Debuut De Kort in hele triatlon Rayoncompetitie staat op de tocht Tom Huis wint van Niek de Koster Axel heeft wind mee tegen STEEN Talent De Bruijne klopt De Barbanson Goes poule-winnaar Yan Lare slaat hard toe in een weekend 'Zonder pech en blessures kom ik op tijd binnen' DE STEM SPORT Zaalvoetbal Sas van Gent kent flinke terugloop Axel - Drie jaar terug deed hij zichzelf de belofte. „Over drie jaar in 1997 doe ik de volledige triatlon van Almere." Dat betekent dat Wilfried de Kort komende zaterdag 16 augustus om half negen in de 'kooi' staat, gereed om met het openingsonderdeel, de 3800 meter zwemmen in het Gooimeer, te beginnen. Dat betekent dus om half vijf uit bed (hij logeert in Lelystad), een licht ontbijt en dan rich ting Almere. De veertigjarige Axelaar geeft te kennen er gereed voor te zijn. SPORTNIEUWS KORT PE STEM CLUB Feyenoord Fortuna Sittard De Graafschap FC Groningen SC Heerenveen MVV NAC NEC PSV RKC Waalwijk Roda JC Simpele zege Zeeuwse Honk Sparta FC Twente FC Utrecht Vitesse FC Volendam Willem li i i i i i WOENSDAG 13 AUGUSTUS 1997 Door Peter Snelders Sas van Gent - Het gaat niet goed met het zaalvoetbal binnen het rayon Sas van Gent. Na de neerwaartse ten dens enkele jaren geleden leek de op waartse lijn terug ingezet, toen het rayonbestuur vorig seizoen een heuse competitie met elf teams af kon wer ken. Nu lijkt de belangstelling mini maal en is de verwachting dat hoog uit zes teams in het strijdperk zullen komen. Dat is overigens nog de vraag, want op papier heeft het rayonbestuur slechts twee toezeggingen. De rayoncompetitie staat dus op de tocht. „Het loopt bepaald niet storm," zegt Fon- ny Kox, de voorzitter/secretaris van dat rayon. „In feite moesten de aanmeldingen reeds begin juli binnen zijn, maar we hebben nog maar twee toezeggingen op papier. Die aanmeldingen zijn afkomstig van Cerestar en Marinet. Daarnaast heb ik wel de mondelijke toezegging van Ben ny Sport, De Spetters, SVG en ADEG. De laatste formatie gaat hoogstwaarschijn lijk onder een andere naam verder. Dat is het zo'n beetje. Zeker is dat IZV en Het Loze Vissertje afvallen. Philippine 2 pro moveerde naar de regiocompetitie en de spelersgroepen van Ranschaert en Outo- kumpu zullen hoogstwaarschijnlijk op gaan in één team,dat onder de naam Out- okumpu zal blijven opereren. Alles bij el kaar opgeteld kunnen we maximaal op zeven ploegen rekenen. Maar dan moeten ze zich nu wel opgeven. In feite is het reeds te laat, maar via enkele kunstgre pen is het, omdat het de rayoncompetitie betreft, nog wel rond te krijgen." Zeeuws-Vlaanderen stapte dit seizoen bijna collectief over op recreatief zaal voetbal. Men wilde niet meegaan in de nieuwe indelingen van de KNVB binnen het zaalvoetbal,omdat men dan met veel verplaatsingen geconfronteerd zou wor den, maar het kostenplaatje was de be langrijkste reden die men opgaf bij de be slissing om op de recreatieve toer te gaan. De recreatieve zaalvoetballers binnen het eigen rayon zijn echter misschien zelfs wel meer kwijt dan in KNVB-verband. Volgens Fonny Kox zijn de verhoogde kosten debet aan de verminderde belang stelling. „Ik weet dat vrijwel zeker. Het is allemaal fors duurder geworden voor teams. Dat komt omdat de scheidsrech ters beter gehonoreerd worden. Dat