Organiseren steeds moeilijker' Leo en Fina Breepoel actief Rinu Ilyo de Gorthmanns direct uitgeschakeld in toernooi Cadzand Aantal wedstrijden neemt nog toe Leeuwenburg bereikt halve finale in Sas Voetbalclubs spelen veel oefenwedstrijden Succes Everaert en Mulder in Vlissingen Voorzitter A Onmisbare steunpilaren bij Zeeuws-Vlaamse topvoetbalclub Hoek DE STEM SPORT ZEELAND Wielerfanaat Jan Pleye voorzitter wielercomité Cadzand Discusrecord op EK in Ljubljana voor Simpelaar Toekomst van het Zeeuwse jeugd wielrennen ziet er gezond uit WIELRENNEN VOETBAL WIELER SPATTEN TENNIS TENNIS Scheepers enkele weken uit roulatie DE STEM PAARDENSPORT Strijd om tickei .PAARDENSPORT DINSDAG 29 JULI 1997 Bi Door Fred Rabout Cadzand - Voor de 39e keer is hij er straks op 6 september bij als de 46e wielerronde van Cadzand wordt verreden. Jan Pleyte, 58 jaar inmiddels, nog zes weken werken en dan in de VUT. Negentien jaar was hij toen de intrede in het wie- Iercomité van Cadzand plaatsvond. „Ze vroegen me of ik de vlag wil de hanteren. Ik werd gelijk lid van het wielercomité, want ook toen stonden ze niet te dringen, al was het nog wel een stuk gemak kelijker om mensen te krijgen dan in de huidige tijd. Het was de zevende Ronde van Cadzand. Nu zitten we op de 46e, dus heb ik al een aantal edities mee mogen ma ken." Pleyte is al vele jaren voorzitter van het comité. Hoe lang weet hij zelf niet mede te delen. Dat zijn inzet voor de wielersport niet on opgemerkt is gebleven moge blij ken uit het feit dat hij een paar jaar terug tijdens een vergade ring van het district Zeeland in Kloosterzande de zilveren 'speld van verdienste' van de KNWU op de revers gespeld kreeg. Het was consul Henk Remijnsen die hem op die manier eerde. „Ik was verrast, maar ben wel zo eerlijk om te vertellen dat ik het leuk vond. Het is toch een brok erkenning, want er wordt wel eens vergeten hoeveel werkzaam heden er aan een wielerwedstrijd vooraf gaan. De centen moeten bij elkaar gebracht worden en de vergunningen aangevraagd. Ver geet niet dat een simpel amateur- koersje vandaag de dag 3500 gul den kost. Dat moeten we in onze kleine Cadzandse gemeenschap maar bij elkaar proberen te schrapen. Het moet gezegd, dat dit eigenlijk nog niet ons grootste probleem is. Dat is wel de mede werking van de overheid. In de gemeente Oostburg moet er voor alles betaald worden. Onvoor stelbaar. Pak maar het voorbeeld van de dranghekken. Dat op zich kost al een lieve duit. Als je dan hoort dat dit in de buurgemeente Sluis/Aardenburg gratis is, dan plaats ik bij deze zaak toch mijn vraagtekens. Verder zitten we de laatste jaren met twee losschroef- bare verkeersdrempels op ons parcours. Die moeten uit veilig heidsoverwegingen voor de ren ners weggehaald worden. Dat kost ook geld. Kortom, de proble men nemen alleen maar toe. Ook wat renners betreft trouwens. Vorig jaar moesten we wegens gebrek aan renners de zaak af blazen. Was alle werk voor niets geweest. We kregen slechts elf in schrijvingen van amateurs bin nen. Twee jaar terug hebben we het geprobeerd met vrouwen. Ook dat was