UW FAVORIETE MERK VOETBALSCHOENEN I IMUI7AMANÜI pdum? wm Mm NR. 11N V0ETBAI F:Ii] FLEETWOOD MAC 'N atuurzwembad prima voor jeugd' m DE PAEPE Zandkunstenaars bouwen Brugge na op strand PLAATSELIJK NIEUWS UITSLAGEN POLITIE RAPPORT flBl aan model len I/E LEASE Adidas Puma Lotto Fiia Umbro Ij Patrick l Diadora Bellotti Cruyf Nike 1 Reebok Hummel Uhle a enz. 1 B Jaar wegens vakantie t/m 24 augustus. it gewoon door. Schoondijke Oostburg Schietingen Koersbal Gaaibollen Kaartingen Op 15 augustus a.s. zorgt deze legendarische groep voor een van de meest opmerkelijke reünies van het jaar door een nieuwe CD uit te brengen. LCTIE IN DE ISINO'S. 'opend tot 21.00 uur DËSTEM ZEELAND Terneuzense Onafhankelijke Partij denkt aan deel van Otheense Kreek Binnenstadverbod Diefstallen Inbraak 'Stadhuis' weg Beschonken Boete Vuistslagen MPUTER Graanhandel zorgt voor stofoverlast in Zandstraat Formatie Absolute Beginners zondag °p Visserijfeesten Gemeente profileert zich met festival als kandidaat voor Europese Cultuurhoofdstad 2002 u de aankoop van uw Pr termijnen. Bij een lease i bedraagt de effectieve ,iaf 13,4%. De rente is ■nbelasting. Andere lease den) rijn uiteraard ook a u uitgebreid over Vobk iformeren. NU TIJDELIJK INCL. EEN KIT MET DIVERSE I SOORTEN PAPIER (OP=OP) :tp://www. vobis.nl GRATIS SCHOENEN MODE SPORT voorwaarden bij kass tot 1-9-97 Absdaalseweg 12 Hulst Vrijdag koopavond Zondags geopend 70.000 km 1991 km 1991 km 1990 1Q88 1.3 stationwagon jyoo 1990 portvelgen, 1990 irtvelgen 12-1990 tationwagon 1986 .1 53.000 km 1989 todel 88 1987 .000 km 1988 X2L-" 1986 1984 6S 1988 1988 itionwagon APK 1983 (R 600P 4.000 km 10-1994 1989 lortscab. grijs kent. 1993 2.8 TD 59.000 km 1993 intop EL 46.000 km 12-1993 istel 1990 it 16V 1992 SOOS - In zaal Wijffels in Schoondijke wordt door de af deling West-Zeeuws-Vlaande- ren zaterdag 16 augustus een soos voor alleenstaanden ge houden. De dansmuziek wordt verzorgd door Dirk van de Voorde en tussendoor is er een bingo en verloting. De avond begint om 20.00 uur. GREGORIAANS KOOR - Het West-Zeeuws-Vlaams Grego riaans Koor zingt morgen om 11.00 uur in de (openlucht)kerk van de paters Dominicanen aan de Sparrendreef in Knok- ke-Het Zoute. Ossenisse - Hof ter Nesse, zestien schutters. Hoge vogel: S. Graents, rechterzijvogd: P. Neve, linkerzij- vógél: B. Maas, grootste aantal (7): H. de Gucht, IJzendijke - Zaal Les Amies, 43 schutters. Hoge vogel: S. Baart, re- cherzijvogel: F. Blaakman, linker zijvogel: N. Baart, grootste aantal (4): J. Scherbeijn. Oudelande - Verenigde schutters, staande wippen, 42 schutters. Wip 1: eerste hoge vogel: B. Rooze, tweede hoge vogel: P. de Visser, beiden Zorgvlied; eerste en derde zijvogel: F. Koens, Spes Nostra; tweede zijvogel: P. Doene, Victoria; vierde zijvogel: M. Verdonk, Jaco- ba van Beieren. Wip 2: eerste hoge vogel: L. de Jonge, ADLM; tweede hoge vogel: M. Wisse, Concordia; eerste zij vogel: P. Doene, tweede zijvogel: P. Nagelkerke, Eensge zindheid; derde zijvogel: P. Vette, Concordia; vierde zij vogel: J. Rent meester, Willem Teil. Ossenisse - Hof ter Nesse, negen personen: 1. M. Rademakers-War- rens/E. de Maat, 2. A. Rottier/M. de Maat-de Waal, 3. M. de Waal-Cam- been. Hulst - KBO, De Lieve. Mat 1:1. R. van Itegem/C. Baeyens, 2. G. de Bot/G. de Witte. Mat 2: 1. L. de Witte, 2. G. de Witte. Mat 3: 1. G. Baeyens, 2. G. de Witte. Kloosterzahde - Rozenhof, 20 per- sonen: 1. L. Neve, 2. B. de