is niet alleen bij ons in de recreatieve sfeer, maar geldt ook voor het voetballen bin nen KNVB-verband. Zaalvoetbalteams zijn meestal kleine verenigingen. Hoe minder leden je hebt, hoe duurder het per persoon wordt. Als je de zaalhuur, de re guliere afdracht en de verhoogde honore- Hng voor de scheidsrechters met slechts een kleine groep op moet hoesten, dan kom je per persoon op een flink bedrag aan contributie uit. Daardoor is men sneller geneigd om voor een andere tak van sport te kiezen." Toch koestert hij nog hoop dat het zaal voetbalrayon Sas van Gent een competi tie op poten zal zetten. „Maar men moet zich wel aanmelden. Ik heb links en rechts nog ploegen persoonlijk benaderd, maar ik blijf natuurlijk niet bezig. Het initiatief moet nu van hen komen. Met zes ploegen gaan we zeker van start. Dan spelen we wel een dubbele competitie. Dat is wel niet zo aantrekkelijk, omdat je elkaar dan vier keer ontmoet, maar het is niet anders. Is het aantal lager dan zes, dan wordt het toch een moeilijke zaak om het rayonvoetbal te handhaven. Maar laat ik niet te pessimistisch zijn. Mis schien zijn het wel meer dan zes teams." Van onze sportmedewerker „Drie jaar geleden ben ik begon nen met de trainingen. Het eerste jaar was door een aantal blessu res bepaald niet optimaal. De af gelopen twee jaar heb ik er lekker en ook echt serieus voor kunnen trainen. Nu in de week vooraf gaand is het hoofdzakelijk nog rusten en de conditie wat bijhou den. Geen zware trainingsarbeid meer. Het lichaam moet opgela den worden. De accu moet zater dagmorgen vol zitten. Wel heb ik afgelopen weekend de drie onder delen nog uitgeprobeerd, maar dan niet aaneengesloten maar op drie dagen tijd. Dat betekende 3,8 kilometer zwemmen, de daarop volgende dag 190 kilometer fiet sen en tenslotte de derde dag nog 36 kilometer lopen. Het was wel zwaar. En dan te bedenken dat het zaterdag allemaal achter el kaar moet. Gelukkig komen er berichten vanuit De Bilt dat de temperaturen wat naar beneden gaan. Als het zo warm is als het afgelopen weekend, denk ik dat er niet veel zullen aankomen. Dertig graden is gewoon van de gekke. Als voorbereiding op mijn debuut op de hele triatlon heb ik dit jaar al twee halve gedaan, in Kruiningen en Stein. Dat ging goed. Geen centje pijn. Daarnaast veel op de fiets gezeten, gelopen en ook gezwommen. Het zwem men blijft mijn zwakste onder deel. Het lopen is nog steeds mijn sterkste punt. Gelukkig begint de triatlon met het zwemmen en ein digt hij met de marathon, mijn sterkste onderdeel. Dus wat de volgorde betreft kan het niet fout gaan. In mijn hoofd heb ik de tij den, mede door informatie door jongens van mijn kaliber die Al mere al hebben gedaan. Het zwemmen moet rond het ander half uur kunnen. Voor de 180 ki lometer fietsen heb ik zes uur uit getrokken en voor de marathon vier uur. Als ik die tijden optel, kom ik op elf en een half uur. Pak de wisselingen erbij en je zit rond de twaalf uur. Dat is mijn streef- tijd. De limiet is in Almere op veertien uur gesteld. Dus dan heb ik nog twee uur speling. Het is voor mij een nieuwe uitdaging. In het leven moet je uitdagingen hebben anders wordt het een saaie boel. Samen met mijn gezin vertrekken we donderdag naar familie in Lelystad. Donderdag