leWater Jeugdvoetbaldagen in Goes en Terneuzen in trek Seizoen voor Van Espen voorbij pon in >e ver u et 'n Twee extra appeltjes van Anky voor Bonfire Filip de Smet in 'eigen' halve finale 'Klorianen' van start met 178 tennissers De Witte prima op dreef in Aardenburg 1 1 1 J i i K herming i i 1; 1 1 Axelse motorcrosser moet na zwaar ongeval lange tijd revalideren ïtt r f f r>V* SPORT ZEELAND B2 Oranje-equipe behaalt zilver TENNIS TENNIS SPORTNIEUWS KORT TENNIS I; 1997 IJkoofwoHini Jtvwr tii ih etH M«*r oHAerjtwml térif. IEEK Adviseurs Ier Tel. 0162-522002 1 Tel. 0162-421645 159.000.- k.k. nerappartement, v.z.v. c.v. gas, |adk. met douche, v.w. en 2e 198.000.- k.k. ^oning, v.z.v. c.v. gas en stads- i keuken met eenvoudige keu- ^n doucheruimte, zeer royale ..ƒ219.000.- k.k. uden middenwoning v.z.v. c.v.- ntree/hal, woonkamer ca. 31m; br, 2 royale slp.k., badk. met |k. met 2 dakkapellen. 237.500.- k.k. Ining, v.z.v. c.v., inp. berging, Entree, hal, toilet, living ca. |z.v. ligbad, v.w. en 2e toilet, de beg. gr. v.z.v. een lichte •ƒ265.000.- k.k. lie vooroorlogse middemvoning Entree, gang, toilet, woonkamer In, keuken ca. 7mJ met app., 3 2e toilet en aparte douche. .ƒ345.000.- k.k. unstig gesitueerde royale, deels fcarage, berging, overdekt terras (ca. 28m-\ kantoor-/spee!kamer, rzolder, zolderslp.k. met dakka- l.z.v. dubbele beglazing. ...ƒ295.000.- k.k. loekwoning v.z.v. c.v.-gas (1996 gelijkheid voor het bouwen van [vormige woonkamer ca. 32 nr. v.z.v. ligbad, v.w. en 2e toilet, INKOOP, TAXATIE EEN WONING? [ET ONS OP VOOR lUNDIG ADVIES! |ijdag van 8.30 tot 17.30 uur 1 van 10.00 tot 14.00 uur Istiaansen 0162-428208 [jrj 4811 NR Breda Tel. (076) 5208283 s"l 1 I. a n d ÓRDNUMMER 1974, J DE STEM I I I I I ZATERDAG 16 AUGUSTUS 1997 Van onze sportmedewerker elDe regionale opzet van de jeugdvoetbal tóen in het KNVB-district Zuid 1 blijkt een schot in de roos te zijn. In vergelijking met vo rig jaar zijn er 30 procent meer aanmeldingen dat houdt in dat er meer dan 700 deelne mers ingeschreven zijn in de zeven plaatsen waar de trainingsstage wordt gehouden. Wat Zeeland betreft, zijn SSV'65 en Terneuzense Boys gastheer van de jeugdige voetballers. Vier da gen, van 25 tot en met 28 augustus, is de aanstor mende jeugd te gast om via hard werken bekend te raken met trainingsvormen. Bij de jeugdvoetbaldagen bij Terneuzense Boys is Jan Peters kampleider. Ad Rovers en Marcel Wieme staan borg voor de technische inhoud. B. Boerman, M. van Bunderen, T. van Bunderen, Carlo de Decke- re, F. van den Driessche, A. Nijskens, T.Gommers, J. Goossen, C. van Gremberghe, E. de Witte, P. van der Hooft, P. van Kouteren, M. de Kunder, F. van Meele, J. van Nierop, M. de Feijter, H. van Pamelen, J. Pijpelink en P. de Vries fungeren tijdens deze vierdaagse als trainer. De deelnemende jeugdspe lers zijn ingedeeld in acht groepen van zeventien man. In Goes, bij SSV'65 op sportpark Het Schenge, is de leiding in handen van Bertus van 't Zelfde. Technisch leider is Paul Telussa. Dit duo wordt bij gestaan door een zestiental trainers. Deze groep be