Waal, 3. T. de Waal. Ossenisse - Hof ter Nesse, achttien personen. Hoge vogel: J. Kouijzer, rechterzijvogel: R. van Heese, grootste aantal (9): A. Rottier. Stoppeldijk - KBO, 't Gelaag, 42 personen. Bieden: 1. J. de Rijk, 2. J. van Dirkshoorn, 3. J. Tieleman. Jo- -keren: 1. mevrouw Van Eerden- burg, 2. E. van Voren, 3. mevrouw Van Dorselaer. Koewacht - Zaal De lange Akkers, 26 personen. Bieden: 1. R. Verhoe ven, 2. mevrouw Verbiest, 3. G. Schalkens. Jokeren: 1. mevrouw Van de Vijver-Martens. Terneuzen - Schelpenhoekje, 63 deelnemers. Bieden: 1. W. Riemens, 2. J. Martinet, 3. L. Knuit. Jokeren: 1. Anne-Marie, 2. mevrouw Seelen, 3. mevrouw Hamelink. traat 3 117-401901 )NDIJKE tegen inlevering van deze advertentie f5.- korting MUZIEKHANDE Veemarktstraat 52 54 Breda Tel 076-5214778 - Wilhelminastraat 24 - Breda - Tel 076-5215213 wilt toch in een Franse ambiance ■and Casino's. Want daar wordt tot lie gehouden. Beproef uw chance I laat u de regels van het spel eens Brijen en zonnige gerechten in ons lin Saint Tropez jaloers op zouden lag van harte bienvenu. id om uit te gaan. fdcasino.nl geldig legitimatiebewijs en correct gekleed, i' Van onze verslaggever Temeuzen - De Terneuzense Onaf hankelijke Partij (TOP) wil een na- (uurzwembad in Terneuzen. Als loca tie wordt gedacht aan een deel van de Otheense Kreek tussen beide jachtha- ventjes waar momenteel al veel wordt gezwommen. TOP wil hiermee iets realiseren voor de Terneuzense jeugd die momenteel nood gedwongen moet uitwijken naar zwem bad Het Plaatje in Axel of het zwembad in Zaamslag. „De kinderen moeten vele kilometers fietsen om naar beide open- luchtbaden te gaan. Terneuzen heeft wel zwembad Het Penantje maar dat is veel te klein. Vandaar ons plan voor een natuur- zwembad," aldus woordvoerder A. Meeusen. Volgens Meeusen hoeft dit na- tuurzwembad niet veel te kosten. „We dachten eerst aan een totaal nieuw open luchtzwembad. De gemeente zou dat kunnen betalen uit de grondverkoop van de hoogbouw aan de Scheldeboulevard. Deze grondverkoop levert tienduizend gulden per appartement op. De jaarlijkse exploitatie van dit nieuwe zwembad is echter te duur. Vandaar dat we dit idee hebben laten varen. Nu zijn we serieus bezig met het natuurzwembad. De kreek ligt op loopafstand en we hebben de kos ten berekend op zo'n twaalfduizend gul den. Je hoeft, immers alleen maar een stukje af te graven en een strandje aan te leggen. Daarnaast moet je het natuur zwembad afbakenen. Daar zijn niet al te veel kosten mee gemoeid. Op hoogtijda gen zou je een badmeester kunnen in schakelen. Dat kan iemand zijn die wordt betaald uit de Melkertbanen of iemand die tijdens de zomermaanden niet veel te doen heeft in het overdekte zwembad De Honte. Je kunt ook vrijwilligers inschake len. Kijk, in provincies als Gelderland en Brabant heb je tientallen natuurzwemba- den. Dat moet dus in Terneuzen ook kun nen." Volgens Meeusen is de kreek schoon. „Er wordt momenteel al veel in gezwommen en er zijn geen gezondheids klachten. Er is momenteel alleen geen toezicht. Het is wachten op een ongeluk. As zoiets gebeurt wordt de kreek wel licht afgesloten. Door middel van het na tuurzwembad heb je wel toezicht. Het mes snijdt dus aan twee kanten. De kreek is veiliger en er is een prima voorziening voor de jeugd en uiteraard de ouders. Wij vinden het natuurzwembad een prima oplossing voor de jeugd waarvoor in Ter neuzen momenteel weinig voorzieningen