gezien de geringe belangstelling een fiasco. Op die manier gaat de lol er toch een beetje af." Jan Pleyte is echter een wielerfa naat en geeft het niet zo snel op. Denkt met heiwee terug aan de betere tijden van 'zijn' Ronde van Cadzand. „We hebben hier de tij den meegemaakt dat Jan Raas, Cees Priem, Kees Bal en niet te vergeten natuurlijk de heroïsche duels tussen Antoine van de Bun der en Wim de Waal plaatsvon den. Ook Gerrie Kneteman heb ben we nog als amateur aan de start gehad. Die tijden komen nooit meer terug. Het aantal be oefenaren van de wielersport is tanende. Als er een jongen boven uit steekt komt die niet meer naar de Ronde van Cadzand, maar gaat klassiekers rijden. Jammer, want een wielerwedstrijd hoort bij een kermis, al is deze laatste in Cadzand ook wat tanende." Wat er ook gebeurt, Pleyte en zijn mannen gaan door. „We hebben nog vijf man in ons comité en hier staan de jongeren niet te dringen. Ze zijn een jaar enthousiast, maar daarna krijgen ze verkering en is het over en sluiten. Wij zijn echter gereed voor de 46e editie. We rijden nu met cyclosportieven en nieuwelingen. Voor het eerst op de zaterdag, 6 september. We hopen eindelijk weer eens een leuk veld aan de start te krijgen. Je kunt de zaak nog zo voortref felijk organiseren, als de renners het laten afweten is er geen bal aan." Nog vier edities zit Jan Pleyte dus van zijn vijftigste Ronde van Cadzand. Of hij die vijftigste ook haalt valt te bezien. Hij is er zelf wat pessimistisch onder. „Veel hangt van de komende editie af. Als dat weer een fiasco wordt denk ik er sterk over er mee te kappen, al zou ik dat wel met spijt in mijn hart doen." Door Rinus Verberkmoes Hoek - Hoe groot een club ook is, zonder vrijwilligers is het bijna ondoenlijk de zaak aan de gang te hou den. Leo en Fina Breepoel uit Hoek weten daar alles van. Bij 'hun' HSV Hoek, vaandeldrager van het pro vinciale voetbal, is dat niet anders. Ruim honderd me dewerkers maken - naast het legertje sponsors - dat de voetbalverening Hoek furore kan en kon maken. „We zijn er in meegegroeid en genieten ervan," is hun drijfveer. „Vrijwilliger ben je omdat je het graag doet," is de stellige mening van Fina Breepoel, die al zo'n slordige twintig jaar hand- en spandiensten in de kantine ver richt. De laatste tijd als gast vrouw in de bestuurskamer en lid van de commissie die de kantine in beheer heeft. Laatste functie samen met Nel Dey en Adrie de Groote. Echtgenoot Leo kwam wat vrij willigerswerk bij Hoek betreft, pas later in beeld. Hij werd zo'n twaalf jaar geleden door de toen malige voorzitter Tom van Vugt als penningmeester aangetrok ken. Sinds die tijd beheert hij de penningen. „In het begin op een blaadje van een schrift, nu als be heerder van een hele papierwin kel," zegt hij over de enorme vlucht die zijn werkzaamheden hebben genomen. En toch staat Hoek bij hem niet op het eerste plan. Als fervent duivenmelker, met zelfs al eens een winnaar die door Japanners werd gekocht, blijft duivensport zijn eerste pas sie. Hoek, dat volgens het Hoekse echtpaar van clubje is uitge groeid