Jan Peeters komt naar ZK Axel (xommers verlaat Terneuzen n Golf is verslavende tak van sport Zege Niek Stellenaar en Gert-Jan Louweret Johnny Bleyenberg wint verrassend in Cerestartoernooi wieler SPATTEN sport KORT Athene WK KORT van auto's ;rlanders wekeinde leelnemers pESTEM SPORT ZEELAND B3 Jurylid uit Weert opereert op nationaal en internationaal niveau Schaker zoekt het hogerop Marnix Bochardt grossier in clubkampioenschappen 'De Woeste Kop' Erik de Waard in Ertvelde op eerste plaats Zeeuws record snelwandelaar Floor van Lamoen üj RUBRIEK o Haaietandentoernooi Oefenprogramma Zeeuws-Vlaamse voetbalclubs DAG 30 JULI 1997 B2 vrouwen series vrouwen - finale 10 AUGUSTUS 1997 5 WO6 D07 VRS ZA9 2010 anp/kft ederatie (IAAF) wil de wed- Ikampioenschappen voor ju- loi worden gehouden, egint, zal hierover een beslis- >lo is voor, de Italiaan heeft F kent vooralsnog alleen een 8 jaar. Die vond de afgelopen won er drie keer goud met Varners (tienkamp) en Saskia tart wijzigen Christie heeft met zijn Britse bon een voorstel ingediend bij federatie (IAAF) om de regels e werd zelf vorig jaar na twee sn van Atlanta gediskwalifi- aarop hij titelverdediger was. oper een valse start aangere- startschot reageert. In Atlan- ter na 0,086 sec. uit de start van het wereldrecord 110 m inere marge in acht wordt ge- ind om bliksemsnel te reage- cheidsjaar bezig is en niet in eer gebeuren." De technische ze week nog over het voorstel. eerst tijdens een wereldtitel- ■s van goud, zilver en brons te (Göteborg) moesten de win- likbaar gesteld door Mercedes. .000 dollar verdelen. Via spe- vle sponsoring is er voorts een eciale prijzenpot voor het rerper stellen van wereldre- rds. De beloning daarvoor draagt 100.000 dollar (ruim 0.000 gulden). In totaal bijna 00 atleten uit 198 van de aan sloten 209 landen strijden in gen dagen om 132 medailles. Nederlandse deelnemers innen een bonus van de Ko- iklijke Nederlandse Atletiek lie (KNAU) tegemoet zien als bij de eerste acht eindigen, eerste plaats levert 5000 lden op, bij een achtste aats wordt 1000 gulden uitge- erd. ■an de WK atletiek in Athene ko- ctie. Op de openingsdag, zaterdag ander aan de start te verschijnen, s en Simon Vroemen de primeur, meter steeple lopen. Kamiel Maa- tien kilometer aan de beurt. ès 400 m horden), Korving v— 0 m horden); woensdag 6/8: J°nj># ans (series 800 m); donderdag 7/ klofsky (kwalificatie verspril' n); vrijdag 8/8: Looije (kwalific®' polshoog), Van der Kruk (kwak- atie discus). imiel Maase (10.000 m). 20-10-?1 iden Atletiek. Leiden. Bram Was- laar. PR 27.35,62. ck Rosendaal (tienkamp). 12-9- P34. Apeldoorn. Ton Eijkenboonr l 8080 punten. mon Vroemen (3000 m steepWJj -5-69. Ciko'66. Utrecht. Ronaio omp. PR 8.19,16. VROUWEN ter Goossens (400 m horden). 72. AV'34. Apeldoorn. Ton Eijken' om. PR 55,53. aron Jaklofsky (verspringen). y' 68. Lycurgus. Amsterdam. Chane n Commenée. PR 6,75 m. ella Jongmans (800 m). 