Havenwedstrijd heeft dit jaar krap startveld Sleutelrol voor Ellen Bontje Morel simpel voorbij Trapman, 6-1 6-1 Neve in halve finale toernooi St. Jansteen Zege Peter Bierens in Zomerloop Breskens Anky van Grunsven met Bonfire pas morgen in actie op EK dressuur in Yerden DE STEM SPORT ZEELAND Eerste ronde Kikkertoemooi Drie Zeeuwen in traitlon Almere SPORTNIEUWS kort AZ Cambuur L Dordrecht'90 I Opgericht: 01-07-1990 I Krommedijk: 8500 Voorzitter: Frans Derks Trainer: Robert Verbeek EVV Eindhoven Emmen Excelsior FC Haarlem Helmond Sport SC Heracles'74 Go Ahead Eagles RBC Telstar TOP Oss FC Zwolle i i DONDERDAG 14 AUGUSTUS 1997 Van onze zwemmedewerker Breskens - Door de late va kantie van de Zeeuwen en het feit dat alleen zij aan de Ha venwedstrijd in Breskens mo gen deelnemen, telt de zwem wedstrijd dit jaar minder deelnemers dan vorig jaar. Wedstrijdsecretaris Adrie Vinke heeft 105 deelnemers op de startlijst staan, hetgeen hem een beetje tegenvalt. ZWEMMEN „Vorig jaar hadden we nog 120 deelnemers, maar dit jaar is het minder. Gelukkig zijn er heel wat leden van Scheldestroom bij, waardoor toch nog een behoorlijk veld van start zal gaan. Ook de Stormvogel komt met een flinke ploeg, maar van de andere Zeeuwse clubs valt de inschrij ving wat tegen," aldus Vinke. De zwemwedstrijd in het kader van de Visserijfeesten van Bres kens heeft zaterdag een afstand van 2500 meter voor senioren als hoofdonderdeel. Ook de jeugd kan ruimschoots aan zijn trekken komen op de afstanden 500, 1000 en 1500 meter. Op het eerste onderdeel, de 2500 meter schoolslag, komen bij de vrouwen slechts vijf en bij de mannen tien zwemmers aan de start. Natuurlijk is Koewacht de grote leverancier. Deze club zal vrijwel zeker met de hoofdprijs aan de haal gaan. Ankie Buijs en Susan de Baar zijn de favorieten. Bij de mannen is Ruud Hamelink de te kloppen man. Door zijn uit vallen in de Kreekrace hoeft hij zich geen zorgen meer te maken over de Zeelandbeker, want daarvoor komt hij niet meer in aanmerking. Op de vrije slag is de animo wat groter. Twintig mannen en vijf tien vrouwen zullen de stromin gen in de haven te lijf gaan. De strijd zal gaan tussen Carolien de Milliano en Ryan Verplanke. Kim Verheijden van De Schelde heeft ook een goede kans op een po diumplaats. Bij de mannen zal de jonge Tom Pieters van Koewacht zijn favo- rietenrol moeten waarmaken te gen routinier Thijs Salomé van Scheldestroom. Clubgenoot Mar tin de Milliano zou wel eens voor een verrassing kunnen zorgen. Na de hoofdwedstrijd komt de jeugd in actie. Vooral bij de ju nioren (14 en 15 jaar) is de deel nemerslijst maar kort. Slechts vijf jongens en tien meisjes gaan de strijd op de 1500 meter met el kaar aan. Saskia Herrebout en Rob Vermeulen, beiden van De Stormvogel, zijn favoriet voor de overwinning. Zondag trekken de nagenoeg complete ploegen van Koewacht, De Stormvogel en De Schelde naar Amsterdam om aldaar deel te nemen aan wedstrijden in de Slotervaart. De Zeeuwen treffen daar vele nationale langebaan- zwemtoppers. Alleen op de vrije slag bij de vrouwen zijn Edith van Dijk, Melanie Kuiper en Etta van der Weijden wegens het EK in Spanje niet aanwezig. De starttijden voor de Havenwed strijd: 12.00 uur. 2500 meter schools lag mannen all in. 12.05 uur: 2500 meter schoolslag vrouwen all in. 12.55 uur: 2500 meter vrije slagman nen all in. 13.00 uur: 2500 meter vrije slag vrouwen all in. 13.45 uur: 500 meter vrije slag jongens 11 jaar en jonger. 