en Zorgfen om veiligheid treinverkeer Onze Top 10 van deze week. Topper van de week Verpleeghuis 't Blauwbörgje wacht mogelijk meer aangiften VVD ziet lichtpuntje voor familie Gümüs 'Hengelo is eindelijk bevrijd' Jelle Kuiper nieuwe korpschef Amsterdam O o O 1.25 9.90 1.75 9.90 2.79 1.59 1.19 4.95 79 7.48 2.50 Oh DE STEM BINNENLAND A3 OR en FSV: 'Werkdruk te hoog' Varkensbedrijven Groningen en Drenthe op slot Vrachtwagens te zwaar voor Van Brienenoordbrug BINNENLAND KORT 'Geen optreden tegen Nazi-museum' Rotterdammer 'leent' half miljoen Ingrijpen geëist voor keuringsconflict Regeling pomphouders 'dramatisch slecht' 29 JULI 1997 A2 rittannië en Ierland: elden en vooral in Ier- Schotland van tijd tot n. Elders overwegend in het zuiden van En- ok nu en dan zon. In orden tamelijk veel iddagtemperatuur van den in Noordwest- d tot 24 in de omge- Londen. n Luxemburg: Perio- zon en waarschijnlijk Middagtemperatuur net onder 25 graden, en Midden-Frankrijk: zonnige perioden, later oordwesten enkele wol- en. Droog. Middagtem- rond 27 graden, maar e Kanaalkust hier en t frisser. ankrijk: Vrij zonnig, in bergstreken in de n de dag flinke stapel en een kleine kans op kale onweersbui. Vrij met maxima rond 30 1: Vrij zonnig, droog en Langs de kust middag- atuur tussen tussen 26 aden, in het binnenland e 35. Zonnig maar in het n soms ook stapelwol- een kleine kans op een (onweers-)bui. Maxima binnenland lokaal tegen graden. Aan de meeste een graad of 30. sche Eilanden: Flink n maar met name in het n ook wolkenvelden. Middagtemperatuur op dstranden rond 30 gra ders iets frisser, ca en Ibiza: Flink wat oog en warm met maxi- ruim 30 graden. Flinke zonnige perioden, g in het noorden mis- een enkele regen- of on- ui; woensdag is dat el- ok niet helemaal uitge- Aanhoudend warm met gtemperatuur ongeveer den. enland en Kreta: Veel zon met name in het noorden nkele, mogelijk stevige, en onweersbuien. Rond eische Zee een straffe elijke wind. Middagtem- ur van 27 tot 32 graden, land: Geregeld zon maar in het uiterste noorden iden ook kans op een re- of onweersbui. Middag- ratuur overwegend tus- 1 en 27 graden, erland: Zonnige perio- ooral woensdag. Dinsdag et zuidoosten misschien en (onweers-)bui, verder Middagtemperatuur op- d tot in de buurt van 30 n. nrijk: Dinsdag half tot r bewolkt en enkele re en onweersbuien. Woens- eer zon en bijna overal 's Middags op de meeste sen 25 graden of meer. RAADSEL lord is in dit Isel verborgen? sn: ;m; 12. toe; 13. avegaar; 16. 9. kamp; 21. us; 22. pels; 24. 30. kei; 31. bui; 32. leraar; 35. naai; 39. re; 40. manege; 42. 48. tee; 49. rite; 51. gesel; 53. 8. dief; 60. or; 61. els; 63. als- n; 67. tas; 68. dwerg. e; 4. pad; 5. gelijk; 6. ag; 7. etui; 11. mossel; 14. ven; 15. 23. lorgnet; 25. vermits; 27. belet; 33. eta; 34. roe; 35. bal; 1. egel; 43. zeef; 44. gierig; 46. lo; 51. gal; 52. lid; 54. roer; 57. ma; 65. me. 'pueqim do 'alynap 's>|U!| pueui ui i i i i i DINSDAG 29 JULI 1997 Groningen (anp) - De politie in Gro ningen overlegt de komende dagen niet zeven families over de vraag of bij het Openbaar Ministerie aangifte moet worden gedaan van de manier waarop het Groninger verpleeghuis 't Blauwbörgje hun familieden heeft behandeld. ga de eerste aangifte, vorige week na mens de 62-jarige Alzheimer-patiënt R. Mulder, zijn tot dusverre bij de politie in Groningen nog eens zeven meldingen binnengekomen over dubieuze behande lingen in 't Blauwbörgje. Het gaat om sterfgevallen en bijna-sterfgevallen. In de loop van de week moet duidelijk worden of ook deze families aangifte doen", zo kondigde politiewoordvoerder P. Boomsma gisteren aan. „Aan de hand van de gesprekken zullen we beslissen over aangifte. Het kan ook zijn dat het beter is daarvan af te zien. Het laatste woord is aan de familie." Als enige