tot een bedrijf, was en bleef de parel waaraan met liefde gepoetst werd en wordt. „In principe geef ik eerder geld van mezelf uit dan van de club, want dat is geld van een ander. Niet iedereen is daarvan gechar meerd blijkt wel eens. Mijn standpunt daarvoor wijzigen doe ik echter zeker niet," zegt Leo Breepoel, in dat verband ge steund door echtgenote Fina. Want evenals haar man, groeide ook zij mee met Hoek. Een club waarvan zij voor de hoofdmacht in het komende seizoen een stek Ljubljana - Erwin Simpelaar voldeed op de Europese jeugdkampioenschappen (tot en met 19 jaar) in het Slo veense Ljubljana aan de ver wachtingen. De atleet van AV'56 bereikte zowel met dis cus als kogel de beoogde doelstelling, de finale halen. Iets wat hem vorig jaar in het Australische Sydney niet ge lukt was. Met de discus pakte hij een acht ste plaats met 50 meter en 28 centimeter waarmee hij zijn ei gen Zeeuws record met 10 centi meter aanscherpte. De Goese- naar had zich voor de finale we ten te plaatsen door in de kwali ficaties 49 meter en 38 centime ter te gooien. Met de kogel bleef hij onder zijn Zeeuwse en per soonlijke record, dat op 17,36 meter staat. Tijdens dit Europees jeugdkam pioenschap kwam hij tot 17 me ter en 3 centimeter, goed voor een zevende plaats. De finale met de kogel bereikte hij door in de kwalificaties 16,85 meter te stoten. Leo en Fina Breepoel, als vrijwilligers twee onmisbare steunpilaren van de voetbalvereniging Hoek. bij de eerste drie zien weggelegd. Dit optimisme is gerechtvaardigd meent Leo, die stelt: „Aanvallend zijn we sterker geworden en dat maakt dat het scorend vermogen is verbeterd. Ik zie de competitie daarom met vertrouwen tege moet." Ontwikkeling Over de ontwikkelingen bij Hoek zijn deze werkers op de achter grond overduidelijk. „We hebben er steeds achter gestaan. En te recht zoals blijkt. Want moesten we vroeger ergens anders naar toe om leuk voetbal te zien, nu is dat bij Hoek, spelend in de top van het vaderlandse amateur voetbal, te doen. Een ontwikke ling waar we jaren geleden nog nauwelijks van durfden dro men." Dat er door die progessie het een en ander is veranderd, is ook hen niet ontgaan. „Was vroeger de trainer een passant, tegenwoor dig zijn de spelers eveneens pas santen geworden," is hun me ning. „En het wordt steeds moei lijker vrijwilligers te vinden. Mensen die in staat zijn de taken van de zaken gescheiden te hou den." Het is met name een gebrek aan dat soort zaken waardoor vooral Leo Breepoel als beheerder van de clubcenten nogal eens tegen de schenen geschopt wordt. Lang kan hij dat hebben. „Tot ik er ge noeg van heb en keihard terug schop." Het is met name door de ze kritieken en commentaren dat beiden als het ware een huid van een olifant hebben gekregen. En er in de loop der jaren enigszins doof voor zijn geworden, omdat de ze maar al te goed weten dat de steun niet bij de klagers te vin den is. Het elkaar steunen is en blijft het belangrijkste in zowel besturen als vrijwilligersgroepen. Van onze sportmedewerker Goes - Het jeugdwielrenpro- ject dat enkele jaren geleden