Veel activiteiten bij RSV Axel Rinus Murre 'Mister RSV Axel' Ilyo de Loos is Zeeuwse topruiter g bereikt in Sas is direct eld in adzand Bestuur RSV Axel Ook ponyruiters strijden voor ticket Levade R SPATTEN in Ylissingen Voorzitter Axelse ruitersportvereniging zet er volgend jaar punt achter Dagindeling ZK Scheepers enkele veken uit roulatie ESTEM SPORT ZEELAND B3 Zeer druk jaar voor jubilerende ruitersportvereniging Strijd om tickets naar Levade tijdens Zeeuwse titelstrijd in Axel .paardensport )AG 29 JULI 1997 B2 i er een zesde plaats voor NNY KINT uit Axel. In St - daas reed KINT een dag la- naar een vierde plaats. RU- RABOUT uit Koewacht :d er veertiende. Van onze paardensportmedewerker jjel - De jubilerende Rui- |ersportvereniging Axel - 60 De Oranjeruiters en 35 De Kleppertjes - beleeft Onbijzonder druk jaar. rg schaarde zich bij de laat- lerestartoernooi in Sas van gs 7-6, 6-0; Michael Pieters-Mi- ;1 van leuven 6-3, 6-4. 30+: eerste ronde: Hans van de joster-Sepp Terluin 7-6, 6-2; Rob Burger-Piet Thans 7-5, 6-4; Harrv Quekelberghe-Martien Sponse- 7-6, 6-3; Theo van Esbroek-Pas- de Baets 7-5, 6-1; Jack van der al-Rob Klarenaar 7-6, 6-1. 32: eerste ronde: Rudi Roelandt- nnie Minnaert walk over Roe- dt; Erik Vervaet-Riny Koevoets 6-2; Steven Donze-Angelo Roe. .dt 6-2, 3-6, 6-2; Peter de Baets- bert de Meyer 6-1, 6-4; Goof van' rssen-Frank van de Maas 6-4, 6-1 ian Neve-André Wissel 7-5,' 5.7' Lon Statujew-Ronald van Hijftê- 6-0; Hans Nanninga-Gerrie van mste 6-0, 6-1; tweede ronde: Mi ll van Leuven-Rudi Roelandt 6-2; i; Steven Donze-gerrie van de lm 6-2, 6-4; Koos van Hese-Johan ve 6-1, 6-0. DUBBELSPEL Seen/Van Quekelberghe-Pop-* ^Leeuwenburg 7-6, 4-6, 6-3. eerste ronde: Van de Akker/Van Sande-De Pooter/Saman 6-4, 6-4. eerste ronde: Geuze/Taalman-De jke/Van Quekelberghe 6-1, 6-3r sser/Visser-Roelandt/Roelandt 6-, 3-6, 6-1; Post/Statujew-Neve/Van Lmste 6-2, 6-2; kwartfinale: Geu- Taalman-De Meyer/Van Hese 6-1 VROUWEN ENKELSPEL halve finale: Pascalle Pieters-So- ïie Boddaert 6-3, 6-0; Marie-Kris- en Poppe-Muriël Boddaert 4-6, 6- 3,6-1. eerste ronde: Chantal Hamelink- nneke van Driel 6-3, 4-6, 6-2. D2: eerste ronde: Sylvia Pattijn-C., >elandt 6-0, 6-0; Manon Dutree-Ju- th Donze 6-1, 7-5; kwartfinale: 'lvia Pattijn-Vera Crosiers 6-2,6-3. DUBBELSPEL eerste ronde: De Bock/De Millia- no-Roelandt/Stoelinga 6-1, 6-3. GEMENGD DUBBELSPEL eerste ronde: Visser/Visser-Beg- yn/Huisman 6-1, 6-0. 4- Voorzitter Rinus Murre: „We jebben eerst ons Hemelvaart- toncours gehad. Een concours bestemd als 'opwarmer' voor het „0te internationale Pinkster- concours, dat jaarlijks de echte tlapper is. Dat blijft het topeve- jement voor onze vereniging. In het najaar staat er opnieuw een ifsluitend kringconcours op het door Ton Koomen Axel - „Volgend jaar hoop mijn 65e verjaardag te vieren. Reden voor mij er an een punt achter te zet- en," zegt Rinus Murre, stu wende kracht en al jaren lang voorzitter - en ere voorzitter - van de Ruiters portvereniging Axel, de -erkoepelende organisatie van de 35 jaar bestaande inyclub De Kleppertjes en 60-jarige landelijke rij- vereniging De Oranjerui ters. In het kader van dat jubileum tekent de RSV Axel op zaterdag 2 augus tus voor de organisatie van het Zeeuws kampioenschap dressuur en springen voor paarden en pony's op het unieke ruitersportterrein aan de Axelse Boslaan. uit Cadzand-Bad heeft wei iet 16e Haaietanden tennis- n Brent Dorssen uit Amers- e op het B-schema niet: 3-6, iaarten Over 2-6, 6-3, 7-5; Mare Fe-, as-Bart Nievelstein walk over Fe ns; Brent van Dorssen-Bart Gorth- anns 6-3, 6-2; René Gorter-Ceriel ngels 6-1, 6-1; Marcel Liezen-Sven, ermeulen 6-3, 3-6, 6-3; Tim van, eldhoven-Joris Dhont 6-2, 6-3; Jan- rillem van de Scheur-Peter Mat-i -ijssen walk over Van de Scheur; tefan Tigchelaar-Maarten Dekker -2,6-1. 