heeft de familie Mulder uit Gro ningen aangifte van poging tot moord ge daan op grond van de behandeling van vader Mulder. Op last van de familie is de man overgebracht van 't Blauwbörgje naar het ziekenhuis. Daar knapte de pa tiënt weer op. Vader Mulder had volgens de familie eni ge dagen geen vocht gekregen in 't Blauwbörgje. Dat zou zijn gebeurd om Mulder een zachte dood te laten sterven, maar de verpleeginrichting had de fami lie daarover niet ingelicht. De directie van 't Blauwbörgje ontkent dat er sprake was van opzettelijke uitdroging of het be wust laten sterven van de man. Justitie heeft samen met Inspectie voor de Gezondheidszorg een onderzoek inge steld. De leiding daarvan is in handen van officier van justitie R. Drenth, die eerder zelf in opspraak raakte. Drenth eiste begin dit jaar in het euthanasiepro- ces tegen huisarts Kadijk niet-ontvanke- lijkheid van het Openbaar Ministerie. Minister Sorgdrager had juist tot vervol ging besloten om jurisprudentie te ver krijgen. In deze zaak stond het overlijden in 1995 van een pasgeboren, zwaar gehandicapte baby centraal. Minister Sorgdrager en procureur-generaal mr. D. Steenhuis ga ven de officier een schriftelijke berisping, nadat hij tot veler verrassing niet-ont- vankelijkheid had geëist. Persofficier De Valk toonde zich ont stemd over het verband dat wordt gelegd tussen de zaak-Mulder en de zaak-Ka- dijk. „Straks gaat het publiek nog den ken dat Justitie dokters de hand boven het hoofd houdt." In de regio Groningen maakte directeur E. van der Lei van de Heymansstichting, waar 't Blauwbörgje onder valt, gisteren een rondgang langs drie tehuizen die on der zijn beheer vallen. Dinsdag doet Van der Lei nog eens twee tehuizen van de koepelstichting aan. Met zijn toernee probeert Van der Lei de onrust weg te ne men die bij de bewoners en hun familiele den is ontstaan over de gang van zaken in 't Blauwbörgje. Van der Lei zegt dat bewoners van de te huizen en hun aanwezige familieleden rustig op zijn toelichting hebben gerea geerd. „Van misverstanden over het be leid van de Heymansstichting was geen sprake"meent hijVolgens Van der Lei is de bewoners van de bezochte instellingen wel duidelijk dat de Heymansstichting in haar verzorgingstehuizen een ander re giem voert dan in haar verpleeghuizen. Van onze verslaggever Utrecht - In navolging van de spoorwegvakbond FSV maakt ook de ondernemingsraad van NS-Reizigers zich grote zorgen over de toekomst. De privatisering van de NS en de daarmee gepaard gaande bezuinigingen hebben volgens de FSV nog slechts kommer en kwel gebracht. Het treinongeluk van afgelopen vrijdag bij Hoofddorp, waarbij drie gewonden vielen, was voor de FSV aanleiding een verontruste brief te schrijven aan NS-topman Den Besten. De FSV dringt aan op een 'diepgaand onderzoek' naar de treinbotsing, uit te voeren door de Transport Ongevallen Raad. De bond vreest dat de veiligheid van het treinverkeer in de knel is gekomen door de toegenomen werkdruk van het personeel en de aanhoudende kostenbesparingen. De hevige concurrentieslag die de komende jaren los zal k»rsten, vergroot die angst nog. De FSV staaft haar gelijksnet het toenemend aantal ongevallen en storingen. „Meer en meer hopt de reiziger aan tegen tic onvefligheid van de treinen, zowel in technisch als sociaal opzicht", aldus een woordvoerder van de FSV. „De Zoetermeer-lijn is het beste voor beeld. Daar rijden de treinen nog steeds zonder conducteurs, terwijl de mensen al jaren schreeuwen om meer controles. En dan kun je wel gaan werken aan extra Mel- kert-banen, maar dat is ook geen juiste weg." Onacceptabel De NS zegt dat de veiligheid van het treinverkeer zeker niet lijdt ouder de concurrentie met Lovers. Plaatsvervangend voorzitter H. van der Veer van de onderne mingsraad van NS-Reizigers wil geen direct verband leggen tussen de botsing in Hoofddorp en de toegenomen werkdruk. „Het is wat al te zwart-wit om te zeggen dat de hoge werkdruk tot onge lukken leidt. Maar het tekort van 150 mensen waarmee wij kampen, is wel onacceptabel. Dat is iedere dag voelbaar. 