OBIS 0 TEM Terugkeer Verloren Zoon DE STEM Van Dijk ligt uren in warm water en wil in bad Het Zuiden loop niet warm voor supercup Kuitbeen Rantanen inderdaad gebroken UITSLAGEN standen Feyenoord haalt via bliksem-transfer Ulrich van Gobbel naar Kuip Car Hifi apparatuur B1 iart art la skydancer :elcentrum ballonbon n fiësta autogas HSB2EB3H33 Ajax op de valreep gelijk tegen Gremio Henk Vos biedt collega's excuses aan 1997 iWobs Breda Electronics lolligste winkel voor geluid. licht en communicatie autoradio's, basspeakers, tweeters, boosters etc. g NU EXTRA VOORDELIG! ii knsiriat H - Breda Princenhage - Tel. 076-5212881 lliesi* Sport 11111 ZATERDAG 16 AUGUSTUS 1997 ROCOMPUTER Het eind van de komkommertijd en het begin van het voetbalsei- ï0en dienen zich aan. Da's goed nieuws voor mijn nagels, want daar heb ik de afgelopen vrijdagmidda gen flink wat af zitten bijten bij ge- btek aan inspiratie voor het vullen ,an wat hier in de wandelgangen als'de linkerpaal' bekend staat. Allerlei voortekenen wij zen erop dat de tijd rijp is om ook de rechterpaal te claimen. De competities moeten nog beginnen, maar ik heb nu al genoeg „„f om in een kwartier met gemak acht kolom men te vullen over ge- Khop tegen ballen en buitbenen, en over alles »t zich voordoet in het circus eromheen. [en willekeurige greep uit de voetbalberichten van de afgelopen week en de teller van de computer be gint waarschuwend te pie pen, Bij 500 millimeter ben ik aan het eind van mijn Latijn, eigenlijk iets teveel VOor een opmaakredacteur met een beetje oog voor witspanning. Alleen de koppen van de afgelo pen weken spreken al boekdelen, jansma naar Canal Plus! Wie kan die nog serieus nemen nadat hij begin dit jaar hel en verdoemenis heeft uitgesproken over Sport Ze ven? Doet me denken aan een fun damentalist die van zijn geloof valt isen we weten allemaal dat dat de ergste worden. De scheidsrechters hoeven geen Coopertest meer af te leggen: vol gens een wijze comissie achter haald. De nieuwe toverwoorden zijn shuttlesprint en shuttlerun, en vraag me niet wat dat betekent. Saillant detail: John Blankenstein zat in die comissie en die zag eer der dit jaar mokkend een eind aan zijn actieve carrière komen omdat hij er niet in slaagde om twaalf mi nuten op modaal tempo te draven. Ze doen maar, en ik ben benieuwd of ze er dankzij dat geshuttel straks wel in slagen om aanvallers bij te houden en eindelijk die buitenspel situaties eens een beetje fatsoen- lijkte beoordelen. Feyenoord. Wat is me die Arie Haan toch een godvergeten hork. Of het besluit om Henk Fraser aan voerder te maken de stommiteit van het jaar is, weet ik nog niet. Hij heeft de eerste test weliswaar glansrijk doorstaan, maar het was even wennen. Zelden zoveel dub bele emotie in één persoon gezien op het moment dat bij Boateng de stoppen weer eens doorsloegen. Ik weet zeker dat Frasers hart hem luidkeels toeschreeuwde met zijn tweeën die zuigende Fin de wao in te timmeren. Gelukkig negeerde bij die geluiden, gebruikte zijn ver stand en slaagde erin om Boateng tegen te houden. Waarvan je altijd nog maar af moet wachten of die dat pistool intussen niet opgevist heeft uit de Maashaven. Fraser als aanvoerder houden we dus nog mar even in de gaten. Vos? Tja... De zoveelste stomme streek, en daar zal hij ook dit keer voor gestraft worden. Maar nog stommere en gemenere streken baalde Arie