1: eerste ronde: Rense van Dijk-Si-, Lon Jager walk over Van Dijk. 2: eerste ronde: Rense van Dijk-, ander Kaasjager 6-2, 6-1; Rudi de ijser-Sjoerd Bakker 6-3, 6-1. 1: eerste ronde: Rob Remmers-Enk: erden walk over remmers; Sjoerd akker-Maarten Tobias 6-3, 7-5; jörn Wielakker-Chris Burky 6-1,6-1 Emile Schmitz-Robert van Putten; -0, 6-0; Erwin Erkens-John Leen- ouwers 6-2, 6-4; Wiecholt van As- ïlt-Tim Verbugt walk over Van A" ?lt. >2: eerste ronde: Allart de Bl°k-, tennis Hinskens walk over De Blok. VROUWEN ENKELSPEL eerste ronde: Tessa Jansma-Patn- ia Peterse 6-1, 6-1; kwartfinale ndré van Bekkum-Wanda de Loo -1,6-0. eerste ronde: Judith Seelen-Jei an Nieuwenhuizen 6-4, 7-6. GEMENGD DUBBELSPEL eerste ronde: Helsen/Van Drom-* ie-Groenen/Groenen walk over [eisen/Van Dromme; Heuts/Heuts- te Blok/De Blok 6-3, 2-6, 6-4; Ni]- uis/Nijhuis-Claeren/Claeren 6-3, o- ireda - Volgens een gisteren gj; louden vervolgonderzoek heeft \van Scheepers behalve icheurde enkelbanden niets op gelopen in de confronatie JJJ; 4AC met RBC, zaterdag in ;e. Gips kon daardoor achterwe- ;e blijven. Het gewricht is inge- aped. Over drie tot vijf wek® ;al de dokter hem genezen v®" daren. terke service van de zusjes Ka- ijk met twee set-overwinnig® L2-5 en 12-7) voor de winst. UITSLAGEN 4annen: 1. Everaert/Mulder Hok/ Van der Kuip 3. M raaf/Van Hal 4. Benne/Van »e Boonstra/Van Solkema 6. M ïndijk/Pletting 7. Michiels^ Veiermans 8. Arens/Vos. 'rouwen: 1. Schoon-Kadijk/Ka lijk 2. Koenen/Te Winkel 3. Ma" ice/Van de Ven 4. Damen/» Vijnen 5. Leenstra/Paterson leijer/Fakkeldij 7. Kooy/De La" "i. Zinger/Huizinga. I I I I I DINSDAG 29 JULI 1997 programma. En als 'extra' dit jaar dan de organisatie van het Zeeuws kampioenschap dres suur en springen voor paarden en pony's, dat zaterdag 2 augus tus plaatsvindt." Behalve deze sportieve activitei ten is er meer. Zo zijn er de be kende ruiteravonden met caba ret, toneel, verloting, muziek en dans. De zogenaamde Paasspelen met dressuurproeven en een spelle tjesmiddag voor de leden. Rinus Murre: „Attractief is ook het po nykamp in de eerste weken van de schoolvakantie. Dan gaan jaarlijks onze ponyruiters met enkele ouders als begeleiders naar de Drunense Duinen om een weekeinde samen te zijn en buitenritten te maken in de dui nen met hun eigen paard of po ny. Op de zondag houdt de lei ding een bezoekmiddag met bar becue. Dan is er de befaamde mosselavond voor alle vrijwilli gers met dansmuziek. En ten slotte de interne cross voor de all round-ruiters en amazones van onze vereniging. Zij komen dan in actie op ons fraaie ruiters portterrein voor een dressuur- proef, een springparcours en een cross country. Dit is een greep uit de vele activiteiten die onze vereniging ontplooit." Een belangrijk onderdeel van de activiteiten van de RSV Axel is de verzorging van de instruc tie. Voorzitter van het instruc tieteam is Cees van Beek uit Vo gelwaarde. Annemiek Picavet uit Zaamslag is beroepsinstruc- trice dressuur en als instructeur van de springruiters en amazo nes treedt sinds kort Paul Burm uit Kapellebrug