeft een goede opknapbeurt gehad en kan er weer tegenaan de komende maanden. Halver wege de week kan ik dan weer beginnen met het verplaatsen van platen, ik zal lekker bakken in die kraancabine." Houdersteijn is in het Zeeuws- Vlaamse bekend van de Harley- motorclub The Hogs. Het is dus niet moeilijk in te schatten wat hij tijdens z'n verlof heeft ge daan. „Veel toertochtjes, ideaal weer ervoor. Ik heb een heerlijke vakantie achter de rug en het is jammer dat we tijdens dit weer moeten beginnen. Maar ja, als het regent, wordt er ook ge klaagd. Niet te veel over naden ken dus en heel veel drinken. De muziek zorgt wel voor de sfeer." Van onze correspondent Koewacht - Patrick Verhas selt en Wesley Smet zijn de nieuwe Europese kampioe- len op de staande wip bij de volwassenen en de jeugd- schutters. De titelstrijd werd %lopen weekend gehouden op het terrein van Sint Se- oastiaan aan de Lange Ak kers in Koewacht. Aan de wedstrijden namen al ten schutters uit België en Ne- derland deel. De Franse schut- kwamen niet opdagen. Zij ™'en dat het schieten met ka- kol verboden wordt. Zo lang dit 15 toegestaan komen de schutters U1' Frankrijk niet naar een Eu ropees kampioenschap, aterdagmiddag werd er gestart met He wedstrijden om het leugdkampioenschap. Er namen aan de ploegenwedstrijd voor ie- er land twintig schutters deel. erwijl zich voor het individueel kampioenschap 41 schutters aadden gemeld. Het Europees mpioenschap voor landen- Poegen werd bij de jeugd ge- °nnen door België met 47 pun- n tegen 46 voor Nederland. eervolle vermelding was er 1 Emile Joossen uit Neder- "he een aantal keren de l raakte, maar hem niet k°n afschieten. bh ^yiHueel kampioenschap de jeugd werd gewonnen door Wesley Smet uit Vrasene, die de blokvogel twee keer naar beneden schoot. De andere jeugd-schutters die het vermel den waard zijn, waren Davy Verbeke uit Kemzeke, Thomas De Veirman uit Overmeerde en Patric Ready uit St.Denijs. Zij haalden allen de blokvogel een maal naar beneden. Receptie Zondagmorgen werd er door het gemeentebestuur van Axel een receptie aangeboden in De Vlaschaard. Wethouder A. van Waes verwelkomde het bestuur en de deelnemers en wenste hen een sportieve dag toe. Voorzitter G d'Haens van de Zeeuwsch Vlaamse Bond van Wipschutters haalde aan, dat in de standrege- len van het Europees Komiteit Boogschieten op de staande wip is bepaald, dat tijdens de ont vangst door de gemeentelijke overheid namens de deelnemen de landen een toespraak wordt gehouden door de voorzitter van het organiserend land. Waaraan hij dan ook gaarne gehoor gaf. Met drie schuttersgilden in de gemeente Axel, Sint Sebastiaan uit Zuiddorpe - 476 jaar oud -, Sint Sebastiaan uit Koewacht - 235 jaar oud - en Ons Vermaak uit Axel - 100 jaar oud - is het niet verwonderlijk, aldus voor zitter d'Haens, dat de gemeente Axel deze sport een warm hart toedraagt en bovendien een wet- Een van de leden van de Belgische ploeg schiet voor het individuele klassement van het Europees kampioenschap staande wip. foto wim kooyman houder heeft die deze sport zelf beoefent. Traditie staat voorop in deze sport, maar tegenwoordig wor den de regels aangepast aan de moderne denkbeelden. Zo kun nen Belgische leden van een Ne derlandse vereniging deelnemen voor het land waarin zij schut- terslid zijn. Voorzitter d'Haens prees vooral de onderlinge vriendschap tussen de schutters. Hij overhandigde tenslotte aan wethouder Van Waes en aan Van der Stappen, voorzitter van het Europees Komiteit en de Bel gische nationale bond een tinnen wandbord. Hoge vogel In de namiddag werden de wed strijden voor de seniorenschut- ters afgewerkt. Voor het Europees kampioen schap voor landenploegen bij de senioren kwamen voor elk land 24 schutters in actie. Pas in de tiende ronde viel