Goudhaan zelf uit. Houdt om te beginnen doodleuk sen vod papier voor de camera als de onvriendelijkheden op het veld fit de klauwen dreigen te lopen. Om na de wedstrijd voor diezelfde tamera Vos onbeschaamd als een baksteen te laten vallen. Zoiets doe je niet als je een beetje gevoel in je donder hebt. Voor mijn Part had-ie Vos in de kleedkamer een flinke schop onder zijn hol ge- 9even, maar voor het oog van de wereld laat hou je je eigen spelers de hand boven het hoofd. In goede t'iden, in slechte tijden, één voor a'len en allen voor één. Altijd wat te kankeren over de pers die weer zo nodig de vuile was bui ten moet hangen, en dan zelf je handen in onschuld wassen en af drogen aan een onderbroek met remsporen. Om met Jules Deelder te spreken na een schoonheids foutje dat de nachtburgemeester ™alf krammen in mé muil' heeft opgeleverd: 'pleurt op, eikel'. Willem van Hanegem. Het lijkt mij dat die in zijn functie als trainer van AZ de aangewezen persoon is wnte bepalen wie er in het eerste en wie er in het tweede spelen. Dat je daar als speler met ambities an- s over denkt snap ik ook nog maar als je dat niet bevalt be- maar in het tweede dat je el kan scoren, net als Gorter zwij gend en uiteindelijk succesvol bij gedaan heeft, epaalt de arbitragecommissie van e KNVB dat Willem dat kwartet ™ngels toe moet laten tot de A- e ectie! Mijn klomp is gebroken en ')n column is vol. Ik wend me bij ®e tot die onwijze arbitrageco- 'ssie Laat die de hoofdredactie m u verP''cbrten °ok mij ook die onterpaal ter beschikking te stel en. Anders stap ik ook op. Léon Krijnen Sevilla (anp) - Ze wilde lekker liggen, uitrusten, een bad. Terwijl Edith van Dijk er net 5 uur, 25 minuten en 28 se conden in had gelegen. Het water van de trage Guadalquivir in Sevilla was immers op sommige plekken tot 30 gra den opgewarmd. Ze kwam er „ge bronsd" uit. Niet letterlijk, want factor 50 voorkwam dat, maar figuurlijk. Ze finishte op het on derdeel 25 kilometer langeafstandzwemmen op de Europese titelstrijd als derde, op 3.30 van de Hongaarse winnares Rita Kovacs. De onervaren Etta van der Zeijden gleed soepel naar de vijfde plaats in 5.31.26. Meer trainen dan ooit en toch een plaats zakken in de rangschikking. Aankomend econome Van Dijk woonde vijf maanden in Barcelona voor haar Masters Euromanage- ment en het schrijven van haar scriptie, en trainde zich daarnaast bij Paulus Wildeboer in Sabadell wezenloos. Zes, zeven uur per dag. Twee jaar geleden in Wenen was met drie uur daags zilver haar beloning. Het be tekent niet dat Van Dijk achteruit drijft, maar alleen dat het duurzwemmen in open water steeds belangrijker wordt, steeds meer aantrekkingskracht uitoefent, steeds meer investeringen vraagt. Eind juni won Van Dijk op hetzelfde traject in Sevilla de Coppa Comen in 5 uur 31. Ze verbeterde haar beste tijd vrijdag dus met liefst twaalf minuten. In bepaald niet ideale, want gloeiendhete, om standigheden. „De eerste vijf kilometer ging in 1.03. Zo snel heb ik nog nooit geopend. Dat houdt natuurlijk een risicio in. Maar als je te langzaam begint, dan verlies je het con- ctact", vertelde Van Dijk over het haar door Valeria Casprini opgedrongen tempo. De Italiaanse verkoos, fanatiek aangemoedigd door haar coach, die de volgboot met zijn pet bijna uit koers sloeg, de harde strijd. De Ne derlandse nummer één volgde. De enige ech te klap