4Ik moet weer respect afdwingen9 PSV heeft zijn spits gevonden DE STEM Vos en Picun in basis bij Feyenoord Rc UITSLAGEN standen Patrick Kluivert vreest fluitconcerten bij spelen in Nederlands elftal Contracten met Canal+ blijven doorn in oog tleet Erwin Si Bauwens ongen Veertien clubs beraden zich over verzet 'Peter Möller is een kruising tussen Eijkelkamp en Meijer' sportnieuws korll Italië en Turkije naar WK volleybal Michael Laudrup bij Deense selectie Hemiing Berg naar Manchester United NOCNSF werkt samen met Zuid-Afrika Litmanen in Finse selectie Blaudzun naar ploeg Godefroot Noord-Europeanen willen EK in 2008 )ËSTEM Erik Hulzebosch naar Oostkapelle Den Bosch trekt twee Amerikanen aan De Wolf middelpunt machtsstrijd Terneuzen wint ruim van Breskens Vrii Het nieuwste model uit de HP NetServer Serie: de HP NetServer LD Pro Bel voor meer informatie: (0161)43 28 55 Uw partner In automatisering Lange Bunder 5 - 4854 MB BAVEL Sport Van onze verslaggever Botterdam - Afgaande op de trainingspartij van gistermor gen lijkt het er sterk op dat Feyenoord-trainer Arie Haan morgenavond in de eerste wedstrijd tegen FC Jazz weer gebruik zal kunnen maken van de Uruguyaan Fernando Picun, Henk Vos krijgt in de punt van de aanval zo goed als zeker de voorkeur boven de Ier David Conolly. De eerste van twee kwalificatie wedstrijden tegen de Finse lands kampioen, met als inzet deelna me aan de Champions League, leeft nog niet erg in Rotterdam. „We rekenen op zo'n 15.000 be zoekers," meldde senior manager Fred Blankemeijer. „Het is ten eerste veel te warm en ten tweede weten de meeste mensen niet eens hoe groot de belangen zijn, een hoop denken dat we al in de Champions League zitten. En denk je dat ze weten dat de ver liezer in de UEFA-beker terecht komt? Ben je gek, je wordt toch helemaal tureluurs van al die wedstrijden van tegenwoordig." Arie Haan wilde daags voor de persconferentie nog niets kwijt over woensdag. Maar aangezien hij steeds met het koppel Cruz- Vos werkte, terwijl Conolly met onder meer ook Bosvelt, Tati en Korneev op het bijveld trainde met Haans assistenten, lijkt de keuze voor Vos al gemaakt. De Roosendaler maakte afgelopen zaterdag tegen Lazio Roma na de pauze ook een aanmerkelijk bete re indruk dan de kleine Ier voor rust. Fernando Picun had ondanks een amper een week eerder opgelo pen breuk in zijn hand tegen La zio al willen spelen. Gisteren trainde de ranke Uruguayaan, met een manchet plus daaronder gips om de hand, volop mee. „Ik ben fit. Mijn hand doet soms nog wel een beetje pijn, maar dat is niet erg. Ik kan en wil spelen," zei hij in al behoorlijk Nederlands. Arie Haan hield de boot af. „Je hebt gezien dat hij heeft meege- traind. Maar of hij woensdag speelt, dat zeg ik nu nog niet." De wedstrijd begint woensdag om 20.00 uur, scheidsrechter is de Italiaan Alfredo Trentalange. Vanwege de geringe belangstel ling tot nu toe lijkt een recht streeks verslag op de televisie uitgesloten. Van onze verslaggever Milaan - Patrick Kluivert trad maandag weer eens in de openbaarheid, hij tekende een contract van miljoenen en sprak over de toekomst. Over Nederland tegen België, begin september bijvoorbeeld. „Ik wil weer gewoon normaal voor Oranje spelen," zei hij letter lijk. Of Patrick Kluivert zich straks in ternational mag noemen, is