de beslissing. Na vier schutters lukte het de Nederlandse ploeg de hoge vogel naar beneden te halen, terwijl de Belgen dit pas na 11 schutters lukte. Voor het individuele Europees kampioenschap hadden zich 72 schutters ingeschreven. De indi viduele wedstrijd werd gewon nen door Patrick Verhasselt uit Baardegem. Na afloop reikte wethouder Van Waes aan de prijswinnaars de stenen borden uit. I I I I dinsdag 19 augustus 1997 Van onze verslaggever Tholen - De politie in Tholen introduceert deze week de zo genaamde meterkastkaart waarop hulpverleners bij nood gevallen in één oogopslag kunnen zien waar familie of ken nissen te bereiken zijn. Woordvoerder C. Schaart van de politie Tholen verwacht dat het idee, oorspronkelijk een initiatief van de politie in de Gooi en Vechtstreek, snel in heel Zeeland navolging krijgt. Hulpverlenende diensten als politie, brandweer en GGD zijn bij afwezigheid van de bewo ners soms uren bezig uit te zoe ken wie geïnformeerd moet worden bij inbraak, diefstal, brand of wateroverlast. Dat is niet zelden ook het geval als al leenstaanden plotseling ernstig ziek worden of wanneer ie mand dood in huis wordt aan getroffen. De kaart, op te hangen in de meterkast, moet de hulpverle ners in staat stellen heel snel familie of anderen te verwitti gen. Volgens Schaart is de kaart in de Gooi en Vechtstreek een succes gebleken. „En als iets ergens anders goed gaat, ben je gauw geneigd het over te nemen." Overleg met andere korpsen in Zeeland is er nog niet geweest. Schaart denkt echter dat andere korpsen snel zullen informeren naar de Thoolse methode. Op het eiland krijgen de ko mende dagen zo'n 9000 mensen een kaart in de bus. Kort daar na volgt op verschillende adressen een steekproef. „Je kunt wel iedereen zo'n kaart geven maar als niemand er ge bruik van maakt heb je er ook niets aan." Van onze verslaggever Zaamslag - D66 in het Europees Parlement wil weten of Bel gische bedrijven - en dan het Zelzaatse chemiebedrijf VFT in het bijzonder - aan de milieuvoorschriften voldoen die de Europese Unie voorschrijft. Van onze verslaggeefster Sluis - In Sluis circuleren valse bankbiljetten van honderd Duit se mark. Drie Sluise middenstan ders waren afgelopen zondag de dupe van onbekenden die met vals Duits geld betaalden. Zij hebben aangifte gedaan. De poli tie waarschuwt andere midden standers alert te zijn indien wordt betaald met marken. Het is niet uitgesloten dat de daders op nieuw proberen geld uit te geven. In vragen aan de Europese Com missie stelt europarlementariër J. Boogerd-Quaak uit Zaamslag bo vendien de informatie-uitwisse ling over milieuzaken tussen Eu ropese landen aan de orde. Zij reageert hiermee op de geconsta teerde bodemverontreiniging in Zelzate en de daaropvolgende moeizame overdracht van gege vens tussen Nederland en België. Boogerd wil weten of de Europe se Commissie op de hoogte is van de vervuiling in Zelzate en of die getoetst is aan de Europese regel geving. De commissie moet ver der aangeven of de aanpak van de Belgische overheid van chemie bedrijf VFT, dat algemeen als de veroorzaker wordt gezien, vol doet aan de Europese richtlijnen die een geïntegreerde bestrijding van verontreiniging voorschrij ven. Vooral de informatieverstrekking aan de burger staat centraal in de vragen van Boogerd. Zij wil we ten of de betrokken partijen tij dig en op de juiste wijze informa tie hebben verstrekt. Volgens Boogerd vindt uitwisseling van informatie nu plaats op grond van afspraken tussen twee lan den. Boogerd wil dat de Europese Commissie aangeeft of dat soort afspraken voldoende garantie bieden voor iedereen die iets wil weten. Kunnen zij ook aan de ge wenste informatie komen Volgens Boogerd is het ook be langrijk na te gaan op basis van welk internationaal verdrag