staat uit A. Boogaard, E. de Buck, T. van Hecules, J. Katsman, E. Kiesenburg, A. Meerman, F. Meerman, A. Corre, P. Sohilait, J. van Liere, M. Patty, J. Min derhout, D. Acton, T. Hemelrijk, J. de Bruine en A. Eckhard. In Goes komen tien groepen van elk acht tien spelers in actie. Tijdens de stages gaan de poorten van betrokken sportaccommodaties dagelijks om 8.45 uur open, waarna om 9.30 uur met de trainingen wordt be gonnen. Om 12.00 uur is er een uur ingeruimd voor de lunch, waarna weer getraind wordt tot 16.00 uur. Door Rinus Verberkmoes Axel - „Een ongeval zit in een klein hoekje," is een gezegde dat van toepassing is op motorcrosser André van Espen. Fietsend over het Terneuzense sluizen- complex sloeg voor hem het noodlot toe toen een auto- I mobilist hem over het hoofd zag. Hij maakte een onvrijwillige I vlucht door de lucht, landde pijn lijk en zag zijn carbonfiets in drie stukken liggen. Maar nog erger was dat hij bij de val een gebro ken heup opliep. „Het seizoen zat er daarmee op," aldus de pechvo- gel. Van Espen baalt. En hij niet al leen. Zijn absentie bij de laatste regionale motorcrossen werd al gemeen als een gemis ervaren. Met name bij de RES-cross. In die competitie leidt Van Espen met ongekende voorsprong bij de licentiehouders. Een klasse bestaande uit motor crossers die bij een bond zijn aangesloten. In zijn geval de MOV (Motorsport Organisatie Nederland). Meedoen aan de RES-competitie is voor hem, zo als hij zegt: „Een plezierige bij komstigheid en een goede trai ning." Dat hem dit goed afgaat valt op te maken uit de 14 manches die hij reed. Tien keer werd hij win naar, drie keer tweede en één maal werd hij derde. In deze ont moetingen vergaarde hij dermate veel punten (686), dat hij niet meer in te halen is. De winnaars cup is dus voor hem. „Een geluk bij een ongeluk," vertelt Van Es pen. De motorcrosser ging als pk-, kie regelmatig naar de crossen in Smitsschorre kijken om vervol gens in 1981 zelf te debuteren op een 80cc motor. „Een jaar later brak ik door en won ik regelma tig," blikt de Axelaar terug. Te vens een tijdperk waarin zijn wil om te presteren al kenmerkend was. Het was tevens deze drang die hem in de overgangsperiode 1982-1983 parten speelde. „Ik moest zonodig op een bevroren ondergrond gaan trainen en liep daarbij een open beenbreuk op," herinnert Van Espen zich goed. De overblijfselen van die tuime ling, in de vorm van een bult bo venop zijn scheenbeen, zijn nog zichtbaar. Evenals het litteken dat de bekende Belgische dokter Martens op zijn knie achterliet. Hij moest een over het hoofd ge ziene afgescheurde kruisband re pareren en dat betekende dat Van Espen opnieuw moest revalide ren. „Minstens vijf maanden niet Pechvogel André van Espen wil zo snel mogelijk weer op de motor zitten. FOTO WIM KOOYMAN crossen, kreeg ik van Martens als boodschap mee," meldt Van Es pen, die zich al eens Zeeuws kampioen in de 80cc-klasse mocht noemen. Een jaar later, in 1984 stapte hij over naar de groep 125cc'ers. Twee jaar reed hij vervolgens on der de vlag van de in België resi derende