17-5"/*' lag Atletiek. Nootdorp. Haic harn. PR 1.58,61. M I I I WOENSDAG 30 JULI 1997 jan onze paardensportmedewerker ^el - De jubilerende ruiters portvereniging Axel (60 jaar landelijke rijvereniging De Oranjeruiters en 35 jaar pony- dub De Kleppertjes) heeft zo als bekend de organisatie in tanden van het Zeeuws kam- ijoenschap springen en dres suur voor paarden en pony's, dat zaterdag 2 augustus wordt gehouden. PAARDENSPORT organisatoren hebben alles in het werk gesteld een jury aan te stellen van kwalitatief hoog niveau. In totaal staan er zo'n dertig ju ryleden in het programmaboek je vermeld, vrijwel allemaal van buiten de provincie Zeeland af komstig. De lijst met juryleden wordt aangevoerd door niemand minder dan Jan Peeters uit Weert. De 59-jarige Peeters is een graag geziene gast op de na tionale concoursen en is zelf ook een verdienstelijk wedstrijdrui- ter geweest. Aanvankelijk als lid van de NKB, de Nederlandse Katholieke Bond van landelijke rijverenigingen en ponyclubs. Hij was actief in de springsport, de dressuurwedstrijden en even eens in de samengestelde wed strijdsport. Jan Peeters: „Alle drie de disci plines heb ik zelf beoefend, maar uiteindelijk ging mijn voorkeur uit naar de dressuur- sport. Later werd ik tevens jury lid voor de dressuurwedstrij den." Dat Peeters op dit gebied een re putatie heeft opgebouwd blijkt wel uit het feit dat hij nationaal, internationaal en Olympisch ju rylid is. Als Olympisch jurylid was hij bijvoorbeeld in Atlanta werkzaam. Peters is nauw be trokken bij de opleiding en her halingscursussen van juryleden. En nationaal bij het opzetten van dressuurproeven. Peeters: „Ik heb meteen positief gereageerd op de uitnodiging naar Axel te komen voor de pro vinciale Zeeuwse kampioen schappen. Ik ben al eerder enke le keren in Zeeuws-Vlaanderen geweest en ken de Ruitersport vereniging Axel. Ik ben zeer geïnteresseerd in het niveau van de dressuur aan de basis. Ik ben vrijwel altijd actief als jurylid op nationaal en internationaal niveau." „Je ziet dan de topcombinaties aan het werk. Daarom is het fijn dat je nu via zo'n provinciaal kampioenschap de kans krijgt te weten te komen hoe de kwaliteit aan de basis is. Ik zie dan ook met belangstelling uit naar de provinciale Zeeuwse titelstrijd komend weekeinde." Door Peter Snelders Terneuzen - Ralf Gommers verlaat de schaakvereni ging Terneuzen. De nog maar 18-jarige schaakbelofte zoekt het hogerop. Niet onbegrijpelijk, want de laatste jaren was hij meestal goed voor een maximale score voor zijn team in de landelijke derde klasse. Vandaar dat zijn ontwikkeling op schaakgebied dreigde te stag neren. Nu hij in Eindhoven gaat studeren maakt hij te vens de overstap naar het daar gevestigde SMB en hoopt zich bij die club op een hoger niveau verder te ontwikkelen. SCHAKEN ,Vorig jaar speelde ik al eens met de gedachte om naar SMB over te stappen. Toen zat ik nog met het vervoersprobleem. Nu ik in Eindhoven aan de plaatse lijke universiteit natuurkunde ga studeren is dat probleem op gelost en blijf ik, in de weekends dat SMB competitie moet spe len, daar," aldus Ralf Gommers, die daarmee de sluimerende am bities weergeeft. Ralf Gommers geldt momenteel samen met de overigens veel jongere Koen Leenhouts uit Oostburg tot de meest belofte volle schakers binnen de Zeeuwse grenzen. Hij veroverde 1 Ralf Gommers. FOTO WIM KOOYMAN Van onze sportmedewerker Ertvelde - Erik de Waard van de atletiekvereniging De Wie lingen won in het Belgische Ertvelde een vijf kamp. De D- junior uit Oostburg deed dit een puntentotaal van 2692. Op het podium werd hij geflan eerd door zijn clubmakker ert-Jan Lauret, die 2356 punten remiseerde. De individuele pres- aties van het duo waren: de Waard: speerwerpen vierde in q ,'92 meter, 80 meter eerste in u tevenaring persoonlijk record), °SsPnngen eerste met 1,45 meter, mnnPnngen