DE STEM Verkoop van vlot niet erg Bolkop r or naar nales •ecke •evanche Zorgverzekeraar OZ discrimineert cliënten bij keuze apotheek' 'Ik was postbode én apotheker tegelijk Mogelijke financiële strop voor BAC Sluiskil Zeeland bouwt eerste helft '97 meer huizen Fietsen blijven gewild object bij dievengilde SPATTEN Finale in Breskens van Vara Kindersongestival Prinses Margriet bezoekt stadje Zeeland in Amerika DESTEM EUWS KORT adzand-Bad eter Boeve nieuwe oofdtrainer RKC Te onbekend en slecht te krijgen Oswald de Mul uit IJzendijke laat na 40 jaar de wekker zwijgen Optredens Indonesische gastgroep in Polen gaan niet door vanwege watersnood C1 Bedrijfsgebouwen blijven achter Bent u de ass. accountant voor de fa. Goorden- Uytdehaag te Moerdijk IGUSTUS 1997 B2 zou worden op 5, 6 en 7 nisator Bert van Gils uit fWU kunnen voldoen om 30 gulden) over te maken se wedstrijd zou kunnen Inekkige pogingen in het ir, maar tevergeefs. Bert ar gaat overigens niet bij t er zeker weer een nieu- in we vanaf nu hard aan 'ijd om die voorgoed te ontact opnemen met de an hem graag horen wel- aat stellen. Dat kan veel Belgische Aalst naar een in het Nederlands kam- neer als 29e. ste titelverdediger Björn kfinales in het Haaietan- e van Edwin van Ouwe- te Helmuth Rütt uit Pul- werd net als Knödgen ;finalist via winst op Tom "aris uit Delft. Hetzelfde voor Erwin Erkens uit Gel- ■n koste van Aardenburger IScherbeijn. UITSLAGEN MANNEN ENKELSPEL eede ronde: Björn Beekman- i van Ouwekerk 6-1, 7-6, Ax [are Kroes 6-1, 6-3, Remco lurs-Marc Felius 6-2, 6-2, Brent orssen-Marcel van Doorn 6-4, -6, Stefan Tigchelaar-Jan-Wil- n de Scheur 6-0, 3-6, 7-5. eede ronde: Paid van Water- t-Donovan Blackman 6-1, 6-4, Stinsky-Sven Vermeulen 6-3, >veede ronde: Daniël Knödgen- lan Gent 6-3,4-6, 7-6, Erwin Er- l -Nico Scherbeijn 6-3, 6-1, Hel ft Bütt-Tom van Maris 6-4, 7-5. veede ronde: Fran Uges-Rob ners 6-3, 6-1, SjoercF Bakker- Wielakker 6-4, 6-4, Daniël Bgen-Tristan Hartung 6-2, 2-6, Emile Schmitz-Jan-Willem |eldorp 6-3, 7-5. kwartfinale: John Leenhou- |-Wiecholt van Asselt 6-3, 6-3, Leenknegt-Chris Burky 6-0, 6- vartfinale: Bert Wille-Robert putten 6-3, 7-6, Sander Koster- Quaak 6-4, 6-4. DUBBELSPEL kwartfinale: Van Veldho- jorthmanns-Reitz/V an Doorn 6-3, Beekman/Kroes-Van l/Teyssen 6-1, 6-2. jerste ronde: De Lange/Nelis- |ing/Tobias 6-2, 7-6. vartfinale: Leenknegt/Leenkne- nödgen/Blath 6-1, 7-5. GEMENGD DUBBELSPEL vartfinale: Klaver/Baart-Hel- Van Dromme 7-5, 7-6. i op het B-schema van het Mario Leenhouwers. De fiernooi uitgeschakeld door 3as van Gent waren de rol- i-Peter van Halteren 4-6, 6-0, 6- 30+: kwartfinale: Jack van der pl-Wilfried Stofferis 6-1, 6-3. '2: tweede ronde: Wilfried Stoffe- Erik Vervaet 6-3, 6-0, Peter de (ts-Goof van Dorssen 6-3, 6-1. DUBBELSPEL kwartfinale: Bleyenberg/Eps- np-Hamelink/Hamelink 6-2, 6-1. VROUWEN ENKELSPEL )2; kwartfinale: Maya Boone-Ca- ne van Acker 6-3, 6-2. DUBBELSPEL erste ronde: Apechechea/Kunst- pb/Zweemer 6-1, 6-0, Verstrin- Van de Bogaert-Boone/Verlinde 6-3, Van Dierendonck/Van Wij- Van Acker/De Roeck 6-4, 4-6, 6- kwartfinale: Dees/Scheele-Van tel/Dutree 6-3, 7-5. GEMENGD DUBBELSPEL eerste ronde: Pattijn/Pattijn-Van Maas/Van de Maas 6-i, 6-0, Db/Grob-Boone/Pijpelink 