werd opgezet door het KN- WU-district Zeeland, in sa menwerking met de twee wielerclubs in onze provin cie, de Zeeuwse Sportraad, de Zeeuwse trimbonden en de mountain bike vereniging X-treme in Goes begint steeds meer van de grond te komen.Elk jaar wordt de wedstrijdkalender groter, evenals het aantal deelne mers per wedstrijd en wan neer deze opgaande lijn kan worden vastgehouden ziet de toekomst er gezond uit. De Zeeuwse wielersport kon trouwens best wat nieuwe im pulsen gebruiken, want het aan tal licentiehouders is inmiddels schrikbarend terug gelopen, wat overigens een landelijke tendens is. Nu men met jeugdproject in Zeeland in de lift zit kan daar naar men hoopt verandering in komen wat de toekomst betreft. Via de zogenaamde dikke-ban- den-wedstrijden kan in ieder geval de doorstroming naar an dere categorieën bevorderd worden. Dat heeft inmiddels vruchten afgeworpen, want dit jaar is al een tiental nieuwelin gen-licenties uitgegeven. „Drie jaar geleden stond de tel ler nog op nul," constateert de Zeeuwse KNWU-consul Henk Remijnsen. „Met het jeugdpro ject zitten we dus duidelijk op de goede weg. Een pluim op de hoed voor de jeugdwerkgroep en de Zeeuwse clubs." Omdat de deelnemersaantallen bij de criteriums voor elite- en neo-amateurs, op een paar uit zonderingen na, te wensen over laat, blijft Henk Remijnsen er met zijn overige leden van het districtsbestuur naar streven om de bezetting tijdens de koersen wat op te krikken. Remijnsen: „Het wachten is wellicht op een nieuwe lichting renners vanuit de nieuwelingen en junioren. Tot die er zijn zal ik er bij de KNWU voor blijven pleiten om ook voor elite- en neo-amateurs regiokalenders samen te stel len." Wat de breedtesport-activitei ten betreft, die zijn opgesteld samen met Trimbelangen Mid den-Zeeland en de Wieier Trim Bond Zeeuws-Vlaanderen, zijn deze volgens Remijnsen positief te noemen. „Met name de com binatie cyclosportieven/A-trim- mers was een gouden greep. Zij vormen een welkome aanvulling op eikaars wedstrijden." Veel aandacht zal het districts bestuur uiteraard ook blijven besteden aan het jeugdproject, waarin dit seizoen al heel wat wedstrijden zijn afgewerkt. Er zullen er nog een tiental volgen. Het programma ziet er voor de komende tijd als volgt uit: vrij dag 22 augustus Philippine; za terdag 23 augustus Kattendijke; zondag 24 augustus Koewacht; donderdag 28 augustus Lewe- dorp; zondag 7 september Lamswaarde; woensdag 10 sep tember Goes; zaterdag 20 sep tember Hulst; zaterdag 4 okto ber IJzendijke; zaterdag 11 ok tober Sluiskil (alleen voor race fietsen); zaterdag 18 oktober Oostburg (alleen voor gewone fietsen). FOTO WIM KOOVMAN Een fenomeen dat ook bij het am bitieuze Hoek nodig is om de boel draaiend te houden. Cees Blo- maard, voorheen voorzitter van de KNVB afdeling Zeeland, wist dat ook. Zijn opmerking, richting vrijwilligers: „Jullie zijn de kurk waarop de vereniging draait," verloor intussen nog niets van zijn waarde. Nu niet en volgend jaar evenmin. Leo en Fina Breepoel weten daar alles van. In de periode van donderdag 31 juli tot en met