14.00 uur: 500 meter vrije slag meisjes 11 jaar en jonger, 14.15 uur: 1000 meter vrije slag jongens 13 jaar en jonger. 14.20 uur: 1000 meter vrije slag meisjes 13 jaar en jonger. 14.45 uur: 1500 meter vrije slag jon gens 15 jaar en jonger. 14.40 uur: 1500 meter vrije slag meisjes 15 jaar en jonger. In het Duitse Verden be ginnen vandaag de Eu ropese kampioenschap pen dressuur. Ellen Bontje droomt ervan om met de Nederlandse equipe de Duitse dres- suurploeg op eigen bo dem te verslaan. Door Dorien Baaijeris Verden - Fier voor zich uitstarend en met een blik van 'wie doet me wat' staat Gestion Silvano N te wachten voor de veterinaire keu ring. Zonder te morren loopt de twaalfjarige hengst samen met amazone Ellen Bontje enkele ma len het bloemrijke laantje op en neer voor het 'keurkorps' en mag vervolgens fit bevonden weer zijn stal op zoeken. „Zoals Silvano vandaag liep, zou ik wel tien keer met hem op en neer willen rennen," zegt Ellen Bontje, terwijl ze een sigaret op steekt. Samen met Anky van Grunsven en het echtpaar Gonne- lien en Sven Rothenberger opent ze vandaag in het Duitse Verden, nabij Bremen, de jacht op Euro pees goud. Kuddedier Afgelopen maandagmorgen kwam Bontje als eerste Neder landse deelnemer in de Noord- Duitse plaats aan. „Ik ben al om zes uur van huis gegaan, want ik wilde per se voor de grote hitte met mijn paard hier zijn. Silvano stond toen nog helemaal alleen op stal en werd daardoor een beetje kriebelig. Hij schreeuwde om aan dacht. Een paard is een kuddedier en een hengst al helemaal. Maar nu vindt hij het prachtig. Bij het rijden merk ik het. En bij het gra zen staat hij lekker ontspannen rond te kijken. Ik zie dat hij ge niet. Hij is rustig in zijn kop." Dat geldt niet voor Ellen Bontje zelf. De 39-jarige amazone droomt van goud. Ze beseft als geen ander dat zij vandaag en morgen in de landenwedstrijd een sleutelrol zal spelen binnen de Ne derlandse equipe. Op papier heeft Nederland een kwartet dat zonder meer de strijd om het landengoud met de Duitsers aankan. Maar wie van de twee favorieten goud of zil ver krijgt, wordt bepaald door de prestatie van de derde ruiter. Voor Nederland, met wereldkampioene Anky van Grunsven en Sven Ro thenberger als vaandeldragers, is dat Bontje. „Er kan zoveel misgaan," zegt de amazone, die nog nachtmerries heeft van het onlangs gehouden prestigieuze concours in Aken. Daar mocht de EK-jury, met on der andere de Nederlander Jan Peeters, proefdraaien. Nederland verloor toen voor de zoveelste keer de strijd met de Duitsers. „Ik reed niet optimaal met Silvano in de Grand Prix, al kreeg ik nog wel Aardenburg - Robin Morel uit Breskens heeft de juiste vorm te pakken. Dat bewees hij in het Aardenburgse Kikkertoemooi van tennisclub SJEF. Morel plaatste zich voor de B-kwartfina les via een simpele zege op Aardenburger Christiaan Trapman. TENNIS Morel - de Bressiaander reikte af gelopen zondag nog tot de B2-fi- nale van het sterkbezette Vliegen de Hollander tennistoernooi in Terneuzen - stond Trapman zo wel in de eerste als tweede set slechts één game toe. De gerouti neerde Jo Raedts was in de Cl-ca- tegorie verantwoordelijk voor de uitschakeling van Niek Stellen- aar uit Sas van Gent. Raedts ze gevierde in drie sets. Op het C2-schema kwalificeerden Michiel van de Windt, Dwight van Hulle en Dylan Blackman zich allen voor de kwartfinales. De jeugdige Blackman moet het hierin opnemen tegen Beny