kwam na een kilometer of achttien. Kovacs, die in Wenen opgaf, had nu wel de geest en stoomde gestaag op. De Hongaarse, die in Atlanta op de 800 meter startte dank zij een gefingeerde kwalificatietijd (dat fraudeproces loopt nog) passeerde eerst Van Dijk en vervolgens Casprini. Van Dijk gaat zondag opnieuw te water voor de vijf kilo meter. „Gemakkelijk. Dat is maar één rond je. De snelsten zwemmen die binnen het uur", voorspelde ze. „De concurrentie is daarop veel groter. Het hangt ervan af hoe snel ik herstel, maar normaal gesproken hoor ik bij de kanshebbers. Vanmiddag nog maar even trainen." De 18-jarige Etta van der Weijden is inter nationaal bij de senioren nog een onbeschre ven blad. Talent heeft de Noord-Hollandse wiskundestudente zeker, maar ze staat pas aan het begin van het leerproces. Oud- bondscoach Marcel van der Togt begeleidde haar in Sevilla, nadat ze een einde had ge maakt aan de trainingsrelatie met Jaap van Goor. EK zwemmen Sevilla. Vrouwen, 25 km. 1. Kovacs (Hon) 5.21.58, 2. Casprini (Ita) 1.30, 3. Van Dijk (Ned) 3.30,4. Buchse 8.17, 5. Van der We ijden (Ned) 9.28. Synchroonzwemmen. Finale: 1. Sedakova (Rus) 99,24 punten, 2. Dedieu (Fra) 97,44, 3. Burlando (Ita) 95,96, 7. Donker (Ned) 91,28. Vrouwen, 1-meterplank, halve finales (eerste drie naar finale). Groep A: 1. Ilina (Rus) 261,18, 2. Lindner (Dui) 247,56, 3. Lindberg (Zwe) 239,46. Groep B: 1. Lasj- ko (Rus) 263,49, 2. Cruz (Spa) 258,57, 3. Koch (Dui) 244,17. Finale: 1. Ilina (Rus) 268,14, 2. Lasjko (Rus) 264,72, 3. Lindner (Dui) 264,36, 4. Cruz (Spa) 256,17, 5. Koch (Dui) 253,47, 6. Lindberg (Zwe) 244,53. Mannen, 5 km. 1. Akatiev (Rus) 56.07, 2. Bezroezenko (Rus) 0.07, 3. Baldini (Ita) 0.12. Edith van Dijk is blij met haar derde plaats op het EK. foto anp Door Jacques Hendriks Rotterdam - Een kleine acht maanden geleden, tussen Kerstmis en Nieuw jaar, zei Ulrich van Gobbel (26) het nog in deze krant: 'Er gaat niets boven Ne derland.' Op dat moment kon niemand, ook hij niet bevroeden dat hij ruim een half jaar later, op een broeierige vrijdagmiddag in augustus, voor de twee de maal in zijn carrière zijn handtekening onder een contract bij Feyenoord zou tekenen. Voor vier sei zoenen. Iedereen was gistermiddag dan ook zeer verbaasd toen Van Gobbel, na een 'showy' intro van een apetrotse voorzitter Jorien van den Herik, in Feyenoord- shirt de perszaal binfiënliep. „Het is ook zeer snel gegaan," gniffelde de preses van de Rot terdamse club. „We hielden Ul rich wel in de gaten in Engeland en hadden signalen ontvangen dat hij graag terug naar huis wilde, maar het eerste contact tussen hem en mij stamt pas van gisteren (donderdag) toen ik toe vallig in Engeland was. Van ochtend was alles rond, met de clubs en met de speler. Zodat hij ook direct inzetbaar is voor de wedstrijden in de Champions League. Die dead-line liep van daag immers om 12.00 uur af." Van Gobbel zelf had niet lang na hoeven te denken na het aanbod van Van den Herik. „Zelfs hele maal niet, ik wist gelijk dat ik het wilde. Celtic zou ook interes se hebben in mij, maar die be langstelling was nooit duidelijk genoeg. Bovendien, ook als ik had kunnen kiezen tussen Celtic Van onze verslaggever Amsterdam - Ajax had giste ren de blessuretijd nodig om nog op gelijke hoogte komen met het Braziliaanse Gremio. De Georgiër Arveladze scoorde op aangeven van Laudrup de 1-1. Voor