een onderwerp van publieke discus sie. Waar ook bondscoach Hid- dink zich in heeft gemengd, zon der ja of nee te zeggen. De vedette kwam recentelijk meerdere keren in aanraking met justitie. Is hij nog geloofwaardig genoeg om voor zijn land op te treden? Kluivert ziet geen belemmering, maar vreest de reactie van het pu bliek. Dat gaf hij eerlijk toe. „Ooit was ik het publiekshevelingetje. Die tijd is voorbij. Er is nu een pe riode aangebroken, waarin ik niets goed meer kan doen. Ik vind dat men mij moet beoordelen op mijn voetbalcapaciteiten. Waar om met andere zaken naar de pu bliciteit wordt gestapt, begrijp ik ook niet. Het maakt het voor mij wel moeilijk. Ik zal nu weer res pect moeten afdwingen." De speler van AC Milan tekende gisteren een miljoenencontract, in principe voor onbepaalde tijd, bij het sportmerk Adidas. Dat ziet in hem het idool van de toekomst, het voorbeeld voor de jeugd, de man die de grote prijzen gaat bin nenhalen. De discussie over zijn gedrag buiten de lijnen speelt kennelijk slechts in Nederland. Zelfs in Italië, het nieuwe land, laat men de pikante details buiten beschouwing. Een nieuw begin, dat is wat Klui vert wil. „Misschien kan het sa mengaan. Ook Milan heeft een moeilijke tijd achter de rug. Alle bei willen we opnieuw beginnen. Wat is gebeurd, wil ik zo snel mo gelijk vergeten. Gelukkig heb ik in de voorbije maanden veel steun gehad van mijn vriendin. Samen met haar en die kleine heb ik me er door gesleept. Maar of het ge makkelijk was? Nee, het is lekker nu in een andere omgeving te zijn." Hij was de jongen die op zeer jeugdige leeftijd de finale van de Champions League van Ajax te gen AC Milan besliste. Die Oranje via de barrage in Liverpool tegen Ierland naar de eindronde van de Europese titelstrijd schoot. Dat was hij. Nu is hij de man van het auto-ongeval met dodelijke afloop in 1995, van een uit de hand gelo pen stapavond met seksuele esca pades in de afgelopen zomer. Be schuldigd van verkrachtig, maar niet vervolgd. Hij kent de consequenties. „Mijn imago heeft een deuk opgelopen, dat begrijp ik ook wel. Misschien moet ik daarop inspelen, ook bui ten het veld. Daarover overleg ik met mijn advocaat. Verder is het afwachten. Maar word ik straks uitgejouwd, als ik met Oranje speel, dan heb ik een probleem. Dan wordt het heel moeilijk. Ik heb het eerder meegemaakt." Het is, zégt hij ten overvloede, geen pretje. Misschien is specule ren op een goede afloop, straks te gen België in Rotterdam, hopen tegen beter weten in. „Dat die reactie komt, daarop kan ik eigen lijk vergif innemen. Er beginnen er tien te fluiten en de rest gaat meedoen. Ze nemen het klakke loos over. Dat is zo gemakkelijk. Ik houd er in elk geval serieus re kening mee. Aan de andere kant Door Henk Mees Zeist - De scheiding der geesten binnen de eredivisie kwam gis teravond alleen buiten de eerste vergadering betaald voetbal van het nieuwe seizoen aan het licht. Vertegenwoordigers van veer tien clubs kropen van te voren apart samen om zich te buigen over eventueel verzet tegen de vier afzonderlijke tv-contracten van Canal+ met Ajax, Feye noord, PSV en Vitesse. Tijdens de besloten vergadering bleven de rijen van de eredivisie gesloten. „Hebben die veertien bij elkaar gezeten? Dat verbaast me, ik weet nergens van," rea geerde