zondag 10 augus tus ziet het oefenprogramma er voor de Zeeuws-Vlaamse clubs als volgt uit: Donderdag 31 juli, 19.30 uur: W Ak kers Middelburg (België)-Oostburg. Zaterdag 2 augustus, 14.30 uur: Hoek-Cercle Brugge, 19.30 uur: STEEN 1-STEEN 2. Tevens Mossel- toernooi in Yerseke met deelname van Philippine, Sluis, Bruse Boys en Yerseke. Zondag 3 augustus, 14.30 uur: Terneuzen-Aardenburg, Allian- ce-Breskens, Hulsterloo-Clinge 2. Dinsdag 5 augustus, 19.30 uur: Hoek-Axel, Breskens-Hoofdplaat, Adegem-Oostburg, Terneuzen-Phi- lippine. Donderdag 7 augustus, 19.15 uur: HW'24-Melsele, 19.30 uur: Ter- neuzense Boys-Schoondijke, Aar- denburg-W Akkers Middelburg. Vrijdag 8 augustus, 19.15 uur: HW'24-STEEN, 19.30 uur: Terneu- zen-FC Heist, Cadzand-Sluis. Zater dag 9 augustus, 14.30 uur: Biervliet- Zaamslag, 19.00 uur: Leonidas-Axel, Hoek-Wetteren, Sluiskil-Oostburg, 19.30 uur: Vogelwaarde-AZW. Zon dag 10 augustus, 14.00 uur: STEEN- BAUKJE DOEDEE uit Axel werd in het Belgische Keerber gen ex aequo als elfde geklas seerd bij de vrouwen. Tijdens een tijdrit van de WA- OD in het Belgische Stekene was er een zesde plaats voor FONNY KINT uit Axel. In St Niklaas reed KINT een dag la. ter naar een vierde plaats. RU. Dl RABOUT uit Koewacht werd er veertiende. Sas van Gent - Menno Leeuwenburg schaarde zich bij de laat ste vier op het B-schema van het Cerestartoernooi in Sas van Gent. De plaatselijke favoriet had het echter allesbehalve gemakkelijk tegen Koert van den Akker uit Philippine. Van den Akker won de eerste set met 6-2 en was ook in het tweede bedrijf aan de win nende hand. Leeuwenburg boog echter een 4-2-achterstand om in een 6-4-setwinst. Ook de beslis sende set pakte Leeuwenburg met 6-4. Tony Seen uit Groede bereikte de kwartfinales via 7-3 in de tie-break van de tweede set tegen Paul Cortvriendt. In de Cl-categorie werd Gino Roctus halve finalist ten koste van Ronald de Pooter. Wedstrijd leider Cor de Jonge, all-round tennissend, werd op het C2-sche- ma semi-finalist via winst op Toine Bun. UITSLAGEN MANNEN ENKELSPEL B2: eerste ronde: Tony Seen-Paul Cortvriendt 6-3, 7-6 (7-3); kwartfi nale: Menno Leeuwenburg-Koert van den Akker 2-6, 6-4, 6-4. Cl: eerste ronde: Gino Roctus-Ro- nald de Pooter 6-4, 6-3. C2: eerste ronde: Toine Bun-Ben Kint 7-5, 6-3; bert Dutree-Marco van Avermaete 5-7, 6-4, 6-4; Pieter de Klerk-Ronald de Pooter 6-1, 4-6, 7- 6; kwartfinale: Cor de Jonge-Toine Bun 6-3, 6-4. Dl 17+: eerste ronde: Dion Beuzen- berg-Peter de Baets 6-3, 6-4; Fonny Verstraeten-Piet Thans 1-6, 6-3, 6-1; Mare Bruinings-Wilfried Roelandt 6-0, 7-5; Michel van Leuven-Honny van Dorsselaer 4-6, 6-2, 6-4; kwartfi nale: Jack van der Staal-Marc Brui- nings 7-6, 6-0; Michael Pieters-Mj, chel van leuven 6-3, 6-4. Dl 30+: eerste ronde: Hans van de Klooster-Sepp Terluin 7-6, 6-2- M de Burger-Piet Thans 7-5, 6-4; Ham van Quekelberghe-Martien Sponse- lee 7-6, 6-3; Theo van Esbroek-IV cal de Baets 7-5, 6-1; Jack van der Staal-Rob Klarenaar 7-6, 6-1. E/D2: eerste ronde: Rudi Roelandt- Hennie Minnaert walk over Roe. landt; Erik Vervaet-Riny Koevoets- 7-5, 