op. Bij de basisinstructie voor de be ginnende ponyruiters en amazo nes treedt Sonja Wijnacker op, voor die op B-niveau zijn Chris den Hamer en Jan-Piet de Feyter beschikbaar en voor de ponyrui ters en amazones op L-, M- en Z- niveau verzorgen Nel Scheele en Maya van Wezel de basisinstruc tie. De basisinstructie voor de paarden komt voor rekening van Cees van Beek en Janet van Puy- velde. PAARDENSPORT .Het is mooi geweest. Ik heb mijn medebestuursleden laten weten dat men uit moet kijken naar een geschikte kandidaat die me op kan volgen. Er is een tijd van ko men en een tijd van gaan en de lijd van gaan is nu gekomen." Rinus Murre belandde 'toevallig' de paardensport. Werkte als landbouwkundige in een top- fanctie bij de Suiker Unie in Sas tan Gent, waar hij 35 jaar actief was, tot hij op 60-jarige leeftijd dik verdiend van zijn 'VUT' ging genieten. Woonde daar voor zijn Axelse periode' ook en liet zich door zijn 'paardengekke' broer lan een pony aansmeren voor zijn dochter Cristian. Zij is niet meer actief in de paardensport, dit in tegenstelling tot dochters Janet en Jacqueline. 27 jaar actief linus Murre: „Dat was in 1970. k ben dus al zo'n 27 jaar actief linnen de Ruitersportvereniging ixel." Murre, CDA-politicus pur en fractievoorzitter van het IDA in de Axelse gemeenteraad, lelandde in 1979 in het bestuur on de RSV Axel en werd meteen ot voorzitter gebombardeerd. Hij «kleedde die functie tot 1988 en rad toen bewust een stapje terug, jenk Cijsouw (anderhalf jaar) en Sjaak Wijnackers (drie jaar) volg- ien hem op. Murre was inmiddels '1990) benoemd tot ere-voorzitter (an de Axelse ruitersportclub, Maar keerde toch weer terug in djn oude functie. -Op een gegeven moment haper de er het een en ander op bestuur lijk vlak. Men kwam weer bij mij RSV Axel-voorzitter Rinus Murre (rechts) en zijn broer Jan tijdens het bekende laatst gehouden pinksterconcours in Axel. FOTO CANULE SCHELSTRAETE terecht en ik kon geen 'nee' ver kopen. Nu draait het weer als een lier en durf ik mijn afscheid rus tig aan te kondigen. Vroeger werd de voorzitter vanuit het bestuur gekozen. Nu gebeurt dat vanuit de ledenvergadering. Daarom is het nuttig dat er op termijn uitge keken kan worden naar een ge schikte opvolger." Rinus Murre kijkt met belang stelling uit naar de Zeeuwse kam pioenschappen. „Het is," zegt Murre, „de zoveelste klus voor de RSV Axel dit jaar. Met hemel vaartsdag hebben we een kring concours gehouden, hoogtepunt was uiteraard weer ons pinkster concours, dat altijd duizenden bezoekers trekt, nu dus het Zeeuws kampioenschap en ver volgens in het najaar nog een con cours. Dat vraagt nogal wat inzet van bestuur en leden." Bij de RSV Axel is er in de loop der jaren nogal het een en ander veranderd. Rinus Murre: „In 1979 bijvoorbeeld hadden we in onze vereniging zo'n 50 tot 60 ponyrui ters en slechts 10 tot 15 ruiters en amazones met paarden. Nu zijn dat bij de ponyruiters zo'n 35 tot 40 actieve leden en bij de paarden 50 tot 60. De belangstelling voor de ponysport nam geruime tijd flink af, maar zit nu weer wat in de lift gelukkig. Er is veel veran derd. Vroeger was men meer col lectief bezig. Meer gericht op het belang van de vereniging. De be langstelling voor het rijden in acht- en viertallen was groot. Er was veel interesse voor het vere nigingskampioenschap, Met De Kleppertjes zijn we achttien keer Zeeuws kampioen geweest en waren actief tijdens de Levade, de nationale