Cercle Brugge zet Hoek opzij Erica Janse ongenaakbaar op Zeeuws-Vlaamse kampioenschappen Philippine pakt prijs op 'Mosseltoernooi' Keeper Knol scoort in afscheidswedstrijd Trainer Nieuwenhuijse ziet ploeg in eigen huis onderuit gaan tegen Bruggenaren DE STEM ZEELAND VOETBAL Bravenboer ere-voorzitter PAARDENSPORT VOETBAL VOETBAL Dubbelrol voor Brian Verhulst Triatlon in Westkapelle Co voor o Lec Zuic Marko Koers maakt indruk op 800 meter Kroaten en Serviërs ruilen gevangenen kijk vanavond TV8 MAANDAG 4 AUGUSTUS 1997 Bl Door Rinus Verberkmoes Hoek - De voorstelling van de ploeg aan het thuispu bliek verliep glad, de voortzetting met Cercle Brugge als tegenstander iets minder. Hoek verloor met 0-4. „En toch ben ik niet ontevreden. We zijn pas veertien dagen be zig, Cercle Brugge al zes weken. Dan verliezen is niet erg. Cercle Brugge is nog altijd een tweede klasser is en vorig jaar nog op het hoogste niveau in België speelde," oordeelde Hoek-trai- ner Adriaan Nieuwenhuijse na het duel met de ploeg van coach Rudy Verkempinck, die de Brug genaren terug naar eerste klas moet loodsen. Dat Hoek beter spelersmateriaal in huis heeft dan vorig seizoen is onmiskenbaar. Dat de kersverse trainer Nieuwenhuijse nog in een fase zit dat alle spelers bin nen de lijnen moeten komen, maskeert die bewering. De vele doorgevoerde wisselingen ma ken het geheel wat complex en onoverzichtelijk, waardoor er nog geen kop en staart te zien is. Klungelig Toch werd duidelijk dat de laat ste linie niet uit het viertal dat begon, Leo en Jos Kayser, Geert de Poorter en Bram Steenkiste zal blijven bestaan. Dit kwartet maakte daarvoor teveel defen sieve blunders. „Te amateuris tisch," noemde de Kruininger het defensieve optreden van voor de thee zelf. Klungelig gedoe waarvan Cercle Brugge maar ge deeltelijk profiteerde. Met name Arjan Human, die tijdens de overschrijvingsperiode twijfelde tussen Hoek en Cercle Brugge en uiteindelijk voor de franken koos, sloeg enkele keren duide lijk de plank mis. Tot drie maal toe kreeg hij het niet voor elkaar de bal in de tou wen te jagen, terwijl missen ogenschijnlijk moeilijker leek dan scoren. Bij de vierde kans was het wel prijs. Een kopbal van routinier Wim Kooiman was doelman André de Letter te machtig en betekende 0-1. In de 33e minuut mocht Human toch juichen toen de gedreven spelende Mare Min- naert, die duidelijk na een jaar tje NAC balvaardiger is gewor den, de bal van de doellijn trapte tegen de blokkerende Souburger aan waardoor de bal in het doel caramboleerde (0-2). Geklopt Pal voor de thee werd het zelfs nog 0-3 via een treffer van Dimi- tri Delporte en was Hoek defini tief geklopt. „Een twintigtal mi nuten hebben we goed meege daan, daarna liep het wat min der," bemerkte Nieuwenhuijse, Een spelmoment uit het oefenduel Hoek-Cercle Brugge (donker tenue). Hoek - John Bravenboer mag zich ere-voorzitter noemen. Deze eer werd hem pal voor het duel Hoek-Cercle Brugge gegund door de 'stichting promotie HSV Hoek.' V&n deze sponsorgroep was de voorzitter van HSC Hoek jarenlang voorzitter. Een functie die hij onlangs overdeed aan Wim Vandeputte. Laatstgenoemde zette zijn voorganger, samen met zijn echtgeno te, in het zonnetje en gaf naast bloemen en gegraveerde plaquette als dank van waardering en ondersteuning van het