6-2; Steven Donze-Angelo I landt 6-2, 3-6, 6-2; Peter de Ba Robert de Meyer 6-1, 6-4; Goof van' Dorssen-Frank van de Maas 6-4,6- Johan Neve-André Wissel 7-5,' 5.; 6-3; Lon Statujew-Ronald van Hiiftè 7-6, 6-0; Hans Nanninga-Gerrie var Rumste 6-0, 6-1; tweede ronde: Mj. chel van Leuven-Rudi Roelandt 6-4; Steven Donze-gerrie van de Zalm 6-2, 6-4; Koos van Hese-Johan Neve 6-1, 6-0. DUBBELSPEL B: Seen/Van Quekelberghe-Pop. pe/Leeuwenburg 7-6, 4-6, 6-3. C: eerste ronde: Van de Akker/Van' de Sande-De Pooter/Saman 6-4,6-4,. D: eerste ronde: Geuze/Taalman-De Rijke/Van Quekelberghe 6-1, 6-3" Visser/Visser-Roelandt/Roelandt 6-, 2, 3-6, 6-1; Post/Statujew-Neve/Van Rumste 6-2, 6-2; kwartfinale: Geu-' ze/Taalman-De Meyer/Van Hese 6-1 6-0. VROUWEN ENKELSPEL C: halve finale: Pascalle Pieters-So- phie Boddaert 6-3, 6-0; Marie-Kris- tien Poppe-Muriël Boddaert 4-6, 3, 6-1. Dl: eerste ronde: Chantal Haraelink- Janneke van Driel 6-3, 4-6, 6-2, E/D2: eerste ronde: Sylvia Pattijn-C.' Roelandt 6-0, 6-0; Manon Dutree-Ju- dith Donze 6-1, 7-5; kwartfinale: Sylvia Pattijn-Vera Crosiers 6-2,6-3 DUBBELSPEL D: eerste ronde: De Bock/De Millia- no-Roelandt/Stoelinga 6-1,6-3. GEMENGD DUBBELSPEL D: eerste ronde: heyn/Huisman 6-1, 6-0. Cadzand-Bad - Bart Gorthmanns uit Cadzand-Bad heeft wei nig plezier kunnen beleven aan het 16e Haaietanden tei toernooi in zijn woonplaats. Tegen Brent Dorssen uit Amers foort overleefde hij de eerste ronde op het B-schema niet: 3-6. 2-6. Van onze sportmedewerker Terneuzen - Het nieuwe voetbalseizoen is in aantocht. Bij de meeste amteurclubs beginnen de trainingen eind juli, begin au gustus. Rond die periode staan ook de eerste oefenduels op het programma. ODIO, 14.30 uur: Terneuzen-Bres- kens, Koewacht-Hontenisse, Corn Boys-IJzendijke, Grenswachters- Philippine, Groede-Terneuzen 2, Clinge 1-Clinge 2. Op hetzelfde schema is Tim van Veldhoven beoogd halve finalist. De tennisser uit Philippine is weer hersteld van zijn blessure en boekte een regelmatige overwin ning op Joris Dhont uit St. Kruis: 6-2, 6-3. Ax Dil uit Epe bereikte net als Van Veldhoven de laatste 16. Hij versloeg in drie sets Maar ten Over, student in Delft. Tennisleraar René Gorter uit Hil versum zegevierde met twee keer 6-1 over Ceriel Engels uit Land graaf. Gorter is met een groep van 12 tennissers neergestreken in West-Zeeuws-Vlaanderen. Ook de als eerste geplaatste ten nisleraar Björn Beekman uit Sit- tard is met een afvaardiging van zijn tennisschool aanwezig in Cadzand. De titelverdediger kwam nog niet in actie. Hij speelt zijn eerste partij tegen Edwin van Ouwekerk. Marcel Liezen uit Dalfsen maak te, weliswaar middels een derde set, een einde aan de illusies van Vlissinger Sven Vermeulen. Ook zijn plaatsgenoot Stefan Tigche- laar bereikte ongeschonden de achtste finales ten koste van Amersfoorter Maarten Dekker. Op het C-schema bij de vrouwen kwalificeerde Andrea van Bek- kum zich voor de halve finales via een simpele zege op Wanda de Loo uit Geleen. UITSLAGEN MANNEN ENKELSPEL B: eerste ronde: Edwin van Ouwe- kerk-Björn Stinsky walk over Van