Oostburg kan niets doen aan mestlucht PHOTO Cadzand positief tegenover uitbreiding asielzoekerscentrum Melis pakt zomertitel na badrit in Groede Weinig kokkels te vinden bij Hoofdplaat Breskens weer in teken van visserijfeesten Zeeland Nazomerfestivals in de startblokken POLITIE RAPPORT SPORT IN HET KORT Village Scaldia: 'Wij zijn altijd bereikbaar' ISKÏÏ- Vandalisme Oostburg kost handenvol geld (Bel Fred van Tilborg DESTBM ZEELAND C3 Uitrijden in vakantie niet verboden Gruutmoole naar Zweden Naar Zwartenhoek Gereedschap Boom Auto in brand Sterritten Straattennis Duitsers zouden voor gesloten deur staan Waarom? OliOT O9I09JJ nil torn rtnbw "p-taoq }9ii J l met meer pe mogelijkheid heden. iment vóór maand. me bedragen incl. BTW) >p, Makro, erkt: Air: 020 606 28 28. Riolering of afvoer verstopt!!! Tel: 076-5419092 FT SPRINTPH0T0 issingen, Scheldeplein iddelburg,Markt 13- oes, lonfte VorststraQt,13 srgen op Zoom, v.d. RijtstrggL-L □osendaal, Nieuwe Morkt_-^- I ten-Leur, Winkelcentrum 10^J I I I I I DINSDAG 12 AUGUSTUS 1997 Van onze verslaggeefster Cadzand - De gemeente Oostburg staat positief tegenover de uitbrei- jino van asielzoekerscentrum Schoonhof in Cadzand, voorheen vor mingscentrum Hedenesse. Het Centraal Orgaan opvang Asielzoe kers (COA) onderhandelt op dit moment met de beheerder van Schoonhof, J. Schoonaard over de uitbreiding van Schoonhof. „Als uit deze onderhandelin gen blijkt dat uitbreiding is gewenst en mogelijk is, dan staan wij daar als ge meente niet negatief tegenover. We wach ten af wat er uit de gesprekken komt en het gemeentebestuur beslist uiteindelijk of de plannen doorgaan," aldus een ge meentemedewerker. „Alle partijen staan in principe positief tegenover een grotere opvangcapaciteit van Schoonhof," vertelt Werner van Bastelaar namens het COA. „De kogel is nog niet door de kerk, de on derhandelingen zijn in volle gang maar ik neem aan dat het doorgaat. Als we groen licht hebben voor uitbrei ding, dan zal de accommodatie van Schoonhof vergroot moeten worden. Mo menteel is hier plaats voor 107 personen en deze capaciteit zal flink worden uitge breid. Een asielzoekerscentrum moet vol doen aan strenge eisen om honderden mensen op te kunnen vangen. We zijn druk bezig hoe we de uitbreiding moeten invullen." De COA-woordvoerder kan nog niet zeggen hoeveel extra plaatsen er wellicht bijkomen in Cadzand. „Pas als alles rond is, komen wij daarmee naar buiten." Het COA kijkt momenteel in heel Nederland naar uitbreidingsmogelijkhe den van asielcentra omdat er een tekort is aan opvangplaatsen voor vluchtelingen. In Schoonhof aan de Vierhonderdpolder dijk verblijven sinds maart vorig jaar asielzoekers. Van onze verslaggever Oostburg - Wanneer volgens de daarvoor gestelde landelijke richtlijnen (vloeibare) mest wordt uitgereden kan de gemeente Oostburg er niets aan doen. Zelfs al gebeurt dat in het hoogsei zoen en direct naast een camping. „Heiaas, maar het is niet anders," zegt L. Polfliet, woordvoerder van de gemeente. „Wij hadden ooit weieens een gentlemen's agreement met de landbouwor ganisaties om tijdens het vakan tieseizoen geen mest uit te rijden. Maar grote mestbedrijven heb ben hieraan geen boodschap. Zij rijden uit wanneer zij willen, want de omzet moet gehaald worden." Hij reageert hiermee op een brief op poten die de fractievoorzitter L. Baarends van D T richting college heeft gestuurd, naar aan leiding van stankoverlast die vo rige week vrijdag optrad nabij het kruispunt Roofack in Bres- kens. Stankoverlast Eindelijk zomer en 's avonds lek ker lang buiten blijven. „Maar in dezelfde week waren er twee da gen waarbij men onaangenaam verrast werd door een enorme stankoverlast, veroorzaakt door het uitrijden van vloeibare mest stoffen, diverse