ere-voorzitter schap. die na rust zes verse krachten op liet draven. Met name achterin sloot het slot door de komst van Kurt Pacqué, uitgeroepen tot beste speler van het vorig sei zoen, stukken beter. Voorin viel met name het spel van 'invaller' Angelo Nijskens op en dat leidde tot enkele kan sen. Zowel Mare Minnaert als Jaeky Lambert wisten er geen raad mee. Cercle Brugge, dat on langs met 3-1 van Eendracht Aalst verloor en 1-1 gelijk speel de tegen Moeskroen, winnaar van de beker van Vlaanderen door Club Brugge na een 1-1- eindstand via penalty's te klop pen, bleef zodoende tegengoals bespaard. Voor Hoek jammer, want een man als Ad Gladdines, die zeker als een versterking aangemerkt mag worden, zou niets liever ge wild hebben dan met een treffer voor zijn nieuwe werkgever van het veld te stappen. Dat zat er zaterdag niet in. Kansen daartoe zal hij zeker krijgen. Zeker nu Geertjan de Smet tijdelijk uit de roulatie is. Een gebroken mid denvoetsbeentje in zijn rechter voet houdt hem voorlopig nog weken buiten de lijnen. „Balen," zei de Westdorpenaar, die dit eu vel tijdens zijn eerste de beste training opliep. Balen was het eveneens voor Da ve Gijsel die zijn rentree uit moest stellen wegens een pijnlij ke schouder en balen deed ook Hoek met nog enkele minuten te gaan. Buitenspelval Oorzaak van dit laatste was een haperende buitenspelval waar door Klaas Lesage vrij door Door Jan Murre Axel - De provinciale Zeeuw se kampioenschappen voor paarden en pony's in vrijwel alle disciplines stonden borg voor een bijzonder enerveren de strijd op het fraaie ruiters portterrein in Axel. De orga niserende ruitervereniging Axel, waarin de 60-jarige rij- vereniging Oranjeruiters en de 35-jarige ponyclub De Klep pertjes samengebracht zijn, schotelde het publiek een mooi evenement voor. Het kampioenschap werd door de deelnemers op waarde ingeschat. De dressuur bracht een fors toe nemend aantal deelnemers in beeld. Maar liefst vijftien combi naties traden aan in de Z2-klasse, onder wie de gedoodverfde favo riet, de 32-jarige amazone Erica Janse uit Schore. In de eerste proef legde zij met Rubiquel be slag op de eerste plaats met een forse score van 192 punten. Daarmee maakte zij het gestelde verwachtingspatroon meer dan waar. Want nummer twee, Ca- thalijne van Gorsel uit Heinkens- zand, volgde toen reeds op grote achterstand. De proef in de mid daguren bracht geen verandering. In die proef scoorde Erica Janse 192,5 punt en strandde Cathalijne van Gorsel met Calypso op 182,5. Daarmee stelde Janse het felbe geerde ticket voor de nationale ti telstrijd op vrijdag 6 en zaterdag 7 september in het federatiecen trum te Ermelo veilig. In de Zl-klasse traden maar liefst 24 combinaties in het strijdperk. In de eerste proef reed de nog maar 17-jarige Monique Verschu- re uit Yerseke met Jet Set naar een eerste plaats met een totaal van 196,5 punt. Zij werd op de hielen gezeten door Gobert van Sluis, Renne van de Veer en Wan da Prins. Tijdens het overrijden zette Wanda Prins een proef neer met een puntenwaardering van 183,5. Monique Verschure kwam tot een totaal van 181,5 en moest daardoor in de totaalstand Wan da Prins voor laten gaan. De 15-jarige Angela Daane uit Yerseke, die deel uitmaakt van de Europese selectie, veroverde de titel bij de pony's in de