eerste met 4,46 meter en qUUJ ^er tweede in 3.27,0. Ji^Lauret: speerwerpen derde inmeter, 80 meter derde in hoogspringen tweede met 1,35 *r- verspringen tweede met 4,13 ter, 1000 meter eerste in 3.20,4. Van onze verslaggever P'jkenisse - Floor van Lam- ~en "eeft in Spijkenisse het eeuwse record twee uur snelwandelen verbeterd. pe 3Harige Goesenaar kwam tot afstand van 23.310 meter, 57 corrt7erder dan ziJn ouc*e re" r a> dat hij vorig jaar vestigde. bij de jeugd al verschillende in dividuele Zeeuwse titels en slaagde daar afgelopen seizoen, na enkele ereplaatsen, ook bij de senioren in. Tevens was hij bij de jeugd diverse keren present op nationaal niveau. Bij de schaakvereniging Terneuzen, waar hem reeds vanaf achtjarige leeftijd de finesse van de schaaksport werd bijgebracht, was hij de laatste seizoenen de absolute nummer één in het eer ste team, dat uitkomt in de lan delijke derde klasse. Hij boekte afgelopen seizoen een score van zeven punten uit evenveel par tijen. In het voorgaande seizoen was het eigenlijk niet anders. Daar mee toonde hij aan het niveau van de derde klasse ontgroeid te zijn. Vandaar de begrijpelijke overstap naar SMB. Zijn niet geringe kwaliteiten manifesteerde hij onlangs in een veld van zo'n 400 deelnemers tijdens een internationaal schaaktoernooi in Gent. Met een score van zes punten uit negen partijen werd hij 35e. Na vijf ronden stond hij nog in de top van de klassering met een score van 4'A punt. Slecht „Toen moest ik tegen twee ster ker spelers, waaronder een in ternationaal meester. Door twee verliespartijen kon ik een top- klassering vergeten. Ik miste nog de echte scherpte, maar het ging beduidend beter dan tij dens het internationaal schaak toernooi in Vlissingen. Daar speelde ik slecht. Wat de oor zaak daarvan was? Ik had een aantal weken minder gespeeld en getraind door mijn studie en daar kwam nog bij dat ik met een hele groep jongeren onder gebracht was in een pension. Dat werd vaak nachtwerk. Leuk, maar niet bevorderlijk voor de concentratie." Op de vraag hoe de contacten met zijn nieuwe club SMB Eind hoven tot stand kwamen zegt hij: „Ik speel sinds twee seizoe nen voor KGSRL uit Gent. Aan vankelijk in het derde en tweede team, maar vanaf nu in het eer ste. Dat team speelt op het hoog ste niveau in België. Van de wedstrijden met KGSRL ken ik Oscar Lemmers en Dharma Tjiam. Zij spelen voor SMB en via hen ben ik in contact geko men met de leiding. De eerste contacten dateren van januari. Ik heb de toezegging dat ik aan het tweede bord in het tweede team mag beginnen en regelma tig invalbeurten krijg in het eer ste team. Het tweede team speelt in de landelijke eerste klasse en het eerste komt uit in de meester klasse. Vorig jaar bereikte dat team nog de play offs en werd derde van Nederland. Dat bij el kaar opgeteld kun je gerust stel len dat dit een flinke sportieve verbetering is. Zo ervaar ik het zelf. Ik had de indruk dat ik bij Terneuzen, met alle respect voor die vereniging, toch aan het pla fond zat. Nu ontmoet ik sterkere tegenstanders en dat kan alleen maar een positieve invloed heb ben op mijn ontwikkeling. Deze stap was onvermijdelijk om op een hoger niveau te kunnen ko men." Marnix Bochardt, onbetwist de beste golfer van De Woeste Kop. Door Rinus Verberkmoes Axel - Met het winnen van de clubtitel van 'De Woeste Kop' toonde Marnix Bochardt onlangs nogmaals duidelijk aan