6-4, 6- kwartfinale: Dutree/Pieters-Van erendonck/Van Dorsselaer 6-1, 6- alwijk (anp) - Peter Boeve is loemd tot hoofdtrainer van C. Hij treedt in de voetsporen Bert Jacobs, die is gepronw- erd tot technisch directeur. CC bleef vorig seizoen via de competitie behouden voor de pdi visie. oud-speler van Vitesse en ax slaagde enkele maanden ge len voor het diploma coach be- ald voetbal. Hjj maakte in die d deel uit van de technische af van Vitesse.' Boeve had niet rder de eindverantwoordelijk- :id bij een profclub. Zeeland ju onze verslaggever - Zorgverzekeraar OZ discri- jjjneert ziekenfondsverzekerden r hen niet de vrije keus te laten jen de apotheken die in Hulst jjjnwezig zijn. Dat beweert B. Menu it Kuitaart, die deze kwestie voor de rechtbank in Middelburg. OZ Zorgverzekeringen heeft voor de ver strekking van medicijnen aan haar zie kenfondsverzekerden een contract afge sloten met Apotheek Hulst en verbiedt cliënten gebruik te maken van de andere apotheek die in Hulst actief is, de Apo theek Reynaert. Vanwege dat contract weigert OZ de kosten van medicijnen die zijn afgehaald bij de Apotheek Reynaert aan zieken fondsverzekerden te vergoeden. De zorg verzekeraar beroept zich op het gegeven dat de contactplicht ten aanzien van de vrije beroepsbeoefenaars is komen te vervallen. OZ zegt zelf vrij te zijn met wie zij een overeenkomst wenst aan te gaan. „OZ gaat met dit beleid volledig voorbij aan de vrije apothekerskeuze, die noch tans is vastgelegd," beweert L. Brusse- laers, de partner van mevrouw Menu, op zijn beurt. „Immers, OZ beperkt deze vrije keus tot hetgeen OZ contractueel naar eigen opvatting wenst in te vullen." Er is kortom, vinden Menu en Brusselae- rs, sprake van 'pure discriminatie' van ziekenfondsverzekerden. Want particu lier verzekerden hebben wel de moge lijkheid om vrij te kiezen tussen de apo theken in Hulst. Zij stellen verder vast dat OZ de beperking in de keuze van me dicijnverstrekker niet duidelijk genoeg kenbaar maakt. De zaak ligt in een beroepschrift voor aan de afdeling Bestuursrecht van de rechtbank in Middelburg. II» onze verslaggever feraeuzen - Het Zeeuwsche Vlegelbier krijgt nog pakweg een jaar de tijd om zich te bewijzen. Productie en afzet van dit zachtbruine biertje moet in deze tijd naar een half miljoen fles jesper jaar worden getild. Lukt dit niet, dan dreigt Zeeuwsch Vlegelbier bij gebrek aan omzet van de markt te verdwijnen. werking met de Hulster brouwerij De Halve Maan, wil het niet vlot ten. In het eerste jaar (1995) wer den er nog 100.000 flesjes afgezet. Maar vorig jaar halveerde deze omzet tot 50.000 flesjes. Deze da ling is mede oorzaak dat in 1996 voor de Vlegelbierproductie zelfs geen brouwgerst is geteeld; van de moutvoorraad van 1995 was nog voldoende over. Onderzoek Inmiddels hebben studenten van de Landbouw Universiteit in Wa- geningen marktonderzoek naar het Vlegelbier verricht. Dit on derzoek moest leiden tot beter in zicht in de mogelijkheden om de afzet van het bier te vergroten. Verspreid over heel Zeeland wer den daarvoor onder meer enquê tes gehouden onder driehonderd consumenten. Belangrijkste con clusie, aldus De Koeijer, is dat het Vlegelbier te Weinig bekend is en dat het bovendien