Z2-klasse. De eerste proef was goed voor 191,5 en de tweede leverde maar liefst 195,5 punten op. In de Zl- klasse categorie D/E was Carola rr Paauwe van de ponyclub Zuid- Beveland de sterkste met respec tievelijke scores van 184,5 en 187,5 punt. Bij de kleine maat in de Zl-klasse weerde de 9-jarige Stephanie de Frel met Jolly van de Hazelarenhof uit Koewacht zich uitstekend. Deze voor De Kleppertjes uitkomende jeugd- amazone scoorde in de eerste proef 163,5 en in de tweede 160 punten. Bij het springen gold grotendeels hetzelfde scenario. Ook daarin losten de favorieten de verwach tingen in. In de ZZ-klasse paar den reed de bijna 25-jarige Ilyo de Loos uit Hulst met Nadir in de eerste manche een schitterend foutloos parkoers. In de tweede manche zorgde een slordigheid in het begin voor wat strafpunten, maar daarna herstelde de combi natie zich knap en had zelfs met de muur, de 1.60 meter hoge laat ste hindernis, geen probleem. Ook hij is van de partij tijdens de na tionale eindstrijd, oftewel Levade genaamd. In de Z-klasse lagen twee tickets klaar voor afvaardiging naar het NK. Er werd tussen de twaalf deelnemers zwaar strijd geleverd om die begeerde afvaardiging. Met twee foutloze ritten wees Sandy den Exter met Veersedam Frisbee haar mannelijke tegen standers naar het tweede plan. Albert Vermue met Goodbye V legde beslag op de tweede plaats. In de M-klasse was een barrage nodig na twee manches. Daarin bleef Magreet Walraven uit Veere met haar paard Jendy foutloos. Resevre-kampioen werd Martijn Cerpentier met Induna van 't Zand uit Koewacht. In de B-klas- se waren het de jeugdige Oranje ruiters die de buit verdeelden. Martijn Cerpentier pakte het goud met Kallovita en het zilver was voor Simone van Wezel met Amadeus. Met overmacht won Christiaan van de Plasse met Quarry Hill het ZZ-springen pony's. Zijn zus Ca- rolein zegevierde in de D/E-cate- gorie met haar pony Delta Mossel Ambassador. Zowel het zilver als het brons was voor Cindy Per- daen van de Zwinruiters met res pectievelijk Mick en Scooby. Mo nique de Jonge van De Klepper tjes werd met Bonita kampioen in de M-klasse D/E-categorie. KAMPIOENEN EN RESERVEKAMPIOENEN DRESSUUR PAARDEN z2-kIasse: 1. Erica Janse met Rubiquel (Zuid-Beveland), 192,75 punten, 2. Ca thalijne van Gorsel met Calypso (Vlaandertse Ruiters) 182,5. Martijn Cerpentier van de Oranjeruiters, die kampioen werd in de B-klasse en de reservetitel vero verde in de M-klasse. foto camile schelstrate Zl-klasse: 1. Wanda Prins met Jean Rohde (Sasruiters) 183,5, 2. Monique Verschure met Jet Set (Zuid-Beveland). M2-klasse: 1. Elles Kole met Eveline (Zuid-Beveland) 161,75, 2. Adri Hame link met Kiritina (Hulst) 158. Ml-klasse: 1. Sonja de Feiter met Kingsley (Schowse Ruiters) 171,5, 2. Jannie Polderman met Radamanda (Weelruiters) 163,00. L-klasse: 1. Marcella de Kam met In- mar (Oranjezon) 172, 2. Dicky Wierin- ga met Kid Creool (Noord-Beveland) 169,00. B-klasse: 1. Esther Bogerman met Je wel Jordy (Sasruiters) 161,5, 2. Kelly d'Hert met Godilia (Hulst) 157,00. PONY'S Z2-klasse categorie D/E: 1. Angela Daane met Amedijks Orin (Zuid-Beve land) 195,5, 2. Jeanine Heystek met Laika (Zuid-Beveland) 179,75. Zl-klasse A/B/C: 1. Stephanie de Frel met Jolly van het Hazelarenhof (Klep pertjes) 160,00. Categorie D/E: 1. Carola