IJse- baert, met plaatsingsnummer twee. Van de Windt treft in de kwartfinale Christiaan Brakman, Van onze verslaggever Terneuzen - Slechts drie Zeeuwen gaan komende zaterdag van start in de triatlon van Almere. Wilf- ried de Kort uit Axel maakt er zijn debuut op de volledige. Daarnaast komt veteraan Sjaak Sinke uit Vlissingen voor de zesde keer aan de start. Van de vijf keer dat hij deelnam, haalde hij vier keer de finish. In het 'mistjaar' 1992 viel hij uit. De derde man die aan de nationaal meest aansprekende triatlon deelneemt, is Leo Rijn berg uit Haamstede. Twee Zeeuw en starten in de bijnummers. De visueel gehandicapte sportman Arnold Polderman uit Axel gaat van start bij de trio's. Junior Remy Vasseur uit Vlissingen komt in ac tie op de achtste triatlon die mee telt voor het landelijk circuit. fatsoenlijke punten. Maar die mindere prestatie werkte door naar de rest. Anky en Sven kregen vervolgens niet meer de punten die ze eigenlijk verdienden." En dat knaagde aan Bontje tijdens haar dressuurwerk op Hofgut Neuhof in het Duitse Dreieich. „Ik heb me de laatste weken ongeloof lijk onder druk gezet. Het wordt een spannend kampioenschap. Anky en Sven kunnen samen niet voor landengoud zorgen. Het hangt van mij af en Silvano. Ik hoop dat we een mooie Grand Prix rijden; alleen dan kunnen we een gooi doen naar de Europese ti tel. Hier goud halen, is mijn droom." Voordeel Gonnelien Rothenberger komt vandaag om twaalf uur met Olym pic Bo als eerste ruiter van de Ne derlandse equipe in actie op het EK. Rond vier uur mag haar echt genoot Sven met de hengst Jong- gor's Weyden de dressuurring in. Anky van Grunsven (met Gestion Bonfire) en Ellen Bontje komen morgen pas in actie. Olympisch -kampioene-™ Tsabell Werth die met Nobilis 'èft'gölo in Verden haar Europese titel verde digt, rijdt vandaag haar Grand Prix-proef. Dat betekent voor de Duitse amazone een klein voor deel in de individuele titelstrijd, die zaterdag met een Grand Prix Spécial en een Kür op muziek op zondag wordt beslist. Gigolo krijgt een dag extra rust, terwijl haar grootste concurrente Van Grunsven met Bonfire drie dagen achter elkaar op scherp moet staan. Ellen Bontje, die droomt van goud. terwijl Van Hulle te maken krijgt met Tom de Clerck. Bij de C 35- plussers boekte favoriet Teun van Heelsbergen een zwaarbevochten zege op Fred Elliott. De Sluiskilse Martine Simonse was bij de vrou- wen-Cl verantwoordelijk voor de vroegtijdige aftocht van de als eerste geplaatste José de Wit. In de C2-klasse werd beoogd finalis- te Karin de Bruyckere de eerste halve finaliste. UITSLAGEN MANNEN ENKELSPEL BI: eerste ronde: Robin Morel-Chris- tiaan Trapman 6-1, 6-1. Cl: eerste ronde: Jo Raedts-Niek Stellenaar 6-7, 6-0, 6-3. C2: tweede ronde: Mchel van de Windt-Christiaan Brakman 7-5, 4-6, 6-3; Dwight van Hulle-Erik de Regt 6-1, 6-3; Dylan Blackman-Beny IJse- baert 6-4, 6-1. C 35+: kwartfinale: Teun van Heels- bergen-Fred Elliott 6-1, 5-7, 6-3. Dl: tweede ronde: John Leenhou- wers-Robin van Hal 7-5, 6-1; Thomas de Coninck-Frank van Eenennaam 6- 4, 6-2; Leen Deij-Wesley van Noord 6-4, 6-0; J. Jacob-K. Praat 6-0, 6-2. D2: eerste ronde: Nico Smekens- Marc Brevet 6-2, 6-1; Steve van Hul- le-Henk van Sprundel 3-6, 6-3, 6-4. DUBBELSPEL Cl: eerste ronde: Goethals/Epskamp- Noë/Hermans 6-1, 6-1; Black- man/Vervaet-Maenhout/Baas 5-7, 6- 3, 6-4. VROUWEN ENKELSPEL Cl: Martine Simonse-José de Wit 1-6, 6-2, 6-4. C2: tweede ronde: Karin de Bruycke