slecht verkrijg- baaris. „De groep trouwe drin kers is dan ook klein." In 1996 waren er in Zeeland ruw weg honderd verkooppunten, waaronder enkele grote super markten en slijters. „Vandaar dat de stichting mo menteel ook doende is om het aantal verkooppunten te vergro ten," aldus De Koeijer. ZIE OOK PAGINA -C2: Vlegelbrood smaakt steeds beter is de Stichting Zeeuw se Vlegel op Schouwen-Duive- land gestart met een intensieve reclamecampagne. Na de zomer wordt de balans opgemaakt, al dus stichtingsvoorzitter ir. J. de „De eerste resultaten zijn Wij geloven nog in het Vlegelbier. Deson- de omzet stukken be ter. Een half miljoen flesjes per jaar is noodzakelijk, want bene den deze omzet zijn de verwer kingskosten te hoog." Actie Afhankelijk van de resultaten van de campagne op Schouwen-Dui- veland, wordt een dergelijke actie voor heel Zeeland opgezet. Daar mee moet het uiteindelijke doel worden bereikt, aldus De Koeijer. Het Vlegelbier is één van de troef kaarten van de Stichting De Zeeuwse Vlegel. De stichting koppelt haar keurmerk aan agra rische producten van Zeeuwse bodem, waarvoor de grondstoffen op milieuvriendelijke manier zijn geteeld. Inmiddels is het Zeeuwse Vlegelbrood tot buiten de grenzen van de provincie een begrip ge worden. Ook andere producten - waaronder eierkoeken, vlees en roomboterkoekjes - ontwikkelen zich goed, zo blijkt uit het jaar verslag 1996 van de stichting. Maar met het Vlegelbier, dat wordt geproduceerd in samen- Van onze verslaggever Breskens - Voor vijftien kinderen uit Zeeland is het zaterdag 16 au gustus een bijzondere dag. Tijdens de Visserijfeesten in Breskens vindt dan de finale plaats van het Vara Kindersongfestival. Vara Radio 3-presentator Henk Westbroek presenteert deze wedstrijd °p de Havenkade in Breskens. Kinderen die geboren zijn tussen 1984 en 1988 kregen tijdens de voorronden de gelegenheid om te laten ho ren hoe goed zij de liedjes van het bekende 'Kinderen voor kinderen- reportoire' konden vertolken. De vijftien beste deelnemers uit de pro vincie zijn in Breskens vanaf 15.00 uur te horen. De winnaar of win nares vertegenwoordigt Zeeland tijdens de landelijke finale in Deven ter op 26 oktober. De Vara zal net als de afgelopen zes jaar opnamen maken tijdens de landelijke finale die in november te zien zijn op televisie. Het Kinder- songfestival staat overigens los van het tv-programma 'Kinderen voor kinderen'. Aan de finale van Zeeland in Breskens doen negen Zeeuws- Naamse kinderen mee. De jongste deelnemer aan de finale is de ne genjarige Jolien Gielleit uit Biervliet. Ben jury onder leiding van Majel Lustenhouwer beoordeelt de kinde rmop zangprestatie, presentatie en tekstvastheid. Postbode Oswald de Mul (r) wordt door zijn college's 'uitgelei de' gedaan (boven), en die hem wegsturen in een PTT-auto vol lege postzakken. foto camile schelstraete Van onze verslaggever Middelburg - Prinses Mar griet en Pieter van Vollenho ven brengen eind september een bezoek aan het stadje Zeeland in Michigan, dat 150 jaar geleden door Zeeuwen is gesticht. De Rijksvoorlich tingsdienst heeft dat gisteren Bevestigd. Jiet gemeentebestuur van Zee- and had koningin Beatrix ge ragd het jubileumjaar mee te vreren, maar dat is niet