6 Koers moet medaille halen' Cruz scoort weer voor Feyenoord 'Hom naar Moya bereikt halve finales in Amsterdam Serie A ki Voorzitter atletiekbond wil met goede prestaties ^EK 2002' in huis halen UITSLAGEN STANDEN De rechterkni DE STEM SPORT B2I pESTEM SPORTNIEUWS KORT Beachvolleyballers in EK-selectie Huybens reserve bij basketbalploeg Piket begint zwak in Antwerpen Muntz en Strüver uitgeschakeld i i i i i ZATERDAG 2 AUGUSTUS 1997 Amsterdam (anp) - Ook zon der zijn wapperende haardos maakt Carlos Moya nog altijd deel uit van het slinkende aantal favorieten voor de hoofdprijs van de Grolsch Open in Amsterdam. In een partij met meer technische fi nesse dan uiterlijk vertoon, schakelde hij Francisco Cla- vet, de winnaar van vorig jaar uit: 6-3 6-4. Organisator Piet van Eysden mag tevreden zijn met zo'n nummer één op de plaatsingslijst. Dik wijls kwamen in het verleden de bezitters van die hoge status uit sluitend naar Amsterdam voor het ophalen van het startgeld. Moya niet, al vreesde de speler wel een ogenblik dat hij als Samson met het verlies van zijn wapperende haren ook zijn kracht kwijt was. Vanonder een kortgeknipte kop kijkt de twintigjarige Spanjaard tamelijk boos de wereld in. Een weekje militaire dienst, waaraan in Spanje ook een topsporter zich niet kan onttrekken, kostte hem zijn weelderige haardos. „Het was de eerste keer in mijn leven, dat er een schaar rigoureus door mijn haar ging. Dat was geen prettig gevoel." Het is niet zozeer het uitzicht op de hoofdprijs van 66.400 dollar, dat Moya inspireert. Hij concur reert vanuit Amsterdam met zijn collega's in Montreal, waar veel meer ATP-punten zijn te verdie nen. Punten die Moya nodig heeft om zich te kwalificeren voor het ATP-Tour Wereldkampioen schap, over drie maanden in Hannover. Bij de eerste acht staan momenteel vier Spanjaar den. Krajicek is twaalfde. Moya is wel gedwongen de 170 punten van Amsterdam mee te pakken, wil hij niet achterop raken. Hij doet dat op een ondergrond die eigenlijk niet meer de zijne is. Sinds hij vorig jaar in Bercy van Boris Becker won, weet de Span jaard dat zijn eigenlijke onder grond hardcourt is, zoals bleek bij de Australische Open, waar hij de finale bereikte. Vrijdag bekende Moya dat hij niet meer beschikt over het ge duld van vroeger. „Ik probeer nu winners te slaan. Dat vergt op zo'n trage baan als hier een con centratie die bijna niet is op te brengen." Clavet, wel een gravel- happer bij uitstek, probeerde dat in de tweede set uit te buiten. Hij forceerde twee doorbraken. Maar de winnaar van vorig jaar maak te te veel fouten om door te druk ken. Magnus Norman is Moya's tegenstander in de halve eind strijd. Geen eenvoudige opgave. De Zweed, die in Parijs won van Sampras en in Londen Ivanisevic versloeg, is bepaald niet naar Amsterdam gekomen om het en- tertainmentgehalte van het ten nis hoog te houden. Hij bouwt muurtjes op de achterlijn, graaft zich in en vuurt met scherp. Na Hrbaty en Gustafsson sneuvelde ook de Noor Christian Ruud: 6-3 7-6 (8-6). In de andere halve fina le strijden Marcelo Filippini en Slava Dosedel voor wat meer