Zomer '97 ZEELAND DE STEM giv-yirus wordt FOTO'S WIM KOOIJMAN Wesp oorzaak ongeval op Al6 137e JAARGANG DINSDAG 12 AUGUSTUS 1997 2 KATERNEN pe Binnenkrant Binnenland Buitenland Economie Beurs SPort B Zeeland Lijf Leven D pTV-programma's Van onze verslaggever Nijmegen - De veelbelovende c tiënten, vorig jaar zelfs een do genoemd, blijkt niet het succes als de therapie nauwgezet wore tent te worden. Aidsdeskundigen en -behande laren maken, aldus het Neder lands Tijdschrift voor Genees kunde, steeds vaker melding van patiënten die na verloop van tijd minder of helemaal niet meer op de cocktail van aidsremmers rea geren. Daarnaast krijgen steeds meer patiënten problemen met de zware en zeer gecompliceerde therapie en blijken zogeheten 'vi rusvrije' patiënten volgens nieu we meetmethoden toch niet ge heel van het virus verlost te zijn. Vorig jaar waren enkele vooraan staande aidsexperts er nog van overtuigd dat het hiv-virus, dankzij deze combinatie van krachtige medicamenten, op z'n retour was en dat er daadwerke lijk sprake zou kunnen zijn van genezing. Hoewel bij de intro ductie van de combinatietherapie in Nederland rekening werd ge houden met een terugval in de re sultaten, spreken veel aidsdes kundigen nu van een zeer teleur stellende ontwikkeling. In enkele medische vakbladen wordt zelfs gesproken van een»'rampzalige ontwikkeling' en dat veel aidspa- tiënten weer 'terug bij af zijn. Aidsbehandelaar dr. P. Koop- mans van het Academisch Zie kenhuis Nijmegen St. Radboud bevestigt de tegenvallende resul taten, maar hij wil nog niet spre ken van een grote mislukking. „We hebben vorig jaar natuurlijk te maken gehad met een hype aan optimisme, omdat de resultaten van de therapie boven verwach- Schippersjeugd zoekt verkoeling in een het kanaal van Terneuzen. Een man levert in Heikant drank af bij een café. Dordrecht (anp) - Op de Alf richting Breda is gisteren ter hoogte van het benzinestatior voor de Moerdijkbrug eer vrachtwagen uit België tegen eer viaduct gebotst. De 33-jarig< chauffeur uit Wasbeek raakte daarbij gewond. De man is in he ziekenhuis opgenomen. Het ongeluk gebeurde doordat d< man een wesp trachtte weg ti slaan die in zijn cabine vloog. Hi lette zodoende niet goed op er reed via de vangrail tegen he viaduct. Er ontstond een kilo meters lange file. Uitrusten tegen een vuurtorentje op de westpier. In de binnenstad van Hulst heeft een straatwerker een parasol uitgeklapt. Doorsnede 40 cm. Links-rechts zwenkend. Verkoeling aan de Westerschelde, waar de zeeschepen bijna over je voeten varen. Alleen op het Zeeuwse strand.

de Stem | 1997 | | pagina 18