slibsoorten, var kens- en kippendrijfmest," schrijft Baarends. „Vrijdag 8 au gustus werd voor de tweede maal in het gebied rond Roofack mest uitgereden met een wind waaiend vanuit het oosten richting kust. De stankoverlast en vliegenplaag op deze dag braken alle records," staat er te lezen. Baarends vraagt het college een regeling te treffen waardoor er in de zomer en tij dens vakantieperiode geen mest meer mag worden uitgereden. Zo'n gemeentelijke regeling heeft weinig kans omdat er landelijke wetgeving is. „Wij zij in het ma nagement-team aan het studeren of er niet toch een mogelijkheid voor een plaatselijke verordening is. Vooralsnog biedt dan nu nog geen soelaas," zegt Polfliet. Dat verdriet ook de campinghou ders, die regelmatig van hun gas ten klachten over stankoverlast hijgen. Bij camping Het Zuiden in Nieuwvliet leidde dat vier we ken geleden zelfs tot vertrek van een aantal gasten. Ook de eige naar hiervan pleit voor een be perkt uitrijverbod. Rinus Kunst, directeur van het grote meststoffenbedrijf in Oost burg, vindt de klacht van Baar ends overdreven. „Er is volgens de richtlijnen uitgereden. Die zeggen dat in een of twee werk- gangen de mest onder de grond moet zijn gewerkt. En dat is vrij dag 8 augustus met het uitgere den slib bij Roofack ook ge beurd." Schade Het argument dat door het uitrij den van mest tijdens het zomer seizoen schade wordt aangericht aan het toeristisch produkt van Oostburg spreekt hem niet aan. „Wij moeten ook ons werk doen. Dat doen wij zo selectief moge lijk. Als een boer mij nu vraagt mest uit te rijden vlak naast een camping dan zeg ik: nee. Dan wacht ik tot het hoogseizoen voorbij is. Maar op den duur zou den wij nergens meer mest kun nen uitrijden, er zijn altijd wel mensen die zich eraan storen. Tien jaar geleden hoorde je nie mand en nu hangt men voor het minste en geringste aan de tele foon." Van onze verslaggever Sas van Gent - De volksdansver eniging de Grutmoole uit Sas van Gent treedt eind deze maand op in enkele plaatsen in Zweden. Van 21 tot 30 augustus verblijft de groep bij gastgezinnen in het Zweedse Mora. Op uitnodiging verzorgen zij optredens in Tall- berg, Gesunda en aan het Siljan- meer, om op die manier de Ne derlandse folklore uit te dragen. Het orkest doet bovendien mee aan een folklore accordeonfesti val. De tieners van de Grutmoole treden ook op in een school in Mora. Groede - De equipe Sjaak van der Bliek uit Aardenburg (wed strijdklasse) en Loek Melis (toerklasse) uit Tilburg pakten de titel in het zomerkampioenschap van de West-Zeeuws-Vlaam- se Automobielclub. Voor deze titelstrijd stonden de drie badrit- ten van de WZA op het programma, waarvan de laatste in Groede was. k de wedstrijdklasse waren er J°or aanvang van de laatste rit favorietenrollen voor de equipes Marion Jansen/Janine de Koeyer Jdt Oostburg, Eric Verploeg (Groede) en Frans Tilroe (Kortge- De) Laatstgenoemde meldde zich achter in De Wulpenhoek niet, zodat het rijtje kanshebbers gere duceerd was tot twee. Het was ouiten de equipe Sjaak van der Bliek gerekend. Hij had eerder in Ladzand al gewonnen en pakte ook nu overtuigend de zege, die 'evens goed was voor de eind- winst. Eric Verploeg eindigde als weede en werd dus ook in de eindstand tweede. Ju de toerklasse was de equipe Loek Melis al zeker van de winst uadat het zowel in Retranche- Jtient als Cadzand had gewonnen. 