de beste golfer binnen de Axelse club te zijn. „Me verbeteren betekent een uitdaging," aldus de nuchtere Terneuzenaar, die het spelen van golf als een pure hobby ervaart. GOLF Tien jaar geleden ging Marnix Bochardt met ma Greet voor de eerste maal als golfer in de dop mee naar de golfbaan in Axel. Éénmaal de eerste bal geslagen, was er voor hem geen weg terug. „Het kostte en kost veel tijd, maar golf werkt verslavend," bemerkte de toen nog 17- jarige. Het golfvirus dat hem te pakken kreeg, leidde ertoe dat hij zijn oude liefde - atletiek beoefenen bij Scheldesport - eraan gaf. Op zich jammer, want als hoog- en verspringer deed hij het helemaal niet onaardig getuige zijn provin ciale titel hoogspringen met 1,90 meter achter zijn naam. „Golf was voor mij een nieuwe uit daging. De keus was snel gemaakt," blikt de in middels 27-jarige verkeersvlieger terug op die radicale wending. De opleiding tot verkeersvlieger maakte dat Marnix Bochardt zo'n vijf jaar nauwelijks te zien was op de golfclub van voorzitter Feyen. Virginia en New Jersey werden zijn tijdelijke domicilies. Van golfen kwam in het Ameri kaanse, waar dit bijna een volkssport is, even min veel terecht. „De opleiding kostte teveel tijd. Temeer daar ik veel vlieguren moest ma ken. En dan met name 's nachts waardoor ik overdag moest slapen," aldus de op het oude nest teruggekeerde Marnix, die inmiddels in vriendin Astrid Ysebaert een trouwe metgezel vond. Titels Zijn eerst titel, in 1998, na drie tot vier maal per week oefenen om de swing goed te pakken te krijgen onder regie van Ron Plas, kreeg in 1990 een vervolg door het winnen van het stroke- play-kampioenschap. Dat jaar werd zelfs een topjaar voor de Terneuzenaar, die er eveneens in slaagde het de matchplay-titel te pakken. Het hem opgeplakte etiket 'talent' had hij met het winnen van deze dubbel alle eer aange daan. Tegelijkertijd brak daarmee een periode aan waarin hij afscheid moest nemen. De titel ver dedigen zat er door voornoemde opleiding niet in. Zijn rentree in 1996 vierde Marnix Bochardt opnieuw met een titel. Zijn terugkeer was een feit en voor eenieder duidelijk. Genieten doet hij ervan. Zij het bescheiden en nuchter. Want FOTO CAMILE SCHELSTRAETE golf is en blijft voor hem een leuke hobby. Hij zegt: „De uitdaging van de score en mezelf ver beteren ervaar ik als speerpunten." Dit zelfs na jarenlang op hetzelfde terrein gespeeld te heb ben. Aanpak Een gebied met negen holes, met een kans dat er een uitbreiding tot achttien holes komt en waar binnenkort een splinternieuw clubhuis in gebruik wordt genomen, dat toch steeds een andere aanpak vergt. Hetzij door de weersom standigheden, hetzij door de ligging van de bal. „Elke situatie is anders," weet Bochardt, die acht als handicap heeft. Deze hem toebedeelde handicap, tot voor kort de laagste binnen 'De Woeste Kop', betekent dat hij binnen 77 slagen alle holes afgewerkt moet hebben om op par uit te komen, omdat de baan 69 slagen als par heeft. Het halen van deze 69 slagen, dus tevens zijn handicap verlagen, is voor Marnix één van de doelen die hij zich heeft gesteld. Meedoen aan toernooien is hierbij een hulpmiddel. „Het belangrijkste bij golf is dat je ontspannen bent en de concentratie vast kunt houden," al dus Marnix Bochardt, die golf in principe een sport voor iedereen vindt. Dat zijn club de stij gende lijn in aantal leden weer te pakken