er kenning. Amsterdam, Grolsch Open. Mannen, 950.000 gulden. Kwartfinales: Norman (Zwe/4) - Ruud (Noo) 6-3 7-6 (8-6), Moya (Spa/1) - Clavet (Spa/8) 6-3 6-4. Dubbelspel, kwartfinales: Alba- no/Osanic (Arg/1)- Davids/Van Lot- tum (Ned) 7-6 6-4. Programma xaterdag, vanaf 12.00 uur: Filippini (Uru) - Dosedel (Tsj), Moya (Spa/1) - Norman (Zwe/4), ver volgens halve finales dubbel. Montreal. Mannen, 4,6 miljoen gul den. Derde ronde: Santoro (Fra) - Muster (Oos/3) 6-2 2-6 6-4, Kafelnikov (Rus/4) - Wayne Ferreira (ZAf) 7-5 6- 3, Philippoussis (Aus/7) - Raoux (Fra) 7-5 6-3, Woodruff (VSt) - Ivan isevic (Kro/2) 7-6 6-2. Carlsbad. Vrouwen, 900.000 gulden. Tweede ronde: Martinez (Spa/7) - Sukova (Tsj) 6-1 6-0. kwartfinales: Coetzer (ZAf/3) - Ba- suki (Ino) 6-3 6-4, Seles (VSt/2) - Zvereva (WRu) 6-1 6-3. Dubbelspel, tweede ronde: Hin gis/Sanchez (Zwi/Spa/2) - Vis/Ba- suki (Ned/Ino) 6-3 6-3. Door Maurice Ambaum Athene - Stiekem in de kleine uurtjes uit het hotel sluipen en het bruisende nachtleven van Athene ver kennen zal voor de Neder landse atleten bij het WK- atletiek de komende week een heksentoer worden. Voor de deur van het hotel wemelt het namelijk van de officials en de veiligheids mensen. Niet dat er iemand wakker ligt van de aanwezigheid van die Hollanders. Nee, de vaderlandse equipe heeft toevallig hetzelfde hotel toegewezen gekregen als de Amerikaanse en Britse ploeg. En daarvan ligt Athene wel wakker, want stel dat er iets gebeurt met die twee toonaangevende atle- tieklanden? Een nachtmerrie voor de Griekse hoofdstad die met een geslaagd WK wil aanto nen dat het rijp is voor de Olym pische Spelen van 2004. De persconferentie die de Neder landse ploeg gisteren had belegd in het eigen onderkomen, moest daarom worden afgeblazen en verplaatst naar een andere loca tie uit veiligheidsoverwegingen, met het oog op de Amerikanen en Britten. Het is trouwens maar goed ook dat het hotel is afgegrendeld, hebben de Nederlandse atleten alle tijd en rust om zich volledig te concentreren op hun toernooi, want er wordt in het warme Athene het nodige verwacht van de 12 lopers, springers en wer pers. Met name de atletiekbond heeft de druk op de atleten opgevoerd. Amsterdam is immers samen met Lausanne en München in de race voor het Europees kampioenshap atletiek in het 2002. Op 11 okto ber wordt in Budapest gestemd door de 48 landen die zijn aange sloten bij de Europese Atletiek Associatie. De KNAU denkt er kans te maken als de Nederland se atleten komende week in Athe ne een woordje meespreken. De sporters als jokers in een lobby. Voorzitter Piet van der Molen schrok dan ook toen technisch di recteur Bert Pauw gisteren zijn Met veel vlagvertoon en klassieke muziek is gisteren het zesde toernooi om de wereldkampioenschappen atletiek geopend. Het gebeurde in een passend decor, het Pana- thinaikos-stadion in Athene werd gebruikt voor de eerste moderne Olympische Spelen, anno 1896. foto anp verwachtingspatroon uitsprak. Pauw noemde een toernooi met drie Nederlanders bij de beste 12 op voorhand geslaagd. „Te laag ingezet," bromde Van der Molen. „Koers