51 Groede, waar Jan Vergouwe en euy Jansen een pittige 25 kilo- meter lange rit hadden uitgezet, ®oest Melis genoegen nemen met en derde plaats. De winst was !00r fe equipe Gerry Plucker/Ad PPels uit het Gelderse Vaassen, e voor aanvang al duidelijk de oude ooriog'-tactiek hanteerde. e,yJen verblijven immers op de- e de camping in West-Zeeuws- «laanderen. Lat de rit in en om Groede lastig as het verschil in strafpun- n tussen de wedstrijdklasse- en Zn ïerklasserijders duidelijk »an- Na afloop werd in De Wul- 1 'Aontjesjacht' op de Hoofdplaatse slikken, foto's wim kooyman Van onze verslaggever Hoofdplaat - Tot een paar jaar geleden was het een fluitje van een cent. Had ie mand in Hoofdplaat trek in 'oantjes' (kokkels) dan pakte hij een emmer en zijn laar zen en toog bij laagwater naar het strandje bij Hoge- weg. In een mum van tijd was de emmer vol en kon even later het zeebanket ge nuttigd worden. Sinds twee jaar is hieraan een eind gekomen. „Door die kok kelvissers," zegt oud-wethou- der Harmie Thomaes. „Twee jaar achtereen hebben er hier drie keer per seizoen een stel van die kokkelzuigers gelegen en het is gedaan met onze 'oan tjes'. Thomaes ergerde zich onlangs aan uitlatingen van de kokkel vissers die het onterecht von den dat particulieren het hele jaar door kokkels mogen rapen en dat zij tot 1 september moes ten wachten. Daarbij ging de beschuldigende vinger onder meer naar Vietnamese families die en masse bij de Oesterdam een maaltje kokkels bijeen gaarden. „Die kokkelvissers halen zelf alles weg.. Ze komen met hun zuigers tot aan de voet van de dijk. 't Is dat er geen wieltjes onder zitten anders zouden ze nog een stuk het land oprijden. Die zuigers ploegen finaal de hele bodem om en halen alles weg wat er zit," zegt een boze Thomaes. „Zelfs stenen worden uit de dijkvoet getrokken, zo zwaar zijn die zuigers." Afgelopen zaterdag probeerde hij met een Belgische vriend weer eens wat kokkels bijeen te garen. Vroeger had hij een uur tje nodig om een emmer vol te vissen. Zaterdag duurde dat aanmerkelijk langer. De gevon den kokkels bleken bovendien nog erg klein van formaat ook. Hannie Thomaes: „Twee jaar achtereen hebben er hier drie keer per seizoen een stel van die kokkelzuigers gelegen en het is gedaan met onze 'oan tjes'." penhoek, waar de sfeer uitste kend was, de prijsuitreiking van dit zomerkampioenschap ver zorgd. In Groede kwamen 36 equipes aan de start. UITSLAG Westrijdklasse: 1. equipe Sjaak van der Bliek (Aardenburg) 120 straf- punten, 2. equipe Erik Verploeg (Groede) 150, 3. equipe Jan de Koey er (Oostburg) 180, 4. equipe Wim Es- seling (Schoondijke) 270, 5. equipe Edwin van de Voorde (Oostburg) 330. Toerklasse: 1. equipe Gerry Pluc ker/Ad Appels (Vaassen) 300, 2. equipe Jan van Ark (Heerde) 300, 3. equipe Loek Melis (Tilburg) 330, 4. equipe Martijn Klessens (Tilburg) 330, 5. equipe Frans Spanjers (Hel mond) 330 strafpunten. Axel - Op zaterdag 13 september houdt De Steltkluut een excursie naar de Zwartenhoek bij Axel. De aanvang is om 14.00 uur bij het bruggetje bij De Grote Kreek, op de weg naar het motorcross terrein. Het gebied is kortgeleden heringericht: de natuurwaarden zijn verder ontwikkeld, er zijn natuurvriendelijke oevers aange legd, de waterkwaliteit is dras tisch verbeterd en er is een bag gerspecie-depot aangelegd. Maar er wordt uiteraard ook naar de natuur gekeken. Zo zijn er diver se steltlopers op doortrek, die hier komen fourageren en er zijn winterganzen. Van onze verslaggeefster Breskens - Breskens staat het komend weekend weer helemaal in het teken van de Visserijfeesten, die voor de 44e keer worden gehouden. Duizenden mensen drommen zaterdag 16 en zondag 17 au gustus samen rondom de vismijn en de jachthaven. Tientallen attracties, optredens van lokale be roemdheden en nationale bekendheden als Frans Bauer en Jacques Herb, rommelmark ten, braderie, sport en spel. Al deze activiteiten maken de Visserijfeesten elk jaar weer tot een druk bezocht en succesvol evenement. De oorsprong van de Visserijfeesten was een initiatief om de visserij te promoten en daar wordt niet van afgeweken. De haven en de vis