Ajax-voorzitter Michael van Praag, die tevens sectiebe stuurslid betaald voetbal is. „Tijdens de vergadering heeft alleen Gaston Sporre (voorzitter van FC Zwolle) vragen gesteld over de tv-contracten. Hij heeft er niet bij gezegd namens wie. Die vragen zullen door de Eredi visie NV worden beantwoord." Mogelijke conflictstof die opge sloten ligt in de tv-contracten werd daarmee doorgeschoven naar een ook alweer besloten vergadering van de Eredivisie NV. De clubs uit de eerste divisie zijn dan niet vertegenwoordigd en moeten wachten op ant woord. De meeste tijd in Zeist werd gis teravond besteed aan de wanor- delijkhedenregeling. Het in het voorjaar aangetreden sectiebe- stuur heeft zijn goede bedoelin gen verpakt in een bundel nieu we plannen, die tot een verbete ring van het supportersbeleid bij de clubs moet leiden. De clubs gingen er gisteren unaniem mee akkoord. Bij vorige gelegenhe den kwam het nog al eens voor dat sommige clubs aangekondig de maatregelen te ver vonden gaan en tegen stemden. Zondag worden de burgemees ters van de plaatsen met betaald voetbal gepaaid met een bezoek- weet ik ook dat veel mensen ach ter mij staan. Supporters die me hebben gesteund, brieven ge schreven. Dat is een enorme steun geweest." Hij is net 21 jaar geworden. Werd twee keer landskampioen, won de Europa Cup voor landskampioe nen, Supercups, zelfs de wereld beker. In november 1994 debu teerde hij voor het Nederlands elf tal, tegen Tsjechie (0-0), als ver vanger van Youri Mulder. Veer tien keer kwam hij tot nu toe uit voor de nationale elf, vijf keer scoorde hij. „Ik heb niet overwo gen tijdelijk te bedanken. Over een jaar is het wereldkampioen schap. Ik wil er graag bij blijven." Met de bondscoach heeft hij er nog niet over gesproken. „Nee, ik zou niet eens weten wanneer ik voor het laatst contact heb gehad met Hiddink. Ik had wel een tele foontje van hem verwacht, maar dat is niet gekomen." Wel liet Hiddink al weten dat hij hoe dan ook een moeilijke beslissing moet nemen. In Zeist weet men dat de keuze veel stof zal doen opwaaien, hoe die ook zal luiden. Kluivert wacht af. „Mijn mening is dat het om het team gaat. De spelers die het beste zijn, moeten worden ge kozen. Ik denk dat ik daar bij hoor. Ik eis het niet, maar ik denk het." Als Hiddink anders denkt? „Ik zou daar wel begrip voor heb ben. Maar ik zou het ook een vre selijke situatie vinden. Dan wordt het voor mij moeilijk te komen als-ie me weer nodig heeft." Kluivert verliet Nederland eind vorig seizoen met een blessure. Nu zegt hij weer op '80 procent' te zit ten. Vorige week debuteerde hij voor Milan, tijdens een toer door Brazilië. „Ik ga er vanuit binnen kort weer helemaal fit te zijn. Str aks bij het begin van de competi tie moet ik er staan. In de spits met Weah. Als kleine jongen was ik al fan van deze club, wilde ik in het voetspoor treden van Gullit en Van Basten. Dat het maar een schitterend seizoen mag worden. Voor mij en voor Milan. Dat is heel belangrijk." Kluivert met een berg schoenen van Adidas, waarmee hij gisteren een miljoencontract sloot. je aan de Amsterdam Arena. Op de dag dat PSV en Roda JC om de Johan Cruijff Schaal spelen, krijgen ze te horen wat de KNVB en clubs beogen om de veiligheid in de stadions te bevorderen. Het is grotendeels een verfijning van de bestaande