zijn. As het aan ons ligt is het natuur zwembad in de Otheense Kreek volgend jaar gerealiseerd. Het gebruik van dit zwembad is uiteraard gratis." DONDERDAG 14 AUGUSTUS 1997 C3 Terneuzen - Een 24-jarige man uit Oostende kreeg dinsdag een binnenstadverbod uitgereikt omdat hij rond 17.10 uur op de Grenulaan in Terneuzen in het bezit was van 2,5 gram mari huana. De softdrugs werden in beslag genomen. Breskens - Een 15-jarige jon gen uit Düsseldorf stal dinsdag rond 18.40 uur uit een winkel aan de Kieweg in Breskens een pakje shag. Hij werd aange meld bij bureau Halt. Een 47-jarige vrouw uit Gent kreeg een boete van 220 gulden omdat zij een uurtje later een flesje shampoo wegnam uit een winkel aan de Boulevard de Wielingen in Cadzand-Bad. Zij betaalde direct. Oostburg - Een 21-jarige be woner van een woning aan de Pallas in Oostburg mist na een inbraak in zijn woning tiental len cd's en videobanden. De in braak moet dinsdag in de loop van de middag plaatsgevonden hebben. Terneuzen - Dinsdag werd uit een tuin aan de Lindenlaan in Terneuzen een modelbouw van het stadhuis van Gouda gesto len. Een 67-jarige Terneuzen- aar deed hiervan aangifte. Terneuzen - Een 35-jarige Ter neuzense schipper van een jacht in de Veerhaven van Ter neuzen werd dinsdag rond 19.45 uur aangehouden. De man had in beschonken toe stand de Oostsluis verlaten. De man weigerde de blaastest en hij verzette zich hevig tegen zijn aanhouding. Er werd pro ces-verbaal opgemaakt. Axel - Een 55-jarige Axelaar werd gisterochtend betrapt op diefstal van drie pakjes shag ter waarde van 16,50 gulden in een winkel aan de Oranjestraat in Axel. Het kwam de man op een boete van 220 gulden te staan. Terneuzen - Een 21-jarige bromfietser uit Sluiskil pas seerde gisteren rond 11.15 uur een 50-jarige fietser uit Ter neuzen in de Axelsestraat. Dit ging volgens beiden niet geheel naar wens. De een zou de ander gehinderd hebben. Er volgde een woordenwisseling die be slecht werd met enkele vuist slagen op het gezicht van de 21-jarige. Hij liep daarbij een bloedneus op. Tegen de 50-ja- rige werd proces-verbaal opge maakt. n.v. "smoothing" in |rl printerkabel en set voor Windows boto Quality Printing Promotie kit I 3 jaar garantie onderstaande Quality Partners KS tel. 0412*462911 [CHEER^FOPPEN tel. 0341-463131 IferBorf Alersafcen op één bon TflX BB BIS (ADVERTENTIES) Van onze verslaggever Sas van Gent - De Zandstraat heeft flink te maken met over last van stof. Volgens bewoner R, Hemelsoet was er afgelopen dinsdagavond een grote stof explosie zodat nu zeker twin tig auto's in de straat een dik ke laag stof op zich hebben. Volgens Hemelsoet is de veroor zaker van de stofoverlast de Graanhandel De Feijter aan de Wervenweg in Sas van Gent. Bo vendien, zo zegt Hemelsoet, ligt hier overal stof en heeft de hele buurt er last van. Eigenaar A. de Feijter van de Graanhandel ontkent niet dat er deze oogstperiode sprake is van enige stofontwikkeling. „Door de extreme droogte en een verkeerde windrichting vliegt er zeker stof. Dat is niet leuk. Wij staan zelf ook stofte happen." Volgens De Feijter is de stofont wikkeling nauwelijks te vermij den en zal de overlast nog enkele dagen duren. Overigens zegt hij slechts een klacht te hebben ont vangen en dus valt volgens hem de overlast in de buurt mee. Op zaterdag 9 en dinsdag 12 au gustus ontving de gemeente Sas van Gent klachten over stofover last veroorzaakt door het