sersboten zijn versierd en de vismijn is de cen trale plaats van de festiviteiten. Op zaterdag en zondagavond zijn er telkens grote volksbals in de vismijn met live muziek en de feesten worden zondagavond afgesloten met een groot vuurwerk bij de Weegbrug. Programma Visserijfeesten: Zaterdag 16 augustus 8.00-15.00 uur: Rommelmarkt Oranjeplein, Ph. v. Kleefstraat, Julianastraat 9.00-21.00 uur: Braderie langs de haven Vanaf 12.00 uur: Zwemwedstrijden in de haven 12.00-18.00 uur: Bezichtiging van de sleepboten 12.00-19.00 uur: Modelbouwshow bij Standfast 12.00-15.00 uur: Clown en spelletjes bij Standfast Vanaf 14.00 uur: Vlootshow, gratis meevaren met de visserschepen 14.30-17.00 uur: Visbakkers gratis visje bij de vis mijn 14.30-15.00 uur: Concert muziekvereniging Bres- kens-Groede 15.00-16.00 uur: Finale Vara's Kindersongfestival provincie Zeeland, presentatie Henk Westbroek. 15.30-18.00 uur: New Four in de vismijn 16.30-20.30 uur: Optreden Jacques Herb 16.30-20.30 uur: Sport en Spelshow 20.00-02.00 uur: Volksbal met de New Four in de vismijn Zondag 17 augustus: 10.00-21.00 uur: Braderie langs de haven 13.30-19.30 uur: Coca cola lasergame bij de Weeg brug 14.00-16.30 uur: Hit radio Veronica Truck 13.00-18.00 uur: Bezichtiging van de afgemeerde sleepboten 13.00-18.00 uur: Modelbouwshow bij Standfast 15.00-20.00 uur: Dweilorkest 't Agste door het dorp 15.30-17.30 uur: Visbakkers, gratis vis bij de vis mijn 15.30-18.00 uur: Optreden Black Birds in de vismijn 16.00-17.00 uur: Muziekvereniging Hoofdplaat door het dorp 12.00-19.00 uur: Clown en spelletjes bij Standfast 17.00-19.30 uur: Artiestengala 17.00-17.50 uur: One Two Trio 17.50-18.20 uur: Dame duo Shana 18.30-19.00 uur: Charly Lownoise en Mental Theo 19.00-19.30 uur: Frans Bauer 20.00-02.00 uur: Volksbal met The Black Birds in de vismiin Vanaf 22.30 uur: Muzikaal slotvuurwerk bij de Weegbrug. Van onze verslaggever Terneuzen - De programma's zijn be kend, de festivalbrochure ligt bij VW, bibliotheek en gemeentehuis. Kortom, de Zeeland Nazomerfestivals staan ste vig in de startblokken. Het duurt nog een goeie maand voordat de algehele opening plaatsvindt, zoals gemeld met de uitvoering van Brahms' Ein Deut- sches Requiem, maar alle uitvoeringen, con certen, excursies en tentoonstelling liggen onwrikbaar vast. Een uitzondering daarop vormt het Filmfestival Zeeland, maar dat is gebruikelijk. Het filmfestival wacht immers altijd tot het laatste moment, om daardoor in staat te zijn onmiddellijk op de actualiteit in te springen. Het festival, één van de acht die samen de Nazomerfestivals vormen, duurt van 2 tot 13 oktober. Naast de avant-premières staat de actuele film centraal en dan met name die, waarin een 'uitdrukkelijke zoektocht naar de kern van het menselijk bestaan' wordt ondernomen. Het thema is 'Hart en Ziel' en de films zijn te zien in Goes, Hulst, Middel burg en Vlissingen. Een tweede thema vor men recente films uit Nieuw-Zeeland. Slaat de film reeds een brug naar het Zeeuws-Vlaamse land, twee andere hebben een avant-tunnelvisie ontwikkeld. Het Fes tival van Zeeuws-Vlaanderen en het Thea terfestival Zeeland uit de Kast reiken elkaar in september de hand, vooruitlopend op de realisatie van de Westerschelde Tunnel. Op 13 september steekt het Zeeuws-Vlaamse evenement even de Schelde over, om een concert te laten plaatsvinden in 's Heer Abtskerke. In de plaatselijke Nh kerk speelt die avond het Henneman Strijkkwartet Westwerk nieuwe composities, die geïnspireerd zijn door middeleeuwse muziek en door architec tuur en ligging van de veertiende eeuwse kerk. Als tegenprestatie steekt het theater festival op 20 september de rivier over, om in Terneuzen de uitvoering van Het Luchtkas teel van het Amsterdams Marionetten Thea