heeft, inmiddels zo'n slordige vierhonderd, onder steunt die gedachte. Ieder jaar keert de zeebaars terug in ons kustgebied. Met name de Delta wordt aange daan, maar de laatste jaren lijkt de zeebaars zijn domicilie ook in het noorden van het land gevon den te hebben. Zeebaars Met name rondom de eilanden Terschelling, Vlieland en Texel komen meer en meer zeebaarzen voor. Hoewel er enkele decennia behoorlijk de klad heeft gezeten in de zeebaars visserij lijken die tijden nu voorbij. Is het omdat de Oosterschelde in de zomer wanner wordt dan voorheen? Dat zou heel goed kunnen. Feit is dat ze er zijn en ze kunnen op de warme belangstelling reke nen van heel wat sportvissers. Met recht, want een zeebaars is een onvergelijkbare sterke vis die heel wat hengelaars onver wacht in de problemen brengt. Op zeebaars vissen is wel simpel, maar ze ook vangen is een ande re zaak. Zoals veel roofvissen heeft een zeebaars een aantal vaste gewoonten. Daaruit valt op te maken wanneer en waar men met succes op zeebaars kan vissen. Bij vloed zwemmen zee baarzen heel ver het strand of het slik op. Bij wadend vissen zwemmen ze ongemerkt achter de hengelaar door. Dat gebeurt vooral 's avonds, want al is zee baars een vis die het van zijn ogen moet hebben, in het donker doen ze het ook prima. Zeebaarzen volgen als elke an dere zeevis het ritme van het ge tij. Worden de meeste ander vis sen actief als het gaat stromen, zeebaarzen doen dat wanneer het water stil gaat staan. Dat ge beurt uiteraard rondom hoog water en rond laagwater. In een uurtje tijd gaan ze tekeer als gekken en ze zijn daarbij niet kieskeurig. Zagers, krab, ansjo vis, bliek of grondels, de zee baars hapt naar alles wat be weegt. Ontdekken de baarzen een school bliek dan kan een zo genaamde vreetorgie ontstaan. Blindelings (of juist niet) jagen de zeebaarzen de blieken op en het water uit. Wie dan vist met lepel, twister, verenpaternoster of een polkertje heeft gegaran deerd prijs. Voor het bodemvissen is een hele op de lijn geschoven zager on verslaanbaar, ook zachte krab ben (hele) doen het geweldig. Zeebaarzen zijn allergisch voor lawaai en vooral motorisch ge luid. Vaar daarom nooit over zeebaarsstekken heen als het water stilvalt, en doe dat, wan neer het tij nog loopt, uiterst voorzichtig. Vanaf de kant zijn er volop zeebaarsstekken. Let Door Rien van Nunen vooral op de paalhoofden en vis daar bij het vallen van de avond met zachte krabben. Wie actief vist doet dat het best met grote witte twisters. Deze monteert men op 75 cm. achter een schui vend lood. Als laatste is een gro te Red Gill een kanjer van jewel ste. Vis deze achter een schuif- lood of een geepdobber bij on diep vissen. Vis vanaf het strand vooral in de branding of daar net achter. DANNY SCHAUT uit Sas van Gent reed bij de elite-amateurs in het Belgische Deinze naar een zeventiende plaats. Van onze tennismedewerker Cadzand-Bad - De Zeeuws-Vlamingen Niek Stellenaar en Gert-Jan Louweret geraakten tot winst in het 'vreemdelingen legioen' van het 16e Haaietandentoernooi in Cadzand-Bad. TENNIS Stellenaar en Louweret, afkom stig uit respectievelijk Sas van Gent en Terneuzen, versloegen in het dubbel-C met 6-1, 7-6 de Delftse studenten Rense van Dijk en Jan-Willem Dusseldorp. In de B-klasse wonnen de Hilver summers Marvin Reitz en Marcel van Doorn met duidelijke cijfers van de Limburgers Bart Schil lings en Ceriel