BLB. „Een misser. Ik rij daar nooit meer," zegt hij daar over. De overstap naar de KNMV volgde met 1992 als succesjaar door het winnen van het kam pioenschap bij de junioren. Aan gezien de KNMV slechts een achttal wedstrijden in Nederland heeft, koos Van Espen voor het rijden bij de MOV (Motorsport Organisatie Nederland), die veel meer ontmoetingen op de rol heeft staan. „En dat op goed aan gelegde banen," stelt Van Espen. Hij doelt op de BLB-banen, die volgens hem veel minder veilig zijn. Door Dorien Baaijens Verden - Anky van Grunsven knuffelde Gestion Bonfire bij na dood. Samen hadden ze zo juist op de Europese kam pioenschappen in Verden een prachtige proef gereden. «Goed gedaan jongen," fluisterde dressuurdiva haar viervoeter ve woordjes in de oren. Op stal werd Bonnie nog eens extra be loond met drie appeltjes. „Twee extra appeltjes deze keer voor de ®oeite,zei Van Grunsven glun derend. Met een score van 7^4g procent 1 »37 punten) won Anky van Grunsven de grand prix-proef en ezorgde zichzelf een mooie uit gangspositie voor de individuele uelstrijd die vandaag in Verden Pas ec'lt begint. De kloof met oor grootste concurrente Isabell erth bedraagt al 41 punten landen wedstrijd die gisteren eer *n het voordeel van de Duit- se equipe werd beslist. Duitsland faalden Nadine pellmann (72,96 procent/1824 S en Ursula Salzgeber voor eigen publiek terwijl de proef van Ellen 2 met Gestion Silvano fi- sWu„mist inging- Ze scoorde nuf1 '76 Procent ofwel 1694 Din Jussen het goud van Island en het zilver voor de nje equipe gaapte een gat van Het J® n' "Et baal ontzettend. sclir„ueeSt kan veel beter. Ik r van mijn punten, want zelf had ik niet het gevoel dat het er zo slecht had uitgezien." Bij Anky van Grunsven klopte gisteren echter alles in haar grand prix-proef. Haar passage en piaffe waren van afzonderlijke klasse en de parmantige stap van Bonfire bracht ditmaal zelfs de meest nukkige Duitse zeurpiet het hoofd op hol. Slechts eenmaal maakte haar 14-jarige Oldenbur- ger ruin even een rare sprong. „Ik hoorde iemand praten bij de ring en was effe helemaal weg. Raar want normaal zie of hoor ik niets. Ik ben met deze proef ontzettend blij. Het is super dat ik zo goed beoordeeld ben. Het is een mooi begin. Als ik zo kan blijven rijden als vandaag," zei Van Grunsven hoopvol, al heimelijk dromend van individueel dressuurgoud. De 29-jarige amazone uit Gemert was gisteren zonder stress en bla kend van zelfvertrouwen de dres- suurarena in gestapt. Omdat ze na haar wereldtitel van 1994 keer op keer op pijnlijke wijze haar neus stootte op internationale kampioenschappen besloot ze voor zichzelf de knop om te draaien. Op de Olympische Spe len in Atlanta mocht ze geen goud halen, net als twee jaar ge leden op het EK in Mondorf. Al tijd was daar weer de Duitse Isa bell Werth die in de ogen van het jurykorps net iets beter was. „Het verstand komt met de jaren. Ik heb vorig jaar een heleboel ge leerd, vooral in Atlanta. Toen kon ik me nog vreselijk opwinden als ik te weinig punten kreeg. Nu niet meer, anders kun je niet overleven. Ik