Paauwe met King (Zuid-Beveland) 187,75, 2. Su zanne Reveringa met Normar (Een- drachtruiters) 183,00. M2-klasse A/B/C: 1. Anne Moerland met Shetan (Zuid-Beveland) 148,5. Categorie D/E: 1. Francis Kloet met Ikaros (Weelruiters) 155,25, 2. Henriet- te van de Ree met Alfred (Oranjeruiters Willemstad) 150,25. Ml-klasse D/E: 1. Jacolien Reynierse met Rapid Star (Scheldestad) 153,5, 2. Heidy de Jonge met Kimberley (Weel ruiters) 153,25. L-klasse A/B/C: 1. Rilana Ruissen met Tara (Paardebloem) 151,50, 2. Jolanda Goossen met Laybed (Oranjeruiters) 147,50. Categorie D/E: 1. Eva Koedoot met Ivana (Nievaartruiters) 173,50, 2. Da nielle Soleveld met Queeny (Paarde bloem) 169,00. B-klasse A/BC: 1. Linda Strooband met Nicky (Hulst) 162,50, 2. Agneta Bertou met Vanessa (Haringruiters) 162,50. Categorie D/E: 1. Sam Wijster met Fa- biola (Walcheren) 170,50, 2. Mirjam Francke met Jupiter (Gouwe Reyers) 165,50. Bestgaande rijpony categorie A/B/C: 1. Chayenne Wiskerke met Patricia's Lord (Zuid-Beveland), 2. Agnetha Ber tou met Vanessa (Haringruiters). Categorie D/E: 1. Carola Paauwe met Kling Elze, 2. Sophie Wiskerke met Ka- bor (Zuid-Beveland) SPRINGEN PAARDEN ZZ-klasse: 1. Ilyo de Loos met Nadir (Hulst). Z-klasse: 1. Sandy den Exter met Veer sedam Frisbee (Noord-Beveland), 2. Albert Vermue met Goodbye V (Weel ruiters). M-klasse: 1. Margreet Walraven met Jendy (Oranjezon), 2. Martijn Cerpen tier met Induna (Oranjeruiters). L-klasse: 1. Martin de Kroo met Jum per (Walcheren), 2. Kees van de Molen broek met Icerole (Walcheren). B-klasse: 1. Martijn Cerpentier met In duna, 2. Simone van Wezel met Ama deus (Oranjeruiters). PONY'S ZZ-klasse: 1. Christiaan van de Plasse met Quarry Hill (Zuid-Beveland). Z-klasse: 1. Carolein van de Plasse met Delta Mossel Ambassdor (Zuid-Beve land), 2. Cindy Perdaen met Mick (Zwinruiters). M-klasse A/B/C: 1. Stefan de Beule met Honey Girl (Hulst). Categorie D/E: 1. Monique de Jonge met Bonita (Kleppertjes), 2. Cindy Per daen met Little Ratina. L-klasse A/B/C: 1. Yvonne Jacobsen met Boy (Oranjezon). Categorie D/E: 1. Stieven van Bunder met Song of Mermaid (Hulst), 2. Tessa de Vrie met Morwin Collin (Paarde bloem). B-klasse A/B/C: 1. Ayinde Sponselee met Ilyo B (Hulst), 2. Jolanda Goossens met Layka (Oranjeruiters Willemstad). B-klasse categorie D/E: 1 Colinda Cor- nelissens met Layka (Hulst), 2. Stieven van Bunder met Twiggy (Hulst). RIJSTIJL PAARDEN B- en L-klasse: 1. Hona Caspers met Kent du Valois (Keeneruiters), 2. Mag reet Walraven met Jappelo (Oranje zon). PONY'S B- en L-klasse: 1. Henriëtte van de Ree met Alfred (Oranjeruiters Willemstad), 2. Ingrid Jacobsen met Dwin (Oranje zon) VIER- EN ACHTTALLEN PAARDEN Achttallen L-klasse: 1. De Weelruiters 126,5 punten, 2. Oranjeruiters Axel 119. Viertallen L-klasse: 1. De Zwinruiters 1113. Verenigingskampioenschap: 1. De Weelruiters 836. PONY'S L-klasse: 1. De Zwinruiters 123. Verenigingskampioenschap: 1. De Kleppertjes 816,5, 2. De Weelruiters 742,7. Kür voor viertallen: 1. De Weelruiters 12,9 punten. DAGPRIJZEN SPRINGEN PAARDEN Z-KLASSE: 1. Sandy den Exter met Veerse Frisbee, 2. Albert Vermue, 3. Mark Broodman met Gobert (Zwinrui ters). M-klasse: 1. Margreet Walraven met Jendy, 2. Martijn Cerpentier met Indu na, 3. Sandy den Exter met Kir Royal. L-klasse: 1. Martin de