'Dan maar even een conducteur minder', zegt de direc tie regelmatig. Het gevolg is dat er veel mensen op hun tenen lopen, dat veel mensen prikkelbaar zijn. De ondernemingsraad heeft de af gelopen jaren herhaaldelijk ge waarschuwd voor de gevolgen van de privatisering van de NS. Vol gens de raad is het nog slechts een kwestie van tijd voordat de onren dabele lijnen geschrapt zullen worden. Van der Veer: „De poli tiek heeft een verkeerde keuze ge maakt. Op de korte termijn is de verzelfstandiging van de NS mis schien goed, maar op de langere termijn gaat het ten koste van een goed en betaalbaar openbaar ver voer". De Nederlandse Spoorwe gen zijn boos over de manier waarop de spoorwegvakbond FSV de publiciteit heeft gezocht naar aanleiding van het treinongeluk. De NS vinden dat hierdoor het be drijf onnodig in een kwaad dag licht is geplaatst en schade is toe gebracht. Van onze Haagse redactie Den Haag - WD-Kamerlid Rijpstra ziet een sprankje hoop voor de Turkse familie Gümüs. Volgens hem kan kleermaker Gümüs misschien een werkvergunning krijgen op grond van een speciale regeling voor buitenlandse zelfstandigen. De advocaat van de familie Gümüs, mr. Bruggink, zegt dat hij dit 'tweede spoor' al lang volgt, naast een beroep op humanitaire overwegingen. „Alleen is dat nooit in de publiciteit gekomen." De familie Gümüs woont illegaal in Nederland. Vanwege een leem te in de wet konden illegalen tot voor kort legaal werken, inclusief afdracht van premies en belastin gen. Aan die situatie is een einde gemaakt. Voor de betrokken ille galen geldt een overgangsregeling: wie kan aantonen dat hij zes jaar wit heeft gewerkt, krijgt alsnog een verblijfsvergunning. Vader Gümüs kan slechts aanto nen dat hij twee jaar en tien Maanden wit heeft gewerkt. Rijpstra: „Gümüs voldoet dus bij lange na niet aan de eis. De enige uitweg die ik zie is dat hij een werkvergunning aanvraagt op grond van de regeling voor bui tenlandse zelfstandigen." Het beroep van vader Gümüs, Toldijk - Een varkenshouderij in het Groningse Beerta en een be drijf in het Drentse Zuidwolde Mogen geen varkens meer van hun terrein vervoeren. De Rijks dienst voor Keuring van Vee en Vlees heeft deze maatregel geno- Men, omdat er indirect contact is geweest met één van de met var kenspest besmette boerderijen in het Achterhoekse Toldijk. e twee varkenshouderijen hoe ven niet preventief geruimd te worden. De dieren hebben geen symptomen van varkenspest. kleermaker, is volgens de letter van de regeling geen basis voor het verlenen van een werkvergun ning. Daarmee moet immers een 'wezenlijk Nederlands belang' worden gediend. Rijpstra vindt echter dat Gümüs wel degelijk iets toevoegt aan de Nederlandse sa menleving: „Hij is een voorbeeld voor andere allochtonen. Hij laat zien dat je met een kleinschalig bedrijfje in je eigen levensonder houd kan voorzien." Advocaat Bruggink heeft op grond van deze zelfstandigenrege ling een werkvergunning aange vraagd bij het ministerie van Jus titie. De aanvraag werd afgewe zen, volgens Bruggink op onjuiste gronden. „Er is geen advies ge vraagd bij het ministerie van Eco nomische Zaken zoals voorge schreven." Hij is tegen de afwij zing in beroep gegaan. In de zelfstandigen-regeling staat dat die uitdrukkelijk niet geldt voor ondernemers in de confectie- sector. Volgens Bruggink is dat niet van toepassing op zijn cliënt. „Meneer Gümüs maakt kleding op maat, dat is iets anders dan con fectie." De Tweede Kamer buigt zich na het zomerreces over de zaak- Gümüs op verzoek