kampioenschappen op het Federatiecentrum in Er- melo. Tegenwoordig is het meer een individueel gebeuren. Dat vind ik wel jammer. Blij Ik ben blij dat er weer een toena me is van het aantal acht- en vier tallen dat in actie komt tijdens de Zeeuwse titelstrijd. Vorig jaar op Schouwen-Duiveland was er slechts sprake van één achttal bij zowel de pony's als paarden en één viertal pony's en twee viertal len paarden. In Axel komen er twee achttallen bij de paarden en drie viertallen bij zowel de pony's als paarden in de ring. Een ver heugend verschijnsel. De Klep pertjes strijdt eveneens weer mee voor het provinciaal verenigings kampioenschap bij de pony's. Bij de paarden zijn De Weelruiters favoriet." Hoogtepunten voor Rinus Murre als voorzitter van de RSV Axel waren zonder twijfel de pinkster concoursen waarin de Polen hun opwachting maakten. „Vooral het eerste optreden van de Poolse nationale equipe in 1987, nog voor de val van de Berlijnse muur, was grandioos. Zal ik nooit vergeten. Axel, dat toch een spe ciale band had en heeft met Po len, we zijn tenslotte door de Po len bevrijd, kon toen die Poolse gasten nog flink helpen. Ze heb ben er een geweldige show van gemaakt en er zijn belangrijke vriendschapsbanden door ge smeed." Rinus Murre is er zich als geen ander van bewust dat er voor de bestuursleden steeds meer werk aan de winkel komt. Hij zegt: „Toen ik in 1970 bij de RSV Axel binnen wandelde was er slechts sprake van enkele con coursen in het Zeeuwse. In de wi: Jermaanden lag de paarden- til. Nu er de laatste jaren steeds meer maneges bij gekomen zijn, draait de ruitersport het ge hele jaar door. Zowel in het 'groe ne seizoen' als in de wintermaan den de indoor-coneoursen. De ka lender is overbezet. Ik heb bij on ze vereniging alle respect voor de tn it structeurs, die onbezol digd werken. Slechts voor een zeer geringe onkostenvergoeding. Dat is een van de sterkste kanten van onze club. We voelen ons thuis bij de KNF, de Koninklijke Nederlandse Fe deratie van landelijke rijvereni- gjr 'en en ponyclubs. We werken 'tam pace amateurruiters en ama zones. Wat dat betreft heb ik veel waardering voor de organisato ren van Indoor Zeeland in Goes, die zowel de dressuurliefhebbers als die van de springsport aan hun trekken laten komen. Dat zie ik persoonlijk liever gebeuren dan bijvoorbeeld Jumping Zeeuws-Vlaanderen. Let wel, ik heb alle respect voor de organisa toren van Jumping. Dat men er in slaagt met een dergelijk groot budget te werken. Dat men die sponsors weet te strikken. Dat is een knap stukje werk. Alleen denk ik wel eens: wat zou men met zo'n bedrag allemaal kunnen organiseren voor de pure ama teurruiters en amazones. Jum ping is topsport. Ik kies zelf meer voor.de gewone amateurs. Weinig springtoppers Zeeland zelf heeft weinig echte springtoppers. Kijk maar naar het komende Zeeuwse kampioen schap in Axel. Er staat slechts één ZZ-ruiter op de deelnemerslijst, Ilyo de Loos. In de Z-klasse 12 combinaties, waarvan 2 uit Zeeuws-Vlaanderen, in de M- klasse 12 combinaties waarvan de helft Zeeuws-Vlaams, in de L-ca- tegorie 44 combinaties, waarvan 9 uit Zeeuws-Vlaanderen en in de B-categorie 28, waarvan 12 uit Zeeuws-Vlaanderen. Zeeland is een pure dressuurprovincie, het geen wel blijkt uit het aantal van 300 dressuurstarts in Axel op za terdag 2 augustus. Voor mij zou Jumping Zeeuws-Vlaanderen aan attractiviteit winnen als ook de dressuurcombinaties aan bod konden komen, maar