Kroo met Jum per, 2. Kees Molenbroek met Icerole, 3. Marleen de Bart met Konkorde (Weel ruiters). B-klasse: 1. Martijn Cerpentier met Kallovita, 2. Simone van Wezel met Amadeus, 3. Annet Merk met Goofy (Zwinruiters). PONY'S Z-klasse D/E: 1. Carolein van de Plasse met Delta Mossel Ambassador, 2. Cin dy Perdaen met Mick, 3. Cindy Perdaen met Scooby Doo. ZZ-klasse D/E: 1. Christiaan van de Plasse met Quarry Hill. M-klasse A/B/C: 1. Stefan de Beule met Honey Girl. Categorie D/E: 1. Monique de Jonge met Bonita, 2. Cindy Perdaen met Litt le Ratina, 3. Marloes Saman met Jessi ca (Vroonruiters). L-klasse A/B/C: 1. Yvonne Jacobsen met Boys. Categorie D/E: 1. Stieven van Bunder met Song of Mermaid, 2. Tessa de Vrie met Morwin Collin, 3. Ingrid Jacobsen met Devin. B-klasse A/B/C: 1. Ayinde Sponselee met Ilyo B, 2. Jolanda Goossens met Laykan, 3. Tjarda van Loon met Trixie Gouwe Reyers) Categorie D/E: 1. Colinda Cornelissens Van onze sportmedewerker Yerseke - Philippine heeft enigszins verrassend het jaarlijks, 'Mosseltoernooi' gewonnen. Bij gastheer Yerseke toonde Zeeuws-Vlaamse club zich de sterkste via overwinningen Yerseke en Bruse Boys. Sluis liet het in laatste instantie aft ten, zodat het toernooi ditmaal slechts met drie teams werdbè. twist. Een streep door de rekening van het organiserende Yerseke, dat door de absentie van Sluis (de avond voor het toernooi meldde dat team zich af) het schema moest veranderen en de wed- strijdduur aan moest passen. Nu waren de teams genoodzaakt om wedstrijden van twee keer een half uur af te werken en die tijds duur deed vooral in de tweede wedstrijd aanspraak op de condi tie. Vandaar dat Bruse Boys, dat tussendoor een wedstrijd rust kreeg, de gedoodverfde favoriet was voor de toernooizege toen dat team in het openingstreffen met maar liefst 3-0 gastheer Yer seke klopte. Voor een beter Bruse Boys scoor den Eric Bleyi (2x) en Leo Bur ger. Yerseke ondervond in de di rect daaropvolgende wedstrijd nog naweeën van dat eerste duel. Niet alleen conditioneel, maar ook mentaal werkte die ruime ne derlaag door op een overigens niet compleet Yerseke. De andere teams waren eveneens niet com pleet. Ieder team moest wel enke le vaste basiskrachten missen Yerseke was in het tweede duti qua veldspel niet minder dai Philippine, maar moest toch eei 0-1-nederlaag incasseren doo; een doelpunt van A-junior Maaë ten de Groene. Bruse Boys leek in de 'wachtka mer' energie op te kunnen om een reeds enigszins streden Philippine te De ploeg uit Bruinisse was in hol veld wel iets meer in balbezit das de Zeeuws-Vlamingen, maar beste kansen en de haarscherp' counters waren voor Philippine Harry Vermeire zorgde voor 0-1 en toen Lex den Hamer zelfs 03 liet noteren leek de strijd beslist Toch kwam Bruse Boys terug to 1-2 via Johan Bennaar. De striji leek weer open en Bruse Boi zette nog even aan om de hoopgi vende gelijkmakende treffer o> het scorebord te brengen. Balverlies aan die kant bracht dt definitieve beslissing. Maarten di Groene kon daardoor alleen de Bruse Boys-doelman afg; en de beslissende 1-3 scoren Laatstgenoemde ploeg moest mol de tweede plaats genoegen en Yerseke werd derde en laatste, foto camile schelstrate mocht gaan richting invaller doelman Danny Klokgieter. Die ene confrontatie met een speler van Cercle