Ouwekerk; Mare Kroes-Maarten Schuurman walk over Kroes; Ax Dil- Maarten Over 2-6, 6-3, 7-5; Mare Fe-, lius-Bart Nievelstein walk over Fe- lius; Brent van Dorssen-Bart Gorth manns 6-3, 6-2; René Gorter-Ceriei Engels 6-1, 6-1; Marcel Liezen-Sven Vermeulen 6-3, 3-6, 6-3; Tim van. Veldhoven-Joris Dhont 6-2,6-3; Jan- Willem van de Scheur-Peter Mat- hijssen walk over Van de Scheur, Stefan Tigchelaar-Maarten Dekkti' 6-2, 6-1. Cl: eerste ronde: Rense van Dijk-Si-, mon Jager walk over Van Dijk. C2: eerste ronde: Rense van Sander Kaasjager 6-2, 6-1; Rudi de Lijser-Sjoerd Bakker 6-3, 6-1. Dl: eerste ronde: Rob Remmers-Brit Berden walk over remmers; Sjoerd, Bakker-Maarten Tobias 6-3, 7-5i Björn Wielakker-Chris Burky 6-li w 3; Emile Schmitz-Robert van Putten 6-0, 6-0; Erwin Erkens-John Leen houwers 6-2, 6-4; Wiecholt van As' selt-Tim Verbugt walk over Van As- selt. D2: eerste ronde: Allart de Blok- Dennis Hinskens walk over De Blok VROUWEN ENKELSPEL C: eerste ronde: Tessa Jansma-Patri- cia Peterse 6-1, 6-1; kwartfinale André van Bekkum-Wanda de Lo° 6-1,6-0. D: eerste ronde: Judith Seelen-Jb van Nieuwenhuizen 6-4, 7-6. GEMENGD DUBBELSPEL D: eerste ronde: Helsen/Van Drom- me-Groenen/Groenen walk over Helsen/Van Dromme; Heuts/Heuts- De Blok/De Blok 6-3, 2-6, 6-4;% huis/Nijhuis-Claeren/Claeren 6-3, ■- 2. Breda - Volgens een gisteren f houden vervolgonderzoek Twan Scheepers behalve f scheurde enkelbanden niets «k gelopen in de confronatie NAC met RBC, zaterdag in ge. Gips kon daardoor achten"' ge blijven. Het gewricht is i taped. Over drie tot vijf w zal de dokter hem genezen klaren. Van onze verslaggever Vlissingen - De Bredanaar Michel Everaert heeft samen met zijn maat Sander Mulder het beachvolleybaltoemooi van Vlissingen gewonnen. Hiermee werden tevens de zo genaamde Masters Series 1997 voltooid. Bij de vrouwen won het koppel Schoon-Ka- dijk/Kadijk. 'Een typisch beachvolleybal- weertje' noemde de organisatie de zonnige, maar winderige wed strijddag gisteren op het strand van Vlissingen. De routiniers en Atlantagangers Everaert/Mulder versloegen Klok/Van der Kuip in de finale met 12-3 en 12-11. De Bredanaar Michel Everaert sloeg de sterke aanvallen van Klok en Van der Kuip af, terwijl Sander Mulder veel scoorde met zijn onhoudbare services. De vrouwen Schoon-Kadijk/Ka- dijk behaalden vorige week een knappe negende plaats op het wereldtournement in Marseille en hadden dan ook heel wat speelervaring in de benen. Tij dens de finale tegen het koppel Koenen/Te Winkel zorgde een sterke service van de zusjes dijk met twee set-overwinn# (12-5 en 12-7) voor de winst. UITSLAGEN Mannen: 1. Everaert/Mulder., Klok/ Van der Kuip 3. W graaf/Van Hal 4. Benne/Van W 5. Boonstra/Van Solkema 6. B lendijk/Pletting 7. I" Weiermans 8. Arens/Vos. Miehiel" Ier Vrouwen: 1. Sehoon-Kadijk/® dijk 2. Koenen/Te Winkel 3.1® rice/Van de Ven 4. Damen/V' Wijnen 5. Leenstra/Paterson Meijer/Fakkeldij 7. Kooy/De ge 8. Zinger/Huizinga. Van onze paardensportmedewerker .,,„1 De jubilerende Ri en ^xel - De jubilerende tersportvereniging Axel jaar De Oranjeruiters aar De