dat is een puur persoonlijke kijk op de zaak." Werd er in het verleden veel gestreden om de ereprijzen, zoals bekers en rozetten, tegen woordig komen de geldprijzen steeds meer aan bod. Rinus Mur re: „Zelfs bij de pony's wordt er straks gestreden om geldprijzen. Persoonlijk vind ik dat jammer, al moet je met de tijd meegaan. Wel ben ik van mening dat nu die trend onomkeerbaar is, de leden van de club niet alleen op hun rechten moeten letten, maar vooral ook op hun plichten. At tent zijn dat ze in het juiste tenue verschijnen op de wedstrijden. Veel ruiters en amazones vegen hun kont af aan de voorschriften. Wij draaien voor een belangrijk deel op sponsoring. Op die manier kunnen we onze leden het nodige bieden. De leden moeten zich er van bewust zijn de naam van de sponsor op waardige wijze uit te dragen. We verwachten als be stuur meer discipline van de le den. Dat is helaas het verschil met vroeger. Men hecht minder waarde aan het verenigingsleven. Is individualistischer geworden, meer materialistisch. En dat is jammer naar mijn gevoel," be sluit Rinus Murre, het boegbeeld van de RSV Axel. Van onze paardensportmedewerker Axel - Voorzitter (en ere-voorzitter) van de Ruitersportvereni ging Axel, de club die tekent voor de organisatie van het Zeeuws kampioenschap dressuur en springen voor paarden en pony's op zaterdag 2 augustus, is Rinus Murre. Hij wordt bijgestaan door vice- voorzitter Kees Mast, secretares se Jo Vinke, penningmeester Siem van Hoeve, wedstrijdsecre taris Theo Vaes, tweede secreta ris Martine de Regt en tweede penningmeester Maya van We zel. Ereleden van de RSV Axel zijn: Willem Bolleman, Suus den Ex- ter-Van der Hooft, Bram den Exter, Jo Goossens, Adrie de Kam en Louis Verschueren. Wedstrijdleider tijdens het Zeeuws kampioenschap in Axel is Bram Cambier. De microfoon wordt bediend door Jan Murre en Sonja Wijn acker. Het wedstrijdcomité be staat uit Jo Vinke, Jan Hamelink en Theo Vaes. De rekenkamer wordt bemand door Nel Halle- graeff, Jan Hamelink, Jo Vinke, Lenie de Feijter, Susan van Hoe ve, Nicole de Leander en Marti ne de Regt. Hoofdringmeester is Cees van Beek. Van onze paardensportmedewerker Axel - Ook de Zeeuwse ponyruiters en amazones strijden zater dag 2 augustus in Axel om de Zeeuwse titels in de verschillen de categorieën en uitzending naar de nationale titelstrijd, de Levade op zaterdag 30 augustus op het Federatiecentrum van de KNF in Ermelo. Zeker van uitzending naar Erme lo in de ZZ-klasse springen cate gorie D/E is de enige deelnemer in deze klasse, talentrijke Chris- tiaan van de Plasse met Quarry Hill van Zuid-Beveland. In de Z-klasse categorie D een vijftal combinaties, te weten Cin dy Perdaen met Mick en Scooby Doo S van De Zwinruiters, Ange- lique de Beule met Lacas en Shi ning Star Rebel van Hulst en Ca- rolein van de Plasse met Delta mossel Ambassador van Zuid- Beveland. In de Z2-dressuurklasse bij de pony's komen Carola Paauwe met King, Jeanine Heystek met Laika, Angela Daane met Ame- dijk's O en Chantal de Rooy met Doronto, allen van Zuid-Beve land, Aimee de Rooy met Lizet van De Weelruiters en Wendy Moelker met Helenique van De Paardebloem in actie. In de Zl-klasse dressuur pony's categorie C is Stephanie de Frel met Jolly HH van De Kleppertjes de enige deelneemster. In dezelf de klasse, categorie D/E zijn van de partij Tessa de Vrie met Mor- wen van De Paardebloem, Su zanne Reinerman met Nomar van de Eendrachtruiters en