re-Annoeska Willemsen 6-3, 6-2. Dl: eerste ronde: Lenny Smekens-G. Lison walk over Smekens; tweede ronde: Evelien Kunst-Dse van Dam me 6-4, 6-2; Sharon de Witte-Linda Mol 6-1, 6-1. DUBBELSPEL Cl: eerste ronde: Smit/Van Eenen- naam-Van Dongen/Dhont 2-6, 7-6, 6- 3; kwartfinale: Rompa/Blaakman- Wijffels/Brakman walk over Rom- pa/Blaakman. Dl: tweede ronde: Neyrinck/Tim- mermans-Verduin/Van Leeuwe 6-4, 6-2; Risseeuw/Risseeuw- Kunst/Swieringa 6-1, 7-6; Verha- ge/Minnaert-Lison/Lison 6-1, 6-3. GEMENGD DUBBELSPEL Cl: tweede ronde: IJsebaert/Van Loo-Van Tiggelen/De Coninck 6-3, 6-3. St.Jansteen - Roel Neve was tegen Theo Misseghers prima op dreef in de C2-klasse van het zestiende Smash ABN/AMRO toernooi in St.Jansteen. TENNIS De jeugdige organisator van het Steense toer nooi stond in de eerste set zelfs geen game af aan Misseghers. Beide spelers beukten er in deze set stevig op los. Misseghers zocht regel matig het net op, maar maakte teveel fouten. Bovendien sloeg Neve goede passeerslagen. In de tweede set nam Roel Neve gas terug, terwijl Theo Misseghers minder fouten ging maken. De wedstrijd kreeg daardoor een evenwichter beeld. Neve won het tweede bedrijf uiteinde lijk met 7-5. In de halve finale treft Neve de als tweede geplaatste Ronald de Pooter dan wel Alain Hiel. Clingenaar Hiel kende in de eerste ronde weinig problemen met Ad van Mossevel- de. In het dubbel C bereikte de combinatie Reggie Bun/Filip de Smet de halve eindstrijd door Paul d'Hooghe en Manuel van Goethem in twee sets te bedwingen. d'Hooghe en Van Goethem namen in de eerste set een verrassen de 3-0-voorsprong. Nadat Van Goethem ver volgens zijn bespanning aan diggelen sloeg en met een voor hem minder vertrouwd racket verder moest spelen, begon de Hulsterse ma chine te haperen. Desondanks kan Paul d'Hooghe terugzien op een prima partij. Hij was de hele partij één brok onverzettelijkheid en aan het net nauwelijks te kloppen. Bun en De Smet bewezen andermaal een sterk C-duo te zijn. In de Dl-categorie schaarden Patrick Boddaert en Jan Franse zich bij de laatste vier middels een zege in twee sets op Carlo Cley- man/Peter Seghers. In de mixed-C speelden Ellen Picavet en Hans Roegiers de Zuiderbu ren Esmeralda Smolenaers en Filip Heireman naar een kansloze nederlaag. UITSLAGEN MANNEN ENKELSPEL C2: eerste ronde: Alain Hiel-Ad van Mossevelde 6-4, 6-2; kwartfinale: Roel Neve-Theo Misseghers 6-0, 7- 5. D2/E: tweede ronde: Joep Perdaen-M. Groffen 6-2, 7-5; Pascal Willemsen-Gerrie Agterhuis 6-2, 6-3; Fred Boussen-Marc Vernimmen 6-1,7-5. DUBBELSPEL C: kwartfinale: Bun/De Smet-d'Hooghe/Van Goet hem 6-4, 6-4. Dl: eerste ronde: Bauwens/Haak-De Roeck/De Roeck 6-2, 6-2; kwartfinale: Boddaert/Franse-Ciey- man/Seghers 6-3, 7-5. D2/E: kwartfinale: Bisschop/De Schepper-Koe mans/Van Broeck 6-3, 6-3. GEMENGD DUBBELSPEL C: eerste ronde: Picavet/Roegiers-Smolenaers/Hei- reman 6-0, 6-0. Dl: eerste ronde: Broeckaert/De Saegher-Van Dam/De Schepper 6-4, 3-6, 6-3. D2/E: tweede ronde: Bun/Boussen-Willaert/De Maagt 6-2, 6-0. Van onze atletiekmedewerker Breskens - Peter Bierens uit het Brabantse Veldhoven won op en rondom recreatiecen trum De Napoleonhoeve de voorlaatste Zomerloop in West-Zeeuws- Vlaanderen. De 34-jarige Brabander, lid van GVAC Veldhoven, deed een week eerder al een gooi naar de zege. Toen moest hij in Zuidzande Theo Rabout en zijn plaatsgenoot Hans Ver- baandert nog voor laten gaan. Dit duo was er deze keer niet bij