maatregelen, be doeld om tot een actievere sa menwerking van KNVB en clubs te komen. Ook de burgemeesters zal worden gevraagd mee te wer ken. „Bedenkelijk, ook burgemees ters zullen discipline moeten to nen bij de bestrijding," reageer de interim-voorzitter Henk Ke- sler op de rapportage dat 9 van de 119 strafzaken vorig seizoen niet konden worden behandeld, omdat informatie van de burge meester uitbleef. Dat was twee keer het geval bij thuiswedstrij den van Feyenoord, ondermeer toen de spelersbus van Ajax werd bekogeld. Van Praag, bestuurslid belast met veiligheidszaken bij de KN VB, heeft zich voorgenomen in zijn nieuwe functie binnenkort eens met burgemeester Peper van Rotterdam te gaan praten. „Ik vond destijds al dat Feye noord aan die bekogeling van de spelersbus niets kon doen," al dus Van Praag. „Waar het om draait, is dat een groot aantal burgemeesters onvoldoende ver trouwen heeft in de organisatie van de clubs bij wedstrijden. Dat imago, dat wantrouwen, moeten we zien weg te nemen. Met de plannen die we hebben, hopen we dat de angst bij de burge meesters minder wordt. Zodat we minder met uitstel en verbo den voor bepaalde tijdstippen te maken krijgen. Dat vertrouwen moeten we nu zien te kweken." Door Jaap Bakker Eindhoven - Vlak voor het sluiten van de grenzen in Europa heeft PSV zijn nieuwe spits gevonden. Peter Möller (25) is zijn naam, aan het maken van doelpunten dankt hij in Denemarken zijn faam. Wat voor speler het is? „Een kruising tussen René Eijkelkamp en Erik Meijer," sprak Frank Arnesen met trots over de zesvoudige international, die zijn club van Bröndby IF heeft overgenomen. De directeur voetbal van PSV schuwde gisteren niet de loftrompet te steken. „Möller is precies de speler die we in onze huidige selectie niet hadden. Een fysiek sterke speler voor in de punt van de aanval. En hij scoort nog gemakkelijk ook." Arnesen had het even somber ingezien, be kende hij gisteren. PSV geraakte de afgelo pen weken in de problemen door de langduri ge blessure van Luc Nilis en zag tot overmaat van ramp ook Gilles de Bilde in de lappen mand belanden. Vooral de blessure van De Bilde maakte de kwetsbaarheid van PSV duidelijk. Geen spe ler kon de rol van diepe spits overnemen, de zoektocht naar een geschikte spits - 'een stand-in voor De Bilde', aldus voorzitter Van Raaij - leverde steeds maar niets op em de heimwee naar de vertrokken Eijkelkamp (Sehalke 04) werd voelbaar. Intussen begon de tijd te dringen door het na deren van de datum van 15 augustus, de dag waarop spelers bij de UEFA moeten zijn aan gemeld, willen ze nog mee mogen doen in Eu ropese wedstrijden. „Maar vorige week woensdag kreeg ik vanuit Denemarken de informatie dat Peter Möller bij Bröndby zou mogen vertrekken. Bij het verlengen van zijn contract heeft hij vorig seizoen met de club afgesproken dat hij na 1 juli dit jaar weg mocht als hij zich elders kon verbeteren. We hebben toen meteen actie on dernomen, want we moesten nog sneller zijn dan 15 augustus. Bröndby speelt woensdag (morgen) namelijk tegen Dynamo Kiev in de voorronde van de Champions League. Als Möller had meegedaan, hadden wij hem niet meer mogen inzetten in Europese wedstrij den." Gisteren kon Arnesen opgelucht ademhalen. In Denemarken kwam hij met de speler een contract voor vier seizoenen