gelukt. ™nses Margriet komt nu in haar Paats. Samen met haar echtge note bezoekt ze van 28 september '°t 4 oktober de streek in Michi gan waar ook andere dorpen en «eden liggen die 150 jaar geleden Zeeland. Er werd onder meer een door HoÜanders zijn gesticht. bezoek gebracht aan de oude en delegatie van Zeeland_be- 'Boerderij van Jannes van de z°cht eerder dit jaar de provincie Luijster in Borssele. Door Willy van Leeuwen IJzendijke - De krant en de post, je kunt ze geen dag mis sen. Gisteren was het de laat ste werkdag voor postbode Oswald de Mul uit Ijzendijke. Veertig jaar lang bezorgde hij post in onder andere Philippi ne en Rotterdam, maar de laatste tientallen jaren vooral in IJzendijke en enkele ande re West-Zeeuws-Vlaamse dorpen. Oswald is een bekende verschij ning bij veel gezinnen, maar na veertig jaar kan hij nu samen met zijn vrouw Ineke genieten van een vrije zaterdag en kan hij de wekker laten zwijgen. „Het is al lemaal erg snel gegaan. Het was een prachtige tijd. Vroeger was je niet alleen postbode, maar ook apotheker en kassier. Je nam voor de mensen in de 'buiten niet alleen de post, maar ook medicij nen en hun pensioen mee," zegt de bijna 56-jarige Oswald de Mul, die gisteren door zijn colle ga's passende wijze werd uitge zwaaid. Rotterdam Oswald moest zoals velen in die tijd direct na de lagere school aan het werk. Op 8 juli 1957 kwam hij bij de PTT terecht en ging hij post bezorgen in Philip pine. Zijn broer was al postbode. In 1959 vertrok hij naar Rotter dam, maar dat werd een zware periode. Oswald kon daar in de grote stad zijn draai niet vinden. „Toen ik in 1957 begon deden we alles per fiets, tweemaal per dag, weet hij zich te herinneren. In Rotterdam verdiende ik 38 gul den bruto per week en daar moest ik dan nog 25 gulden kost geld van betalen. In 1961 kon ik terug naar Zeeuws-Vlaanderen en daar was ik dolgelukkig mee." Oswald kwam op het postkan toor in IJzendijke terecht en daar heeft hij enkele tientallen dolle jaren meegemaakt. „We begon nen toen 's morgens om half zes en op zondag moesten we tele grammen opnemen. We hadden in IJzendijke destijds vier post bodes en dat was een heerlijke tijd. Ik heb altijd een eigen 'bui tenronde' gehad en kwam dus dagelijks bij dezelfde mensen aan huis. Ik nam voor hen tablet ten mee of verzorgde de papie ren. Was ik net rond etenstijd dan kon ik direct aanschuiven. Soms kreeg ik ook weieens een frisdrank of iets anders aangebo den. We hebben ook nog jaren de pensioenen meegenomen voor de mensen in de 'buiten'. Later kwamen Biervliet en Hoofdplaat er voor ons bij, dus ik heb heel wat kilometers afgelegd, zowel te voet, als met de fiets, brommer en auto. swald had altijd veel lol met zijn collega's die niet vies waren van een grapje. „Een van mijn colle ga's werd eens vroeg in de mor gen getroffen door een rondvlie gende postzak. Hij bloedde hevig en bij de huisarts hebben we dat goed verbonden, zodanig dat het wel leek alsof hij een tulband op zijn hoofd had, zegt Oswald met een glimlach. Vrouw Ineke vult aan: „Het leek daar op het post kantoor soms wel een disco. Of er werd een collega op een stapel postzakken gegooid, die mannen hebben daar altijd veel plezier gehad. En natuurlijk ook nog ge