Engels. Ook in het enkelspel kon Schillings het niet bolwerken. Cas Teyssen uit Epe won met twee keer 6-1. In de Cl-categorie was Tom van Maris uit Delft veel te sterk voor Amersfoorter Frank Korting. Bij de vrouwen-C versloeg Judith Seelen uit Sittard in straight sets Mientje Leenknegt uit Amers foort. UITSLAGEN MANNEN ENKELSPEL B: eerste ronde: Remco Schreurs-Ar- jan Blom 6-1, 2-6, 6-1; Marcel van Doorn-Duncan Blackman 6-3, 6-4 Cas Teyssen-Bart Schillings 6-4, 6-4. Cl: eerste ronde: Tom van Maris- Frank Korting 6-2, 6-2. C2: eerste ronde: Daniël Knödgen- Elvin de Regt 6-2, 6-0; Bas van gent- Emile Schmitz 4-6, 6-2, 7-5; Frank Uges-Carsten Knödgen 6-0, 6-1; Maarten Tobias-Rody Simons 6-3, 6- 1; Jan-Willem Dusseldorp-Walter Boender 6-1, 6-4; Erwin Erkens- Meindert Jacobs walk over Erkens; Nico Scherbeijn-Tim Verbugt walk over Scherbeijn; Björn Stinsky-Rob Remmers 6-4, 6-1; Tom van Maris- Wesley Oelssen 6-3, 6-0. Dl: eerste ronde: Sander Kaasjager- Patrick van Morrelgem 7-6, 6-2; Frank Uges-Carsten Knödgen 6-2, 6- 1; Daniël Knödgen-Frank de Kam 6- 3, 6-0; Jan-Willem Dusseldorp-Mar- cel Knobben 6-4, 7-6; Jean-Paul Baart-Ronald van As 6-0, 6-1; Nico Scherbeijn-Krijn den Hamer 6-0, 6- 0; Gaston Schmitz-Oliver Blath 6-2, 6-2; tweede ronde: Rody Simons- Sander Kaasjager 1-6, 6-2, 6-0. D 35+: eerste ronde: Wiechert van Asselt-Joop Wielakker 4-6, 6-0, 2-1, opgave Wielakker; Paul Leenknegt- Hans Kiev 7-6, 6-0; Klaus Herr- mann-Willem Tazelaar walk over Herrmann; Chris Burky-Fred Berg- werff 4-6, 6-4, 6-4. D2: eerste ronde: Robert van Putten- Ronald van As 6-0, 6-0; Arjan Quaak-Ben van de Heijden 5-7, 6-4, 6-4; Sander Koster-Dion van Heek 6-1, 6-1; Carsten Elsner-Mathijs Menheere 6-3, 7-5. DUBBELSPEL B: eerste ronde: Reitz/Van Doorn- Schillings/Engels 6-1, 6-3. C: eerste ronde: Stellenaar/Louwe- ret-Van Dijk/Dusseldorp 6-1, 7-6; reith/Uges-De Kam/De Lijser 6-0, 6- 1; De Heus/Wielakker-De Bak ker/Van Maris 6-4, 6-3. VROUWEN ENKELSPEL C: eerste ronde: Judith Seelen-Mien- tje Leenknegt 6-3, 7-5. D: eerste ronde: Imke van Hoorn-Pe tra Groenen walk over Van Hoorn; Patricia Peterse-André Günther 6-0, 6-0; Noortje Beuk-Moon Gubbels 6- 4, 6-3; Ceciel Simons-Alexandra Poeth 6-0, 6-2; kwartfinale: Sandrè Jaspers-Ceciel Simons 6-3, 6-1. DUBBELSPEL D: eerste ronde: Van Hoorn/Beuk- Van Espen/Gelauf 6-1, 6-3; Gub- bels/Poeth-Verlinde/Van Dromme walk over Gubbels/Poeth; Kool/Sch- weitzer-Van Belois/Van Waterschoot 6-2, 6-1. Sas van Gent - Johnny Bleyenberg boekte een verrassende zege in de Cl op Ronnie de Jong in het Cerestartoernooi van tennis vereniging Drive in Sas van Gent: 7-5, 6-4. TENNIS Bleyenberg bereikte hierdoor de halve finales op het Cl-schema. Hierin treft hij de als tweede ge plaatste Gino Roctus uit Vogel waarde. In de bovenste helft van het sche ma gaat de halve eindstrijd tus sen favoriet Jacky de Paepe en Reggie Bun. Deze laatste klopte Edward Bleyenberg, in een mati ge 'schaakpartij', in drie sets. Bun, van het Steense Smash, re vancheerde zich hiermee voor twee eerdere nederlagen tegen Bleyenberg in Sas van Gent. Bovengenoemde De Paepe redde het op het B2-schema niet tegen Hulstenaar Guido van Poecke. Bij beide spelers draaide de ser vice niet naar behoren. Tekenend was bijvoorbeeld dat in de eerste vijf games louter de service werd gebroken. Van Poecke won de baseline-par tij in drie sets. Beiden speelden goed op tempo. In