rust waren de Brazilia nen op voorsprong gekomen door Cze Alcino. Na de ope ningstreffer zocht Ajax lange tijd vergeefs naar een opening in de Gremio-defensie. Door eigen Amsterdamse slordigheid, een gebrek aan topvorm en een over- zettelijke tegenstander bleef on danks de stormloop een treffer binnen de 90e minuut uit. Waar het in ieder geval niet aan lag, was de grasmat. Die lag er onbe rispelijk groen bij. Ajax opent de competitie dins dag thuis tegen Vitesse. In Duitsland, waar de competitie al wel begonnen is, haalde Bay- ern in het bekertoernooi ouder wets uit. De amateurs van Wald- berg gingen met 16-1 ten onder. Vriendschappelijke wedstrijden. Arnhemse Boys - Vitesse 1-8 (0-6). (Doelpuntenmakers Vitesse: Mach- las 4, Bos 2, Sjoekov 1, Willems 1). Stolwijk - FC Twente 1-11 (1-5). (Doelpuntenmakers FC Twente: Bosman 3, Abbenhues 3, Ten Caat 2, Van Halst 2, Petrov 1) Duitsland. Eerste bekerronde: Bor- ussia Mg'bach ama - Stuttgart 0-1, HSV ama - Bochum 2-3, RW Essen - Duisburg 1-2, Ulm - Köln 3-1, Waldberg - Bayern M. 1-16. Van Gobbel tekende op de valreep een nieuw contract met zijn grote liefde Feyenoord. en Feyenoord, dan was mijn ant woord hetzelfde geweest. Feye noord is nooit uit mijn hoofd en mijn hart geweest. Ik heb het hier altijd naar mijn zin gehad. Ik hoop dat dat zo blijft." Vrienden Met zijn vrienden Henk Fraser en George Boateng had de ra zendsnelle verdediger, eerder ook actief bij Willem II en in de jeugd van NAC, nog wekelijks contact. Van Gobbel weet dus wat er in die anderhalf jaar af wezigheid allemaal veranderd is bij Feyenoord, zoals een bijna compleet nieuwe selectie. „Maar ze hebben het goed ge daan, zijn tweede geëindigd in de competitie en zijn dichtbij plaatsing voor de Champions League. Feyenoord is gewoon top, hier speel je voor 30.000 mensen. Southampton heeft minder ambities, ontsnapte vo rig seizoen maar net aan degra datie en trekt lang niet zo veel toeschouwers." Van Gobbel had het sowieso niet erg meer naar zijn zin bij Sout hampton. Hij werd een jaar gele den bij Galatasaray weggehaald door Graeme Souness, die in Turkije ook al zijn manager was geweest. Maar Souness verliet 'The Dell', de thuishaven van 'The Saints', en met diens opvol ger Dave Jones kon Van Gobbel minder goed opschieten. „In de voorbereiding en bij het begin van de competitie speelde ik erg weinig. Maar afgelopen week, toen we uit naar Manchester United moesten, had hij me op eens wel nodig om op Giggs te spelen. De ene keer dit, de.ande re keer dat, daar houd ik niet van." Geen spijt Spijt van de anderhalf jaar bui tenland zegt de voormalige Bre- danaar absoluut niet te hebben. „Ik heb veel geleerd en toch ook veel bereikt. Met Galatasaray de nationale beker gewonnen en met Southampton zijn we on danks een aanvankelijk vrij kansloze positie toch in de Pre mier League gebleven. Achteraf kan ik in ieder geval ook niet zeggen: had ik het toch maar ge daan. Maar nu ben ik blij dat ik terugben. Toen ik de Kuip bin nenreed, wist ik wat ik gemist heb. En ik vind het een hele eer dat Feyenoord mij deze kans geeft." Over zijn ambities (Oranje, WK'98) wilde de achtvoudige in ternational het nog niet hebben. „Ik moet mezelf op het veld be wijzen." Wel verklapte hij één wensdroom: „Nog een keer met Feyenoord kampioen worden." Welk bedrag met de transfer van Van Gobbel gemoeid is, wilde voorzitter Jorien