moet een medaille kun nen halen en van vier of vijf atle ten in de halve finale kijk ik niet op. Verdorie, we moeten de ko mende week aantonen dat we als atletiekland iets voorstellen. An ders krijgen we het erg moeilijk in de strijd met München en Lau sanne." „Ik had bijvoorbeeld ook graag de kersverse Europese jeugdkam pioen Liefers in Athene aan de start gehad op de 1500 meter. Dat mannetje heeft veel in zijn mars, had goede publiciteit voor Ne derland kunnen maken. Maar ja, hij mocht van mijn eigen bond niet. Nog te jong, net niet de richttijd gehaald. Dat spul, daar moet ik dan maar vrede mee heb ben, kost moeite hoor." Volgende week zal de lobby van Nederland zijn hoogtepunt bele ven. Dan vliegt zelfs vice-premier Dijkstal over om zich sterk te maken voor Amsterdam 2002. Van der Molen heeft ongeveer al le internationale atletiek-bobo's onder wie opperbaas Nebiolo, uitgenodigd om de presentatie van Amsterdam in Athene bij te wonen. „Ik hoop dat zij de Euro pese Atletiek Associatie en de 48 landen nog een beetje kunnen masseren in ons voordeel." De Argentijn Cruz maakte het enige doelpunt voor Feyenoord in het oefenduel met AA Gent. foto anp r Gent (anp) - Feyenoord heeft de eerste serieuze test voor de nieuwe competitie achter de rug. De Rotterdammers speel den gisteren 1-1 bij AA Gent. De Argen tijn Cruz zorgde in de 50e minuut voor de gelijkmaker. Zijn landgenoot Graff kreeg een kwartier later voor de tweede keer geel. Het duel in Gent, waar oud-Feyenoorder Jan Boskamp als trainer aan de slag is gegaan, be gon gisteren tien minuten later dan de bedoe ling was. De politie had er geen rekening mee gehouden dat er ongeveer 5000 toeschouwers op het potje zouden afkomen. Er waren ook heel wat Feyenoord-supporters. Die zorgden nog voor overlast. AA GENT - FEYENOORD 1-1 (1-0). 35. De Meyer 1-0, 50. Cruz 1-1. Scheidsrechter: Meese (Bel). Ro de kaart: 67. Graff (twee keer geel). Gele kaart: Van Bronckhorst en Vos; AA Gent drie keer. Basis Feyenoord: Petry; Boateng, Fraser, Picun en Graff; Van Wonderen, Van Gastel, Sanchez en Van Bronckhorst; Glaucio en Cruz. Invallers in 46e mi nuut: Claeys, Bosvelt, Schuiteman, Vos en Korne- jev; later: Connolly. NIEUWLEUSEN - FC TWENTE 0-9 (0-6). Doel punten: Bosman 2, Petrov 2, Ajoepov, Becker, Steinmann, Van Halst (strafschop) en eigen doel punt. Hoorn. DE BLOKKERS - VOLENDAM 0-8 (0-3). Doelpunten: De Vries 2, Schulp, Marbus, Rose, Molenaar, De Bruijn en eigen doelpunt. Breda. DE BARONIE - NAC 0-7 (0-4). Arveladze 2, Gorter, Brusselers, Stewart, Roelofsen, Gudelj- Bakhuizen. GAASTERLAND/SLOTEN - HEE RENVEEN 0-7 (0-6). Doelpunten: Gusatu 2, De Visser (strafschop), Constantinovici, El Khattabi, Samardzic, Ebiede. TOP OSS - SHEFFIELD WEDNESDAY 1-3 (0-2). Doelpunt Oss: Brakel. Bijzonderheid: Blinker en Trustfull op tribune. De enkelblessure van Gilles de Bilde valt mee. Bij een echografie gisteren in het zieken huis in Geldrop is slechts een bloeduitstorting op het gewricht geconstateerd. De aanvaller van PSV kan maandag de training weer her vatten. De Bilde raakte woensdag geblesseerd in het duel met