van staatsse cretaris Schmitz (PvdA, Justitie). De familie mag de afloop van dit debat in Nederland afwachten. WD-er Rijpstra noemt het door schuiven van het dossier naar de Tweede Kamer 'geen sterke zet van de staatssecretaris'. „Wij gaan nu praten over een individueel ge val en dat doen we nooit. Schmitz durft uitzetting niet aan. Dat is ook de zwakte van ons vreemde lingenbeleid: we zeggen dat ille galen weg moeten, maar we doen het niet." Hengelo (anp) - De speur tocht naar de autopyromaan van Hengelo heeft de politie in de regio Twente 'vele hon derdduizenden guldens' ge kost. Dat heeft districtschef E. Reins- hagen gisteren gezegd, naar aanleiding van de bekentenis van een 24-jarige man uit Hen gelo. De verdachte heeft ver klaard vanaf januari dit jaar 62 auto's in brand te hebben gesto ken. Het onderzoek naar drie andere autobranden wordt voortgezet. De verdachte Hengeloër zal psy chiatrisch worden onderzocht en blijft tot aan de zitting in voorlopige hechtenis, zo maakte persofficier van justitie Teek man bekend. Burgemeester Lemstra van Hengelo reageerde verheugd op de aanhouding. „Hengelo is eindelijk bevrijd. De bevolking heeft maandenlang in angst geleefd." De opsporing kostte de politie handenvol geld, omdat in de re gio Twente vanaf mei dagelijks twintig extra agenten voor het onderzoek zijn vrijgemaakt. Vier weken geleden werd boven dien besloten iedere nacht zestig agenten in te zetten voor sur veillances. De korpsleiding deed daarvoor een beroep op alle be schikbare agenten in Twente. Reinshagen zegt dat het onder zoek naar de identiteit van de dader is bemoeilijkt doordat de 24-jarige Hengeloër steeds in luttele seconden toesloeg en ver volgens naar huis verdween. Bij een brand in februari, toen de man even bij een autobrand bleef staan, werd hij prompt als getuige door de politie gehoord. Dat leidde echter niet tot een verdenking. Uit latere getuigenverklaringen kreeg de politie de afgelopen maanden de indruk dat de auto pyromaan in het bezit was van een lichtkleurige Peugeot 205. Via de Rijksdienst voor het Weg verkeer werden daarom recent de bezitters van zeshonderd Peugeots van dit type onder vraagd. De autopyromaan werd niet ge hoord, omdat volgens Reinsha gen de kleur van zijn auto niet overeenkomt met het opgegeven signalement. Vorige week .dins dag kon de politie de Hengeloër desondanks aanhouden op grond van een getuigenverkla ring. Bij een autobrand die nacht had iemand het kenteken van de auto van de verdachte ge noteerd. De pyromaan gebruikte bij zijn brandstichtingen vrijwel altijd aanmaakblokjes, die hij bran dend tussen 'de autogrill 'stopte. In de woning van de man heeft de politie restanten van dergelij ke aanmaakblokjes gevonden. Volgens Reinshagen leefde de Hengeloër een 'onopvallend be staan'. De man had een baan in Enschede en woonde alleen in een woning in Hengelo. Over zijn motieven is nog niets be kend. De verdachte heeft ver klaard dat de gedachte om een auto in brand te steken, steeds 'spontaan' bij hem opkwam. De totale schade loopt in de mil joenen. Behalve de schade aan auto's ging in mei als gevolg van een brandstichting ook een elek tronicawinkel in vlammen op. Gedupeerde automobilisten die niet all risk zijn verzekerd, vre zen dat ze zelf voor de schade opdraaien, omdat op de ver dachte vermoedelijk niets is te verhalen. ZIE OOK COMMENTAAR - A4 Leden van de Trapakkers, een vereniging van oud-boeren in Ede, haalden gisteren op tradi tionele manier rogge binnen. FOTO ANP Van onze verslaggeefster Rotterdam - Het huidige vracht verkeer is te zwaar voor de Van Brienenoordbrug. Dat stelt W. Anemaat van het Di rectoraat-Generaal Rijkswater staat. De extra belasting veroor zaakt scheuM'j^i asfalt en me taal. Deze ccR.Cusie is het eerste resultaat van net onderzoek