van den Herik niet zeggen, „maar het is een la ger bedrag dan wat we destijds voor Ulrich ontvangen hebben, (ca. 4 miljoen gulden, red.)" Claeys Ondanks de komst van Van Gob bel lijkt de kans op het vertrek van Geoffrey Claeys bij Feye noord bepaald niet groter ge worden. Trainer Arie Haan: „Ik foto john de pater heb gezegd dat we minimaal 22 man nodig hebben. Nu zijn het er 23, net zoveel als vorig jaar. En we krijgen nu een zwaarder seizoen." Jorien van den Herik had wel re kening gehouden met het vertrek van Claeys naar Club Brugge, zeker toen hij hoorde dat Club zijn topscorer Spehar voor liefst 11 miljoen gulden aan AS Mona co verkocht had. „Ik heb woens dag een fax gestuurd naar Brug ge met de gewenste prijs voor Claeys. Hetzelfde bedrag als wat wij vorig jaar aan Cercle Brugge hebben betaald, we hoefden geen winst. Ik hoorde ze in Brug ge zeggen dat ze van het geld van Spehar Claeys plus nog twee spelers wilden kopen. Nou, dat kon gemakkelijk, zo hoog was onze prijs niet. Maar ik heb hele maal niets meer gehoord. Dus gaan we ervan uit dat het van de baan is. Ook al omdat Brugge Claeys nu tot de kwartfinales niet meer kan gebruiken in de Champions League, mochten ze hem alsnog overnemen." Van onze verslaggever Eindhoven - De Amsterdam Arena zal zondag tijdens het supercup-duel tussen lands kampioen PSV en bekerwin naar Roda JC nog niet voor de helft gevuld zijn. Gisteren waren volgens de KNVB on geveer 20.000 kaarten, waar onder veel vrijkaartjes, de deur uit. De belangstelling voor de wed-, strijd vanuit het zuiden is be droevend. PSV zal worden ge steund door niet meer dan zo'n 1200 supporters, die ondermeer met negen bussen en een trein reizen. Roda JC zal ongeveer hetzelfde aantal aanhangers op de tribunes terugvinden. Ter vergelijking: vorig jaar, toen PSV op Ajax stuitte, reisden bij na tienduizend PSV-fans naar de Arena. Volgens Ger van Os, voorzitter van de supportersvereniging van PSV, is de KNVB debet aan de tegenvallende kaartverkoop. „De organisatie van de hele wedstrijd is diep te betreuren", vindt Van Os. „Pas vorige week donderdag konden we met de verkoop beginnen en pas dins dag konden we met de kaartver koop voor de treinreis startten. De KNVB heeft de Cotass veel te laat ingeschakeld. Hopelijk trekt de bond lering uit de lege tribunes." De eigenlijke verkoop van de kaarten is al zes weken geleden gestart. In de eerste weken zijn via de PSV-supportersclub on geveer 200 kaarten verkocht. Daarna heeft de verkoop twee weken stilgelegen omdat er on derhandeld werd over de 'kwali teit' van de kaarten. De PSV- supportersclub wilde kaarten voor de lange zijde en kreeg die pas vorige week toegewezen. Woordvoerder Harm Rozie wijst erop dat de voetbalbond er juist alles aan gedaan heeft de tribu nes te vullen. De KNVB had echter te maken met hoge veilig heidseisen van de gemeente Am sterdam omdat PSV als risico- club wordt beschouwd. „Maar ik geef toe dat die strubbelingen niet bevorderlijk zijn geweest voor de verkoop," aldus Rozie. Van Os vindt dat de strijd om de Johan Cruijff-schaal in de toe komst niet per se aan de Arena gebonden moet zijn. „Als je twee clubs uit het zuiden hebt moet je die wedstrijd ook ergens in het zuiden laten spelen," vindt Van Os. De KNVB voelt daar niets voor. Rozie: „We proberen met deze wedstrijd een traditie op te bouwen en die is mede gekop peld aan