doe alles voor mijn sport, meer kan ik niet doen. Door je druk te maken, verspil je alleen maar je energie verkeerd", vertelde de dressuurdiva die hiervoor niet de hulp inriep van Verden (anp) - De Nederlandse dressuurequipe is tijdens het Europees kampioenschap op de tweede plaats geëin digd. In Verden bleef gastland Duitsland ook in het zeven tiende achtereenvolgende toernooi ongeslagen. Voor Nederland was het na Mondorf-les-Bains (1995) de tweede zilveren medaille. In 1987,1991 en 1993 werd Nederland derde. Gonnelien en Sven Rothenberger stelden donderdag dan wel te leur, maar vrijdag maakten Anky van Grunsven en Ellen Bontje het voor Nederland toch nog goed. De eerste plaats van Van Grunsven was de klapper waarmee Nederland scoorde. Zaterdag is de Grand Special, zondag de kür. Van onze sportmedewerker St.Jansteen - Filip de Smet maakt voorlopig zijn favorie- tenrol waar op het C2-schema van het 16e Smash-toernooi van de Steense tennisvereniging Smash. Plaatselijke favoriet De Smet versloeg in de kwartfinale met twee keer 6-4 Alain Joos uit Kloosterzande. Filip de Smet had de hele wedstrijd het ini tiatief in handen. Hij speelde op tempo met harde topspins- lagen die meestal diep tegen de baseline terecht kwamen. Alain Joos was redelijk vast en moest zich beperken tot het te rugbrengen van de bal. In de halve finale krijgt De Smet te maken met zijn clubgenoot Toine Bun. Eerder was Flip de Smet ver liezend finalist in de toer nooien van Hulst en Sas van Gent. In de Reynaertstad moest hij voorrang verlenen aan Lau rens de Kort, in Sas aan Adrie Risseeuw. De andere Steense halve finale gaat tussen Roel Neve, eveneens TC Smash, en Alain Hiel van het Clingse Ga me'78. Hiel schakelde de als tweede geplaatste Ronald de Pooter in drie sets uit. Philip IJsebaert uit Axel en Hans de Letter uit Clinge be reikten op het Dl-schema de laatste vier. De Letter was in de mixed-Dl, met Godelieve Vlaeminck aan zijn zijde, en in het dubbel 35 plus met Etiënne Nachtegael eveneens succesvol. Janine Moerland en Alexander Bauwens waren in de mixed-C in twee sets te sterk voor Karin Geus/Marino Bolssens. UITSLAGEN MANNEN ENKELSPEL C2: kwartfinale: Filip de Smet- Alain Joos 6-4, 6-4; Alain Hiel-Ro- nald de Pooter 6-2, 3-6, 6-1. Dl: kwartfinale: Philip IJsebaert- Joep Perdaen 6-0, 6-3; Hans de Letter-Martien Sponselee 6-1,6-1. D 35+: kwartfinale: Etiënne Antheunis-Mark Triest 5-7, 6-3, 6- 3; Etiënne Nachtegael-Harry van Quekelberghe 6-4, 4-6, 6-1. D2/E: kwartfinale: Philip IJsebae- rt-Pieter Hamelink 6-1, 6-0. DUBBELSPEL C: kwartfinale: Hiel/Lammens- Deltour/Verstraeten 7-5, 4-6, 6-3. D 35+: halve finale: Nachte- gael/De Letter-Koen/Stam 6-4, 6- 3. VROUWEN DUBBELSPEL D2/E: kwartfinale: Bogaert/Vers- traeten-Bun/Plasschaert 7-6, 7-5. GEMENGD DUBBELSPEL C: kwartfinale: Moerland/Bau- wens-Geus/BoIssens 6-3, 6-1. Dl: kwartfinale: Dees/Sinke-Van Mossevelde/Stam 6-3, 6-3; Vlae- mincköDe Letter-Broeckaert/De Saegher 7-6 (7-2), 6-4. D2/E: kwartfinale: Franse/Bod- daert-Reitsma/Smet 6-3, 6-0. Wat hem bezighoudt is zijn te rugkeer. Daaraan