avond heeft oud-winnaar en ook nu weer deelnemer Frank Hei doorn een clinic over de triatlon. Daar wil ik bij zijn. Er zullen vast wel nuttige tips bij zitten. Verder heb ik hier en daar al een keer mijn licht opgestoken, ondermeer bij Omar Roels, die er ook een paar keer present was. Hij heeft me aangeraden de wedstrijd rus tig op te bouwen, zeker niet als een gek te gaan fietsen, hoewel het op dat moment misschien nog goed gaat. Ik moet wat reserves houden voor de marathon. Dat advies zal ik ter harte nemen, want ik wil in Almere lopend bin nenkomen. Dat zal ook gebeuren, althans zonder blessures of pech. Ik heb er twee jaar serieus naar toe gewerkt. Zeg maar gezaaid. Zaterdag moet er geoogst kunnen worden." Van onze tennismedewerker Aardenburg - Oostburger Andy de Bruijne plaatste zich voor de Cl-kwartfinales van het Kikkertoernooi van tennisclub SJEF uit Aardenburg. TENNIS De Bruijne is bijna 14 jaar en geldt als een groot talent. Dat on dervond ook Terneuzenaar Bas de Barbanson: 6-2, 7-6. Lastiger had Ralf Vervaet uit Biervliet het met Donovan Blackman. Via 9-7 in de tie-break van de derde set werd Vervaet winnaar. Christoph de Coninck, Geert de Bruyckere, Tom de Clerck en Vincent Koole werden C2-kwart- finalist. Bij de C35-plussers wees Fred El liott in drie sets Frank Neirynck terug. Kees Kommers bereikte de halve finale na een vlotte zege op Piet Baas. Bij de vrouwen-Cl won Annick van de Walle, on langs winnaar van het Terneu- zense Vliegende Hollander-toer nooi, de eerste set van Christian- ne Vriends. In de tweede set, Vriends stond voor met 3-1, moest de jeugdige Van de Walle opgeven wegens een enkelbles sure. UITSLAGEN MANNEN ENKELSPEL BI: kwartfinale: Sven de Cock-Tim van Veldhoven walk over De Cock. Cl. eerste ronde: Ralf Vervaet-Dono- van Blackman 3-6, 7-6, 7-6; Andy de Bruijne-Bas de Barbanson 6-2, 7-6. C2: eerste ronde: Charl van Leeuwe- Filip Rootsaert 3-6, 1-0, walk over Van Leeuwe; tweede ronde: Chris toph de Coninck-Erik Witte 6-3, 7-6; Geert de Bruyckere-Harry Riemens 0-6, 6-2, 6-1; Tom de Clerck-Arno Maenhout 7-6, 2-6, 6-2; Vincent Koole-Erwin Hermans 6-3, 6-1. C 35+: eerste ronde: Fred Elliott- Frank Neirynck 3-6, 6-3, 6-2; tweede ronde: Kees Kommers-Piet Baas 6-0, 6-2. Dl: eerste ronde: Robin van Hal-Ni- co Scherbeijn 6-3, 7-5; Wesley van r Wilfried de Kort: „Ik heb er twee jaar serieus naar toe gewerkt. Zeg maar gezaaid. Zaterdag moet er geoogst kunnen worden. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE TENNIS Noord-Patrick van Morrelgem 1-6, 6-1, 6-0; E. de Regt-M. de Schepper 4-6, 7-5, 6-3; Patrick Goethals-Jean de Clerck 4-6, 6-4, 6-3; tweede ron de: Dwight van Hulle-Davy de Waal 6-3, 6-0. D2: eerste ronde: Björn Obrie-Arno Boutens 6-0, 6-1; tweede ronde: Niels van Heelsbergen-Arjan Quaak 6-2, 6-3. D 35+: eerste ronde: D. Naessens-J. Paridaen 6-1, 7-5; J. Jacob-E. Rijcke 6-1, 4-6, 6-4. DUBBELSPEL BI: eerste ronde: Bierings/IJsebaert- De Cock/Dobbelaere 1-6, 6-4, 6-1; halve finale: Bierings/IJsebaert-Van Veldhoven/Gorthmanns walk over Bierings/IJsebaert. Cl: eerste ronde: Nelis/De Lange- Boender/Baas 6-2, 6-3; Sin- ack/Fliers-Koole/Stellenaar 6-2, 7-5; Trapman/De Clerck-Witte/Simpel- aar 7-5, 6-0. Dl: eerste ronde: Brakman/Van Hal- De Lille/Blomme 