Brugge in de 45 mi nuten dat hij onder de lat stond, verloor deze sluitpost en dat be tekende 0-4. Een score die Nieu- wehuijse niet deerde. „Het ver toonde, zij het dat er conditio neel nog wat bijgeschaafd moet worden, maakte wel al het een en ander duidelijk. Na Axel dinsdag zal er minder gewisseld worden en moet het team meer gestalte krijgen," aldus de trai ner uit Kruiningen. Fred Rabout Breskens - Scoren in je afscheidswedstrijd. Een droom voor ie dere voetballer. Breskens-doelman Nico Knol zag afgelopen za terdag op een matig bezet 'Baersande' die droom werkelijkheid worden. met Layka, 2. Stieven van Bunder met Twiggy, 3. Eva Jacobsen met Fury X. DRESSUUR PAARDEN Z2-klasse: 1. Erica Janse met Rubiquel, 2. Cathalijne van Gorsel met Calypso, 3. Irma van Niedek met Gustafson (Sasruiters). Zl-klasse: 1. Monique Verschure met Jet Set, 2. Laura Broodman met Go bert, 3. Mascha Bustraan met Kim berley (Zuid-Beveland). Zl-klasse ring 10: 1. Renee van de Veer met Guido (Gouwe Reyers), 2. Wanda Prins met Jean Rhode, 3. Arianne Klompe met Gentleman (Schouwse Ruiters). M2-klasse: 1. Elles Koole met Evelien, 2. Sabine Zwartelé met Glenn, 3. Adri Hamelink met Kiretina (Hulst). Ml-klasse ring 3:1. Sonja de Feiter met Kingsley, 2. Ineke Cysouw met Etrichta (Oranjeruiters), 3. Janine Polderman met Latamanda (Weelruiters). Ml-klasse ring 4:1. Lianna Hartog met Konchita (Zuid-Beveland), 2. Anja van Vuuren met Dobey Isenhart (Oranje ruiters), 3. Benno van Gilst met Instal lateur (Weelruiters). L-klasse ring 5: 1. Gerard de Ruiter met Lorenzo (Schcuwse Ruiters), 2. Evelien d'Hondt met Arusha (Haring ruiters), 3. Marieke ie Wolf met Garo- na Gina (Scheldestad). L-klasse ring 6: 1. ^tudi Jongman met Kairos (Westelijk Schouwen), 2. Lydia Goudswaard met Louo-Lou (Noord- Beveland), 3. Astrid van de Veer met Joke (Gouwe Reyers). L-klasse ring 7: 1. Dicky Wierenga met Kid Creool (Noord-Beveland), 2. Mar- chella de Kam met Inmar (Oranjezon), 3. Carmen van Veen met Belinda (Oranjeruiters). B-klasse: 1. Loes Cevaal met Hariët (Gouwe Reyers), 2. Esther Bogersman met Jewel Jordy (Sasruiters), 3. Simone van Wezel met Kyra (Oranjeruiters). B-klasse ring 11: 1. Kelly d'Hert met Godilia, 2. Chantal Frumau met Kima- hl (Oranjeruiters), 3. Wendy Cerpentier met Lavall (Oranjeruiters). PONY'S Z2-klasse D/E: 1. Angela Daane met Amedijk's O, 2. Jeanine Heystek met Laika, 3. Wendy Moelker met Heleni- que (Zuid-Beveland). Zl-klasse C: 1. Stephanie de Frel met Jolly HH. Categorie D/E: 1. Carola Paauwe met King, 2. Suzanne Reinerman met Nom ar, 3. Tessa de Vrie met Morwen C. Ml-klasse: 1. Jacolien Reynierse met Rapid Star (Scheldestad), 2. Heidy de Jonge met Kimberley (Weelruiters), 3. Marjolein Akkermans met Misty (Een- drachtruiters). M2-klasse A/B: 1. Anne Moerland met Shetan (Zuid-Beveland). Categorie E/D: 1. Francis Kloet met Ikaros (Weelruiters), 2. Henriëtte van Ree met Alfred (Oranjruiters Willem stad), 3. Jolanda Bevelander met Power S (Schouwse Ruiters) en Esther Meyers met Sunny Boy (Zwinruiters). B-klasse A/B/C: 1. Nadine Doosjen met Brian (Kleppertjes), 2. Agnetha Bertou met Vanessa (Haringruiters), 3. Linda Strooband met Nicky (Hulst). Categorie D: 1. Eva Jacobsen met Fury X, 2. Suzanne de Plaa met Percival (LEE), 3. Kelly Mast met Cleopatra (Kleppertjes). Categorie E: 1. San Wepster met Fabio- la (Walcheren), 2. Mirjam Francke met Jupiter (Gouwe Reyers), 3. Michelle Evertse met Simon (Weelruiters). L-klasse C: 1 Jolanda Goossens met Laykah (Oranjeruiters Willemstad), 2. Rinala Ruissen met Tara (Paarde bloem). Categorie D/E: 1. Eva Koedoot met Ywana (Nievaartruiters), 2. Paulien Raukamp met Silva (Burchtruiters), 3. Ingrid Jacobsen met Devin (Oranje zon). Categorie E: 1Anne Hurkens met Ve dette (Weelruiters), 2. Sandar van de Bijl met Kadance (Schouwse Ruiters), 3. Daniëlle Solleveld met Queeny (Paardebloem). Tegen de Belgische eredivisionist AA Gent knalde Knol na een half uur vanaf de penaltystip de ope ningstreffer voorbij Tom Hof man, de tweede doelman van de Gentenaren. Breskens kwam daardoor op een verrassende 1-0- voorsprong en het was nog niet onverdiend ook, want met name in de eerste helft gaven de Bressi- aanders aardig tegengas. „Dat kon niet," beaamde AA Gent trainer Johan Boskamp na af loop. „Ik heb de mannen in de kleedkamer eens goed op hun plichten gewezen." Het zou uit eindelijk 2-10 worden. Het verschil werd pas in de twee de helft gemaakt. Boskamp dat met zijn ploeg de vrijdagavond nog het grote Feyenoord in het ei gen Ottenstadion op 1-1 had we ten te houden, mag komend weekend al aan de Belgische competitie beginnen. Het wordt gelijk een topper want het Club Brugge van Eric Gerets komt naar Gent. „Volle bak, altijd goed," aldus Boskamp die de af gelopen zes maanden fysiek een ware metamorfose onderging. Van 132 ging hij naar 95 kilo. De buik is weg. De trainer oogt fris. Ook zijn jonge groep. Maar ook Breskens deed het za terdag voortreffelijk. Ging zon der schroom de tegenstander te gemoet. Kreeg na tien minuten zelfs al een eerste mogelijkheid toen Mark Boekhout een zwakke terugspeelbal van Edin Ramsic onderschepte. Zijn inzet ging maar een paar decimeter naast. AA Gent kreeg tegen een goed ge- Breskens/Nieuwvliet - Brian Verhulst had afgelopen za terdag een dubbelrol. De Oostburger, die dit seizoen debuteert in Breskens, kwam eerst als speler in de tweede helft in actie tegen AA Gent (2-10 nederlaag). Daarna spoedde hij zich naar hotel Saint Pierre in Nieuwvliet- Bad, waar hij als kok zijn be legde boterham verdient. AA Gent-trainer Johan Bos kamp is ondertussen kind aan huis in het hotel. Hij lo geerde er al als trainer met de selectie van Anderlecht en was er ook een paar weken geleden met AA Gent te gast. Boskamp kwam nu ook na Breskens-AA Gent de in wendige mens versterken. Of Verhulst na de nederlaag met wat rancuneuze gevoelens de maaltijd voor de Gentenaren heeft bereid, is tot nu toe in het ongewisse gebleven. organiseerde Breskense defensie met Tonnie van Voren aan hoofd, geen mogelijkheden en een half uur stond het zowaar 1- 0. Serge Nothen stuurde Serge dt Ruysscher de diepte in. Limt Mijalovic tikte professioneel dt geblokte Breskense spits maar de goed leidende Peta Scherpenisse uit Terneuzen was bij de les. Hij plaatste de bal te recht op de stip en de Bressiaan- ders keken richting Nico Knol, die gretig zijn doel verliet en zijn collega Tom Hofman de verkeer de kant opstuurde, 1-0. Pas twee minuten later kon AA Gent terugdoen. Galie Barka wel voorbij doelman Knol maar de sterk spelende Eddy Buijsst haalde de bal achter zijn te doelman