Wendy Elzen met Morena van De Klep pertjes. Aantrekkelijk belooft ook de strijd te worden in de rubrieken bestgaande rijpony en de rijstijl kampioenschappen bij de paar den en pony's. Interessant is tevens het duel in de afdelingsdressuur waarin ge streden wordt om het vereni- gingskampioenschap bij de acht en viertallen. Bij de achttallen paarden in de L-categorie nemen De Oranjeruiters uit Axel en De Weelruiters uit Nisse het tegen elkaar op. Bij de viertallen pony's komen De Weelruiters, De Zwin- ruiters uit Nieuwvliet en de Kleppertjes uit Axel in actie en bij de viertallen paarden tenslot te De Zwinruiters, De Weelrui ters en Oranjezon uit Vrouwen polder. Als laatste onderdeel staat er een 'Kür op muziek' op Z-niveau op het programma, beginnende om 16.00 uur en verzorgd door De Weelruiters. Van onze paardensportmedewerker Axel - Het programma voor het Zeeuws kampioenschap springen en dressuur voor paarden en pony's dat zaterdag 2 augustus op het ruitersporterrein aan de Axelse Boslaan wordt gehouden ziet er als volgt uit: 08.30 uur: parcours verkennen. 09.00 uur: aanvang individuele dressuur alle klassen, springen paarden in de hoofdring en springen pony's in de bijring. HOOFDRING 09.00 uur: aanvang B-springen paarden. Aansluitend L-, M-, Z- en ZZ-springen paarden. 13.15 uur: aanvang tweede manche B-springen paarden. Aanslui tend L-, M-, Z- en ZZ-springen paarden. BIJRING 09.00 uur: aanvang B-springen pony's. Aansluitend L-, M-, Z- en ZZ-springen pony's. 12.15 uur: aanvang rijstijlcompetitie paarden en pony's. 13.00 uur: aanvang rubriek bestgaande rijpony. 14.00 uur: aanvang tweede manche B-springen pony's. Aanslui tend L-, M-, Z- en ZZ-springen pony's. 14.00 uur: aanvang overrijden voor het dressuurkampioenschap. Aanvang wedstrijden voor vier- en achttallen. 16.00 uur: kür op muziek. '3n onze paardensportmedewerker - Eén Zeeuwse ruiter *eet zich al verzekerd van sen fel begeerd ticket naar de levade, het nationale kam pioenschap voor paarden en Pony's, dat vrijdag 5 en zater- Jag 6 september op het Fede- fótiecentrum in Ermelo jordt gehouden. Dat is de ^'-springruiter Ilyo de Loos Jet Nadir van de ruitersport- •lub Hulst. De Loos vormt Jet 7-jarige Nadir de enige ombinatie die in Axel op za- erdag 2 augustus in actie |°mt in de ZZ-categorie tij - lens de Zeeuwse titelstrijd. Je Loos debuteert niet in Erme- Vorig jaar was de Hulst-rui- T me* Nadir voor het eerst pre- n ln de Z-klasse tijdens de na- °jale titelstrijd en maakte zich een meer dan waar. Hij reik- naar een bronzen plak en dat ,e® uitstekende prestatie - Zeeuws-Vlaming. Als De Loos in Axel een normaal par cours afwerkt en niet wordt uit gesloten of gediskwalificeerd mag hij zeker rekenen op uitzen ding. De twaalf combinaties in de Z- klasse springen paarden leveren strijd om twee tickets voor Er melo. Bestemd dus voor de Zeeuwse kampioen en de reser vekampioen. Het deelnemers veld mag er zijn met een drietal afgevaardigden van De Weelrui ters, te weten de geroutineerde Piet Huige, die met twee paar den in actie komt, Iliadiene P en Juzelma, Izak van Eijzeren met Frühling en Albert Vermue met Goodbey V, Brigitte Bonnet van Oranjeruiters Willemstad, die met Edison, Domptov en Evita drie ijzers in het vuur heeft, Mare Broodman met Gobert van de Nieuwvlietse Zwinruiters, EL len Briquet met Queen van Hulst, Margreet Walraven met Holiday S van Oranjezon, ta lentvolle Christiaan van de Plas se met Evident van