6-2, 6-2; De Jon ge/Van Iwaarden-Quaak/Schram 6- 0, 6-1; De Coninck/IJzerman- Baart/De Kam 6-2, 6-2. VROUWEN ENKELSPEL Cl: eerste ronde: Carina van Tigge- len-Ria Sterrenberg walk over Van Tiggelen; Christianne Vriends-An- nick van de Walle 2-6, 3-1, walk over Vriends. C2: eerste ronde: Sharon de Witte- Edith Rompa 6-1, 6-2; Nathaly de Paepe-Marie-Rose van Hulle 6-2, 6- 0; Annoeska Willemsen-Annick van de Walle walk over Willemsen. Dl: eerste ronde: Evelien Kunst-An- nemarie van Loo 4-6, 6-3, 6-1; Sha ron de Witte-W. Roeffen 6-0, 6-1; N. Rooijen-A. Swieringa 6-0, 6-0. DUBBELSPEL D 35+: eerste ronde: Van Geel/Lips- Risseeuw/Gelauf 6-3, 6-3. GEMENGDDUBBELSPEL Cl: eerste ronde: De Coninck/Van Hulle-De Jonge/Huygens walk over De Coninck/Van Hulle; De Paepe/De Paepe-Van Meulebroeck/Dhont 6-0, 7-5. C 35+: eerste ronde: De Looff/De Looff-Van Eenennaam/yan Eenen- naam6-l,7-6. Dl: eerste ronde: Cijsouw/Cijsouw- Van Noord/Van Noord 6-4, 6-1. Van onze tennismedewerker St.Jansteen - Tom Huis bereikte de halve finales in de B van het zestiende Smash ABN/AMRO tennistoernooi in St.Jansteen. DUBBELSPEL C: eerste ronde: d'Hooghe/Van Goet- hem-Dutree/De Jonge 7-5, 5-7, 6-4; kwartfinale: Heireman/Van Poucke- Roegiers/Versprille 6-2, 4-6, 6-0. Dl: kwartfinale: Billiet/Van Goet- hem-Hollestelle/Van Pamelen 6-4, 6- 3. D 35+: eerste ronde: Koen/Stam-Ag- terhuis/Van Kerkhoven 6-2, 6-3. D2/E: eerste ronde: Van den Berg/Vlassnrood-Van Kerkho ven/Van Wolvelaer 6-4, 6-0. VROUWEN ENKELSPEL D2/E: eerste ronde: J. Hamelink-J. Donze 7-5, 6-0. DUBBELSPEL Dl: eerste ronde: Blommaert/Van de Voorde-Bosman/Van Hoye 4-6, 6-1, 7-5. GEMENGD DUBBELSPEL Dl: eerste ronde: Ferket/Claassens- Van Dierendonck/Van Dorsselaer 5- 7, 6-4, 6-0. De speler van TC Hulster Am bacht versloeg Clingenaar Niek de Koster in twee sets: 6-3, 7-5. Huis moet in de halve finale aan treden tegen de als eerste ge plaatste Ronald van Remortel. Mare Matthijs uit Koewacht won op het C2-schema met duidelijke cijfers van Johan Heye. Vervol gens gooide Toine Bun roet in het eten voor Matthijs. De plaatselij ke favoriet won met 6-4, 6-2 en werd zodoende de eerste halve fi nalist in deze klasse. Hij treft schema-aanvoerder Filip de Smet of Alain Joos. Dl-favoriet Peter van Hal teren werd kwartfinalist via een zege in drie sets op Rein Dreesman. Eerder boekte Dreesman, organi sator in St.Jansteen, wel een fraaie overwinning op Mark Triest. Ook Eddy van Pamelen schaarde zich bij de laatste acht, door een zwaarbevochten zege op Rob Lammerts. Bij de D 35-plus- sers kende favoriet Wil de Roeck geen problemen met Antoine Ro- drigo. Op het dubbel-C-schema maak ten Filip Heireman en Nicolas van Poucke, van De Zilveren Klomp uit De Klinge, een eind aan de illusies van Roe- giers/Versprille. De Belgen won nen in drie sets en plaatsten zich voor de halve finales. UITSLAGEN MANNEN ENKELSPEL B: eerste ronde: Tom Huis-Niek de Koster 6-3, 7-5. C2: eerste ronde: Mare Matthijs-Jo han Heye 6-2, 6-4; kwartfinale: Toi ne Bun-Mare Matthijs 6-4, 6-2. Dl: eerste ronde: Rein Dreesman- Marc Triest 6-7 (5-7), 6-2, 6-2; Erwin Claassens-Honny van Dorsselaer 6- 7, 7-6, 6-3; tweede ronde: Peter van Halteren-Rein Dreesman 4-6, 6-4, 6- 1; Eddy van Pamelen-Rob Lammerts 7-6, 6-7, 6-3. D 35+: tweede ronde: Wil de Roeck- Antoine Rodrigo 6-2, 6-1. D2: eerste ronde: Peter Saman-Ste- ven Donze 6-3, 6-3; Mare Bruinings- P. Brasser 6-0, 6-1; Patrick de Roeck-Danny der Weduwe 6-1, 7-5; M. Vernimmen-H. Minnaert 3-6, 6-3, 6-2. Van onze voetvalmederwerker Nieuwdorp - Eersteklasser Goes is de eerste poule-winnaar geworden op het gisteren begonnen toernooi om de Borsele Sloepoort Cup. Goes zette eerst derde klasser Vlissingen opzij (3-0) en trok daarna ook aan het langste eind tegen de zaterdagtweedeklasser Oostkapelle (3-1). VOETBAL Vlissingen hield aanvankelijk goed stand tegen de club van Hugo Barends, maar kon toch niet verhinderen dat kort voor het verstrijken van de eerste helft (25 minu ten) Ron Brusket doeltref fend afrondde na een knappe solo. Na de hervatting zorgde Eric de Groene met twee treffers voor de 3-0-eindstand. Vlissingen moest het daarna opnemen tegen Oostkapelle, dat door Wilfred Schipper aan de leiding kwam. Jean-Paul Mulder verhoogde met twee doelpunten de mar ge tot 3-0. Abdoe Ben Khedor bepaalde de eindstand op 3-1 voor Oostkapelle. In het duel tussen Goes en Oostkapelle opende Eric de Groene de score. De Goese uitblinker trof kort daarop de paal. 3Jean-Paul Mulder bracht de balans in evenwicht (1-1), maar via benutte strafschop pen door Eric de Groene en Ron Brusket (3-1) kon Goes zich gaan opmaken voor de finalereeks die zaterdag wordt gespeeld. Al eerste tegenstander treft Goes dan Hoek. Van onze atletiekmedewerker Zwijndrecht/Passendale - Terese van Lare kende een bij. zonder succesvol weekend. De inwoonster van Sluis pakte twee keer de winst op een duatlon. Op zaterdag was bet raak in het Belgische Zwijndrecht (7 kilometer lopen, 36 kj. lometer fietsen en 3,5 kilometer). Het was zwaar in tropisch Zwijndrecht waar het looppar- cours door het losse zand ging en 24 keer een rode kaart voor stayeren werd uitgedeeld. Het werd een duel tussen Van Lare en haar jonge 21-jarige oppo- nente Saskia van Overmeire, dat tot bij het ingaan van de laatste kilometer onbeslist was. Toen pas kreeg van Lare de Bel gische er onder. Haar tijd was 1.43.57. Erwin Naessens werd totaalwinnaar in 1.25.19. Johan den Boer uit Bergen op Zoom kwam als 28e in 1.39.23 uurovej de meet. Een dag later bond Van Lare in het Belgische Passends- le de strijd aan met ex-Belgisch kampioene wielrennen Josianne Vanhuysse. Ook hier met als af. standen 8 kilometer lopen, 44 kilometer fietsen en 4 kilometer lopen was de Sluise de sterkste. Haar winnende eindtijd was l uur 14 minuten en 27 seconden, De 42-jarige Vanhuysse noteer de 2.18.47. De totaalwinst was voor de 22-jarige Belg Olivier Cardoenin 1.48.22. Ronaldo krijgt sterallures Osaka - Ronaldo krijgt sterallures. De spits verliet gisteren in Osa ka na vijf minuten de persconferentie van het Braziliaanse eftal, Hij was gekrenkt in zijn trots, omdat hij werd genegeerd door de media-vertegenwoordigers, die alleen oog hadden voor bondscoach Zagalo en aanvoerder Dunga, die in de Japanse competitie speelt. Winst Haarhuis en Siemerink New Haven - Paul Haarhuis en Jan Siemerink wonnen in de eerst eronde van het tennistoernooi van New Haven. Haarhuis versloeg de Zweed Magnus Norman. Siemerink behaalde een zwaar be vochten zege op de Oezbeek Oleg Ogorodov: 