werken is voor hem een heilig moeten. „Eerst ge nezen, dan de conditie op peil brengen en er volgend jaar op nieuw tegenaan." Een program ma dat Jean-Pierre de Bleijser, teamleider van de stichting Jum ping Racing Team uit Axel, nauwlettend in de gaten zal hou den. Dat zijn coryfee in de 250cc klasse terug zal keren, kent geen twijfel. sportpsychologen. „Ik kom uit Erp. Dat kermen we niet." Peter Murphy Ook huisvriend en volleybaltrai ner Peter Murphy kwam tever geefs met dikke boeken over sportpsychologie aanzetten. „An ky doet onbewust waar anderen vier boeken voor nodig hebben. Als we die boeken doorbladeren kwamen we samen lachend al leen maar bekende dingen tegen. Dan weet je dat je het niet slecht doet," viel trainer en levensgezel Sjef Janssen haar bij. „Mijn streven is om zo goed te rij den in de ring zoals ik vandaag heb gedaan. Honderd procent kun je nooit halen, maar ik wil er wel zo dicht mogelijk bijzitten. Bovendien zijn er maar weinig paarden die zo safe een proef kunnen rijden als Bonfire," ver klaarde Van Grunsven. Verden (Dui). EK dressuur. Landenwedstrijd, eindstand: 1. Duitsland 5489 punten, 2. Nederland 5340, 3. Zweden 5091, 4. Spanje 4925, 5. Rusland 4909, 6. Frankrijk 4867, 7. Zwitserland 4779, 8. Groot- Brittannië 4707, 9. Finland 4656. Individueel, na eerste van drie on derdelen: 1. Van Grunsven (Ned) Ge stion Bonfire 1887, 2. Werth (Dui) Nobilis Gigolo 1846, 3. Capellmann- Biffar (Dui) Gracioso 1824, 4. Reh- bein (Dui) Donnerhall 1819, 5. Salz geber (Dui) Rusty 1791, 6. Nathhorst (Zwe) Walk on Top 1779, 7. Sven Ro thenberger (Ned) Jonggor's Weyden 1759, 8. Menkova (Rus) Garpun 1720, 9. Kyrklund (Fin) Flyinge Ami- ral 1704, 10. Bontje (Ned) Olympic Gestion Silvano 1694, 25. Gonnelien Rothenberger (Ned) Olympic Bo 1619. Van onze sportmedewerker Kloosterzande - Het 2e Klorianen dubbeltoernooi van Tennis Club Hontenisse gaat dit weekeinde van start. Wedstrijdleider Robert Asselman heeft te maken met zo'n 200 wedstrijden, af komstig van 178 deelnemers. Daarmee blijft het toernooi sta biel. Reggie Bun/Filip de Smet elkaar. In de mixed-Cl gaat de strijd tus sen Bianca Vlaeminck/Fred van Cauteren, Ria Sterrenberg/Jacky de Paepe en Ingrid Visser/Rudi Martens. PLAATSINGEN MANNEN DUBBELSPEL Cl: poule van vier. C2: 1. Filip de Smet/Theo Missegh- ers, 2. Peter de Roeck/Ludo de Bak ker. Dl: 1. Ronald Kint/Willem Bouwens, 2. Dennis de Block/Hans de Letter. D2/E: 1. Dennie Cappendijk/Perry van Heese, 2. Tom de Smit/Eric Per daen. D 35+: 1. Roland de la Ruelle/Wil de Roeck, 2. Jan Bogaert/Ben Huisman. VROUWEN DUBBELSPEL C2: poule van drie. Dl: Maiioes Lammens/Godelieve Vlaeminck, 2. Ingrid van Schdjn- del/Rozina Kint. D2/E: 1. Cheska van Meele/Nicole de Smit, 2. Ineke van Cauteren/Tanja Wouters. D 35+: 1. Conny van der Klok/Cecile van Tiggelen, 2. Loes Asselman/Ria Kint. GEMENGD DUBBELSPEL Cl: poule van drie. C2:1. Karin Geus/Henk van de Voor de. Dl: 1. Sylvie Dees/Liet Erpelinck, 2. Godelieve Vlaeminck/Jo de Block. D2/E: 1. Cheska van Meele/Tom de Smit, 2. Nicole de Smit/Jos van Hee se. D 35+: 