het stadion." De KNVB-woordvoerder geeft als oorzaken van het wegblijven van het publiek de rechtstreekse tv-uitzending, het mooie weer en de vakantieperiode. „Maar," zegt Rozie, „als Heerenveen had meegedaan had het stadion wel volgezeten. Met andere woor den: het zit misschien ook in de volksaard van de mensen in het zuiden. Brabanders gaan min der snel de provincie uit dan noorderlingen. PSV en Roda zijn clubs waarvan het meereizend legioen meestal niet zo groot is. Van onze verslaggever Breda/Pori - Voor FC Jazz-speler Rantanen is het Finse voetbalseizoen voorbij. De verdediger blijkt zijn kuitbeen gebroken te hebben in de wedstrijd van afgelopen woens dag tegen Feyenoord in Rotterdam (6-2). Kort na de pauze trapte Feye- noorder Henk Vos om volstrekt onduidelijke redenen de Fin vol op zijn kuitbeen. Vos kreeg de rode kaart van arbiter Trenta- lange, Rantanen verliet even la ter strompelend het veld. „Hij is minimaal zes weken uitge schakeld," meldde Timo Jar- venpaa, de perschef van FC Jazz. „Aangezien onze compe titie 's zomers afgewerkt wordt, betekent dit dat voor hem het seizoen over is." FC Jazz zal geen officiële aan klacht indienen bij de UEFA naar aanleiding van de grove overtreding van Henk Vos. „We hebben het wel overwogen, tenslotte was het een bewuste actie," aldus Jarvenpaa, maar uiteindelijk hebben we toch be sloten het niet te doen. Wel blijft de grote teleurstelling bij iedereen van FC Jazz bestaan over het feit dat een professio nele speler zich verlaagt tot het maken van zo'n overtreding." Manager Hans Hagelstein zou gisteravond nog een veront schuldigende fax naar Finland sturen namens Feyenoord. Excuses Ook Henk Vos bood gisteren zijn excuses aan, maar dan aan z'n medespelers. Bovendien stortte hij zijn winstpremie van de wedstrijd tegen FC Jazz in de gezamenlijke spelerspot. „Ik aanvaard alle consequenties, uiteraard ook de straf die de UEFA mij op zal leggen," zei Vos in een persbericht. Trainer Arie Haan ziet na deze boetedoening af van verdere disciplinaire maatregelen. „Ik ben blij dat Henk uit zichzelf tot de conclusie is gekomen dat dit excuus op z'n plaats was," aldus Haan. Vos maakt komende donderdag derhalve normaal deel uit van de selectie in voorbereiding op de competitie-ouverture tegen MW. DAMMEN Den Haag. Internationaal toernooi. Stand aan kop na 7e ronde: 1. Wir- ny 12, 2. Hoogakker en Van Leeu wen 11, 4. Jansen, Koeperman, Lu- teyn, Ottink en Rybakow 10. PAARDENSPORT Valkenswaard. CSI. Internationaal springconcours 1.50 meter, na barrage: 1. Beerbaum (Dui) Sprehe Ratina Z 0-35,59, 2. Simon (Oos) Apricot D 0-36,83, 3. Romp (Ned) Burg's Mr Blue 0- 38,41, 4. Michael Whitaker (GBr) Virtual Village 0-38,57, 5. Tops (Ned) Top Gun La Silla 0-39,17, 6. Raymakers (Ned) Jewel's Classic Touch 0-43,74. Tabel 1.40 m: 1. Philippaerts (Bel) Trudo Cardinale 0-51,66, 2. Wau- ters (Bel) Elanville 0-51,79, 3. Si mon (Oos) Windy's Power 0-52,80, 4. Wauters (Bel) Kimball 0-53,05, 6. Geerink (Ned) Fedor 0-53,13. TENNIS Indianapolis. Mannen, 2 miljoen gulden. Derde ronde: Larsson (Zwe/16) - Sampras (VSt/1) 7-6 4-6 7-6, No vak (Tsj) - Enqvist (Zwe/4) 7-5 3-6 6-3, Bjorkman (Zwe/9) - Wood- bridge (Aus/7) 6-2 7-5. Agassi (VSt/14) - Corretja (Spa/3) 7-5 6-1, Woodforde (Aus) - Rios (Chi/6) 7-6 6-4. Kwartfinale: Bjorkman - Ho (VSt) 5-7 6-4 7-5. New Haven. Mannen, 2 miljoen gulden. Derde