dat Rijkswaterstaat sinds vorige week uitvoert naar de haar scheurtjes in de brug. De Van Brienenoordbrug kan een belasting van 50 ton aan. De vrachtwagens zijn echter zwaar der. Voorheen reden de vracht wagens op dubbel gemonteerde banden en nu nog maar op enkel gemonteerde. Als gevolg daarvan neemt de belasting op de brug toe en dat veroorzaakt de scheuren. Anemaat verwacht dat het vrachtverkeer in de nabije toe komst gedoseerd zal moeten wor den. Het herstel van de Brie nenoordbrug duurt twee weken. Amsterdam (anp) - Met in gang van 1 september is Jelle Kuiper benoemd tot korps chef van het regionale poli tiekorps Amsterdam-Amstel- land. Kuiper, op dit moment plaats vervangend korpschef bij het zelfde korps, volgt drs. E. Nord- holt op. Die is benoemd tot advi seur van het korps Amsterdam- Amstelland en van de minister van Binnenlandse Zaken. Burgemeester Patijn van Am sterdam heeft verheugd gerea geerd op de benoeming. Politie woordvoerder Klaas Wilting zegt 'uitermate gelukkig' te zijn met Kuiper als nieuwe baas. „Hij kent ons korps door en door, want hij is hier ook begon nen." B. Wolven, van de Amsterdamse afdeling van de Nederlandse Po litiebond, is ook blij met de aan stelling van Kuiper. Hij ver trouwt op een net zo goede sa menwerking als met Nordholt. Hij noemt Kuiper een man met nieuwe ideeën, die jaren vooruit denkt. Ook in de Amsterdamse gemeen teraad is men verheugd. „We weten wat we aan hem hebben", aldus F. Houterman van de VVD. Hij denkt dat het Kuiper wel moeite zal kosten om uit de schaduw van Nordholt te treden. Houterman wil dat de nieuwe korpschef naar Amsterdam ver huist. Volgens B. Robbers van De nieuwe Amsterdamse politiechef Jelle Kuiper Alweer zo'n Europees dilemma. Dit keer gaat het om het toelaten van met extra ijzer en mineralen verrijkte cornflakes op de Nederlandse markt. Het ziet er naar uit dat we ook dit keer, afgezien van de cornflakes, wei nig in de melk te brokkelen zullen hebben. De Nederlandse wetgeving verbiedt toevoegingen zolang de noodzaak daarvan niet is aangetoond. De EC daar entegen stelt dat niet toelaten alleen kan als de toevoe ging acuut gevaar voor de volksgezondheid oplevert. Het is misschien wat laat, maar misschien is het toch wel goed om chauvinistisch te zijn. Want natuurlijk vor men cornflakes, in welke vorm dan ook, een acuut ge vaar voor de volksgezondheid. De geestelijke volksge zondheid welteverstaan. Die maïsprut vernietigt niet alleen de Nederlandse ont- bijt-cultuur, via reclame werken ze ook het ontstaan van enge gezinnen in de hand. Je krijgt er watjes-vaders van en kinderen bij wie Amerikaanse onechtheid er met de paplepel ingegoten wordt. Om over de moeders maar te zwijgen. Mensen die al jaren cornflakes eten en zich wellicht aangesproken voelen, zouden moeten beseffen dat het feit dat die vlokken nu pas verrijkt worden, erop duidt dat ze al die tijd gebakken lucht hebben gegeten. MERIJN Den Haag - Justitie ziet vooralsnog onvoldoende juridische gron den om op te treden tegen het voornemen van de weduwe Rost van Tonningen om een nazi-museum in te richten in haar woning in Velp. Het Openbaar Ministerie houdt de zaak echter nauwlet tend in de gaten. Dat antwoordt minister Sorgdrager (Justitie), mede namens haar collega Dijkstal (Binnenlandse Zaken), op schriftelijke vragen van het de Kamerlid Marijnissen (SP). Sorgdrager schrijft dat de plannen van de 'zwarte weduwe' niet op voorhand strafbaar zijn. Zoetermeer - De politie Zoetermeer heeft een 32-jarige Rotter dammer aangehouden die verscheidene banken voor in totaal een half miljoen gulden heeft opgelicht. Als medewerker van een fi nancieringsmaatschappij 'leende' hij op naam van anderen geld en liet dat op zijn privé-rekening storten. Ten behoeve van een soepel verloop van de transacties