Zuid-Beve land en niet te vergeten kans hebster en prijsrijdster Sandy den Exter met Eron van Noord- Beveland. Sandy den Exter, de befaamde amazone van 'Stal Den Exter' uit Kortgene, zal vrijwel zeker afreizen naar Ermelo, want ze is op vele fronten actief. Zij brengt in de M-klasse twee paarden in de springpiste, namelijk Veerse- dam Frisbee en Kir Royal. De Zeeuwse titel zal ze zeker niet op een presenteerblad aangeboden krijgen, want de concurrentie is groot met sterke Ilyo de Loos met Esmiralda, Jan Noordhoek van De Zwinruiters met Juven- tus, Koewachtse coming man Martijn Cerpentier met Iduna van de Axelse Oranjeruiters, die voor eigen publiek acteert en zijn clubgenote Caroline de Munck met Emforosa, de Hulst combinaties Jeroen Burm met Kartouche en Luc Cornelissens met Imposant Star, Margreet Walraven met Jendy van Oranje zon, Piet Huige met Just in Time van De Weelruiters, Irene Da- vidse met ASK Limara van Noord-Beveland en Sanja Din- gemanse met Inter-D van De Paardebloem. Een imposant deelnemersveld in deze catego rie. In de L-klasse springen paarden strijden maar liefst 44 combina ties om de Zeeuwse titel en één ticket voor de Levade. In de B- categorie (28 combinaties) staat alleen de Zeeuwse titel op het spel. Dressuur Ook in de dressuurwedstrijden wordt gevochten voor de Zeeuw se titels, met daaraan gekoppeld uitzending naar de nationale kampioenschappen van de KNF. Een extra uitdaging voor de deelnemers in de Z2-dressuur- klasse en voor de ZZ-springcom- binaties in Ermelo is de kam- pioensprijs die dit jaar gewon nen kan worden tijdens de Leva de. Voor de winnaar of winnares in deze categorieën is er een spe ciaal bronzen kunstwerk be schikbaar, vervaardigd door de bekende Belgische kunstenaar Ferket. Ferket is in Nederland onder meer bekend door het schitterende kunstwerk dat werd aangeboden bij de opening van het Zeehondencentrum in Pieterburen. Alle reden dus om in Axel goed te presteren om zo door te dringen tot de nationale eindstrijd. Van de 13 combinaties die in ac tie komen tijdens de dressuur wedstrijden in de Z2-categorie zijn de belangrijkste troeven: Eppo Roovers met Gabriël van De Paardebloem, Marjan van Dijk met Enanda en Annemarie Hertzberger van De Weelruiters, Mascha Bustraan met Izalon van Zuid-Beveland, Louise Vader met Windo van de Gouwe Rey- ers, Ina Nijssen met Ikarus van Zuid-Beveland en Wendy Dik ken met Iros van Westelijk Schouwen, die vorig jaar even eens present was in Ermelo, maar er toen niet in slaagde zich voor de finale te plaatsen. Kanshebbers Zestien combinaties in de dres- suurring in de Zl-categorie. Kanshebbers op de Zeeuwse titel zijn hier: Jan Noordhoek met Hurby en Luc Savat met Kai- rouan van De Zwinruiters, Christian de Feijter met Aimee, Jeanet van Puyvelde met Haro- na, Nicole Vaes met Ivan Deux en Deborah van Lier met Iris Co rona van de voor eigen publiek acterende Oranjeruiters en Lin- Ilyo de Loos met Nadir. Deze combinatie komt in ieder geval in actie tijdens de Levade, het natio nale kampioenschap in Ermelo. FOTO CAMIL£ SCHELSTRAETE da Goense met Jupiter van De Weelruiters. Net als vorig jaar wordt op vrij dagavond, voorafgaand aan de Levade in Ermelo, een interes sante clinic gehouden. Nieuw is dit jaar de aansluitende ruiter- avond met live-muziek. De echte Levade-gangers komen op vrij dag 5 en zaterdag 6 september dus volop aan hun trekken op het Federatiecentrum in Ermelo.

de Stem | 1997 | | pagina 9