en Bierens greep zijn kans. ATLETIEK Op het geaccidenteerde, zware parcours, waarin een strand- strook van een driehonderdtal meters was opgenomen, kreeg Bierens een paar nieuwe oppo nenten te bekampen. Met name Wim Lievens uit het Belgische Oevel was een taaie concurrent. Het was steeds stuivertje wisse len tussen dit duo. Na zeven kilo meter leek de atleet uit de Bel gische Kempen zelfs op weg naar de winst. Op dat moment had hij nog een honderdtal meters voor sprong op Bierens, die echter in de duintjes van De Nappleonhoe- ve alsnog Lievens in de kraag greep, gelijk versnelde en een gaatje sloeg. Lievens: „Ik was verrast dat hij nog terugkwam. Het was al eens eerder in de wed strijd gebeurd en toen kon ik toch weer van hem weglopen." Bierens toonde zich dus een 'taaie'. „Het was denk ik een leuk duel tussen de Belg en mij. Ik ben een poosje geblesseerd uit de running geweest. Sedert oktober vorig jaar. Ik ben nu pas weer een paar weken lekker bezig. Vorige week voelde ik al dat er weer wat vooruigang in zat. Vandaag was het een schitterend maar zwaar parcours. Geen meter vlak en dan die strandstrook met rul zand er tussen. Daarom denk ik dat de posities iedere keer wis selden. Toen ik in de slotfase zag dat ik weer kon terugkomen bij Lievens, wist ik dat de naam van de winnaar vandaag Bierens zou zijn. Ik kon nog direct versnellen toen ik bij hem kwam. Hij kwam op dat moment even op adem." Bierens richt zich op de mara thon van Eindhoven, die zijn der de wedstrijd over 42 kilometer en 195 meter moet worden. Hij heeft er een tijd van 2 uur en 36 minu ten op staan. Ook op de baan heeft hij een paar leuke tijden staan met 14.59 op de 5000 meter en 31.40 op de 10.000 meter. Frank Verschorre, die als vijfde eindigde, was de eerste Zeeuws- Vlaming. Snelste vrouw was An- net Heyman uit Terneuzen. Op de 3,7 kilometer won Piet Vonck. De Hulstenaar brengt de zomer al jaren door op camping Groede. Hij wil dan zo af en toe nog wel eens een loopje meepikken. Zoals dinsdag en ook in Zuidzande, waar hij ook triomfeerde. Hij liet in Breskens Matti Buijsse, van wie hij wat leeftijd betreft ge makkelijk de vader had kunnen zijn, twintig seconden achter zich. Astrid Steyaert kwam als eerste vrouw op De Napoleon hoeve aan, waar de organisatie in handen was van Triatlon Vereni ging Oostburg in samenwerking met AV De Wielingen. UITSLAGEN Jeugd - 750 meter: Jongens: 1. Tijl Tournois (Oostburg) 2.47, 2. Steven Versluys (Zuidzande) 2.53, 3. Bert de Jaeger 3.02, 4. Kevin Lievens (beiden Belgie) 3.30, 5. Ro bert van de Linde (Oostburg) 3.31. Meisjes: 1. Els de Jaeger (Belgie) 3.04, 2. Viki Brangs (Duitsland) 3.06, 3. Nena Maenhout (Zuidzande) 3.17, 4. Samantha van Remortel (Hulst) 3.31, 5. Sinja de Block (Oostburg) 3.57. Jeugd - 1500 meter: Jongens: 1. Erik de Waard (Oost burg) 5.47, 2. Marino Rodrigo (Hulst) 5.52, 3. Marc Schmidt (Vught) 5.53, 4. Maximilian Brangs (Duitsland) 6.01, 5. Dietet Mets (Belgie) 6.24. Meisjes: 1. Kayleigh de Block (Oost burg) 6.04, 2. Milou Anthonisse (Biervliet) 6.27, 3. Ruby Jaberg (Graauw) 6.45, 4. Carola Rodrigo 6.53, 5. Ilona van Remortel (beiden Hulst) 7,11. Alle leeftijdscategorieën: 3,7 km: Mannen: 1. Piet Vonck (Hulst) 15.54, 2. Matti Buijsse (Belgie) 16.16, 3. Ar no Herrewegh (Hulst) 16.33, 4. Luc de Jaeger (Belgie) 16.36, 5. Pierre Steyvers (Stramproy) 16.43. Vrouwen: 1. Astrid Steyaert (Oost burg) 20.40, 2. Lngrid Verheye (Bres kens) 21.22, 3. Christa Becu (Oost burg) 21.57. 