Arsenal. Uit voorzorg doet hij zater dag niet mee in de wedstrijd tegen zijn oude club Anderlecht. Ook reist de Belg niet mee naar Spanje, waar PSV maandag tegen Sala manca speelt. Arthur Numan blijft eveneens thuis. De verdediger heeft last van een knie band. Marcio Santos trainde gisteren weer mee met de selectie van Ajax. De Braziliaan was het afgelopen seizoen uitgeleend aan Atletico Mineiro. De huurovereenkomt met de Brazili aanse club liep op 1 augustus af. Santos heeft bij Ajax nog een contract tot 1999. Onder Louis van Gaal kwam de voetballer nauwe lijks aan spelen toe. De nieuwe trainer Mor ten Olsen was voorstander van Santos terug keer. Roda JC wil André Ooijer niet laten gaan. Voorzitter Theo Pickee heeft dit gisteren in een onderhoud met collega Harry van Raaij van PSV laten weten. De 23-jarige speler staat nog een jaar onder contract bij de Lim burgse club. De finalewedstrijden om de Europese Su per Cup, tussen Borussia Dortmund en Barce lona, vinden pas in februari plaats. Oorspron kelijk stonden de duels voor 12 en 26 augus tus gepland, maar deze data kwamen beide verenigingen niet goed uit. De winnaar van de Champions League (Dort mund) en de winnaar van de Europa Cup II (Barcelona) konden in 1997 geen gaatje meer vinden. De exacte speeldagen in februari zijn nog niet bekend. De elfkoppige jury in de rechtszaak tegen de Nederlandse doelman Hans Segers en zijn vermeende handlangers Grobbelaar, Fashanu en Lim heeft zich vrijdag na 41 procesdagen teruggetrokken om tot een uitspraak te ko men. In een eerder proces tegen het van om koping verdachte viertal kon een andere jury niet tot een oordeel komen. Zeist - Bondscoach Toon Gerbrands heeft twee beachvolleybal lers opgenomen in zijn nieuwe selectie. Het gaat om Marko Klok en Sander Mulder (ex-Brevok). Ook Luc de Nijs is nieuw in de groep van Gerbrands. Frank Denkers, Martin van der Horst en Martijn Dieleman zijn afgevallen uit het volleybalteam, dat eerder dit jaar in de World League als vierde eindigde. Het Nederlands team is gisteren in Brazilië aangekomen voor een trainingskamp. De selectie: Misha Latuhihin, Marko Klok, Henk-Jan Held, Reinder Nummerdor, Guido Görtzen, Richard Schuil, Mike van de Goor, Giis Ronnes, Bas van de Goor, Mark Broere, Olof van der Meulen, Peter Blan- gé, Twan van Kuijk, Luc de Nijs, Albert Cristina, Sander Mulder, Robert van Es en Jochem de Gruijter. Amsterdam - Marcel Huybens heeft nog geen contract afgedwon gen bij de vernieuwde selectie van de Nederlandse basketbal- ploeg. De 44-voudige international heeft door drukke werkzaam heden de eerste trainingsweken van de nieuwe bondscoach Lucien van Kerschaeven gemist. De Belgische trainer heeft hem daardoor voorlopig op de lijst met reservespelers geplaatst. De selectie: Mario Bennes, Marcel ten Berge, Chris van Dinten, Patrick Faydherbe, Geert Hammink, Michel van Houten, Ralf Melis, Mike Na- har, Virgil Ormskerk, Cees van Rootselaar, Koen Rouwhorst, Eric van der Sluis, Jasper van Teeseling, Hein Gerd Triemstra, Dave Tuinstra, Ok- ke te Velde, Sebastiaan de Voogd, Harm van Woerkom. Reserves: Wilf- ried Goedee, Marcel Huybens, Ramon Knopper, Richard van Poelgeest. Stagiairs: Mathieu ten Dam, Ralf Heinen, Vincent Krieger, Hanno Schoenmakers, Harvey van Stein. Antwerpen - Jeroen Piket is het Lost Boys-schaaktoernooi in Ant werpen zwak begonnen. De grootmeester uit Leiderdorp speelde remise tegen Ronggyang Ye, een in Nederland wonende Chinees. Het toernooi viert dit jaar het eerste lustrum met een speciale kroongroep. Naast de winnaars van de eerste vier edities, nodigde de organisatie Veselin Topalov uit om de achtkamp te complete ren. De Bulgaar staat vierde ot> de wereldranglijst. Antwerpen. Lost Boys-toernooi. Kroongroep, eerste ronde: Piket (Ned) - Ye (Chn) 1/2-1/2, Kortsjnoj (Zwi) - Novikov (Oek) 1-0, Topalov (Bul) - Van der Sterren (Ned) 1-0, Sokolov (Bos) - Van Wely (Ned) 1/2-1/2. Open toernooi, eerste ronde: Boey (Bel) - Georgiev (Bul) 1/2-1/2, Vaga- nian (Arm) - J. Claesen (Bel) 1-0, Vanderwaeren (Bel) - Nikolic (Bos) 0-1, Gurevich (Bel) - De Jager (Ned) 1-0, Mork (Noo) - Nijboer (Ned) 0-1, Lju- bojevic (Joe) - Quist (Ned) 1-0, Lobron (Dui) - Sawatzki (Dui) 1-0, Van Beers (Bel) - Wells (Eng) 1/2-1/2, Barua (Ina) - Van der Stricht (Bel) 0-1, Van den Doel (Ned) - Guedon (Fra) 1-0, Daverkausen (Dui) - Ree (Ned) 1/2-1/2. Malmö - Matig putten was er de voornaamste oorzaak van dat golfer Rolf Muntz op één slag de schifting heeft gemist in het met 2,4 miljoen gulden gedoteerde Scandinavian Masters. De Neder landse nummer één kwam op een totaal van 144 slagen, level par, uit. Ook de Duitser Sven Strüver, vorige week winnaar van het Sun Dutch Open in Hilversum, werd na twee ronden uitgescha keld. Muntz speelde zijn tweede ronde in 73 slagen. Hij maakte twee birdies en drie bogeys. Op de Barseback Golf Club, bij Malmö, gaan liefst acht spelers met een score van acht onder par aan de leiding. De Engelsen Tunnicliff, Evans en Baker, de Spanjaarden Garrido, Hospital en Rivero en de Zweden Haeggman en Jonzon wacht een spannend weekeinde. De koploper na de eerste ronde, de Italiaan Rocca, zakte door een ronde van 75 naar de gedeelde 21e positie. Malmö. Scandinavian Masters. Stand na tweede ronde: 1. Baker (Eng), Evans (Eng), Garrido (Spa), Hae ggman (Zwe), Hospital (Spa), Jonzon (Zwe), Rivero (Spa) en Tunicliff (Èng) 136 slagen, 9. Harrington (Ier) en Phillips (Eng) 137, uitgeschakeld: o.a. Muntz (Ned) 144 en Strüver (Dui) 146. Klassis. Turks Ópen, Challenge Tour. Stand na tweede ronde: 1. Karlsson (Zwe) 133, 2. Storegaard (Den) en Gottfridsson (Zwe) 135, uitgeschakeld: Derksen (Ned) 148, Stéenkamer (Ned) 149, Lovey (Ned) 154. 1 ts Zurich. Zwitsers Amateur Opeu. Stand na eerste ronde: 1. Reiter (Oos) 69, 2. Kaltenberger (Oos) 70, 3. La- feber (Ned), Ruiz-Fonhof (Ned), Lee (Zwi), Van den Berg (ZAf), Luquin (Fra) en Gröflin (Zwi) 71, 9. Van den Berg (Ned), Miller (Ned) en Boeckx (Bel) 72, 12. Kraay (Ned) 73, 26. Rodenburg (Ned) 76, 28. Buschow (Ned) en Boysen (Ned) 77. Aanvaller Robbie Fowler van Liverpool heeft donderdagavond tijdens een vriend schappelijk duel in Oslo een blessure opgelo pen aan het rechterbeen. De 22-jarige