lossen van granen en peulvruchten. De gemeente stelde een onderzoek in waarbij bleek dat het bedrijf De Feijter enkele malen per dag stof overlast veroorzaakt. Uit controle van de weegbriefjes en de daarbij aanwezige analyse resultaten bleek dat de stof in hoofdzaak wordt veroorzaakt bij het lossen en bewerken van capu- cijners en erwten. Deze producten moeten vanaf de grond geoogst worden waardoor er ook grond mee wordt gevoerd naar de silo's van het bedrijf. Bij het lossen van wagens kan dit voor een stofont wikkeling zorgen. De inrichting van het bedrijf is voorzien van de noodzakelijke stofafzuiging met filters. As er echter producten worden gelost met een grote hoeveelheid stof, dan kan deze installatie het niet meer gefilterd krijgen. De Feijter heeft op 1 november 1995 een nieuwe milieuvergun ning gekregen. Bij een normale bedrijfsvoering voldoet het be drijf ook aan deze vergunning, al dus de gemeente. Sas heeft met eigenaar De Feijter afgesproken dat hij met het lossen van producten die veel stof bevat ten extra voorzichtig zal omgaan. Om op die manier de overlast voor de omwonenden zoveel mo gelijk te beperken. Volgens de gemeente Sas moeten de voorvallen van afgelopen week a's een incident beschouwd wor den. Van onze correspondente Sas van Gent - De Absolute Be yers gaan door. De formatie, staande uit veertien Zeeuws- Taamse muzikanten, treedt zon- a8 op tijdens de Visserijfeesten op het Spuiplein in Breskens. e groep trad op 3 mei op in cul- ®1 centrum De Speije in Sas van Gent. Het was bedoeld als een eenmalig gebeuren. Het gezel schap bestond toen uit dertien ■If'kanten, die allen hun sporen hadden verdiend bij diverse an- ere bands. Voor één keer wilden e met z'n allen optreden onder de a!uW ^solute Beginners. Na »t maanden oefenen werd het optreden een succes en dus besto rm door te gaan. Jjlaels staan veertien bandle- en garant voor een swingend op- J fame de vier man m j ectie maakt van het lutf lets speciaals. De Abso- Beginners brengen onder emmers van Tina Turner oe Cocker. Het optreden be- ®ht om 15.00 uur. momentreel hard ge- on a °m Absolute Beginners P verse podia in de regio te Üodney Hofman. ™tiatiefnemer Ook een tafereel uit de Gulden Sporenslag is te bewonderen. Brugge wil in 2002 graag dè Europese Cultuurhoofdstad worden en dat wordt nu al uitgebeeld op het strand in Zeebrugge. bruikt om het thema van het festival 'Brugge 2002, Europese Cultuurstad' vorm te geven." „Vijfenvijftig zandkunstenaars uit Ne derland, België, Ierland, Amerika en De nemarken hebben sinds 6 augustus negen uur per dag hard gewerkt in de branden de zon om de skyline en taferelen uit de Gulden Sporenslag in zand uit te beel den," vertelt Werner. „Het bestaat alleen uit zand en water. As je het juiste zand en de juiste technieken gebruikt, kan bij na elke vorm in zand worden gemaakt." Populair „Zandsculptuur als kunstvorm wordt ei genlijk steeds populairder. De Amerikaan Gerry Kirk heeft voor een internationale doorbraak van de kunstvorm gezorgd door het realiseren van gigantische bouwwerken van duizenden tonnen zand. De grootste zandsculptuur vervaardigde hij in 1988 in Japan, dit had een afmeting van 60 bij 70 meter en een hoogte van ruim zeventien meter. Tijdens de bouw van een zandkasteel op de Technische Universiteit Delft leerde hij een groep studenten zijn technieken. Sindsdien is de groep Nederlandse zandsculptuurbou wers steeds groter