7-6 4-6 6-1. New Haven. Mannen, 2,1 miljoen gulden. Eerste ronde: Haarhuis (Ned) - Norman (Zwe/12) 6-3 6-2, Siemerink (Ned/16) - Ogorodov (Oez) 7-6 4-6 6-1, Rusedski (GBr/11) - Wessels (Ned 6-3 6-2, Mamiit (VSt) - Wibier (Ned) 6-2 7-5, Spadea (VSt) - Kucera (Tsj/15) 6-3 6-2, Gambill (VSt) - Dewulf (Bel) 7-6 7-5. Indianapolis. Mannen, 2 miljoen gulden Eerste ronde: Bjorkman (Zwe) - Smith (Aus) 6-2 7-6, Roux (Fra) - Sabau (Roe) 6-1 6-2, Novak (Tsj) - Tillstrom (Zwe) 6-4 6-7 6-1, Ryan (Isr) - Kin- near (VSt) 7-6 6-7, Agassi (VSt) - Sanguinetti (Ita) 6-2 4-6 6-4, Ferreira (ZAf/10) - Tebbutt (Aus) 6-4 6-3, Larsson (Zwe/16) - Nestor (Can) 6-16-4, Stoltenberg (Aus) - Ondruska (ZAf) 6-2 7-6, Damm (Tsj) - Golmard (Fra) 6-1 6-1, Ulihrach (Tsj) - Flach (VSt) 6-4 7-5, Weidenfeld (Isr) - Godwin (ZAf) 3-6 6-4 6-3, Stafford (ZAf) - Radulescu (Dui) 6-4 7-5, Merklein (VSt) - Haas (Dui) 3-6 6-1 6-3, Campbell (VSt) - Karbacher (Dui) 6-4 4-6 6-2, Champion (VSt) - Bryan (VSt) 6-4 5-7 6-2, Boetsch (Fra) - Reneberg(VSt 6-2 6-4. WCS legt schadeclaim bij AZ neer Gouda - De spelersvakbond WCS heeft namens vier AZ-spelers een schadeclaim van 20.000 gulden bij de Alkmaarse eerste-divi- sieclub neergelegd. Vrijdag bepaalde de arbitragecommissie van de KNVB dat AZ de door trainer Wim van Hanegem naar tweede elf tal verbannen Danny Hesp, Mark Snijders, Kenan Dormusogluen Hamisi Amani-Dove weer moest toelaten bij de training van de A- selectie. Het kwartet moest maandag echter apart van de spelers groep een training afwerken. „Daar maken we geen probleem van," aldus een woordvoerder van de WCS. „Die jongens hadden zondag gevoetbald en liepen maandag apart van de groep uit." Wat de WCS wel stak, w^s dat de vier niet voor de gp^anjeflJijJpLPjaal- tijd werden uitgenodigd. 0U-' IS Ruud Hesp eerste doelman Barcfëldiïa'- Barcelona - Ruud Hesp wordt de eerste doelman van FC Barcelona in de komende maanden. De ex-doelman van Roda JC schuift een plaatsje op, omdat Vitor Baia twee a drie maanden uit de roulatie zal zijn. Baia onderging gisteren een knie-operatie. Trainer Ancelotti langer bij Parma Parma - Carlo Ancelotti heeft zijn contract als trainer van Parma I met twee jaar verlengd. De oud-international tekende bij tot de zo mer van 2000. Zijn verbintenis liep aan het einde van het komende j seizoen af bij de Italiaanse club uit de Serie A. Andersson even terug bij IFK Göteborg Gothenburg - Twee maanden geleden werd Andreas Andersson 1 verkocht aan AC Milan. Vandaag staat hij in de aanval van zijn ou-1 de club IFK Göteborg in de wedstrijd tegen Glasgow Rangers in de j voorronde van de Champions League. Andersson nam in zijn con tract met AC Milan de clausule op dat hij die wedstrijd nog voor IFK mocht uitkomen. Bond verklaart Tirana kampioen Tirana - De tuchtcommissie van de Albanese voetbalbond heeft gis-1 teren Tirana tot landskampioen uitgeroepen. De beslissing via de bestuurstafel was noodzakelijk, omdat tegenstander Flamurtari zondag tijdens de beslissende titelwedstrijd het veld had verlaten bij een 1-0-achterstand wegens het niet toekennen van een penalty. Ruddock zes weken uitgeschakeld Liverpool - Neil Ruddock, de bepaald niet zachtzinnige verdediger I van Liverpool, is minimaal zes weken uitgeschakeld. De centrale