1. Loes Asselman/Ben Huis man, 2. Marleen van Mossevelde/Jan „Vorig jaar werd er op tijd en op sets gespeeld. Nu wordt alles op tijd gespeeld. Alles staat daarmee van begin tot eind vast. Iedereen speelt minimaal twee wedstrij den van 60 minuten. De halve fi nales en finales duren 75 minu ten. Het voorweekend is 'be schermd'. Alle deelnemers aan het tennistoernooi van St.Jan steen (dit weekend worden daar de finales gespeeld) hebben we er in het eerste weekend uitgehaald. Zodoende bijten de toernooien elkaar niet. Het overzicht was voor mij makkelijk, want ik ben zelf bondsgedelegeerde in St.Jan steen," aldus Robert Asselman. Hij wordt in de wedstrijdleiding geassisteerd door Natascha As selman en Ludo de Bakker. Bondsgedelegeerde is Rudi Mar tens. De finales van het 2e Klori- anendubbeltoernooi worden ge houden op zondag 24 augustus. In het dubbel-Cl is er sprake van een poule. Hierin bekampen de combinaties Jean-Loup Del- tour/Stanny Verstraeten, Gregor Oomens/Pepijn van Kuppeveld, Rudi Martens/Ralph Zegers en Stam. Persoonlijk record Rutger Veerman Edegem - Rutger Veerman uit Aardenburg liep tijdens een avond meeting in het Belgische Edegem een persoonlijk record op de 800 meter. De B-junioren van AV De Wielingen werd achtste in zijn serie met een tijd van 1.59,76. Bij de senioren eindigde Theo Ra- bout van Dynamica als tiende op de 3000 meter. Zijn tijd was 8.42,22. Duel HW'24 om 18.00 uur Terneuzen - Het duel tussen HW'24 en het zaterdagteam van Middelburg begint vanavond om 18.00 uur en niet om 14.30 uur, zoals gisteren in deze krant werd gemeld. De wedstrijd wordt ge speeld op het sportpark aan de Zandstraat 9 in Hulst. Lokeren ontslaat Fi van Hoof Brussel - Fi van Hoof is vrijdag ontslagen als coach van Lokeren. In de Belgische eerste klasse is pas één duel gespeeld. Lokeren verloor dat, van kampioen Lierse (3-0). Van Hoof was bezig aan zijn derde seizoen bij de club. Hij promo veerde eerst met Lokeren naar de hoogste klasse en wist zich daarin de vorige competitie te handhaven. Aanleiding tot het on verwachte ontslag zou een ruzie zijn met voorzitter Lambrechts. Als vervanger is Rudy Cossey aangesteld. Deze was jeugdtrainer bij Lokeren. Zaterdag wacht de volgende wedstrijd, thuis tegen RC Genk. Barcelona ziet af McManaman Barcelona - Barcelona ziet af van Steve McManaman. Zijn huidi ge club Liverpool en Barca hadden al een akkoord bereikt over de transfersom die 25 miljoen gulden bedroeg. De Spanjaarden lieten de overgang echter afketsen omdat de fi nanciële eisen van de jonge Engelse international buiten alle pro porties was. De aanvallende middenvelder vroeg ongeveer 3,5 mil joen gulden. De club van Louis van Gaal heeft nu de Braziliaan Rivaldo ge kocht. Een aanvaller die momenteel bij Deportivo La Coruna speelt. Ian Rush naar Newcastle Londen - Newcastle heeft Ian Rush overgenomen van Leeds. De 35-jarige Welshman was transfervrij. De topclub in de Premier League ziet hem als tijdelijk vervanger van Alan Shearer, die langdurig geblesseerd is. Newcastle had een probleem in de spits. Kort voordat