bur gers die schade geleden hebben, of bij toekomstige gevallen scha de zullen leiden, een vergoeding kunnen claimen. Terugkijkend op de hele zaak wil Boogerd weten of volgens de Eu ropese Commissie de huidige re gelgeving voldoende is bij grens overschrijdende vervuiling. Als de commissie dit niet vindt, wil Boogerd weten wat zij er aan gaat doen om de milieuvoor schriften in de verschillende lan den verder op elkaar af te stem men. Van onze verslaggever Terneuzen - Een 40-jarige man uit Kloosterzande heeft gisterochtend snijwonden in hand en been opgelopen bij een handgemeen met een fiet ser. Dat deed zich voor op de Eerste Verbindingsstraat in Terneuzen. De man kreeg rond 11.45 uur woorden met een passerende fiet ser. De 40-jarige man zou een op merking hebben geplaatst die bij de fietser in het verkeerde keel gat schoot. De woordenwisseling ging over in een handgemeen, waarbij een mes werd getrokken. Wie het mes trok, is vooralsnog niet bekend. De 40-jarige man liep snijwon den op in hand en been. De fietser vervolgde zijn weg richting bin nenstad. De politie is een onder zoek naar de fietser en de toe dracht van het handgemeen ge start. Van onze verslaggever Terneuzen - De politie is niet van plan om naar aanleiding van het dodelijk ongeval met een fietser in Groede scherper toezicht te houden op het na leven van de verkeersregels door fietsende trimmers en toerfietsers. Het blijkt volgens politievoor- lichter C. Verdoorn dat de meeste groepen fietsers zich doorgaans goed aan de verkeersregels hou den. Bij het dodelijk ongeval afgelo pen zaterdag in Groede was dat overigens niet het geval. Vier Bel gische toerfietsers reden daar op de Walendijk op de rijbaan in plaats van op het verplichte fiets pad. De chauffeur van een tegemoet komende ZWN-bus probeerde de fietsers met lichtsignalen duide lijk te maken dat ze daar niet mochten rijden. Toen de bus een beweging naar links, richting de fietsers maakte, schrok een van de fietsers daar zo van dat hij in de remmen kneep en ten val kwam. De fietser viel met zijn hoofd en rug tegen de linkervoor- kant van de bus en overleed later aan zijn verwondingen. Onderzoek door het Bureau Technisch Onderzoeken, waarbij een zestal getuigen werd ge hoord, wees uit dat de eerste ver sie van het gebeurde inderdaad klopt. Dat de bus enigszins van zijn lijn is afgeweken had volgens de politie mede te maken met het feit dat er aan de rechterzijde van de weg auto's geparkeerd ston den. „Waardoor het gaatje voor de fietsers wel erg klein werd." Van het gebeurde wordt nauwge zet proces-verbaal opgemaakt. Dat gaat naar de officier van jus titie in Middelburg die naar aan leiding van de informatie bekijkt of er van de zijde van de bus chauffeur mogelijk sprake is ge weest van 'verwijtbaar gedrag'. Volgens politiewoordvoerder Verdoorn is dat een standaard procedure bij dit soort ongeval len. Verdoorn stelt dat de politie ei genlijk nooit problemen heeft met groepen trimmers die over de Zeeuws-Vlaamse wegen fietsen. „Ze zijn net als iedere andere fietser gehouden aan de wettelij ke bepalingen, ook al fietsen ze met honderd man. Hetzelfde geldt voor de begeleiders met au to's. Natuurlijk doen ze wel eens iets wat niet mag. Als ze bijvoor beeld een kruispunt oversteken en het licht springt op rood, dan gaan de laatste twee van zo'n groep echt niet stoppen. We pro beren er wel controle op uit te oe fenen, maar de meeste groepen houden zich keurig aan de regels. Bovendien kiezen ze vaak de toe ristische wegen. En met name de Belgische groepen bellen vaak van te voren op om hun komst aan te kondigen en te vragen of ze wellicht bepaalde punten moeten mijden. Nee, eigenlijk hebben we over het gedrag van toerfietsers helemaal niet te klagen."

de Stem | 1997 | | pagina 11