werkt." Vooral de collegialiteit in 'Petit Paris' sprak Oswald ontzettend aan. „We deden alles voor elkaar. Een van de werksters vond het zelfs heerlijk om ons brood dat we over hadden na een ronde voor ons op te eten. Het gebeurde dan wel eens dat het al twee da gen oud was. Of ik werd op nieuwjaarsmorgen om half acht verrast met een bezoek van onze jeugdige vervangers Pol van de Vijver of Eric van Poucke. Een mooie tijd waar ik nog met veel plezier aan terugdenk." Onpersoonlijker De verdiensten waren volgens Oswald in de beginjaren slecht. Pas vanaf 1960 werd dat beter. „We kregen later zelfs een stukje chocolade of een worstenbroodje als kerstpakket, vervolgt Oswald terwijl hij door zijn steeds dun ner wordende haardos wrijft. „In 1993 moesten de postbodes van IJzendijke naar Oostburg en dat was toch wel even wennen. Het werd ineens allemaal anders. We misten het bezorgen van de post in het eigen dorp, omdat we al tijd veel contact hadden met de mensen. Tegenwoordig is dat al lemaal anders. Je komt vooral in de buitenronde niet meer aan huis. Het is allemaal veel onper soonlijker geworden. Oswald heeft in zijn laatste werkdagen nog van alles meege maakt. Dinsdag had hij zelfs nog twee lekke banden. „De laatste loodjes wegen inderdaad het zwaarst. Het is een mooie tijd ge weest. Ik heb veertig jaar gewerkt en ik vind het welletjes. De wekker hoeft niet meer zo vroeg af te lo pen. Dat zal ik zeker niet mis sen," besluit de IJzendijkse post bode, die de komende tijd nog veel zal knutselen aan zijn huis, vissen en samen Ineke genieten van zijn 'oude dag'. Morgen is er een afscheidsreceptie in het Hof- zichttheater. Prinses Margriet is eind sep tember in Zeeland. foto anp Van onze verslaggever Sluiskil - De Bonte Avond Club (BAC) Sluiskil krijgt mogelijk een financiële strop als gevolg van de watersnoodramp in Polen. De BAC regelt namelijk de op tredens van de Indonesische folkloris tische groep Kabumi die binnenkort een week in Polen zou verblijven. Deze optredens zijn vanwege de watersnood geanuleerd waardoor de Sluiskilse club met zaken als hotelkosten en kosten voor vervoer wordt geconfronteerd. „Dat betekent voor ons een behoorlijke financiële strop. Wij worden geteisterd door de watersnoodramp in Polen," aldus G. Jansen van BAC Sluiskil. Volgens Jansen kan de BAC niet voor de kos ten opdraaien. „Er is hier sprake van over macht. Ik heb contact met de ambassade om hier een oplossing voor te vinden. Ik heb er vertrouwen in dat het allemaal goed komt, maar de financiële tegenvaller blijft ons nog wel even boven het hoofd hangen." Kabumi komt van 4 naar 11 augustus naar Sluiskil. De leden van deze groep verblijven bij gastgezinnen. De groep zou vervolgens van 18 tot en met 23 augustus naar Polen gaan. En dat gaat dus niet door zodat Kabu mi die week ook in Sluiskil verblijft en niets om handen heeft. Volgens Jansen een nieuw probleem. „De groep heeft dat geld hard nodig omdat de le den hun eigen ticket van tweeduizend gul den van Indonesië naar Nederland moeten betalen. Daarom roep ik campings, bejaardentehui zen en de organisatoren van jaarmarkten en braderieën in Zeeuws-Vlaanderen op met de vraag of ze bereid zijn de groep te contract eren voor een optreden