vervalste hij de handtekeningen van de leningaanvragers. De fraude kwam aan het licht toen een nog onbekend aantal men sen bij de financieringsmaatschappij aan de bel trok, toen zij le ningen moesten aflossen die zij nooit hadden afgesloten. Amersfoort - Fabrikanten en leveranciers van medische appara tuur willen dat minister Borst (Volksgezondheid) ingrijpt in een conflict over keuringen. Zeventien producenten op het gebied van sterilisatie-, reinigings- en desinfectie-apparaten zijn boos op het Rijks Instituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) dat heeft besloten de keuringen niet langer te verrichten. Het Instrument, waarin de producenten van medische appara tuur zich hebben verenigd, zegt verrast te zijn over de beslissing van het RIVM. Het keuringswerk, waarvoor met ingang van 1 januari 1998 Eu ropese normen gelden, moet worden overgenomen door bedrijven als TNO en KEMA. Daarvoor moet worden betaald, de keuring van het RIVM was gratis. De producenten zijn bang dat de Neder landse markt wordt overspoeld met slechte producten van bui tenlandse makelij. Den Haag - WD-Kamerlid Van Rey vindt dat de compensatiere geling voor pomphouders langs de grens met Duitsland aangepast moet worden. Hij noemt de huidige regeling 'dramatisch slecht'. Sinds de verhoging van de benzineaccijns per 1 juli hebben de pomphouders langs de grens hun inkomsten fors zien teruglopen. Automobilisten gaan in Duitsland tanken, waar de benzine bijna 30 cent goedkoper is. Pomphouders langs de grens met België, waar de benzine 15 tot 20 cent goedkoper is, krijgen in de huidi ge regeling geen compensatie. (ADVERTENTIE) D66 is de interne benoeming van belang voor de continuïteit bij het korps Amsterdam/Amstel- land. Nordholt deed vaak uit spraken die ook de Amsterdamse politici koud op het dak vielen, bovendien was er de nodige op hef over de hoogte van zijn sala ris. Toch heerst tevredenheid over de periode waarin hij de scepter zwaaide. „Voor mij is hij onvergetelijk en niet te evenaren, een collectors item", vindt Houterman. „We hadden er destijds alles voor over om hem te krijgen. Ik was blij met hem", stelt Robbers. Met burgemeester Patijn, die aantrad na het vertrek van Van Thijn die Nordholt aanstelde, was de verhouding nooit erg warm. De 57-jarige Nordholt werd tien jaar geleden korpschef in het Amsterdamse. Daarvoor was hij van 1962 tot 1987 werkzaam bij het Groningse politiekorps waar hij in 1984 tot korpschef werd benoemd. Nordholt had al lang geleden aangekondigd dat hij dit jaar zou opstappen. In zijn nieuwe baan als adviseur zal de minister van Binnenland se Zaken de 57-jarige hoofdcom missaris inzetten voor interna tionale aangelegenheden in de relatie met Aruba en de Neder landse Antillen, Oost-Europa en de Europese Unie. Voor de gemeente Amsterdam gaat Nordholt onderzoek doen naar criminaliteitsbestrijding in de grote steden in Europa en de Verenigde Staten. Ook gaat Nordholt de contacten en infor matie-uitwisseling met interna tionale politiekorpsen verder uitwerken. O Rode paprika, 500 gram Hamburgers, 100 gram 1651.05 kilo J53S Ch Voorgebakken pistolets, wit of bruin, duopak 2x4 stuks (2 Halen, 1 betalen) CU Goudse oude kaas 48+, kilo iMf Ch Coburger rauweham, 100 gram yft Verkade Frou Frou vanille, (2riO), Nizza, Knappertjes, Langetjes of Maria biskwie, per pak Herschi Cola of Cola light, Pub of Sinas, fles 1.5 liter Bulgare Merlot, Cabernet Sauvignon, Sauvignon Blanc of Chardonnay. fles 0.75 liter ^75 Blue Band margarine, pakje 250 gram Popla Dubbelrol toiletpapier, 2 pakken 4 rollen jlM" Nó 2e pak halve prijs. Hollandse Doré aardappelen, zak 2.5 kilo 1.25 zak 5 kilo 's Lands grootste kruidenier blijft op de kleintjes letten. Aanbiedingen gelden t/m zaterdag 2 augustus a.s.

de Stem | 1997 | | pagina 3