inter national verdraaide de knie en heeft waar schijnlijk ook beschadigde enkelbanden. De transfer van de Braziliaanse verdediger Celio Silva van Corinthians Sao Paulo naar Manchester United is afgeketst. De 29-jarige international krijgt in Engeland geen werk vergunning. Volgens de Britse arbeidsvoor ziening heeft hij te weinig interlands gespeeld om een licentie te krijgen. Volendam moet 800.000 gulden betalen aan oud-speler Robert Molenaar. De 28-jarige verdediger maakte aanspraak op het geld, dat deel uitmaakte van de transfersom die zijn huidige club Leeds United eerder dit jaar aan Volendam overmaakte. De arbitragecommis sie van de KNVB moest eraan te pas komen om te bepalen wie recht had op het geld; Volendam of Molenaar. Volgens de speler kwam het hem toe omdat hij met Volendam zou hebben afgesproken dat zijn transfersom maximaal twee miljoen gulden zou bedragen. Omdat Leeds 2,8 miljoen voor hem neertelde, zou het resterende bedrag voor hem zijn. Volendam bestreed deze afspraak. De arbitragecommissie stelde Molenaar in het gelijk, zodat Volendam acht ton aan hem moet afstaan. Net over de grens in Gelsenkirchen hebben ze een grenzeloos vertrouwen in Hollanders. En dat werd vrijdag, op de eerste speeldag van de Bundesliga, niet beschaamd. Schalke won met 2-1 van Bayer Leverkusen. Dankzij doelpunten van Johan de Koek en Marco van Hoogdalem. Ulf Kirsten maakte vrijdag het eerste doelpunt van het nieuwe Bundesliga- seizoen. Hij schoot Leverkusen, de nummer twee van de vorige competitie, in de tiende minuut naar 0-1 en kreeg de 48.900 toeschou wers in het Parkstadion daarmee stil. ATLETIEK Leiden. Avondwedstrijd. Vrouwen, 3000 m: 1. Van de Bilt (Leiden Atletiek) 9.19,4 (snelste Nederlandse seizoenstij d). AUTOSPORT Baumholder. Hunsrück rally Tussenstand na zeven van de 16 proeven: 1. Kahle/Schneppenheim (Dui) Toyota celica 1.21.16, 2. Kre- mer/Seiter (Dui) Subaru Impreza 1.21.27, 3. Holderied/Francois (Dui/Fra) Toyota Celica 1.23.06, 4. Stacy/Van den Brand (Ned) Su baru Impreza 1.23.19, 5. Van den Hoorn/Findhammer (Ned) Ford Escort Cosworth 1.25.52. DAMMEN Brunssum. Internationaal toernooi. Eerste ronde, belangrijkste uitsla gen: Ibragimova (Aze) - Blokland (Ned) 2-0, Meesters (Ned) - Thijs- sen (Ned) 1-1, Bremmer (Ned) - Sekongo (Ivo) 1-1, Rybakov (WRu) - Durdyev (Tkm) 2-0, Prosman (Ned) - Werrebrouck (Bel) 2-0, Ba (Sen) - Verhaar (Ned) 2-0, Mirga- dieva (Aze) - Crucius (Dui) 2-0, Alias (Cur) - Rajiv Algoe (Ned) 2-0, Eljanov (Dui) - Tom Verstraete (Bel) 2-0, Petryla (Lit) - Hermans (Bel) 2-0. MODERNE VIJFKAMP Sofia. WK. Mannen, individueel: 1. Deleigne (Fra) 5575 punten, 2. Svatkovsky (Rus) 5542, 3. Zadneprovskis (Lit) 5456. PAARDENSPORT Gijon. CSIO. Landenwedstrijd: 1. Groot-Brit- tannië 0 straf punten, 2. Duitsland 4, 3. Verenigde Staten 4, 4. Neder land 12, 5. Frankrijk 16. Stand Nations Cup: 1. Duitsland 26 punten, 2. Verenigde Staten 25,5, 3. Groot-Brittannië 24,5, 4. Nederland 17,5, 5. Frankrijk en Zwitserland 12,5. Boedapest. CSIO. Landenwedstrijd: 1. Duitsland 12, 2. Italië 12, 3. Oostenrijk 12, 4. Zwitserland 12, 5. Zweden 