9,4 km: Mannen: 1. Peter Bierens (Veldho ven) 32.43, 2. Wim Lievens (Belgie) 33.04, 3. Henk Landman (Baam) 33.46, 4. Harry Driessen (Eindhoven) 34.04, 5. Frank Verschorre (Bres kens) 34.38, 6. Eric van Nevel (Bel gie) 35.07, 7. Valere Cocquyt (Belgie) 35.16, 8. Rob Bijvank (Westdorpe) 35.34, 9. Ko Hey (Reeuwijk) 35.38, 10. Jan Roesbeke (Belgie) 36.07. Vrouwen: 1. Annet Heyman (Terneu zen) 41.43, 2. Cissy Schetters (Gel drop) 54.46. PËSTEM CLUB Clinge verslapt na 5-0 Terneuzen - Clinge won in een vriendschappelijk duel met nnaericht: 10-05-1967 ffaarderhout: 10.537 Voorzitter: Dick Schennga Trainer: Willem van Hanegem merkelijk verloop met 5-4 van Terneuzense Boys. De thuisnloT nam een 5-0-voorsprong, maar zag die in de slotfase nog bijna ia loren gaan. Graauw was in het veld iets minder dan Biervliet, maat won dat treffen toch met 2-1. CLINGE-TERNEUZENSE BOYS 5-4 - Clinge maakte lang eeit I rr Dell BOSCH sterke indruk en leek op weg Terneuzense Boys in te blikken. Ruim twintig minuten vor tijd leidde de thuisploeg met 5-0 door goals van Walter van Tienen (2x), Ingmar Hoefnagels en Jan de Visser (2x) Bii die riante voorsprong verslapte de thuisploeg ietwat en kwam een getergd Terneuzense Boys knap terug tot 5-4 door doelpunten van Akke Ganpat (2x), Leon Goossen en Onno Ribbens. GRAAUW-BIERVLIET 2-1 - Biervliet was het meest in balbezit en kwam geheel in de lijn van het vertoonde voor de pauze op 1-0 <joor André van Liere. In de tweede helft waren de bezoekers wat sterker. Toch was het Graauw dat in de slotfase toelsoeg. Een kwartier voor tijd liet Jan d'Haens de gelijkmaker no- teren en nog geen tien minuten later bepaalde Marcel Verschuren de eindstand op 2-1. Opgericht: 18-08-1964 De Vliert: 5000 Voorzitter: Jan Schouten Trainer: Kees Zwamborn Opgericht: 19 juni 1964 Gemeentelijk Sportpark: 11.500 Voorzitter: Wim Sleijfer Trainer: Han Berger Opgericht: 01-07-1976 Zuiderpark: 11.000 Voorzitter: John van Ringelenstein Trainer: Mark Wotte Kloetinge wint B-poule Nieuwdorp - Zaterdag-eersteklasser Kloetinge is woensdag tijdens I ADD DGI1 HddC] het toernooi om de Borsele Sloepoort Cup winnaar geworden is poule B. De selectie van Diederik Hiensch versloeg eerst het team van Borsele met 4-0 en daarna 's-Heer Arendskerke nipjes met 2-1 Kloetinge was in het duel tegen het Borsels elftal veel sterker dan zijn tegenstander en nam reeds in de eerste speelhelft (25 minuten) een 3-0 voorsprong. Na de hervatting kwam Borsele er wat beter in en bleef de schade beperkt tot één tegentreffer. Voor Kloetinge scoorden Alex Lourens (2x), Marcel Lourens en Onno Doeland. 's- Heer Arendskerke kwam daarna in het veld tegen Borsele dat ver rassend met 2-1 zegevierde. Ramon Moor en Martin de Hamer te kenden voor de treffers en voor 's-Heer Arendskerke nam Feta Kamstra het enige doelpunt voor zijn rekening.De wedstrijd tussen 's-Heer Arendskerke en Kloetinge bracht nogal wat spanning. Pie- ter van de Neut bracht Kloetinge aan de leiding met een fraai af standsschot en in de tweede helft voerde Clarence Pahlad de marge op tot 0-2. Nadat 's-Heer Arendskerke via Frank Goedegebure de achterstand had verkleind tot 1-2 moest Kloetinge nog even alle zei len bijzetten om de voorsprong te handhaven. Vanavond komen in poule C in actie Veere, Axel en Patrijzen. Floor van Lamoen vierde Roosendaal - Snelwandelaar Floor van Lamoen van de Goese atle- tiekvereniging AV'56 legde tijdens