de C2-categorie boekte Nino van de Starre een eenvoudige overwinning op Hessel Hame- Van onze sportmedewerker Terneuzen - In de periode van dinsdag 12 tot en met zondag 17 augustus werken de Zeeuws-Vlaamse voetbal clubs het volgende oefenpro gramma af: Dinsdag 12 augustus, 19.30 uur: STEEN-Axel, Sluiskil-Aardenburg, Philippine-AZW, Terneuzense Boys-Clinge, Hulsterloo-Vogelwaar- de, Hoofdplaat-Terneuzen 2, RIA- Zaamslag, Terhole-Schoondijke (ne- derlaagtoernooi). Woensdag 13 au gustus, 19.30 uur: Graauw-Biervliet (nederlaagtoernooi)Donderdag 14 augustus, 19.30 uur: Hoek-Breskens, Kapelle-HW'24, Terneuzen-Robur, Hontenisse-HW'24 2, Cadzand- Schoondijke, Groede-Oostburg. Vrijdag 15 augustus, 19.00 uur: Vo- gelwaarde-W Akkers Middelburg, 19.30 uur: Hoofdplaat-Clinge, Zaamslag-IJzendijke en toernooi Biervliet met deelname FC Knokke, Maldegem Kleit, Bassevelde en Bier vliet. Zaterdag 16 augustus, 14.30 uur: Lebbeke-AZW, Cadzand-VK Vosberg, 18.00 uur: HW'24-Brou- wershaven, Hontenisse-METO, Sluiskil-Grenswachters, 19.30 uur: STEEN-Terneuzen. Zondag 17 au gustus, 14.30 uur: Koewacht-Aar denburg, Corn Boys-Philippine, RIA-Hontenisse, Graauw-Terneuzen 2 (nederlaagtoernooi), Hulsterloo- SDO'63, Vogelwaarde-HW'24 2, Terhole-HW'24 3 (nederlaagtoer nooi). Tevens finales toernooi VV Biervliet. link, waardoor hij zich de kwart finales binnenloodste. Bij de Dl 35-plussers besliste Tiddo Kunst het Sasse onderons je tegen Wilfried Stofferis na een ellenlange strijd in zijn voordeel. De eerste set ging met 7-3 in de tie-break naar Stofferis. In de tweede set moest er eveneens een verlenging aan te pas komen. Nu was het met 7-2 de beurt aan Kunst. Stofferis won vervolgens de beslissende set met 7-5. Het duel der plaatselijke favorieten nam in totaal 3Va uur in beslag. Op hetzelfde schema zegevierde Marc Pattijn over Kees van de Sande. UITSLAGEN MANNEN ENKELSPEL B2: eerste ronde: Guido van Poecke- Jacky de Paepe 6-2, 4-6, 6-3. Cl: eerste ronde: Reggie Bun-Ed- ward Bleyenberg 6-3, 2-6, 6-3; John ny Bleyenberg-Ronnie de Jong 7-5, 6-4. C2: eerste ronde: Nino van de Starre- Hessel Hamelink 6-1,6-1. Dl 30+: eerste ronde: Mark Pattijn- Kees van de Sande 6-2, 6-0; Wilfried Stofferis-Tiddo Kunst 7-6, 6-7, 7-5. E/D2: eerste ronde: H. Kramer-Henk Koole 6-0, 6-0; tweede ronde: Hans Nanninga-Lon Statujew 7-5, 6-1. DUBBELSPEL C: eerste ronde: Kommers/Risseeuw- Dutree/De Jonge 7-6, 6-2; Hame- link/Hamelink-Pattijn/Wouters 6-3, 6-4; Bleyenberg/Epskamp-Ve- raart/Van der Sloot 6-2, 6-1. D: eerste ronde: Van Esbroek/Voer- mans-Van Acker/Van de Zalm 6-2, 4-6, 6-1; Hamelink/N anninga-D e Baets/Stofferis 6-2, 6-4; Thans/Ter- luin-Van Drongelen/Verstraeten 6-3, 6-4. VROUWEN ENKELSPEL E/D2: kwartfinale: Rita Roelandt- Christel de Roeck 6-2, 6-0. GEMENGD DUBBELSPEL C: eerste ronde: Adam/Risseeuw- Dees/Saman 6-3, 6-0. GENERAL MOTORS (GM) en het Amerikaans Olympisch Co mité (USOC) hebben een tienjari ge sponsorovereenkomst gete kend. De megadeal, waarmee on geveer een miljard gulden ge moeid zou zijn, treedt volgend jaar bij de Winterspelen in Naga no voor het eerst in werking. Ook het mediaconcern NBC is bij het contract betrokken. Daarmee gaat het automobielbedrijf pas rond de Zomerspelen in Sydney (2000) in zee. NBC heeft de tv- rechten van de Winterspelen in Nagano niet. Die zijn volgend jaar nog in handen van concur rent CBS.

de Stem | 1997 | | pagina 9