man van The Reds moet geopereerd worden aan zijn knie. Een kijk operatie moet uitwijzen of het kraakbeen is beschadigd. De transfervrije John Barnes gaat van Liverpool naar West Ham I United. West Ham heeft ook een akkoord bereikt met verdediger David Unsworth van Everton. Verwacht wordt dat de clubs aan het einde van de week ook overeenstemming bereiken. Van onze sportmedewerker Terneuzen - Axel won gisteravond in een vriendschappelijk treffen ietwat ge flatteerd met 0-2 van STEEN. Philippi ne verraste met een 2-1-zege op AZW en Sluiskil-Aardenburg was een duel met erg veel treffers: 5-4. Hulsterloo verloor in een evenwichtig treffen door een verdedigingsfout met 1-2 van Vogel waarde. STEEN-AXEL 0-2 - Een ietwat geflatteerde nederlaag. In de eerste helft had STEEN het beste van het spel, maar de club liet enkele uitstekende scoringskansen liggen. Na de pauze had Axel een licht overwicht en kwam het een kwartier voor tijd goedkoop op voor sprong door een eigen doelpunt van Marti de Nijs. Twee minuten voor tijd bepaalde Tristan van de Acker de eindstand op 0-2. PHILIPPINE-AZVV 2-1 - De openingsfase was voor AZW. Daarna was het spelbeeld meer evenwichtig. In de tweede helft opende Philippine sterk en kwam de club op voor sprong via Ostar Dieleman na voorbereidend werk van Dethlef Pieters. Laatstgenoemde liet even later alleen voor de AZVV-doeiman 2-0 noteren uit een dieptepass van Daniël Schieman. Daarna kreeg AZW wat meer greep op de wedstrijd en scoorde Gerben Steijaert de aansluitende treffer. Aan de basis van dat doelpunt stond Theo Hanny. SLUISKIL-AARDENBURG 5-4 - Een aan trekkelijke en open wedstrijd met een wisse lend spelbeeld. Sluiskil was de iets betere ploeg en drukte dat uit in een 2-0-voor- sprong door doelpunten van Arjan de Meij en Michel Cillekens. Via Martin Dieleman werd het 2-1, waarna Dominique Verlinde de ruststand op 3-1 bepaalde. Frans van Dongen liet na de pauze 3-2 noteren. Daarna liep Sluiskil uit naar 5-2 door Martin van de Bossche en Tony Helskens. Robby van de Wijnckel legde met twee treffers de 5-4- eindstand vast. HOOFDPLAAT-TERNEUZEN 2 3-0 - Ter- neuzen trad aan met een combinatie van het tweede en derde team. Dat belette de forma tie niet om in de openingsfase het spel te dic teren. Daarna nam Hoofdplaat het initiatief over en liep voor de pauze uit naar 2-0 door goals van Martin Scherbeijn. In de tweede helft was Hoofdplaat vrijwel steeds de betere ploeg. Marco van Waes bepaalde de eind stand op 3-0. HULSTERLOO-VOGELWAARDE 1-2 - De eerste helft had een gelijkopgaand karakter. In die fase nam de thuisploeg de leiding via Artan Kulludra. Na rust was Vogelwaarde iets sterker en kwam verdiend op gelijke hoogte via Mi- chaël van Esbroek. Die stand gaf de juiste krachtsverhouding weer, maar enkele minu ten voor tijd leed de thuisploeg knullig bal verlies en kon Harold de Rijk 1-2 scoren. RIA-ZAAMSLAG 1-3 - In de eerste vijfen veertig minuten waren beide teams aan el kaar gewaagd. De 1-1-ruststand was een juiste indicatie van het vertoonde spel. Door Alex Meijer kwam Zaamslag op voorsprong, waarna Ardian Lekaj de gelijkmaker liet no teren. Na rust was Zaamslag iets slagvaardi ger en zag Alex Meijer twee keer scoren. TERHOLE-SCHOONDIJKE 1-2 - Het spel beeld