12. VOETBAL Genève. Loting UEFA-beker. Tweede voorronde. Groep A: Hajduk Split (Kro) - Malmö FF (Zwe), Anderlecht (Bel) - Vorskla Poltava (Oek), Neuchatel Xamax (Zwi) - Viking Stavanger (Noo), Rotor Volgograd (Rus) - MKS Odra Wodzislaw (Pol), Trab- zonspor (Tur) - Dundee United nwneuzen - Het Vliegende Hollander tennistoernooi van Animo in Terneuzen start ko mende zondag. Op het Bl- Uema ligt een finale tussen -Hm van Veldhoven en Boas gierings in het verschiet. TENNIS (Sch), Rapid Wien (Oos) - FC Bob by Brno (Tsj). Groep B: FC Tirol (Oos) - Celtic (Sch), Helsingborg (Zwe) - Feren- cvaros (Hon), Vejle BK (Den) - Ha- poel Petah Tikvah (Isr), Grasshop per Zürich (Zwi) - SK Brann Ber gen (Noo), HIT Gorica (Slv) - Club Brugge (Bel), PAOK Saloniki (Gri) - Spartak Travna (Slw). Groep C: KR Reykjavik (IJs) - OFI Kreta (Gri), FK Jablonec (Tsj) - Örebrö (Zwe), Apollon Limasol (Cyp) - Excelsior Moeskroen (Bel), Dinamo Minsk (WRu) - Lilleström (Noo), Ujpest Dosza (Hon) - Aar- hus (Den), Alanlia Vladikavkaz (Rus) - Dnipro Dnipropetrovsk (Oek). Wedstrijden op 12 en 26 augustus. De achttien winnaars zijn ge plaatst voor de eerste ronde in sep tember. WATERPOLO Heraklion. Vierlandentoemooi, vrouwen, tweede dag. NEDERLAND - RUSLAND 6-3 (2-0 0-1 2-2 2-0). Doelpunten Ne derland: Leijendekker 3, Van de Berg, Kuipers, Op den Velde; NE DERLAND - SPANJE 10-4 (2-1 3- 1, 3-1, 2-1). Doelpunten Neder land: Kuipers 3, Nieuwenburg 2, Schothans, Leijendekker, Van de Berg, Op den Velde, Overdam. Hongarije - Spanje 2-2, Rusland - Griekenland 3-2. WIELRENNEN Aubel. Ronde van het Waalse Gewest. Eerste etappe, Luik - Aubel: 1. Matthé Pronk (Ned) 157,2 km in 3.55.20, 2. Hernandez (Bel), 3. Ae- rts (Bel), 4. Mattan (Bel), 5. In 't Ven (Bel), 22. Van Dijk (Ned) 0.44, 25. Van Elven (Ned). Portalegre. Ronde van Portugal. Vijfde etappe, Abrantes - Portale gre: 1. Belli (Ita) 146,3 km in 3.33.46, 2. Barbosa (Por) 0.03, 3. Guidi (Ita), 4. Aebersold (Zwi), 5. Colaco (Por). Algemeen klassement: 1. Guidi 19.25.17, 2. Belli 0.23, 3. Barbosa 0.30, 4. Lelli (Ita) 0.45, 5. Rodri- gues (Por). Crans Montana. Rominger Classic. 1. Pantani (Ita) 102,3 km in 2.57.05, 2. Camenzind (Zwi) 0.20, 3. Richard (Zwi) 0.24. ZWEMMEN Nashville. Amerikaanse kampioenschappen Mannen: 50m vrij: 1. Pilczuk 22,45, 2. Walker 22,58, 3. Fox 22,83; 200m wissel: 1. Dolan 2.01,18, 2. Karnaugh 2.02,88, 3. Montague 2.04,55. Vrouwen: 200m rug: 1. Adkins 2.12,62, 2. Maurer 2.12,88, 3. Ober star 2.13,66; 800m vrij: 1. Bennett 8.28,79, 2. Munz 8.36,26, 3. Cail 8.38,95. Wedstrijdleider Piet Adriaansens ontving een kleine 300 inschrij vingen, goed voor 250 partijen. De eerste partijen gaan zondag om G 30 uur de baan op. Op werkda gen vangen de eerste wedstrijden 0m 14.30 uur aan, terwijl de laat ste duels om 22.00 uur gepland zijn. De finales zijn op zondag 10 Door Fred Rabout IJzendijke - Voor Frank Neve leek het voetbalseizoen '96/'97 zijn laatste, althans als actief speler. De motor op het mid denveld van IJzendijke had dusdanig veel last van de rech terknie dat trainen uit den bo ze was. Alleen zondags kon hij