ter te doen plaatsvinden. Daarmee is het wat het heen en weer gereis betreft wel gedaan, althans voor zover het de festivals zelf betreft. Zeeuws-Vlamingen die jazz, literatuur, beeldende kunst, muziek- dan wel poppentheater willen zien, moeten tussen 4 september en 12 oktober toch regel matig de overtocht wagen, want de regio zelf houdt het verder op klassiek. Daar moet dan Hulst - Een 47-jarige man uit Sint Jansteen ontdekte zon dagavond dat er voor duizen den guldens aan elektrisch handgereedschap gestolen was uit zijn bedrijfspand aan de Afrika weg in Hulst. Sluis - Gisterochtend om streeks 9.30 uur verloor een 26- jarige automobilist uit Oolt- gensplaat op de Papenpol- dersedijk in Sluis de controle over zijn auto. Hij raakte in de berm en botste tegen een boom. De bestuurder werd met hoofdletsel naar het ziekenhuis van Oostburg overgebracht. De auto was zwaar beschadigd. Draaibrug - Een auto van slechts acht maanden oud vatte gisterochtend rond 7.15 uur in Draaibrug vlam nadat de 32- jarige bestuurder uit Dawret It Tunnara hem wilde starten. Op de Draaibrugseweg was de mo tor kort daarvoor afgeslagen. Toen de man opnieuw startte, kwamen de vlammen vanonder de motorkap. De plaatselijke brandweer wist de brand te blussen. De auto liep zware brandschade op. Schoondijke - De formatie van De Wielertoerist pakte in de Zeeuws-Vlaamse sterritten- competitie de zevende dag winst. In café De Tramstatie in Bentille pakte het ruim acht punten meer dan TC Westdor- pe, terwijl leider WTC Graauw met een vierde plaats genoegen moest nemen. Dat betekent dat De Wielertoe rist (die voor de derde opeen volgende keer won) opnieuw dichter in de buurt van leider WTC Graauw is gekomen. Het verschil in het algemeen klas sement bedraagt nu amper nog 74 puntjes en dit met nog drie ritten te gaan. TC Westdorpe is eveneens nog in de race om de titel. De rest mag er wat dat betreft wel een kruis over ma ken. In Bentille kwamen 172 deel nemers afstempelen. Woensdag 13 augustus is het voor WTC Graauw weer ver fietsen want dan organiseert TC Breskens de zestiende sterrit van de competitie. Er kan tussen 18.30 en 20.30 uur worden afgestem peld in café 't Vissershuis aan de Scheldekade in Breskens. UITSLAG 1. De Wielertoerist (Eede) 88,78 punten, 2. TC Westdorpe 80,56, 3. TC Axel 68,80, 4. WTC Graauw 68.31, 5. TC HAS (Sluiskil) 60,08, 6. TC Zwinhoeve (Retranchement) 54,72, 7. RTC Delta (Terneuzen) 43.32, 8. WTC Waarschoot 43,28, 9. Freewheel'79 (Schoondijke) 42,13,10. TC Breskens 39,07. Stand na 15 ritten: 1. WTC Graauw 1099,61, 2. Wielertoerist 1025,67, 3. TC Westdorpe 1002,62, 4. TC Axel 929,18, 5. TC HAS 862,38, 6. Freewheel'79 619,09, 7. RTC Delta 613,14, 8. TC Breskens 580,67, 9. TC Zwinhoeve 477,97, 10. TIO (Oostburg) 408,72 punten. Westkapelle - Op de markt in Westkapelle wordt zaterdag 16 augustus van 13.00 tot 16.00 uur een van de straattennis- projecten van de tennisbond gehouden. Straattennis is een promotiecampagne gericht op iedereen in de leeftijd van 6 tot 75 jaar die kennis wil maken met de tennissport. Geïnteresseerden kunnen deel namen aan tennisbehendig- heidsvormen, volleerwedstrij den, de hardste service en ook aan onderlinge straattennis wedstrijden. Tennisinstruc- teurs van de tennisbond en de Veerse tennisverenigingen zor gen voor de begeleiding. Aan de deelname zijn geen kosten verbonden. De organisatie van dit evenement is in handen van de Zeeuwse Sportraad, ge meente Veere en de plaatselijke tennisverenigingen. Van onze verslaggeefster Hoofdplaat - Laurence Peter's Holidays, het grootste verhuur- bureau van vakantiepark Village Scaldia in Hoofdplaat, ont kent dat (Duitse) gasten die na 18.00 uur aankomen niet meer in hun vakantiehuis kunnen omdat de receptie is gesloten