Kleppertjes - bele een bijzonder druk jaar. Voorzitter Rinus Murre: hebben eerst ons Hemelvaa concours gehad. Een concoi bestemd als 'opwarmer' voor 1 grote internationale Pinksti concours, dat jaarlijks de ecl klapper is. Dat blijft het topes nement voor onze vereniging, het najaar staat er opnieuw e afsluitend kringconcours op I Door Ton Koomen Axel - „Volgend jaar hoe ik mijn 65e verjaardag vieren. Reden voor mij dan een punt achter te ze ten," zegt Rinus Murre, sti wende kracht en al jarei lang voorzitter - en err voorzitter - van de Ruiter; portvereniging Axel, overkoepelende organisat van de 35 jaar bestaanc ponyclub De Kleppertjes e de 60-jarige landelijke rij vereniging De Oranjeru ters. In het kader van da jubileum tekent de RS Axel op zaterdag 2 augus tus voor de organisatie va het Zeeuws kampioenscha dressuur en springen voo paarden en pony's op he unieke ruitersportterrei: aan de Axelse Boslaan. „Het is mooi geweest. Ik heb mij medebestuursleden laten wete dat men uit moet kijken naar ee geschikte kandidaat die me o kan volgen. Er is een tijd van ko men en een tijd van gaan en tijd van gaan is nu gekomen." Rinus Murre belandde 'toevallig in de paardensport. Werkte al landbouwkundige in een top functie bij de Suiker Unie in Sa van Gent, waar hij 35 jaar actie was, tot hij op 60-jarige leeftijc dik verdiend van zijn 'VUT' ging genieten. Woonde daar voor zijr 'Axelse periode' ook en liet ziel door zijn 'paardengekke' broei Jan een pony aansmeren voor zijn dochter Cristian. Zij is niet meer actief in de paardensport, dit in tegenstelling tot dochters Janet en Jacqueline. 27 jaar actief Rinus Murre: „Dat was in 1970 Ik ben dus al zo'n 27 jaar actie: binnen de Ruitersportvereniging Axel." Murre, CD A-politicus pur sang en fractievoorzitter van he' CDA in de Axelse gemeenteraad belandde in 1979 in het bestuui van de RSV Axel en werd meteen tot voorzitter gebombardeerd. Hi bekleedde die functie tot 1988 trad toen bewust een stapje terug Henk Cijsouw (anderhalf jaar) ei Sjaak Wijnackers (drie jaar) volg. den hem op. Murre was inmiddelt (1990) benoemd tot ere-voorzittei van de Axelse ruitersportclub maar keerde toch weer terug zijn oude functie. »Op een gegeven moment haper de er het een en ander op bestuur lijk vlak. Men kwam weer bij Van onze paardensportmedewerker Axel - Eén Zeeuwse ruiter weet zich al verzekerd van een fel begeerd ticket naar de Hevade, het nationale kam pioenschap voor paarden en pony s, dat vrijdag 5 en zater- aag 6 september op het Fede- ratiecentrum in Ermelo Wordt gehouden. Dat is de kZ-springruiter Ilyo de Loos Wet Nadir van de ruitersport - c nb Hulst. De Loos vormt 7-jarige Nachr 'de enige ombinatie die in Axel op za- erdag 2 augustus in actie °mt in de ZZ-categorie tij- ens de Zeeuwse titelstrijd. In6 u00S debuteert niet in Erme- L iaar was de Hulst-rui- spnf1 Nadir voor het eerst pre- tir>„ Z-klasse tijdens de na- a e titelstrijd en maakte zich eteen meer dan waar. Hij reik- naar een bronzen plak en dat van /e2 uhstekende prestatie n ue Zeeuws-Vlaming. Als De

de Stem | 1997 | | pagina 8