geworden en heeft het fenomeen steeds meer bekendheid gekre gen." De 'bouwers' zijn voornamelijk studenten industriële vormgeving die in de zomer wekenlang vakantie en dus tijd hebben om projecten van deze omvang te realise ren. Een van de bouwers is de Ier Jim. Hij is naar eigen zeggen 'artiest' en zit sinds zaterdag in Zeebrugge. Met behulp van zijn sand sculptor snijdt hij figuren in het zand, in zijn andere hand heeft hij een plantenspuit. „De boel moet constant nat worden ge houden anders plakt het zand niet aan el kaar en wordt het geen hard geheel. Met dit weer is het dus van belang dat we flink spuiten met water, een regenbui is dan ook van harte welkom," lacht de Ier. Bewaking Het bouwwerk kan heel wat hebben, veel regen en windkracht 7 worden volgens Angelique Werner makkelijk getrotseerd. „We zijn het meest bang voor vandalen die het in hun hoofd halen het kunstwerk kapot te trappen wat onlangs ook in Scheveningen is gebeurd. We hebben niet voor niks hekken eromheen geplaatst en er is 24 uur bewaking." Het zandsculptuurfestival Zeebrugge wordt morgen om 20.30 uur officieel geo pend door P. Moenaert, burgemeester van Brugge. De openingsceremonie bestaat verder uit vuurwerk en een heuse wereld première beiaardmuziek in digitale uit voering. Iedereen kan het kunstwerk vanaf mor gen tot en met maandag 15 september da gelijks bezichtigen van 10.00 tot 22.00 uur. De Brugse skyline wordt na 15 sep tember met de grond gelijk gemaakt. Het hele project kost de gemeente Brugge elf miljoen frank ongeveer 550.000 gulden. Liters zonnebrando lie worden gebruikt om de zandkunstenaars te beschermen, FOTO'S W1M KOOYMAN Door Sanne Schelfaut Zeebrugge - Het Belfort, Onze Lieve Vrouwekerk, het standbeeld van Jan Breydel en Pieter de Coninck, De Burg. Groot cultuurgoed van de stad Brugge en vanaf morgen samen met andere bekende Brugse monumenten ook te bezichtigen op het strand van Zeebrugge. In zand wel te verstaan. Vijfenvijftig jongeren uit heel Europa hebben deze skyline van kerken en beel den de afgelopen weken uit zand vervaar digd. De zandsculptuur is de grootste van België. Met acht miljoen kilogram zand bouwen ze de skyline van Brugge en een taferaal uit de Gulden Sporenslag. Dit enorme bouwwerk is twaalf meter hoog, 38 meter breed en 51 meter diep, verge lijkbaar met een flatgebouw van vier ver diepingen. Festival Met dit kunstwerk wil Brugge zich profi leren als kandidaat voor Europese Cul tuurhoofdstad 2002. De stad gaf de Ne derlandse organisatie Inaxi de opdracht de bouw van de zandsculptuur te coördi neren. Het Haagse Inaxi is onder meer de initia tiefnemer van het International Sand Sculpture Festival dat ieder jaar in Sche veningen wordt gehouden. Op 28 juli werd op het Zeebrugse evenementenpla teau gestart met de voorbereidingen van de grote zandberg waarop het zandsculp tuurfestival vanaf morgen tot en met 15 september zal plaatsvinden. De coördinatie van dit project vindt plaats vanuit een tijdelijk neergezette ba rak, op een paar meter afstand van de zandberg. In deze benauwde keet zetelt Angelique Werner van Inaxi. Ze vertelt dat het binnenwerk van het kunstwerk is gevormd uit achtduizend ton (vierhonderd vracht wagens) strandzand. De buitenlaag bestaat uit ruim tweeduizend ton (150 vrachtwagens) speciaal sculptuurzand dat per schip uit het' Brabantse Cuyk (uit de Maas) is aangevoerd. „Al dit zand is dus ge-

de Stem | 1997 | | pagina 19