in die bewuste week. Daarnaast hebben we nog zes tot zeven gast ouders nodig." Tijdens een spoedvergade ring werden de huidige gastgezinnen op de hoogte gebracht van de situatie. „Ik ga ervan uit dat de meeste gastgezinnen de leden van de groep tijdens die extra week onderdak willen verschaffen. Ik weet echter nu al dat dit voor een aantal gezinnen niet mogelijk is. Daarom heb ik nog wat meer gastouders no dig." Jansen heeft al een aanbod gehad uit Engeland voor een optreden van Kabumi tij dens een festival. „Dat wordt echter een moeilijke zaak omdat ik dan het hele pro gramma moet omgooien. Onze voorkeur gaat uit naar optredens in Zeeuws-Vlaanderen. Ik hoop dat campings en bejaardentehuizen en de organisatoren van de jaarmarkten po sitief reageren op ons verzoek. Daarmee zou den zowel Kabumi als wij een heel eind uit de brand zijn." I I I I I VRIJDAG 1 AUGUSTUS 1997 Door Cees Maas OEI, WAT kijkt de zee ge meen De golf jes bijten naar de lucht en de kleur is onbe stemd. Don- kerbruinig. Vies. West zes, zei weerman Jos Broeke. En boven drijven grijze pakken wolken voorbij, er hangen van die pluimen uit. Het regent. Vandaag is een dag om maar snel te vergeten. Dag dag Maar dat zal nog een poosje duren, want het is nog maar ochtend. Waarom ik hier zit weet ik allang niet meer. De basaltdijk bij Nummer Eén is nu niet direct een plaats om be denksels te doen over dingen. Ik kwam hier om naar de Hoo- ge Platen te staren, naar de kern, de zandbank De Bol. Die blijft meestal droog. Die zand bank zit in mijn kop sinds ik er eens jaren terug een bezoekje bracht onder leiding van een gids, om de Sternenkolonie daar te bekijken. Maar toen scheen het zonnetje. Ik heb een stuk plastic meege nomen uit de auto en zit nu op die lap, met mijn knieën hoog opgetrokken onder mijn regen jas. Het moet eruit zien als een natte molshoop. Dit is een som- berdijk. Ik blijf hier nog maar een paar minuutjes. De veer boot voor Bresjes hangt troos teloos tegen de wind. Hij lijkt niet te bewegen. De Bol is te zien, maar het is geen glorie. Het lijkt een plat- getrapte tompoes met zwarte sprietjes tussen de vla. Ik zie geen enkele vogel. Natuurbeschermers bescher men de zand bank met zandzakken en zo, zodat in de malende Scheldemond een bastionne tje is ontstaan dat alleen met hoge spring vloed onder loopt. Dat is bijzonder, want er is geen enkele andere droogblijvende zandbank in de Westerschelde of het zou de nog kleinere Hooge Springer moeten zijn. Maar die loopt va ker onder. De Bol dus niet. Dus is De Bol mijn favoriet. Want om je als zandbank te kunnen handha ven hier, daar moet je nogal een zandbank voor zijn. Een visser vertelde het me. En je ziet het als je het weet. Tussen de voet van deze dijk en De Bol gieren stroomgaten van 25, 35, en 40 meter diep Kijk maar, het water draait in kringen en in die kringen draaien tegen- kringen. Het borrelt. Je ziet dat het hier geen flauwekul is. Dit is oerkracht. De Westerschelde op zijn sterkst. En in die dyna miek bolt De Bol er prontjes bovenuit. Die had ik vandaag weieens in het zonnetje willen zien liggen. Zo lekker lui en geel, met mis schien een aalscholver erop en een zeilscheepje ernaast. Dan had ik weer zo'n oud-Zeeuws tafereeltje