een wedstrijd in Roosendaal be slag op een knappe vierde plaats. Ondanks de hoger temperatura scoorde hij een meer dan acceptabele tijd van 48.14 op de tien kilo- fl meter. Winnaar werd de tijdens het WK in Athene gediskwalificeer de Dirk Nicque uit het Belgische Sint-Niklaas. Hij finishte in 45.55. Kanu terug in Nigeriaanse selectie Milaan - Negen maanden na zijn hartoperatie is Nwanko Kanu te-1 rugggekeerd in de selectie van het Nigeriaanse elftal. De speler van Inter Milan is opgeroepen voor de WK-kwalificatiewedstrijd zondag tegen Guinea. Kanu was aanvoerder van het Nigeriaanse elf tal, dat in Atlanta olympisch goud behaalde. In die zomer i hij van Ajax naar Inter Milan. Bij de medische keuring bleek hij rond te lopen met een lekke hartklep. Hij werd geopereerd in Cleveland. Kortgeleden werd hij in Milaan goedgekeurd voor voetbal. In 1 vriendschappelijke duel tegen Manchester United (1-1) maakte de Nigeriaan in de laatste tien minuten zijn rentree op het voetbalveld. In het duel van zijn land tegen Guinea staat niets op het spel. De Ni-1 gerianen zijn al zeker van een startbewijs op het WK in frankrijk. Heerenveen heeft woensdag overeenstemming bereikt met Em manuel Ebiede over een contract van vier jaar. De 19-jariL lende middenvelder is na Henry Onwuzuruike (20) en Godfrey Nwankpa (20) de derde Nigeriaan bij Heerenveen. Ebiede is e Opgericht: 16-11-1909 Stadion Aalsterweg: 5000 Voorzitter: Willem van Santvoort Trainer: Willem Leushuis Opgericht: 01-07-1985 Sportpark Meerdijk: 8000 Voorzitter: Alle Pijlman Trainer: Azing Griever Opgericht: 23-07-1902 Woudestein: 6500 Voorzitter: Martin de Jager I Trainer: Adrie Koster Opgericht: 01-01-1889 I Haarlem-stadion: 14.000 I Voorzitter: Frans Bastiaenen Trainer: Karei Bonsihk die hij speelde voor de nationale ploeg, scoorde.hij yjjf.ljeer. Real Madrid heeft de verdediger Aitor Karanka aangetrokken. De 23-jarige Bask tekende een contract van vier jaar bij de Spaan se kampioen. Karanka is afkomstig van Athletic de Bilbao. Daar j werd hij ontdekt door Jupp Heynckes, de huidige trainer van Re Madrid. Die had dertien miljoen gulden over voor de verdediger. Monaco heeft woensdag de Bosnische verdediger Mohammed Konjic van FC Zurich aangetrokken. Volgens een woordvoerder van de Franse kampioen heeft de international voor vier jaar getekend. Konjic werd afgelopen seizoen in Zwitserland uitgeroepen tot beste verdediger. De WK-kwalificatiewedstrijd tussen Albanië en Noord-Ierland wordt op 10 september op neutraal terrein afgewerkt. De moeilijke politieke situatie in Albanië is voor de wereldbond FIFA reden het duel te verplaatsen naar een ander land. De veiligheidsmaatregelen in het verscheurde land zouden onvoldoende zijn. Waar het duel op 10 september zal worden gehouden, is nog onduidelijk. Eerder speelde Albanië al twee kwalificatiewedstrijden (groep 9) op Gre nada. Duitsland en de Oekraïne waren daar de tegenstanders. Garnett vindt 200 miljoen te weinig Den Haag - Basketballer Kevin Garnett heeft een aanbieding van I ruim 200 miljoen gulden voor zes jaar naast zich neergelegd. De 21- jarige forward van de Minnesota Timberwolves verlangt een ja laris van rond de 45 miljoen gulden. De 2 meter 8 lange Garnett werd in februari in zijn tweede profjaar de jongste speler na Magie Jo hnson die gekozen werd voor de All Star-wedstrijd. De forward ver dient het komende seizoen in zijn derde en laatste contractjaar 4,2 miljoen gulden