overeen. De transfersom werd op, naar verluidt, 3,5 mil- De Deen Peter Möller bij aankomst op Eindhoven Airport, foto ton van de meulenhof joen gulden bepaald. Of Möller het waard is, zal moeten blijken, maar zijn staat van dienst is indrukwekkend. Zeker voor een speler die in Nederland een nog onbeschreven blad is. Zo schoot en kopte hij op de eerste drie speel dagen van de nationale competitie alweer vijf maal raak. Möller maakte zeven jaar geleden namens AaB Aalborg zijn debuut op het hoogste ni veau in eigen land. In 1992 en '93 werd hij na tionaal topscorer met respectievelijk 17 en 20 doelpunten. Daarna raakte zijn carrière in het slop. „Ik was nog jong en alleen maar voorspoed gewend. Het was blijkbaar tijd dat ik ook tegenslagen leerde kennen," zei Möller gisteren over zijn jaar bij FC Kopenhagen. In het seizoen 1994/95 krabbelde hij op huur- basis bij het Zwitserse FC Zürich weer over eind en vanaf 1995 was Möller namens Bröndby weer trefzeker als vanouds. In twee seizoenen maakte hij 36 competitietreffers. Bröndby, inmiddels alleenheerser in Dene marken, profiteerde. De club werd tweemaal kampioen en speelde in twee jaar tijd liefst achttien EC-wedstrijden, zes meer dan PSV in dezelfde periode. In die internationale ont moetingen maakte Möller elf doelpunten. „Ik ben geen Michael Laudrup die de ene mooie actie maakt na de andere," sprak Möl ler gisteren over zichzelf. „Je moet mij meer zien als de grote jongen voor het doel. Ik kan kaatsen en koppen. Ben sterk in het straf schopgebied, scoor gemakkelijk, schiet met links en werk hard." Hard werken zal hij ook bij PSV doen. Voor de club en voor zichzelf, want in Gilles de Bilde heeft Möller in de voorhoede een voor name concurrent, al zouden de twee ook mét elkaar kunnen spelen. „Wat de mogelijkhe den zijn, moeten we nog bekijken, maar net als de andere spelers moet Möller gewoon knokken voor zijn plaats," hield trainer Dick Advocaat zich op de vlakte. „Maar eerlijk is eerlijk, ik ben heel tevreden dat we hem erbij hebben." DINSDAG 12 AUGUSTUS 1997 [jl Montecatini - De volleyballers van Italië en Turkije hebben zichalsl eerste geplaatst voor de wereldtitelstrijd in 1998. In Montecatini (Ita) won Italië een kwalificatietoernooi. Het gastland vers! Turkije, België en Finland zonder setverlies. Turkije eindigde vet.l rassend op de tweede plaats door overwinningen op België (3-1) ft| Finland (3-1). Het WK wordt volgend jaar in Japan afgewerkt. IfeI derland moet zich van 22 tot 24 augustus in Groningen zien tf plaatsen. De nummer twee van het laatste wereldkampioenschap L moet het daar opnemen tegen Duitsland, Kroatië en de Oekraïné I Japan is als gast al zeker van deelname aan het WK, waaraan 2; I landen zullen deelnemen. Kopenhagen - Michael Laudrup is weer bij de selectie van het I Deens voetbalelftal. Coach Bo Johansson heeft de Ajax-aanvalltl opgeroepen voor de WK-kwalificatiewedstrijd op 20 augustus al Sarajevo tegen Bosnië. PSV nieuwste aanwinst Peter Möller is ooi uitgenodigd. Denemarken won in Kopenhagen de eerste wedstrijd I tegen Bosnië met 2-0. Michael Laudrup speelde sinds april niet I meer voor het Deens elftal na een knieblessure. Brian Laudrup I (Glasgow Rangers), ex-PSV'er Jan Heintze (Bayem Leverkusenjetl de voormalig speler van Heerenveen Jon Dahl Tomasson (Newcast-1 