gevonden. Nu ademt alles grauw verdriet. Ik ga nooit meer naar een zandbank die in mijn kop zit. Want in mijn kop is alles mooier. Een colablikje drijft voorbij. Als ik opsta plakt het plastic aan mijn broek. Ik zie geen enkele vogel. Van onze verslaggever Middelburg - In de provincie Zeeland zijn in de eerste helft van dit jaar 324 woningen gebouwd. Dat betekent een stijging met 45 procent ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. Dit blijkt uit cijfers van het Cen traal Bureau voor de Statistiek (CBS). Zeeland vormt met de stij ging geen uitzondering met de rest van Nederland. In alle pro vincies, met uitzondering van Noord- en Zuid-Holland, heeft het CBS een stijging waargeno men. In Zeeland zijn overigens in de eerste helft van dit jaar wel minder agrarische en bedrijfsge bouwen voor industrie en bouw nijverheid, handel en horeca ge bouwd. Dit in tegenstelling tot andere provincies waar wel meer bedrijfsgebouwen zijn neergezet. In Zeeland zijn 78 agrarische- en bedrijfsgebouwen neergezet. Dat betekent een daling met 27 pro cent ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. Verder blijkt dat in Zeeland het afgelopen half jaar meer bouw vergunningen zijn verstrekt. In totaal zijn 1219 bouwvergunnin gen afgegeven, een stijging met twee procent. Uit de voortgang van de bouwwerken blijkt dat met ruim duizend woningen is begonnen, dat er inmiddels 883 zijn voltooid en dat 2288 huizen in uitvoering zijn. Van onze verslaggever Terneuzen - De fiets blijft in Zeeuws-Vlaanderen een gewild object bij dieven. Dat blijkt uit het cijfermateriaal over de eer ste vier maanden van dit jaar van de politie in deze regio. Vooraf was het aantal al geschat op 150, maar het werden er toch drie meer. Het aantal fietsdief stallen in de streek vertoont sinds vorig jaar een stijgende lijn. De eerste zes maanden van vorig jaar stonden bij de politie iets meer dan driehonderd fietsen te boek als gestolen. Het aantal autodief stallen daarentegen is ietsje gun stiger uitgevallen dan de progno ses. De schatting van de politie lag op twintig, maar uiteindelijk wa ren het er vier minder. Ook de diefstallen uit auto's verminder den. Het aantal van 140 was te ruim geschat, want in totaal no teerde de politie er maar 112. Uit de gegevens van de politie blijkt verder, dat Zeeuws- Vlaaamse rechercheurs na een jaar over veel kennis beschikken wat betreft de financiële handel en wandel van criminelen. De ver wachting was, in het kader van de zogenoemde plukze-wetgeving, veertien ontnemingsvorderingen tegen criminelen in te stellen, maar het eindtotaal kwam na de eerste vier maanden van dit jaar uit op 21. Ten slotte werden er in de streek 29 illegale vuurwapens in beslag genomen en maakte de politie negen processen-verbaal op in verband met overtreding van de Wet Wapens en Munitie. De agenten moesten tussen janua ri en eind april 806 keer uitrukken om hulp te verlenen. In 926 geval len was de aanwezigheid van de politie eveneens gevraagd. Die meldingen variëren van assisten tie bij eenvoudige aanrijdingen tot het verwijderen van een kat uit een boom. (ADVERTENTIE) m ACATURES^ Kijk morgen in en maak werk van deze of een van de vele andere vacatures

de Stem | 1997 | | pagina 9