ronde: Krajicek (Ned) - Carlsen (Den) 7-6 (7-1) 6-2, Korda (Tsj) - Javier Sanchez (Spa) 6-2 6- 4, Kafelnikov (Rus/1) - Dosedel (Tsj) 6-2 6-3, Rusedski (GBr/11) - Albert Costa (Spa/6) 6-3 7-6, Hen- man (GBr/7) - Steven (NZe) 6-4 6- 4, Wheaton (VSt) - Goellner (Dui) 7-6 6-4, Bruguera (Spa/2) - Clavet (Spa) 6-4 7-6, Rafter (Aus/8) - Medvedev (Oek/9) 6-3 2-6 6-4. Kwartfinale: Korda - Wheaton 4-6 7-6 6-4 Toronto. Vrouwen, 2,4 miljoen gul den. Derde ronde: Davenport (VSt/4) - Serna (Spa) 7-5 6-4, Martinez (Spa/7) - Basuki (Ino) 6-1 6-4, Hu- ber (Dui/8) - Testud (Fra) 6-3 6-4. Kwartfinale: Mary Joe Fernandez (VSt/10) - Magdalena Maleeva (Bui) 6-2 6-7 6-4. VOETBAL EC bekerwinnaars, voorronde, eer ste wedstrijd. Dinamo Batumi (Geo)- Ararat Erevan (Arm) 4-2 Return donderdag 28 augustus. VOLLEYBAL Grand Prix vrouwen. Tweede weekeinde, eerste dag. Taipei. Rusland - Nederland 3-0 (15-0 16-14 15-2), Zuid-Korea - Verenigde Staten 3-0 (15-4 15-4 15-4). Hongkong. Cuba - Japan 3-0 (15-3 15-4 15-6), Italië - China 3-2 (15-11 15-10 6-15 4-15 18-16). Stand: 1. Rusland 4-9 (12-1), 2. Zuid-Korea (12-3), 3. China 4-4 (9- 6), 4. Cuba 4-4 (9-8), 5. Japan 4-4 (6-8), 6. Italië 4-4 (6-10), 7. Neder land 4-0 (4-12), 8. Verenigde Staten 4-0 (2-12). WATERPOLO Sevilla. EK, derde dag. Vrouwen, derde dag. Groep B: Nederland - Portugal 22- 2 (6-0 4-0 6-1 6-1), Groot-Brittan- nië - Italië 7-14 (3-3 1-2 1-4 2-5), Rusland - Spanje 8-1 (2-0 1-0 1-1 4-0). Stand: 1. Nederland 3-6, 2. Italië 3-6, 3. Rusland 3-4, 4. Spanje 3-2, 5. Groot-Brittannië 3-0, 6. Portugal 3-0. WIELERSPORT Ronde van Galicië Vijfde etappe, Maie - Vigo: 1. Bor- tolami (Spa) 158 km in 3.44.23, 2. Colage (Ita), 3. Teterioek (Kaz), 4. Tafi (Ita), 5. Rodrigues (Por). Eind- klassemenent: 1. Garmendia (Spa) 17.51.58, 2. Bortolami 0.06, 3. De las Cuevas (Fra) 0.19, 4. Domingu- ez (Spa) 0.25, 5. Cuesta (Spa) 0.26. Regio-Tour. Derde etappe. Endingen, tijdrit. 1. Pechsel (Dui) 19 km in 21.42,06, 2. Meier (Zwi) 15,5, 3. Jonker (Ned) 18,4, 4. Klöden (Dui) 19,1, 5. Alvis (VSt) 24,7. Algemeen klassement: 1. Dja- vanian (Rus) 9.00.53, 2. Jonker 0.12, 3. Meier (Zwi) 0.17, 4. Piziks (Let) 0.34, 5. De Beni (Ita) 0.38. Ronde van de Ain Derde etappe. Oyonnax - Saint- Genis-Pouilly: 1.Bordenave (Fra) 146 km in 3.48.03, 2. Hotz (Zwi) 0.07, 3. Julich (VSt) 0.09, 4. Frizzo (Ita), 5. De Pasquale. Algemeen klassement: 1. Ledanois (Fra) 12.35.54, 2. De Pasquale 0.08, 3. Ju lich 0.10, 4. Gougot (Fra), 5. Chas- sot (Zwi) 0.11. Tour Féminin Derde etappe. Montbard, tijdrit. 1. Kupfernagel (Dui) 31 km in 46.12, 2. Zibirova (Rus) 0.01, 3. Luperini (Ita) 1.00, 4. Alessandra Capellotto 1.11, 5. Jackson (Can) 1.14, 6. De Bruijn (Ned) 1.20. Algemeen klas sement: 1. A. Capellotto 7.05.50, 2. Luperini 0.06, 3. Jackson 0.20, 4. Heeb (Zwi) 0.29, 5. Kupfernagel 0.34, 9. De Bruijn 2.02. Kaprun. Wereldbeker, afdaling MTB. Mannen: 1. Tomac (VSt) 4.13,61, 2. Beneke (Dui) 1,94, 3. Vouilloz (Fra) 2,32, 4. Misser (Spa) 4,15, 5. Bona- nomi (Ita) 5,51, 6. De Bever (Ned) 5,66, 7. Peters (Ned) 10,22 Eindstand: 1. Herin (Ita) 277 pun ten, 2. Beneke 265, 3. Misser, 4. De Bever 225, 5. Tomac 222, 27. Peters 114. WORLD GAMES Uitslagen korfbal: Nederland - Tai wan 25-9, Australië - België 9-25. Stand: 1. Nederland 3-6, 2. België 3-6,3. Taiwan 3-2,4. Australia 3-2, 5. Portugal 2-0, 6. Duitsland 2-0.

de Stem | 1997 | | pagina 11