en de mensen de sleutel niet meer op kunnen halen. Deze beschuldiging werd vorige week geuit door de eigenaar van hotel/pension De Vriendschap in Hoofdplaat. Volgens hem is het een paar keer voorgekomen dat Duitsers in zijn hotel moesten overnachten omdat ze voor een gesloten deur stonden. De beheerder van deze receptie, Holger Kooman, noemt de uitla tingen van de hoteleigenaar 'gro te onzin'. „Ik heb nog nooit pro blemen gehad met mensen die na 18.00 uur aankwamen in het park. De receptie is dan wel ge sloten maar wij zijn 24 uur per dag telefonisch bereikbaar. En als er mensen worden verwacht, dan zorg ik altijd dat ik er ben om ze op te vangen. Het is een enkele keer voorgekomen dat gasten op vrijdag aankwamen terwijl ze voor de zaterdag hadden geboekt. Die hebben in De Vriendschap geslapen en hadden daar geen problemen mee anders hadden ze wel een klacht ingediend," aldus Kooman. wel bij aangetekend worden dat het Festival van Zeeuws-Vlaanderen meer te bieden heeft dan (klassieke) concerten alleen, want er zijn ook exposities, lezingen, filmmuziek, workshops en wandelingen. Gewandeld kan er ook worden in Goes, waar de inwoners het evenement De Vesten Ver licht hebben opgezet. Op 4, 5 en 6 september zijn bomen, struiken en gebouwen langs de Goese Vesten sfeervol verlicht. Langs de route hebben bewoners in de vensters van hun huizen exoposities ingericht. Tijdens de wandeling is er muziek te horen. Zo wordt op 4 september het genoemde Deutsches Re quiem rechtstreeks uitgezonden door Radio Goes. De dag erna is er een carillon-computer ex periment, waarbij voor het eerst ter wereld 'klankvelden' worden voortgebracht door een klokkenspel. De nazomerfestivals worden gecompleteerd door onder andere het jazz-festival in Dom burg, het literatuurfestival Meer dan Woor den in Goes en het beeldende kunstproject De Verborgen Stad in Middelburg. De bro chure van de festivals kan worden aange vraagd bij de Zeeuwse Theater Stichting in Middelburg. Daar kunnen ook entreekaarten voor alle festivals worden besteld. Waarom moet iedere welden kende Zeeuw(se) een bijdrage storten op rekeningnr. 147851521, ten name van Het Monument Rabobank IJzendij- ke? Omdat de namen van de mannen en jongens, die hun le ven moesten geven voor onze vrijheid, voor eeuwig in de her innering van ons volk blijven leven. Wanneer zij er niet waren ge weest, dan was de hele boeren bevolking van Zeeland naar Si berië getransporteerd. De rest was in 'versoepelde slavernij' gebleven. De minutieuze plan nen lagen al jaren klaar. Het monument in IJzendijke is mijns inziens géén oorlogsmo nument, het is een eerbetoon. Dat wij, onze kinderen en kleinkinderen, in vrijheid mo- I teze« reage °P De Stem gen leven, is aan hen te danken, wier namen nooit vergeten mo gen worden. Daarom! Aardenburg, Schelte van Jelgerhuis Oostburg - Afgelopen weken was het weer raak. Boompjes, straat- en verkeersborden moeten er aan geloven. Het vandalisme viert weer hoog tij en de gemeente Oostburg zit met de gebakken peren. Het kost tienduizenden guldens om de aangerichte schade te herstellen. De vernielingen beperken zich overigens niet tot de recreatiege bieden. „Het hele jaar door al hebben wij bijvoorbeeld in de kern Oostburg zelf met vandalis me te maken. Elk weekeinde is het raak. En dat gebeurt echt niet door toeristen maar door onze ei gen jeugd," zegt wethouder C. Bolijn-Hertzberger. „Het ge meentehuis is daarbij regelmatig doelwit van vooral graffiti. Nu was er weer een paal onder het gemeentehuis geverfd." Vandaag staat het vandalisme op de agenda van B. en W. „Het hele jaar extra bewaking instellen in Oostburg is ondoenlijk. Er be staat helaas kennelijk weinig ontzag meer voor andermans ei gendom."

de Stem | 1997 | | pagina 15