in de eerste helft was evenwichtig. In die fase nam de thuisploeg de leiding door een verzilverde strafschop van Giovanni Verbraeken. Na rust begon de conditie een woordje mee te spreken. Daarin kwam de nog maar kort in training zijnde thuisploeg tekort. Schoondijke werd dan ook steeds terker en boog de achterstand om in een 1-2-winst door goals van Robin de Waele en Michel den Doelder. HEINKENSZAND-DAUWENDAELE 0-2 - Heinkenszand verdiende op basis van het vertoonde meer dan deze 0-2-nederlaag. Maar de thuisploeg liet verschillende goede scoringskansen onbenut en zag Dauwendae- le wel twee keer scoren. Na vijf minuten opende Leonhart de score en in de 84e mi nuut liet Francis 0-2 aantekenen. Opgericht: 18-02-1900 Amsterdam Arena: 51.200 Voorzitter: Michael van Praag Trainer: Morten Olsen Opgericht: 19-07-1908 Stadion Feyenoord: 52.000 Voorzitter: Jorien van den Herik Trainer: Arie Haan Opgericht: 01-07-1968 De Baandert: 13.000 Voorzitter: Eric Bouwmeester Trainer: Pim Verbeek Opgericht: 01-02-1954 De Vijverberg: 10.900 Voorzitter: Hylke Enzerink Trainer: Fritz Korbach Opgericht: 16-06-1971 Oosterpark: 16.500 Voorzitter: Wim Entzinger Trainer: Wim Rijsbergen Opgericht: 01-06-1977 Abe Lenstra Stadion: 13.750 Voorzitter: Riemer van der Velde Trainer: Foppe de Haan Opgericht: 01-05-1902 De Geusselt: 10.000 Voorzitter: Benoit Wesly Trainer: Frans Körver Opgericht: 19-09-1912 Fujifilm-stadion: 17.000 Voorzitter: John Peek Trainer: Herbert Neumann Opgericht: 01-07-1981 De Goffert: 22.500 Voorzitter: Hans van Delft Trainer: Jim Calderwood Opgericht: 31-08-1913 PSV-stadion: 30.000 Voorzitter: Harrie van Raaij Trainer: Dick Advocaat Opgericht: 26-08-1940 Sportpark Olympia: 6100 Voorzitter: Jan Snoeren Trainer: Peter Boeve Opgericht: 27-07-1914 Sportpark Kaalheide: 21.000 Voorzitter: Theo Pickée Trainen Martin Jol Van onze honkbalmedewerker Terneuzen - Het Zeeuwse Honk heeft op eigen veld een gemakkelijke overwinning geboekt op Blue Jays. De Ter- neuzense honkballers zege vierden met 28-7 en bleven daardoor koploper in de der de klasse van de Belgische competitie. Het grote verschil in dit duel was de slagkracht. Maakten de mannen van Het Zeeuwse Honk veel hits, de equipe uit Jodoigne kwam nauwelijks aan rake slagen toe. Dit mede door goed gooien van pitcher Gilbert van Lamoen. »s slagman deed Van Lamoen het eveneens uitstekend. Twee keer sloeg hij een home run, waarbij één keer ahe honken bezet waren. luw Hooy en Ferley Anastasia slaagden er eveneens in de bal buiten de afrastering te jagen Mede door deze rake klappen werd Blue Jays al snel op een fikse achterstand gezet op sportpark Oude Vaart in Ter neuzen. Opgericht: 01-04-1888 Spangen: 13.000 Voorzitter: Peter van der Burg Trainer: Hans van der Zee Opgericht: 01-07-1965 Oiekman Stadion: 16.000 Voorzitter: Cees Anker Trainer: Hans Meyer Opgericht: 01-07-1970 Galgenwaard: 13.500 Voorzitter: Hans~He«emans- Trainer: Ronald Spelbos Opgericht: 15-06-1984 Nieuw Monnikenhuize: 10.691 Voorzitter: Karei Aalbers Trainer: Henk ten Cate Opgericht: 01-06-1920 Sportpark Sportlaan: 8000 oorzitter: Willem Westendorp •rainer: Dick de Boer Opgericht: 12-08-1896 W'Hem "-stadion: 14.700 voorzitter: Hans Vullings Trainer: Co Adriaanse

de Stem | 1997 | | pagina 8