opdraven. En een in degrada tiegevaar verkerend IJzendijke had hem hard nodig. IJzendijke redde het en voor de in middels 30-jarige Neve leek het na veertien seizoenen bij de senioren over en sluiten. „Het ging echt niet meer. Met de trainer Paul van der Hooft was al de afspraak gemaakt dat ik alleen maar de wedstrijden zou spelen en de trainingen mocht overslaan. Op het eind kon ik zelfs geen volledige wedstrijd meer spe len. Een half uur ging het goed maar tijdens de rust zat er daiTaL dusdanig veel vocht in de kiïiedat lopen bijna onmogelijk was. Con sultatie in het ziekenhuis Th Ter- neuzen bracht niet veel hoop. 'Slij tage', gaf men mij daar te-kennen. Als ik nog verder door zou gaan met voetballen, gaf men me als uitzicht de rolstoel mee. Dan ga je toch wel even nadenken. Een 'se cond opinion' in het Belgische Sij- sele opende echter weer perspec tieven. Docter de Rijcke gaf me mee dat het te repareren was. Het Door Aart Heering Rome - De achttien clubs uit de i Serie A hebben voor het komend samen voor 600 miljoen aan nie Iers aangekocht. Doordat zij tegè 430 miljoen aan spelersmateriaj afgestoten, komt het negatief sa 170 miljoen. Sommige clubs h> jaar dieper dan ooit in de buic terwijl andere zo bescheiden zij> dat zij miljoenen rijker het nieu\( ingaan. Dankzij de aankoop van Ronaldo,1 leen al een transfersom van bijna aan Barcelona werd betaald, Milaan dit jaar alle records van i Maar voorzitter Moratti rekent erd investering zichzelf zal terugbetalen tal abonnementen is dit jaar met I gestegen, en afgelopen zondag kwa: zij Ronaldo maar liefst 55.000 toe opdraven voor een vriendschappe strijd tegen Manchester. De Braziliaan moet verder nieuwe s den in het laatje brengen van onder li en het zuivelconcern Parmalat, d; Zuid-Amerikaanse markt al een sp melkdrinkende Ronaldo heeft ge kosten daarvoor kunnen weer wo: vangen doordat een ander onderdf Parmalat-concern, de club Parma, markt met een batig saldo van 9,8 n den heeft afgesloten. Door verder aankopen als Simeone van Atletico Zé Elias van Leverkusen komen de ten voor Inter uit op 130 miljoen gi slechts 58 miljoen gulden aan verk der meer Ince die voor 16,8 naar Liv trokken is - tegenover staat. Als van 72 miljoen Inter geen landska oplevert, kan het voor Moratti n< worden om de eindjes aan elkaar te De andere twee big spenders, met e saldo van respectievelijk 53 en 45 n den, zijn de Romeinse clubs AS Ron De duurste van de maar liefst zevi kopen van Roma is verdediger Cafi joen van Palmeiras), terwijl Lazio v tievelijk 25 en 13 miljoen gulder Boksic en middenvelder Jugovic ov Juventus. De Fiat-club uit Turij oudsher een voorzichtig financ voert, verkocht daarnaast aanvalle 40 miljoen gulden aan Atletico Ma De Oude Dame' ondanks de aansc zaghi van Parma (25 miljoen) de sp kon afsluiten met een positief sa miljoen gulden. De tweede spaa armlastige Udinese dat voor twa spelers verkocht en slechts voor één winkelen ging. De transfervrije Ajs velder Louhunapessy ging gratis na Ook AC Milan is goedkoop uit, c zich dit jaar vooral gestort heeft o

de Stem | 1997 | | pagina 10