Shearer uit viel, was Ferdinand verkocht aan Southampton. Rush, nog steeds international, tekende voor een jaar. Mike van de Goor naar Parma Parma - Volleyballer Mike van de Goor speelt het komend seizoen bij Parma dat in de een na hoogste Italiaanse afdeling uitkomt. Afgelopen seizoen speelde hij bij Modena maar kwam daar nau welijks aan spelen toe. Het is de bedoeling dat hij na een jaar weer terugkeert naar Mode na. Van de Goor heeft voor Parma gekozen omdat hij daar zeker een basisplaats krijgt. Van de Goor gaat een week na het EK in Nederland bij zijn nieu we club aan de slag. Gbreselassie licht gewond bij ongeluk Addis Abeba - De Ethiopische atleet Haile Gbreselassie heeft donderdagavond bij een auto-ongeval in Addis Abeba lichte ver wondingen aan het voorhoofd opgelopen. Na een korte behande ling kon de wereldrecordhouder op de 5 en 10 kilometer het zie kenhuis alweer verlaten. Gbreselassie was net in zijn vaderland gearriveerd op de terugreis vanuit Zürich, waar hij woensdag een nieuw wereldrecord op de 5 kilometer liep. Volgens een dokter maakte hij het na de behande ling goed. „Hij is verder net zo gezond als voor het ongeval." Serge Kats maakt sprong in klassement Cascais - Zeiler Serge Kats heeft donderdag tijdens het EK Laser in Cascais in Portugal een flinke sprong in het algemeen klasse ment gemaakt. De Nederlander stond na twee wedstrijddagen op de 21e plaats, maar steeg met een 2e en 3e plek op de derde dag naar de negende plaats. Aan de leiding.gaat nog steeds de Zweed Karl Sunesson, met 13 punten. Bridgers winnen Europese universiade Palermo - Nederland heeft in Palermo de Europese bridge-uni- versiade gewonnen. Het viertal Wijma, Zwerver, Van Prooijen en De Wijs versloeg in de eindstrijd Italië met 94-52. Oranje prolongeerde daarmee de ti tel. Eerder had Nederland in de halve finales Duitsland met 94-42 verslagen. Justitie moet kopie videoband afgeven Haarlem - Het Openbaar Ministerie (OM) in Haarlem heeft nog gistermiddag aan de verdediging van enkele verdachten een kopie af moeten geven van de video-opnamen die 23 maart zijn gemaakt van de voetbalrellen bij Beverwijk. Dat heeft de waarnemend pre sident van de rechtbank in Haarlem, mr. F. Bakker, gisteren be paald in een spoed-kortgeding dat de advocaat van twee Feye- noord-fans had aangespannen tegen de Nederlandse Staat. Komende maandag begint het proces tegen de voetbalfans die be trokken zouden zijn geweest bij de gewelddadige dood van Ajax- supporter Carlo Picornie. Om nog dit weekeinde te kunnen be schikken over de band spande de verdedigiging een spoed-kortge- ding aan. De videofilm is gemaakt door Rijkswaterstaat vanaf het viaduct over de A9. Meespelen De Bilde twijfelachtig Eindhoven (anp) - Het is twijfelachtig of Gilles de Bilde zondag in de wedstrijd om de Johan Cruijff Schaal met PSV tegen Roda JC kan meedoen. De Belg ging vrijdag tijdens de training door zijn rechter enkel. De aanvaller was net hersteld van een blessure aan hetzelfde gewricht. De PSV'er liep de kwetsuur veertien dagen geleden op tijdens een oefenduel met