le) zijn ook geselecteerd. Manchester - De Noorse international Henning Berg speelt de ko-1 mende vijf jaar bij Manchester United. De verdediger kwam de ai- gelopen vijf jaar voor Blackburn Rovers uit. Met de transfer naat de Engelse kampioen is bijna zestien miljoen gulden gemoeid. Berg had bij Blackburn Rovers zijn basisplaats verloren. Hij is b Manchester United de vierde Noor. Ronny Johnsen, Ole Gunnar Solskjaer en Eric Nevland staan er ook onder contract. Johannesburg - NOCNSF en het nationaal olympische comité vat I Zuid-Afrika (NOCSA) hebben maandag in Johannesburg een sa- menwerkingsovereenkomst getekend. De samenwerking is zowel I op de top- als op de breedtesport gericht. Bij het eerste project I helpt Nederland bij anti-dopingactiviteiten in Zuid-Afrika. De Zuid-Afrikanen hebben ook grote interesse voor de uitwisseling I van coaches. NOCSA hoopt op uitbreiding van het door NOCNSF en de Nederlandse overheid gesteunde Score-project. Via Score helpen sportvrijwilligers de sport in zwarte townships en platte-1 landsgebieden ontwikkelen. NOCNSF wil graag tijdens de winter-1 maanden gebruik maken van trainingsfaciliteiten in Zuid-Afrika. De sportkoepel hoopt tevens op Zuid-Afrikaanse kennisoverdracht 1 op het gebied van cricket en rugby. Helsinki - Vijf Finnen die in de Nederlandse competitie spelen, zijn opgenomen in de voetbalselectie van hun land voor de interland te-1 gen Noorwegen op 20 augustus. Het gaat om een wedstridj uit J groep 3 van het WK- kwalificatietoernooi. De 'Nederlandse' Fin nen zijn Jari Litmanen (Ajax), Joonas Kolkka, Jukka Koskim (beiden Willem n), Antti Sumiala (FC Twente) en Jussi Nuorela (FC Zwolle). Rijswijk - Profwielrenner Michael Blaudzun stapt van de I ploeg over naar Telekom. De 24-jarige Deen tekent een contract Ij van een jaar bij de Duitse ploeg van Tourwinnaar Jan Ullrich. Blaudzun rijdt sinds 1995 voor de ploeg van Jan Raas. Stockholm - Zweden, Noorwegen, Finland en Denemarken willen j het Europees kampioenschap voetbal in 2008 organiseren, heeft Lars-Christer Olsson van de Zweedse voetbalbond gisteren in j Stockholm f riinze - In het gekwalificeer- le jeugdtennistoemooi van "cnip'78 uit Clmge stal J ïmdeling' Rolf-Giso Hey- tnoü de show. De speler uit Aneldoorn is een groot talent len won de finale bij de 14-ja- len van Oostburger Frank [lierman in twee sets: 6-4, ■6-1- TENNIS de leeftijdsklasse tot en DAMMEN Den Haag, int. toernooi, tweede ronde: belangrijkste uitslagen: Bremmer (Ned) - Durdyev (Tkm) 2-0, Van Leeuwen (Ned) - Sekongo (Ivo) 2-0, Wirny (Dui) - Wanders (Ned) 2-0, Pruysen (Ned) - Ptak (Pol) 2-0, Jansen (Ned) - Kos (Ned) 2-0, Guetmanski (Rus) - Kuper- man (VSt) 1-1, Ribakov (WRu) - De Koning (Ned) 1-1, Petryla (Lit) - Heunen (Ned) 1-1. Stand aan kop: 1. Altsjoel, Brem mer, Hoogakker, Van Leeuwen, Pruysen, Ramdien, Ribakov, Roos endaal, Systjev, Wirny, Van Wijk en Wollaert 4. HONKBAL Moncton (Can). WK junioren. Groep B: Venezuela - Nederland 9-1, Australië - Nederland 10-1. SPORTPRIJSVRAGEN Lotto 22: eerste prijs: geen win naar; tweede prijs: 2 winnaars, bruto 50.000,00; derde prijs: 24 winnaars, 1000,00; vierde prijs: 83 winnaars, 250,00; vijfde prijs: 1.324 winnaars, 25,00; zesde prijs: 2.441 winnaars, 10,00; zevende prijs: 27.344 winnaars, 5,00. Cijferspel 22: zes cijfers: geen win naar; vijf cijfers: 3 winnaars; vier cijfers: 35 winnaars; drie cijfers: 243 winnaar; twee cijfers: 2548 winnaars. TENNIS New Haven. Mannen, 1,9 miljoen gulden. Eerste ronde: Goellner (Dui) - McEnroe (VSt) 7-6 6-1, Vacek (Tsj) - Prinosil (Dui) 6-2 6-4. Indianapolis. Mannen, 2 miljoen gulden. ZEILEN Ook in met 16 j ma indr tot de Krijn d( als twee sets baa beurt tegen Zilverer De Belg Bij de Veel Oostkapelle - In Oostkapelle wordt woensdag een skeeler dag gehouden. Om 9.30 uur starten er toertochten over 25 en 50 kilometer. Verder een mini-elfstedentocht voor de jeugd om 19-30 uur een wedstrijd voor C-rijders over 30 kilometer (18.45 uur), een veertig minuten wedstrijd voor B-rijders (19-30 uur) en een wedstrijd voor A-rijders over 45 minuten. Deze wed strijd maakt deel uit van het Unive Trophy circuit met on der meer Erik Huizebosch en de gebroeders Ruitenberg aan de start. De wedstrijden vinden, met uitzondering van de toertochten, plaats op het sportpark Duinhelm. Van onze Goes de Go geslaa (EJK) gen fa aanta stoom hoogt Simpel doelst ken, z de disc Doelstc werdei stranc twintig podiun en 3 plaats. schille Met d Zijn met d Dubbele winst in Cl-poule Sm Van onze tennismedewerker St.Jansteen - Organisator Alexander ongenaakbaar in de Cl-poule van ABN/AMRO-tennistoernooi in St.Jan TENNIS Den Bosch - Basketbalploeg Libertel/Dolphins Den Bosch h zich voor komend seizoen versterkt met twee Amerikanen. De I landskampioen verzekerde zich van de diensten van de 23-jarige Rick Edwards, een center van 2,04 metrer, en de 24-jarige DeCar- j los Anderson, een forward van 1,97 meter. Edwards is afkom van Richmond, een van de ploegen uit de topdivisie van de Ameri kaanse universiteitscompetitie (NCAA). Anderson speelde het af- j gelopen seizoen in Israël bij Hod Hasharon. Tel Aviv - John de Wolf (34) is bij zijn nieuwe Israëlische voetbal-1 club Hapoel Ashkelon het middelpunt van een machtsstrijd. Na twee nederlagen op rij liet de trainer aan de Israëlische media we j ten dat de verdediger ontslagen zou worden en onmiddellijk zijn koffers kon pakken. Inmiddels heeft De Wolf, wiens conditie nog te wensen overlaat, van de voorzitter te horen gekregen dat hij zijn I contract gewoon kan uitdienen. De Wolf: „Eigenlijk had ik niet mogen spelen. Ik ben pas drie weken in training. Ik weet waarom ik mijn normale niveau nog niet bereikt heb." link-R terhuis 5; P. W van K Saegh Huism; tweede Heese 6-2, l-i C: eers Voorde 6, 6-3, Dl: k\ Van Bi 5), 6-3. D 35 nis/Pai brouch D2/E: Broed 6-1; tia sens-V Eerste ronde: Ferreira (ZAf/10) Tebbutt (Aus) 6-4 6-3, Damm (Tsj) - Golmard (Fra) 6-1 6-1, Stolten- berg (Aus) - Ondruska (ZAf) 6-2 7- 6. Toronto. Vrouwen, 2,6 miljo«n gulden. Eerste ronde: Dechy (Fra) - Willi ams (VSt) 6-1 1-6 6-1, Appelmans (Bel) - Hy-Boulais (Can) 6-3 6-3, Testud (Fra) - Lorenzo (Spa) 7-5 6- 2, Tanasugam (Tha) - Dragomir (Roe) 6-0 6-1, Fusai (Fra) - Pitko- vski (Fra) 6-1 6-0, Carlsson (Zwe)- Grossman (VSt) 6-4 6-3, Grande (Ita) - Rittner (Dui) 6-2 3-6 6-3. VOETBAL Engeland: Arsenal-Coventry 2-0. WIELRENNEN 1 Ronde van Galicië Eerste etappe, El Ferrol-El Ferrol- 1. Svorada (Slw) 102 km 111 I 2.24.22, 2. Colonna (Ita), 3. Aggif' no (Ita), 4. Balducci (Ita), 5. Pet»0 (Ita), 6. Martinello (Ita), 7. Smeta- nine (Rus), 8. Planckaert (Bel),9- Pavanello (Ita), 10. Rodrigues (Por). Algemeen klassement: 1. Svorada 2.24.16, 2. Tafi (Ita), 3. Colonna 0.02, 4. Aggiano 0.04, 5. Angun8 (Spa), 6. Bortolami (Ita) 7. Wen>» (Dui), 8. Balducci, 9. Petito, 1» Martinello. San Francisco. WK Europe, eind standen. Eindstand: 1. Matthijse 21 punten, 2. Roug (Den) 39, 3. Dennis® (Aus) 44, 4. Robertson (GBr) 45, Brouwer (Ned) 50,41Poulie (N®1 327, 60. Karreman 503 (Ned). Mannen: 1. Sundby (Noo) 27, Guiüemette (Fra) 31, 3. MeWS (Den) 34. De plaatselijke favoriet won roy aal (6-1, 6-2) van Reggie Bun en liet van Nino van de Starre hele maal geen" spaan heel: 6-0, 6-0. Dezelfde Van de Starre boekte overigens wel een fraaie overwin ning op de Belg Nicolas van Pouc- ke. Alain Joos bereikte evenals Roel Neve de C2-kwartfinales. Joos klopte Juliën Bral in twee sets, terwijl Neve de grootst mogelijke moeite kende met 'good old' Frans Vlassenrood. De routinier won de eerste set met 6-4 en was in het tweede bedrijf eveneens kansrijk. Een tie-break moest uit komst brengen. Deze ging met 9-7 naar Roel Neve. De jeugd won ook de beslissende set: 6-1. Op het Dl-schema plaatsten Paul d'Hooghe, Joep Perdaen en Hans de Letter zich voor de kwartfina les. Bij de 35-plussers werd Ron ny Bauwens zelfs al halve-fina- list. Bij de vrouwen-Dl versloeg Sabi ne Waldman enigszins verrassend Margo Dreesman. De Belgische bereikte vervolgens de finale na het afhaken van Ellen Picavet. UITSLAGEN MANNEN ENKELSPEL Cl: Alexander Bauwens-Reggie Bun 6-1, 6-2; Alexander Bauwens-Nino van de Starre 6-0, 6-0; Nino van de Starre-Nicolas van Poucke 6-0, 3-6, 6-2. C2: eerste ronde: Alain Joos-Juliën Bral 7-6 (7-2), 7-5; Roel Neve-Frans Vlassenrood 4-6, 7-6 (9-7), 6-1. Dl: eerste ronde: Mark Triest-Rein Dreesman 6-7 (5-7), 6-2, 6-2; Philip IJsebaert-Michel Pateer 6-3, 6—1; Perry van Heese-Frans Billiet 7-6 (7- j 3), 6-1tweede ronde: Paul d'Hooghe- Martin Hollestelle 6-4, 6-2; Joep Per- daen-Marc Bruinings 6-4, 6-4; Mar- tien Sponselee-Wüfried Roelandt walk over Sponselee; Hans de Letter- Perry van Heese 6-1, 6-1. D 35+: eerste ronde: Antoine Rodri- go-P. Saman 6-3, 3-6, 6-3; tweede ronde: Ronny Bauwens-Evert van Kerkhoven 3-6, 6-0, 6-1. D2/E: eerste ronde: M. groffen-Paul van Soye 6-2, 6-2; Tonny Verwer-Piet van den Berg 6-3, 6-3; Pieter Hame- beui Van onze voetbalmedewerker se p Terneuzen - In een vriendschap- geli pelijk treffen won Terneuzen op piöe rigen veld met afgetekende 4-1- cijfers van Breskens. Deze cijfers geven niet geheel het spelbeeld juist weer, want Bres kens bood vrij goed tegenstand en kreeg eveneens verschillende scoringskansen. Waar Breskens echter de meeste mogelijkheden liet liggen, daar toonde de thuis ploeg wel scherpte in de afwer king. in (je eerste helft nam Ter_ neuzen een voorsprong van 2-0 door goals van Peter Harteveld en Danny van de Velde. Na de pauze liet Tom Nieuwelink 3-0 noteren voordat Terrenee Zahn e eer redde voor Breskens. Dan ny van de Velde bepaalde de eindstand op 4-1, Dl: ee Margo; men-l\ halve walk D2/E: laer-K Sabin tweed 6-1, Waldi Dl: mens- 6-2; mer/V D2/E vet-V tweed' d'Hod eten/T 1, 6-2 C: tw der S 3. Dl: de/St Blanc Walle D2/E Hiel de ro dijk/Ê Van o Vlis; acht Wes de Sch coru vooi hou rev£ De war de s ma; De ove: D/i Twi opp kw; Bur Zus in wei en sen uit

de Stem | 1997 | | pagina 8