van de lijn. Het leek op een verrassende 1-0 ruststand uit te draaien met een mopperen de Boskamp op de bank. Twee minuten voor de pauze kot Barka op aangeven van Filip Fliers dan toch de gelijkmaker aantekenen. In de 45e minunl werd de schande weggewist toen Lima Nivaldo een solo-actie suc cesvol afrondde, 1-2. Na rust moest Breskens, en dat was be paald geen schande, het niveau verschil aanvaarden. Dit met di nieuwelingen William Faas et Brian Verhulst in de geleder Een pure hattrick van Tom Craecke die raak schoot in dt 46e, 51e en 55e minuut tilde de score naar 1-5. Barka, Nivaldo en Björn de Wilde zorgden dat het na 75 minuten 1- 8 stond. Op dat moment vond Piet Puijpe dat Knol zijn verdien ste die hij voor Breskens de afge lopen jaren heeft gehad mocht bekronen met een publiekswissel Peter Scherpenisse reageerde at tent, haalde de rode prent uit zij» bostzak voor een 'onduidelijke overteding en Knol mocht gaat douchen. Hij zag nog net hoe Gunther de Meijer nummer ne gen voorbij zijn opvolger Menno Heyens knalde. Filip Fliers de zeven minuten voor tijd voor 1-10. Maar het was Breskens dal het laatste woord had. Serge Ruysscher kapte met een won dermooie actie drie Gentenaren uit om vervolgens de bal in het Gentse doel te jagen. Westkapelle - In Westkapelle wordt woensdag 6 augustus^ jaarlijkse triatlon afgewerkt. wedstrijd die meetelt voor het Zeeuwse Super Prestige Circui waar bij de mannen e Wim Verburg aan de leiding pi- De afstanden die in Westkapejj op het programma staan zijn: 7S meter zwemmen, 30 kilomet fietsen en 6 kilometer lopen. 0 start is om 19.00 uur. SLUIS Grote Markt 7 137e JAARGANG 2 KATERNEN pe Binnenkrant Binnenland Buitenland Economie Beurs Sport A2 A3 A4 I A5 A6 I B1/B2 I Zeeland t/m C3 RTV-programma's D1 Athene - Zonder al te veel moeite heeft Marko Koers gisteren tijdens het WK atle tiek in Athene op de 800 me ter de tweede ronde bereikt. De Nederlander ging in zijn serie zelfs als eerste over de streep. Minder goed verging het de steeple-lopers Marcel Laros en Simon Vroemen in hun halve finales. „Een afgang," noemde Vroemen het, die net als Laros ver in de achter hoede eindigde, wat uitscha keling voor beiden beteken de. Gouden medailles waren er gisteren voor de Duitse Sabi ne Braun (zevenkamp), de Tsjechische Sarka Kaspar- kova (hinkstapspringen), Ca thy Freeman uit Australië (400 meter) en de Fransman Stéphane Diagana (400 me ter horden). Bij het hoogspringen voor mannen stelde olympisch kampioen Charles Austin te leur. De Amerikaan kwam in de kwalificatie niet over de limiethoogte van 2.28 meter. ZIE SPORT-B1 Belgrado (afp) - In de West- Bosnische grensstad Gradiska zijn gisteravond negen Bosnisch- Servische soldaten tegen acht Kroatische militairen uitgewis seld. Dat meldt het niet-officiële Joe goslavische persbureau Beta. Bij de Servische soldaten gaat het °m krijgsgevangenen die het Kroatische leger in 1995 gevan gen nam tijdens operaties in West-Bosnië en in het westen van Slavonië. De Kroaten en Serviërs wisselden ook stoffelijke overschotten uit. Kroatische functionarissen kre gen het lijk van een piloot over handigd. De representanten van de Bosni sche Serviërs namen de stoffelij ke overschotten van zestien sol daten in ontvangst. (ADVE jederheel en halfuur

de Stem | 1997 | | pagina 18