Arsenal. Sindsdien kwam hij niet meer in actie. Hij miste de toernooien in Salamanca, Den Haag en La Coruna. Zon dag zou hij zijn comeback maken in de Amsterdamse Arena. Dat is nu onzeker. Trainer Dick Advocaat kan zeker geen beroep op Ovidiu Stinga. Hij onderging een operatie aan een uitgegroeide teennagel. Van onze sportmedewerker Aardenburg - De 12-jarige Sharon de Witte uit IJzendij- ke verraste op het C2-schema de als eerste geplaatste Mar- tine Simonse in het Aarden- burgse Kikkertennistoernooi. Sharon de Witte klopte de Sluis- kilse met twee keer 6-3. Met als basis een fraaie techniek, be heerst de talentvolle De Witte al le slagen. In de halve finale treft ze de erva ren SJEF-speelster Rita de Cler- ck. De andere halve eindstrijd gaat tussen Nathaly de Paepe en Karin de Bruyckere. In de Bl-categorie kwalificeerde beoogd finalist Boas Bierings uit Hoek zich freewheelend voor de halve finales ten koste van de Belg Youri Dobbelaere. Ook Pa trick Marteijn werd halve finalist middels een zege in drie sets op Robin Morel. In de halve finale komt Marteijn uit tegen Sven de Cock uit Maldegem, Bierings krijgt te maken met Ralf Vervaet uit Biervliet. Deze laatste bereik te de Cl-finale door lijstaanvoer der Jacky de Paepe in twee sets te verslaan. UITSLAGEN MANNEN ENKELSPEL BI: kwartfinale: Patrick Marteijn- Robin Morel 4-6, 6-1, 6-0; BBoas Bierings-Youri Dobbelaere 6-4, 6-2. Cl: halve finale: Ralf Vervaet-Jacky de Paepe 7-5, 6-4. C2: tweede ronde: Fred Elliott-Charl van Leeuwe 7-6, 6-2; kwartfinale: Dwight van Hulle-Tom de Clerck 4- 6, 6-2, 6-4; Dylan Blackman-Vincent Koole 6-2, 6-0. C 35+: kwartfinale: Jo Raedts-Cor Baas 6-1, 6-2. Dl: kwartfinale: Thomas de Conin- ck-Leen Deij 6-3, 6-1; Johan Jacob- Ralf Simpelaar 6-2, 6-4; Vincent Koole-Patrick Goethals 6-3, 7-6. D2: kwartfinale: Björn Obrie-F. de Lille 7-5, 6-2. D 35+: kwartfinale: Jean de Clerek- D. Naessens 6-3, 6-0; John Leenhou- wers-M. de Schepper 6-2, 6-4; Johan Jacob-Rudi Smet 6-2, 6-2. DUBBELSPEL Cl: kwartfinale: Nelis/De Lange- Martens/Louweret 4-6, 6-4, 6-3; Trapman/De Clerck-IJsebae- rt/Seherbeijn 6-2, 6-4. C 35+: eerste ronde: Koole/Steutel- Holleman/Lips 6-0, 6-2. Dl: kwartfinale: Van de Kerckho- ve/Bentlery-Evers/Taeye 6-4, 6-1; Boogaard/Pielaat-De Jonge/Van Iwaarden 6-4, 7-6. D 35+: eerste ronde: Scherbeijn/De Bruyckere-Bouman/Van de Hoofd 6- 4, 6-4. VROUWEN ENKELSPEL C2: kwartfinale: Sharon de Witte- Martine Simonse 6-3, 6-3; Rita de Clerck-Jantien Dhont 6-4, 6-1; Na thaly de Paepe-Marie Baas 6-3, 6-1. Dl: kwartfinale: Jantien Dhont-Len- ny Smekens 6-1, 6-2. DUBBELSPEL Cl: kwartfinale: Van Tigge- len/Vriends-Smith/Van Eenennaam 6-3, 6-2; Sterrenberg/De Clerck- VriendsBaas 6-0, 6-2. Dl: kwartfinale: Mol/Van Loo-Pie- ters/Pieters 6-2, 6-1; halve finale: Verhage/Minnaert-Risseeuw/Ris- seeuw 7-6, 6-0. D 35+: halve finale: Van Geel/Lips- VanEspen/Dhont 7-6, 6-3. Dl: eerste ronde: Dhont/Hoogeste- ger-Bouman/Bouman 6-2, 6-4; Jo- siassen/Picavet-Van de Meulen/Le- roy 4-6, 6-3, 6-2; Lison/Lison- Lips/Van Geel 7-5, 4-6, 6-0.

de Stem | 1997 | | pagina 13