bij de Wolves. Aan het einde ervan is hij transfervrij. Chris Mullin ploeggenoot Rick Smits Indianapolis - De Indiana Pacers, werkgever van Rik Smits, hebben J Chris Mullin aangetrokken. De Pacers hadden voor de kleine f ward van de Golden State Warriors twee spelers over, de 23-jai tweedejaars-center Erick Dampier en forward Duane Ferrell Mullin (34) werd vijf keer gekozen in de All Stars. Hij werd trokken op advies van de nieuwe Pacers-coach Larry Bird. Bird e Mullin speelden samen in de Amerikaanse ploeg die in Barcelona I 1992 olympisch goud veroverde. Mullin speelde sinds zijn overstap j naar de profs in 1985 voor de Golden State Warriors. Haymakers reserve bij springruiters Baam - Piet Raymakers is niet opgenomen in de nationale spring- ruiterploeg voor het EK, dat van 27 tot en met 31 augustus in Man nheim wordt gehouden. Bondscoach Hom heeft hem aangewezen als reserve. Hom heeft gekozen voor de vier ruiters die op het CH10 in Aken met de landenprijs aan de haal gingen. Dat kwartet bestond uit Jos Lansink met Calvaro Z/Carthago Z, Jan Tops met Top Gun/Operette, Emile Hendrix met Finesse en Bert Romp met Mr j Blue/Samantha. Boris Vasilkovski schaatscoach Polen Hamar - Boris Vasilkovski is terug in de internationale schaatswe- j ISV Veendam reld. De coach die de laatste allround wereldkampioenen uit de Sovjetunie begeleidde, is het komend seizoen in dienst van de Pool se schaatsbond. Met de Polen is hij momenteel op trainingskamp in het Vikingschip in Hamar. De laatste jaren was Vasilkovski zonder veel succes technisch directeur bij de Russische shorttrackers. Va silkovski was in 1987 Sovjet-coach, toen Nikolaj Goeljajev in Hee renveen op het eerste indoor-WK de titel opeiste. Ook Oleg Bozjev, wereldkampioen in 1984, was een pupil van de man uit Moermansk Na de voor de Sovjets teleurstellend verlopen Olympiche Winter spelen van 1988 - goud op de 1000 meter voor Goeljajev en broW voor Igor Zjelezovski - verdween Vasilkovski van het internationa le toneel. ■>H ob iq oi k Opgericht: 27-07-1967 De Braak: 4080 I Voorzitter: Ruud van Baar Trainer: Louis Coolen Opgericht: 01-07-1974 Gemeentelijk Sportpark: 8000 Voorzitter: Jos Houben Trainer: Gerard Marsman [Opgericht: 31-07-1971 [Adelaarshorst: 11.000 Voorzitter: vacant I Trainer: Jan van Staa Opgericht: 31-07-1912 I De Luiten: 6500 I Voorzitter: Jan Pollemans I Trainer: Jan Poortvliet [Opgericht: 17-07-1963 Stadion Schoonenberg: 14.000 I voorzitter: Jan de Wit Trainer: Harry van den Ham [Opgericht: 01-07-1991 Complex Mondriaanlaan: 7000 Voorzitter: Henk de Bruijn Trainer: Lex Schoenmaker 'Pgericht: 22-05-1974 Oe Larigeleegte: 10.000 oorzitter: Chris Arlman "rainer: Henk Bodewes Drie turnsters plaatsen zich voor WK Papendal - De turnsters Hedwig van der Sluis, Sabrina van I Kirsten van den Eijk hebben zich geplaatst voor de WK in Lausan ne. Het trio voldeed tijdens kwalificatiewedstrijden in Papendal aan de gestelde normen voor deelname aan het toernooi, dat van 3® augustus tot en met 9 september duurt. De Koninklijke Nederland se Gymnastiek Bond had na de NK van Van Loy en Van der Sluis vormbehoud verlangd. Van den Eijk, die tijdens de NK geblesseerd j was, moest zich in de kwalificatiewedstrijden bewijzen. JPgericht: 01-07-1966 °e Koel: 13.000 Voorzitter; Antoine Wintels Trainer: Henk van Stee 0P9ericht: 01-07-1982 asterenk-stadion: 6857 TrJ,ï,tter: Gaston Sporre i Trainer; Jan Everse

de Stem | 1997 | | pagina 12